Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-17, 13:06   #451
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Agus tutaj pisalysmy sporo o Idealist EL
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=Idealist

ooo dziękuję. Przeszukałam ten wątek pod kątem Idealist ale nie Biochemię

edit- Hexx, ale w tamtym wątku jest mowa o starszej wersji a ja wkleiłam skład (inny) do nowej
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 13:35   #452
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Krem na fajne i ciekawe emolienty ale niestety one takze moga stac sie potencjalnym zapychaczem a jezeli masz ku temu sklonnosc to bylabym ostrozna (wyboldowalam je)
Na czerwono sa skladinki,ktore dyskwalifikuja krem-poszukaj czegos innego
Zajrzyj do watku o pielegnacji dla poczatkujacych
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412
dziękuję ślicznie za odpowiedź
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 13:50   #453
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ooo dziękuję. Przeszukałam ten wątek pod kątem Idealist ale nie Biochemię

edit- Hexx, ale w tamtym wątku jest mowa o starszej wersji a ja wkleiłam skład (inny) do nowej
Porownam sklady ale nie sadze aby ocena sie zmienila

Cytat:
Napisane przez Iwona75
Prosze o analizę maseczki Dax Cosmetics rozgrzewająca maska - sauna do redukcji zmarszczek i głębokiego oczyszczania porów.
Mam rozszerzone pory i jednocześnie rozszerzone i popękane naczyna ,głównie na nosie.Czy ta maseczka mi nie zaszkodzi?

Skład(INCI): Zeolite,PEG - 8,Propylene Glycol,Kaolin,LLLite,Volc anic Kaolin,Hydroxypropylcellu lose,Hexyl Cinnamal,Butylphenyl Methylpropional,Benzyl Salicylate,Parfum.
Balabym sie zastosowac ja na obszary naczynkowe ale typowo mieszane/tluste cery moga byc zadowolone z efektow dzialania jest calkiem niezla,kolejna ciekawa maseczka ze strony Dax'a
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 13:55   #454
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Porownam sklady ale nie sadze aby ocena sie zmienila
dziękuję jak na moje oko sporo syfu jest w nowej wersji ale wolałabym by ktoś kompetentny zanalizował dokładnie skład bo rozmawiamy o tym produkcie sporo na Wizażystce a składy nowej i starej wersji nie są takie same wiec tym bardziej bym prosiła o analizę
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 14:11   #455
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Hex, L_V i inne dziewczyny mam do was prośbę. Możecie mi zanalizować składy tych kremów marki Orion pod względem zapychania - zapycha mnie gliceryna, parafina i trójglicerydy.

Orion Pharma Hydrolan
Skład: AQUA
WODA
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLICERIDE
KAPRYLOWY/KAPRYNOWY TRÓJGLICERYD
POLYDECENE
POLIDEKEN
PETROLATUM
PARAFINA MIKROKRYSTALICZNA, WAZELINA
GLYCERIN

GLICERYNA
SACCHARIDE ISOMERATE
IZOMERAT SACHARYDOWY
PEG-100 STEARATE
STEARYNIAN POLIETYLENOGLIKOLU 5
GLYCERYL STEARATE
STEARYNIAN GLICEROLU
CETEARYL ALCOHOL
ALKOHOL CETEARYLOWY
PHENOXYETHANOL
FENOKSYETANOL
METHYLPARABEN
METYLOPARABEN
ETHYLPARABEN
ETYLOPARABEN
PROPYLPARABEN
PROPYLOPARABEN
BUTYLPARABEN
BUTYLOPARABEN
ISOBUTYLPARABEN
IZOBUTYLOPARABEN
SODIUM CARBOMER
KARBOMER SODU


Orion Pharma Humektan
AQUA
WODA
BUTYLENE GLYCOL
GLIKOL BUTYLENOWY
DECYL OLEATE
OLEINIAN DECYLU
CETEARYL ALCOHOL
ALKOHOL CETEARYLOWY
PEG-6 STEARATE
STEARYNIAN GLIKOLU
POLIETYLENOWEGO 6
APRICOT KERNEL OIL PEG-6 ESTERS
ESTRY PEG-6 Z OLEJU Z PESTEK MORELI
GLYCOL STEARATE
STEARYNIAN GLIKOLU
PEG-32 STEARATE
STEARYNIAN GLIKOLU
POLIETYLENOWEGO 32
SODIUM CETEARYL SULFATE
CETEARYLOSIARCZAN SODOWY
METHYLPARABEN
METYLOPARABEN
PROPYLPARABEN
PROPYLOPARABEN

Czy możecie przy okazji przeanalzować mi skład żelu Pharmaceris AT pod prysznic:
Składniki
Aqua, Glycerin, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Coco-Glucoside, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-70 Mango Glycerides, Acrylates Copolymer, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, PEG-18 Glyceryl Oleate / Cocoate, Styrene / Acrylates Copolymer, Isopropyl Palmitate, Ethylhexylglycerin, Canola (Canola) Oil, Disodium EDTA, Polyquaternium-10, Sodium Carbonate, Pinus Sibirica Seed Oil, CI 77820
Mam jak wiadomo bardzo wrażliwą skórę i zależy mi na tym wiedzieć, czy on mi nie zaszkodzi.

Wyboldowalam zapychacze

Zel jest oparty na delikatnych detergentach,nie jest zly ale cos mi sie wydaje,ze masz problemy dermatologiczne(z ktoregos watku Cie kojarze) i jezeli szukasz czegos mega delikatnego do mycia to wybralabym cos z krotszym skladem
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 14:17   #456
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
bardzo bym prosiła o analizę
Estee Lauder, Idealist, Pore Minimizing Skin Refinisher


Skład: Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Polysilicone-11, Acetyl Glucosamine, Sodium Lactobionate, Mulberry Root Extract, Yeast Extract, Saw Palmetto Fruit Extract, Wheat Germ Extract, Grape Fruit Extract, Scutellaria Baicalensis Extract, Chestnut Seed Extract, Green Tea Leaf Extract, Barley Extract, Lavender, Amorphophallus Konjac Root Powder, Caffeine, Laminaria Saccharina Extract, Tocopheryl Acetate, Clary Extract, Sodium Hyaluronate, Coriander, Grapefruit, Cholesterol, Glycerin, Ethylhexylglycerin, Squalane, Polyethylene, Isopentyldiol, Phenyl Trimethicone, Isohexadecane, Polysorbate-20, Pantethine, Methyldihydrojasmonate, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polysorbate-80, PEG-8, Ethyl-2,2-Dimethylhydrocinnamal, Phospholipids, Palmitoyl Oligopeptide, Butylene Glycol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Glyceryl Polymethacrylate, Sodium Glycyrrhetinate, Nordihydroguaiaretic Acid, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Limonene, Linalool, CI 77491/CI 77492/CI 77499/Iron Oxides, CI 77019/Mica, CI 77891/Titanium Dioxide
"Stara" Wersja
Estee Lauder, Idealist
Skład: water (aqua purificata) purified, dimethicone, polysilicone-11, cyclomethicone, sodium lactobionate, isopentyldiol, green tea (camellia sinensis) extract, laminaria saccharina extract, wheat (triticum vulgare) germ extract, barley (hordeum vulgare) extract, sodium glycyrrhetinate, modified polysaccharides, sclareolide, whey protein (lactis proteinum), saxifraga sarmentosa extract, grape (vitis vinifera) extract, scutellaria baicalensis extract, tocopheryl acetate, mulberry (morus nigra) root extract, cholesterol, caffeine, magnesium ascorbyl photosphate, acetyl glycosamine, sodium hyaluronate, pantethine, acryldimethyltauramide copolymer, phenyl trimethicone, lavender (lavandula angustifolia) glycerin, sodium carbomer, hydroxyethylcellulose, grapefruit california (citrus grandis), polyethylene, polysorbate 20, sodium acrylodimethyltaurate, squalane, butylene glycol, floralozone, polysorbate 80, methyldihydrojasmonate, isohexadecane, coriander (coriandrum sativum), phenoxy-ethanol, imidazolidinyl urea, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, mica, titanium dioxide (ci 77891), iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ooo dziękuję. Przeszukałam ten wątek pod kątem Idealist ale nie Biochemię

edit- Hexx, ale w tamtym wątku jest mowa o starszej wersji a ja wkleiłam skład (inny) do nowej
Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
dziękuję jak na moje oko sporo syfu jest w nowej wersji ale wolałabym by ktoś kompetentny zanalizował dokładnie skład bo rozmawiamy o tym produkcie sporo na Wizażystce a składy nowej i starej wersji nie są takie same wiec tym bardziej bym prosiła o analizę
Aga,wyedytuje pozniej post i uzupelnie opis,porownam sklady(stary i nowy) wiec zajrzyj

Napisze jeszcze tak,obla sklady sa takie takie sobie-takie sobie pod wzgledem tego,ze placisz niezla sume za marke ktora oferuje to,co wiele innych firm ale jest to marka selektywna wiec...jezeli masz zbedna gotowke,ktora chcesz przeznaczyc na ten kosmetyk to spokoJednak nie jest to jakis super hiper kosmetyk,ktory jest tego wart.Skladniki nie sa zle ale...
Sprawdze baze plus skladniki aktywne i zdam relacje

************************* *************

Zgodnie z obietnica
Pomimo kosmetycznych roznic w skladzie niewiele sie zmienia
Baza sa silikony i do tego roznego rodzaju ciekawe skladniki jednak przy takiej ilosci trudno ocenic stezenie,poza tym znajdziemy tutaj polimery oraz ich pochodne,ktore nadaja "slizg"podczas aplikacji i uczucie wygladzonej skory,w polaczeniu z silikonami tworza powloczke tzw.wygladzonej cery ale to dzialanie tylko tymczasowe i nie utrzymuje sie po odstawieniu specyfiku.
Dodatek miki to bajer czyli cery idealne,bez niespodzianek beda mialy wspaniale rozswietlona skore w innym przypadku mika potrafi podkreslic niedoskonalosci skory

Tyle ode mnie
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-05-17 o 16:50
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 15:15   #457
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Bardzo nie podobaja mi sie w czolowce skladu skladniki,ktore zaznaczylam na czerwono i z tego wzgledu dyskwalifikuja caly kosmetyk
aha:/


dziękuję Hexxana
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 16:48   #458
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Porownam sklady ale nie sadze aby ocena sie zmienila



Balabym sie zastosowac ja na obszary naczynkowe ale typowo mieszane/tluste cery moga byc zadowolone z efektow dzialania jest calkiem niezla,kolejna ciekawa maseczka ze strony Dax'a

Dziękuje ślicznie
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 17:49   #459
karolina1985
Zakorzenienie
 
Avatar karolina1985
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 034
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziewczyny a co powiecie o tym:

Mleczko po opalaniu do twarzy "Natychmistowa Ulga" IVR

Aqua,ethyl hexyl palmitate,glycerin,hydrog enated polyisobutene,isononyl isononanoate,betaine,cano la oil,panthenol,c14-22 alcohols,c12-20 alkyl glucoside,tricitum vulgare germ extract,saccharomyces cerevisiae extract,sodium hyaluronate,buddleja davidii extract,cyclopentasyloxan e,cyclohexasyloxane,disod ium edta,hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer,squalane,polyso rbate 60,tocopheryl acetate,aloe barbadensis extract,benzyl alcohol,parfum,phenoxyeth anol,caprylyl glycol,propylene glycol,aloe barbadensis extract,propylene glycol,butyrospermum parkii butter

Krem ultraochronny do twarzy SPF50 IVR

Aqua,ethyl hexyl methoxycinnamate,c12-15 alkyl benzoate,titanium dioxide,butylene glycol,cetearyl olivate,diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate,methylene bis-benzotriazolyl,tetramethy lbutylphenol,cetearyl alcohol,cocoglycerides,et hylhexyl triazone,parraffinium liquidum,sorbitan olivate,,vp/hexadecene copolymer,bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine,glyceryl stearate,peg-90 stearate,sodium hyaluronate,canola oil,calophyllum inophyllum oil,tocopheryl acetate,tocopherol,c12-13 alkyl lactate,algae,citrullus lanatus fruit extract,butyrospermum parkii butter,theobroma grandiflorum butter,caprylyl glycol,phenoxyethanol,cet yl dimethicone,dimethicone,p arfum,xanthan gum,decyl glucoside,sodium dehydroacetate,isopropyl myristate,trimethoxycapry lylsilane,disodium edta,glycerin,lactic acid,triticum vulgare germ oil,propylene glycol,bht.

Uff Czy nie zrobię sobie tymi specyfikami krzywdy?Chciałabym zabrać je w lipcu doGrecji z uwagi na ich "torebkową pojemność"
__________________
Wszystko ma drugie, trzecie, czwarte, piąte dno...

http://www.youtube.com/watch?v=ORGdwZG5m0o
karolina1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 18:34   #460
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hexano mogę cię jeszcze trochę pomęczyć i zanalizujesz mi te dwa składy z avene i ten z SVR
Avene Cold Cream (żel do mycia)
avene aqua, aqua, disodium cocoamphodiacetate, myristic acid, PEG-7 glyceryl cocoate, coco-glucoside, glycerin, sodium cocoyl isethionate, isohexadecane, cocamidopropyl dimethylaminohydroxypropy l hydrolized collagen, sodium lauroyl sarcosinate, ceteareth-60 myristyl glycol, ammonium nonoxynol-4 sulfate, beeswax (cera alba), cetyl alcohol, glyceryl sterate, orange oil, propylparaben, rosemary oil, sodium hydroxide, sodium hydroxide, sodium styrene/acrylates/divinylbenzene copolymer, triclosan, xanthan gum
Avene Trixera Bain Emolient (zmiękczający płyn do kąpieli)
Skład: Avene Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Cocos Nucifera, PEG-25 Hydrogenated Castor Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Carthamus Tinctorius, Benzyl Alcohol, Betasitosterol, Citric Acid, Disodium EDTA, Glycine, Glycine Soja, Sodium Magnesium Silicate
Skład jest wybitnie krótki tylko cena odstrasza - 53 zł za 200 ml. Za drogi na mój budżet (kosmetyki niektóre kupuję od rodziców lub za uzbierane tygodniówki 20 zł)
Składu SVR nie ma podanego (nawet na stronie), ale na pewno opiera się na bazie podobnej do avene + ogórecznik lekarski, olej z lnianki, wyciąg z łopianu. Poprosiłam Iceflover o skład - na pewno go napiszę.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 19:12   #461
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
oczy - co drazni w kosmetykach ?

Ziaja Aretina Q Mleczko + Tonik
http://www.ziaja.pl/offer/pl/kosmety...czko___tonik_2


Ziaja Kozie mleko Mleczko + Tonik
http://www.ziaja.pl/offer/pl/kosmety...leczko___tonik


Inglot - cienie do powiek

jeszcze dwa kremy pod oczy, mleczko do demakijazu oczu - nie pamietam jakie

Wszystko mnie zre.

Dlaczego ?
Przeciez nie ma tam wykletego LSL ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 19:52   #462
weezie
Raczkowanie
 
Avatar weezie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 414
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Tak sobie,nie jest zle ale nie jest bardzo dobrze
Baza to mieszanka skladnikow matujachych,wygladzajacyc h i ulatwiajacych aplikacje-silikony zapewnia przyjemny "slizg"
Kilka fajnych skladnikow :skwalan,mleczko migdalowe,ocet jablkowy,wyciag z kolendry.
Na czerowno konserwant ktory moze podrazniac wrazliwcow-jest za wysoko w skladzie.






Bardzo duzo ciekawych wyciagow roslinnych,dzieki zawartosci kaolinu krem moze tez optycznie wygladzac;mozliwe ze niektore wyciagi moga zapychac ale trudno to ocenic na 100% chyba ze wiesz czego unikac.
Bardzo ciekawy krem-sama nabarlam ochoty na niego





Z tego co kojarze,to ochrona bardzo slaba ale musze sobie odswiezyc ten watek

Gdybym miala wybrac ktorys z nich i polecic to nr 1 bedzie Burt's Bees - Radiance Day Creme a pozniej L'Occitane- Almond Apple Velvet Concentrate


Dziękuje za odpowiedź, jak coś mi jeszcze wpadnie w ręce to będę podsyłać do analizy. Pozdrawiam
weezie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 20:24   #463
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
prosze o analize kremu Pharmaceris R Lipo Rosalgin do cery suchej z trądzikiem różowatym


Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Hazelnut (Corylus Avellana) Oil, Panthenol, Ethylhexyl Triazone, Piroctone Olamine, Sodium Polyacrylate, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Citric Acid, BHA, Pentylene Glycol
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Prosze wyedytuj post i podaj pelna nazwe kremu

Wg mnie moze dosc dobrze nawilzac,ma kilka ciekawych skladnikow niestety w dalszej czesci skladu ale nie wyglada to najgorzej
Jezeli musisz uwazac na trojglicerydy,gliceryne to odradzam bo moga byc potencjalnymi zapychaczami ale podkreslam ze moga a nie musza.
Olej z orzechow laskowych,pantenol,piroct one plamine-naprawde ciekawe skladniki ktora moga niezle wplywac na cere,szkoda tylko ze w drugiej czesci skladu.
Czyli ogólnie warto kupić ten krem?
Nie wiem, czy ze składu mozna to odczytać, ale czy ten krem będzie dobrze wzmacniał naczynka?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 20:47   #464
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Czyli ogólnie warto kupić ten krem?
Nie wiem, czy ze składu mozna to odczytać, ale czy ten krem będzie dobrze wzmacniał naczynka?
Czy bedzie wzmacnial naczynka? tego raczej nie widze,chyba ze cos przeoczylam...
Jest wyciag z alg ale bardzo daleko w skladzie wiec trudno ocenic jaka zawartosc jest tego skladnika by aktywnie dzialal,do tego octopirox ktory ma dzialanie bakterobojcze ale tez jest w drugiej czesci skladu,pantenol i alantoina tez na koncu...byloby lepiej gdyby te skladniki znajdowaly sie w czolowce,wtedy mozna sie pokusic o stwierdzenie,ze dzialanie kremu zauwazysz w szybkim tempie a tak....

Jezeli chcesz zdecydowac sie na nawilzacz z dzialaniem dodatkowym to wybierz ten krem jednak nie oczekiwalabym cudow,prawdopodobnie dzialanie pod katem naczynek mozesz zauwazyc ale to tez zalezy od stanu w jakim sa.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 21:03   #465
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Hexano mogę cię jeszcze trochę pomęczyć i zanalizujesz mi te dwa składy z avene i ten z SVR

Avene Cold Cream (żel do mycia)
avene aqua, aqua, disodium cocoamphodiacetate, myristic acid, PEG-7 glyceryl cocoate, coco-glucoside, glycerin, sodium cocoyl isethionate, isohexadecane, cocamidopropyl dimethylaminohydroxypropy l hydrolized collagen, sodium lauroyl sarcosinate, ceteareth-60 myristyl glycol, ammonium nonoxynol-4 sulfate, beeswax (cera alba), cetyl alcohol, glyceryl sterate, orange oil, propylparaben, rosemary oil, sodium hydroxide, sodium hydroxide, sodium styrene/acrylates/divinylbenzene copolymer, triclosan, xanthan gum


Avene Trixera Bain Emolient (zmiękczający płyn do kąpieli)
Skład: Avene Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Cocos Nucifera, PEG-25 Hydrogenated Castor Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Carthamus Tinctorius, Benzyl Alcohol, Betasitosterol, Citric Acid, Disodium EDTA, Glycine, Glycine Soja, Sodium Magnesium Silicate


Skład jest wybitnie krótki tylko cena odstrasza - 53 zł za 200 ml. Za drogi na mój budżet (kosmetyki niektóre kupuję od rodziców lub za uzbierane tygodniówki 20 zł)
Składu SVR nie ma podanego (nawet na stronie), ale na pewno opiera się na bazie podobnej do avene + ogórecznik lekarski, olej z lnianki, wyciąg z łopianu. Poprosiłam Iceflover o skład - na pewno go napiszę.

Werka,oba produkty sa niezle tzn oparte na delikatnych detergentach,do tego lagodnie oczyszczaja i natluszczaja jednak...pisalas,ze musisz unikac gliceryny,trojglicerydow i parafiny wiec oba posiadaja potencjalne zapychacze.Ptrzac na kombinacje danych skladnikow obstawiam,ze Cold Cream bylby bardziej wskazany niz Trixera pomimo,ze ma mega krotki sklad.

A tak przy okazji na BU jest dostepny gotowiec w postaci olejku myjacego-nie myslalas o tym?
Sama mam problemy skorne i po roznego rodzaju testach ten olejek jest dla mnie najlepszym rozwiazaniem,do tego calkiem niezle spisuje sie zel Nawilzajaco kojacy do mycia twarzy z Lirene seria Beauty Care http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...&produkt=14028

To takie moje gdybanie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 21:17   #466
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

dziękuję Hexx
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 21:21   #467
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hexana marea mi zakazała kosmetyków z Bu. Mogę sobie krzywdę zrobić. Nie wolno kręcić mi samej kosmetyków. Mam też zakazane ekstrakty rośline, a lirene ma ekstrakt z arniki. Wolę się trzymać kosmetyków aptecznych i nie kombinować za mocno, bo i tak mam ostry problem. Jak widać mam mega trudną cerę (nawet z szamponem mam problem bo SLS mają), zapychającą się. Coś wyczuwam, że jest ze mnie drugi CzarnyElf (często reaguje podrażnieniem i się zapycha) tyle że w wersji Polskiej.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 22:06   #468
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Hexana marea mi zakazała kosmetyków z Bu. Mogę sobie krzywdę zrobić. Nie wolno kręcić mi samej kosmetyków. Mam też zakazane ekstrakty rośline, a lirene ma ekstrakt z arniki. Wolę się trzymać kosmetyków aptecznych i nie kombinować za mocno, bo i tak mam ostry problem. Jak widać mam mega trudną cerę (nawet z szamponem mam problem bo SLS mają), zapychającą się. Coś wyczuwam, że jest ze mnie drugi CzarnyElf (często reaguje podrażnieniem i się zapycha) tyle że w wersji Polskiej.
A z jakim problemem sie borykasz?bo moze bedzie latwiej cos doradzic

Edit

juz doczytalam jak to wyglada z Twojej strony,postaram sie cos pozniej dopisac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 02:28   #469
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: oczy - co drazni w kosmetykach ?

Prosze korzystac na przyszlosc z wyszukiwarki oraz JUZ istniejacych watkow
Watki lacze i prosze wyedytowac post i uzupelnic sklady w poscie.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-18, 09:44   #470
Narcissa55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10
Baza pod makijaż MAC Prep + Prime SPF 50 - rzeczywista ochrona?

Parę dni temu (zachęcona opiniami na KWC) kupiłam bazę pod makijaż firmy MAC. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19083
Producent deklaruje wysoką ochronę przed słońcem - SPF 50.
Zastanawiam się, czy należy wierzyć tym zapewnieniom, czy rzeczywiście ten filtr jest stabilny, jak dużo należałoby nałożyć tego produktu?
Na mojej skórze zwykłe kremy z filtrami się nie sprawdzają, a ta baza wydaje się być wybawieniem.

podaję skład kosmetyku:
Active ingredients: Zinc Oxide 16.10%, Octinoxate 7.50%
Water, cyclopentasloxane, butylene glycol, peg-7 dimehicone, cyclohexasiloxane, dimethecone, phenyl trimethicone, vinyl dimethicone/methcone, silsequioxane crosspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tocepherol, sucrose, stearyl glycrrhetinate, cellulose acteate, glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/PPG-19/19 Dimethicone, magnesium sulfate, silicia dimethyl silylate, silica, sorbic acid, phenoxyethanol, chlorphenesin
Narcissa55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 10:02   #471
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Baza pod makijaż MAC Prep + Prime SPF 50 - rzeczywista ochrona?

Cytat:
Napisane przez Narcissa55 Pokaż wiadomość
Parę dni temu (zachęcona opiniami na KWC) kupiłam bazę pod makijaż firmy MAC. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19083
Producent deklaruje wysoką ochronę przed słońcem - SPF 50.
Zastanawiam się, czy należy wierzyć tym zapewnieniom, czy rzeczywiście ten filtr jest stabilny, jak dużo należałoby nałożyć tego produktu?
Na mojej skórze zwykłe kremy z filtrami się nie sprawdzają, a ta baza wydaje się być wybawieniem.

podaję skład kosmetyku:
Active ingredients: Zinc Oxide 16.10%, Octinoxate 7.50%
Water, cyclopentasloxane, butylene glycol, peg-7 dimehicone, cyclohexasiloxane, dimethecone, phenyl trimethicone, vinyl dimethicone/methcone, silsequioxane crosspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tocepherol, sucrose, stearyl glycrrhetinate, cellulose acteate, glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/PPG-19/19 Dimethicone, magnesium sulfate, silicia dimethyl silylate, silica, sorbic acid, phenoxyethanol, chlorphenesin

Prosze korzystac z wyszukiwarki oraz JUZ istniejacych watkow zanim zalozysz nowy watek
O bazie byla juz mowa,wystarczy przejrzec watek skladowy po analizie;baza nie ma stabilnych filtrow i nie zapewni pozadanej ochrony
Watki lacze

Pozdrawiam!
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 10:10   #472
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hexana udało ci się coś wymyślić dla mnie, a jeśli chodzi o żel.
Dam ci do analizy skład nowej biodermy Akn mat spf 40 krem cera trądzikowa (za pozwoleniem od psycha)
Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ptfe, methyl methacrylate crosspolymer, c20-22 alkyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, silica, tridecyl salicylate, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, glycolic acid, ginkgo biloba leaf extract, citric acid, dodecyl gallate, c20-22 alcohols, decyl glucoside, propylene glycol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, xanthan gum, caprylic/capric triglyceride, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, parfum
Chodzi oczywiście o zapychanie. Bo niestety LV z LRP mnie zapycha, a inne do cery trądzikowej mają alkohol denat (po za avene cleance). Pomęczę cię jeszcze potem z tymi filtrami.

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-05-18 o 16:19
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 18:05   #473
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam, proszę o analizę składów poniższych kosmetyków pod względem możliwości zapychania porów i czy obiektywnie dany kosmetyk ma duże czy raczej niewielkie szanse by spowodować wysyp (mam cerę tłustą skłonną do zaskórników).

Ziaja, BioBalans, Krem normalizujący przeciw
zmarszczkom
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20991

Skład: Aqua (Water), Isohexadecane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, PEG-20 Stearate, Cetearyl Alcohol, Cyclomethicone, Dimethiconol, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Malic Acid, Inulin, Panthenol, Pelvetia Canaliculata Extract, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Sodium Levulinate, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene , Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid, Sodium Hydroxide.

Manhattan, Perfect Teint Powder & Make up 2 in 1 (Podkład w kompakcie; każda cera)
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6958

Skład: talc, mica, aluminium starch octenylsuccinate, dimethicone, magnesium myristate, trimethylsiloxsilicate, boron nitride, phenyl trimethicone, dimethiconol, cyclomethicone, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben [+/- ci 77007, ci 77288, ci 77289, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 77891, ci 77947, mica]

Lirene Dermoprogram, City Matt
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12058

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonelle, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylpenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)

Edytowane przez olivvka
Czas edycji: 2008-05-18 o 19:50
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 09:05   #474
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Hexana marea mi zakazała kosmetyków z Bu. Mogę sobie krzywdę zrobić. Nie wolno kręcić mi samej kosmetyków. Mam też zakazane ekstrakty rośline, a lirene ma ekstrakt z arniki. Wolę się trzymać kosmetyków aptecznych i nie kombinować za mocno, bo i tak mam ostry problem. Jak widać mam mega trudną cerę (nawet z szamponem mam problem bo SLS mają), zapychającą się. Coś wyczuwam, że jest ze mnie drugi CzarnyElf (często reaguje podrażnieniem i się zapycha) tyle że w wersji Polskiej.
Nie zakazala poprostu odradzam tamtejsze sera z wit. c jako ze masz mloda cere, azs i bardzo wrazliwa, w serach jest alkohol wiec musialabys ewentualnie jakies modyfikacje wprowadzic i zastepowac go glikolem ale reasumujac za i przeciw odradzam takie kombinacje no i wit c moze cie podraznic, gra nie jest warta swieczki mysle ze moglabys sprobowac do nawilzania zelu hialurowego mieszanego z olejami z mazidel, np konopny lub inne polecane do cer tlustych, czy olejek lemon z BU, wydaje sie byc delikatny i ma odrobine kwasu saliynowego wiec powinien regulowac powstanie nowych krostek jak i nawilzac, mozesz tez wyprobowac maseczki, im prosztsze produkty tym lepsze
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 09:30   #475
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Tylko, że ja się boję. Te żele hialurinowe, sera lemon to nie dla mnie. Przy bardzo delikatnej skórze nie ma sensu stosować kosmetyków ręcznie robionych, bo można sobie zaszkodzić. Pewnie sporo się namęczę zanim coś znajdę (jak czarnyelf) ale wolę dmuchać na zimne i trzymać się zdala od kosmetyków z Bu czy mazideł - z chemii nie jestem super i się boję, że sobie tylko pogorszę sytuację (a i tak mam trudną). Dodatkowo kwas salicynowy (występujący w kosmetykach antytrądzikowych mnie uczulił). I uczulają mnie wszelkie olejki eteryczne i ekstrakty roślinne. Można przy mnie stosować tylko i wyłącznie z kwasów kwas glikolowy i retinodiy (retinachtetydy).
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 10:06   #476
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Hexana udało ci się coś wymyślić dla mnie, a jeśli chodzi o żel.
Dam ci do analizy skład nowej biodermy Akn mat spf 40 krem cera trądzikowa (za pozwoleniem od psycha)

Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ptfe, methyl methacrylate crosspolymer, c20-22 alkyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, silica, tridecyl salicylate, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, glycolic acid, ginkgo biloba leaf extract, citric acid, dodecyl gallate, c20-22 alcohols, decyl glucoside, propylene glycol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, xanthan gum, caprylic/capric triglyceride, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, parfum

Chodzi oczywiście o zapychanie. Bo niestety LV z LRP mnie zapycha, a inne do cery trądzikowej mają alkohol denat (po za avene cleance). Pomęczę cię jeszcze potem z tymi filtrami.
Z filtrami to jest jak z rosyjka ruletka
sa tutaj trojglicerydy ale w koncowej czesci skladu wiec nie sadze by zrobily Ci "kiku" kilka ciekawych wyciagow roslinnych-algi,milorzab,uzyto kwasu glikolowego ale wydaje mi sie,ze stezenie jego jest niewielkie i chodzi glownie o utrzymanie w ryzach cer tradzikowych.

Odnosnie zelu to szukalabym na Twoim miejscu bardzo prostych i krotkich skladow,poza tym pamietaj,ze nie wszystko apteczne jest takie dobre-apteka nie oznacza,ze znajdziesz lek na cale zloniestety....






Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość


Nie zakazala poprostu odradzam tamtejsze sera z wit. c jako ze masz mloda cere, azs i bardzo wrazliwa, w serach jest alkohol wiec musialabys ewentualnie jakies modyfikacje wprowadzic i zastepowac go glikolem ale reasumujac za i przeciw odradzam takie kombinacje no i wit c moze cie podraznic, gra nie jest warta swieczki mysle ze moglabys sprobowac do nawilzania zelu hialurowego mieszanego z olejami z mazidel, np konopny lub inne polecane do cer tlustych, czy olejek lemon z BU, wydaje sie byc delikatny i ma odrobine kwasu saliynowego wiec powinien regulowac powstanie nowych krostek jak i nawilzac, mozesz tez wyprobowac maseczki, im prosztsze produkty tym lepsze
Marea dobrze radzi i tez tak wywnioskowalam,z Jej wypowiedzi w watku pielegnacyjnym,ze nie zakazal Ci ale w pewne rzeczy odradzala

Tez mam uczulenie na vit.C i nie ruszam zadnych kosmetykow gotowych czy robionych ale sa za to inne godne polecenia

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Tylko, że ja się boję. Te żele hialurinowe, sera lemon to nie dla mnie. Przy bardzo delikatnej skórze nie ma sensu stosować kosmetyków ręcznie robionych, bo można sobie zaszkodzić. Pewnie sporo się namęczę zanim coś znajdę (jak czarnyelf) ale wolę dmuchać na zimne i trzymać się zdala od kosmetyków z Bu czy mazideł - z chemii nie jestem super i się boję, że sobie tylko pogorszę sytuację (a i tak mam trudną). Dodatkowo kwas salicynowy (występujący w kosmetykach antytrądzikowych mnie uczulił). I uczulają mnie wszelkie olejki eteryczne i ekstrakty roślinne. Można przy mnie stosować tylko i wyłącznie z kwasów kwas glikolowy i retinodiy (retinachtetydy).
Zel hialuronowy nie ma czym uczulic i spokojnie mozesz go sprobowac,tymbardziej ze mozesz sobie wybrac jakis dowolny olej i wyprobowala w malej ilosci efekt takiego ekspresowego nawilzacza.
Olejek myjacy tez nie jest skomplikowany.
Na tym polega sytuacja,ze bardzo wrazliwa i delikatna cera szybciej znajdzie cos dla siebie wlasnie na BU poniewaz im prosciej tym lepiej.
Wazne tez jest aby wprowadzac pojedynczo nowe rzeczy do Twojej pielegnacji,nic hurtem bo wtedy mozna sie pogubic.
BU oferuje gotowce-dobre nawet dla laika wiec tymbardziej jest to godne polecenia,sama bazuje na ich ofercie bo mam leniwca

To tyle koncze OT
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 10:35   #477
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenę składu. Jestem posiadaczką cery tłustej a na urlop nie chciałabym ciągnąć całej artylerii- płyny do demakijażu oczu, buzi, toniki itp. Mam nadzieję że nie wypadną najgorzej. Z góry serdecznie dziękuję.

Delikatne chusteczki oczyszczające Rival de Loop do oczu i twarzy 3 w1 - Rossmann.

SKŁAD: Aqua, Isopropyl Palmitate, Coco Glucoside, Dicaprylyl Carbonate, Octyldodecanol, Phenoxyethanol, Polyaminopropyl Biguanide, Glyceryl oleate, Parfum, Methylparaben, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Bisabolol.
Malo ciekawie to wyglada,isopropyle potrafia paskudnie zapychac do tego mnostwo konserwantow a szczegolnie jeden (na czerwono)praktycznie w czolowce skladu.... poszukalabym czegos innego albo wybrala z oferty dla dzieci

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Oceanic, AA Therapy Naczynka, Krem łagodzący do cery naczynkowej

Składniki aktywne:
- metylochalkon hesperydyny, trokserutyna i escyna
- Bogata baza odżywcza kremu (olej avocado i skwalen) oraz witamina E
- alantoina, d-pantenol oraz ekstrakt z Boswllia serrata

Chciałabym się dowiedzieć czy ten krem nadaje się do wrażliwej, alergicznej i skłonnej do zapychania cery?
Madziu musisz podawac sklady wg INCI takie zestawienie nic nie da

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Proszę o analizę tych kosmetyków Faberlica. Czy warte świeczki? Bo jestem nimi poważnie zainteresowana...

SK3, Kojąca maska dla skóry wrażliwej

aqua, kaolin, cetearyl alcohol, mineral oil, peg-40 stearate, glycerin, propylene glycol, ethylhexyl palmitate, tocopheryl acetate, olea europaea (olive) oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, glyceryl stearate, dipotassium glycyrr chizinate, manthyl lactate, xanthan gum, ocimum sanctum leaf extract, silibium marianum fruit extract, butylene glycol, leontopodium alpinum extract, laureth-3, hydroxyethylcellulose, acetyl dipeptide 1-cetyl ester, perfluorodecalin, poloxamer 188, perfluoropolymethylisopro pyl ether, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, fragrance

SK2, Kojący krem dla skóry wrażliwej

aqua, cyclomethicone, glycerin, potassium cetyl phosphate, cetearyl alcohol, dicaprylyl carbonate, glyceryl stearate, stearic acid, butyrospermum parkii (shea butter), olea europaea (olive) oil, spent grain wax, butyrospermum parkii (shea butter) extract, argania spinozakernel oil, dimethicone crosspolymer, sesamum indicum (sesame) seed oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, dimethicone, tocopheryl acetate, hydrolyzed rice protein, leontopodium alpinum extract, dipotassium glycyrrhizinate, perfluorodecalin, poloxamer 188, perfluropolymethylisoprop yl ether, allantoin, propylene glycol, diazolidynyl urea, methylparaben, propylparaben, fragrance

NEO8, Krem-terapia dla cery wrażliwej

AQUA, CYCLOMETHICONE, GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, BRASSICA ABYSSINICA OIL, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, SOSTEARYL NEOPENTANOATE, OLEA EUROPAEA (OLIVE) OIL, MEADOWFOAM DELTA LACTONE, GLYCERYL STEARATE, BATYL ALCOHOL, STEARIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRYGLICERYDE, LICITHIN, AVENA SATIVA (OAT) OIL, EPILOBIUM AUGUSTIFOLIUM EXTRACT, AVENA SATIVA DIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, PERFLUORODECALIN, POLOXAMER 188, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, PLISOPROPYLPHENOL CARBOMER, ALLANTOIN BUTYLENE GLYCOL, LAURETH-3, HYDROXYETHYL CELLULOSE, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, BACOPA MONNIERA EXTRACT, PEG-8, ARGININE, DIPOTASSIUM GLYCYRR HIZINATE, PROPYLENE GLYCOL, DIAZOLIDYNYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, FRAGRANCE

NEO10, Krem "Formuła równowagi"

AQUA, CYCLOMETHICONE, ETHOXYDIGLYCOL, ISOHEXADACANE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE, CROSSPOLYMER DIMETHICONE, ARACHIDYL ALCOHOL, PROPYLENE GLYCOL, BEHENYL ALCOHOL, HAMMELIS VIRGINIANA (WITH HAZEL) PENTHENOL, POLYACRYLAMIDE(zbyt wysoko jest ten skladnik by brac ten krem pod uwage), ARACHIDYL GLUCOSIDE, HYDROLYZED MILK PROTEIN, PERFLUORODECALIN CARBOMER, C12-C14 PARETH-12, TRIETHANOL AMINE, MAGNESIUM ALUMINIUM SILICATE, POLOXAMER 188, HYDROXYETHYLCELLULOSE, NIGELLA SATIVA (BLACK CUMIN) SEED OIL, DISOPROPYLPHENOL, PHOSPHOLIPIDS C13-C14, ISOPARAFFIN, LAURETH-7, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, DIAZOLIDYNYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN FRAGRANCE

1345, Krem Równy Ton dla skóry mieszanej

AQUA, ETHYLHEXYLPALMITATE, BUTYLENE GLYCOL, ISOHEXADECANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRYGLICERIDE, CYCLOMETHICONE, POLIGLICERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, GLYCERYL STEARATE GLICERYN, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE, CROSSPOLYMER SILICA, CETEARYL ALCOHOL, ALUMINA, PEG-40 STEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, ARGININE, PEARL POWDER, MARIS SAL XANTHAN GUM, SODIUM DEXTRAN SULFATE, PERFLUORODECALIN, POLOXAMER 188, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, CARBOMER, PROPYLENE GLYCOL, DIAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, FRAGRANCE

Dokoncze pozniej

Na czerwono dosc drazniace konserwanty,na niebiesko silikony i polimery ktore min. wygladzaja,nadaja przyjemna aplikacje itd ale silikony potrafia tez zapychac,na czarno popularne emolienty ktore moga tez zapychac ale nie musza-chyba ze wiesz czego unikac;na zielono oleje i wyciagi roslinne.

Gdybym miala cos wybrac z tych kosmetykow to postawilabym na maske;kojacy krem dla skory wrazliwej i krem-terapia.Reszta srednio wyglada a Formula Rownowagi ma zbyt wysoko poliakrylamid.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-05-19 o 13:07
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 13:20   #478
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez karolina1985 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co powiecie o tym:

Mleczko po opalaniu do twarzy "Natychmistowa Ulga" IVR

Aqua,ethyl hexyl palmitate,glycerin,hydrog enated polyisobutene,isononyl isononanoate,betaine,cano la oil,panthenol,c14-22 alcohols,c12-20 alkyl glucoside,tricitum vulgare germ extract,saccharomyces cerevisiae extract,sodium hyaluronate,buddleja davidii extract,cyclopentasyloxan e,cyclohexasyloxane,disod ium edta,hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer,squalane,polyso rbate 60,tocopheryl acetate,aloe barbadensis extract,benzyl alcohol,parfum,phenoxyeth anol,caprylyl glycol,propylene glycol,aloe barbadensis extract,propylene glycol,butyrospermum parkii butter

Krem ultraochronny do twarzy SPF50 IVR

Aqua,ethyl hexyl methoxycinnamate,c12-15 alkyl benzoate,titanium dioxide,butylene glycol,cetearyl olivate,diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate,methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol,ce tearyl alcohol,cocoglycerides,et hylhexyl triazone,parraffinium liquidum,sorbitan olivate,,vp/hexadecene copolymer,bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine,glyceryl stearate,peg-90 stearate,sodium hyaluronate,canola oil,calophyllum inophyllum oil,tocopheryl acetate,tocopherol,c12-13 alkyl lactate,algae,citrullus lanatus fruit extract,butyrospermum parkii butter,theobroma grandiflorum butter,caprylyl glycol,phenoxyethanol,cet yl dimethicone,dimethicone,p arfum,xanthan gum,decyl glucoside,sodium dehydroacetate,isopropyl myristate,trimethoxycapry lylsilane,disodium edta,glycerin,lactic acid,triticum vulgare germ oil,propylene glycol,bht.

Uff Czy nie zrobię sobie tymi specyfikami krzywdy?Chciałabym zabrać je w lipcu doGrecji z uwagi na ich "torebkową pojemność"
Krem jest fotostabilny,oparty na Tinosorbach-ciekawy preparat
Mleczko po opalaniu tez jest niezle,ma sporo skladnikow lagodzacych i nawilzajacych oraz ciekawie dobranych,mysle ze to dobry wybor
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 17:58   #479
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

To znowu ja

Kupilam ostatnio taki lotion-ma kwas mlekowy(jedyny ktory mnie nie podraznia)
jak myslicie czy ten lotion moge tez stosowac na twarz?Co wogole sadzicie o skladzie?

Dziekuje

AmLactin Moisturizing Lotion
Water, Lactic Acid (Neutralized with Ammonium Hydroxide), Light Mineral Oil, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, Propylene Glycol, Glycerin, Magnesium Aluminum Silicate, Laureth 4, Polyoxyl 40 Stearate, Cetyl Alcohol, Methyl, Propylparaben (preservatives), Methylcellulose
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 19:02   #480
karolina1985
Zakorzenienie
 
Avatar karolina1985
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 034
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Krem jest fotostabilny,oparty na Tinosorbach-ciekawy preparat
Mleczko po opalaniu tez jest niezle,ma sporo skladnikow lagodzacych i nawilzajacych oraz ciekawie dobranych,mysle ze to dobry wybor
Serdecznie dziękuję
__________________
Wszystko ma drugie, trzecie, czwarte, piąte dno...

http://www.youtube.com/watch?v=ORGdwZG5m0o
karolina1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.