Cera jak papier ścierny? o.O - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-10, 00:05   #1
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817

Cera jak papier ścierny? o.O


Hej.
Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwikłać tajemnicę tego, co przez noc stało się z moją cerą. Obudziłam się wczoraj rano ze skórą o całkowicie innej fakturze niż normalna. Cała twarz jest pokryta mikroskopijnymi krosteczkami/wypustkami, jedna tuż przy drugiej. W efekcie w dotyku jest jak miękki papier ścierny. Może i głupie porównanie, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Dzień wcześniej nie używałam żadnych nowych kosmetyków, ale od dwóch tygodni używam serum nawilżającego - to jedyna nowość w menu dla mojej cery. Myślicie, że mogło dać taki efekt po tylu dniach?
Dodam, że te zmiany ograniczają się tylko do faktury, "krostki" nie są czerwone, może trochę palą - najwięcej mam ich na policzkach pod oczami i czuję, jakbym się ciągle rumieniła.
Zrobiłam fotkę, może coś na niej zobaczycie
Liczę, że któraś z Was rzuci trochę światła na tę sprawę, chciałabym wiedzieć, co mogło to spowodować i jak się tego pozbyć, bo sprawia mi to naprawdę spory dyskomfort.
Z góry dzięki
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 17:23   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Cera jak papier ścierny? o.O

Obstawiam serum - mnie uczulenie na kosmetyki wychodzi na ogół po dobrych kilku dniach używania.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 18:45   #3
Aneczka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 33
Dot.: Cera jak papier ścierny? o.O

Miałam coś identycznego w wakacje, kilkakrotnie powracało, dziwne małe krosteczki, szorstka skóra, twarz ciepła i jakby spuchnięta. Tez wiążę to z działaniem jakiegoś kremu który mnie chyba uczulił bo po nim powracało, nie wiem ale w moim przypadku może to była tez wina słońca.

U mnie pomagało nałożenie grubszej warstewki kremu nagietkowego z ziaji, kilka dni się męczyłam i znikało
Aneczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 19:16   #4
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Cera jak papier ścierny? o.O

Zrobiłam wczoraj porządny peeling, a po nim jeszcze porządniejsze nawilżenie, skóra chyba zaczyna powoli wracać do normy Możliwe, że jednak to serum
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.