Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-11-03, 10:37   #301
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

miałam badany przepływ żył 2 razy. raz po około 3 latach brania i 2gi raz po zakończeniu. na szczęście wszystko ok, ale znam osobę, kóra nabawiła się bardzo widocznych żylaków.
teraz zabezpieczamy się gumką, a czasem niczym. trzeba jakoś pomóc losowi
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-03, 16:01   #302
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Ja brałam najrózniejsze pigułki przez 8 lat od 1,5 roku nie biorę i właśnie tak jak widać na zdjęciu wyglądają moje plecy, podobnie wygląda dekolt i twarz wyglądało to znacznie gorzej w zeszłym roku ...
Dermatolodzy rozłożyli ręce, bo to typowy tradzik androgenny czyli zaburzenia hormonalne.
Przytyłam biorąc tabletki jedyne 15 kg przy regularnym uprawianiu sportu Piersi ze zgrabnej miseczki C zmieniły się w olbrzymią E. Tuż po odstawieniu wypadła mi połowa włosów, dobrze, ze miałam ich dużo teraz odrastają
Po całej serii badań hormonalnych okazuje się, że mam zbyt wysoki poziom prolaktyny i za mało progesteronu. Jestem w trakcie leczenia, zobaczymy nie poddaję się i mam nadzieję, że uda mi się wrócić do dawnych rozmiarów, a moja skóra znów będzie gładka jak aksamit
Szczerze nikomu nie polecam pigułek,a wręcz odradzam ze względu na efekty uboczne o których nikt nie mówi; znacznie lepsza jest prezerwatywa plus globulki plemnikobójcze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plecy.jpg (58,6 KB, 522 załadowań)
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-03, 19:32   #303
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Własnie dzis kupiłam moje pierwsze w życiu globulki dopochwowe. Pigułek jeszcze nie odstawiłam, bo najpierw chcę sprawdzić jak to jest z tymi globulkami. Jak mi podpasują, to moze w końcu zdecyduję się na porzucenie pigułek i będę wtedy stosować tylko globulki + gumka
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-04, 07:31   #304
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

czekoladka: ojej nieźle to wygląda przykro mi jak widac tabletki maja niesamowita ingerecje w nasz organizm tez sie zaczne zastanawiac nad antykoncpecpcja globulki plus prezerw bo chyba jest tez bardzo skuteczna ale kurde to nie to samo co tabletki ehhh

magrest: a jakie kupilas globulki?? jak ich uzyjesz to zdasz relacje, bom bardzo ciekawa....
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-04, 10:49   #305
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Wyglada jak wyglada, ale jak boli. To zupełnie inaczej przebiega niż tradzik młodzieńczy, bo tworzy się w głębokich warstwach skóry, gdzie jest bardzo dużo zakończeń nerwowych i potwornie boli. Wycisnąć tego nie można, tylko kiedy się zbierze to samo pęka i wszystko się wylewa (krew z ropą) i brudzi ubrania .... ech sama przyjemność.
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-04, 18:31   #306
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez czuczenka Pokaż wiadomość
magrest: a jakie kupilas globulki?? jak ich uzyjesz to zdasz relacje, bom bardzo ciekawa....
Kupiłam Secural, które kosztowały mnie 5,21 zł W środku jest 6 szt. Jeszcze nie próbowałam, ale jak użyję to napiszę co i jak
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-05, 21:52   #307
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez czuczenka Pokaż wiadomość
tez sie zaczne zastanawiac nad antykoncpecpcja globulki plus prezerw bo chyba jest tez bardzo skuteczna ale kurde to nie to samo co tabletki ehhh
nie to samo, ale skuteczność taka sama jak w przypadku brania tabletek. zawsze jakieś pocieszenie

Margest, nie wiedziałam, że są jakieś inne globulki niż Patentex Owal. a Ty skąd się o nich dowiedziałaś? zapytałaś w aptece i pani dała takie? ciekawa jestem, bo cena jest zachęcająca w porównaniu do Patentexów.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-07, 22:34   #308
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez czekoladka79 Pokaż wiadomość
Szczerze nikomu nie polecam pigułek,a wręcz odradzam ze względu na efekty uboczne o których nikt nie mówi; znacznie lepsza jest prezerwatywa plus globulki plemnikobójcze.
No niestety, nie jesteśmy informowane (bynajmniej w ulotkach tego nie znalazłam) jakie skutki uboczne przynosi odstawienie pigułek po ich długotrwałym przyjmowaniu. W trakcie brania straszą różnymi komplikacjamii liczymy się z nimi, ale żeby było coś o komplikacjach z odstawienia...niestety, jesteśmy królikami doświadczalnymi i może kiedyś te dolegliwości zostaną wpisane do ulotek...
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 22:45   #309
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez et-ka Pokaż wiadomość
Margest, nie wiedziałam, że są jakieś inne globulki niż Patentex Owal. a Ty skąd się o nich dowiedziałaś? zapytałaś w aptece i pani dała takie? ciekawa jestem, bo cena jest zachęcająca w porównaniu do Patentexów.
Jak byłam u ginekologa po recepte na pigułki, powiedziałam jej, że zastanawiam się nad odstawieniem i ona wypisała mi na kartce nazwy różnych globulek do wypróbowania - secural, patentex i kolpotex. Nie wiem czy są jeszcze jakieś inne dostepne na naszym rynku. Te trzy nazwy pisała mi z pamięci.
Ale będąc w aptece poprosiłam po prostu o jak najmniejsze opakowanie i pani przyniosła patentex w cenie ponad 15 zł za 6 szt. no i secural za te 5 zł. Wybrałam te drugie Ale jeszcze ich nie wypróbowałam, więc nie mogę narazie nic o nich powiedzieć.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-09, 11:51   #310
synkatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 34
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Witam jestem kolejną "biorącą" i rozważającą możliwość odstawienia. Łykam pigułki od trzech lat bez przerwy. Na początku było cudownie... żadnego zespołu napięcia przedmiesiączkowego, praktycznie bezbolesne okresy trwające chwilę, większe i pełniejsze piersi... A w tej chwili wygląda to tak: na kilka dni przed okresem jestem gotowa rozerwać wszystkich na strzępy, w trakcie okresu zwijam się z bólu przez dobre cztery dni, moje piersi są nie do dotknięcia praktycznie przez cały miesiąc (zaznaczam że cały czas łykam cilest). Największym problemem jest jednak absolutny spadek libido. Nie mam najmniejszej ochoty na seks, która to ochota wraca jedynie w niewielkim stopniu w czasie 7-dniowej przerwy w zażywaniu pigułek. Mój TŻ zaczyna mieć tego powoli dosyć. Ja również nie chcę żeby jakaś mała tabletka przyczyniła się do rozpadu mojego - wcześniej bardzo udanego związku. Nie jest rzeczą normalną aby dotyk ukochanej osoby nie wywoływał u kobiety żadnej "prawidłowej" reakcji. Wiem, że to nie jest u mnie normalne i wiem również, że znów bede sobą jedynie wtedy, kiedy odstawię to paskudztwo. Teraz już rozumiem dlaczego tabletki antykoncepcyjne są najlepszą metodą zapobiegania ciąży... Hormony i brak owulacji to sprawa drugorzędna. Na pierwszy plan wysuwa się kompletny brak popędu seksualnego, a jak wiadomo jesli nie uprawiasz seksu to nie masz możliwości zajscia w ciążę
synkatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-09, 15:04   #311
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez Weronisia
20 września wzięłam swoją ostatnią pigułkę i psychicznie odczułam wielką ulgę. Planowałam to juz od dawna, ale jakoś ciągle brakowało mi odwagi, żeby zrezygnować z pigułek. Jednak lekarz powiedział mi wprost, że ZABRANIA mi wziąć kolejną pigułkę, nawet jeśli jestem na początku opakowania ( na szczęście była to ostatnia pigułka).

23 września pojawiło się krwawienie, które uznałam za początek cyklu. Ten cykl trwał 32 dni po czym pojawił się bardzo obfity okres, ale skończył się po 5dniach, a więc w normie.

Był to pierwszy miesiąc bez bólu głowy (czyt. potworne migreny z światłowstrętem, wrażliwością na dźwięki i brakiem działania jakichkolwiek środków przeciwbólowych).

Teraz jest już 8 dzień mojego drugiego cyklu bezpigułkowego. i bardzo dobrze się z tym czuję.

Nic nadzwyczajnego się nie dzieje.
Piersi są jakie były, waga ta sama, humory te same.


Dopiszę, że jestem już 1,5 m-ca od odstawienia.

Zaczęły mi się okropnie tłuścić włosy - muszę myć codziennie.
Na twarzy pojawiły się pojedyńcze pryszczyki i zaskórniki, na szczęście daje się ich pozbyć. Oby nie było gorzej.

Libido nadal bez zmian ale nie tracę nadziei, że się poprawi.

Ps. Te ostatnie pigułki brałam ponad 3 lata. Łącznie pigułki brałam ok. 9 lat z przerwą na urodzenie 2 dzieci.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2006-11-10 o 09:13
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-09, 21:11   #312
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

dokladnie, dostalam okres miesiac po odstawieniu tabletek wlosy mi sie przetluszczaja to fakt jak u weronisi narazie pogorszenia cery jako takiego nie zauwazylam ale piersi mi sie nie chca zmniejszyc
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 08:22   #313
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Ja brałam pigółki 7 lat i w grudniu 2005 wziełąm ostatnie opakowanie okres pojawił się normalnie miałam cykle regularne co 28 dni. Stan psychiczny polepszył się waga tylko przybyła ale o ok 3 kg nie tak dużo, staram się o dziecko z mężem ale narazie nic z tego od lipca zaczeły się problemy zanik okresu potem wywołanie okresu do pigółek już nie wróce.
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 14:27   #314
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

dziewczyny, czy rzeczywiście połączenie globulek i prezerwatywy jest tak skuteczne? jestem w takiej samej sytuacji, miesiąc temu odstawiłam Cilest (brałam rok i 4 mies.) i boje się czy cokolwiek będzie skuteczne tak, jak tabletki...

Na razie cera lekko sie pogorszyła, na 1 okres "po" czekam. Kiedyś już brałam Cilest i po odstawieniu miałam koszmarny trądzik na plecach i ramionach. Marzę, żeby teraz było ok
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 21:09   #315
Żabcia01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 116
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

wlasnie mi tez chozi o to globulki + prezerwatywa.
troche boje sie ale tu tez nie mowie ze musi byc ostro .. hhee jak na sam poczatek.
czy cos zmieni jakbym poszla prywatnie do ginka bo cena nie gralaby roli wazne zeby byly bardzo dobre globulki
Żabcia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 21:14   #316
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez Żabcia01 Pokaż wiadomość
wlasnie mi tez chozi o to globulki + prezerwatywa.
troche boje sie ale tu tez nie mowie ze musi byc ostro .. hhee jak na sam poczatek.
czy cos zmieni jakbym poszla prywatnie do ginka bo cena nie gralaby roli wazne zeby byly bardzo dobre globulki
Po globulki nie musisz iść do ginekologa. One są sprzedawane bez recepty
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 22:56   #317
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Prezerwatywa plus globulki - są naprawdę skuteczne, stosuję od 1,5 roku i wszystko jest ok
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 09:56   #318
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Ok zdecydowałam, rezygnuje z pigułek. Po 4 latach ciągłego przyjmowania. Trochę się boję, jak to będzie np. z bólami miesiączkowymi, które kiedyś (przed pigułkami) miałam tak mocne, że musieli mnie rodzice ze szkoły zabierać, bo byłam prawie nieprzytomna z bólu Mam nadzieję, że to nie powróci. Boję się też jak zareaguje moja cera, z której teraz jestem bardzo zadowolona. No ale zdrowie najważniejsze
Teraz będę używać prezerwatywy + globulki. Kilka dni temu wypróbowałam ten Secural. Co prawda nie jest za bardzo komfortowo ale da sie żyć. Ta globulka nie pieni się bardzo w trakcie stosunku, tylko później wypływa przez 2 dni Trzeba nosić wkładkę higieniczną A czy pantetex oval też tak wypływa jeszcze na drugi dzień?

Mam jeszcze pytanie. Skoro postanowiłam odstawić pigułki, to mam zużyć do końca listek, który zaczęłam, czy od razu można przerwać przyjmowanie?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 12:20   #319
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

magrest: ja jak skonczylam swoje tabletki to bralam do konca listka, by tam nic nie zaburzac wzielam 21 tabletke i luksik odstawilam wiec ci tez tak radze
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-11, 12:52   #320
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez czuczenka Pokaż wiadomość
magrest: ja jak skonczylam swoje tabletki to bralam do konca listka, by tam nic nie zaburzac wzielam 21 tabletke i luksik odstawilam wiec ci tez tak radze
Ok zużyję listek do końca Już nie dużo zostało, tylko 5 pigułek
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 16:53   #321
millenia
Raczkowanie
 
Avatar millenia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Winne Wzgórza
Wiadomości: 170
Czekoladka
Wiesz, dokładnie tak samo wyglądają moje plecy, twarz także wygląda nieciekawie. Także byłam u dermatologa - lekarz przepisał mi Davercin i punktowy żel Akneroxid. Oba specyfiki bardzo wysuszają mi twarz, krosty zasychają w mgnieniu oka ale na ich miejscu pozostaje ciemniejsze przebarwienie. Zupełnie nie wiem co robić
Czuję się fatalnie ale nie fizycznie a psychicznie- właśnie z powodu tych pryszczy.
Tak na marginesie - po odstawieniu tabletek (w lipcu) mam bardzo regularne miesiączki - co do dnia, poza tym zmniejszył mi sie wyraźnie cellulit. Jest tylko jeden problem - krosty właśnie!

Cytat:
Napisane przez czekoladka79 Pokaż wiadomość
Wyglada jak wyglada, ale jak boli. To zupełnie inaczej przebiega niż tradzik młodzieńczy, bo tworzy się w głębokich warstwach skóry, gdzie jest bardzo dużo zakończeń nerwowych i potwornie boli. Wycisnąć tego nie można, tylko kiedy się zbierze to samo pęka i wszystko się wylewa (krew z ropą) i brudzi ubrania .... ech sama przyjemność.

A czy ktoś powiedział Ci jak długo może utrzymywać sie taki stan?

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-27 o 00:37 Powód: post pod postem
millenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 21:41   #322
Asia.G
Przyczajenie
 
Avatar Asia.G
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

jestem w polowie siodmego opakowania, Diane zazywam jako srodek leczniczy, mialam torbiel jajnika,a teraz trzeba tylko unormowac miesiaczki... ostatnio odczuwam lekkie klucie w okolicach serca. Mozliwe, ze to przez Diane? I tak ide do lekarza z tym, ale chce wiedziec jakie Wy macie o tym zdanie? Mam 17 lat
__________________
Asia
Asia.G jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 00:04   #323
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez millenia Pokaż wiadomość
A czy ktoś powiedział Ci jak długo może utrzymywać sie taki stan?
Nie wiem, zobaczymy jak mój organizm zareaguje na leczenie. Jak narazie jest mi ciagle niedobrze i chodzę napompowana jak balon, a tradzik jak był tak jest
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 09:52   #324
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez millenia Pokaż wiadomość
Czekoladka
Wiesz, dokładnie tak samo wyglądają moje plecy, twarz także wygląda nieciekawie. Także byłam u dermatologa - lekarz przepisał mi Davercin i punktowy żel Akneroxid. Oba specyfiki bardzo wysuszają mi twarz, krosty zasychają w mgnieniu oka ale na ich miejscu pozostaje ciemniejsze przebarwienie. Zupełnie nie wiem co robić
Czuję się fatalnie ale nie fizycznie a psychicznie- właśnie z powodu tych pryszczy.
Tak na marginesie - po odstawieniu tabletek (w lipcu) mam bardzo regularne miesiączki - co do dnia, poza tym zmniejszył mi sie wyraźnie cellulit. Jest tylko jeden problem - krosty właśnie!
oj... kochanie a ile czasu przyjmowalas bez pzrerwy tabletki anty??

Tak na marginesie powiem wam dziewczyny, ze cos mnie skora swędziec zaczela cala nie wiem czy to przypadkiem nie ejst wlasnie zwiazane z odstawieniem hormonow
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 10:37   #325
coccinelle
BAN stały
 
Avatar coccinelle
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 822
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

wyluzuj.

bralas hormony strasznie krotko. to nie jest tak, ze zaraz zacznie cie wszystko swedziec, dostaniesz maksymalnych pryszczy, guza watroby i bog wie czego jeszcze.

jesli przed rozpoczeciem zazywania pigul nie miala problemow z wlasnymi hormonami, to teraz tez pewnie nie bedziesz ich miala.

poza tym...jestem za rozsadnymi decyzjami zyciowymi: lepiej rozwazyc wszystkie za i przeciw i podejsc do sprawy racjonalnie zastanawiajac sie jaki rodzaj antykoncepcji jest w naszym indywidualnym przypadku najlepszy niz brac piguly, nie brac pigul na zmiane przez krotki czas i fundowac organizmowi hormonalna impreze nie wiadomo po co.

swoja droga...przerazaja mnie troche opowiesci o np. 10letnim lykaniu pigul.
coccinelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 11:43   #326
wisienka_com
Raczkowanie
 
Avatar wisienka_com
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: east coast
Wiadomości: 444
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

odstawiłam pigułki po roku brania
piersi były w normie , pigułki i tak w bardzo minimalnym stopniu na nie działały ...
okres w miere regularny mam , ból powróciły ale z małym natęrzeniem
ale ok 3 mies po odstawieniu cera pogorszyła mi sie diametralnie o 180 stopni i dopiero po pół roku moich wyrzeczeń + stosowania maści jest w normie znów
cera z normalnej zamieniła mi sie w : lekko trądzikowa + alergiczną !
__________________
Naku Penda Piya-Naku Taka
Piya-Mpenziwe
wisienka_com jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 18:36   #327
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Ja też odstawiłam tabletki. Trochę się martwiam bo okres opóźnił mi się o 2 tyg. ale już teraz jest wszystko ok. Zwiększyła mi się ochota na seks . Znów czuję że żyję i mój maż zauważył tą zmianę (jest bardzo zadowolony)
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 19:54   #328
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie. Skoro postanowiłam odstawić pigułki, to mam zużyć do końca listek, który zaczęłam, czy od razu można przerwać przyjmowanie?
Mozesz odstawic od razu. Nie trzeba czekac do konca.
Mi lekarz kazal odstawic natychmiast bez wzgledu na ilosc zjedzonych juz pigulek. Ja jednak i tak mialam juz koniec paczki.

Kiedys odstawilam pigulki bedac przy 6 pigulce. Po prostu ledwo skonczyl mi sie okres, to po odstawieniu dostalam kolejny okres. Poza tym bylo OK.


Co do efektow po odstawieniu...
Z cera jest coraz gorzej. Z kazdym dniem mam wiecej pryszczy. Mam okropnie tlusta buzie, a mialam sucha jak papier.
Wlosy myje codziennie.
Na dekoldzie i plecach pojawiaja sie malenkie krostki. Boje sie strasznie co bedzie dalej

Cykl mi sie chyba juz wyregulowal, bo mierze codziennie tempke i obserwuje sluz i szyjke i mam wyrazne II fazy cyklu.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 20:02   #329
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

Cytat:
Napisane przez coccinelle Pokaż wiadomość
jesli przed rozpoczeciem zazywania pigul nie miala problemow z wlasnymi hormonami, to teraz tez pewnie nie bedziesz ich miala.

swoja droga...przerazaja mnie troche opowiesci o np. 10letnim lykaniu pigul.

Wiesz, mnie teraz, po przetestowaniu na własnej skórze, też przeraża moja historia (bo właśnie około 10 lat brałam pigułki), ale wielokrotnie pytałam lekarzy jak długo można brać tabletki i czy nie należy robić przerw, zawsze słyszałam, że absolutnie nie ma przeciwskazań co do długotrwałego stosowania antykoncepcji hormonalnej i podejrzewam, że gdybym sama nie zadecydowała o odstawieniu, bo już mi źle było z nimi, to pan doktor z przyjemnością przepisywał by mi nowe recepty.

A przed braniem hormonów, swoje miałam w jak najlepszym porządku, stąd wydedukowałam, że namieszałam sobie braniem piguł przez tyle lat
a nikt mnie nie uprzedził, że tak może być, zawsze słyszałam tylko ochy i achy, że to najlepsza antykoncepcja...jaka ja naiwna byłam...
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-13, 09:24   #330
millenia
Raczkowanie
 
Avatar millenia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Winne Wzgórza
Wiadomości: 170
Dot.: Już po antykoncepcji hormonalnej...

[quote=czuczenka;3063434]oj... kochanie a ile czasu przyjmowalas bez pzrerwy tabletki anty??

Nie wiem, czy to długo, czy nie - 2 lata.
millenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.