Który podkład wybrać - proszę o radę - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-07, 21:10   #61
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Hmm troche to skomplikowane. Revlona juz dawno nie uzywałam, po nim kupiłam EL Double wear (39 - najjasniejszy) i pamiętam, że bardzo przypominał Revlona, z tym, ze Revlon był bardziej beżowy a DW żóltawy (podobnie spectacular). Wszystkie te podkłady są jasne, po prostu jedne bardziej beżowe, inne bardziej żółte. Najjasniejszy z nich jest Dior Sculpt 010 i tu radzę uważać jeżeli ktos nie ma jasnej cery bo troszkę może wybielac, tym bardziej, że jego konsstencja jest taka bardziej treściwa.



Wg mnie dobrze matuje Double Wear i spectacular. Myśle na szybko i cięzko mi przypomniec sobie co testowałam. Musiałabym zerknąc na próbki które mam w domu. Podobny efekt do DW i Spectaculara dawał też Diorskin Forever. Pamiętam, że kiedyś byłam tez zadowolona z podkładu Givenchy Matmate, który zebrał wiele złych ocen na KWC - był naturalny, krył całkiem całkiem i mat trwał dosyc długo. Ale najlepszy mat jest moim zdaniem po kompakcie (tyle, że mnie czasem podkreśla suche skórki czego nie znoszę). Uff rozpisałam się.
DW testowałam i był dla mnie za ciężki...

a jak konsystencja Spectaculara - bardziej podobna do Chanel czy Estee Lauder DW?
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 06:26   #62
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
DW testowałam i był dla mnie za ciężki...

a jak konsystencja Spectaculara - bardziej podobna do Chanel czy Estee Lauder DW?
Spectacular nie jest taki tępy i suchy jak DW. Wg mnie jest bardziej kremowy, aczkolwiek nie tak jak np. Dior Sculpt Podobny raczej do Chanel.
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 08:27   #63
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Ja używam Mat Lumiere i jestem bardzo zadowolona, matuje, jest trwały i ładnie wygląda na buzi, do tego wydaje mi się że Chanel ma ładne kolory, bo z Estee Lauder nie mogłam znaleźć nic dla siebie.

Polecam także Lancome Teint Idole Ultra.
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 19:57   #64
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Spectacular nie jest taki tępy i suchy jak DW. Wg mnie jest bardziej kremowy, aczkolwiek nie tak jak np. Dior Sculpt Podobny raczej do Chanel.
byłam dzisiaj w Sephorze i dostałam próbki Spectacular i Diora - od jutra testy

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja używam Mat Lumiere i jestem bardzo zadowolona, matuje, jest trwały i ładnie wygląda na buzi, do tego wydaje mi się że Chanel ma ładne kolory, bo z Estee Lauder nie mogłam znaleźć nic dla siebie.

Polecam także Lancome Teint Idole Ultra.
niestety Lancome ma dziwne kolory - między najjaśniejszym a drugim w kolejności (nie pamiętam kolorków) jest duża różnica; nie muszę dodawać, że potrzebowałbym koloru "po środku"
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 20:18   #65
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Dzisiaj testowałam Chanel Mat Lumiere kolorek 20 Clair. Jest dobry kolorystycznie dla mojej buźki Gdyby był troszkę ciemniejszy też byłby dobry. Powiem tak. Jego jasność jest już graniczna u mnie. Kapkę jaśniejszy byłby już za jasny. Myslę, że na lato będzie ten numerek nieco za jasny.
Na buzi ładnie się trzyma, nie ciemnieje, co mi się podoba, ale gdyby bardzoej był nawilżający to na tę porę roku byłby lepszy

Jaki zatem kolorek z tej palety będzie troszkę ciemniejszy, ale dalej nie w pomarańcz czy żółty ?
Jaki kolorek kompaktu Chanel Teint Innocence powinnam wybrać ? Czy numer 20 będzie taki sam jak Mat Lumiere ? A jeśli tak to czy on na buźce trochę ciemnieje ? A jeśli nie to jaki kolorek minimalnie ciemniejszy jest ?

EDIT:
Tak się przygladam kolorkom na truskawce tym kompaktom...
Czy ktoś wie jak się ma kolor 40 beige do 20 Clair ? Albo 50 naturel do 20 Clair ?
Tak sobie myślę, że gdbym chciała kapkę ciemniejszy odcień niż 20 Clair z Mat Lumiere to czy powinnam wybrać 40 beige czy naturel czy już będą dużo, dużo za ciemne ???
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2008-01-08 o 21:10
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 21:08   #66
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Dzisiaj testowałam Chanel Mat Lumiere kolorek 20 Clair. Jest dobry kolorystycznie dla mojej buźki Gdyby był troszkę ciemniejszy też byłby dobry. Powiem tak. Jego jasność jest już graniczna u mnie. Kapkę jaśniejszy byłby już za jasny. Myslę, że na lato będzie ten numerek nieco za jasny.
Na buzi ładnie się trzyma, nie ciemnieje, co mi się podoba, ale gdyby bardzoej był nawilżający to na tę porę roku byłby lepszy

Jaki zatem kolorek z tej palety będzie troszkę ciemniejszy, ale dalej nie w pomarańcz czy żółty ?
Jaki kolorek kompaktu Chanel Teint Innocence powinnam wybrać ? Czy numer 20 będzie taki sam jak Mat Lumiere ? A jeśli tak to czy on na buźce trochę ciemnieje ? A jeśli nie to jaki kolorek minimalnie ciemniejszy jest ?

Mariolu, w takim razie weź 30 tak jak pisałam jest to kolor neutralny ani w róż ani w żółty i trochę ciemniejszy, a na szczęście kolory Mat Lumiere odpowiadają kolorom kompaktu Innocence

ze smutnych newsów na Truskawce ostatnio 30stki nie było
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 21:13   #67
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

I dalej nie ma A co to był za kolorek ? jak się nazywał ?
A myślisz, że beige będzie już za ciemny ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 21:28   #68
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
I dalej nie ma A co to był za kolorek ? jak się nazywał ?
A myślisz, że beige będzie już za ciemny ?
30stka to kolor Cendre...wiesz wydaje mi się, że 40stka będzie jednak za ciemna i za ciepła dla Ciebie
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 21:30   #69
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
I dalej nie ma A co to był za kolorek ? jak się nazywał ?
A myślisz, że beige będzie już za ciemny ?
ja mam kompakt Mat Lumiere kolor 30 właśnie, bo jaśniejszego nie ma
i jest on właśnie trochę ciemniejszy (zostawiam na lato)

40 i 50 wydają są jeszcze ciemniejsze, więc jak chcesz ciemniejszy tylko trochę to również polecam 30

jutro przetestuję Spectacular (kolor 022) to wieczorkiem dam znać jak się sprawował
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 21:37   #70
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Ja mam nr40 z Mat Lumiere- nie jest ciemny, zobacz na to moje zdjęcie co tu dawałam z kolorem O20 Shiseido- mat Lumiere nr40 idealnie pasuje, wygląda tak samo.

Wybrałam ten nr40 bo to był jedyny taki ładny, średni kolorek z ciepłym odcieniem, ani grama różu.

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
30stka to kolor Cendre...wiesz wydaje mi się, że 40stka będzie jednak za ciemna i za ciepła dla Ciebie
Dokładnie 40 jest ciepłym odcieniem, na pewno nie jakoś bardzo jasnym
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 21:45   #71
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
30stka to kolor Cendre...wiesz wydaje mi się, że 40stka będzie jednak za ciemna i za ciepła dla Ciebie
narobiłaś mi smaka i nici z tego, bo na truskawie nie ma tego koloru i nie wiadomo kiedy będzie Jest jeszcze gdzieś pewne miejsce, gdzie mogłabym w takiej cenie dostać ten podkładzik w kolorze 30 ?

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja mam kompakt Mat Lumiere kolor 30 właśnie, bo jaśniejszego nie ma
i jest on właśnie trochę ciemniejszy (zostawiam na lato)

40 i 50 wydają są jeszcze ciemniejsze, więc jak chcesz ciemniejszy tylko trochę to również polecam 30

jutro przetestuję Spectacular (kolor 022) to wieczorkiem dam znać jak się sprawował
Czekam z niecierpliwością na wrażenia ze Spectakulara
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 21:48   #72
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Ja mam nr40 z Mat Lumiere- nie jest ciemny, zobacz na to moje zdjęcie co tu dawałam z kolorem O20 Shiseido- mat Lumiere nr40 idealnie pasuje, wygląda tak samo.

Wybrałam ten nr40 bo to był jedyny taki ładny, średni kolorek z ciepłym odcieniem, ani grama różu.


Dokładnie 40 jest ciepłym odcieniem, na pewno nie jakoś bardzo jasnym
020 Spectacular jest jaśnieszy od 022, czy ciemniejszy?

Panią w Sephorze prosiłam o kolor podobny do Chanel 20...
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 23:01   #73
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
30stka to kolor Cendre...wiesz wydaje mi się, że 40stka będzie jednak za ciemna i za ciepła dla Ciebie

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Czy na ten kompakt używałaś może róż na policzki ? Bo ciekawi mnie czy ten kompakt daje takie wykończenie jak puder ? Bo na płynny podkład raczej trudno zaaplikowac róż, żeby uniknąć zrobienia plam. A jak jest w przypadku tego podkładu w kompakcie ? Też należy użyć jeszcze puderek sypki, żeby potem użyć różyk na poliki ?

EDIT:
Czy mógłby mi ktoś przy okazji pobytu w perfumerii sprawdzić kolory 40, 42, 50 na żywo z tego kompaktu Chanela ? Byłabym bardzo zobowiązana.

Dziewczyny co powiecie na kolor Petale (42) ? na stronce nie wygląda ciemno i chyba raczej nie ciepło ? Bo gdzieś wyczytałam w recenzjach na KWC, co prawda chodził o Mat Lumiere, ale przecież odcienie są podobno takie same , że dziewczynie kosmetyczka pomalowała buźkę numerem 20 Clair, czyli dziewczyna miała jaśniutką cerę , a później w Sephorze dostała próbkę kolorku 42 Petale i po zużyciu próbeczki dziewczyna kupiła pełnowymiarówkę w kolorze 42 Petale. Ale ze mnie Sherlock Holmes Tak sobie wydedukowałam, że to nie może być ciemny kolor
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2008-01-09 o 00:24
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 08:16   #74
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Czy na ten kompakt używałaś może róż na policzki ? Bo ciekawi mnie czy ten kompakt daje takie wykończenie jak puder ? Bo na płynny podkład raczej trudno zaaplikowac róż, żeby uniknąć zrobienia plam. A jak jest w przypadku tego podkładu w kompakcie ? Też należy użyć jeszcze puderek sypki, żeby potem użyć różyk na poliki ?

EDIT:
Czy mógłby mi ktoś przy okazji pobytu w perfumerii sprawdzić kolory 40, 42, 50 na żywo z tego kompaktu Chanela ? Byłabym bardzo zobowiązana.

Dziewczyny co powiecie na kolor Petale (42) ? na stronce nie wygląda ciemno i chyba raczej nie ciepło ? Bo gdzieś wyczytałam w recenzjach na KWC, co prawda chodził o Mat Lumiere, ale przecież odcienie są podobno takie same , że dziewczynie kosmetyczka pomalowała buźkę numerem 20 Clair, czyli dziewczyna miała jaśniutką cerę , a później w Sephorze dostała próbkę kolorku 42 Petale i po zużyciu próbeczki dziewczyna kupiła pełnowymiarówkę w kolorze 42 Petale. Ale ze mnie Sherlock Holmes Tak sobie wydedukowałam, że to nie może być ciemny kolor
Kompakt nie daje pudrowego wykończenia , czasami stosuję puder sypki czasami nie zawsze używam różu, nie mam problemu z jego nakładaniem , ale nawet na podkład płynny potrafię nałóżyć róż bez efektu plam, róż ZAWSZE nakładam pędzlem.

co do koloru 42 to niestety Ci nie pomogę

jednak uważam że kolor nr 40 Chanel nie odpowiada kolorowi O20 z Sisheido, używam od par dobrych lat podkładów Sisheido i Chanel i z doświadczenia wiem, że kolor 40 Chanel odpowiada kolorowi O40 z Sisheido i ja mogę go stosować jedynie latem
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 09:42   #75
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Ja mam nr40 z Mat Lumiere- nie jest ciemny, zobacz na to moje zdjęcie co tu dawałam z kolorem O20 Shiseido- mat Lumiere nr40 idealnie pasuje, wygląda tak samo.

Wybrałam ten nr40 bo to był jedyny taki ładny, średni kolorek z ciepłym odcieniem, ani grama różu.


Dokładnie 40 jest ciepłym odcieniem, na pewno nie jakoś bardzo jasnym
Hej ! ale przecież podobno kolory z Mat Lumiere odpowiadają kolorom Teint Innocence Compact ??? A jeśli tak, to skoro piszesz, że kolor nr 40 z Mat Lumiere nie jest ciemny to ten sam numer z Innocence Compact też nie może być ciemny ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 10:13   #76
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość


Czekam z niecierpliwością na wrażenia ze Spectakulara
godzinę temu zaaplikowałam Spectacular 022 i jest ciut za ciemny, wyglądam ok, ale musiałam go już bardzo dokładnie rozprowadzić, żeby było ok i ten kolor jest jakby za różowy

tzn. on nie jest różowy, ale chyba rzeczywiście Chanel 20 jest troszkę żółta i w Spectacular właśnie mi tej żółci brakuje

jeśli chodzi o konsysytencję - S jest dużo bardziej treściwy niż DP, tzn. bardziej gęsty i tłusty , przy nim DP to jakby puder w płynie

na twarzy nie jest tłusty, ale też nie daje tak matowego wykończenia, komfort na twarzy - super

krycie - raczej słabe, porównywalne do DP

trwałość - za wcześnie to oceniać, ale jak wrócę z pracy to dopiszę wrażenia

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Czy na ten kompakt używałaś może róż na policzki ? Bo ciekawi mnie czy ten kompakt daje takie wykończenie jak puder ? Bo na płynny podkład raczej trudno zaaplikowac róż, żeby uniknąć zrobienia plam. A jak jest w przypadku tego podkładu w kompakcie ? Też należy użyć jeszcze puderek sypki, żeby potem użyć różyk na poliki ?

EDIT:
Czy mógłby mi ktoś przy okazji pobytu w perfumerii sprawdzić kolory 40, 42, 50 na żywo z tego kompaktu Chanela ? Byłabym bardzo zobowiązana.

Dziewczyny co powiecie na kolor Petale (42) ? na stronce nie wygląda ciemno i chyba raczej nie ciepło ? Bo gdzieś wyczytałam w recenzjach na KWC, co prawda chodził o Mat Lumiere, ale przecież odcienie są podobno takie same , że dziewczynie kosmetyczka pomalowała buźkę numerem 20 Clair, czyli dziewczyna miała jaśniutką cerę , a później w Sephorze dostała próbkę kolorku 42 Petale i po zużyciu próbeczki dziewczyna kupiła pełnowymiarówkę w kolorze 42 Petale. Ale ze mnie Sherlock Holmes Tak sobie wydedukowałam, że to nie może być ciemny kolor
ja używam (a raczej używałam jak byłam deko ciemniejsza) Mat Lumiere i był on dla mne tak pudrowy (używałam na sucho), że musiałam go rozświetlać jakimś pudrem (Meteoryty głównie) bo wyglądałam za płasko!!!

reasumując ja na kompakt stosowałam róż bezpośrednio na niego i nie przyszło mi do głowy,żeby go jeszcze pudrować

nie wiem jakie są inne kompakty, ale Mat Lumiere jest pudrowy

na płynny Double Perfection też nie zawsze stosuję sypki puder i z różem nie mam problemów ale on też jest według mnie pudrowy

nie patrzyłam niestety na kolorek 42, więc nie pomogę póki co
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 10:56   #77
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Question Kolory kompaktów/podkładów Chanel

Proszę o pomoc w doborze koloru podkładu Chanel w kompakcie Teint Innocence Compact.

mam podkład Chanel Mat Lumiere nr 20 Clair i mógłby być troszkę ciemniejszy (tak mi się przynajmniej wydaje )

Do tej pory używałam Revlon kolor 220 natural beige.

Może ktoś zna kolory tego podkładziku kompaktowego i mógłby mi pomóc ?

Kolory Mat Lumiere podobno kolorystycznie odpowiadają Teint Innocence Compact ? Więc jeśli tak to skoro kolorek 20 Clair jest trochę za jasny to czy w tym odcieniu tylko ciemniejszy będzie:
30 Cendre
40 Beige
42 Petale

Bardzo mi zależy na szybkiej odpowiedzi, bo chce sobie kupić
Z góry wielkie dzięki
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 11:02   #78
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kolory kompaktów/podkładów Chanel

Mariolo, po co tworzysz kolejny wątek o podkładach ? Tamten w zupełności wystarczy. Nie chce Cię w kółko upominac więc proszę zastanów się przed kolejnym wątkiem.
Oba wątki łaczę
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 11:24   #79
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Kolory kompaktów/podkładów Chanel

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Mariolo, po co tworzysz kolejny wątek o podkładach ? Tamten w zupełności wystarczy. Nie chce Cię w kółko upominac więc proszę zastanów się przed kolejnym wątkiem.
Oba wątki łaczę
Uważałam, że kwestia różnych podkładów to inny temat, a kwestia kolorów konkretnego to inna sprawa. Dlatego założyłam watek. Nie wiem dlaczego piszesz, że ciągle mnie upominasz. Raz mnie upomniałaś za pisanie post pod postem- niebardzo wiedziałam jak odpisywać do wielu jednocześnie, więc dlatego tak pisałam i teraz, że niepotrzebnie założyłam wątek, chociaż myślę, że teraz wiele osób, które używają Chanel nawet tutaj nie zajrzy, bo tytuł jest inny. Odczuwam w Twoich info kierowanych do mnie jakąś niechęć, nie wiem dlaczego. Aż strach zakładać wątki.

Może zatem warto byłoby połączyć wątki o zakupach na strawberrynet. Istnieją 2 aktualne wątki o tej samej tematyce i nawet tym samym tytule. Po co się powtarzać ?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=221541
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=77475

Za chwilę bedą się pojawiały w nowym wątku pytania (już się pojawiają) jak kupować, jak płacić i td.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-09, 11:36   #80
deputamadre21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Kolory kompaktów/podkładów Chanel

Estee lauder double wear tez mi sie wydaje sensownym rozwiazaniem . Jest bardzo "tresciwy" wiec na dlugo wystarcza , albo ja sie ostatnio jakos rzadziej maluje mhm (?)?
deputamadre21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 11:40   #81
ewelinkka20
Zadomowienie
 
Avatar ewelinkka20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 032
Dot.: Kolory kompaktów/podkładów Chanel

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Uważałam, że kwestia różnych podkładów to inny temat, a kwestia kolorów konkretnego to inna sprawa. Dlatego założyłam watek. Nie wiem dlaczego piszesz, że ciągle mnie upominasz. Raz mnie upomniałaś za pisanie post pod postem- niebardzo wiedziałam jak odpisywać do wielu jednocześnie, więc dlatego tak pisałam i teraz, że niepotrzebnie założyłam wątek, chociaż myślę, że teraz wiele osób, które używają Chanel nawet tutaj nie zajrzy, bo tytuł jest inny. Odczuwam w Twoich info kierowanych


Może zatem warto byłoby połączyć wątki o zakupach na strawberrynet. Istnieją 2 aktualne wątki o tej samej tematyce i nawet tym samym tytule. Po co się powtarzać ?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=221541
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=77475

Za chwilę bedą się pojawiały w nowym wątku pytania (już się pojawiają) jak kupować, jak płacić i td.
Mariolo jesli chcesz to ja mam 40, to moge wyslac ci zdjecie mmsem co prawda nie za wyrazne ale zawsze cos
Moim zdaniem jesli 20 jest za jasny ,to 30 powinien byc ok bo 40 moze byc za ciemny(wpada w pomarancz)
Ale najlepiej gdybys sama przetestowala,wtedy bedziesz miala 100% pewnosc

Ps oj ja gapa nie to zacytowalam
__________________

ewelinkka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 11:51   #82
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Kolory kompaktów/podkładów Chanel

Jeżeli chodzi o kolory podkładów to uważam, że raz czy dwa uda się trafić ale nie jest możliwe idealnie dopasować sobie kolor pytając na forum- trzeba wybrać się do perfumerii, jeżeli chcesz by Twój makijaż służył do upiększania a nie np. podkreślania tego, że jestes umalowana.


Agabil nie jest niechętnie nastawiona- jest moderatorką i takie jest jej zadanie.

Mariolo mogłaś poprosić o pomoc w tym samym wątku.
Ten o strawberrynet to inna sprawa- założyły go dwie różne osoby. Ty mając swój wątek o podkładzie tworzysz nowy bo chcesz dowiedzieć się jakie są kolory- ok rozumiem, ale równie dobrze by wyszło gdyby czekałabyś na odpowiedź tutaj...
Bo zaraz będzie kolejny wątek o kolorach np. Heleny Rubinstein.

Nikt się Ciebie nie czepia- to są ZASADY tego forum i każda z nas się ich trzyma, więc nie ma się za co obrażać, że ktoś Ci zwrócił uwagę
__________________

Edytowane przez SiSleyS
Czas edycji: 2008-01-09 o 20:14 Powód: literówka ;)
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 12:31   #83
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Kolory kompaktów/podkładów Chanel

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Mariolo, po co tworzysz kolejny wątek o podkładach ? Tamten w zupełności wystarczy. Nie chce Cię w kółko upominac więc proszę zastanów się przed kolejnym wątkiem.
Oba wątki łaczę
Cytat:
Napisane przez ewelinkka20 Pokaż wiadomość
Mariolo jesli chcesz to ja mam 40, to moge wyslac ci zdjecie mmsem co prawda nie za wyrazne ale zawsze cos
Moim zdaniem jesli 20 jest za jasny ,to 30 powinien byc ok bo 40 moze byc za ciemny(wpada w pomarancz)
Ale najlepiej gdybys sama przetestowala,wtedy bedziesz miala 100% pewnosc

Ps oj ja gapa nie to zacytowalam
Wiem, ze najlepiej byłoby przetestować samemu, tylko, że nie mam gdzie.dziewczyny pisały, że 40 może być dla mnie za ciemny, a 42 ? On wygląda na jaśniejszy niż 40 i ma jakby inny odcień, mniej ciepły ?
Mam Ci na PW podać swoją komórkę na mmsik ?

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o kolory podkładów to uważam, że raz czy dwa uda się trafić ale nie jest możliwe idealnie dopasować sobie kolor pytając na forum- trzeba wybrać się do perfumerii, jeżeli chcesz by Twój makijaż służył do upiększania a nie np. podkreślania tego, że jestes umalowana.


Agabil nie jest niechętnie nastawiona- jest moderatorką i takie jest jej zadanie.

Mariolo mogłaś poprosić o pomoc w tym samym wątku.
Ten o strawberrynet to inna sprawa- założyły go dwie różne osoby. Ty mając swój wątek o podkładzie tworzysz nowy bo chcesz dowiedzieć się jakie są kolory- ok rozumiem, ale równie dobrze by wyszło gdyby czekałabyś na odpowiedź tutaj...
Bo zaraz będzie kolejny wątek o kolorach np. Heleny Rubinstein.

Nikt się Ciebie nie czepia- to są ZADADY tego forum i każda z nas się ich trzyma, więc nie ma się za co obrażać, że ktoś Ci zwrócił uwagę
Nie obraziłam się, tylko z tonu agabil odczytałam to co odczytałam. Nieważne.
Co do wątków, to skoro pojawia się kolejny wątek o tym samym tytule, to nie ma znaczenia, kto go założył (trzeba korzystać wszak z wyszukiwarki przed założeniem nowego wątku tak przecież głosi naczelne hasło regulaminu) Skoro ktoś nie poszukał i założył nowy identyczny wątek to logicznie chyba powinny być one połączone, żeby się nie powtarzać i info na ten sam temat nie było rozsiane po kilku wątkach.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 12:34   #84
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

niestety opisy kolorów są bardzo subiektywne - nikt nie powie Ci, że ten podkład w kolorze X ma odpowiednik w podkładzie Y nawet ten sam kolor w obrębie jednej firmy może różnie wyglądać - wtapiać się, ze względu np. na konsysytencję

ja np. dopiero po wypróbowaniu Spectacular HR zobaczyłam, że Chanel 20 jest w istocie żółta, czego wcześniej nigdy bym nie powiedziała

nasze uwagi i doświadczenia z forum należy traktować jako wskazówki pomocne w poszukiwaniu kosmetyków idealnych - nikt ni powie, że ten podkład w tym kolorze będzie dla Cibie idealny tylko na podstawie opisów na forum!!!

w obrębie firmy chanel kolory się pokrywają tzn. 30 z Mat Lumiere odpowiada kompaktowi Teint Innocence Compact w kolorze 30, jest troszkę ciemniejszy od 20 i mniej żółty...
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 12:39   #85
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
niestety opisy kolorów są bardzo subiektywne - nikt nie powie Ci, że ten podkład w kolorze X ma odpowiednik w podkładzie Y nawet ten sam kolor w obrębie jednej firmy może różnie wyglądać - wtapiać się, ze względu np. na konsysytencję

ja np. dopiero po wypróbowaniu Spectacular HR zobaczyłam, że Chanel 20 jest w istocie żółta, czego wcześniej nigdy bym nie powiedziała

nasze uwagi i doświadczenia z forum należy traktować jako wskazówki pomocne w poszukiwaniu kosmetyków idealnych - nikt ni powie, że ten podkład w tym kolorze będzie dla Cibie idealny tylko na podstawie opisów na forum!!!

w obrębie firmy chanel kolory się pokrywają tzn. 30 z Mat Lumiere odpowiada kompaktowi Teint Innocence Compact w kolorze 30, jest troszkę ciemniejszy od 20 i mniej żółty...
Zdaję sobie z tego sprawę. Najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby właśnie na własnej skórze wypróbować w perfumerii, ale cóż jak ona daleko niestety Przyjdzie mi się zaryzykować kolor trochę w ciemno.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 12:50   #86
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Zdaję sobie z tego sprawę. Najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby właśnie na własnej skórze wypróbować w perfumerii, ale cóż jak ona daleko niestety Przyjdzie mi się zaryzykować kolor trochę w ciemno.
Próbek na allegro pewnie nie ma?
Ech szkoda byłoby gdybyś miała nie trafić z kolorem
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 13:16   #87
ewelinkka20
Zadomowienie
 
Avatar ewelinkka20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 032
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Jesli chcesz fotke poprosze na Pw nr telefonuMam nadzieje ze uda mi sie wyslac bo moj tel jest kaprysny...
__________________

ewelinkka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 13:29   #88
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Próbek na allegro pewnie nie ma?
Ech szkoda byłoby gdybyś miała nie trafić z kolorem
Szukam codzienne na all próbek i znalazłam właśnie tylko 20 Clair z Mat Lumiere. Ciemniejszego nie znalazłam niestety

Cytat:
Napisane przez ewelinkka20 Pokaż wiadomość
Jesli chcesz fotke poprosze na Pw nr telefonuMam nadzieje ze uda mi sie wyslac bo moj tel jest kaprysny...
Już wysłałam PW

Tak teraz porównałąm na ręku 20 z mat Lumiere z moim Revlon Softlex 220 natural beige i niestety ten 20 Clair jest sporo jaśniejszy i rzeczywiście dopiero obok Revlona widać, że wpada w żółty.

Dziewczyny, a jaki to jest kolor Petale ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 13:29   #89
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Nie wiem czy dobrze robie podlaczajac sie do tego watku, moze powinnam zalozyc wlasny, ale problem mam ten sam co zalozycielk watku - szukam podkladu.
Zblizaja sie moje urodziny, od kolezanek z pracy dostane kupon do perfumerii. Rok temu tak sie zakrecilam, ze wydalam go na prezent walentynkowy dla TZ-ta, do dzis pluje sobie w brode wiec tym razem nie chce popelnic tego samego bledu.

JA:
- za miesiac skoncze 32 lata, mam drobne zmarszczki mimiczne;
- cera chyba mieszana, ogolnie normalna, nos i czola w kierunku tlustej, z tendencja do swiecenia, jesli sa suche skorki to na policzkach i brodzie;
- niespodzianek, naczynek raczej brak, czasem okresowo cos wyskoczy;
- nierowny koloryt;
- pory normalne;

WYMARZONY PODKLAD:
- krycie nie musi byc bardzo mocne, powinien raczej ujednolicac koloryt
- trwaly, tak by wytrzymal min. 8 godzin;
- powinien matowic na tyle, by zniwelowac/ograniczyc do minimum swiecenie nosa (moge go sobie ewentualnie przypudrowac, lub uzyc bibulek po paru godzinach);
- powinien (mimo matowienia) jakos tak... rozswietlac, ozywiac cere, bo zwykle moja cera wyglada na zmeczona;
- nie moze wysuszac;
- moze niwelowac zmarszczki;
- powinen wygladac naturalnie.

Rok temu po przedstawieniu w perfumerii powyzszej listy zyczen Pani powiedziala mi, ze takiego podkladu nie ma, ale ja bardziej ufam Wizazankom, niz Paniom z perfumerii

Z ogolnie znanych podkladow uzywalam Revlona Colorstay w odcieniu Sand Beige 180, tzn. w odcieniu jasniejszym niz zalozycielka watku. Z Revlona zadowolona nie bylam, trwal, ale wysuszal i zapchal mnie jak zaden inny podklad.

Zastanawiam sie nad kupnem:
- Diorskin Sculpt (bo najlepszy w KWC)
- Diorskin Forever Fluid (bo "forever")
- Estee Lauder Double Wear (bo trwaly i wychwalany, ale Revlon tez byl i zle sie to dla mnie skonczylo)
- ...

Czekam na wasze typy, propozycje, rady, doswiadczenia.
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 14:07   #90
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez ewelinkka20 Pokaż wiadomość
Jesli chcesz fotke poprosze na Pw nr telefonuMam nadzieje ze uda mi sie wyslac bo moj tel jest kaprysny...
Dostałam zdjęcia i tak patrzę i patrzę i sama nie wiem Chyba musiałabym mieć ten ciemniejszy, ta 20 na Twoję ręcę też nie wygląda zbyt jasno, ale twoja rączka chyba jest jaśniutka, moja łapa chyba ciemniejsza

Tak sobie myślę pomiędzy 40 a 42 bo one chyba odcieniem się różnią prawda ?
Myślę też, że może z tym podkładem się wstrzymam i jak gdziesp pojadę do większego miasta to poszukam i sprawdzę na własnej skórze

Dzisiaj chętnie bym zamówła sobie Diorskin Sculpt I znów się zastanawiam:
020 light beige - myślę czy nie za jasny ?
022 Cameo - nie wiem czy on jest w kierunku jasnym czy ciemnym
030 Medium beige - czy on jeszcze rzeczywiście jest średni ? do nieopalonych będzie pasował ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.