zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-06, 13:45   #31
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016

U mnie zwolnienia na cały semestr miały tylko osoby, które faktycznie miały jakieś poważne problemy zdrowotne. Ale takich krótszych zwolnień (np. na miesiąc) załatwianych najczęściej po znajomości było sporo.
Sama nigdy nie miałam, ale tak szczerze to wcale się tym osobom nie dziwię. Atmosfera na zajęciach z wfu u mnie w szkole (właściwie to we wszystkich szkołach - podstawówka, gim, liceum) była beznadziejna. Nie byliśmy zgraną klasą i każdy błąd podczas gier zespołowych kończył się wyszydzaniem. Same lekcje tez były okropnie nudne - zawsze gra w to samo, tylko czasami coś innego bo trzeba na zaliczenie (te lekcje akurat były całkiem ok). Szkoła mnie nieźle zraziła do sportu.

Lepiej jakby się zajęli dostosowaniem zajęć do oczekiwań uczniów, tak żeby chcieli ćwiczyć, a nie zmuszać kasując możliwość zwolnienia z wfu.
Mogliby wprowadzić do wyboru kilka różnych zajęć i żeby każdy mógł sobie wybrać na co chce chodzić. Bez podziału na klasy, coś na wzór wfów na studiach. Albo możliwość zaliczenia wfu chodzeniem na zajęcia sportowe pozaszkolne - wystarczyłoby przynieść zaświadczenie, gdzie i na co się chodzi. Bo sporo osób unika ćwiczenia na lekcjach, a poza szkołą z zaangażowaniem coś trenuje.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 14:21   #32
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016

Moim zdaniem znowu próbuje się rozwiązać kwestię zwolnienia z wfu od d*** strony. Byłam zwolniona, a jakże, od 5 klasy szkoły podstawowej, mimo że zawsze lubiłam się ruszać, dobrze chodziłam po górach, grałam w tenisa czy badmintona, bardzo dobrze pływałam. Do dzisiaj zresztą lubię, wf na studiach wspominam z przyjemnością (mieliśmy aerobik i siłownię). I naprawdę, większość moich koleżanek czy kolegów, którzy byli zwolnieni trochę ,,na lewo" to nie były spasione lenie, które się potu brzydziły, tylko osoby takie jak ja - mające dość szykan ze strony kolegów, że nie odbiliśmy piłki, nie podaliśmy jej komu trzeba w grach zespołowych. Mające dość tego, że wfista siedzi sobie w dresie i się wydziera, że za wolno biegamy.
Gdyby wybór polegał na ,,Kto chce iść na siłownię, a kto gra w siatkówkę, a kto idzie na zumbę/aerobik" a nie ,,Siatka czy ręczna" to zapewne znaczna część tych zwolnionych osób by ćwiczyła. Nie uważam, że oceniane powinny być postępy, tak samo, jak nie ocenia się niczyich postępów np. na matematyce. Jedni mają talent do matmy, inni szybko biegają czy są dobrze skoordynowani i te drugie osoby też powinny mieć szansę być docenione.

Naprawdę, przeżyłabym tę tróję z wfu, gdyby nie wiązało się to z szykanami ze strony koleżanek i wyśmiewaniem przez nauczycielkę, która na przykład sadzała resztę klasy w kółku i naigrywała się z tego, jak nieporadnie próbowałam zrobić mostek czy inny przewrót w tył. Do dzisiaj jestem wdzięczna rodzicom, że mnie z tego wfu zwolnili i zapisali na gimnastykę korekcyjną i basen trzy razy w tygodniu.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 14:46   #33
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016

Cytat:
Napisane przez RudaIka Pokaż wiadomość
Dowiadywalam się dziś już o to... lekarz wystawił zwolnienie ze wszystkich ćwiczeń, nauczyciel nie przyjął mówiąc że będę robić te ćwiczenia które mogę... a wielu nie mogę wykonywać ze względu na nogę i inne problemy ze zdrowiem... to ja chyba tylko będę rękami machać na tych zajęciach :P

Wystarczy przeczytać rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych zamiast się szamotać z nauczycielem i psioczyć na forum

"§ 5. 1. Dyrektor szkoły zwalnia ucznia z wykonywania określonych ćwiczeń fizycznych na zajęciach wychowania fizycznego, na podstawie opinii o ograniczonych możliwościach wykonywania przez ucznia tych ćwiczeń wydanej przez lekarza, na czas określony w tej opinii.


2. Dyrektor szkoły zwalnia ucznia z realizacji zajęć wychowania fizycznego, zajęć komputerowych lub informatyki, na podstawie opinii o braku możliwości uczestniczenia ucznia w tych zajęciach wydanej przez lekarza, na czas określony w tej opinii.


3. Jeżeli okres zwolnienia ucznia z realizacji zajęć, o którym mowa w ust. 2, uniemożliwia ustalenie śródrocznej lub rocznej, a w szkole policealnej – semestralnej, oceny klasyfikacyjnej, w dokumentacji przebiegu nauczania zamiast oceny klasyfikacyjnej wpisuje się „zwolniony” albo „zwolniona”."
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 15:15   #34
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016

W żadnej ze szkół, do której chodziłam, nie można było ćwiczyć na WF w okularach. I jakoś nikogo to nie dziwiło - tak samo, jak i ściąganie wszelkich łańcuszków, kolczyków czy bransoletek. Jeśli by uległy zniszczeniu czy skrzywdziły jakiegoś ucznia to niby kto byłby za to odpowiedzialny?

Ja nigdy nie miałam zwolnienia, ale wiele koleżanek miało takie "załatwiane" (jak ja im czasami zazdrościłam... ). Moim zdaniem zajęcia WF w szkołach to jedno wielkie nieporozumienie. Uczniowie boją się tych zajęć. Zawsze znajdzie się kilka osób "lepszych". W gry zespołowe grają tak na prawdę tylko te osoby. Podają do siebie nawzajem piłkę, a pozostałe osoby często nawet w ciągu 2h tej piłki nie dotkną. A jak już, to zaraz zostaną zbesztane, że źle podały, że zepsuły.
Więc sorry, ale jaki jest sens, żeby ktoś stał przez 2h na boisku i się nudził
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 21:24   #35
DziewczynaWloczykija
Zadomowienie
 
Avatar DziewczynaWloczykija
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 145
Dot.: zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016

Zgadzam się z powyższym. Miło wspominam zajęcia wuefu z liceum, w którym moja klasa była zgrana i nikt nikogo nie wyszydał za złe odbicie piłki, ale pamiętam, że gimnazjum to był koszmar. Jeśli ktoś był tylko odrobinę słabszy z jakiejś dziedziny, to zaraz słyszał uwagi na swój temat - dobrze rozumieją tę sytuację osoby, które są jako ostatnie wybierane do gry zespołowej . Dlatego sądzę, że weryfikowane powinny być nie tylko zwolnienia uczniów, ale również sposób, w jaki prowadzone są zajęcia. Powinny być różnorodne i w mojej opinii skupione raczej na rozwijaniu się i zabawie, niż niezdrowej rywalizacji, a same zajęcia powinny być różnorodne i ciekawe.
DziewczynaWloczykija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 23:21   #36
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
50% dziewczyn. chłopcy inaczej podchodzili do tego. żeby nie było - dziewczyny się oficjalnie chwaliły, że to było załatwiane.
U mnie w każdym typie szkoły zajęcia z wf-u były zorganizowane w grupach, tzn. dziewczyny z klasy A miały wf z dziewczynami z klasy B i w tej grupie 2 zwolnienia to było maksimum. Nikt się nie chwalił załatwianiem ani tym bardziej chorobą

Wysłane z Tapatalka
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 18:36   #37
helis
Raczkowanie
 
Avatar helis
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 90
Dot.: zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016

Wie ktoś może jak to jest z tymi zwolnieniami ?
Tu jest np:. napisane że można je mieć :http://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/PPO...,154692,2.html
Ja mam już wystawione przez lekarza całoroczne , ale zastanawiam się jak dyrektor na to zareaguje , gdy mu je zaniosę .
helis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-12, 12:06   #38
RudaIka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Podkarpackie ;)
Wiadomości: 19
GG do RudaIka
Dot.: zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016

Byłam ponownie u lekarza i powiedziałam o tej ustawie... sam powiedział że to głupota i tyle... wypisal szczegółowo czego nie mogę robić... wyszło na to że większości rzeczy... eh.. głupota
RudaIka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 13:42   #39
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Moim zdaniem znowu próbuje się rozwiązać kwestię zwolnienia z wfu od d*** strony. Byłam zwolniona, a jakże, od 5 klasy szkoły podstawowej, mimo że zawsze lubiłam się ruszać, dobrze chodziłam po górach, grałam w tenisa czy badmintona, bardzo dobrze pływałam. Do dzisiaj zresztą lubię, wf na studiach wspominam z przyjemnością (mieliśmy aerobik i siłownię). I naprawdę, większość moich koleżanek czy kolegów, którzy byli zwolnieni trochę ,,na lewo" to nie były spasione lenie, które się potu brzydziły, tylko osoby takie jak ja - mające dość szykan ze strony kolegów, że nie odbiliśmy piłki, nie podaliśmy jej komu trzeba w grach zespołowych. Mające dość tego, że wfista siedzi sobie w dresie i się wydziera, że za wolno biegamy.
Gdyby wybór polegał na ,,Kto chce iść na siłownię, a kto gra w siatkówkę, a kto idzie na zumbę/aerobik" a nie ,,Siatka czy ręczna" to zapewne znaczna część tych zwolnionych osób by ćwiczyła. Nie uważam, że oceniane powinny być postępy, tak samo, jak nie ocenia się niczyich postępów np. na matematyce. Jedni mają talent do matmy, inni szybko biegają czy są dobrze skoordynowani i te drugie osoby też powinny mieć szansę być docenione.

Naprawdę, przeżyłabym tę tróję z wfu, gdyby nie wiązało się to z szykanami ze strony koleżanek i wyśmiewaniem przez nauczycielkę, która na przykład sadzała resztę klasy w kółku i naigrywała się z tego, jak nieporadnie próbowałam zrobić mostek czy inny przewrót w tył.
Do dzisiaj jestem wdzięczna rodzicom, że mnie z tego wfu zwolnili i zapisali na gimnastykę korekcyjną i basen trzy razy w tygodniu.
o poruszyłaś istotną kwestię.
bo tak własnie jest, że tych gorszych na wf się wysmiewa. i naprawdę wiele osób właśnie z tego powodu załatwia sobie zwolnienia.

ja nie byłam nigdy alfą i omegą na wf więc też miałam zwolnienia, całoroczne, chyba całe gimnazjum i technikum

nic mi się z tego powodu nie stało, jestem szczupła i nie zdycham, nie mam skoliozy i co tam jeszcze.

sama dla siebie jeździłam na rowerze, grałam w badmintona itp. jak miałam ochotę na jakąś aktywnośc fizyczną to to robiłam.

a zajęcia z wf w większości szkół to itak fikcja. dają dzieciakom piłkę i "grajcie sobie". albo jakieś przewroty w tył/przód, skok przez kozła... no błagam. po co to wogóle. już lepiej jakby dzieciakom jakiś fitness zafundować czy coś w ten deseń.

jakby moje dziecko chciało zwolnienie z wf, to nie miałabym nic przeciwko. tyle, że zachęcałąbym je do jakiejś aktywności fizycznej, którą lubi. ot tak dla siebie, po zajęciach szkolnych.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 15:31   #40
Fioniczka
Przyczajenie
 
Avatar Fioniczka
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016

Witam!
U mnie było podobnie śmiali się ze mnie na w-f więc też rozważałam takie wyjście, żeby załatwić sobie zwolnienie. Mój lekarz nie chciał mi takiego zwolnienia dać więc postanowiłam robić labe na tej lekcji długo nie ujechałam więc postanowiłam może spróbować swoich sił na tym wf na początku było mega ciężko.. Zdawałam ćwiczenia na 3 maksymalnie na 4 więc beka totalna ;D Pewnego dnia koleżanka zaproponowałabyśmy może zaczęły chodzić na fitness no i tak się zaczęło trenuje od paru lat do dziś teraz zamierzam zrobić kursy na instruktorkę cholernie mi się podoba fitness. Wniosek jest taki nie ma co uciekać od wychowania fizycznego, bo ciało kondycja i zdrowie jest najważniejsze.
Fioniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 11:29   #41
RudaIka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Podkarpackie ;)
Wiadomości: 19
GG do RudaIka
Dot.: zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016

Byłam u dyrektora ze zwolnieniem I powiedział że to działa na takiej zasad ze ze jeżeli ktoś nie może wykonywać jednego/dwóch ćwiczeń to ich nie wykonuje ale ćwiczy a jeżeli ktoś nie może wykonywać większości ćwiczeń to jest zwolniony z całego roku i postanowił ze zwolni mnie właśnie z całego roku, a jest nauczycielem wf więc się orientuje w tych sprawach
RudaIka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-15, 12:28   #42
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Fioniczka Pokaż wiadomość
Witam!
U mnie było podobnie śmiali się ze mnie na w-f więc też rozważałam takie wyjście, żeby załatwić sobie zwolnienie. Mój lekarz nie chciał mi takiego zwolnienia dać więc postanowiłam robić labe na tej lekcji długo nie ujechałam więc postanowiłam może spróbować swoich sił na tym wf na początku było mega ciężko.. Zdawałam ćwiczenia na 3 maksymalnie na 4 więc beka totalna ;D Pewnego dnia koleżanka zaproponowałabyśmy może zaczęły chodzić na fitness no i tak się zaczęło trenuje od paru lat do dziś teraz zamierzam zrobić kursy na instruktorkę cholernie mi się podoba fitness. Wniosek jest taki nie ma co uciekać od wychowania fizycznego, bo ciało kondycja i zdrowie jest najważniejsze.
Wiesz, mi słabo szły jedynie gry zespołowe z piłkami, wszystkie inne ćwiczenia bez problemu zaliczałam na 5, a ta jedna rzecz w połączeniu z tym, że byłam zwyczajnie nieśmiała wystarczyły żeby koleżanki i nauczyciele skutecznie obrzydzili mi wf.
Poza lekcjami chodziłam na różne zajęcia sportowe i tam było super, zupełnie inna atmosfera, fajni ludzie. Więc wf ma się nijak do tego, czy ktoś dba o swoją kondycję.

Edytowane przez Faxu
Czas edycji: 2015-09-15 o 12:31
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-15 12:28:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.