Manicure żelowy - z czym to się je? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-31, 09:01   #1
em1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6

Manicure żelowy - z czym to się je?


Cześć dziewczyny!

Z góry przepraszam, jeśli wątek się powtórzył, ale takiej gapy jak ja chyba jeszcze nie było
Dostałam od narzeczonego w prezencie lampę UV (36W) + żel uv + pędzel, pilniki i płyn do czyszczenia lampy. Wszystko super, długo zastanawiałam się nad kupnem lampy, ale wahałam się, bo moje naturalne paznokcie są bardzo mocne i nie miałam im nic do zarzucenia.
Jestem jednak leniem jeśli chodzi o regularne malowanie paznokci, a lakier potrafiłam "zedrzeć" po ok. 2-3 dniach... Poza tym chciałam pobawić się we wtapianie błyskotek w paznokcie.

Strasznie się ucieszyłam z tego prezentu i wczoraj postanowiłam wypróbować zestaw. Kiedyś koleżanka zakładała mi tipsy, więc postanowiłam "iść na żywioł" - przygotowałam paznokcie, spiłowałam płytkę, żeby żel lepiej przylegał (a dziś wyczytałam gdzieś, że nie powinnam tego robić w przypadku żelu... to prawda...?), po czym nałożyłam żel. Następnie włączyłam lampę i tutaj - niespodzianka.

Jedną łapkę musiałam "naświetlać" 40 minut, a i tak żel wydał mi się "lepki".... Nałożyłam na to zwykły lakier i jest ok, paznokcie się trzymają i wyglądają dobrze, ale wiem, że zrobiłam coś nie tak... Nie zdziwię się, jak wkrótce mi odlecą...

W każdym artykule, jaki udało mi się dzisiaj przeczytać piszą o nakładaniu żelu na tipsy... Dziś przeczytałam też, że powinnam najpierw odtłuścić płytkę (czego nie zrobiłam).

Spokoju nie daje mi jednak najbardziej ta lampa... Co zrobiłam nie tak, że schło to tak potwornie długo? Pamiętam, że znajoma robiąca mi tipsy utwardzała żel z 5 minut, a nie 40...



Będę Wam niezmiernie wdzięczna za pomoc! Naprawdę nie znam się na tych żelach i wydawało mi się to łatwe, ale widocznie pośpieszyłam się z oceną

Pozdrawiam serdecznie!
em1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 09:08   #2
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: Manicure żelowy - z czym to się je?

Wiesz, skoro już robisz jakieś experymenty na sobie, to powinnaś trochę poczytać jak to się robi....
Każdy żel (no prawie) zostawia 'lepką warstwę' i wystarczy ją poprostu przetrzeć wacikiem nasączonym odpowiednim preparatem - na utwardzenie wystarczą w zasadzie 2 min, a nie 40...
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 11:09   #3
em1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6
Dot.: Manicure żelowy - z czym to się je?

Problem w tym, że gdy lekko dotknęłam żelu, to odbiły się na nim linie papilarne. Ale może zrobiłam to zbyt wcześnie...

Wiem, że się pośpieszyłam, ale nie miałam wczoraj dostępu do sieci a strasznie mnie kusiło...

Czym nasączyć wacik? Piszesz o odpowiednim preparacie.

Bardzo Ci dziękuję

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Znalazłam już dokładne informacje, także rozpoczynam naukę

Mam do Was dziewczyny tylko jedno pytanie - czy konieczne jest nakładanie 3 warstw żelu? (ja mam jednofazowy)
Przeczytałam, że jedna dziewczyna nakładała 1 warstwę, w nią wtapiała ozdoby, piłowała i nakładała 2 warstwę.

Zależy mi, aby paznokcie miały naturalny wygląd, były cienkie - jej rozwiązanie wydaje mi się sensowne. Czy są jakieś przeciwwskazania jednak do jej metody?
em1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 17:32   #4
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: Manicure żelowy - z czym to się je?

A czy tan płyn do czyszczenia lampy, to nie jest czasem płyn do przemywania paznokci?
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:40   #5
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Manicure żelowy - z czym to się je?

Tomaszka dokłądnie o tym samym pomyślałam jak czytałam pierwszy post. Płyn do czyszczenia lampy ??? to na pewno jest płyn ale do przemywania warstwy dyspresyjnej (czyli własniej tej lepkiej) , żel po utwardzeniu się zostawia właśnie taką lepką warstwę, którą należy zmyć Cleanerem.

Ty akurat utwardzasz swoje naturalne pazurki - jeśli robisz to żelem jednofazowym to rzeczywiście wystarczy tylko odpowiednio odtłuścić naturalny paznokieć pokryć je żelem , utwardzić, przemyć lepką warstwę i użyć nabłyszczacza . Niektóre żele budujące jeśli potrzyma się w lampie nie 2 tylko 4 min. potrafią się ładnie wybłyszczyć więc odpada posiadanie kolejnego żelu, który jest stosowany wyłącznie do nabłyszczania.

Co do trzech warstw nakładanych na paznokcie, to sa to żele który każdy odpowiada za kolejny etap w stylizowaniu paznokci. Więc jest zel podkładowy, żel budujący i żel finisch - każdy z nich musi być użyty ale to nie znaczy że paznokcie przez to są grubsze

napisałaś jeszcze że spiłowałaś płytkę - jeśli zrobiłaś to zwykłym pilnikiem to znajdę Cię i powyrywam Ci te paznokcie wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ... płytki się nie piłuje tylko matowi !!!! matowi blokiem do tego przeznaczonym !!! musisz odsunąć sobie skórki oraz zmatowić nat. płytkę i dopiero aplikować żel

ufffffffffff ale się napisałam ale mam nadzieję że zrozumiałąś bo jak do tej pory to mogłaś sobie zniszczyc już swoją płytkę przez to piłowanie ....

jak pazurki Ci odpadną a zauważysz ze są miękkie i sie łamią , to pamiętaj że zniszczyłaś je sobie sama , własnie przez to piłowanie ... żel nie niszczy paznokci ..
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci

Edytowane przez nysza
Czas edycji: 2011-11-02 o 15:48 Powód: dopiska
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 10:10   #6
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: Manicure żelowy - z czym to się je?

z tego co słyszałam właśnie tyle schnie żel
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:09   #7
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Manicure żelowy - z czym to się je?

kochana żel nie schnie tylko się utwardza i to 2 min w odpowiedniej lampie UV ...
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 19:43   #8
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Manicure żelowy - z czym to się je?

Nysza- moze ja ekspertem od zeli jeszcze nie jestem, ale ostatnio jak u fryzjera bylam to obok wlasnie babka pilowala klientce pazury pilnikiem do tipsow a nie blokiem. Ze to zbrodnia to myslalam, ze kazdy wie. Powiedzialabym jej cos ale w sumie to nie moja sprawa.

Na yt tez byl filmik ktorejs naszej 'guru', matowila plytkie pilnikiem, skorki tez spilowala pilnikiem. Strasznie to chwalila ale to chyba ostre przegiecie jednak.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 09:46   #9
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Manicure żelowy - z czym to się je?

candycotton na pewno wiedzą , że machanie pilnikiem o nieodpowiedniej gradacji - to zbrodnia dla nat. płytki - ale życie codzienne pokazuje co innego .. ostatnio czytałam jak babka przyznała się że w swoim salonie przy pediksie nie zmienia dla każdej klientki kapturków ściernych , dla oszczędności macha jednym pilnikiem wszystkie baby, które danego dnia zawitają do salonu... bez komentarza zostawiam takie podejście ...

a ja głupia trwonię kasę na dezynfektory i jednorazowe pilniki oj głupia ja głupia
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 12:11   #10
em1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6
Dot.: Manicure żelowy - z czym to się je?

Cześć dziewczyny! Bardzo dziękuję za Wasze pomocne komentarze.

NYSZA - oczywiście cleaner babka w salonie powiedziała mojemu narzeczonemu, że to służy do czyszczenia lampy, albo on tak zrozumiał i przekazał mi takie info. Potem poczytałam trochę, i już wiec co z czym się je

Co do mojego "piłowania", to oczywiście miałam na myśli matowienie płytki. Rozumiem, że pilnik w ogóle nie wchodzi w grę? Jedynie ten biały blok polerski?


Muszę przy okazji napisać Wam, że pazurki mi się udały - trzymają się odkąd założyłam ten wątek na forum (tylko jeden mi odpadł, ale od razu zrobiłam go jak trzeba).

Wtopiłam nawet w żel kryształki i wszystko jet na miejscu. Paznokcie mnie nie bolą, nie pieką, nie szarpią - czyli chyba mi się udało

Będę testować teraz wtapianie innych ozdób, ale zacznę od prostych... Może macie jakieś propozycje? Albo np. jak zrobić ładny french? (czy tylko żelami, czy np. można użyć zwykłych lakierów do paznokci?)
em1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 12:17   #11
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Manicure żelowy - z czym to się je?

To w tym programie 'zawody' na tvn style bylo o kosmetyczkach, waciki myja nawet zeby sie nie marnowaly. To samo reczniki papierowe sie suszy, pilnikow nie zmienia. Nawet ktos mowil, ze woda jest wielorazowego uzytku. Dlatego ja sie troche boje kosmetyczek, bierze pilnik/inne narzedzie z szuflady i go potem tam wsadza. To samo fryzjerka, cos nie wierze ze zmieniaja grzebien dla kazdego klienta.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 12:50   #12
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Manicure żelowy - z czym to się je?

Cytat:
Napisane przez em1985 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Bardzo dziękuję za Wasze pomocne komentarze.

NYSZA - oczywiście cleaner babka w salonie powiedziała mojemu narzeczonemu, że to służy do czyszczenia lampy, albo on tak zrozumiał i przekazał mi takie info. Potem poczytałam trochę, i już wiec co z czym się je

Co do mojego "piłowania", to oczywiście miałam na myśli matowienie płytki. Rozumiem, że pilnik w ogóle nie wchodzi w grę? Jedynie ten biały blok polerski?


Muszę przy okazji napisać Wam, że pazurki mi się udały - trzymają się odkąd założyłam ten wątek na forum (tylko jeden mi odpadł, ale od razu zrobiłam go jak trzeba).

Wtopiłam nawet w żel kryształki i wszystko jet na miejscu. Paznokcie mnie nie bolą, nie pieką, nie szarpią - czyli chyba mi się udało

Będę testować teraz wtapianie innych ozdób, ale zacznę od prostych... Może macie jakieś propozycje? Albo np. jak zrobić ładny french? (czy tylko żelami, czy np. można użyć zwykłych lakierów do paznokci?)
no to super kochana - tylko obiecaj jak już się bawisz pazurkami bez żadnego kursu, że będziesz się edukować i zawsze pytać jak masz jakiekolwiek wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
To w tym programie 'zawody' na tvn style bylo o kosmetyczkach, waciki myja nawet zeby sie nie marnowaly. To samo reczniki papierowe sie suszy, pilnikow nie zmienia. Nawet ktos mowil, ze woda jest wielorazowego uzytku. Dlatego ja sie troche boje kosmetyczek, bierze pilnik/inne narzedzie z szuflady i go potem tam wsadza. To samo fryzjerka, cos nie wierze ze zmieniaja grzebien dla kazdego klienta.
no właśnie masakra !!! a potem dziwić się skąd tyle złego mówi się o danym zabiegu kosmetycznym wrrrrr.
Ja już przestałam się dziwić jak babeczki , które trafiły do mnie po różnych przygodach w renomowanych salonach , szeroko otwierają oczy jak zakładam dla niej indywidualny imienny zestaw pilnikowy, który jest przechowywany w odrębnym podpisanym woreczku... a przy nastepnej wizycie widzi jak wyciągam jej podpisany zestaw pilnikowy z pośród dziesiątek innych takich kompletów. Oj mogłabym przytaczać wiele takich przykładów ...
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 18:27   #13
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Manicure żelowy - z czym to się je?

Cytat:
Napisane przez nysza Pokaż wiadomość
no to super kochana - tylko obiecaj jak już się bawisz pazurkami bez żadnego kursu, że będziesz się edukować i zawsze pytać jak masz jakiekolwiek wątpliwości.


no właśnie masakra !!! a potem dziwić się skąd tyle złego mówi się o danym zabiegu kosmetycznym wrrrrr.
Ja już przestałam się dziwić jak babeczki , które trafiły do mnie po różnych przygodach w renomowanych salonach , szeroko otwierają oczy jak zakładam dla niej indywidualny imienny zestaw pilnikowy, który jest przechowywany w odrębnym podpisanym woreczku... a przy nastepnej wizycie widzi jak wyciągam jej podpisany zestaw pilnikowy z pośród dziesiątek innych takich kompletów. Oj mogłabym przytaczać wiele takich przykładów ...
........
przepisy się zmieniły i nie wolno już przechowywac pilników maja być jednorazowe i koniec....cos było tez wspomniane o moczeniu kilkagodzinnym w wanienkach,ale pilniki oprócz mylarowych tego nie przetrwają.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 13:04   #14
em1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6
Dot.: Manicure żelowy - z czym to się je?

Dziewczyny, a czy możecie mnie poinstruować, jak uzupełniać pazurki?
Czy wystarczy, że przejadę przy skórkach (i na "nowej" powierzchni płytki) blokiem polerskim?
Czy muszę nakładać nową warstwę na całego pazurka?

Z góry dzięki
em1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.