POMOCY! Depilacja woskiem wąsika. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-06, 10:28   #1
Shailiha
Raczkowanie
 
Avatar Shailiha
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 107
Unhappy

POMOCY! Depilacja woskiem wąsika.


Nie wiem co się dzieje. Jestem strasznie zrozpaczona. Szukałam wszędzie odpowiedzi na moje pytanie ale i przez wyszukiwarkę ani temat o depilacji nic nie znalazłam. Otóż wczoraj wieczorem zabrałam się za depilację wąsika nad górną wargą, użyłam do tego plastrów Perfecta EpiLady. Zrobiłam wszystko jak na opakowaniu kazali, przemyłam po wszystkim chusteczkami z oliwą nie było widać, nic dopóki nie wstałam dzisiaj rano. Patrzę w lustro i widzę, że mam całe miejsca po depilacji czerwone jak nie wiem. Gdy zobaczyła mnie mama to, aż sie przestraszyła. Wydaje mi się, że nie zmył się całkowicie wosk. Ale od tego było by to takie czerwone? Co zrobić, żeby się tego pozbyć? Miał już kiedyś ktoś z czymś takim do czynienia? Jutro mam bardzo, bardzo ważne spotkanie, nie mogę wyglądać jak jakiś... no same wiecie o co mi chodzi.
Shailiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 11:23   #2
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Post Dot.: POMOCY! Depilacja woskiem wąsika.

Moja mama kiedyś zrobiła sobie wosk nad górną wargą i miała dokładnie taki sam problem jak Ty. Przez cały zaczerwienione miejsce smarowała kerem intensywnie nawilżającym, a na noc użyła oliwki. Nie wiem czy to jej pomogło bo zaczerwienie zeszło po 2-3 dniach, a przy każdej aplikacji skóra strasznie ją szczypała.
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 11:31   #3
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: POMOCY! Depilacja woskiem wąsika.

Prawdopodobnie zerwałaś razem z woskiem wierzchnią warstwę naskórka. Niestety wosk przykleja się nie tylko do włosków ale i do skóry Nie polecam depilacji wąsika w domu, niby to malutki zabieg kosmetyczny ale warto wydać parę zł i iść do kosmetyczki. Wosk do profesjonalnego użytku jest zupełnie inny, dokładniej usuwa wloski, a kosmetyczka ma większa wprawę w depilacji.Doświadczyłam tego na wlasnej skórze, teraz korzystam z usług mojej koleżanki kosmetyczki i wiem jaka jest różnica pomiędzy domowymi zabiegami a profesjonalnymi.
Spróbuj smarować skórę maścią alantan, bepathen albo kremem nanobase, świetnie goją.

Edytowane przez mysha25xx
Czas edycji: 2009-09-06 o 11:33
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 12:17   #4
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: POMOCY! Depilacja woskiem wąsika.

Spróbuj przykleic sobie plasterek w jakims niewidocznym miejscu np. na nodze i sprawdz w ten sposób czy nie masz przypadkiem alergii na wosk. Jak na nodze tez pojawi się zaczerwienienie to może to być uczulenie. Chociaż w sumie możesz miec też uczulenie na ta oliwkę, ja tak miałam po oliwce Joanny.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 13:36   #5
progresywna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 63
Dot.: POMOCY! Depilacja woskiem wąsika.

Z woskiem należy uważać szczególnie w tak wrażliwych i ważnych miejscach jak nad górną wargą. Teraz nie pozostaje ci nic innego jak tylko smarować podrażnione miejsce kremem nawilżającym i cierpliwie czekać na zaleczenie wrażliwej skóry.
Może do jutrzejszego dnia skóra wróci do naturalnego kolorytu. Bądź dobrej myśli
progresywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 15:44   #6
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: POMOCY! Depilacja woskiem wąsika.

przecieraj zaczerwienione miejsce naparem z rumianku - oczywiscie jesli nie jestes na niego uczulona
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.