Toruń - co warto tam zwiedzić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-28, 21:11   #1
yaponka
Raczkowanie
 
Avatar yaponka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 52

Toruń - co warto tam zwiedzić?


mam pytanie do torunianek - co warto zwiedzić w Toruniu? gdzie najlepiej się zatrzymać?
__________________
Wiadomości z Europy
yaponka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 19:01   #2
ptakassia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 101
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

Jestem z Torunia
Warto wpaść na starówkę, Ratusz, Zamek Krzyżacki, kościoły na starówce, pospacerować po uliczkach.
Polecam też około 300 metrów od starówki - Centrum Sztuk Współczesnych. Coś wspaniałego, jak na moje to jedna z lepszych inwestycji w Toruniu ( w czwartki wejście za darmo, a normalnie to coś koło 10 zł, ale za to co można tam zobaczyć to warto) Obowiązkowo punkt widokowy (śliczna panorma miasta zwłaszcza nocą). Jeśli chodzi o hotel to nie pomogę, bo się nie orientuję.
__________________
Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.



ptakassia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 19:02   #3
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

starówka i zdecydowanie sklepy z piernikami
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 13:48   #4
ma-rzena
Raczkowanie
 
Avatar ma-rzena
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 283
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

pierniczki są najlepsze, do tego planetarium, obserwatorium, stare miasto. google i wikipedia Ci na pewno pomoże.

nocleg w tanim hotelu etap na Popiełuszki
__________________
Trzecia książka o Sooki Stackhouse się zaczyna czytać
ma-rzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 11:04   #5
Agaluk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 162
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

Dodałabym spacer nad Wisłą. Oczywiście Starówką i przejście się ul. Szeroką daje wiele wrażeń. W centrum jest sporo zabytkowych kościołów, które warte są zobaczenia.
Agaluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 09:42   #6
kasiamysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

Dziewczyny!
Nie wiedziałam gdzie umieścić swoją prośbę, wiec pisze tu.
Kochane, we środę 21 października byłam w (ślicznym) Toruniu (osobiście jestem z okolic Poznania) na jednej z głównych ulic (chyba Szerokiej) widziałm na wystawie (niewielkiego) sklepu z dość drogimi ubraniami (np 400 zł za płaszcz) śliczną brązowo-beżową torebkę z atłasową kokarda i motywem pocztówki. cena ok 250 zł. Nie szło tej torebki nie zauważyć. niestety nie kupiłam jej ze względów finansowych czego teraz żałuję. PROŚBA jeżeli któraś z Was dziewczyny kojarzy ten sklep proszę a nawet Błagam o jego adres bądź nazwę firmy albo firmę, która wykonała tę torebkę. Moj mail katarzyna.zuk(at)go2.pl lub gg 7480104
kasiamysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 15:22   #7
Karoolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 110
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

Co do tego, co warto zwiedzić.
Polecam wszystkim wdrapanie się na wieżę ratusza! To tylko 'kilka' schodków ale widok jest niesamowity. No i jak koleżanki wspominały - Starówka, może nowa fontanna? Warto również pospacerować po moście- można zrobić świetne zdjęcia.
Karoolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 11:52   #8
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

Wątek stary ale co mi tam
Wczoraj byłam w Toruniu i jestem na prawdę oczarowana: starówka jest po prostu piękna Nie dosc ze można spokojnie pochodzić, popatrzeć nacieszyć oko to na dodatek jak tylko chce się coś zjeść to na pewno za parę kroków będzie miejsce gdzie będziemy mogli zaspokoić nasze gusta kulinarne Warto tez wspomnieć o tym ze restauracji, kawiarni, pubów jest na tyle dużo ze każdy znajdzie coś na swoją kieszeń

Więc mimo ze byłam tylko jeden dzień to szczerze mogę powiedzieć że jeśli ktoś ma wątpliwości czy się wybrać to niech się nie zastanawia bo na prawdę warto

Pierniczki oczywiście kupiłam
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 16:21   #9
Enchante
Raczkowanie
 
Avatar Enchante
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 136
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

Cytat:
Napisane przez yaponka Pokaż wiadomość
mam pytanie do torunianek - co warto zwiedzić w Toruniu? gdzie najlepiej się zatrzymać?
A jak już będziesz na starówce, polecam kawiarnię Lenkiewicz, Wielkie Garbary 14, tuż za Empikiem. Mają najlepsze lody na świecie! I gigantyczne gałki w porównaniu z innymi cukierniami.

Poza tym, ostatnio na bulwarze pojawił się ogromny balon Jeśli lubisz ekstremalne przygody, to myślę, że warto.
__________________
"Nasze najgłębsze pragnienia są szeptem naszego prawdziwego ja. Musimy nauczyć się je respektować. Musimy nauczyć się ich słuchać."
Sarah Ban Breathnach


Enchante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 15:36   #10
delicja_paryska
Raczkowanie
 
Avatar delicja_paryska
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 208
Arrow TORUŃ w jeden dzień

Cześć Wszystkim,

W sierpniu planuję 1-dniową wycieczkę do Torunia W mieście spędzę około 6,5 godziny.

Będę wdzięczna za informacje takie jak:

1. jakie miejsca polecacie zwiedzić/zobaczyć? wiadmo, że przeczytałam co nieco o Toruniu ale z mnóstwa ciekawych miejsc chciałabym wybrać te najbardziej reprezentatywne ... niestety czas mnie ogranicza

2. gdzie najlepiej udać się na obiad (centrum miasta) - uwielbiam pierogi, naleśniki itp

3. czy Toruń jest bezpiecznym miastem? czy trasa od Dworca Autobusowego do centrum jest bezpieczna?

Dziękuję za pomoc
__________________
"Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają.
Najlepszy czas na działanie jest teraz!"
~M. Fisher~


Edytowane przez delicja_paryska
Czas edycji: 2013-08-09 o 15:37 Powód: literówka ; )
delicja_paryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 11:42   #11
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: TORUŃ w jeden dzień

Cytat:
Napisane przez delicja_paryska Pokaż wiadomość
Cześć Wszystkim,
W sierpniu planuję 1-dniową wycieczkę do Torunia W mieście spędzę około 6,5 godziny.
Będę wdzięczna za informacje takie jak:

1. jakie miejsca polecacie zwiedzić/zobaczyć? wiadmo, że przeczytałam co nieco o Toruniu ale z mnóstwa ciekawych miejsc chciałabym wybrać te najbardziej reprezentatywne ... niestety czas mnie ogranicza
My spędziliśmy w Toruniu troszkę więcej czasu, bo mieliśmy do dyspozycji półtora dnia. Moim zdaniem warto zobaczyć toruńską starówkę, zwłaszcza rynek (my weszliśmy również na wieżę ratusza, żeby mieć widok z góry), pospacerować bulwarem nad Wisłą. Piękna jest panorama starówki widziana z drugiej strony Wisły - zwłaszcza wieczorem robi niesamowite wrażenie, bo budynki są pięknie oświetlone
My byliśmy jeszcze w ruinach zamku krzyżackiego i w ogrodzie zoobotanicznym. Ogólnie Toruń bardzo nam się podobał
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 19:46   #12
Nexis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 34
Dot.: TORUŃ w jeden dzień

1. Tak jak napisała mrowinka cała starówka jest warta obejrzenia. Zwłaszcza poleciłabym Ratusz, Krzywą Wieżę, kościoły: Jana , Jakuba, Panny Marii i Garnizonowy, Nowy Rynek ze zborem ewangelickim ruiny Zamku Krzyżackiego, bulwar no i panoramę z Kępy Bazarowej, zwłaszcza po zmroku. Warto też zobaczyć fontannę Cosmopolis, a jeśli znaleźlibyście trochę więcej czasu to Motoarenę, chociaż ona jest trochę na obrzeżach miasta, ale jest dobry dojazd tramwajem więc nie traci się czasu w korkach.
2. Jeśli chodzi o naleśniki polecam Manekina (jest na Rynku Staromiejskim i Wysokiej, osobiście wolę ten na Wysokiej). Dobra pierogarnia jest na Łaziennej. Poza tym fajnym miejscem jest też 'Jesz ile chcesz' na Franciszkańskiej, koło Planetarium.
3. Ogólnie jest bezpiecznie, chociaż wiadomo, że nie wszędzie (jak zresztą w każdym mieście). Centrum jest raczej bezpieczne, kręci się dużo patroli i jest monitoring. Droga od dworca autobusowego jest bezpieczna - to jest praktycznie kilka kroków od starówki.
Nexis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 19:11   #13
Margaretja
Raczkowanie
 
Avatar Margaretja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 56
Dot.: TORUŃ w jeden dzień

1.jakie miejsca polecacie zwiedzić/zobaczyć? wiadmo, że przeczytałam co nieco o Toruniu ale z mnóstwa ciekawych miejsc chciałabym wybrać te najbardziej reprezentatywne ... niestety czas mnie ogranicza


Na 100% cała starówka z ratuszem, kościołami, krzywą wieżą, podzamczem i bulwarem nadwiślańskim, poza tym warto wejść do domu legend toruńskich, zajrzeć do domu Kopernika. Warto popatrzeć na kamienice- niektóre są przecudnej urody. O ile czas Ci pozwoli zwiedzić ruiny zamku Dybowskiego.

2. gdzie najlepiej udać się na obiad (centrum miasta) - uwielbiam pierogi, naleśniki itp


Polecam pierogarnię Stary Toruń na Moście Paulińskim, lub Stary Młyn na Łaziennej. Jeśli naleśnikarnia to Manekin na Wysokiej.


3. czy Toruń jest bezpiecznym miastem? czy trasa od Dworca Autobusowego do centrum jest bezpieczna?


W zasadzie jest bezpiecznie z uwagi na monitoring i sporo patroli, ale wiadomo... jak w każdym mieście trzeba mieć torebkę blisko siebie, bo różnie to bywa. Z dworca do centrum jest blisko.



Pozdrawiam i miłego pobytu w grodzie Kopernika.
Margaretja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 22:41   #14
delicja_paryska
Raczkowanie
 
Avatar delicja_paryska
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 208
Dot.: TORUŃ w jeden dzień

Dziękuję Wam za odpowiedzi, już planuję trasę zwiedzania

Pozdrawiam
__________________
"Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają.
Najlepszy czas na działanie jest teraz!"
~M. Fisher~

delicja_paryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 14:08   #15
magda_lenkaa
Raczkowanie
 
Avatar magda_lenkaa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

Potwierdzam, warto wybrać się do Torunia. Ja wyskoczyłam na jeden dzień z Warszawy i wydaje mi się, ze całkiem dużo zobaczyłam. Godna polecenia jest na pewno Starówka, planetarium, wieża widokowa, muzem piernika. I oczywiście wspomniana przez moją poprzedniczkę cukiernia Lenkiewicz .... zresztą foto JEDNEJ gałki zamieszczam wraz z opisem. Ps. gałka kosztuje 3 złote.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecie.jpg (88,5 KB, 57 załadowań)
magda_lenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 19:50   #16
Handi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 30
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

Potwierdzam- Muzeum Piernika na Rabiańskiej 9 - fajne doświadczenie, można samemu zrobić piernik, który zabiera się na pamiątkę, super zabawa dla dzieci i dorosłych, dużo śmiechu Planetarium tez fajna sprawa a szczególnie Orbitarium dla dzieci i młodzieży.
Mnóstwo fajnych knajpek typu płacisz kilkanaście zł i jesz do bólu. Polecam Manekin na rynku, pyszne naleśniki
Dla mnie toruńska Starówka bije wszystkie inne polskie, jest nr 1.

Edytowane przez Handi
Czas edycji: 2014-01-09 o 19:52
Handi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 12:03   #17
anitaszostak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 13
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

Zgadzam się z Handi - Toruń jest piękny
anitaszostak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 16:41   #18
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

Koniecznie trzeba spróbować słynnych toruńskich pierników
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 05:45   #19
jolka8899
Raczkowanie
 
Avatar jolka8899
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 82
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

Też wybieramy się do Torunia w najbliższy weekend (z Warszawy). Co w tym mieście obecnie dzieje się ciekawego?
jolka8899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-18, 09:50   #20
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

W Toruniu warto spróbować ichniejszych pierników Może też Cię zdziwić ich charakterystyczne jo zamiast tak.
Obowiązkowe punkty to spacer po nadwiślanych bulwarach, Ratusz Staromiejski, Dom Mikołaja Kopernika, Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa oraz Muzeum Inżynierii Komunalnej. Polecam Ci taką książkę "Polska na Weekend" - tutaj masz też ciekawy wpis na temat zabytków tego miasta. Na pewno nie będziecie się tam nudzić.
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 09:55   #21
gorzka idiotka
Soyelle
 
Avatar gorzka idiotka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 457
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

Jak ktoś ma dłuższą chwilkę, to warto pokusić się i zobaczyć Starówkę z drugiego brzegu Wisły. Jest tam świetna, duża platforma widokowa. Oczywiście koniecznie wieczorem, kiedy jest pięknie podświetlona. Warto też zajrzeć do niedawno otwartego Centrum Nowoczesności - Młyn Wiedzy. Jest tam, m.in. Wahadło Foucaulta.
http://mlynwiedzy.org.pl/
__________________
I Love fashion
gorzka idiotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 19:33   #22
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

Dziewczyny na majówkę wybieram się do Torunia . Możecie polecić jakieś noclegi ?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 20:42   #23
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

A ja mam pytanie: gdzie w Toruniu można dobrze zjeść? Tylko nie dania mączne (więc pierogi, naleśniki czy pizza odpadają), bo będę mieć bezglutenowca przy boku mile widziane typowo obiadowe zestawy ale kuchnie świata też mogą być.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 11:48   #24
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: Toruń - co warto tam zwiedzić?

właśnie wróciłam z kilkudniowych "Wczasów" w Toruniu. polecam Muzeum Żywego Piernika-fajna atmosfera przy robieniu własnego piernika-atrakcja zarówno dla dorosłych i dzieci (mój 4 latek był bardzo zadowolony)
Dom Legen Toruńskich- w miarę ok, większa frajda dla dzieci
Planetarium-bardzo bardzo polecam

dopisuję się do zachwytów na lodami u Lenkiewicza-smak piernikowy-z kawałkami piernika-poezja
Pierogarnia Stary Młyn- pyszne piecuchy!
Piąta Klepka przy ul. Podmurnej-dobre mączne, domowe jedzonko-tanio
Metropolis przy ul. Podmurnej-duży wybór dań, sałaki-bardzo duże porcje
Kafeteria Dwór Artusa- bajecznie, genialne miejsce- w samym centrum, można odpocząć od zgiełku,
__________________
pachnę

Edytowane przez iwi_83
Czas edycji: 2016-05-10 o 11:51
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-10 12:48:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.