Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-21, 12:24   #2161
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Udało Ci się przetesotować tę nową Avenkę bezzapachową - suchy dotyk ?
Nie. Może w weekend uda mi się gdzieś zajrzeć. Na razie jestem uziemiona.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 12:26   #2162
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Nie. Może w weekend uda mi się gdzieś zajrzeć. Na razie jestem uziemiona.

Ja póki co nigdzie nie mogłam dorwać próbek
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 12:47   #2163
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, powiedzcie [napiszcie ] mi proszę, jak mają się filtry do używania meteorytów? Czy są na tyle pewne/stabilne, że mogę śmiało wykończyć makijaż kulkami?
Generalnie od dłuższego czasu mój mejkap ogranicza się do filtra + primera, ale skoro już sobie takie stoją na polce, to wypadałoby czasem po nie sięgnąć
W tej chwil smaruję facjatę Ducray melascreen legre, za niedługo rozpocznę przygodę z nowym matującym Vichy [ukłon w stronę Fuzukatsu ].
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 14:10   #2164
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie [napiszcie ] mi proszę, jak mają się filtry do używania meteorytów? Czy są na tyle pewne/stabilne, że mogę śmiało wykończyć makijaż kulkami?
Generalnie od dłuższego czasu mój mejkap ogranicza się do filtra + primera, ale skoro już sobie takie stoją na polce, to wypadałoby czasem po nie sięgnąć
W tej chwil smaruję facjatę Ducray melascreen legre, za niedługo rozpocznę przygodę z nowym matującym Vichy [ukłon w stronę Fuzukatsu ].
Na pewno filtry mineralne. Avene ma takie w swojej linii.
Ja używam obecnie tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...as-spf-50.html - tylko to jest mała tubeczka 15ml, ale jest i większa pojemność z tej serii. Ten co ja mam jest lekko barwiony, ale jaśniutki i nie bieli. Ogółem polecam w 100%.
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 17:37   #2165
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

No i zrobiło sie cieplej, a ja wciąż testuje ziaje z wit c. Wczoraj wróciłam do resztki vichy matujacego, dziś dałam szanse ziaji. I było ok. Nie świece sie, nic nie spływa. Spokojnie zmatowilam pudrem bambusowym z bu, albo skrobia. Annabelle sie na niej trzyma. Skóra zadowolona. Brak pozdraznien.
Miałam próbkę biodermy, ale miałam wrażenie cementu na twarzy.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie [napiszcie ] mi proszę, jak mają się filtry do używania meteorytów? Czy są na tyle pewne/stabilne, że mogę śmiało wykończyć makijaż kulkami?
Generalnie od dłuższego czasu mój mejkap ogranicza się do filtra + primera, ale skoro już sobie takie stoją na polce, to wypadałoby czasem po nie sięgnąć
W tej chwil smaruję facjatę Ducray melascreen legre, za niedługo rozpocznę przygodę z nowym matującym Vichy [ukłon w stronę Fuzukatsu ].

A mateoryty jakoś specjalnie działają na filtry? Czy tak jak reszta kolorowki?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 18:38   #2166
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Tak sobie pomyślałam, powiedzcie, czy to głupi pomysł czy nie, żeby tą ziaję anty wymieszać z kropelką żelu ha, może wtedy lepiej by się wchłaniało...jak myślicie, bardzo zepsuję tym filtr?
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 18:44   #2167
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Tak sobie pomyślałam, powiedzcie, czy to głupi pomysł czy nie, żeby tą ziaję anty wymieszać z kropelką żelu ha, może wtedy lepiej by się wchłaniało...jak myślicie, bardzo zepsuję tym filtr?

jak juz to nakładałabym cos pod filtr, ale z filtrem bym nie mieszała
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-22, 18:53   #2168
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
No i zrobiło sie cieplej, a ja wciąż testuje ziaje z wit c. Wczoraj wróciłam do resztki vichy matujacego, dziś dałam szanse ziaji. I było ok. Nie świece sie, nic nie spływa. Spokojnie zmatowilam pudrem bambusowym z bu, albo skrobia. Annabelle sie na niej trzyma. Skóra zadowolona. Brak pozdraznien.
Miałam próbkę biodermy, ale miałam wrażenie cementu na twarzy.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------




A mateoryty jakoś specjalnie działają na filtry? Czy tak jak reszta kolorowki?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Właśnie nie wiem, dlatego pytam. Tzn sądzę, że jak większość pudrów. Z tego, co pamiętam, zawierają talk oraz mikę, ale głowy nie dam
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 21:12   #2169
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
jak juz to nakładałabym cos pod filtr, ale z filtrem bym nie mieszała

Aha i wymieszać żel ze sproszkowana wit c


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 12:03   #2170
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie [napiszcie ] mi proszę, jak mają się filtry do używania meteorytów? Czy są na tyle pewne/stabilne, że mogę śmiało wykończyć makijaż kulkami?
Generalnie od dłuższego czasu mój mejkap ogranicza się do filtra + primera, ale skoro już sobie takie stoją na polce, to wypadałoby czasem po nie sięgnąć
W tej chwil smaruję facjatę Ducray melascreen legre, za niedługo rozpocznę przygodę z nowym matującym Vichy [ukłon w stronę Fuzukatsu ].
no Vichy matujący 50+ to jednak mój faworyt, komfort użytkowania bezcenny
ja bym używała kolorówki niektóre składniki z filtra nawet jeśli trochę ulegną destabilizacji to mają inne by działać
"Stabilność filtru Parsol 1798. Parsol 1798 (Butyl Methoxydibenzoylmethane) to świetny, bezpieczny i bardzo dobrze przebadany filtr UVA, niestety jest dość niestabilny i pigmenty zawarte w podkładach, mogą osłabić jego działanie. Jednak tutaj jest on w towarzystwie Octokrylenu, Tinosorbu i Mexoryli, które go doskonale stabilizują . Filtru tego nie destabilizują też podkłady firm należących do koncernu L`oreal, gdyż ich pigmenty są w specjalnych otoczkach."
cytat z mojego ulubionego bloga http://kosmostolog.blogspot.com/sear...el/filtry%20UV
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2014-05-23 o 12:05
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 14:34   #2171
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Aha i wymieszać żel ze sproszkowana wit c


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
np a na to filtr
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-24, 01:17   #2172
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
To niefajnie;c A czekałaś aż krem się porządnie wchłonie?



Też mam ten wynalazek, użyłam go zaledwie kilka razy. U mnie też robi na buzi pomarańczowe ciasto, więc używałam go do samochodu, np wracając z pracy do domu. Cukier nie podawała nigdy ile trzeba go nałożyć, wspominała tylko o przypruszaniu twarzy. Na mój rozum trochę go trzeba nawalić, tak aby utworzyła się warstewka filtrów fizycznych, a to niestety nie wygląda zbyt estetycznie...
tak, czekałam ale podejrzewam że winowajcą mogło byś serum flavo-c forte - pod nim wszystko mi się roluje.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 10:00   #2173
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
np a na to filtr
Ja mam żel wymieszany z ruszczykiem, a w Ziaji jest wit c więc połączenie fajne. Spróbuję dziś, ciekawe czy będzie jakaś różnica.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 10:13   #2174
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

w Szczecinie w starej cegielni jest promocja na Iwostin Solecrin lekki krem ochronny Spf 30 + emulsja po opalaniu, dostępne są testery, sam krem bardzo fajny, faktycznie lekki, ładnie się wchłania, bardzo dobrze nawilża i w ogóle nie podrażnia ani nie szczypie przy aplikacji, próbował już ktoś?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-25, 19:25   #2175
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej, dziewczęta
piszę bo mam dylemat: mój obecny krem z filtrem dogorywa (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...sensibles.html). Pora na zakup nowego. Zdecydowałam się na zmianę, bo ten stosowałam od końca zeszłego lata, ale teraz mamy początek i chciałabym czegoś lżejszego. Moje wymagania to przede wszystkim to, że nie może pogarszać stanu cery... Nie chcę znów wydać pieniędzy w błoto (tak było w zeszłym roku chociażby z emulsją Vichy, która się kompletnie u mnie nie sprawdziła).
Naczytałam się dużo dobrego o nowym filtrze LP (http://www.laroche-posay.pl/produkty...uid-p4164.aspx), ale nie wiem, czy alkohol mnie nie podrażni...Dotąd (tfu, tfu) nie zraziłam się do marki Uriage, więc biorę pod uwagę również ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...sloneczny.html.
Czy ktoś już używał nowego filtra LP albo tego Uriage Hyseac? I jeden drugi mają w składzie sylikony, co też mnie trochę odrzuca, ale muszę zaryzykować, w imię zwiększenia sobie komfortu Macie porównanie? Może ktoś bardziej kompetentny wypowie się na temat składów? Będę ogromnie wdzięczna
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-25, 21:22   #2176
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Hej, dziewczęta
piszę bo mam dylemat: mój obecny krem z filtrem dogorywa (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...sensibles.html). Pora na zakup nowego. Zdecydowałam się na zmianę, bo ten stosowałam od końca zeszłego lata, ale teraz mamy początek i chciałabym czegoś lżejszego. Moje wymagania to przede wszystkim to, że nie może pogarszać stanu cery... Nie chcę znów wydać pieniędzy w błoto (tak było w zeszłym roku chociażby z emulsją Vichy, która się kompletnie u mnie nie sprawdziła).
Naczytałam się dużo dobrego o nowym filtrze LP (http://www.laroche-posay.pl/produkty...uid-p4164.aspx), ale nie wiem, czy alkohol mnie nie podrażni...Dotąd (tfu, tfu) nie zraziłam się do marki Uriage, więc biorę pod uwagę również ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...sloneczny.html.
Czy ktoś już używał nowego filtra LP albo tego Uriage Hyseac? I jeden drugi mają w składzie sylikony, co też mnie trochę odrzuca, ale muszę zaryzykować, w imię zwiększenia sobie komfortu Macie porównanie? Może ktoś bardziej kompetentny wypowie się na temat składów? Będę ogromnie wdzięczna

Mimo że mam raczej mieszaną cerę to ma też sporą tendencję do czerwienienia się na skutek temperatury/emocji itp Alkohol też mnie podrażnia (atrederm czy peelingi kwasowe) ale po nowym LRP nie miałam takiego problemu Wręcz miałam wrażenie, że skóra była ukojona. Dla mnie jest w porządku, ale zamierzam używać go tylko latem, kiedy jestem rzeczywiście narażona na słońce, a potem zimą znaleźć jednak coś tańszego na to przemykanie do szkoły i domu.
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-25, 22:37   #2177
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Hej, dziewczęta
piszę bo mam dylemat: mój obecny krem z filtrem dogorywa (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...sensibles.html). Pora na zakup nowego. Zdecydowałam się na zmianę, bo ten stosowałam od końca zeszłego lata, ale teraz mamy początek i chciałabym czegoś lżejszego. Moje wymagania to przede wszystkim to, że nie może pogarszać stanu cery... Nie chcę znów wydać pieniędzy w błoto (tak było w zeszłym roku chociażby z emulsją Vichy, która się kompletnie u mnie nie sprawdziła).
Naczytałam się dużo dobrego o nowym filtrze LP (http://www.laroche-posay.pl/produkty...uid-p4164.aspx), ale nie wiem, czy alkohol mnie nie podrażni...Dotąd (tfu, tfu) nie zraziłam się do marki Uriage, więc biorę pod uwagę również ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...sloneczny.html.
Czy ktoś już używał nowego filtra LP albo tego Uriage Hyseac? I jeden drugi mają w składzie sylikony, co też mnie trochę odrzuca, ale muszę zaryzykować, w imię zwiększenia sobie komfortu Macie porównanie? Może ktoś bardziej kompetentny wypowie się na temat składów? Będę ogromnie wdzięczna
nowy Anthelios jest bardzo fajny, choć mi większy komfort użytkowania daje Vichy emulsja matująca.
tutaj znajdziesz więcej info
http://kosmostolog.blogspot.com/2014...ichy-oraz.html
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 00:58   #2178
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Znam Ziemolinę, znam I wiem, że była zachwycona emulsją Vichy, ale mnie wychodziły po niej prychole...:/ Boję się, że jak kupię znowu coś, nad czym są takie zachwyty, to się rozczaruję.
Tak jak pisałam, głównym wyznacznikiem jest to, żeby nie pogarszał stanu skóry. Teraz testuję ten:https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...on-spf-50.html i powiem wam, że już zauważyłam nowe suprajsy na twarzy, sądzę, że to właśnie jego wina, bo moja pielęgnacja jest naprawdę iście minimalistyczna (no, chyba że to olej lniany (??), którym zaczęłam zmywać filtr przed myciem twarzy- taki pomysł, by oczyścić dokładniej ryjec. Nie mam dobrych doświadczeń z olejami, ale lniany...? Chyba nie wyrządziłby krzywdy, zwłaszcza, że od razu go zmywam?).
Dzięki za opinie, dziewczyny.
A jest tu ktokolwiek, kto używał Uriage Hyseac 50+ ?
Kurczę, jestem tak niezdecydowana, że w końcu zostanę z niczym, a tego sobie zafundować przy Locacidzie nie mogę.
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 10:28   #2179
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Znam Ziemolinę, znam I wiem, że była zachwycona emulsją Vichy, ale mnie wychodziły po niej prychole...:/ Boję się, że jak kupię znowu coś, nad czym są takie zachwyty, to się rozczaruję.
Tak jak pisałam, głównym wyznacznikiem jest to, żeby nie pogarszał stanu skóry. Teraz testuję ten:https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...on-spf-50.html i powiem wam, że już zauważyłam nowe suprajsy na twarzy, sądzę, że to właśnie jego wina, bo moja pielęgnacja jest naprawdę iście minimalistyczna (no, chyba że to olej lniany (??), którym zaczęłam zmywać filtr przed myciem twarzy- taki pomysł, by oczyścić dokładniej ryjec. Nie mam dobrych doświadczeń z olejami, ale lniany...? Chyba nie wyrządziłby krzywdy, zwłaszcza, że od razu go zmywam?).
Dzięki za opinie, dziewczyny.
A jest tu ktokolwiek, kto używał Uriage Hyseac 50+ ?
Kurczę, jestem tak niezdecydowana, że w końcu zostanę z niczym, a tego sobie zafundować przy Locacidzie nie mogę.
poczytałam trochę o filtrach niezapychających i bardzo dużą popularnością cieszą się te dwa
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...on-spf-50.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...n-spf-50-.html
coś stosować musisz. Myślę że po prostu czeka Cię metoda prób
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 17:45   #2180
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam ten Uriage Hyseac, nie udało mi się wykończyć pierwszej tubki. Myślałam, że będzie ze mną na dłużej, ale jednak nakładanie go jest bardzo problematyczne, nałożony w minimalnej wymaganej ilości wałkuje się okropnie, wystarczy jeden fałszywy ruch i 15 minut męczarni przy rozsmarowywaniu szlag trafia. Aczkolwiek trzeba mu przyznać jedno, nie zapycha. Gdyby można go było nakładać w ilości 0,3 ml, byłby moim KWC :P
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 21:17   #2181
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Gwiazda Wieczorna- właśnie o próbkach tego filtra SVR mówiłam, do którego podałaś link I właśnie mam wrażenie, że on mi przysporzył nowych ropnych krostek.
Patryka- powiem tak, niby mam świadomość, że 1 ml filtra zapewnia mi ochronę, ale... że tak powiem, nie odmierzam tego. I teraz, kiedy dostałam próbki SVR z pojemnością 1 ml... hah, nie to naprawdę dużo
Modlić się, żeby jako tako mnie jednak przed słońcem chroniła i ta mniejsza ilość
Tak się lękam i sylikonów i alkoholu i wydanych pieniędzy w błoto... że zaczynam myśleć, że zostanę przy "starym" filtrze.
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 15:50   #2182
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Gwiazda Wieczorna- właśnie o próbkach tego filtra SVR mówiłam, do którego podałaś link I właśnie mam wrażenie, że on mi przysporzył nowych ropnych krostek.
Patryka- powiem tak, niby mam świadomość, że 1 ml filtra zapewnia mi ochronę, ale... że tak powiem, nie odmierzam tego. I teraz, kiedy dostałam próbki SVR z pojemnością 1 ml... hah, nie to naprawdę dużo
Modlić się, żeby jako tako mnie jednak przed słońcem chroniła i ta mniejsza ilość
Tak się lękam i sylikonów i alkoholu i wydanych pieniędzy w błoto... że zaczynam myśleć, że zostanę przy "starym" filtrze.
Ja też nie mogę nałożyć 1ml na twarz. No trudno. Nie jestem aż taką filtromaniaczka, bo jednak potem chce nałożyć makijaż. Wychodzę z założenia ze zawsze jakaś ilość filtra jest lepsza niż żadna

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 16:07   #2183
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Ja też nie mogę nałożyć 1ml na twarz. No trudno. Nie jestem aż taką filtromaniaczka, bo jednak potem chce nałożyć makijaż. Wychodzę z założenia ze zawsze jakaś ilość filtra jest lepsza niż żadna

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja i bez makijażu tyle nie nałożę No chyba, że jestem cały dzień na ostrym słońcu np w górach, to wtedy dosmarowuję, ale na co dzień nie chcę świecić tłustą i spoconą facjatą.
Na oko schodzi mi ok 0,80 ml. Próbka 1,5 ml wystarcza mi na 2 razy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-05-28 o 16:10
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 17:00   #2184
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja i bez makijażu tyle nie nałożę No chyba, że jestem cały dzień na ostrym słońcu np w górach, to wtedy dosmarowuję, ale na co dzień nie chcę świecić tłustą i spoconą facjatą.
Na oko schodzi mi ok 0,80 ml. Próbka 1,5 ml wystarcza mi na 2 razy.
Ja mam identycznie. Próbkę 1,5 ml mam na dwa razy (ale przyznaję, że pomijam szyję). Po nałożeniu filtra nakładam puder, inaczej wyglądałabym jak spocona córka piekarza A jak powtarzać aplikację, jeśli się jest w pracy albo na mieście Nie wyobrażam sobie biegania do publicznego WC, a tam demakijażowania twarzy (i noszenia tych wszystkich "zabawek" w torebce) i zabawy w nakładanie wszystkiego od nowa... Tak samo jak nie wyobrażam sobie nałożenia świeżej porcji filtra na wcześniejszą przypudrowaną warstwę. Przecież wyglądałabym tak, że ludzie na mój widok mieliby skojarzenia z klaunem
Na samą myśl o chodzeniu z "błotem" na twarzy mam ciarki, brrr.


A tak w ogóle męczę się z LPR Anthelios Comfort Krem aksamitny:
- roluje się niemiłosiernie, jak w jakimś miejscu nie rozetrę go natychmiast po nałożeniu, to mogę pomarzyć o jakiejkolwiek poprawce, zostają w efekcie białe smugi, a kiedy ich dotknę - zrolowane wałki
- nie wiem, czy to wina Alcohol Denat. na czwartym miejscu, ale czuję pieczenie po nałożeniu, zwłaszcza w okolicach ust (mam skórę suchą i wrażliwą, a ten filtr jest niby do mojego typu cery, ale kto ich tam wie)
- wyglądam jak córka piekarza albo topielica (jak kto woli)

Nie wyrzuciłam go, bo ma wysokie PPD (42), no i cena za niego też nie była niska Wymęczę tubkę, ale nie zamierzam kupować nowej.

Zastanawiam się nad tą Ziają, tylko że ma ona jak dla mnie niskie PPD, bo tylko 23:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...y-spf-50-.html

albo nad Iwostinem, ale ma podobne do Ziai PPD (25):
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...wa-wersja.html

Znacie może jakieś filtry, które miałyby PPD minimum 30 Czy ja za bardzo wymagająca jestem
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 20:33   #2185
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Szukam kremu matującego do twarzy z filtrem

Witam,
nie wiem czy to odpowiedni dział, w razie czego proszę o przeniesienie.
Szukam i nie mogę znaleźć kremu do twarzy (najlepiej z lekką konsystencją) matującego, ale żeby jednocześnie miał filtr. Chodzi mi o kremy drogeryjne, nie przekraczające 30 zł.
Wcześniej używałam od kilku lat lirene matujący mus, z filtrem 15, ale przestali go produkować i od jakiegoś roku ciągle testuję nowe kremy i na razie żaden mi nie pasuje. Na lato chciałam kupić jakiś z filtrem, ale ani w rossmanie, ani w hebe, ani w superpharm nie znalazłam takiego. Pomożecie?
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 21:02   #2186
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Szukam kremu matującego do twarzy z filtrem

Ja polecam Avon Solutions Balanced+matte. Sama używam dopiero od kilku dni, kupiłam w demo dla konsutlantek, bo krem wchodzi od jutra do sprzedaży w katalogu 8/2014 (są nowością w Avonie i kupiłam z ciekawości, nie miałam wielkich nadziei), ale naprawdę jak na razie jestem najbadziej zadowolona, w porównaniu ze wszystkimi kremami jakie miałam. Też ma SPF 15. Wersja na noc, bez SPF jest też świetna i naprawdę rzadko mi się zdarza mieć nawilżoną cerę bez podrażnień, która nie świeci się jak latarnia, a kremy z SPF zazwyczaj też zapychały pory niemiłosiernie. W katalogu oba kremy są za 14,99 za sztukę.
Mam nadzieję, że moja cera się do nich nie przyzwyczai po jakimś czasie.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 21:20   #2187
marzycielka20
Przyczajenie
 
Avatar marzycielka20
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17
Dot.: Szukam kremu matującego do twarzy z filtrem

Słyszałam, że bardzo dobry jest ten krem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...y-spf-50-.html
Nie testowałam go jeszcze, ale mam w planach go kupić. Cena ok.20 zł
marzycielka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 21:22   #2188
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Szukam kremu matującego do twarzy z filtrem

Ten jest świetny, ale droższy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rsja-2012.html
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 21:59   #2189
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Szukam kremu matującego do twarzy z filtrem

Cytat:
Napisane przez marzycielka20 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że bardzo dobry jest ten krem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...y-spf-50-.html
Nie testowałam go jeszcze, ale mam w planach go kupić. Cena ok.20 zł
Używam, fajny jest oczywiście nie matuje, za to w odróżnieniu od większości filtrów nie bieli, ma w miarę lekką konsystencję i można na nim zrobić normalny makijaż, po przypudrowaniu jest naprawdę ok.
Jedyny minus jest taki, że mnie po nim wysypuje - ale mam to po każdym kremie Ziaji, może przez filtry, bo po innych też mi się cera pogarsza.

A możecie polecić krem z filtrem 20-30, który nadaje się pod makijaż? Normalny krem, bo typowo przeciwsłoneczny mam
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 22:02   #2190
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Szukam kremu matującego do twarzy z filtrem

Cytat:
Napisane przez marzycielka20 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że bardzo dobry jest ten krem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...y-spf-50-.html
Nie testowałam go jeszcze, ale mam w planach go kupić. Cena ok.20 zł
U mnie wcale nie matowi skóry

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Też mam, polecam
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.