regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-18, 19:52   #1
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902

regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?




Naczytalam sie o regresji hipnotycznej ,ktora mnie niesamowicie zaciekawila,dowiedzialam sie,ze moza niby dowiedziec sie nawet kim sie bylo w poprzednim zyciu/wcieleniu ,dzieki czemu mozna miec mozliwosc zrozumienia bardzo wielu rzeczy,bledow nieustannie przez nas popelnianych,tego dlaczego czasem/czesto wybieramy na partnerow/przyjaciol podobnych do siebie ludzi pod pewnymi wzgledami (cos z karma,to sie jakos nawet nazywa ale nie pamietam ) ,pozwala nam pokonac pewne blokady,strach itp.

podobno.... mi sie jakos w to zabardzo nie chce wierzyc,ale bardzo mnie to ciekawi

cytat z Wikipedi

Błędy, które popełniliśmy w przeszłości stanowią swego rodzaju blokadę, która ma wpływ na całe życie człowieka. Regresja jest metodą usunięcia tej blokady. Umożliwia ona zmianę uwarunkowań zakodowanych w podświadomości i podobno stwarza możliwości otwarcia się na nowe postrzeganie świata i rzeczywistości.

Tu gdzie mieszkam znalazlm pewnego lekarza psychiatre,ktore zajmuje sie takimi rzeczami,PODOBNO jest bardzo dobry,jedna "sesja" kosztuje 100 euro
wczesniej przed podaniem sie tego typu hipnozie nalezy przeprowadzic jakies badania (szczerze mowiac nie wiem jakie i na czym one maja polegac) i przez jakies czas przychodzic na powiedzmy "rozmowy" z Panem psychiatra ,ktory musi zrozumiec czy z nasza makowka jest wszystko wporzadku ,bo podobno to moze byc niebezpieczne i nieudana regresja moze miec tragiczne skutki uboczne w postaci chorob psychicznych i innych.

Co o tym sadzicie ? ,ktoras z was poddala sie kiedys hipnozie,albo moze miala do czynienia z regresja hipnotyczna ?


__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 20:47   #2
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

w buddyzmie masz specjalne praktyki medytacyjne, które pozwalają ci się dowiedzieć kim byłaś w poprzednim życiu. wszyscy lamowie podkreślają, że do tych praktyk trzeba się przygotować odpowiednio, bo są to bardzo zaawansowane techniki i łatwo sobie krzywdę zrobić (psychiczną).
analogicznie, ja bym do takiej hipnozy podchodziła bardzo ostrożnie (o ile bym w ogóle z niej skorzystała).
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:08   #3
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Z regresją jest tak, że to, co niektóre zródła nazywają "poprzednimi wcieleniami" w 99% przypadków nimi nie są, a w reszcie nie zostały udowodnione... Trzeba pamiętać, że umysł przyswaja wszystko... Nawet, jeżeli jest to przelotne zerknięcie do książki... Znane są przypadki, gdzie osoby w regresji mówiły nawet obcymi językami, jednak potem okazywało się że miały z nimi nawet nieświadomy kontakt... Całe życiowe opowieści, które miały mówić o poprzednich wcieleniach okazywały się nieświadomie przyswojonymi informacjami... Powiedziałabym, że jest to raczej doświadczenie w ramach ciekawego doświadczenia, niż fakt historyczny.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:12   #4
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
w buddyzmie masz specjalne praktyki medytacyjne, które pozwalają ci się dowiedzieć kim byłaś w poprzednim życiu. wszyscy lamowie podkreślają, że do tych praktyk trzeba się przygotować odpowiednio, bo są to bardzo zaawansowane techniki i łatwo sobie krzywdę zrobić (psychiczną).
analogicznie, ja bym do takiej hipnozy podchodziła bardzo ostrożnie (o ile bym w ogóle z niej skorzystała).
Nie chodzi mi tylko o ciekawosc poprzednich wcielen,ale o wiele innych rzeczy,ktore wymienilam wczesniej,ciekawosc jest ogromna,chociaz mam wiele obaw,troche bym sie bala,bo nigdy nic nie wiadomo,wiem,ze to moze byc bardzo niebezpieczne,czytalam wiele o buddyzmie i medytacji (mam nawt znajomych buddystow,ale nie wiele maja wspolnego z prawdziwymi buddystami moim zdaniem ,wiec niewiele mi potrafili na ten temet powiedzic )

chcialabym z tym psychiatra chociaz porozmawiac,ale nie wiem tez czy moglabym to zrobic tylko po to aby swoja ciekawosc zaspokoic,nie sadze...

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Z regresją jest tak, że to, co niektóre zródła nazywają "poprzednimi wcieleniami" w 99% przypadków nimi nie są, a w reszcie nie zostały udowodnione... Trzeba pamiętać, że umysł przyswaja wszystko... Nawet, jeżeli jest to przelotne zerknięcie do książki... Znane są przypadki, gdzie osoby w regresji mówiły nawet obcymi językami, jednak potem okazywało się że miały z nimi nawet nieświadomy kontakt... Całe życiowe opowieści, które miały mówić o poprzednich wcieleniach okazywały się nieświadomie przyswojonymi informacjami... Powiedziałabym, że jest to raczej doświadczenie w ramach ciekawego doświadczenia, niż fakt historyczny.
to jest bardzo mozliwe,dlatego nie jestem pewna na ile to jest mozliwe/prawdziwe,ale chodzi mi tez o rozne blokady wewnetrze itp. ,o zwiazki karmiczne z ludzmi,nie wiem czy mozna w to wierzyc czy tez nie,to taka moja ciekawosc,bardzo mnie te rzeczy interesuja.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:17   #5
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Hmm... Co do tych blokad, to może lepiej byłoby zastosować regresję, ale tylko do etapu wczesnego dzieciństwa... Może w tym okresie byłoby coś, co wpłynęło na Twoje pózniejsze życie. Jeżeli psychiatra jest wyspecjalizowany w hipnozie, to możesz z nim o tym porozmawiać, podpytać, może on podsunie Ci jakieś ciekawe prace, książki na ten temat.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:23   #6
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Sama jakis czas temu interesowałam się regresją hipnotyczną. Poszukaj e-booków na ten temat, jest ich całkiem sporo. Swoją drogą też sie zastanawiałam czy w to wierzyć, ale gdyby nie odradzanie się na nowo, to co działoby się z naszą duszą?

Czytalam o przypadku rodziców których kilkuletnie córki (bliźniaczki) zginęły w wypadku samochodowym. Po kilku latach od wypadku urodzily im się po raz kolejny bliźniaczki i jedna z dziewczynek miała taką samą bliznę ( i w tym samym miejscu0 co jedna z tych która zginęła. Ponadto mimo, że rodzice nic im nie mówili o tym ze kiedyś miały siostry dziewczynki miewały przebłyski wypadku.

Oczywiście w przypadku regresji hipnotycznej można sie spierać co do skuteczności, ale wydaje mi się, że warto spróbować i przekonać się samemu.
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:25   #7
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

ja uważam, że nie warto się w takie rzeczy bawić bez potrzeby. jeśli byłoby to nam potrzebne do rozwoju, to każdy miałby do tego swobodny dostęp (wiedza o poprzednich wcieleniach była tutaj przykładem).

(nie chcę się tutaj wgłębiać w różnice pomiędzy buddystami a buddystami, bo z tego by wyszedł dość pokaźny off-top. jak ktoś zainteresowany niech da znać)
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 21:25   #8
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Hmm... Co do tych blokad, to może lepiej byłoby zastosować regresję, ale tylko do etapu wczesnego dzieciństwa... Może w tym okresie byłoby coś, co wpłynęło na Twoje pózniejsze życie. Jeżeli psychiatra jest wyspecjalizowany w hipnozie, to możesz z nim o tym porozmawiać, podpytać, może on podsunie Ci jakieś ciekawe prace, książki na ten temat.
Musze sprobowac z nim porozmawiac,a wlasnie,jesli ktoras z was zna jakies dobre ksiazki na ten temat to prosze o podanie tytulow,do tej pory glownie czytalam o tym w internecie,widzialam tez kilka filmow dokumentalnych.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:28   #9
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez Yenes Pokaż wiadomość

Czytalam o przypadku rodziców których kilkuletnie córki (bliźniaczki) zginęły w wypadku samochodowym. Po kilku latach od wypadku urodzily im się po raz kolejny bliźniaczki i jedna z dziewczynek miała taką samą bliznę ( i w tym samym miejscu0 co jedna z tych która zginęła. Ponadto mimo, że rodzice nic im nie mówili o tym ze kiedyś miały siostry dziewczynki miewały przebłyski wypadku.

Oczywiście w przypadku regresji hipnotycznej można sie spierać co do skuteczności, ale wydaje mi się, że warto spróbować i przekonać się samemu.
Czytałyśmy tę samą książkę. z tego co pamiętam, ten przypadek z blizniaczkami był jednym z niewielu niewyjaśnionych.

Edytowane przez 201801022117
Czas edycji: 2011-04-18 o 21:29
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:32   #10
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
ja uważam, że nie warto się w takie rzeczy bawić bez potrzeby. jeśli byłoby to nam potrzebne do rozwoju, to każdy miałby do tego swobodny dostęp (wiedza o poprzednich wcieleniach była tutaj przykładem).

(nie chcę się tutaj wgłębiać w różnice pomiędzy buddystami a buddystami, bo z tego by wyszedł dość pokaźny off-top. jak ktoś zainteresowany niech da znać)
w sumie masz duzo racji,ale ...wszystko jest dla ludzi,skoro to sie robi znaczy,ze czemus to (chyba sluzy ) ludzie,ktorzy poddali sie regresji twierdzili,ze wiele im ona pomogla chocby w zrozumieniu samych siebie,pewnych swoich zachowac,prawidlowosci w zyciu itp. ale mysle,ze chyba podobne efekty daje najzwyklejsza psychoterapia ,jesli trafi sie na dobrego psychiatre,wiem,ze to moze byc niebezpieczna zabawa i zaspokajanie ciekawosci w taki spsob nie jest najlepszy,ale powtarzam mi nie chodzi tylko o poprzednie wcielenia....
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:34   #11
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Masz rację FreakChic, ale ten przypadek najlepiej zapamiętałam

Jesli macie jakieś tytuły to polecajci, też chętnie coś poczytam :P
Kiedyś czytałam na pewno "Dzieci regresji' Roberta Krakowiaka i "Wędrówkę dusz" Michaela Newtona
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 21:44   #12
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez Yenes Pokaż wiadomość
Masz rację FreakChic, ale ten przypadek najlepiej zapamiętałam

Jesli macie jakieś tytuły to polecajci, też chętnie coś poczytam :P
Kiedyś czytałam na pewno "Dzieci regresji' Roberta Krakowiaka i "Wędrówkę dusz" Michaela Newtona

a czytalas o przypadku Shanti Devi malej hinduski ? jesli nie,to polecam .
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 22:02   #13
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
w sumie masz duzo racji,ale ...wszystko jest dla ludzi,skoro to sie robi znaczy,ze czemus to (chyba sluzy ) ludzie,ktorzy poddali sie regresji twierdzili,ze wiele im ona pomogla chocby w zrozumieniu samych siebie,pewnych swoich zachowac,prawidlowosci w zyciu itp. ale mysle,ze chyba podobne efekty daje najzwyklejsza psychoterapia ,jesli trafi sie na dobrego psychiatre,wiem,ze to moze byc niebezpieczna zabawa i zaspokajanie ciekawosci w taki spsob nie jest najlepszy,ale powtarzam mi nie chodzi tylko o poprzednie wcielenia....
to troche tak, jak z ustawieniami Hellingera..
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 22:21   #14
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
to troche tak, jak z ustawieniami Hellingera..
Z gory przepraszam za ignorancje i chociaz mnie te rzeczy bardzo interesuja,to jeszcze o tym nie slyszalam przeczytalam i.... nie za fajnie to brzmi ....

Metoda Berta Hellingera zakłada istnienie „pierwotnego porządku” w systemach. Zaburzenie reguł owego porządku obciąża rodzinę, staje się źródłem problemów u osób żyjących w następnych pokoleniach. Okazuje się, że system rządzi się bezwzględnymi regułami i kosztem najmłodszych stara się dokonać wyrównania i usunięcia zakłóceń. Możemy być uwikłani w losy ludzi, których nie znamy, o których istnieniu nawet nie mieliśmy pojęcia.

nie brzmi ciekawie,ale to jest bardzo interesujace,musze wiecej o tym poczytac.

__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 22:28   #15
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

poczytac jak najbardziej, ale zeby stosowac (rowniez hipnoze regresywna) to juz niekoniecznie
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 22:39   #16
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
poczytac jak najbardziej, ale zeby stosowac (rowniez hipnoze regresywna) to juz niekoniecznie
nie wiem jeszcze czy sie na to zdecyduje,oczywiscie jak bym miala mozliwosc,mam zbyt duzo watpliwosci,ale tez zbyt duza ciekawosc

jak czytal ktos cos interesujacego na temat to dajcie znac
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 23:26   #17
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Znam ludzi, ktorzy to zrobili, rzeczywiscie da sie cos takiego zrobic. Tylko mowia, ze jednak to nie bylo takie fajne, bo niekoniecznie sie bylo fajnym czlowiekiem, poza tym widzi sie swoja smierc, nic przyjemnego. Zwlaszcza ze poprzednie dekady byly pelne wojen i biedy.

Jest tez takie ryzyko ze poprzednie zycie sie pomiesza z obecnym i czlowiek
nie bedzie wiedzial juz kim jest teraz.

Dlatego chociaz mnie korci to jednak sobie daruje.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 23:43   #18
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Znam ludzi, ktorzy to zrobili, rzeczywiscie da sie cos takiego zrobic. Tylko mowia, ze jednak to nie bylo takie fajne, bo niekoniecznie sie bylo fajnym czlowiekiem, poza tym widzi sie swoja smierc, nic przyjemnego. Zwlaszcza ze poprzednie dekady byly pelne wojen i biedy.

Jest tez takie ryzyko ze poprzednie zycie sie pomiesza z obecnym i czlowiek
nie bedzie wiedzial juz kim jest teraz.

Dlatego chociaz mnie korci to jednak sobie daruje.
widzialam cos takiego w pewnym filmie dokumentalnym,pewien czlowiek po kilku sesjach regresyjnych skonczyl w psychiatruku bo mu sie wszystko pomieszalo,nie wiedzial wlasnie kim jest,gdzie sie naprwde znajduje,raz zyl przeszloscia/poprzednynim wcieleniem raz terazniejszoscia,byly tam tez pokazane sesje hipnotycznie z nim i wygladalo to bardzo dramatycznie,po bodobno w poprzednim zyciu mial jakies tragiczne przezycia i zginal drastyczna smiercia,nie wiem czy to wszystko dotyczylo faktycznie jego poprzedniego wcielenia czy jak wspomniala juz jedna wizazanka,byly to jakies przeblyski zaslyszanych ,widzianych gdzies rzeczy,w kazdym razie zle sie to skonczylo,to wzbudza we mnie mnostwo obaw,bo nigdy nie wiadomo jak to sie moze skonczyc,moze nawet na poczatku byc wszystko ok,ale po jakims czasie poprzewraca sie czlowiekowi w glowie .
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake

Edytowane przez Romanaccia
Czas edycji: 2011-04-18 o 23:45
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 00:08   #19
Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Rosa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 829
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Uwielbiam takie tematy.
Chętnie dorwe sie do ciekawych ksiazek na ten temat.
Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 00:15   #20
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
widzialam cos takiego w pewnym filmie dokumentalnym,pewien czlowiek po kilku sesjach regresyjnych skonczyl w psychiatruku bo mu sie wszystko pomieszalo,nie wiedzial wlasnie kim jest,gdzie sie naprwde znajduje,raz zyl przeszloscia/poprzednynim wcieleniem raz terazniejszoscia,byly tam tez pokazane sesje hipnotycznie z nim i wygladalo to bardzo dramatycznie,po bodobno w poprzednim zyciu mial jakies tragiczne przezycia i zginal drastyczna smiercia,nie wiem czy to wszystko dotyczylo faktycznie jego poprzedniego wcielenia czy jak wspomniala juz jedna wizazanka,byly to jakies przeblyski zaslyszanych ,widzianych gdzies rzeczy,w kazdym razie zle sie to skonczylo,to wzbudza we mnie mnostwo obaw,bo nigdy nie wiadomo jak to sie moze skonczyc,moze nawet na poczatku byc wszystko ok,ale po jakims czasie poprzewraca sie czlowiekowi w glowie .
Moze sie wlasnie przewrocic w glowie i to ostro, widac nie bez powodu sie zapomina wszystko, widac tak powinno byc. Jeden ze znajomych np. zobaczyl jak byl Niemcem i zginal podczas II Wojny walczac w Polsce, no jak bys sie czula jakbys cos takiego zobaczyla? Ni3 kazdy byl sliczny, puszysty i rozowy w poprzednim zyciu. Jak nie w Europie to moze umarlas z glodu w Afryce i w ogole mialas tam ciezkie zycie, albo w Azji, gdziekolwiek. Na prawde mnie poprzednie stulecia odstraszaja xD Jezeli zginelam w komorze gazowej albo kogos do niej zaprowadzilam to nie chce tego wiedziec.

A jezeli to nawet sa zaslyszane rzeczy to podczas hipnozy sobie latwo wmowisz, ze to najswietsza prawda i bedziesz musiala z tym zyc. To moga byc rownie dobrze bzdury totalne od ktorych mozna oszalec.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 00:39   #21
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Moze sie wlasnie przewrocic w glowie i to ostro, widac nie bez powodu sie zapomina wszystko, widac tak powinno byc. Jeden ze znajomych np. zobaczyl jak byl Niemcem i zginal podczas II Wojny walczac w Polsce, no jak bys sie czula jakbys cos takiego zobaczyla? Ni3 kazdy byl sliczny, puszysty i rozowy w poprzednim zyciu. Jak nie w Europie to moze umarlas z glodu w Afryce i w ogole mialas tam ciezkie zycie, albo w Azji, gdziekolwiek. Na prawde mnie poprzednie stulecia odstraszaja xD Jezeli zginelam w komorze gazowej albo kogos do niej zaprowadzilam to nie chce tego wiedziec.

A jezeli to nawet sa zaslyszane rzeczy to podczas hipnozy sobie latwo wmowisz, ze to najswietsza prawda i bedziesz musiala z tym zyc. To moga byc rownie dobrze bzdury totalne od ktorych mozna oszalec.
No tak,w sumnie to nawet nie mozemy sobie wyobrazic kim moglismy byc w poprzednim wcieleniu,prawda moglaby okazac sie okrutna i mozna przezyc szok,potem z czyms takim mimo wszystko ciezko byloby zyc,nawet jesli mam watpliwosci co do tego,ze regresja autentycznia daje mozliwosc poznania poprzednich wcielen,to moglabym tez myslezcze moze jednak i wszystkie koszmarne rzeczy ,o ktorych sie dowiedzialam moga byc prawdziwe...
nawet jesli sobie wmowie,ze to nie prawda,ze to ✂✂✂✂✂✂✂y to jednak w glowie to zostaje i wywoluje nieprzyjemnie emocje,albo wmowie sobie ,ze to prawde i potem ciezko by mi bylo z tym zyc.... ale i tak ciekawosc jest okropna,ale juz wiele razy sie przekonalam,ze moja zbytnia ciekawosc nie konczy sie dobrze
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 01:23   #22
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Ciekawosc jest okropna ale mysle ze predzej sobie wmowisz ze to wszystko prawda skoro to zobaczysz na wlasne oczy, a juz na pewno pod hipnoza. Wez zyj potem ze swiadomoscia co sie zrobilo. Te cale rzeczy, ktore nas blokuja a pochodza z poprzednich wcielen wcale nie sa takie zle. Moze dobrze ze tylko blokuja a nie doprowadzaja do depresji i samobojstwa. Kazdy ma w zyciu cos z czym trudno sie pogodzic, po co dokladac do tego poprzednie.
Aczkolwiek no ciekawosc jest
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 01:30   #23
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Myślę, że pomysł, by dawać się wprowadzić w głęboką hipnozę komuś, kto na cel sobie ustawi "znalezienie" tych przeszłych żyć i wcieleń - bo przecież właśnie za to mu się płaci, jakby nie znajdował, to by nie był sławny ani bogaty - jest głupi i jest proszeniem się o problemy. Człowiek w hipnozie jest podatny na różne rzeczy i wiele rzeczy można mu wtedy "włożyć" do głowy. Wiara w to, że jakieś przeszłe wcielenia się wtedy objawiają jest dość naiwna. Znacznie sensowniejsze jest wyjaśnienie oparte na zakodowanych w podświadomości informacjach lub na "dołożeniu" odpowiedniej ilości informacji przez hipnotyzera.
Nie mówiąc już o tym, że na taką sesję zgłaszają się zwykle osoby, które w to wierzą i sama ta wiara może sprawiać, że coś "widzą".

A ten niewyjaśniony przykład jakichś bliźniaczek, co to miały przebłyski wypadku... Ja nie wierzę w to, że rodzice, niekoniecznie świadomie, nie przekazali im jakiejś wiedzy na temat tego, jak zginęły ich siostry. Nie trzeba czegoś powiedzieć wprost, żeby dziecku się zakodowało Wystarczą reakcje na wypadki, na wiadomości o wypadkach, jakieś aluzje. Dzieci nie są głupie, a za to dość czułe na takie sygnały.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 15:28   #24
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Myślę, że pomysł, by dawać się wprowadzić w głęboką hipnozę komuś, kto na cel sobie ustawi "znalezienie" tych przeszłych żyć i wcieleń - bo przecież właśnie za to mu się płaci, jakby nie znajdował, to by nie był sławny ani bogaty - jest głupi i jest proszeniem się o problemy. Człowiek w hipnozie jest podatny na różne rzeczy i wiele rzeczy można mu wtedy "włożyć" do głowy. Wiara w to, że jakieś przeszłe wcielenia się wtedy objawiają jest dość naiwna. Znacznie sensowniejsze jest wyjaśnienie oparte na zakodowanych w podświadomości informacjach lub na "dołożeniu" odpowiedniej ilości informacji przez hipnotyzera.
Nie mówiąc już o tym, że na taką sesję zgłaszają się zwykle osoby, które w to wierzą i sama ta wiara może sprawiać, że coś "widzą".

A ten niewyjaśniony przykład jakichś bliźniaczek, co to miały przebłyski wypadku... Ja nie wierzę w to, że rodzice, niekoniecznie świadomie, nie przekazali im jakiejś wiedzy na temat tego, jak zginęły ich siostry. Nie trzeba czegoś powiedzieć wprost, żeby dziecku się zakodowało Wystarczą reakcje na wypadki, na wiadomości o wypadkach, jakieś aluzje. Dzieci nie są głupie, a za to dość czułe na takie sygnały.
Jak juz wspomnialam mi nie chodzi o poznanie moich poprzednich wcielen (chociaz to tez jest ciekawe),ale przedewszystkim poznanie zrodla pewnych problemow,ktore najprawdopodobniej wynikaja z przeszlosci,nie wiem czy one siegaja poprzednich wcielen byc moze,ja nie wierze w to az tak bardzo ,poprostu mnie to ciekawi.

Co do pogrubienia to pewnie moze byc i tak,pozniej nigdy nie moglabym miec co do tego pewnosci.

__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 15:42   #25
famka89
Zadomowienie
 
Avatar famka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Wiadomości: 1 041
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
widzialam cos takiego w pewnym filmie dokumentalnym,pewien czlowiek po kilku sesjach regresyjnych skonczyl w psychiatruku bo mu sie wszystko pomieszalo,nie wiedzial wlasnie kim jest,gdzie sie naprwde znajduje,raz zyl przeszloscia/poprzednynim wcieleniem raz terazniejszoscia,byly tam tez pokazane sesje hipnotycznie z nim i wygladalo to bardzo dramatycznie,po bodobno w poprzednim zyciu mial jakies tragiczne przezycia i zginal drastyczna smiercia,nie wiem czy to wszystko dotyczylo faktycznie jego poprzedniego wcielenia czy jak wspomniala juz jedna wizazanka,byly to jakies przeblyski zaslyszanych ,widzianych gdzies rzeczy,w kazdym razie zle sie to skonczylo,to wzbudza we mnie mnostwo obaw,bo nigdy nie wiadomo jak to sie moze skonczyc,moze nawet na poczatku byc wszystko ok,ale po jakims czasie poprzewraca sie czlowiekowi w glowie .
Pamiętasz może tytuł tego dokumentu ?
famka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 16:02   #26
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Jak juz wspomnialam mi nie chodzi o poznanie moich poprzednich wcielen (chociaz to tez jest ciekawe),ale przedewszystkim poznanie zrodla pewnych problemow,ktore najprawdopodobniej wynikaja z przeszlosci,nie wiem czy one siegaja poprzednich wcielen byc moze,ja nie wierze w to az tak bardzo ,poprostu mnie to ciekawi.

Co do pogrubienia to pewnie moze byc i tak,pozniej nigdy nie moglabym miec co do tego pewnosci.
Jak ktoś Ci nawkłada do głowy, to właśnie będziesz mieć pewność i przekonanie, że taka jest prawda właśnie, odrzucisz pewnie wszelkie wątpliwości Wiesz, zrobisz jak zechcesz, to Twoja podświadomość, moim zdaniem to jest zbyt delikatna materia, żeby dać tam włazić byle komu i ryzykować, że narobi bałaganu.

Jeśli uważasz, że masz problemy wynikające z przeszłości, to idź na terapię analityczną, a nie do hipnotyzera, który może Ci narobić większych szkód.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 16:14   #27
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

nie wiem czy widziałaś film "incepcja", ale moim zdaniem jest to idealna metafora tego, co się może stać jak się za bardzo w podświadomości miesza. podczas hipnozy to tak na prawdę jesteś bezbronna. tak jak ktoś już wcześniej zauważył, lepiej najpierw spróbować terapii analitycznej czy innych, bardziej konwencjonalnych metod.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 16:32   #28
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Jak ktoś Ci nawkłada do głowy, to właśnie będziesz mieć pewność i przekonanie, że taka jest prawda właśnie, odrzucisz pewnie wszelkie wątpliwości Wiesz, zrobisz jak zechcesz, to Twoja podświadomość, moim zdaniem to jest zbyt delikatna materia, żeby dać tam włazić byle komu i ryzykować, że narobi bałaganu.

Jeśli uważasz, że masz problemy wynikające z przeszłości, to idź na terapię analityczną, a nie do hipnotyzera, który może Ci narobić większych szkód.
Moze tak,jak juz mowilam glownie chodzi mi o zrodlo pewnych problemow,ktore moga wynikac z przeszlosci,nie moge powiedziec,ze absolutnie wierze w zycie po zyciu,wedrowke dusz....byc moze tak jest i rowniez to mnie ciekawi,chcialabym sie o tym przekonac,ale tak jak mowisz,hipnotyzer,psychia tra...ktokolwiek by tego nie robil,moze mi nawtykac roznych rzeczy do glowy ,o ktorych istnieniu i realnosci moge byc swiecie przekonana,wiem,ze te rzeczy sa bardzo niebezpieczne i moga sie skonczyc tragicznie,nie wiem jeszcze czy chce to zrobic nie jestem co do tego calkowicie przekonana,mam zbyt wiele o baw i sie poprostu boje,pozatym balabym sie byc tam sam na sam z "hipnotyzerem" bo nigdy nie wiadomo co moglby zrobic,co moglby mi do glowy nawkladac.... musialabym pojsc z kims komu ufam,zeby powiedzmy moglby "kontrolowac sytuacje" (wiem,ze mozna zabrac kogos ze soba) ,ale mimo wszystko obawiam sie tego co moze sie stac z moim umyslem,bo nie moge miec gwarancji 100%,ze nic zlego sie nie stanie.....



famka89 - Niestety nie pamietam,widzialam go kiedys we wloskiej Tv kilka miesiecy temu,ale o ile sie nie myle cos podobnego bylo kiedys na youtube.


szprotka_ - widzialam ten film,doskonale zdaje sobie z tego sprawe,poki co to jest taka ciekawosc,nie wiem czy to zrobie.... mam zbyt wiele obaw ...
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake

Edytowane przez Romanaccia
Czas edycji: 2011-04-19 o 16:33
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 17:00   #29
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Temat idealny dla mnie, swego czasu bardzo się interesowałam całymi tymi hipnozami i poznawaniem poprzednich wcieleń Jednak bałabym się poddać takiej hipnozie, to może mieć fatalne skutki Tak samo jak z pozoru niewinne świadome sny - porzuciłam eksperymentowanie kiedy przeczytałam, jak ludziom potrafi się w głowie mieszać od takich zabaw.
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 17:10   #30
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: regresja hipnotyczna - niebezpieczna ciekawosc ?

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Temat idealny dla mnie, swego czasu bardzo się interesowałam całymi tymi hipnozami i poznawaniem poprzednich wcieleń Jednak bałabym się poddać takiej hipnozie, to może mieć fatalne skutki Tak samo jak z pozoru niewinne świadome sny - porzuciłam eksperymentowanie kiedy przeczytałam, jak ludziom potrafi się w głowie mieszać od takich zabaw.
Co do "Lucid Dreaming" absolutnie sie nie zgadzam,wedlug mnie to jest nasza naturalna umiejetnosc,to ze potrafimy kontrolowac nasze sny,ja mam swiadome sny chyba odkad pamietam,wowczas nie wiedzialam o tym,ze to ma jakas nazwe i ,ze niektorzy ludzie proboja roznych technik,aby je wywolac,obecnie zdarza mi sie coraz rzadziej,ale u mnie wystepowaly one spontanicznie,pozatym nigdy nie odnotowano zadnego przypadku w ktorym ktos po swiadomym snieniu mial jakiekolwiek problemy z psychika,powiedzmy ,ze z "naukowego punktu widzenia" ,takie sny sa jak najbardziej bezpieczne,nie maja wplywu na nasze zdrowie psychiczne,to naturalna ludzka umiejetnosc.

chyba,ze swiadomego snienia proboje osoba,ktore juz ma jakies zaburzenia psychiczne,byla leczona ecct. wowczas moze to zaszkodzic,poglebic chorobe.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-25 05:30:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.