Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-22, 11:20   #421
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Na aktywny tradzik nie mozna stosowac, jedynie na blizny potradzikowe. Z tego, co wiem
Dziewczyny, pytanie z innej beczki, moze ktos wie. ostatnio mam problemy z cera w okolicy brody i ust, zrobilam sobie maseczke z glinki czerwonej+biala+hydrolat z malwy i wysypalo mnie jak cholera. Czy to oznacza uczulenie, czy cera sie oczyszcza?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 17:11   #422
lukis7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Witam, 2 lata temu używałem derma roller 1.5 mm na blizny po trądziku i nie za bardzo dezynfekowałem roller po używaniu(zapominałem), teraz na prawym policzku mam taką małą górkę(juz od 2 lat) co to może być ?
lukis7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:02   #423
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
(...)

hmmm... skoro powlekane są tytanem a nie są z tytanu, to czy w ogóle są wykonywane w warunkach sterylnych???
Rolki są sterylizowane już po zapakowaniu, kiedyś natknęłam się w necie na filmik, który pokazuje jak są produkowane rolki, tylko nie pamiętam czy to był producent z Chin czy Korei, ale sterylizowane są wszystkie rolki, inaczej przecież kosmetyczki miałyby same reklamacje bo wprowadzałyby infekcji w czasie zabiegu.

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
W ogóle absurdem są niektóre opisy, gdzie urządzenie to rekomenduje się do stosowania na trądzik lub też że za jedyną kwotę 299zł za sztukę długość 0,25mm przeznaczona jest tylko na 15 zabiegów.
A może to właśnie ci sprzedawcy piszą prawdę? Wiele dziewczyn na innych forach pisze, że nawet drogie rolki tępią się po niezbyt długim czasie - chyba nawet w tym wątku pisała o tym któraś z dziewczyn. Ja też mam podobne doświadczenia. Pewnie można rolować się lekko stępioną rolką, ale zabieg nie jest już tak skuteczny.

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
Nie pojmuję również zaistniałego faktu, że urządzenia te są dodawane do jakiegoś kosmetyku jako GRATIS
Pytanie jest następujące - ile właściwie warte jest to urządzenie skoro jest gratisem?
Chyba żaden sprzedawca Ci tego nie powie ale to że rolka kosztuje 4 lub 5 razy więcej, może wcale nie oznaczać, że w produkcji jest dużo droższe. Może liczy się marka tak samo jak w kosmetyce: selektywne kosztują kilkadziesiąt razy więcej niż te sprzedawane w np. w Rossmanie, a skład jest całkiem podobny a czasami nawet gorszy.

Monroe_30 zdecydowałaś się już na jakąś rolkę?

Cytat:
Napisane przez katja_24
Dziewczyny, pytanie z innej beczki, moze ktos wie. ostatnio mam problemy z cera w okolicy brody i ust, zrobilam sobie maseczke z glinki czerwonej+biala+hydrolat z malwy i wysypalo mnie jak cholera. Czy to oznacza uczulenie, czy cera sie oczyszcza?
Wysypka jest swędząca?

Edytowane przez geraldine2030
Czas edycji: 2012-05-22 o 19:05
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 20:33   #424
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość


Monroe_30 zdecydowałaś się już na jakąś rolkę?
Tak, mam już faworyta, który do mnie idzie. Przy dobrych wiatrach dostane go jutro
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 11:08   #425
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość


Wysypka jest swędząca?
Tak, ale bylam wczoraj u dermatologa. To zapalenie okoloustne. Spoko, raczej nie od rolki, bo wysypka zaczela i utrzymuje sie ponizej ust, a tam sie nie dziabalam.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 15:51   #426
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Tak, ale bylam wczoraj u dermatologa. To zapalenie okoloustne. Spoko, raczej nie od rolki, bo wysypka zaczela i utrzymuje sie ponizej ust, a tam sie nie dziabalam.
Przez Twój post o tym że to przez rolkę prawie zawału dostałam :P
Bo akurat zakupiłam sobie taką jedną
Mam ją już w garści

Dziś rolowanko!!! nareszcie
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 17:05   #427
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
Przez Twój post o tym że to przez rolkę prawie zawału dostałam :P
Bo akurat zakupiłam sobie taką jedną
Mam ją już w garści

Dziś rolowanko!!! nareszcie
Nie boj żaby, akurat tam rolka nie szalalam, bo na brodzie sie zmarszczki nie robia
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 17:56   #428
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Nie boj żaby, akurat tam rolka nie szalalam, bo na brodzie sie zmarszczki nie robia
Właśnie się zastanawiałam dlaczego pródki nie rolowałaś...
Ja mam zamiar tego używać na całą twarz
Widziałam efekty stosowania i to mikro nakłuwanie również bardzo dobrze wpływa na odbudowę jędrności skóry nawet tam gdzie nie ma zmarszczek
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 18:15   #429
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
Właśnie się zastanawiałam dlaczego pródki nie rolowałaś...
Ja mam zamiar tego używać na całą twarz
Widziałam efekty stosowania i to mikro nakłuwanie również bardzo dobrze wpływa na odbudowę jędrności skóry nawet tam gdzie nie ma zmarszczek
No wiem, ale na brodzie i pod nosem boli Wolalam sie skupic na partiach, ktore wymagaja rolkowania w bardziej widoczny sposob. Zreszta dopoki nie wylecze tego gow.na to i tak bede rolowac tylko pod oczami i czolo. W okolice ust, tudziez bruzd od nosa do ust wole sie nie zblizac.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 19:24   #430
nesca1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 46
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

W Rossmanie są ampułki z Alttery i Rival do loop-czy one nadają się do rolowania,względnie po?
nesca1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 20:01   #431
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez nesca1705 Pokaż wiadomość
W Rossmanie są ampułki z Alttery i Rival do loop-czy one nadają się do rolowania,względnie po?
Ampułki, ampułeczkami. Już na jednym z forum pisałyśmy, że w ładne opakowania można upchnąć dosłownie wszystko. Tylko moderator Lori nas pogoniła, że rozpisałyśmy nie w tym wątku co trzeba
Przestudiuj skład tych ampułek bo ja ich kompletnie nie znam
Pamiętaj tylko o jednym, aby to co stosujesz do rolowania było wysoko oczyszczone. Ukierunkuj się na jakieś olejki z witaminami albo retinolem lub kolagenem.
Krzywdę sobie jest zrobić bardzo łatwo. A szkoda

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
No wiem, ale na brodzie i pod nosem boli Wolalam sie skupic na partiach, ktore wymagaja rolkowania w bardziej widoczny sposob. Zreszta dopoki nie wylecze tego gow.na to i tak bede rolowac tylko pod oczami i czolo. W okolice ust, tudziez bruzd od nosa do ust wole sie nie zblizac.
A jaką długość masz?
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 10:36   #432
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
Ampułki, ampułeczkami. Już na jednym z forum pisałyśmy, że w ładne opakowania można upchnąć dosłownie wszystko. Tylko moderator Lori nas pogoniła, że rozpisałyśmy nie w tym wątku co trzeba
Przestudiuj skład tych ampułek bo ja ich kompletnie nie znam
Pamiętaj tylko o jednym, aby to co stosujesz do rolowania było wysoko oczyszczone. Ukierunkuj się na jakieś olejki z witaminami albo retinolem lub kolagenem.
Krzywdę sobie jest zrobić bardzo łatwo. A szkoda

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------



A jaką długość masz?

0,5mm, podobno najwieksza bezpieczna do rolowania w domu
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 15:49   #433
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
0,5mm, podobno najwieksza bezpieczna do rolowania w domu
No ja się spotkałam bardzo często, że 0,5mm to do użytku kosmetycznego już. Ale się nie przejmuj, bo na niektórych forach dziewczyny piszą, że używają w domu 1,0mm. I żeby było weselej to one tego nie dezynfekują tylko płuczą pod wodą bo są zdania, że nie trzeba jeśli tylko one tego używają.
To ci psikus :P

Za to ja jestem już po moim pierwszym zabiegu.
Pyszczuś trochę jeszcze piecze
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 16:01   #434
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
No ja się spotkałam bardzo często, że 0,5mm to do użytku kosmetycznego już. Ale się nie przejmuj, bo na niektórych forach dziewczyny piszą, że używają w domu 1,0mm. I żeby było weselej to one tego nie dezynfekują tylko płuczą pod wodą bo są zdania, że nie trzeba jeśli tylko one tego używają.
To ci psikus :P

Za to ja jestem już po moim pierwszym zabiegu.
Pyszczuś trochę jeszcze piecze
O tym, zeby nie dezynfekowac, to jeszcze nie slyszalamNo, ale jak ktos lubi miec zakazenie, tudziez jakiegos grzyba...


Nie martw sie, do jutra powinno sie uspokoic
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 19:43   #435
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
O tym, zeby nie dezynfekowac, to jeszcze nie slyszalamNo, ale jak ktos lubi miec zakazenie, tudziez jakiegos grzyba...


Nie martw sie, do jutra powinno sie uspokoic
Oto fragment wiadomości, która mnie rozłożyła:
(...)I nie rozumiem problemu z odkazaniem.Przeciez uzywam jej tylko dla siebie,co sobie moge wszczepic? (...)

jednym slowem:

A co używasz pod rolkę?
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 20:52   #436
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez nesca1705 Pokaż wiadomość
W Rossmanie są ampułki z Alttery i Rival do loop-czy one nadają się do rolowania,względnie po?
Ampułki Rival de Loop, Anti - Age Pflegekapseln możesz stosować po rolowaniu, obawiam się jednak że jest w nich niewielka ilość witamin - w końcu to produkt drogeryjne z grosze, ja bym dodała do nich przynajmniej jeszcze trochę witaminy A i C oczywiście olejowej - to wszystko zależy jaką masz cerę i oczywiście lat Dla skóry dojrzałej potrzeba więcej witamin i innych składników aktywnych niż dla młodej
Uważaj tylko jeśli masz tłustą lub mieszaną cerę, w tych ampułkach jest sporo zapychaczy.

Niebieskie ampułki Rival de Loop (wodne) nie nadają się do rolki, mają dużo konserwantów i alkohol denaturatowy na pierwszym miejscu. Składu Alterry nie znalazłam więc nie potrafię nic na ich temat napisać. Jeśli podasz składy to Ci pomogę.

katja_24 proszę zdradź co używasz pod rolkę? Szukam nowych pomysłów

monroe_30 doszłaś już do siebie po pierwszym rolowaniu?

Edytowane przez geraldine2030
Czas edycji: 2012-05-24 o 20:57
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 21:22   #437
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość

katja_24 proszę zdradź co używasz pod rolkę? Szukam nowych pomysłów

monroe_30 doszłaś już do siebie po pierwszym rolowaniu?
Ja mam jeden pomysł pod rolkę, ale ekspert musi go najpierw ocenić pod względem składu

Moje pierwsze rolowanie...? hmmm...
Mówią, że co Cie nie zabije to wzmocni
Mam pozytywne odczucia Za pierwszym razem jakoś szczególnie nie szalałam. Troszkę porolowałam tak jak pewna pani mi w sklepie doradziła.
Pieczenie się troszkę utrzymało, ale jestem dobrej myśli. Buzi rano czerwonej nie miałam. Jest wszystko tak jak pisze większość użytkowników.

A własnie! ijabluszko zdziałałaś coś w kierunku swojej rolki?
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 10:33   #438
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny, ja pod rolke daje olej+witA+witE+kwas alfaliponowy+Q10+HA. Ale jak skoncza mi sie zapasy polproduktow, to chyba tez cos zmienie, bo pewnie przyda sie jakas odmiana. Chyba pojde w kierunku peptydow.
Geraldine, w watku naturalisowym pisalas, ze masz cere naczynkowa mieszana, ja mam tak samo. Co stosujesz? widzisz jakis efekt dzialania rolki na naczynka?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 20:00   #439
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

kolagen naturalny
która z was stosuje? http://www.kolagencolway.com/15-kolagen-platinum-30ml
Jeśli tak, to czy łączycie go z witaminkami przed i po rolowaniu?
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-26, 14:08   #440
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hej! monroe_30
Jak już się zdecydowałam na rolkę mediki to okazało się ,że wszystkie sprzedane Dzwoniłam do sklepu i już w przyszłym tyg będą na stanie
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 17:20   #441
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja pod rolke daje olej+witA+witE+kwas alfaliponowy+Q10+HA. Ale jak skoncza mi sie zapasy polproduktow, to chyba tez cos zmienie, bo pewnie przyda sie jakas odmiana. Chyba pojde w kierunku peptydow.
Geraldine, w watku naturalisowym pisalas, ze masz cere naczynkowa mieszana, ja mam tak samo. Co stosujesz? widzisz jakis efekt dzialania rolki na naczynka?

Co stosuję pod rolkę? Głównie peptydy, adenozynę, , resweratrol, witaminę A, C i E ( witaminy E nie kładę na tłustą skórę czyli czoło, nos i brodę ponieważ mnie zapycha), niacynamid i jeszcze kilka innych. Robię różne sera i stosuję na zmianę, czasem używam gotowych ampułek do mezoterapii ale tylko wtedy gdy nie chce mi się robić swoich mazideł.

Ostatnio zaczęłam stosować genisteinę do tego komórki macierzyste i jeszcze kilka innych- taki zestaw do cery dojrzałej. Trochę z tym zachodu, ale moim zdaniem efekty są bardzo dobre, chociaż latka lecą i widać to na twarzy, szyi, dekolcie

Jeśli chodzi o naczynka, to po każdym rolowaniu robię mazidło wg przepisu od właścicielki Naturalisa - to ma być serum łagodzące, ale bardzo dobrze działa na naczynka. W skład wchodzi kompleks na naczynka, lukrecja, pantenol czasem trochę niacynamidu, na to nakładam mokrą maskę w tabletce z BU i chodzę z nią przez 20-30 minut, po zdjęciu skora jest wyraźnie ukojona, ustępuje dotkliwe pieczenie. Na drugi dzień naczynka są prawie niewidoczne, więc wnioskuję że rolka nie robi im krzywdy.

Jeśli chcesz mogę podać Ci dokładny przepis na to serum łagodzące, na inne także, chociaż to chyba nic odkrywczego

katja_24 co stosujesz po zabiegu przez 1-2 dni? Ja mam strasznie wysuszoną skórę, tak jakby wyparowała z niej cała woda (sądzę, że przez te kanaliki, a potem przez uszkodzony naskórek), wyglądam jak sucharek, też tak masz?
Na którymś forum wyczytałam, że przez 2-3 dni trzeba stosować nanobaze lub inną maść na bazie parafiny i ceramidów, które bardzo dobrze nawilżają. Ostatnio nawet tak zrobiłam, nie miałam nanobazy więc pod oczami i na policzkach smarowałam się maścią do oczu z witaminą A - Vitapose, do tego dodawałam ceramidy i po raz pierwszy miałam piękną skórę po rolowaniu, zero przesuszu, fajne napięcie - oczywiście za sprawą podpuchnięcia ale zmarszczki się wyrównały Następnym razem spróbuję z nanobazą.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 21:44   #442
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez ijabluszko Pokaż wiadomość
Hej! monroe_30
Jak już się zdecydowałam na rolkę mediki to okazało się ,że wszystkie sprzedane Dzwoniłam do sklepu i już w przyszłym tyg będą na stanie
Kurczaczki! cieszę się że nie będę sama z tą mediką
Ja ciągle poszukuję czegoś pod rolkę i mam totalny dylemat

Tutaj geraldine2030 sugeruje, aby ukręcić coś swojego na półproduktach, ale w rzeczywistości tak się boję, że mi cuda wyjdą na twarzy bo raz już miałam przeboje. Odpowiedź alergiczna na jakieś tropikalne czynniki. W rezultacie ciągnęło się to i ciągnęło
Patrzę tak na to serum wit C z mediki i na ten kolagen, do którego wyżej w poście podałam link.
Więc albo rybki albo akwarium Jedno z dwóch do środy muszę mieć

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
katja_24 co stosujesz po zabiegu przez 1-2 dni? Ja mam strasznie wysuszoną skórę, tak jakby wyparowała z niej cała woda (sądzę, że przez te kanaliki, a potem przez uszkodzony naskórek), wyglądam jak sucharek, też tak masz?
Na którymś forum wyczytałam, że przez 2-3 dni trzeba stosować nanobaze lub inną maść na bazie parafiny i ceramidów, które bardzo dobrze nawilżają. Ostatnio nawet tak zrobiłam, nie miałam nanobazy więc pod oczami i na policzkach smarowałam się maścią do oczu z witaminą A - Vitapose, do tego dodawałam ceramidy i po raz pierwszy miałam piękną skórę po rolowaniu, zero przesuszu, fajne napięcie - oczywiście za sprawą podpuchnięcia ale zmarszczki się wyrównały Następnym razem spróbuję z nanobazą.
Wysuszanie skóry to naturalna reakcja rolowania. Podczas tej terapii trzeba dużo nawilżać skórę wszelkimi olejkami witaminowymi. Skóra będzie piła jak szalona dosłownie wszystko. No i też będzie się złuszczała w niektórych miejscach bardziej a w niektórych mniej. Będzie ukruszał się taki malutki pyłek.
Moja koleżanka praktykuje z rolką od ponad roku i przechodzi to wszystko. Najbardziej u niej skóra łuszczy się na lwich zmarszczkach.
Takie złuszczanie usuwa szczoteczką do twarzy w połączeniu z pianką myjącą.

Ona do 3 dni używa olejku witaminowego a potem przechodzi na natur. krem nawilżający.

Ja szczoteczkę mam, piankę mam, krem mam tylko jak wiesz boli mnie ta sprawa z olejkiem
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 10:53   #443
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Co stosuję pod rolkę? Głównie peptydy, adenozynę, , resweratrol, witaminę A, C i E ( witaminy E nie kładę na tłustą skórę czyli czoło, nos i brodę ponieważ mnie zapycha), niacynamid i jeszcze kilka innych. Robię różne sera i stosuję na zmianę, czasem używam gotowych ampułek do mezoterapii ale tylko wtedy gdy nie chce mi się robić swoich mazideł.

Ostatnio zaczęłam stosować genisteinę do tego komórki macierzyste i jeszcze kilka innych- taki zestaw do cery dojrzałej. Trochę z tym zachodu, ale moim zdaniem efekty są bardzo dobre, chociaż latka lecą i widać to na twarzy, szyi, dekolcie

Jeśli chodzi o naczynka, to po każdym rolowaniu robię mazidło wg przepisu od właścicielki Naturalisa - to ma być serum łagodzące, ale bardzo dobrze działa na naczynka. W skład wchodzi kompleks na naczynka, lukrecja, pantenol czasem trochę niacynamidu, na to nakładam mokrą maskę w tabletce z BU i chodzę z nią przez 20-30 minut, po zdjęciu skora jest wyraźnie ukojona, ustępuje dotkliwe pieczenie. Na drugi dzień naczynka są prawie niewidoczne, więc wnioskuję że rolka nie robi im krzywdy.

Jeśli chcesz mogę podać Ci dokładny przepis na to serum łagodzące, na inne także, chociaż to chyba nic odkrywczego

katja_24 co stosujesz po zabiegu przez 1-2 dni? Ja mam strasznie wysuszoną skórę, tak jakby wyparowała z niej cała woda (sądzę, że przez te kanaliki, a potem przez uszkodzony naskórek), wyglądam jak sucharek, też tak masz?
Na którymś forum wyczytałam, że przez 2-3 dni trzeba stosować nanobaze lub inną maść na bazie parafiny i ceramidów, które bardzo dobrze nawilżają. Ostatnio nawet tak zrobiłam, nie miałam nanobazy więc pod oczami i na policzkach smarowałam się maścią do oczu z witaminą A - Vitapose, do tego dodawałam ceramidy i po raz pierwszy miałam piękną skórę po rolowaniu, zero przesuszu, fajne napięcie - oczywiście za sprawą podpuchnięcia ale zmarszczki się wyrównały Następnym razem spróbuję z nanobazą.
Jakbys mogla sie podzielic jakims przepisem, to bede wdzieczna Tez chcialam uzyc genisteiny, ale Pani z Naturalisa mi odradzila.

Co do wysuszonej skory, to ja nie mam jakos szczegolnie, nie widze, zeby sie luszczyla czy cos w tym rodzaju. Raczej wyglada mi na grubsza
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 16:41   #444
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ponieważ poszukuję czegoś pod rolkę - witaminowe serum, olejki etc, to również dociekam informacji na temat możliwości wykonania takiego specyfiku na bazie dostępnych półproduktów.
geraldine2030 zainteresowała mnie tym tematem. Faktycznie, tych witamin jest do wyboru, ale natknęłam się na coś co mnie kompletnie zniechęciło

"A może w takim razie zacząć samemu robić krem? Wystarczy przecież zajrzeć do Internetu, by znaleźć szereg firm oferujących półprodukty do sporządzenia domowych kosmetyków. Namawiamy do ostrożności. – Po pierwsze, kupując półprodukty, nie jesteśmy w stanie zadbać o ich odpowiednią czystość mikrobiologiczną. Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że niektórych składników nie powinno się ze sobą łączyć. Nie powinniśmy też liczyć na ogromną skuteczność takich kosmetyków w innym zakresie niż nawilżanie skóry – mówi dr Katarzyna Pytkowska."
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 17:24   #445
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
Ponieważ poszukuję czegoś pod rolkę - witaminowe serum, olejki etc, to również dociekam informacji na temat możliwości wykonania takiego specyfiku na bazie dostępnych półproduktów.
geraldine2030 zainteresowała mnie tym tematem. Faktycznie, tych witamin jest do wyboru, ale natknęłam się na coś co mnie kompletnie zniechęciło

"A może w takim razie zacząć samemu robić krem? Wystarczy przecież zajrzeć do Internetu, by znaleźć szereg firm oferujących półprodukty do sporządzenia domowych kosmetyków. Namawiamy do ostrożności. – Po pierwsze, kupując półprodukty, nie jesteśmy w stanie zadbać o ich odpowiednią czystość mikrobiologiczną. Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że niektórych składników nie powinno się ze sobą łączyć. Nie powinniśmy też liczyć na ogromną skuteczność takich kosmetyków w innym zakresie niż nawilżanie skóry – mówi dr Katarzyna Pytkowska."
Eeetam, ja nie lacze nic samowolnie, tylko biore receptury z Mazidel etc. A ta pani nie jest przypadkiem z konkurencji? Bo z tego, co wiem, to wiekszosc osob jest zadowolona. Ja zreszta tez, a rolkuje sie jakos od pazdziernika.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 17:40   #446
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Eeetam, ja nie lacze nic samowolnie, tylko biore receptury z Mazidel etc. A ta pani nie jest przypadkiem z konkurencji? Bo z tego, co wiem, to wiekszosc osob jest zadowolona. Ja zreszta tez, a rolkuje sie jakos od pazdziernika.
Nie wiem już sama idę studiować dalej
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 18:05   #447
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
Nie wiem już sama idę studiować dalej
Jak znajdziesz cos ciekawego, to sie podziel. I nie przejmuj sie za bardzo
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 21:01   #448
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
Tutaj geraldine2030 sugeruje, aby ukręcić coś swojego na półproduktach, ale w rzeczywistości tak się boję, że mi cuda wyjdą na twarzy bo raz już miałam przeboje. Odpowiedź alergiczna na jakieś tropikalne czynniki. W rezultacie ciągnęło się to i ciągnęło
Patrzę tak na to serum wit C z mediki i na ten kolagen, do którego wyżej w poście podałam link.
Więc albo rybki albo akwarium Jedno z dwóch do środy muszę mieć [COLOR="Silver"]
Wybierz serum z witaminą C możesz do niego dodać witaminę A albo retinol z Mazideł - to jest niezbędny składnik do odbudowy kolagenu.
Kiedyś do jednej z zakupionych rolek dostałam płytkę z odpowiedziami na różne pytania dot. rolowania, składników itd. Tam właśnie było napisane, że podstawowymi składnikami są witaminy A i C bo bez nich nie stworzy się dobry kolagen.
W ogóle płytka była bardzo fajna, pamiętam, że bardzo mi pomogła przy pierwszych zabiegach - okropnie się bałam Było tam też bardzo dużo wiadomości na temat składników do rolowania, co z czym połączyć, naprawdę świetna rzecz. Muszę tego poszukać

monroe_30 dużo wiedzy na temat rolowania i składników, doświadczeń różnych osób które używają rolki od bardzo długiego czasu znajdziesz na forum Laboratorium Urody. Tam wszyscy robią swoje własne mazidła i nikomu nic się nie stało. Ja przeczytałam cały wątek i nawet zrobiłam notatki bo jest tam tyle ciekawych informacji , które niestety łatwo zapomnieć

Cytat:
Napisane przez katja_24
Jakbys mogla sie podzielic jakims przepisem, to bede wdzieczna Tez chcialam uzyc genisteiny, ale Pani z Naturalisa mi odradzila.
Ciekawe dlaczego? Może za młoda jesteś

Przed rolowaniem nakładam serum na bazie wody do iniekcji, czasem używam kwasu hialuronowego w żelu. Zawsze w serum są peptydy, glukonian magnezu i glukozamina, inne składniki dodaję w zależności od stanu skóry i zapału do mieszania

Mieszam np. takie składniki:

ok. 1 ml wody do iniekcji
odrobina kwasu hialuronowego
odrobina glukonianu magnezu
odrobina glukozaminy
2 krople triepetydu
2 krople dipeptydu
2 krople fermentowanego resweratrolu

Sypkie skladniki odmierzam taką minimalną łyżeczką, bez problemu rozpuszczają się w wodzie do iniekcji, potem dodaję składniki w kroplach.

Po rolowaniu oleje z witaminami :

jakikolwiek olej, który akurat mam w lodówce - najczęściej skwalan z konopią, czasem jojoba, trochę masła cupuacu
1 kropla witaminy A lub 2-3 krople retinolu
2 krople olejowej witaminy C
1 kropla witaminy E

To tylko takie przykładowe mazidła, ale mam ich sporo w swoim zeszyciku

Serum łagodzące naczynka po rolowaniu

kwas hialuronowy w żelu
2 krople pantenolu
odrobina ekstraktu z lukrecji
2- 3 krople kompleksu na naczynka

Wszystko delikatnie mieszam i nakładam na zrolowaną skórę a na to maseczkę w tabletce.
Kiedyś myślałam, że przez warstwę oleju z witaminami nic się przebije się, ale o dziwo serum działa


Cytat:
Napisane przez katja_24
Co do wysuszonej skory, to ja nie mam jakos szczegolnie, nie widze, zeby sie luszczyla czy cos w tym rodzaju. Raczej wyglada mi na grubsza
Szczęściara

Zastanawiam się tylko czy nie należałoby lepiej przygotowywać skóry do rolowania Robię tylko peeling enzymatyczny, ale może należałoby przetrzeć jeszcze skórę mieszanką spirytusu z lekkim kwasem? Czymś w rodzaju prepilingu, tak jak to robią kosmetyczki? Próbował ktoś?

Edytowane przez geraldine2030
Czas edycji: 2012-05-27 o 21:05
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 14:04   #449
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Wybierz serum z witaminą C możesz do niego dodać witaminę A albo retinol z Mazideł - to jest niezbędny składnik do odbudowy kolagenu.
Kiedyś do jednej z zakupionych rolek dostałam płytkę z odpowiedziami na różne pytania dot. rolowania, składników itd. Tam właśnie było napisane, że podstawowymi składnikami są witaminy A i C bo bez nich nie stworzy się dobry kolagen.
W ogóle płytka była bardzo fajna, pamiętam, że bardzo mi pomogła przy pierwszych zabiegach - okropnie się bałam Było tam też bardzo dużo wiadomości na temat składników do rolowania, co z czym połączyć, naprawdę świetna rzecz. Muszę tego poszukać

monroe_30 dużo wiedzy na temat rolowania i składników, doświadczeń różnych osób które używają rolki od bardzo długiego czasu znajdziesz na forum Laboratorium Urody. Tam wszyscy robią swoje własne mazidła i nikomu nic się nie stało. Ja przeczytałam cały wątek i nawet zrobiłam notatki bo jest tam tyle ciekawych informacji , które niestety łatwo zapomnieć



Ciekawe dlaczego? Może za młoda jesteś

Przed rolowaniem nakładam serum na bazie wody do iniekcji, czasem używam kwasu hialuronowego w żelu. Zawsze w serum są peptydy, glukonian magnezu i glukozamina, inne składniki dodaję w zależności od stanu skóry i zapału do mieszania

Mieszam np. takie składniki:

ok. 1 ml wody do iniekcji
odrobina kwasu hialuronowego
odrobina glukonianu magnezu
odrobina glukozaminy
2 krople triepetydu
2 krople dipeptydu
2 krople fermentowanego resweratrolu

Sypkie skladniki odmierzam taką minimalną łyżeczką, bez problemu rozpuszczają się w wodzie do iniekcji, potem dodaję składniki w kroplach.

Po rolowaniu oleje z witaminami :

jakikolwiek olej, który akurat mam w lodówce - najczęściej skwalan z konopią, czasem jojoba, trochę masła cupuacu
1 kropla witaminy A lub 2-3 krople retinolu
2 krople olejowej witaminy C
1 kropla witaminy E

To tylko takie przykładowe mazidła, ale mam ich sporo w swoim zeszyciku

Serum łagodzące naczynka po rolowaniu

kwas hialuronowy w żelu
2 krople pantenolu
odrobina ekstraktu z lukrecji
2- 3 krople kompleksu na naczynka

Wszystko delikatnie mieszam i nakładam na zrolowaną skórę a na to maseczkę w tabletce.
Kiedyś myślałam, że przez warstwę oleju z witaminami nic się przebije się, ale o dziwo serum działa




Szczęściara

Zastanawiam się tylko czy nie należałoby lepiej przygotowywać skóry do rolowania Robię tylko peeling enzymatyczny, ale może należałoby przetrzeć jeszcze skórę mieszanką spirytusu z lekkim kwasem? Czymś w rodzaju prepilingu, tak jak to robią kosmetyczki? Próbował ktoś?
Dziekuje za przepisy
nby jestem za mloda i genisteina moze wywolac zaburzenia hormonalne
Ja prze rolka tez robie tylko peeling
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 21:00   #450
gr8sky
Raczkowanie
 
Avatar gr8sky
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 53
Smile Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Od rana siedze i czytam wszystko o tych rolkach, ale niewiele rozumiem.
Juz sie zdecydowalam - tez to chce.
Tylko powiedzcie mi- jakiej firmy kupic, co nakladac pzed i po nakłowaniu?
gr8sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 14:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.