Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-01, 16:16   #1
NiekochanaTakiLos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 115

Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?


Dziewczyny czy kobieta bedac w ciazy moze farbowac wlosy farba ,lub szamponem koloryzujacym? nie ma przeciwskazan?
NiekochanaTakiLos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 17:52   #2
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

farbować możesz, o ile zapach zniesiesz

mnie w ciąży wszystko bardziej śmierdziało
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 21:15   #3
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Mozesz, bez problemu.. chyba ze ci bedzie bardzo przeszkadzal zapach.
Ale mi ogólnie nie przeszkadzal, farbowalam chyba 2-3 razy w ciazy wlosy
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 06:34   #4
makarona
Rozeznanie
 
Avatar makarona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 987
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Właśnie wczoraj byłam u ginekologa. To mój 5 tydzień i 3 dzień ciąży. Wydawał się być fajnym, choć specyficznym człowiekiem. I zalecił mi właśnie, bym nie farbowała włosów do momentu, aż on mi nie zezwoli.
Mam jeszcze kilka innych zaleceń, z których śmiały się moje już-rodzące koleżanki. Ale skoro to mój lekarz to chyba powinnam mu ufać i zdać się na jego wiedzę?
__________________
Cytat:
Szanujmy się.



Nasz czas oczekiwania
makarona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 09:00   #5
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Ja nie farbowałam włosów w I trymestrze ciąży.

Każdy robi jak uważa.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 09:04   #6
pamieta
Raczkowanie
 
Avatar pamieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 181
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Jak byłam w pierwszej ciąży spytałam bo nie znoszę odrostów a włosy farbowałam wówczas na ciemno. Mój gin powiedział, że mogę ale dopiero po 16 tygodniu ciąży. Nie dociekałam po prostu tak zrobiłam. Teraz chodzę do innego lekarza i nawet już o to nie pytałam ale zrobiłam podobnie. Poczekałam do ukończonego 16 tygodnia i poszłam do fryzjera na balejaż.
pamieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 12:32   #7
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Zdania na temat farbowania włosów w ciąży są mocno podzielone, ja na wszelki wypadek nie farbowałam w pierwszym trymestrze.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 13:14   #8
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Ja nie farbowałam przez pierwsze 3 miesiace - ale nie ze wzgledów bezpieczeństwa, ale z powodu strachu przed pawiem.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 14:22   #9
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Podobno powinno unikać się farba z amoniakiem, czyli tych rozjaśniających.
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 18:09   #10
evvcia_
Wtajemniczenie
 
Avatar evvcia_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 074
GG do evvcia_
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Ja rozjaśniam co 4-5 tygodni. Pierwszy raz świadomie w ciąży w 9 tygodniu po rozmowie z lekarzem. Pani doktor powiedziała, że nie ma żadnych przeciwskazań tylko żebym nie wdychała zapachu. Teraz jestem w 23tc i właśnie po 4 farbowaniu. Każda ma inaczej
PS. Kolor wychodzi mi taki sam jak przed zajściem w ciążę i tyle samo utrzymuje się na włosach.
__________________


Razem, 19.12.04
Zaręczona, 1.01.11
Córeczka Laura, ur. 22.03.12
Będziemy ślubować 31.08.13



evvcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 18:48   #11
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Cytat:
Napisane przez evvcia_ Pokaż wiadomość
Ja rozjaśniam co 4-5 tygodni. Pierwszy raz świadomie w ciąży w 9 tygodniu po rozmowie z lekarzem. Pani doktor powiedziała, że nie ma żadnych przeciwskazań tylko żebym nie wdychała zapachu. Teraz jestem w 23tc i właśnie po 4 farbowaniu. Każda ma inaczej
PS. Kolor wychodzi mi taki sam jak przed zajściem w ciążę i tyle samo utrzymuje się na włosach.
A czy jest możliwe nie wdychanie tego zapachu jak się ma farbę przez ok. godzinę na głowie?
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 20:36   #12
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Cytat:
Napisane przez NiekochanaTakiLos Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy kobieta bedac w ciazy moze farbowac wlosy farba ,lub szamponem koloryzujacym? nie ma przeciwskazan?
ja farbowalam farba
kolor wychodzil jak zawsze
ja zyje, dziecko tez
oboje mamy sie bardzo dobrze

przeciwskazania sa, bo nie ma testow na ludziach (jedynie na zwierzetach)
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 19:59   #13
Ania ania23
Wtajemniczenie
 
Avatar Ania ania23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 2 112
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Ja farbowałam dopiero po 13 tyg-lekarz wówczas zezwolil ale i tak kupiłam farbę(szampon na 28 myć) bez amoniaku, żeby mnie zapach nie drażnił- z garniera taka różowa seria
__________________
Aniołki mam dwa :15.12.2009 [*] i 26.01.2011 [*]
i wyczekany najkochańszy cud
MIKOŁAJ MIESZKO
Ania ania23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 20:55   #14
Naataaszkaa
Raczkowanie
 
Avatar Naataaszkaa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 357
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Ja nie farbowałam w pierwszym trymestrze.. potem normalnie zaczęłam farbować ale w moim przypadku po farbowaniu wyglądałam tak jak przed za chiny nie chciał mi się kolor przyjąć
Naataaszkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:33   #15
maria_mag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 103
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Rożne sa właśnie opinie na ten temat- jedni mówią że farby obecnie sa bezpieczne, inni strzegają, że to zawsze jakaś chemia
maria_mag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 08:39   #16
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

ja bym nie farbowała farbą... jak już coś to szamponem...
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 08:59   #17
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Nie farbowałam, był to dobry czas na zejście z koloru , jak dla mnie to chemia która przenika ( jak wszystko niemal) a ja na tym punkcie byłam zakręcona Zresztą mam teraz swoje piękne i zdrowe więc na korzyść mi wyszło
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 10:02   #18
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Cytat:
Napisane przez znasz_mnie Pokaż wiadomość
ja bym nie farbowała farbą... jak już coś to szamponem...
Rozmawiałam z kilkoma fryzjerkami wszystkie stwierdziły, że szampony wcale nie są dużo mniej szkodliwe od prawidłowo nałożonej farby.

Włosy farbowałam do tej pory 3 razy (30tc), farba przyjmuje się świetnie, zapach mi nie przeszkadza (farbuję włosy przy uchylonym oknie na wszelki wypadek ).
Lekarz prowadzący tylko się uśmiechną gdy zapytałam kiedyś o farbowanie wlosów w ciąży . Nie ma żadnych potwierdzonych naukowo badań, że farby są szkodliwe, a zdrowy rozsądek i umiar wskazane są zawsze, nie tylko w ciąży.
Przyzwyczaiłam się do wysłuchiwania zabobonów, że przez farbowanie włosów urodzę rude dziecko Ale co ciekawe, słyszę to często od mlodych kobiet, które zamiast powtarzaniem takich głupot powinny poczytać trochę na temat genetyki i zasad dziedziczenia koloru włosów czy oczu <lol>

Moja fryzjerka w ciązy pracowala do 8 m-ca z każdym dzieckiem, maluchy urodzily się zdrowie i świetnie się rozwijają.
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 15:46   #19
canela
Zadomowienie
 
Avatar canela
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 518
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Różne są opinie, bo i różni są ludzie. Jedne matki palą przez całą ciążę i rodzą zdrowe dzieci, a inne nie robiąc zupełnie nic niezdrowego nie potrafią jej donosić.
Więc z tym farbowaniem nikt Ci nie może doradzić na pewniaka. Nie jest to jakoś bardzo niebezpieczne i super szkodliwe, ale w tych początkowych tygodniach zawsze jakieś tam ryzyko jest, w końcu to chemia, niezależnie od tego, czy ma amoniak, czy nie.
Żeby nie było - ja farbowałam, choć faktycznie chyba dopiero w 3-4 miesiącu. I paznokcie też malowałam
__________________
Zapach dnia

próbki i odlewki

Edytowane przez canela
Czas edycji: 2011-12-08 o 15:47
canela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-08, 19:09   #20
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Mi położna niczego takiego nie zakazywała. Co prawda ja farbuję włosy co 2 miesiące, albo i jeszcze dłużej, ale dlatego, że farba jest zbliżona do mojego naturalnego koloru. Poza tym normalnie człowiek wdycha gorsze rzeczy np. spaliny i co mam chodzić z masko przeciwgazową? Farbować włosy będę, bo nie podoba mi się mój naturalny kolor, paznokcie też maluję i make-up też robię . Wyniki mam bardzo dobre i (odpukać) z dzidzią na dzień dzisiejszy wszystko jest super ok. Dodaję tylko, że rozpoczynam II trymestr
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 11:47   #21
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Mój lekarz ginekolog twierdzi, że nie ma żadnych przeciwwskazań do farbowania włosów w ciąży ponieważ włos to martwa tkanka i farba z włosa nie ma jak przeniknąć do płodu w macicy, no chyba, że ktoś chce farbować włosy łonowe albo na brzuchu

W każdym razie ja normalnie farbowałam włosy w ciąży, i używałam wszystkich kosmetyków poza balsamami z kofeiną. Dziecko moje zdrowe jest.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:19   #22
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Podobno najlepiej wstyrzymac sie z farbowaniem do konca I trymestru Mi tak powiedzial ginekolog i moja fryzjerka
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:25   #23
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Ja farbowałam u fryzjera (zmieniałam z jasnego blondu na czekoladowy brąz, więc spora zmiana) na początku II trymestru. Dla bezpieczeństwa nie farbowałam przez I trymestr, co prawda odrosty przez 3 miseiące (ciemne spod blondu) nie były piękne, ale wytrzymałam
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:38   #24
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Ja wlasnie dzisiaj chyba kupie szamponetke brązową - 6 lat farbowalam wlosy na czarno - ale chce wrocic do swojego naturalnego ciemnego brązu. Wiec kupie szamponetke i bede uzywac szamponetek tylko zeby odrosty nie byly tak mocno widoczne Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak bedzie ok to super, ale jak bedzie kicha to pojde na ten zabieg odzyskiwania koloru i tyle
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:45   #25
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Ja tylko nie rozumiem dlaczego farba do włosów miała by bardziej szkodzić w I niż w II lub III trymestrze ciąży. To są jakieś przesądy sprzed 20-30 lat
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 13:01   #26
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Z tego co wiem to nie
są wcale zadne przesądy, tylko jak wiadomo dziecko najmocniej rozwija sie w I trymestrze, wszystkie narzady, zmysly itd i dlatego zaleca sie wstrzymanie z farbowaniem wlosow do ukonczenia I trymestru, zeby szkodliwe chemiczne substancje z farby nie przenikaly przez skore mamy... podobno moze miec to wplyw na dziecko - tak mi powiedziala ginekolog w Polsce i tutaj w Anglii. Moja fryzjerka tez

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Oczywiscie zrobisz co uwazasz, ja tylko napisalam co wiem
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 13:41   #27
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to nie
są wcale zadne przesądy, tylko jak wiadomo dziecko najmocniej rozwija sie w I trymestrze, wszystkie narzady, zmysly itd i dlatego zaleca sie wstrzymanie z farbowaniem wlosow do ukonczenia I trymestru, zeby szkodliwe chemiczne substancje z farby nie przenikaly przez skore mamy... podobno moze miec to wplyw na dziecko - tak mi powiedziala ginekolog w Polsce i tutaj w Anglii. Moja fryzjerka tez
A między 4 a 9 miesiącem życia płodowego to już jest całe rozwinięte i siedzi w macicy z nudów

Zawsze mnie takie podejście bawiło - uważać na siebie i płód trzeba całą ciążę, a nie jakiś jej określony czas np. początek gdy trwa pierwszy entuzjazm. Poza tym, co tego co ja wiem, to w początkowym okresie kształtują się zawiązki organizmu, a rozwijają się właśnie w późniejszym okresie dlatego np. palenie jest bardziej szkodliwe po połowie ciąży (a szczególnie niebezpieczne po 28 tc) niż w 1 trymestrze.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2011-12-09 o 13:44
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 13:55   #28
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Cytat:
Napisane przez canela Pokaż wiadomość
Różne są opinie, bo i różni są ludzie. Jedne matki palą przez całą ciążę i rodzą zdrowe dzieci, a inne nie robiąc zupełnie nic niezdrowego nie potrafią jej donosić.
Więc z tym farbowaniem nikt Ci nie może doradzić na pewniaka.
Nie porównuj farbowania włosów do palenia przez ciężarne. Duża szkodliwość palenia papierosów w ciąży czy spożywanie alkoholu jest udowodniona naukowo. A to, że kobieta urodziła zdrowie dziecko nie oznacza wcale, że będzie się ono rozwijało prawidłowo w późniejszych okresach.

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to nie
są wcale zadne przesądy, tylko jak wiadomo dziecko najmocniej rozwija sie w I trymestrze, wszystkie narzady, zmysly itd i dlatego zaleca sie wstrzymanie z farbowaniem wlosow do ukonczenia I trymestru, zeby szkodliwe chemiczne substancje z farby nie przenikaly przez skore mamy... podobno moze miec to wplyw na dziecko - tak mi powiedziala ginekolog w Polsce i tutaj w Anglii. Moja fryzjerka tez
O szkodliwości farb nie wypowiem się, bo nie ma na ten temat rzetelnych informacji popartych badaniami naukowymi. A skoro nie ma to o czymś to świadczy. Ja zawsze podkreślam, że zdrowy rozsądek jest wskazany przed, w i po ciąży.

Gdy zapytałam się mojego lekarza o farbowanie włosów, odpowiedział mi tak: szkoda, że ciężarne większą wagę przywiązują do tego czy można farbować włosy czy malować paznokcie niż do prawidłowej diety, której brak niesie większe ryzyko dla płodu niż farba nałożona na włosy co 2-3 m-ce. Nie było to w nawiązaniu do mnie, bo zwracam szczególną uwagę na dietę od samego początku ciąży, ale ogólnie do ciężarnych.

BTW. Gdyby fryzjerka/lekarka powiedziała mi, że podobno substancje chemiczne zawarte w farbie przenikają przez skórę to byłaby to moja ostatnia wizyta u niej
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 13:57   #29
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

No dobra, jesli wy wiecie lepiej niz lekarze i fryzjerzy, to ja sie juz nie odzywam
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 14:03   #30
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Czy kobieta w ciazy moze farbowac wlosy farba? czy szamponem koloryzujacym?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A między 4 a 9 miesiącem życia płodowego to już jest całe rozwinięte i siedzi w macicy z nudów

Zawsze mnie takie podejście bawiło - uważać na siebie i płód trzeba całą ciążę, a nie jakiś jej określony czas np. początek gdy trwa pierwszy entuzjazm. Poza tym, co tego co ja wiem, to w początkowym okresie kształtują się zawiązki organizmu, a rozwijają się właśnie w późniejszym okresie dlatego np. palenie jest bardziej szkodliwe po połowie ciąży (a szczególnie niebezpieczne po 28 tc) niż w 1 trymestrze.
O tym się właśnie zapomina. Podobnie jak z paleniem jest ze spożywaniem alkoholu (nie ma mam na myśli oczywiście uzależnienia). Nie udowodniono, że kilka kieliszków alkoholu we wczesnym stadium ciąży może być szkodliwe dla płodu. Szkodliwość wzrasta wraz z wiekiem ciąży. Tak jest też z dietą. Wszelkie niedobory są bardziej szkodliwe w 2 czy 3 trymestrze. Organizm jest tak zaprogramowany, że sam chroni rozwijający się płód w okresie, kiedy wiele kobiet nie wie, że są w ciąży.

Dlatego trzeba wrzucić trochę na luz, poczytać fachowe książki i dbać o siebie od początku do końca ciąży, a wszystkie będziemy miała śliczne i zdrowe maluszki
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.