Problem z trawieniem (?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-21, 18:40   #1
truskawianka
Raczkowanie
 
Avatar truskawianka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 141
Question

Problem z trawieniem (?)


Hej Wizażanki,
Od razu uprzedzam, że byłam u lekarza i dał mi jakieś tabletki na razie i "zobaczymy co dalej". Rozmawiałam z nim i powiedziałam to wszystko no i dał te tabletki. Mam się zjawić jeszcze raz po badaniach na tarczycę itd. .
Pomyślałam po prostu, że ktoś ma tutaj taki problem albo miał i trochę mnie wesprze i doradzi.

Od kiedy pamiętam mam dosłownie gruby, wzdęty brzuch. Niezależnie ile ważę, bo ważyłam 58 kg i 60 kg, 70 (przy 175 cm wzrostu). Odżywiam się bardzo zdrowo, zrezygnowałam nawet ze wszystkich "niebezpiecznych" produktów tj. mleko, chleby pszenne, zwykłe bułki, ser żółty, jabłka(źle się po nich czułam), jogurty owocowe, nie słodzę, nie używam soli, wszelkie słodycze i oczywiście fast foody, prawie nie jem smażonych rzeczy i nie jadam za bardzo mięsa.
Wykluczałam te produkty po kolei i patrzyłam czy coś się zmienia - nic się nie zmieniło.
Brak ruchu też nie jest tu problemem na pewno. Piję herbatę czerwoną, piłam zieloną, siemię lniane też.
Dodam jeszcze, że mimo tego zdrowego odżywiania, dobranych kosmetyków mam zanieczyszczoną cerę(zaskórniki) w strefie T (dowiedziałam się kiedyś, że to też pokazuje problemy z trawieniem/żołądkiem).
Być może to, że często się stresuję ma na to wpływ?
Myślicie, że powinnam biec do dietetyka? Robić testy na nietolerancję czegoś?


Będę wdzięczna za odpowiedzi. Jeśli jest taki wątek (nie znalazłam) to proszę o dołączenie.
__________________

Edytowane przez truskawianka
Czas edycji: 2014-11-21 o 18:42
truskawianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 10:01   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problem z trawieniem (?)

gdyby cera odzwierciedlała problemy gastryczne to połowa ludzi na świecie by miała ten problem.
możesz jeszcze wykluczać po jednym produkcie z diety np. na kilka dni i obserwować, czy jest poprawa.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 10:03   #3
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez truskawianka Pokaż wiadomość
Odżywiam się bardzo zdrowo,
Czyli jak? Podaj menu z ostatnich 3 dni.
Kiedy zrezygnowałaś z chleba i produktów mlecznych? Inne zboża (w tym kasze) jesz?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 10:04   #4
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez truskawianka Pokaż wiadomość
Hej Wizażanki,
Od razu uprzedzam, że byłam u lekarza i dał mi jakieś tabletki na razie i "zobaczymy co dalej". Rozmawiałam z nim i powiedziałam to wszystko no i dał te tabletki. Mam się zjawić jeszcze raz po badaniach na tarczycę itd. .
Pomyślałam po prostu, że ktoś ma tutaj taki problem albo miał i trochę mnie wesprze i doradzi.

Od kiedy pamiętam mam dosłownie gruby, wzdęty brzuch. Niezależnie ile ważę, bo ważyłam 58 kg i 60 kg, 70 (przy 175 cm wzrostu). Odżywiam się bardzo zdrowo, zrezygnowałam nawet ze wszystkich "niebezpiecznych" produktów tj. mleko, chleby pszenne, zwykłe bułki, ser żółty, jabłka(źle się po nich czułam), jogurty owocowe, nie słodzę, nie używam soli, wszelkie słodycze i oczywiście fast foody, prawie nie jem smażonych rzeczy i nie jadam za bardzo mięsa.
Wykluczałam te produkty po kolei i patrzyłam czy coś się zmienia - nic się nie zmieniło.
Brak ruchu też nie jest tu problemem na pewno. Piję herbatę czerwoną, piłam zieloną, siemię lniane też.
Dodam jeszcze, że mimo tego zdrowego odżywiania, dobranych kosmetyków mam zanieczyszczoną cerę(zaskórniki) w strefie T (dowiedziałam się kiedyś, że to też pokazuje problemy z trawieniem/żołądkiem).
Być może to, że często się stresuję ma na to wpływ?
Myślicie, że powinnam biec do dietetyka? Robić testy na nietolerancję czegoś?


Będę wdzięczna za odpowiedzi. Jeśli jest taki wątek (nie znalazłam) to proszę o dołączenie.
Zespół jelita drażliwego. To znaczy daleko mi od diagnozowania, ale przynajmniej tak to wygląda z opisu, stres jest tutaj BARDZO znaczącym czynnikiem. Robiłaś jakieś badania w kierunku wyjaśnienia dolegliwości, masz jakieś bóle czy problemy natury hmmm łazienkowej?

Ta dolegliwość (bo to nawet nie choroba) jest o tyle trudna do zdiagnozowania, że nie wykrywają jej żadne badania typu krew, gastroskopia, kolonoskopia, usg itp. Po prostu fizycznie jest wszystko ok, a dolegliwości są. Mój TŻ po bardzo wielu latach ataków bólu, badań, które nic nie wykazały, jeżdżenia po lekarzach właśnie został tak zdiagnozowany. Też miał problem z wiecznie wzdętym brzuchem, gazami, uczuciem przelewania.

Edytowane przez 7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Czas edycji: 2014-11-22 o 10:09
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 10:07   #5
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Problem z trawieniem (?)

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;49036918]Zespół jelita drażliwego. To znaczy daleko mi od diagnozowania, ale przynajmniej tak to wygląda z opisu, stres jest tutaj BARDZO znaczącym czynnikiem. Robiłaś jakieś badania w kierunku wyjaśnienia dolegliwości, masz jakieś bóle czy problemy natury hmmm łazienkowej?[/QUOTE]
ZJD to bardzo ogólna diagnoza. Tak na prawdę nie ma czegoś takiego jak ZDJ. A co do stresu, to nie koniecznie musi to być stres taki codzienny. Ja np. wiem, że u mnie duże znaczenie ma nerwica, której nabawiłam się już lata temu (podziękować tatusiowi ).
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-11-22 o 10:16
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 10:11   #6
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
ZDJ to bardzo ogólna diagnoza. Tak na prawdę nie ma czegoś takiego jak ZDJ. A co do stresu, to nie koniecznie musi to być stres taki codzienny. Ja np. wiem, że u mnie duże znaczenie ma nerwica, której nabawiłam się już lata temu (podziękować tatusiowi ).
Masz rację. Dlatego pytałam o to, czy autorka robiła jakieś badania diagnostyczne.
Mój TŻ też obecnie pozbył się objawów, leczy się na nerwicę właśnie. I wszelkie objawy gastryczne, które zatruwały mu życie ustąpiły.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 11:19   #7
truskawianka
Raczkowanie
 
Avatar truskawianka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 141
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
gdyby cera odzwierciedlała problemy gastryczne to połowa ludzi na świecie by miała ten problem.
możesz jeszcze wykluczać po jednym produkcie z diety np. na kilka dni i obserwować, czy jest poprawa.
To fakt. Tylko ja zauważyłam, że u mnie to się nasila w okresach, gdy jestem zestresowana. Czytałam o czymś takim jak psychodermatologia i dużo problemów ze skórą to często właśnie przez problemy gastryczne, które są powodowane przez nerwy ale nie wiem na ile to ma związek ze mną.
Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Czyli jak? Podaj menu z ostatnich 3 dni.
Kiedy zrezygnowałaś z chleba i produktów mlecznych? Inne zboża (w tym kasze) jesz?
Z chleba pszennego (jem razowe, prawdziwe razowe) i produktów mleczych zrezygnowałam jakieś 8 miesięcy temu.
Pisałam też na wątku dot. jadłospisów i ocen, kiedy miałam dość tego, że unikam to co lubię, a nic to nie daje, trwało to ok. 2 tygodnie i zaczęłam jeść np. jogurty mleko sery, bo nie widziałam wcześniej poprawy. (Także można sobie zobaczyć co jadłam jak nie rezygnowałam z tych produktów).
Zapiszę sobie co jadłam w ciągu 3 dni i dam znać.
Wczoraj zjadłam:
Śniadanie: kasza manna na wodzie z domowym dżemem z wiśni. (też spora porcja, cały duży talerz)
Drugie śniadanie: 2 skibki chleba bez masła z pomidorem i oliwą z oliwek i bazylią.
Obiad: ryż brązowy z sosem pomidorowym, surówka meksykańska (spora porcja, 1 woreczek ryżu i prawie całe pudełeczko surówki )
Kolacja: jajka gotowane x2 +skibka chleba
Do tego: ok. 2 szklanki herbaty zielonej, 2x siemię lniane i ok. 2 litrów wody.
[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;49036918]Zespół jelita drażliwego. To znaczy daleko mi od diagnozowania, ale przynajmniej tak to wygląda z opisu, straes jest tutaj BARDZO znaczącym czynnikiem. Robiłaś jakieś badania w kierunku wyjaśnienia dolegliwości, masz jakieś bóle czy problemy natury hmmm łazienkowej?

Ta dolegliwość (bo to nawet nie choroba) jest o tyle trudna do zdiagnozowania, że nie wykrywają jej żadne badania typu krew, gastroskopia, kolonoskopia, usg itp. Po prostu fizycznie jest wszystko ok, a dolegliwości są. Mój TŻ po bardzo wielu latach ataków bólu, badań, które nic nie wykazały, jeżdżenia po lekarzach właśnie został tak zdiagnozowany. Też miał problem z wiecznie wzdętym brzuchem, gazami, uczuciem przelewania.[/QUOTE]
Rozumiem, że to nie diagnoza Oczekuję tylko właśnie takich wskazówek i opisów własnych doświadczeń.
Bardzo możliwe, że dotyczy to mnie - pogadam z lekarzem o tym. W przyszłym tygodniu zaczynam badania. Często boli mnie brzuch(?), jest twardy. Mam problemy łazienkowe , są dni, kiedy mam z tym problem.
Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
ZJD to bardzo ogólna diagnoza. Tak na prawdę nie ma czegoś takiego jak ZDJ. A co do stresu, to nie koniecznie musi to być stres taki codzienny. Ja np. wiem, że u mnie duże znaczenie ma nerwica, której nabawiłam się już lata temu (podziękować tatusiowi ).
To kolejna wskazówka, że prawdopodobnie to stres gra tutaj pierwsze skrzypce. Od kiedy pamiętam stresuję się niesamowicie, jestem bardzo nerwowa.
[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;49037005]Masz rację. Dlatego pytałam o to, czy autorka robiła jakieś badania diagnostyczne.
Mój TŻ też obecnie pozbył się objawów, leczy się na nerwicę właśnie. I wszelkie objawy gastryczne, które zatruwały mu życie ustąpiły.[/QUOTE]
U mnie nerwy w takim razie pewnie też mają duży wpływ.
Nerwy mają naprawdę tragiczne skutki, niby nic, a ja latami czułam się gorzej i gorzej ale byłam młoda i myślałam - ok, ustąpi to tylko chwilowe.


___
Dziewczyny, dziękuję bardzo za odpowiedzi
__________________

Edytowane przez truskawianka
Czas edycji: 2014-11-22 o 11:23
truskawianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-22, 11:25   #8
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Jesz niestety kiepsko. Kasza manna to przecież pszenica (powinnaś całkiem zrezygnować ze wszelkich zbóż i kasz). Siemię lniane niestety może podrażniać jelita. Tak samo wszelkie otręby.

Ja też mam problemy trawienne/jelitowe i już po miesiącu restrykcyjnej diety była poprawa.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-11-22 o 11:30
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 11:38   #9
truskawianka
Raczkowanie
 
Avatar truskawianka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 141
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Jesz niestety kiepsko. Kasza manna to przecież pszenica (powinnaś całkiem zrezygnować ze wszelkich zbóż i kasz). Siemię lniane niestety może podrażniać jelita. Tak samo wszelkie otręby.

Ja też mam problemy trawienne/jelitowe i już po miesiącu restrykcyjnej diety była poprawa.
Dobrze, że tutaj napisałam. Jednak nie mam super diety Najgorzej jak się człowiekowi coś wydaje

Nie wiedziałam też, że siemię lniane podrażnia, myślałam i czytałam, że pomaga

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Chyba jednak przejdę się do dietetyka, żeby mi ułożył dietę, bo samej jak widać mi ciężko
__________________
truskawianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 11:46   #10
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez truskawianka Pokaż wiadomość
Chyba jednak przejdę się do dietetyka, żeby mi ułożył dietę, bo samej jak widać mi ciężko
Idź, ale jestem przekonana, że dietetyk nie wie zbyt wiele na temat problemów jelitowych i niestety zaleci Ci jedzenie tego czego nie powinnaś. Ale idź i daj znać, ok?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 12:10   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problem z trawieniem (?)

kiepską masz dietę, serio. nie jesz mięsa?

a co do stresu - nie myślałaś o jodze? jakimś innym wysiłku fizycznym?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-22, 12:54   #12
truskawianka
Raczkowanie
 
Avatar truskawianka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 141
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Idź, ale jestem przekonana, że dietetyk nie wie zbyt wiele na temat problemów jelitowych i niestety zaleci Ci jedzenie tego czego nie powinnaś. Ale idź i daj znać, ok?
Ok, dam znać.
Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
kiepską masz dietę, serio. nie jesz mięsa?
a co do stresu - nie myślałaś o jodze? jakimś innym wysiłku fizycznym?
Dzięki, że mi to mówicie, żyłam w totalnym błędzie. Nie jem.

Znalazłam filmiki na youtube i wieczorami robię sobie serie. Ale dopiero zaczęłam.


Dzięki
__________________
truskawianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 13:51   #13
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Problem z trawieniem (?)

A ja nie sądzę, żeby sęk tkwił w diecie.... Przede wszystkim dziwię się, że nie robisz żadnych badań, chociażby krwi, czy gastroskopia...
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 14:41   #14
truskawianka
Raczkowanie
 
Avatar truskawianka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 141
Dot.: Problem z trawieniem (?)

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;49039778]A ja nie sądzę, żeby sęk tkwił w diecie.... Przede wszystkim dziwię się, że nie robisz żadnych badań, chociażby krwi, czy gastroskopia...[/QUOTE]

Napisałam, że idę na badania. (pierwszy post)

akot80Czy mogłabyś mi w wolnej chwili napisać swój jadłospis chociaż z 1 dnia?
__________________

Edytowane przez truskawianka
Czas edycji: 2014-11-22 o 15:02
truskawianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 14:43   #15
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Problem z trawieniem (?)

A to przepraszam, przeoczyłam
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 14:51   #16
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez truskawianka Pokaż wiadomość

akot80Czy mogłabyś mi w wolnej chwili napisać swój jadłospis chociaż z 1 dnia?
Mój jadłospis jest bardzo specyficzny, bo ja jestem na specjalnej diecie, ale ok. Wczoraj:
Ś: domowy jogurt bez laktozy (fermentowany 24H), 4 jajka smażone na maśle klarowanym + pomidor + kawa
2 Ś: 2 banany
O: pierś z kurczaka ze szpinakiem smażona na smalcu + gotowana marchew i gotowane buraki
Po powrocie z pracy: jogurt z truskawkami + kiwi + pół awokado
K: placki bananowo - migdałowe smażone na oleju kokosowym + rodzynki + (lampka wina wytrawnego - piątek )
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-11-22 o 14:53
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 15:10   #17
truskawianka
Raczkowanie
 
Avatar truskawianka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 141
Dot.: Problem z trawieniem (?)

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;49040374]A to przepraszam, przeoczyłam [/QUOTE]
Spoko, zdarza się
Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Mój jadłospis jest bardzo specyficzny, bo ja jestem na specjalnej diecie, ale ok. Wczoraj:
Ś: domowy jogurt bez laktozy (fermentowany 24H), 4 jajka smażone na maśle klarowanym + pomidor + kawa
2 Ś: 2 banany
O: pierś z kurczaka ze szpinakiem smażona na smalcu + gotowana marchew i gotowane buraki
Po powrocie z pracy: jogurt z truskawkami + kiwi + pół awokado
K: placki bananowo - migdałowe smażone na oleju kokosowym + rodzynki + (lampka wina wytrawnego - piątek )
Dzięki Ciekawe wydają mi się te placki bananowo-migdałowe Kupię jutro produkty
__________________
truskawianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 07:57   #18
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Problem z trawieniem (?)

nie no, masakra z lekarzami i ich jelitem drażliwym Ja się użerałam z nimi, lekami i dietą pseudo-eliminacyjną ponad pół roku i nic, tkwiłam dalej w martwym punkcie aż sama się wzięłam za to
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 09:44   #19
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Moja historia z jelitem drazliwym: bolalo, bolalo i nie chcialo przestac.
Jeden lekarz kazal jesc tylko biale pieczywko, kurczaczka, czasem paroweczki i gotowane warzywka i nic surowego, a owocow to juz wcale (czytaj - PRLowski styl niemowlecy, niesmaczny i niezdrowy). Drugi lekarz go wysmial i kazal jesc wszystko, bo "i tak pania bedzie bolalo, tu ma pani recepte na tabletki na nastepne 3 miesiace".

Stwierdzilam, ze obaj chrzania od rzeczy i ze ja nie bede ani faszerowac sie lekami, ani robic z siebie idioty w kuchni.

U mnie autoobserwacja, ruch i dieta eliminacyjna dokonuja cudow. Nie biore lekow, a objawy mam albo przy duzym stresie, albo wtedy, kiedy sie nie pilnuje z jedzeniem.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-24, 10:02   #20
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Moja historia z jelitem drazliwym: bolalo, bolalo i nie chcialo przestac.
Jeden lekarz kazal jesc tylko biale pieczywko, kurczaczka, czasem paroweczki i gotowane warzywka i nic surowego, a owocow to juz wcale (czytaj - PRLowski styl niemowlecy, niesmaczny i niezdrowy). Drugi lekarz go wysmial i kazal jesc wszystko, bo "i tak pania bedzie bolalo, tu ma pani recepte na tabletki na nastepne 3 miesiace".

Stwierdzilam, ze obaj chrzania od rzeczy i ze ja nie bede ani faszerowac sie lekami, ani robic z siebie idioty w kuchni.

U mnie autoobserwacja, ruch i dieta eliminacyjna dokonuja cudow. Nie biore lekow, a objawy mam albo przy duzym stresie, albo wtedy, kiedy sie nie pilnuje z jedzeniem.
Miałam dokładnie to samo Zgadzam się!
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 15:13   #21
truskawianka
Raczkowanie
 
Avatar truskawianka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 141
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
nie no, masakra z lekarzami i ich jelitem drażliwym Ja się użerałam z nimi, lekami i dietą pseudo-eliminacyjną ponad pół roku i nic, tkwiłam dalej w martwym punkcie aż sama się wzięłam za to
Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Moja historia z jelitem drazliwym: bolalo, bolalo i nie chcialo przestac.
Jeden lekarz kazal jesc tylko biale pieczywko, kurczaczka, czasem paroweczki i gotowane warzywka i nic surowego, a owocow to juz wcale (czytaj - PRLowski styl niemowlecy, niesmaczny i niezdrowy). Drugi lekarz go wysmial i kazal jesc wszystko, bo "i tak pania bedzie bolalo, tu ma pani recepte na tabletki na nastepne 3 miesiace".

Stwierdzilam, ze obaj chrzania od rzeczy i ze ja nie bede ani faszerowac sie lekami, ani robic z siebie idioty w kuchni.

U mnie autoobserwacja, ruch i dieta eliminacyjna dokonuja cudow. Nie biore lekow, a objawy mam albo przy duzym stresie, albo wtedy, kiedy sie nie pilnuje z jedzeniem.
Dzięki za wpis. Ja te tabletki na razie biorę i moim zdaniem działają, może nie jest to cudowne ozdrowienie ale czuję się lepiej i mój brzuch nie jest aż tak wzdęty. Tylko ile czasu mam się tabletkami faszerować.
Też obserwuję i staram się nie denerwować ale to jest chyba najcięższe z tego wszystkiego Jutro idę na badania i potem do lekarza, zobaczymy co dalej.
Dzięki za opisanie własnych doświadczeń

A stan Waszej cery był poprawny ? Jest?
__________________

Edytowane przez truskawianka
Czas edycji: 2014-11-24 o 15:16
truskawianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 15:41   #22
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez truskawianka Pokaż wiadomość
Dzięki za wpis. Ja te tabletki na razie biorę i moim zdaniem działają, może nie jest to cudowne ozdrowienie ale czuję się lepiej i mój brzuch nie jest aż tak wzdęty. Tylko ile czasu mam się tabletkami faszerować.
Też obserwuję i staram się nie denerwować ale to jest chyba najcięższe z tego wszystkiego Jutro idę na badania i potem do lekarza, zobaczymy co dalej.
Dzięki za opisanie własnych doświadczeń

A stan Waszej cery był poprawny ? Jest?
No, mi tabletki tez pomagaly, i to bardzo. Ale lekarz mi powiedzial od razu, ze one sa na stale. Moge ewentualnie brac na stale leki, ktore ratuja zycie, ale tutaj chodzi o schorzenie, ktore nie jest jeszcze dobrze udokumentowane i mozna sobie z nim radzic inaczej. A skoro mozna, to dla mnie wystarczajacy argument, zeby nie brac lekow.

Moja skora zawsze byla umiarkowanie problematyczna, tzn z tendencja do zapychajacych sie porow, ale bez problemu z wypryskami. Mam tez problemy hormonalne niezwiazane z ZJD, wiec to sie odbija na skorze troche. Na chwile obecna jednak stan mojej skory jest akceptowalny. Przy nieco wiekszym wysilku (olejowanie, regularne oczyszczanie itepe itede) moja skora jest w stanie idealnym. Ale w momencie, kiedy mialam ZJD w najgorszym nasileniu, faktycznie nieco mnie "wypryszczylo".
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 15:55   #23
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Jakie tabletki bierzecie?
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 16:58   #24
truskawianka
Raczkowanie
 
Avatar truskawianka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 141
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
No, mi tabletki tez pomagaly, i to bardzo. Ale lekarz mi powiedzial od razu, ze one sa na stale. Moge ewentualnie brac na stale leki, ktore ratuja zycie, ale tutaj chodzi o schorzenie, ktore nie jest jeszcze dobrze udokumentowane i mozna sobie z nim radzic inaczej. A skoro mozna, to dla mnie wystarczajacy argument, zeby nie brac lekow.

Moja skora zawsze byla umiarkowanie problematyczna, tzn z tendencja do zapychajacych sie porow, ale bez problemu z wypryskami. Mam tez problemy hormonalne niezwiazane z ZJD, wiec to sie odbija na skorze troche. Na chwile obecna jednak stan mojej skory jest akceptowalny. Przy nieco wiekszym wysilku (olejowanie, regularne oczyszczanie itepe itede) moja skora jest w stanie idealnym. Ale w momencie, kiedy mialam ZJD w najgorszym nasileniu, faktycznie nieco mnie "wypryszczylo".
Dla mnie też jest to argument, żeby nie brać.
Ja nie mam pryszczy już od chyba 5-6 lat ale mam masę zaskórników i cerę mieszaną, która ostatnio mi się pogorszyła i świecę się jak wypolerowane szkło Ale skoro masz problemy hormonalne to jest to faktycznie inna sytuacja.
W każdym razie dzięki za odpowiedź
[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;49068062]Jakie tabletki bierzecie?[/QUOTE]
Jak będę miała je przy sobie to napiszę, bo nie pamiętam.
__________________

Edytowane przez truskawianka
Czas edycji: 2014-11-24 o 17:08
truskawianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 17:43   #25
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość

U mnie autoobserwacja, ruch i dieta eliminacyjna dokonuja cudow.
Na czym dokładnie polega twoja dieta?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 17:49   #26
truskawianka
Raczkowanie
 
Avatar truskawianka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 141
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Na czym dokładnie polega twoja dieta?
No właśnie
__________________
truskawianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 20:15   #27
Michoben
Raczkowanie
 
Avatar Michoben
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: w lesie
Wiadomości: 233
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez truskawianka Pokaż wiadomość
To fakt. Tylko ja zauważyłam, że u mnie to się nasila w okresach, gdy jestem zestresowana. Czytałam o czymś takim jak psychodermatologia i dużo problemów ze skórą to często właśnie przez problemy gastryczne, które są powodowane przez nerwy ale nie wiem na ile to ma związek ze mną.

Z chleba pszennego (jem razowe, prawdziwe razowe) i produktów mleczych zrezygnowałam jakieś 8 miesięcy temu.
Pisałam też na wątku dot. jadłospisów i ocen, kiedy miałam dość tego, że unikam to co lubię, a nic to nie daje, trwało to ok. 2 tygodnie i zaczęłam jeść np. jogurty mleko sery, bo nie widziałam wcześniej poprawy. (Także można sobie zobaczyć co jadłam jak nie rezygnowałam z tych produktów).
Zapiszę sobie co jadłam w ciągu 3 dni i dam znać.
Wczoraj zjadłam:
Śniadanie: kasza manna na wodzie z domowym dżemem z wiśni. (też spora porcja, cały duży talerz)
Drugie śniadanie: 2 skibki chleba bez masła z pomidorem i oliwą z oliwek i bazylią.
Obiad: ryż brązowy z sosem pomidorowym, surówka meksykańska (spora porcja, 1 woreczek ryżu i prawie całe pudełeczko surówki )
Kolacja: jajka gotowane x2 +skibka chleba
Do tego: ok. 2 szklanki herbaty zielonej, 2x siemię lniane i ok. 2 litrów wody.

Rozumiem, że to nie diagnoza Oczekuję tylko właśnie takich wskazówek i opisów własnych doświadczeń.
Bardzo możliwe, że dotyczy to mnie - pogadam z lekarzem o tym. W przyszłym tygodniu zaczynam badania. Często boli mnie brzuch(?), jest twardy. Mam problemy łazienkowe , są dni, kiedy mam z tym problem.

To kolejna wskazówka, że prawdopodobnie to stres gra tutaj pierwsze skrzypce. Od kiedy pamiętam stresuję się niesamowicie, jestem bardzo nerwowa.

U mnie nerwy w takim razie pewnie też mają duży wpływ.
Nerwy mają naprawdę tragiczne skutki, niby nic, a ja latami czułam się gorzej i gorzej ale byłam młoda i myślałam - ok, ustąpi to tylko chwilowe.


___
Dziewczyny, dziękuję bardzo za odpowiedzi
Jesz bardzo malo tluszczy bo na oko widac ze nie przekraczasz 40 g. Organizm doroslej kobiety potrzebuje srednio 70g
Polecam diete eliminacyjna a jezeli nie przyniesie ona rezultatu to wyszukaj w necie FODMAP diet i jej skutecznosc w walce z ZJD.
Michoben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:34   #28
truskawianka
Raczkowanie
 
Avatar truskawianka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 141
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez Michoben Pokaż wiadomość
Jesz bardzo malo tluszczy bo na oko widac ze nie przekraczasz 40 g. Organizm doroslej kobiety potrzebuje srednio 70g
Polecam diete eliminacyjna a jezeli nie przyniesie ona rezultatu to wyszukaj w necie FODMAP diet i jej skutecznosc w walce z ZJD.
Masz rację, bo faktycznie tłuszczy jem bardzo mało, celna uwaga, muszę to zmienić.
Dzięki, zaraz sobie poczytam o tych dietach
__________________

Edytowane przez truskawianka
Czas edycji: 2014-11-24 o 21:37
truskawianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 09:38   #29
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Może po zrobieniu badań coś się wyjaśni, przyczyn wzdętego brzucha i problemów z cerą może być wiele, stres na pewno też ma swoje znaczenie.
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 09:59   #30
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Na czym dokładnie polega twoja dieta?
To, ze napisze, co jem, nikomu nie pomoze, bo kazdy ma inny organizm. Wiec bardzo bym prosila, aby nikt nie sugerowal sie w doborze pozywienia tym, co jest na moim talerzu Moj aktualny jadlospis jest wypadkowa lat obserwacji MOJEGO organizmu, prob i bledow i dalej podlega ulepszeniom. Oprocz tego, ze ma lagodzic moje dolegliwosci jelitowe, uwzgledniac specyfike problemow hormonalnych (szalone skoki cukru we krwi, mogace owocowac np. napadem wilczego glodu na slodkie), byc odpowiedni dla mojego stylu zycia, to jeszcze musi byc smaczny i lekko redukcyjny

Uprzedzilam lojalnie, to teraz bedzie o zarciu.
Czestotliwosc : daje mojemu przewodowi pokarmowemu odpoczac. 5 posilkow dziennie to nie jest dla mnie dobra opcja. O ile liczyc owoce jako posilek, jem 3-4. Jak nie liczyc, to 2-3. Sama idea radzenia sobie z szalejacymi jelitami poprzez ich ciagle wypychanie nie przemawia do mnie. Stale podnoszenie poziomu cukru we krwi - tez mi sie nie usmiecha. Jem spokojnie, malymi kesami, powoli (to potwornie wazne przy ZJD). Nie uzywam mikrofali, rzadko cokolwiek smaze. Pomimo tego, ze uwielbiam szatansko mocna, gorzka czarna kawe, staram sie ograniczac do jednego kubka dziennie.

Baza mojej diety to owoce i warzywa. Owoce zwykle surowe i traktowane jak posilek, wbrew radom z wizazu (owocowy posilek = solidna porcja, a nie smutna, samotna gruszeczka). Warzywa sa w kazdym posilku, jezeli jem salate, to zajmuje ona co najmniej pol talerza.
Nabial: jak najbardziej (doskonale toleruje), byle dobrej jakosci, a najlepiej to fermentowany. Mleko - pasteryzowane w niskiej temperaturze, nie UHT. Jogurt grecki. Smietana, maslo, sery zolte, plesniowe i twarogowe, kefiry. Naturalne, nie "owocowe". Bez wymyslow, bez zbednych dodatkow.
Mieso: KAZDE. Ale bez przesady z iloscia, czesto mam calkowicie bezmiesne dni. Inne zrodla bialka to tofu, jajka, bialko sojowe i koktajl proteinowy bez dodatkow aromatyzujacych i slodzacych (sluzy mi jako dodatek w kuchni).
Straczki: uwielbiam, ale one potrafia powodowac wzdecia. Dlatego, jezeli jem warzywa straczkowe, uzywam zawsze przypraw, ktore niweluja wzdecia (asofetida, kminek, mieta). Jem okazjonalnie, jako uzupelnienie i urozmaicenie diety.
Zboza: oczywiscie. Bialy ryz, kasze (peczak, gryczana, jaglana, manna), czasem ryz pelnoziarnisty albo dziki. Makarony jadam (zwykle, pelnoziarniste i zytnie), ale pieczywo tylko w charakterze "grzeszku". Owsianka lub platki ryzowe czesto pelnia funkcje weekendowego sniadania. Papier ryzowy i makaron ryzowy czesto sa elementem mojego pudelka do pracy albo na uczelnie.
Tluszcze: maslo, oliwa z oliwek, olej lniany, olej rzepakowy (ale dobry, pachnacy rzepakiem, a nie olejem silnikowym typu Kujawski), smalec

Nie popadam w paranoje. Czasem zjem jakis produkt, ktory lubie, a ktory jest ogolnie uznawany za niezdrowy albo ktory jest przez mnie kiepsko tolerowany (papryka, parowki, jogurt owocowy, "kupny" majonez, ketchup, kisiel, biala bulka, wedlina, pizza, fast food), nie dzieje sie to jednak codziennie i staram sie wiekszosc rzeczy robic sama (gotowe sosy, kostki rosolowe, serki do smarowania, pasty do pieczywa - odpadaja). Czasem uzywam cukru w kuchni, slodzikow zadnych nie toleruje (dlatego tez staram sie unikac gum do zucia), ksylitol mi zbytnio nie sluzy, a smak stewii mnie odrzuca. Najchetniej slodze miodem.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-18 08:05:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:14.