Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-30, 18:04   #1591
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Selekcjonerko, bardzo Ci dziękuję za szczegółową analizę. Bardzo mi pomogłaś
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 18:08   #1592
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Selekcjonerka serdecznie dziekuje, fakt krem z Bielendy powitanie z Afryką mocno pachnie, na początku może udusić
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 20:29   #1593
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Oriflame, Optimals Hydra Energy, fluid nawilżający


Aqua, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Isohexadecane, Butylene Glycol, Arachidyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol,Cyclohexasiloxane , Polyacrylate-13, Tocopheryl Acetate, Ricinus Communis, Arachidylglucoside, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Sodium Citrate, Sodium Pca, Urea, Polyisobutene,Methylparab en, Propylparaben, Dimethiconol, Disodium Edta, Citric Acid, Trehalose,Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Tristearate, Sodium Hyaluronate, Polyquaternium-51, Phenoxyethanol, Copper Aspartate, Magnesium Aspartate, Manganese Aspartate, Zinc Aspartate, Chondrus Crispus, Chlorphenesin, Benzoic Acid, Ci 42090

Taka ogólna analiza by się przydała.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-31, 16:25   #1594
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Oriflame, Optimals Hydra Energy, fluid nawilżający


Aqua, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Isohexadecane, Butylene Glycol, Arachidyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol,Cyclohexasiloxane, Polyacrylate-13, Tocopheryl Acetate, Ricinus Communis, Arachidylglucoside, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Sodium Citrate, Sodium Pca, Urea, Polyisobutene,Methylparaben, Propylparaben, Dimethiconol, Disodium Edta, Citric Acid, Trehalose,Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Tristearate, Sodium Hyaluronate, Polyquaternium-51, Phenoxyethanol, Copper Aspartate, Magnesium Aspartate, Manganese Aspartate, Zinc Aspartate, Chondrus Crispus, Chlorphenesin, Benzoic Acid, Ci 42090

Taka ogólna analiza by się przydała.
Ojej, nie wiem, czemu Twoja prośba utonęła. Już to nadrabiam.

Pierwsza część składu składa się z dość lekkich, nawilżających/zmiękczających substancji (na niebiesko). Te, które często zapychają - pogrubiłam. Zawiera silikony - niektórzy ich nie tolerują (ale to nie za częste)
Wysoko w składzie ma antyoksydant - wit. E. (na jasnozielono)
Na jasnobrązowo rozpuszczalnik - może podrażniać.
Jest mocno perfumowany. Nie podoba mi się fakt, że wysoko w składzie ma silny konserwant (konserwanty tradycyjnie na czerwono). Działanie składników występujących po nim (a są wśród nich wartościowe nawilżacze, np. mocznik) ze względu na ilość będzie więc znikome i nie ma sensu się na nich skupiać (zaznaczyłam je jednak, również na niebiesko).

Kosmetyk niezły, ale... dla cer raczej bezproblemowych. Sądząc po składzie będzie miał bardzo dobrze rozprowadzającą się konsystencję, z "poślizgiem"; nie powinien uwidoczniać skórek, cera tłusta może mieć jednak problem z wchłonięciem. Z drugiej strony to, za co sucha (czyli często wrażliwa) skóra może go nie polubić to możliwe podrażnienie i niedostateczne nawilżenie. Zapchać nie powinien; jeżeli dobrze tolerujesz konserwanty i nie masz skłonności do alergi (subst. zapachowe)- możesz wypróbować.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-31, 18:02   #1595
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Ojej, nie wiem, czemu Twoja prośba utonęła. Już to nadrabiam.

Pierwsza część składu składa się z dość lekkich, nawilżających/zmiękczających substancji (na niebiesko). Te, które często zapychają - pogrubiłam. Zawiera silikony - niektórzy ich nie tolerują (ale to nie za częste)
Wysoko w składzie ma antyoksydant - wit. E. (na jasnozielono)
Na jasnobrązowo rozpuszczalnik - może podrażniać.
Jest mocno perfumowany. Nie podoba mi się fakt, że wysoko w składzie ma silny konserwant (konserwanty tradycyjnie na czerwono). Działanie składników występujących po nim (a są wśród nich wartościowe nawilżacze, np. mocznik) ze względu na ilość będzie więc znikome i nie ma sensu się na nich skupiać (zaznaczyłam je jednak, również na niebiesko).

Kosmetyk niezły, ale... dla cer raczej bezproblemowych. Sądząc po składzie będzie miał bardzo dobrze rozprowadzającą się konsystencję, z "poślizgiem"; nie powinien uwidoczniać skórek, cera tłusta może mieć jednak problem z wchłonięciem. Z drugiej strony to, za co sucha (czyli często wrażliwa) skóra może go nie polubić to możliwe podrażnienie i niedostateczne nawilżenie. Zapchać nie powinien; jeżeli dobrze tolerujesz konserwanty i nie masz skłonności do alergi (subst. zapachowe)- możesz wypróbować.
Dziękuję. Chodziło mi o coś czym mogłabym wymazać całą twarz i paść w poduszkę. Często nie chce mi się nakładać 3 kremów na osobne partie twarzy.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-31, 18:55   #1596
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Dziękuję. Chodziło mi o coś czym mogłabym wymazać całą twarz i paść w poduszkę. Często nie chce mi się nakładać 3 kremów na osobne partie twarzy.
Ten krem istotnie sprawia dość wrażenie uniwersalnego.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 13:52   #1597
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Reese Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize kremu nawilżającego 24h Garnier Ultra Świeżość do skóry normalnej i mieszanej. Warto go kupić??

aqua/water, coco-caprylate/caprate, glycerin, cyclohexasiloxane, ammonium polyacryloydimethyl taurate, panthenol, tocopherol, pyrus malus/apple fruit water, vitis vinifera/grape fruit extract, hibiscus esculentus/hibiscus esculentus extract, ethylhexyl methoxycinnamate, acrylates copolymer, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, cl42090/blue 1, cl 47005/acid yellow 3, disodium edta, sodium chloride, triethanolamine, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, parfum/fragrance, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool
Na niebiesko - substancje zmiękczające/nawilżające, wydają się bezpieczne, jednak mającym skłonności mogą zapchać pory.
Na jasnozielono - witaminy (w tym antyoksydant).
Na zielono - wyciągi z owoców (jabłko, grejpfrut, hibiskus) - mają dobre właściwości odżywiające i rewitalizujące skórę.
Na fioletowo - filtry anty-UV, niestabilne.
Reszta to mniej, lub bardziej groźna chemia. Ma bardzo wysoko w składzie barwniki (krem ma kolor zielony?), dużo substancji zapachowych, także dość wysoko w składzie. Dużo stabilizatorów, subst. buforujących, etc. Najbardziej drażniące związki - konserwanty - zaznaczyłam na czerwono. Sporo tego.

Podejrzewam, że krem będzie bardzo przyjemny w użyciu - ładny zapach, lekka, łatwa do rozprowadzenia i szybko wchłaniająca się konsystencja (prawdopodobnie pozostawi jednak ochronną warstewkę). Po pierwszym użyciu bardzo możliwe, że poprawi stan skóry. Jego działanie będzie jednak prawdopodobnie doraźne. Ilość konserwantów i reszty niepotrzebnej chemii może podrażnić i przesuszyć skórę na dłuższą metę. Jeżeli masz skłonności do alergii - zdecydowanie odradzam. Jeśli potrzebujesz szybkiego odzywienia przesuszonej, lecz na co dzień nie sprawiającej większych problemów (ew. przetłuszczającej się) cery - możesz kika razy zaaplikować. Dłuższe stosowanie odradzam w każdym przypadku.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-01, 13:55   #1598
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuję bardzo za analizę
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 09:27   #1599
Kika78
Raczkowanie
 
Avatar Kika78
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Wiadomości: 139
GG do Kika78
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam serdecznie,
bardzo proszę o analizę kremu:
Shiseido, Vital-Perfection, Protective tinted moisturizer, spf 10, sunscreen
skład:
aktywne składniki: titanium dioxide, octyl methoxycinnamate
pozostałe składniki: water, mineral oil, dipropylene glicol, talc, dimethicone, cetyl alkohol, peg-6, peg-5 glyceryl stearate, peg 32, macademia nut oil, glyceryl stearate se, tea- stearate, magnesium aluminum silicate, stearic acid, tea-palmitate, palmitic acid, phenoxyethanol, ethylparaben, fragrance, cholesteryl hydroxystearate, butylparaben, xanthan gum, sodium hexametaphosphate, cellulose gum, tocopheryl acetate, potassium ascorbyl tocopheryl phosphate, arginine aspartate, iron oxides, mica

moje pytanie dot. czy filtr tu zawarty jest stabilny, czy mozna liczyć na nawilżenie? czy raczej na totalne zapchanie? jest juz zapchana creme fondante LRP i moja skóra chciałaby trochę odpocząc...
dziękuję bardzo
Kika
Kika78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 13:46   #1600
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ulag&m Pokaż wiadomość
Hej,

Mam prośbę o wypoeidzenie się na temat tego podkładu

Clarins, oily free podkład, kupiłam, bo nie chcę jeszcze bardziej zanieczyszczać swojej i tak zanieczyszczonej skóry, tylko nie jestem pewna jest to dobry wybór.

skład: purified water (aqua), cyclopentasiloxane, cyclomethicone, glycerin, isononyl isononanoate, bis-peg/ppg-14/14 dimethicone, propylene glycol, sodium chloride, cetyl dimethicone, vinyl dimethicone/methicone silsesquioxane crosspolymer, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, dipropylene glycol, disteardimonium hectorite, peg/ppg-20/15 dimethicone, fragrance (parfum), silica, triethoxycaprylylsilane, disodium edta, hydrolyzed wheat protein, mannitol, aesculus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, panax ginseng root extract, ficus carica (fig) fruit, sucrose, alumina, yeast extract (faex), calcium pantothenate, biotin, sorbic acid, bht, butylparaben, methylparaben, phenoxyethanol [+/- (may contain) titanium dioxide (ci 77891), mica (ci 77019), iron oxides (ci 77491, 77492, 77499)]

Dzięki z góry
Podkład opiera się na silikonach (na zielono). Zwykle nie robią krzywdy skórze, są jednak wypadki, że działają fatalnie - "duszą skórę". O ile się orientuję, tyczy to się wrażliwców, nie osób z tłustą skórą.
Na niebiesko lekkie nawilżacze/zmiękczacze, też czasem zapychają pory, ale rzadko.
Rozpuszczalniki - mogą podrażnić, jest jednak ich mało - na brązowo.
Po substancji zapachowej - więc, niestety, w małej ilości - zawiera wartościowe składniki - silnie odżywiające (proteiny z kiełków pszenicy, wyciąg z drożdzy - na jasnoniebiesko) i tonizujące (wyciągi z kory kasztanowca, żeń-szenia, fig - na jasnozielono)
Substancje mające za zadanie utrzymać odpowiednią konsystencje również nie są szkodliwe, a wręcz pielęgnują skórę. Konserwantów mało - na czerwono.

Podkład nie powinien zanieczyścić Ci skóry. Jeżeli nie masz skłonności do alergii (podkład mocno perfumowany) i Twoja skóra toleruje silikony - powinien Ci służyć. Być może nawet rozjaśni nieco cerę. Ze względu na taki dobór składników, zapewne ma lekką konsystencję, dobrze i równomiernie się rozprowadza, może jednak nie być zbyt trwały. Pod wzgędem wpływu na tłustą skórę - jestem na tak.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-03, 10:03   #1601
Kika78
Raczkowanie
 
Avatar Kika78
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Wiadomości: 139
GG do Kika78
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny, mam jeszcze jedno pytanie!
Kupiłam właśnie emulsję Avene 50+ (Very High Protection Emulsion) i w składzie widzę caprylic/capric triglyceride, nie ma ich w składzie emulsji umieszczonym na KWC, już zgłupiałam kompletnie :/ jestem na etapie poszukiwania "swojego" filtra i własnie leczę bolące bulwy jakie zrobił mi creme fondante LRP... nie chcę kolejnego zapchania, jak to jest z ta emulsją? czy ktoś uzywał tej wersji z caprylami?
Kika78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-03, 10:57   #1602
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy mogę poprosić o rozszyfrowanie składu toniku firmy Neutrogena - Alcohol Free Toner, czy będzie dobry do skóry mieszanej, mocno przetłuszczającej się w strefie T, a bardzo, bardzo suchej na policzkach (szorstka, czasami nawet zaróżowiona i szczypiąca...)

Skład:
Water, PEG-4, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Ceteth-24, Choleth-24, Panthenol, Glycereth-26, Sodium PCA, Benzalkonium Chloride, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance

Z góry dziękuję bardzo.
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-03, 13:22   #1603
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kika78 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
bardzo proszę o analizę kremu:
Shiseido, Vital-Perfection, Protective tinted moisturizer, spf 10, sunscreen
skład:
aktywne składniki: titanium dioxide, octyl methoxycinnamate
pozostałe składniki: water, mineral oil, dipropylene glicol, talc, dimethicone, cetyl alkohol, peg-6, peg-5 glyceryl stearate, peg 32, macademia nut oil, glyceryl stearate se, tea- stearate, magnesium aluminum silicate, stearic acid, tea-palmitate, palmitic acid, phenoxyethanol, ethylparaben, fragrance, cholesteryl hydroxystearate, butylparaben, xanthan gum, sodium hexametaphosphate, cellulose gum, tocopheryl acetate, potassium ascorbyl tocopheryl phosphate, arginine aspartate, iron oxides, mica

moje pytanie dot. czy filtr tu zawarty jest stabilny, czy mozna liczyć na nawilżenie? czy raczej na totalne zapchanie? jest juz zapchana creme fondante LRP i moja skóra chciałaby trochę odpocząc...
dziękuję bardzo
Kika

Moim zdaniem, po obejrzeniu składu, ten krem powienin kosztowac 40 zł. Nie ma w nim żadnych "fajerwerków". Na pewno dobrze chroni skórę przed wpływem słońca, ale jeśli chodzi o nawilzanie to jest ono realizowane za pomocą podstawowych składników.
Lepiej już kupić krem polskiej firmy - składy podobne.
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-03, 18:33   #1604
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zuza678 Pokaż wiadomość
Witam. Mam prosbę. Pomozcie mi wybrac najlepszy krem na noc. Wiem , ze wszystkie z nich sa dla wrazliwcow, a ja ostatnio do takich zaczelam nalezec

La Roche Posay
Skład: Aqua, Glycerin, Petrolatum, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Paraffinum Liquidum, Cyclopentasiloxane, Synthetic Wax, Prunus Armeniaca, Dimethicone, Coriandrum Sativum, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Glyceryl Stearate Citrate, Ribes Nigrum, Dimethiconol, Sodium Dicocoylethylenediamine PEG-15 Sulfate, Echium Lycopsis, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Isobutane, Glycine Soja, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum

Astellas, Lipobase
Składniki: Biała miękka parafina, woda destylowana, parafina ciekła, alkohol cetostearylowy, cetomacrogol 1000, parahydroksybenzoesan metalu (a nie metylu?) , kwas cytrynowy, cytrynian sodu.
Zgodnie z Twoim pytaniem - skupię się jedynie na drażniących (i zapychających) właściwościach składników.
Na brązowo - potencjelne zapychacze, najgorsze pogrubiłam. Byłam bardzo surowa - te niepogrubione w tym specyfiku mogą zapchać tylko w ekstremalnych przypadkach.
Na zielono - siikony - zwykle bardzo korzystnie wpływają na skórę, ale jak ktoś się z nimi nie lubi - duszą skórę niemiłosiernie.
Na czerwono - substancje podrażniające/mogące wywołać alergię - gł. konserwanty.

Jeżeli masz cerę wrażliwą - radzę wybrać drugi krem. Ma prostszy skład, teoretycznie podrażniać mogą tylko dwie substancje - alkohol cetostearylowy i parahydroksybenzoesan. Z tym, że ta pierwsza substancja nie jest silnie drażniąca, a drugiej nie powinno być za wiele. Jeżeli nawet zrobi Ci krzywdę - łatwiej będzie wykryć winowajcę.
Krem LRP ma ciekawy skład (generalnie podoba mi się), jest w nim kilka wartościowych wyciągów roślinnych, łagodząco i tonizująco działających na skórę. Takie złożone mieszanki mogą na wrażliwej/alergicznej skórze zachowywać się jednak nieprzewidywalnie...
Inna sprawa, jeśli Twoje pory są podatne na zapychanie - w tym wypadku zdecydowanie wybrałabym na Twoim miejscu LRP - ma mniej komedogennych składników.

Za trzeci krem wezmę się później, bo poczułam nieodpartą chęć na wieczorną wycieczkę rowerową. Chyba że ktoś mnie uprzedzi.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-03, 19:18   #1605
zuza678
Wtajemniczenie
 
Avatar zuza678
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: woj.kuj.-pom.
Wiadomości: 2 113
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Selekcjonerko, dziekuje !
Znowu przyszlas mi z pomoca
Staram sie uczyc tego wszystkiego, ale to nie jest latwe
Staram sie korzystac z tych zrodel:
http://www.wizaz.pl/chemia
http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm
Czy sugerowalabys mi jeszcze jakies inne?

Jeszcze raz dzieki
Bede czekac na analize tego kremu Thalgo.
zuza678 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-03, 22:37   #1606
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam
Kupiłam dzisiaj tonik Ziai:
Ziaja, PhytoAktiv, Tonik do cery z problemami naczynkowymi

Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Lecithin, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid

znalazłam już wcześniej w wątku, że ktoś prosił o jego analizę- napisano, że jest ok, jednak po nałożeniu go na twarz górna część moich policzków bardzo się zaczerwieniła... nie wiem czy to jakaś alergia, czy może skóra musi się przyzwyczaić (przez dłuższy czas wogóle nie używałam toników).
Proszę napiszcie mi czy to może być uczulenie, bo nie wiem czy mam go odstawić?
Dodam tylko, że mam wrażliwą skórę i już raz dostałam strasznego uczulenia na maseczkę z Ziai tą z koziego mleka...
Z góry dziękuję za pomoc
anwen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 00:01   #1607
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Widze, że coraz więcej próśb o analizę kosmetyków...Aż mi tak głupio dokładać jeszcze swoją prośbę. Ale będę bardzo wdzięczna za analizę i będę czekać cierpliwie.
A chodzi mi dokładnie o Ziaję, Calma HLC, Krem nawilżający. Jeśli dobrze sprawdziłam, to był analizowany tylko ten biolipidowy.

Oto skład nawilżającego:
Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydroxide

Mam cerę mieszaną, skłonną do zaskórników i pojedynczych wyprysków(tzn. pryszczy), więc najbardziej interesuje mnie skład pod wzg. zapychania, powodowania pryszczy, Jestem także ciekawa, czy krem będzie pzoostawiał jakąś warstewkę (film), czy też raczej powinien się wchłonąć, czy może bardzo przetłuszczać skórę.
Nurtuje mnie jeszcze jedno...otóż jakoś panicznie boję się konserwantów w kosmetykach, odkąd wyczytałam, że te popularne prawdopodobnie są rakotwórcze... Ale wiem, że konserwanty są nieuniknione, więc zastanawiam się, czy lepiej pięć paskudnych konserwantów przy końcu składu(jak w tym kremie), czy dwa konserwanty w środku składu??(jak spotkłam w innym kremie- kremie Evy,który na moją prośbę był tu niedawno analizowany) Co o tym sądzicie?
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 10:10   #1608
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Widze, że coraz więcej próśb o analizę kosmetyków...Aż mi tak głupio dokładać jeszcze swoją prośbę. Ale będę bardzo wdzięczna za analizę i będę czekać cierpliwie.
A chodzi mi dokładnie o Ziaję, Calma HLC, Krem nawilżający. Jeśli dobrze sprawdziłam, to był analizowany tylko ten biolipidowy.

Oto skład nawilżającego:
Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydroxide

Mam cerę mieszaną, skłonną do zaskórników i pojedynczych wyprysków(tzn. pryszczy), więc najbardziej interesuje mnie skład pod wzg. zapychania, powodowania pryszczy, Jestem także ciekawa, czy krem będzie pzoostawiał jakąś warstewkę (film), czy też raczej powinien się wchłonąć, czy może bardzo przetłuszczać skórę.
Nurtuje mnie jeszcze jedno...otóż jakoś panicznie boję się konserwantów w kosmetykach, odkąd wyczytałam, że te popularne prawdopodobnie są rakotwórcze... Ale wiem, że konserwanty są nieuniknione, więc zastanawiam się, czy lepiej pięć paskudnych konserwantów przy końcu składu(jak w tym kremie), czy dwa konserwanty w środku składu??(jak spotkłam w innym kremie- kremie Evy,który na moją prośbę był tu niedawno analizowany) Co o tym sądzicie?

Vegusia,
Ten krem nie wygląda na "ciężki".
Co do zapychania tzw porów skóry (których faktycznie nie ma - są to ujścia meszków włosowych i gruczołów potowych) to należy pamiętać, że najsilniejsze działanie komedogenne ("pryszczogenne") mają:
izopropyl miristate,
izopropyl linolenate,
izopropyl palmitate,
izopropyl lanolate,
izopropyl izostearate,
izoparafiny C9-C11,
pochodne kwasu oleinowego (oleic adic, oleic alcohol),
octyl palmitate,
lactyl miristate,
coconut oil,
caprylic/capric triglycerides,
grape seed oil,
kernel oil,
sweet almond oil,
pochodne lanoliny.

Niemniej wszystko zależy od całościowej struktury kosmetyku. Silikony, które są syntetycznymi składnikami, są rozwiązaniem dla bardzo tłustej cery.

A co do konserwantów:
Kosmetyk dostępny w sklepie musi mieć konserwant. Na ogół kremy trzymane są w łazience, gdzie jest ciepło i dość wilgotno. kremy zawierają bogactwo składników odżywczych - istny raj dla bakterii i pleśni!!
ŻADNA firma kosmetyczna nie weźmie na siebie ryzyka, że na otwartym kremie po kilku miesiącach pojawi się np. pleśń. Tak więc konserwanty muszą być dodane w odpowiedniej ilości - takie czy inne. Po prostu siła bakteriobójcza musi być ta sama. Kosmetyki przechodzą specjalne testy - gdzie są celowo "zarażane" bakteriami i drożdżami. W ten sposób bada się skuteczność konserwantów. Inna sprawa, że można stosować konserwanty bardziej naturalne - te są niestety droższe, a i tak są uzupełniane innymi.

Na pewno mniej konserwantów mają kremy pakowane w tubki lub pojemniczki z pompką - gdyż w ten sposób ogranicza się kontakt środowiska zew. z kremem. Konserwantów chemicznych brak jest tylko w preparatach zrobionych w domu.

Pozdrawiam.
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 10:41   #1609
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Margaret_76 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, po obejrzeniu składu, ten krem powienin kosztowac 40 zł. Nie ma w nim żadnych "fajerwerków". Na pewno dobrze chroni skórę przed wpływem słońca, ale jeśli chodzi o nawilzanie to jest ono realizowane za pomocą podstawowych składników.
Lepiej już kupić krem polskiej firmy - składy podobne.
Pozwolę sobie wtrącić, że ten krem nie chroni dobrze skóry przed wpływem słońca. Nie dość, że filtry nie chronią przed całym zakresem UVA, to są niefotostabilne.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-04, 11:38   #1610
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję Margaret_76. Przekazałaś mi wiele wiedzy w skrótowej formie Tak, wiem,że konserwanty są niestety nieuniknione...a chemizacja życia postepuje...
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 12:29   #1611
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o analize tego kremu pod względem skłądników zapychajacych i czy wystarczy on do samego nawilzenia skóry?

Acne Mat, Lefrosch

skład:
aqua, propylene glycol, aluminium starch octenylusccinate, hydrozyparol starch phosphate, c12-15 alkyl benzoate, glyceryl stearate;ceteth-12, stearyl alcohol;steareth-7, steareth-10, isopropyl palmitate, cetyl alcohol, polysorbate 20, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, tocopheryl acetate chloroquinadol, triethanolamine, arcylates c10-30 alkyl arcylate crosspolymer, citric acid, parffum/linalool, geraniol, hydroxycitronella/, c.i 4290
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 13:57   #1612
Teeta
Anomalia
 
Avatar Teeta
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 165
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

zacytuję tutaj skład podładu Lirene Nature Matt, z 30. strony
Cytat:
Lirene Dermoprogram, Nature Matte Foundation
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax,
(Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Isopropyl Titanium, Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492 (Iron Oxide), CI 77491 (Iron Oxide), CI 77489 (Iron Oxide), CI 77499 (Iron Oxide)
I mam pytanie, czy nadaje się do filtrów?

I jeszcze jedno, jakie składniki działają negatywnie na filtry?
Teeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 14:25   #1613
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analize tego kremu pod względem skłądników zapychajacych i czy wystarczy on do samego nawilzenia skóry?

Acne Mat, Lefrosch

skład:
aqua, propylene glycol, aluminium starch octenylusccinate, hydrozyparol starch phosphate, c12-15 alkyl benzoate, glyceryl stearate;ceteth-12, stearyl alcohol;steareth-7, steareth-10, isopropyl palmitate, cetyl alcohol, polysorbate 20, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, tocopheryl acetate chloroquinadol, triethanolamine, arcylates c10-30 alkyl arcylate crosspolymer, citric acid, parffum/linalool, geraniol, hydroxycitronella/, c.i 4290
wprawdzie nie zanalizuję Ci składu, ale miałam Acne Mat jakiś czas temu. jak dla mnie to była porażka - strasznie drażniący, myślałam, że wypali mi policzki (moja skóra nigdy tak nie reaguje), baaardzo wysuszał, no i ten okropny zapach..

byłam zdecydowanie na nie
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 15:06   #1614
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dax Cosmetixs Perfecta Nawilzanie-krem na dzien Sok Aloesowy+kwiat pomaranczy SPF12 -krem ma nawilzac, wyglazac pierwsze zmarszczki,polecany po 25r.z.

prosze o analize skladu tego kremu,czy jest w stanie spelnic obietnice producenta?
ja mam cere normalna, w kierunku chyba do mieszanej bo pojawia sie tendencja do rozszerzonych porow, nie jest wrazliwa ani alergiczna

sklad: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Octyl Methoxycinnamate, Imperata Cylindrica, PEG-8, Glycerin, Carbomer, Paraffin Oil, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Pantothenate, Amino Acids, Butyl Methoxydibenzoylmethane, 4-Methylbenzylidene, Camphor, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Aloe Barbadensis, Citrus Dulcis, Triethanolamine, Disodium EDTA, Methylparaben, 2-bromo-2-Nitropropane-1,3-diol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Parfum, C.I.19140, C.I.42051
moriam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 15:09   #1615
agus9292
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 216
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o przeanalizowanie składu kosmetyku AA Oceanic Young Krem matująco-nawilżający.(Mam 15 lat)Skóra nie jest wrażliwa, raczej powiedziałabym mieszana(ze skłonnością do przetłuszczania się w strefie T)Apropos, mogłbyście polecić wizażanki jakiś dobry krem właśnie ze względu na jego składniki.Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.


Skład:Aqua, Glyceryl Stearate and PEG-100 Stearate, Dimethicone, Glycerin,Octyldodecanol, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin,Distarch Phospate, Cetyl Alcohol, , Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride,Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, 4- Methylbenzylidyne Camphor,Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Carbomer, Triethanolamine, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.

P.S. Za błędy z góry przepraszam

Edytowane przez agus9292
Czas edycji: 2007-08-06 o 15:50
agus9292 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 15:56   #1616
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zuza678 Pokaż wiadomość
I czy ten krem ( ten juz raczej na dzien) dobrze dziala, bo jest zachwalany, ale dosc drogi niestety- Thalgo, Hyposensine

Skład: Aqua (Water). Caprylic / Capric Triglyceride. Glyceryl Stearate. Glycereth-26. Cetearyl Alcohol. Isononyl Isononate. Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein. Cyclomethicone. Olus (Vegetable Oil). Glycerin. Hydrolyzed Linseed Extract. Polysiphonia Lanosa (Extract). Butylene Glycol. Phenoxyethanol. Propylene Glycol. Hamamelis Virginiana (Wich Hazel Extract). Ruscus Aculeatus (Root Extract) .Bisabolol. Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester. Laureth-3. Hydroxyethylcellulose. Chlorophenesin. Alteromonas Ferment Extract. Parfum (Fragrance). Xanthan Gum. Benzoic Acid. Dhydroacetic Acid.
Na zielono - substancje zmiękczające/odżywiające - mogą działać komedogennie, najgroźniejsze pogrubiłam. Zwłaszcza uważaj na caprylic/capric triglyceride - potrafi skutecznie zapchać, a tej substancji jest najwięcej w składzie (oprócz wody, oczywiście).
Na niebiesko - nawilżacze, potencjalne (dużo mniej niż te na zielono) zapychacze pogrubiłam.
Na jasnozielono - wartościowe wyciągi z roślin; substancje odżywiające, tonizujące, kojące - bardzo korzystnie wpływają na metabolizm skóry.
Na brązowo - rozpuszczaliki, mogą podrażnić, wątpię jednak - są nisko w składzie.
Na czerwono - konserwanty.
Reszta to stabilizaory, emulgatory, etc. Jest też substancja zapachowa, ale daleko w skłdzie.

Myślę, że ten krem, o ile dana skóra nie jest nadwrażliwa na jakiś składnik, będzie bardzo dobrze działał. Ma bardzo bogaty skład, dużo wartościowych środków odżywczych i nawilżających. Powinien koić i "uspokajać" skórę. Jedyne, co mi się w nim nie podoba to fenoksyetanol wysoko w składzie. Jeżeli krem Cię podrażni/wywoła alergię - będzie to na 90% wina tego składnika. Drugim zagrożeniem jest caprylic/capric triglyceride - niektórych strasznie zapycha. Ale to indywidualna skłonność.
Poza przypadkami wyżej wymienionymi - zdecydowanie polecam.
__________________
Szanuj swoich adresatów.

Edytowane przez Selekcjonerka
Czas edycji: 2007-08-04 o 20:13 Powód: literówka
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 16:15   #1617
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Czy mogę poprosić o rozszyfrowanie składu toniku firmy Neutrogena - Alcohol Free Toner, czy będzie dobry do skóry mieszanej, mocno przetłuszczającej się w strefie T, a bardzo, bardzo suchej na policzkach (szorstka, czasami nawet zaróżowiona i szczypiąca...)

Skład:
Water, PEG-4, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Ceteth-24, Choleth-24, Panthenol, Glycereth-26, Sodium PCA, Benzalkonium Chloride, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance

Z góry dziękuję bardzo.
Na brązowo rozpuszczalniki - choć te w składzie mają także właściwości nawilżające - mogą podrażniać.
Na fioletowo - emulgatory, tu jednak niegroźne.
Na jasnozielono - prowitamina B5.
Sodium PCA - dość przyzwoity nawilżacz.
Na czerwono - konserwanty.
Reszta to środki mające za zadanie utzymać odpowiednie właściwości fizyczne substancji. Na skórę działają obojętnie ze wskazaniem na negatywnie.

Generalnie taki średni ten tonik. Być może trochę oczyszcza i chwilowo wysubtelnia tzw. pory skóry, lekko nawilża, nic wiecej...
Na strefę T możesz używać, na wrażliwe policzki zdecydowanie odradzam - prawdopodobnie podrażni i prędzej wysuszy niż nawilży.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 16:24   #1618
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
Witam
Kupiłam dzisiaj tonik Ziai:
Ziaja, PhytoAktiv, Tonik do cery z problemami naczynkowymi

Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Lecithin, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid

znalazłam już wcześniej w wątku, że ktoś prosił o jego analizę- napisano, że jest ok, jednak po nałożeniu go na twarz górna część moich policzków bardzo się zaczerwieniła... nie wiem czy to jakaś alergia, czy może skóra musi się przyzwyczaić (przez dłuższy czas wogóle nie używałam toników).
Proszę napiszcie mi czy to może być uczulenie, bo nie wiem czy mam go odstawić?
Dodam tylko, że mam wrażliwą skórę i już raz dostałam strasznego uczulenia na maseczkę z Ziai tą z koziego mleka...
Z góry dziękuję za pomoc
Zgodnie z Twoim problemem, skupię się na negatywnej stronei tego specyfiku.

To prawdopodobnie podrażnienie. Podejrzewam rozpuszczalnik - jest wysoko w składzie. Rozpuszczalniki zaznaczyłam na brązowo.
Na czerwono - konserwanty, najbardziej drażniący pogrubiłam.

Generalnie stawiam na któryś z tych dwóch: propylene glycol i/lub diazolidinyl urea. Ten ostatni często także wywoluje alergię.
Tonik lepiej odstaw.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 17:15   #1619
zuza678
Wtajemniczenie
 
Avatar zuza678
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: woj.kuj.-pom.
Wiadomości: 2 113
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziekuje bardzo, Selekcjonerko
Krem faktycznie wyglada ciekawie. Szkoda tylko , ze taka wysoka
cena. Moze kiedys uzbieram
Pozdrawiam serdecznie!
zuza678 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-04, 20:16   #1620
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Selekcjonerko, strasznie Ci dziękuję i chylę czoła przed wiedzą , będę go w takim razie używała tylko na strefę T, ponieważ moje policzki ostatnio strasznie są szczypiące i suche (i już nie mam na nie pomysłu ).
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.