Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-23, 12:10   #3961
kesja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
( Następnym razem spróbuję fazę wodną zastąpić roztworem HA.
Pamiętaj tylko, że bazą musi być HA wielkocząsteczkowy, małocząsteczkowy nie żeluje, ale możesz go dać jako substancję czynną .
Jeśli chcesz do gotowej formulacji dodać lecytynę, musisz ją najpierw rozpuść w niewielkiej ilości wody - najlepsza jest metoda "strzykawkowa" .
Jest szansa, że zgrudkowana lecytyna rozpuści się częściowo w emulsji.
kesja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 12:28   #3962
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kesja Pokaż wiadomość
Pamiętaj tylko, że bazą musi być HA wielkocząsteczkowy, małocząsteczkowy nie żeluje, ale możesz go dać jako substancję czynną .
Jeśli chcesz do gotowej formulacji dodać lecytynę, musisz ją najpierw rozpuść w niewielkiej ilości wody - najlepsza jest metoda "strzykawkowa" .
Jest szansa, że zgrudkowana lecytyna rozpuści się częściowo w emulsji.
Lecytyna już trochę się rozpuściła, może coś z tego jednak będzie
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 12:37   #3963
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
pranie, a moze z racji tego, ze masz male dziecko jest u ciebie bardzo cieplo w mieszkaniu. co by tlumaczylo plynna postac neemu
Dau, my akurat bardzo chlodzimy mieszkanie, przez synka klopoty alergiczne. Ale w lazience, gdzie trzymam neema, rzeczywiscie jest dosc cieplo. Czekam na neema Niezamiennej, jak juz go zamowi, porownamy konsystencje
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 13:42   #3964
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witam dziewczyny, bardzo żadko się tu odzywam, ale cały czas was podczytuję i eksperymentuję Chciałam się pochwalić iż w końcu udały mi się proporcje kremu Q10 Niezamiennej i już jestem w nim zakochana NiezamiennaMam teraz pytanko czy według tych proporcji mogłabym zamienić Q10 na jakiś inny cenny specyfik? i czy można go ulepszyć na zimę czymś bardziej tłustszym?
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 21:02   #3965
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Pranie, to nie będzie bardzo szybko z tym neemem - myślę, że pudru perłowego starczy mi do końca roku...

Casatto, cieszę się, że się udało - a nie mówiłam, że jest fajny? Możesz też dodać do kremiku jakieś ekstrakty roślinne (ja chwaliłam sobie soję - rozpuszcza się bez problemu w wodzie), a jeśli chcesz czegoś tłustszego - polecam dodatek masełka, np. karite (jeśli Cię nie zapycha) albo cupuacu (trzeba je oczywiście rozpuścić - można nim zastąpić część fazy olejowej).
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 10:39   #3966
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Chciałam sie podzielić moim małym sukcesem w domowym kręceniu Zrobiłam sobie domowa wersję jedwabiu do włosów i jest rewelacyjny Wystarczy kropelka zmieszana z wodą, wmasować w wilgotne włosy, które dzięki temu zyskują delikatny połysk. Dodatkowo jako posiadaczka kręconych włosów musze przyznać, że ich skręt pod wpływem takiego serum jest troche ładniejszy Wczoraj użyłam go tez po basenie, przed suszeniem suszarka i wydaje mi się, że włosy się mniej pierzyły niż poprzednio
Przepis jest banalny, aż wstyd sie nim chwalić

Olej macadamia ad. 100%
Olej brokułowy 5%
Macerat z marchwi kilka kropli wg uznania
Lecytyna 5%
wit. E 1%
EDIT: ale ze mnie sierota oczywiście zapomniałam wymienić najważniejszy składnik czyli mazidlany jedwab w proszku w stężeniu 0.5%

Dzięki macadamii olejek ma przecudny zapach.
Wydaje mi się, że duży wpływ na połysk po olejku ma olej brokułowy, dlatego na pewno przy nastepnym zamówieniu pokusze się o objętość większa niż 5 ml Dodałam go tez Mamie do olejowego serum z Q10 i poczekam na Jej relacje.
W ogóle moje ostatnie zakupy w mazidłach musze zaliczyć do wyjątkowo udanych Nie moge przestac się zachwycać żelem algowo-witaminowym - idealny na drobne ranki, skalp oraz rozrobiony z woda jako spray do moich kręciołków Ech, żebym tylko z torbami nie poszła przez to całe kręcenie
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-11-24 o 19:57
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 11:00   #3967
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mówisz, że daje połysk ten olej brokułowy? Ja bym właśnie chciała go wykorzystać do zrobienia wosku do modelowania włosów. Fryzjer mnie okaleczył i ściął dwa razy więcej niż prosiłam i teraz nie jestem w stanie okiełznać mojej czupryny. Nie chcę jej katować sklepową chemią. Widziałam wosk naturalny Sante na Allegro, ale kusi mnie, żeby coś własnoręcznie ukręcić. Nie wiem tylko, czy bez silikonów taki wosk jest w ogóle do zrobienia (w zagranicznych przepisach zawsze są). Myślałam, czy by tym olejem brokułowym ich nie zastąpić. Podpatrzyłabym chętnie recepturę wosku Sante, ale sprzedawca się nie kwapi, żeby mi podać skład (wiadomo - kupa przepisywania). Będę musiała sama poszukać.

Supermodelujące toto nie musi być, bylebym tylko nie wyglądała jak wysmarowana smalcem albo jak zmokła kura (tak wyglądam po piankach i sprejach).

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w temacie wosku do włosów??? (samorobionego, rzecz jasna)

Edit: znalazłam skład wosku Sante:

Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Lanolin, Cera Alba (Beeswax), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Behenyl Alcohol, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum (Essential Oils).

Behenyl Alcohol zastąpię akloholem cetylowym, zamiast oleju sezmowego dam brokułowy, udam, że nie widzę Hydrogenated Palm Glycerides Citrate (w końcu jest tego mniej niż witamin ). Tylko pewnie nad proporcjami będę się długo zastanawiać

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2008-11-24 o 13:07
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 13:17   #3968
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Lorri - nie jestem na 100% czy to olej brokułowy jest odpowiedzialny za ten połysk czy to po prostu siła autosugestii . Chociaz wcześniej używałam od czasu do czasu kropeli różnych olejków na końcówki włosów i efekty nie były rewelacyjne. W kazdym bądź razie jeszcze będę go testować. Myślę, że ten olej z Macadami (oprócz cudnego zapachu) dołożył swoje 5 gr do efektu końcowego
Jak stworzysz swój super-wosk to licze na to, że podzielisz się z nami swoją wiedzą Mojej krótko-włosej siostrze przydałoby sie takie cudo
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 15:53   #3969
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Lorri - nie jestem na 100% czy to olej brokułowy jest odpowiedzialny za ten połysk czy to po prostu siła autosugestii . Chociaz wcześniej używałam od czasu do czasu kropeli różnych olejków na końcówki włosów i efekty nie były rewelacyjne. W kazdym bądź razie jeszcze będę go testować. Myślę, że ten olej z Macadami (oprócz cudnego zapachu) dołożył swoje 5 gr do efektu końcowego
Jak stworzysz swój super-wosk to licze na to, że podzielisz się z nami swoją wiedzą Mojej krótko-włosej siostrze przydałoby sie takie cudo
confused_girl;dojrzalam, ze masz krecone wlosy!!! masz cos co bys polecila poza tym samorobnym woskiem? i czy ta miksturke nakladasz na cala dlugosc wlosa, czy wlasnie na koncowki?
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 16:03   #3970
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Do Niezamienna itp.....

Powiedz mi jak sprawuje się ten puder perłowy, czy jesteś zadowolona, czy daje połysk, a jak tak, to duży, mały. Czy matujesz nim filtr czy cuś podobnego, czy jest w jakiś sposób drażniący np. na naczynka, bo ja takowe mam i czy, jeśli to nie jest problemem, to czy możesz cyknąć fotkę kawałka twarzy, jak to wygląda?
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 16:06   #3971
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dau - właśnie nic innego polecić nie mogę Mam dość problematyczne włosy, bo skręt ostatnio mi sie trochę osłabił i powoli wraca do formy :-P To serum nakładam na całą długość włosów oprócz nasady. Wystarczy kropelka rozcieńczona wodą, a włosy mam prawie za łopatki I zauważyłam, że po tym serum się zdecydowanie mniej pierzą Do utrwalenia loków używam tak jak pisałam wyżej żelu algowo-witaminowego rozcieńczonego w proporcjach 1:3 z wodą destylowaną i w porównaniu z gotowymi środkami do stylizacji kręciołków sprawdza się bardzo dobrze Przerobiłam już wszelkiego rodzaju Matrixy, Goldwelle, eko-żele czy nawet nasza polska Joannę i niestety efekty były kiepskie. Za to z gotowych odzywek gorąco polecam maskę Gloria (bardzo mi pomogła odbudowac włosy po mocnym rozjasnianiu), najzwyklejszą odżywkę Fructis Fresh (bez której już nie wyobrażam sobie życia ) i ostatnie odkrycie, czyli balsam Seboradin pomarańczowy z ekstraktem z żeń-szenia Generalnie z własnego doświadczenia wiem, że wszystko co jest przeznaczone do kręconych włosów mozna sobie darować
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 16:55   #3972
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mario, z fotką będzie mały problem, bo mój aparat nie jest na tyle dobry, żeby zrobione nim zdjęcia mogły pokazywać taką subtelność jak wygląd cery w sposób satysfakcjonujący. Natomiast chętnie odpowiem na pytania: puder perłowy jest baaaardzo delikatny i prawie wcale nie widać go na twarzy, więc jeśli ktoś oczekuje mocnego krycia (czy w ogóle krycia), to się raczej zawiedzie. Nie wiem, czy polecałabym go do matowienia filtra - ja takowego nie używam, kładę puder (w niewielkiej ilości) na olej zmieszany z HA. W ogóle matowienie tego pudru jest raczej słabe, tzn. twarz się właściwie nie świeci, i to długo, ale nie jest też idealnie matowa - wygląda bardzo naturalnie, z takim subtelnym glow. Mnie taki efekt bardzo odpowiada, bo nie lubię wyglądać na umalowaną. Puder ten jakby lekko wchłania się w skórę (tak, wiem, że to dziwne, ale takie mam wrażenie) i cera jest po nim zdecydowanie ładniejsza, pory ściągnięte, skóra gładka. Jest to naprawdę dziwne mazidło, ale podoba mi się zdecydowanie. Aha, naczynek raczej nie drażni, choć ja nie bardzo mogę być tu kompetentnym testerem, bo posiadam takowe w stopniu minimalnym. I - co ważne dla mnie - nie zapycha
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 19:52   #3973
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused, wypisz prosze ciezko kojarzacej liczby (niestety, slabo rokujaca cecha na przyszlosc biochemiomaniaczki dokladne proporcje (ilosci) skladnikow swojego serum brokulowego do wlosow? kompletuje wlasnie zamowienie z mazidel, chetnie tez bym sobie takowe ukrecila (tyle, ze pewnie z polowy Twoich proporcji, bo wlosy mam krotkie)
Maria, ja sie stuprocentowo zgadzam z Niezamienna. Puder robi ze skora cos dziwnego, ostatnio uzywam tylko wokol oczu, filtr matuje jedwabnikiem Hauschki i wsio razem wyglada bardzo przyzwoicie. W ogole moja pielegnacja zaczyna dzialac, mam skore najlepsza od niemowlectwa Ech, czemu ja na to forum trafilam po trzydziestce i cala mlodosc przechlapalam w grubej warstwie pudru na gebie...
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 19:58   #3974
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Dau - właśnie nic innego polecić nie mogę Mam dość problematyczne włosy, bo skręt ostatnio mi sie trochę osłabił i powoli wraca do formy :-P To serum nakładam na całą długość włosów oprócz nasady. Wystarczy kropelka rozcieńczona wodą, a włosy mam prawie za łopatki I zauważyłam, że po tym serum się zdecydowanie mniej pierzą Do utrwalenia loków używam tak jak pisałam wyżej żelu algowo-witaminowego rozcieńczonego w proporcjach 1:3 z wodą destylowaną i w porównaniu z gotowymi środkami do stylizacji kręciołków sprawdza się bardzo dobrze Przerobiłam już wszelkiego rodzaju Matrixy, Goldwelle, eko-żele czy nawet nasza polska Joannę i niestety efekty były kiepskie. Za to z gotowych odzywek gorąco polecam maskę Gloria (bardzo mi pomogła odbudowac włosy po mocnym rozjasnianiu), najzwyklejszą odżywkę Fructis Fresh (bez której już nie wyobrażam sobie życia ) i ostatnie odkrycie, czyli balsam Seboradin pomarańczowy z ekstraktem z żeń-szenia Generalnie z własnego doświadczenia wiem, że wszystko co jest przeznaczone do kręconych włosów mozna sobie darować
opis twoich wlosow, przypomina mi mocno moje wlosy. dziekuje za porady)
ach niezamienna twoj opis pudru, ah)
i pranie pomyslalm sobie, ze moze zostaw swoj neem na pare godzin, lub dzien, w jakims pomieszczeniu o nizszej temp. i sama zobaczysz jak bedzie sie zachowywal)

Edytowane przez Dau
Czas edycji: 2008-11-24 o 20:04
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 20:02   #3975
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Pranie - niestety już nie pamiętam czego ile dałam w ml :embaressed:, ale przy kręceniu zwsze korzystam z tego kalkulatora:
http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html
Wtedy wszystko staje sie dziecinnie proste Wybierasz składniki z listy, piszesz ile czego ma być w % i jaka objętośc końcową chcesz uzyskać Jeśli nie ma czegoś na liśce (bo jedwabiu w płynie czy oleju z brokuł akurat nie ma) to trzeba wybrać pole "inny" i ręcznie wpisac ciężar właściwy, który prawie zawsze jest podawany na mzidłach

Dau - nie ma za co zawsze chętnie się podzielę moimi włosowymi doświadczeniami No i mam nadzieję, że moje porady na coś się przydadzą, bo wiem ile nerwów mogą kosztować nieposłuszne kręcone włosy
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-11-24 o 20:04
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 21:19   #3976
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
W ogole moja pielegnacja zaczyna dzialac, mam skore najlepsza od niemowlectwa Ech, czemu ja na to forum trafilam po trzydziestce i cala mlodosc przechlapalam w grubej warstwie pudru na gebie...
Pranie, mówisz chyba o BARDZO wczesnej młodości, co? Bo prawdziwa, najlepsza, dojrzała młodość zaczyna się właśnie po trzydziestce

Confused, w wątku ZySK-owym zachwycałaś się dynią. Napiszesz, jakie efekty po niej obserwujesz? Ja mam dynię firmy Fandler (zimnotłoczoną i też cudnie pachnącą), używam spożywczo, ale jeszcze się nią właściwie nie smarowałam...

Świetny kalkulator... Tylko dlaczego ja zawsze dotychczas liczyłam na piechotę, na kartce?
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-11-24 o 21:21
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 21:30   #3977
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Zazdroszcze Wam tych lokow.
Confused, tak sie zastanawiam.. wnikalas glebiej w sklad tego pomaranczowego seboradinu? odkad mam krotkie wlosy, w zasadzie nie uzywam odzywek ale na zime, pod czape, pewnie cos by sie przydalo.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 21:37   #3978
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dubluje sie, ale to dlatego, ze dopiero potem wskoczyly mi Wasze posty.
Dau, jutro zrobie eksperyment neemowy (sorry za to, nie moglam sie powtrzymac

Confused, dzieki, jestes boska! Lece na mazidla.

Niezamienna, masz racje, co mnie tam te licealne i studenckie czasy, kiedy czlowiek byl glupi i szamotal sie na wszystkie strony. Teraz zyje sie pelna para
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 21:51   #3979
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Świetny kalkulator... Tylko dlaczego ja zawsze dotychczas liczyłam na piechotę, na kartce?
ja toże
Confused
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 21:58   #3980
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna - dynia u mnie ładnie reguluje pracę gruczołów i przyzwoicie się wchłania. Ale przy maceracie z zielonej herbaty to i tak nic Przy nim czuję się jakbym używała jakiegoś luksusowego serum

Pranie - ja już nic nie kupuję bez zagłębiania sie w skład
A oto INCI Seboradinu:

Skład: Aqua, Cetaeryl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, (and) Panax Ginseng Exstract, Solluble Collagen, Isopropyl Myristrate, Raphanus Nigra Extract, Parfum, Castor (Ricinus Communis) Oli, Jojoba (Buxus chinensis) Oil, Citric Acid, Colour CI 15985

Jak dla mnie bardzo dobry Żeń-szeń, olejek rycynowy, jojoba i czarna rzepa. Co prawda zawiera glikol prop., ale i tak nie aplikuje go na skóre głowy. Na włosach się sprawdza, zwłaszcza jeśli potrzyma się go kilka minut pod czepkiem (niestety brak mi cierpliwości żeby wysiedzieć w tym pół godziny ). Tylko nie wiem czy seboradin sprawdzi się na krótkich włosach, bo jest dość treściwym balsamem. Myślę, że jakbyś go potraktowała jako maskę raz w tygodniu byłoby ok Na co dzień polecam Fructis Fresh - w życiu bym nie pomyślała, że zachwyci mnie odżywka takiej firmy, a teraz już żyć bez niej nie mogę Nie ma w składzie silikonów, jest lekki i włosy sa po nim bardzooo gładkie.

Dau - kiedyś na wizażu był fajny wątek z tłumaczeniami artykułów z zagranicznych serwisów poświęconych kręconym włosom.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zne+artyku%B3y

Niestety padł Osobiście dowiedziałam się z niego kilku ciekawych rzeczy, m.in. pokochałam aloes i gdy co drugi dzień nie myję włosów to i tak zwilżam je wodą i nakładam lekką odżywkę na kilka minut - bez tego moje kędziory wyglądałyby kiepsko

A teraz z innej beczki Dlaczego hydrolaty ekologiczne tak dziwnie pachną??? Dostałam próbki z Mazideł i chociaż zaobserwowałam lepsze działanie w porównaniu z tradycyjnymi hydrolatami, to do zapachów przekonać się nie mogę Zwłaszcza do oczaru - w niczym nie przypomina zapachu mojego najukochańszego hydrolatu ;( Jak to możliwe???
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-11-24 o 22:00
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 22:37   #3981
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Niezamienna - dynia u mnie ładnie reguluje pracę gruczołów i przyzwoicie się wchłania. Ale przy maceracie z zielonej herbaty to i tak nic Przy nim czuję się jakbym używała jakiegoś luksusowego serum

Pranie - ja już nic nie kupuję bez zagłębiania sie w skład
A oto INCI Seboradinu:

Skład: Aqua, Cetaeryl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, (and) Panax Ginseng Exstract, Solluble Collagen, Isopropyl Myristrate, Raphanus Nigra Extract, Parfum, Castor (Ricinus Communis) Oli, Jojoba (Buxus chinensis) Oil, Citric Acid, Colour CI 15985

Jak dla mnie bardzo dobry Żeń-szeń, olejek rycynowy, jojoba i czarna rzepa. Co prawda zawiera glikol prop., ale i tak nie aplikuje go na skóre głowy. Na włosach się sprawdza, zwłaszcza jeśli potrzyma się go kilka minut pod czepkiem (niestety brak mi cierpliwości żeby wysiedzieć w tym pół godziny ). Tylko nie wiem czy seboradin sprawdzi się na krótkich włosach, bo jest dość treściwym balsamem. Myślę, że jakbyś go potraktowała jako maskę raz w tygodniu byłoby ok Na co dzień polecam Fructis Fresh - w życiu bym nie pomyślała, że zachwyci mnie odżywka takiej firmy, a teraz już żyć bez niej nie mogę Nie ma w składzie silikonów, jest lekki i włosy sa po nim bardzooo gładkie.

Dau - kiedyś na wizażu był fajny wątek z tłumaczeniami artykułów z zagranicznych serwisów poświęconych kręconym włosom.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zne+artyku%B3y

Niestety padł Osobiście dowiedziałam się z niego kilku ciekawych rzeczy, m.in. pokochałam aloes i gdy co drugi dzień nie myję włosów to i tak zwilżam je wodą i nakładam lekką odżywkę na kilka minut - bez tego moje kędziory wyglądałyby kiepsko

A teraz z innej beczki Dlaczego hydrolaty ekologiczne tak dziwnie pachną??? Dostałam próbki z Mazideł i chociaż zaobserwowałam lepsze działanie w porównaniu z tradycyjnymi hydrolatami, to do zapachów przekonać się nie mogę Zwłaszcza do oczaru - w niczym nie przypomina zapachu mojego najukochańszego hydrolatu ;( Jak to możliwe???
dziekuje, dziekuje
noja tez mam jedynie dostep do ekol hydrolatow. i wlasnie oczar pachnial butwiejacymi liscmi)
a i ide nakladac neem
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 23:02   #3982
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dau, Ty to masz silna wole Ale ale, przyjechala do mnie przyjaciolka, zaraz zaatakuje ja neemem i zbadam reakcje!
Confused, dzieki wielkie za sklad i porady. Na razie nie potrzebuje zadnej odzywki, ale jak pisalam, zima pewnie chetnie naloze cos tresciwego. Zreszta czapa juz dzisiaj zmasakrowala moja czupurna fryzurke, trzeba zmienic kraj zamieszkania
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 08:43   #3983
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A teraz z innej beczki Dlaczego hydrolaty ekologiczne tak dziwnie pachną??? Dostałam próbki z Mazideł i chociaż zaobserwowałam lepsze działanie w porównaniu z tradycyjnymi hydrolatami, to do zapachów przekonać się nie mogę Zwłaszcza do oczaru - w niczym nie przypomina zapachu mojego najukochańszego hydrolatu ;( Jak to możliwe???
uff, a ja już myślałam, że z moim powonieniem coś nie tak
one faktycznie jakoś inaczej pachną i wcale nie tak jak bym się spodziewała

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dau, Ty to masz silna wole Ale ale, przyjechala do mnie przyjaciolka, zaraz zaatakuje ja neemem i zbadam reakcje!
sadystka no chyba, że nie chcesz powtórnych wizyt

a ja ostatnio zauważyłam suche skórki na nosie, czyżby to po rozjaśniającym toniku
nawet migdał nie był w stanie mnie obedrzeć a tu masz
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 10:03   #3984
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Wracajac jeszcze do oleju z pestek dyni
Na tej stronie znalazłąm przepisy, w których mozna go wykorzystać
http://www.przyprawy.net/przep_olej-dyni.php?id=#A1
Lody juz przetestowałam Z twarożkiem z pomidorami tez był przepyszny, ale ciekawi mnie ten przepis na jajecznice. Myślałam, że olej z dyni jest nieodporny na wysokie temperatury i nie można go podgrzewać, a co dopiero smażyć
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 10:08   #3985
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

tiaaa, poznamy, ale jedynie zapach bo żadnych właściwości zdrowotnych to on po tym smażeniu mieć nie będzie
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 10:18   #3986
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ale potruć też się nie potrujemy?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 10:21   #3987
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

no nie
ale szkoda takiego oleju do smażenia, lepiej do jajecznicy zrobić sobie surówkę i nim skropić albo bruschettę
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 10:32   #3988
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

No ale jeśli bruschette zrobimy z olejem dyniowym i tak będzie podgrzewany w piekarniku Ech, taki smaczny olej, a taki problematyczny
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 10:36   #3989
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused, dzięki za dobre słówko o dyni - jak skończę serum na lnie, ukręcę sobie dyniowe
O lodach z olejem dyniowym była już mowa, zdaje się, że jakoś latem... Uwielbiam to połączenie. Do jajecznicy też byłoby mi szkoda takiego wspaniałego oleju, natomiast sałatka ziemniaczana może być niezła...

Z tym hydrolatami ekologicznymi to rzeczywiście dziwna sprawa. Przecież rośliny uprawiane bez pestycydów nie pachną chyba inaczej, więc skąd ta różnica w zapachu hydrolatów ???
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 12:19   #3990
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
No ale jeśli bruschette zrobimy z olejem dyniowym i tak będzie podgrzewany w piekarniku Ech, taki smaczny olej, a taki problematyczny
myślałam o polaniu już gotowej ja bardzo lubię połączenie oliwy i chleba, najlepiej wiejskiego na zakwasie
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.