Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-14, 13:35   #1
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758

Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych


Witam wszystkie lakierowe Maniaczki,
pozwoliłam sobie załozyć wątek w którym mogłybyśmy wypowiedzieć się nad tym jak ma wyglądać nasz wątek zakupowy.
Dziękuję jednocześnie Niebieskim za zgodę na wolną rękę w podejściu do tematu

Wstępnie widzę to tak:
- zakładamy podforum "zakupy zbiorowe"
- jeden zakup = jeden wątek
- zaproponować zakupy może jedynie uzytkownik znany, często udzielający się na forum (min. 500 postów? tu czekam na sugestie)
- osoba proponująca staje się organizatorem danych zakupów (online'owych lub stacjonarnych)
- w danym watku opisujemy dokładnie co chcemy kupić i na ile osób rodzielić (rozdzielamy produkt albo zamawiamy wiele produktów żeby zaoszczędzić na przesyłce)
- informujemy kiedy chcemy zamawiać
- jak lista uczestników będzie zamknięta organizatorka puszcza taką wiadomość w wątku i na PW wysyła informację ile trzeba jej zapłacić
- po otrzymaniu środków zamawia daną rzecz/rzeczy
- po otrzymaniu towaru rozdziela i wysyła
- na bieżąco informuje uczestników o statusie zamówienia
- wysyłamy tylko listem poleconym
- po sfinalizowaniu transakcji albo zamykamy wątek albo informujemy na wątku że temat już nieaktualny

Możemy też stworzyć wolny wątek ogólny gdzie możemy głośno zastanawiac sie co chcemy wspólnie zamówić (nie zawsze osoba proponująca musi być organizatorem).

Czekam na Wasze opinie i sugestie.



P.S. Dziękuję za sugestie od jusiowa
P.S. 2. Myślę że dobrze byłoby stworzyć zakupowy reglamin i podpiąć go jaki redakcyjny na tym nowym podforum.
__________________
I will do what queens do. I will rule.

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2016-01-14 o 13:57
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 14:15   #2
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

melduję się
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 14:31   #3
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Moje sugestie:
1. Może zamiast jeden zakup = jeden wątek, to lepiej byłoby zrobić jeden zamawiający = jeden wątek
2. Po zamknięciu "transakcji" i dogadaniu się organizatorki z chętnymi do zakupu zamawiający wstawiałby post z informacją, że deal już jest zakończony/zamknięty . Nie byłoby potrzeby zamykania całego wątku , a forum byłoby bardziej przejrzyste
3. Tytuł takiego tematu mógłby np. brzmieć "wspólne zakupy z Gejszą/Czuszką/Roses/Emką/....etc etc."

Co do pozostałych propozycji nie mam żadnych uwag i zgadzam się z nimi w 100%.
Jestem też za tym by był na tym pod-forum ogólny wątek z planami zakupowymi i wstępnymi propozycjami, dzięki czemu w wątkach stricte zakupowych byłby porządek
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 14:36   #4
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Również chętnie skorzystałabym z takiej możliwości. Jest wiele drobnych rzeczy, które chciałoby się zamówić, ale ze względu na same koszty przesyłki jest to po prostu nieopłacalne.
Co do wątków, to chyba jednak lepiej podzielić to na kategorie, które chciałoby się zamawiać tj. lakiery/ozdoby/dodatki. Ciężko byłoby śledzić każdy wątek ze względu na nick, bo nie wiadomo co w danej chwili ktoś chciałby zamówić
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 14:44   #5
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Super pomysł te wspólne zakupy. Wątek dla każdego zamawiającego myślę nie będzie dobrym pomysłem. Ale osobne wątki dla lakierów, ozdób i coś tam jeszcze to genialny pomysł.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 15:50   #6
monikbu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 75
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Super pomysł te wspólne zakupy. Wątek dla każdego zamawiającego myślę nie będzie dobrym pomysłem. Ale osobne wątki dla lakierów, ozdób i coś tam jeszcze to genialny pomysł.
Wspólne zakupy to genialny pomysł
Moim zdaniem technicznie o wiele wygodniej będzie jeśli osobne wątki będą dla konkretnych zakupów a nie osób, wtedy ten kto chce coś konkretnego zamówić od razu widzi czy są wspólne zakupy czy też nie.
Wątki osobowe będą zupełnie niepraktyczne dla tych, którzy będą nowi lub nie będą śledzić na bieżąco.
monikbu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 16:06   #7
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Myślę, że wygodniej będzie tak jak np na perfumowym, gdzie jest oddzielny wątek dla każdego zamówienia. Bo jak będą wątki tematyczne np dla ozdób czy lakierów to może powstać bałagan gdy w tym samym wątku będzie się odbywało kilka zamówień.
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-14, 16:26   #8
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Rowniez uwazam, ze najlepsza opcja, to oddzielny watek dla kazdego zamowienia. Oprocz wysylki poleconym, dopuscilabym tez odbiory osobiste. Przyda sie tez podpiecie u gory czarnej listy, z osobami ktore np zobowiazaly sie do wspolnych zakupow, a potem nie sfinalizowaly dealu- ku przestrodze, bo dobre imie szybko mozna stracic i ze to nie olx
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 16:31   #9
Frutellka xD
Zadomowienie
 
Avatar Frutellka xD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 1 988
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Zgadzam się w 100 procentach z tym co napisała czuszka Oddzielny wątek do każdego zamówienia wtedy będzie przejrzyście
__________________
"Szczęście jest rezultatem naszego osobistego wysiłku. Trzeba o nie walczyć, dążyć do niego, upierać się przy nim, a czasami nawet szukać go na drugim końcu świata."

Love Pazurkowe
Frutellka xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 16:46   #10
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Jeżeli mogę sie wtrącić to czytelniejsze i prostsze bedzie to, gdy każdy watek=osobne zamówienie
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 16:57   #11
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

ale super coś czuje że zbankrutuje

moje sugestie, które w większości pokrywają się z sugestiami Czuszki i Roses:
1. Jeden wątek dla każdego zakupu (każdy kto wchodzi na forum widzi co w danym momencie kupujemy)
2. Zakupy organizują tylko osoby zaufane, nie chce żeby to jakoś dziwnie zabrzmiało, ale wolałabym kasy nie przelewać osobie z 3 postami kiedyś zorganizowałam wspólne zakupy lakierów semilac i pamiętam że było mi bardzo miło że tak dużo z was mi zaufało wtedy
4. wysyłka tylko i wyłącznie przesyłkami rejestrowanymi i oczywiście informowanie na bieżąco co i jak. Odbiór osobisty też moze być jak ktoś ma możliwość
5. regulamin na wstępie - jak najbardziej jestem ZA
6. czarna lista zakupowa koniecznie będzie działało jak straszak
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-14, 17:14   #12
jusiowa
Zakorzenienie
 
Avatar jusiowa
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: mały, ciepły domek :)
Wiadomości: 3 408
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
ale super coś czuje że zbankrutuje

moje sugestie, które w większości pokrywają się z sugestiami Czuszki i Roses:
1. Jeden wątek dla każdego zakupu (każdy kto wchodzi na forum widzi co w danym momencie kupujemy)
2. Zakupy organizują tylko osoby zaufane, nie chce żeby to jakoś dziwnie zabrzmiało, ale wolałabym kasy nie przelewać osobie z 3 postami kiedyś zorganizowałam wspólne zakupy lakierów semilac i pamiętam że było mi bardzo miło że tak dużo z was mi zaufało wtedy
4. wysyłka tylko i wyłącznie przesyłkami rejestrowanymi i oczywiście informowanie na bieżąco co i jak. Odbiór osobisty też moze być jak ktoś ma możliwość
5. regulamin na wstępie - jak najbardziej jestem ZA
6. czarna lista zakupowa koniecznie będzie działało jak straszak





Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Rowniez uwazam, ze najlepsza opcja, to oddzielny watek dla kazdego zamowienia. Oprocz wysylki poleconym, dopuscilabym tez odbiory osobiste. Przyda sie tez podpiecie u gory czarnej listy, z osobami ktore np zobowiazaly sie do wspolnych zakupow, a potem nie sfinalizowaly dealu- ku przestrodze, bo dobre imie szybko mozna stracic i ze to nie olx
W zupelnosci zgadzam sie z waszym zdaniem
__________________
26.12.2008
29.04.2014

25.08.2015
jusiowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 17:48   #13
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
ale super coś czuje że zbankrutuje

moje sugestie, które w większości pokrywają się z sugestiami Czuszki i Roses:
1. Jeden wątek dla każdego zakupu (każdy kto wchodzi na forum widzi co w danym momencie kupujemy)
2. Zakupy organizują tylko osoby zaufane, nie chce żeby to jakoś dziwnie zabrzmiało, ale wolałabym kasy nie przelewać osobie z 3 postami kiedyś zorganizowałam wspólne zakupy lakierów semilac i pamiętam że było mi bardzo miło że tak dużo z was mi zaufało wtedy
4. wysyłka tylko i wyłącznie przesyłkami rejestrowanymi i oczywiście informowanie na bieżąco co i jak. Odbiór osobisty też moze być jak ktoś ma możliwość
5. regulamin na wstępie - jak najbardziej jestem ZA
6. czarna lista zakupowa koniecznie będzie działało jak straszak
Jestem za

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 21:06   #14
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Dziewczyny jako osoba z "trzema postami" hihi wtrące się i napisze też że fajnie by było jakoś te wypłacanie pieniążków nawet do tych zaufanych osób zabezpieczyć. Ludzie są niestety bardzo różni, może coś na zasadzie zaliczek?
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 21:25   #15
Frutellka xD
Zadomowienie
 
Avatar Frutellka xD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 1 988
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Dziewczyny jako osoba z "trzema postami" hihi wtrące się i napisze też że fajnie by było jakoś te wypłacanie pieniążków nawet do tych zaufanych osób zabezpieczyć. Ludzie są niestety bardzo różni, może coś na zasadzie zaliczek?
Chyba to nie jest dobry pomysł, osoba wyśle towar wpłacie zaliczki, a nie otrzyma reszty pieniędzy i co wtedy? Myślę, że czarna lista wystarczy. Wszystkie znamy się tutaj od jakiegoś czasu, były wymianki itp. wiadomo komu można zaufać.
__________________
"Szczęście jest rezultatem naszego osobistego wysiłku. Trzeba o nie walczyć, dążyć do niego, upierać się przy nim, a czasami nawet szukać go na drugim końcu świata."

Love Pazurkowe
Frutellka xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 21:30   #16
jusiowa
Zakorzenienie
 
Avatar jusiowa
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: mały, ciepły domek :)
Wiadomości: 3 408
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Cytat:
Napisane przez Frutellka xD Pokaż wiadomość
Chyba to nie jest dobry pomysł, osoba wyśle towar wpłacie zaliczki, a nie otrzyma reszty pieniędzy i co wtedy? Myślę, że czarna lista wystarczy. Wszystkie znamy się tutaj od jakiegoś czasu, były wymianki itp. wiadomo komu można zaufać.
Jestem za, zaliczka to jednak nie bedzie jakas wieksza kwota, balabym sie, ze potem organizatorka moze sie nie doczekac reszty pieniedzy. Chyba kazdy, kto forum czyta (nie mowie o aktywnym udzielaniu sie, bo sama jakos szczegolnie aktywna nie jestem ) to wie, komu mozna zaufac
__________________
26.12.2008
29.04.2014

25.08.2015
jusiowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 21:32   #17
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Dziewczyny jako osoba z "trzema postami" hihi wtrące się i napisze też że fajnie by było jakoś te wypłacanie pieniążków nawet do tych zaufanych osób zabezpieczyć. Ludzie są niestety bardzo różni, może coś na zasadzie zaliczek?
Organizatorka zamowienia placi 100% kwoty zamowionych produktow, powiedz mi dlaczego powinna to pokrywac z wlasnej kieszeni?
Na modowym jest tak, ze zamowienie jest skladane dopiero jak wszystkie wspoluczestniczki zrobia przelewy. Ja bym sie nie odwazyla zrobic zbiorowego zamowienia, na czesto kilka stowek, majac tylko zaliczke...
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 21:34   #18
Frutellka xD
Zadomowienie
 
Avatar Frutellka xD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 1 988
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Organizatorka zamowienia placi 100% kwoty zamowionych produktow, powiedz mi dlaczego powinna to pokrywac z wlasnej kieszeni?
Na modowym jest tak, ze zamowienie jest skladane dopiero jak wszystkie wspoluczestniczki zrobia przelewy. Ja bym sie nie odwazyla zrobic zbiorowego zamowienia, na czesto kilka stowek, majac tylko zaliczke...
I myśl, że tutaj też musimy zrobić tak samo, czyli zamówienie składamy gdy każdy przeleje pieniądze na konto organizatorki
__________________
"Szczęście jest rezultatem naszego osobistego wysiłku. Trzeba o nie walczyć, dążyć do niego, upierać się przy nim, a czasami nawet szukać go na drugim końcu świata."

Love Pazurkowe
Frutellka xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 21:35   #19
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Rzuciłam tylko propozycję więc spokojnie, teoretycznie ryzyko jest mniejsze jak wtedy gdy wysyla sie organizatorce całą kwotę a towar może nie dotrzec
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-14, 21:39   #20
Frutellka xD
Zadomowienie
 
Avatar Frutellka xD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 1 988
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Rzuciłam tylko propozycję więc spokojnie, teoretycznie ryzyko jest mniejsze jak wtedy gdy wysyla sie organizatorce całą kwotę a towar może nie dotrzec
Wtedy dużym ryzykiem obarczona jest organizatorka, jak np. znajdzie się pięć "uczciwych" i nie przeleje reszty pieniędzy
__________________
"Szczęście jest rezultatem naszego osobistego wysiłku. Trzeba o nie walczyć, dążyć do niego, upierać się przy nim, a czasami nawet szukać go na drugim końcu świata."

Love Pazurkowe
Frutellka xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 21:48   #21
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Cytat:
Napisane przez Frutellka xD Pokaż wiadomość
I myśl, że tutaj też musimy zrobić tak samo, czyli zamówienie składamy gdy każdy przeleje pieniądze na konto organizatorki
Tak zrobmy.

W np pierwszym poscie kazdego watku zamowieniowego, trzeba bedzie zamiescic date, do kiedy nalezy zrobic przelew. Tzn na poczatku, zakladajac posta, okreslamy w przyblizeniu, ze zamowienie chcemy zrealizowac np w drugiej polowie miesiaca, zbieramy potencjalne chetne i okreslamy dead line.

Same konkrety:
• bez chcialabym, ale sie boje
• bez negocjowania kosztow wysylki
• bez targowania sie, ze jak wezme X szt to chce rabat 😂


Teraz troche sie zbijam, ale moja szklana kula mowi mi, ze moga pojawic sie osoby z roznym, czasem malo powaznym podejsciem. Musimy byc na to przygotowane i wiedziec jak dzialac w takich sytuacjach.
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 22:03   #22
Frutellka xD
Zadomowienie
 
Avatar Frutellka xD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 1 988
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Tak zrobmy.

W np pierwszym poscie kazdego watku zamowieniowego, trzeba bedzie zamiescic date, do kiedy nalezy zrobic przelew. Tzn na poczatku, zakladajac posta, okreslamy w przyblizeniu, ze zamowienie chcemy zrealizowac np w drugiej polowie miesiaca, zbieramy potencjalne chetne i okreslamy dead line.

Same konkrety:
• bez chcialabym, ale sie boje
• bez negocjowania kosztow wysylki
• bez targowania sie, ze jak wezme X szt to chce rabat 😂


Teraz troche sie zbijam, ale moja szklana kula mowi mi, ze moga pojawic sie osoby z roznym, czasem malo powaznym podejsciem. Musimy byc na to przygotowane i wiedziec jak dzialac w takich sytuacjach.
Dokładnie, trzeba nawet wrzucić do regulaminu, że nie ma negocjacji kosztów wysyłki, przecież nie będę dyskutować z panią na poczcie, że chcę zapłacić 7,20 zamiast 7,5
__________________
"Szczęście jest rezultatem naszego osobistego wysiłku. Trzeba o nie walczyć, dążyć do niego, upierać się przy nim, a czasami nawet szukać go na drugim końcu świata."

Love Pazurkowe
Frutellka xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 23:22   #23
misisia86
Rozeznanie
 
Avatar misisia86
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 569
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Jestem bardzooooo chętna na grupowe zakupy
Szczególnie na zagranicznych stronkach Nie mam doświadczenia, nigdy nic nie kupowałam a tak mi się marzą np. hybrydy gelpolish i kocie oczka.
Myślę że konkretny produkt np. "Hybrydy X z aliexpress" - osobny wątek itd.
Do każdego wątku regulamin, w drugim poście określeniem czasu do kiedy wpłacamy kasę; lista osób kupujących i ewentualnie lista np. 3-5 osób rezerwowych.
misisia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-15, 05:11   #24
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

A dziewczyny bedzie jakis minimum postow lub minimalny czas na wizaz zebyr moc zamówić u organizatorki?
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-15, 06:29   #25
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

myślę że jeden wątek = jedne zakupy. Nie wiem czy w temacie wątku nie warto byłoby określić już oczekiwanej daty realizacji zamówienia? bo przecież zakupy w danej firmie mogą nam się cyklicznie powtarzać -np. zakładam wątek "zakupy Modena Nails luty 2016- wtedy wiadomo że jak ktoś obudzi się w marcu to już to nie będzie dla niego aktualny wątek ale nie wyklucza nam następnych zakupów w Modenie np. w kwietniu i to już będzie łatwo odnaleźć po tytule wątku (czyli nie będzie pisał w lutowym skoro jest marzec). Stare wątki będą spadały nam na dół listy. Osoba chcąca uczestniczyć w zakupach w Modenie wejdzie sobie na ich stronkę, zobaczy jakim asortymentem dysponuje producent i wie że może zamówić nie tylko hybrydy ale i żele, ozdoby, pilniki itp. W przypadku kiedy nie mamy strony internetowej materiały takie musi dostarczyć Organizator.
Co do aliexpress myślę że już w tytule wątku należałoby napomknąć czego dotyczyć będą zakupy (np. lampa, hybryda, klipsy itp.) + przybliżona data składania zamówienia bo samo pojęcie aliexpress to nieco za dużo
Oczywiście w każdym wątku obowiązkowo pierwszy post informujący co i jak.
Jak pisała Roses: czarna lista + same konkrety bez wydziwiania.
To że przelewamy sobie kasę to nic innego jak zaufanie, to że jesteśmy już ze sobą jakiś czas i regularnie się "czytamy". Zawsze jest ryzyko że organizatorka weźmie kasę i nie wyśle towaru albo że ktoś dostanie towar a nie zapłaci. Dlatego ja chciałabym obstawić że Organizator jest pewniakiem i dopóki nie dostanie kasy-nie zamawia (zresztą jeśli zamówienie będzie na kilka stówek to raczej nikt tego nie będzie wykładał z własnej kieszeni).
Myślę że powinno się liczyć i to ile jesteśmy już na Wizażu ale też i jak czesto. Ktoś mógł założyć konto pięć lat temu, napisać dwa posty a teraz znajdzie okazję żeby kogoś naciągnąć.
Czekam na Wasze propozycje czy ustalamy jakąś granicę postów + stażu (bo to powinno w tym przypadku iść w parze).

---------- Dopisano o 07:29 ---------- Poprzedni post napisano o 07:19 ----------

Zapomniałam jeszcze dodać że takie zakupy to świetna okazja to wynegocjowania niższej ceny lub przy promocjach typu 2+1, 3+1...
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-15, 07:23   #26
ewa_N
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 128
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Świetny pomysł!!! Mam nadzieję że i ja się czasem załapię na jakieś zakupy!
ewa_N jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-15, 07:38   #27
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Co do uczestniczenia w zamowieniach:
• nowa wizazanka z kilkoma postami moze miec prawo byc wspoluczestnikiem zamowienia, tak jak widać, że malinowaslodycz bardzo chce Nie wplaci kasy na czas to wylatuje z zamowienia i trafia na czarna liste.
Tworzenie limitu postow moze nie miec sensu, bo wystarczy wejsc na kilka watkow plotkowych i je sobie ponabijac.
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-15, 07:47   #28
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

więc ustalmy że patrzymy na ilośc postów i staż wizażowy ale głównym kryterium wyboru Organizatora jest jego aktywność i "sława" na forum paznokciowym. Podejrzane watki będę w Wami konsultować przez PW (lub założyć jakić prywatny klub w tym celu) i bedą one usuwane.
Proponuję wybrać ok. 5 "strażników" z którymi będę mogła konsultowac takie posunięcia (proponuję Roses, Emka, Frutellka, Gejszalicious + kto jeszcze?)
co Wy na to?

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

chodzi mi głównie o to żeby później nikt nie miał pretensji że ktoś zalożył watek, ktoś komuś zapłacił, został oszukany a to wina Wizażu.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-15, 07:59   #29
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Dziekuje za zaufanie. Wchodze w to
Jasne, najlatwiej powiedziec "wizaz mnie oszukal", musimy wiec monitorowac kazde zamowienie.
Nowi uczestnicy maja obawe przed wyslaniem kasy nieznanym uczestniczkom forum, a osoby ktore siedza tu dluzej maja juz do siebie wieksze zaufanie. Nie raz wysylalysmy cos sobie na wymiankach.

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Klub nie ma wersji mobilnej, obstawiam wiec priv, od razu widze wiadomość i moge szybciej reagowac.
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-15, 07:59   #30
aniaem84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 522
Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Świetny pomysł ze zbiorowymi zamówieniami!

Proponuję też podawać termin ostateczny do którego należy wpłacać pieniądze- oczywiście całą kwotę. To według mnie w ogóle nie podlega dyskusji. Żeby potem nie było, że ktoś może wpłacić 3 dni później a ktoś tydzień.
aniaem84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-11 17:43:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.