Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-10-12, 18:26   #4141
lisiepysie
Przyczajenie

Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
A czy możesz zdradzić z jakiego miasta ten dermatolog? Być może gdzieś na południu Polski..
Moja dermatolog jest z Lublina
lisiepysie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 20:11   #4142
Pimel
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Marjanos Pokaż wiadomość
Wg mnie dobrze, po prostu nie jem słodyczy, fast foodów i nie piję nic oprócz herbat ziołowych lub wody mineralnej.
Zacznijmy od tego, że już samo spożywanie zwiększonej ilości kalorii jest niekorzystne dla zdrowia A chyba tak się robi gdy się masuje na siłce, nieprawdaż ? Dam sie też wykastrować, że spożywasz nabiał -> wzrost IGF -> wzrost wydzielania sebum -> zaskórniki, syfy.
To może teraz dla odmiany coś o treningu - siłowy podnosi poziom testosteronu, to podobnie jak z IGF to już sobie daruje ciąg dalszy. Nadal uważasz, że nie masz sobie nic do zarzucenia ?
Pimel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 23:40   #4143
Ranita92
Raczkowanie

Wizyta u derma za 2 tyg a u mnie coraz gorzej, stąd naprędce chcę zasięgnąć porady tych doświadczonych z izo. Czy mogą od tego boleć piersi? Bolą mnie już chyba 3 dzień, tak od dołu jakoś, mimo, że jestem w środku cyklu (czasami bolały na okres ale bardziej od boku, a do tego jeszcze trochę...). Nie umiem odnaleźć innej przyczyny, czy to może być izo?
Ranita92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 10:21   #4144
Blondynka93
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Pimel Pokaż wiadomość
Zacznijmy od tego, że już samo spożywanie zwiększonej ilości kalorii jest niekorzystne dla zdrowia A chyba tak się robi gdy się masuje na siłce, nieprawdaż ? Dam sie też wykastrować, że spożywasz nabiał -> wzrost IGF -> wzrost wydzielania sebum -> zaskórniki, syfy.
To może teraz dla odmiany coś o treningu - siłowy podnosi poziom testosteronu, to podobnie jak z IGF to już sobie daruje ciąg dalszy. Nadal uważasz, że nie masz sobie nic do zarzucenia ?
Bardzo pewny siebie jesteś, szkoda, że nie zauważyłeś, że co do szkodliwości nabiału zdania są podzielone nawet wśród lekarzy.
Blondynka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 12:38   #4145
visionAM
Zakorzenienie

Szczerze powiem, że mi prawie całkowite odstawienie nabiału bardzo pomogło na jelita i tym samym na cerę. Ale każdy ma inaczej. Aczkolwiek coraz częściej pojawiają się publikacje anty-nabiałowe i nie chodzi już tylko o laktozę.
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 13:49   #4146
lola_lola_lola
Raczkowanie

U mnie właśnie mija rok od kiedy zaczęłam swoją przygodę z Izotekiem. Z tej okazji postanowiłam podzielić się z wami zestawieniem jak wyglądała moja buzia w momencie rozpoczęcia kuracji, po miesiącu stosowania leku i jak wygląda teraz.

Kurację zakończyłam w maju i od tamtej pory mam święty spokój. Jestem przeszczęśliwa, że podjęłam się leczenia, czuję się o wiele lepiej niż czułam się wtedy, wzrosła moja pewność siebie, nie chowam buzi pod toną makijażu

Każdemu kto się zastanawia nad Izotekiem szczerze go polecam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ok.jpg (112,2 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez lola_lola_lola
Czas edycji: 2017-10-15 o 13:58
lola_lola_lola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 13:53   #4147
Envie22
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez lola_lola_lola Pokaż wiadomość
U mnie właśnie mija rok od kiedy zaczęłam swoją przygodę z Izotekiem. Z tej okazji postanowiłam podzielić się z wami zestawieniem jak wyglądała moja buzie w momencie rozpoczęcia kuracji, po miesiącu stosowania leku i jak wygląda teraz.

Kurację zakończyłam w maju i od tamtej pory mam święty spokój. Jestem przeszczęśćliwa, że podjęłam się leczenia, czuję się o wiele lepiej niż czułam się wtedy, wzrosła moja pewność siebie, nie chowam buzi pod toną makijażu

Wow! Świetna poprawa po miesiącu! Zazdroszczę (ja 3.tdz) i gratuluję
Envie22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 21:21   #4148
KZag
Zadomowienie

Cytat:
U mnie właśnie mija rok od kiedy zaczęłam swoją przygodę z Izotekiem. Z tej okazji postanowiłam podzielić się z wami zestawieniem jak wyglądała moja buzia w momencie rozpoczęcia kuracji, po miesiącu stosowania leku i jak wygląda teraz.

Kurację zakończyłam w maju i od tamtej pory mam święty spokój. Jestem przeszczęśliwa, że podjęłam się leczenia, czuję się o wiele lepiej niż czułam się wtedy, wzrosła moja pewność siebie, nie chowam buzi pod toną makijażu

Gratuluję

Szukam książek:
Bridget Jones - Dziecko
Jeden dzień
Dziewczyna z pociągu
Zanim się pojawiłeś
KZag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 09:59   #4149
moooniek
Zakorzenienie

Cytat:

Świetne efekty 😍 u mnie dzisiaj 12. dzień już wiem, że to będzie ciężkie 6 miesiecy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moooniek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 11:03   #4150
SofiaPrunikos
Rozeznanie

Cześć, czy któraś z was przechodziła kurację izotretynoiną na niewielki trądzik?
Byłam ostatnio u dermatologa, który wydawał mi się naprawdę kompetentny i przepisał mi Axotret na mój trądzik - stwierdził, że prowadzi on do bliznowaceń i nie ma sensu stosować antybiotyków i innych maści, bo one prawdopodobnie nie zadziałają (stosowałam Duac, Differin i Acnatac i średnio pomagają...).

Boję się tylko strasznie skutków ubocznych i tego, że mój trądzik wcale nie jest taki najgorszy, a przez marzenie o ładnie cerze popsuje sobie zdrowie (tak to jest jak się czyta milion artykułów w internecie...).

Mój trądzik jest zlokalizowany przede wszystkim na policzkach (wklejam zdjęcia po wieczornym demakijażu), zaskórniki na nosie i policzkach.

Możecie pomóc? Już sama nie wiem....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG1219.jpg (42,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG1221.jpg (38,1 KB, 20 załadowań)
SofiaPrunikos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 11:22   #4151
visionAM
Zakorzenienie

Ja miałam mniejsze problemy niż Ty, zdecydowałam się na kurację, bo z trądzikiem walczyłam od 12-13 roku życia plus mam tendencję do przebarwień, więc każda zmiana zapalna wiązała się z plamą na twarzy.
Stary 2017-10-16, 11:56   #4152
SofiaPrunikos
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja miałam mniejsze problemy niż Ty, zdecydowałam się na kurację, bo z trądzikiem walczyłam od 12-13 roku życia plus mam tendencję do przebarwień, więc każda zmiana zapalna wiązała się z plamą na twarzy.
I jesteś zadowolona z efektów? Ja walczę od jakiś 6 lat i już mam dość smarowania się specyfikami, które wysuszają twarz, podsuszają zmiany, przez miesiąc jest dobrze a jak odstawiam to wszystko wraca.

Myślę, że dzisiaj wykupię receptę i się zdecyduję, mam nadzieję, że nie dopadną mnie te najgorsze skutki ubocze - depresje, spadek libido, problemy z wątroba itp.
Stary 2017-10-16, 12:20   #4153
visionAM
Zakorzenienie

Jestem zadowolona i to nawet bardzo, mimo że dopiero cztery miesiące temu skończyłam kurację. Skutki uboczne, które wymieniasz, to raczej te rzadsze
Stary 2017-10-16, 12:59   #4154
SofiaPrunikos
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jestem zadowolona i to nawet bardzo, mimo że dopiero cztery miesiące temu skończyłam kurację. Skutki uboczne, które wymieniasz, to raczej te rzadsze
Dzięki za odpowiedź Teraz szukam apteki, gdzie najtaniej mogę kupić, bo mam dawkę 50 mg na dzien i wykupienie Axotretu 20 mg i 10 mg (odpowiednio 60 i 30 kapsułek) to widzę że wszędzie majątek kosztuje Ale dla ładnej cery wszystko...
Stary 2017-10-16, 13:09   #4155
visionAM
Zakorzenienie

Uwierz mi, że efekty wynagradzają wszystko
Stary 2017-10-16, 17:56   #4156
Marybeth
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Cześć, czy któraś z was przechodziła kurację izotretynoiną na niewielki trądzik?
Byłam ostatnio u dermatologa, który wydawał mi się naprawdę kompetentny i przepisał mi Axotret na mój trądzik - stwierdził, że prowadzi on do bliznowaceń i nie ma sensu stosować antybiotyków i innych maści, bo one prawdopodobnie nie zadziałają (stosowałam Duac, Differin i Acnatac i średnio pomagają...).

Boję się tylko strasznie skutków ubocznych i tego, że mój trądzik wcale nie jest taki najgorszy, a przez marzenie o ładnie cerze popsuje sobie zdrowie (tak to jest jak się czyta milion artykułów w internecie...).

Mój trądzik jest zlokalizowany przede wszystkim na policzkach (wklejam zdjęcia po wieczornym demakijażu), zaskórniki na nosie i policzkach.

Mam podobny trądzik. Z tym wyjątkiem, że te większe zmiany, które masz na lewym policzku to ja mam na brodzie. Lubią mi się tam robić cysty i też ciągle myślę o izotretynoinie, choć dosyć mocno się jej obawiam.
Marybeth jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 19:30   #4157
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Mam podobny trądzik. Z tym wyjątkiem, że te większe zmiany, które masz na lewym policzku to ja mam na brodzie. Lubią mi się tam robić cysty i też ciągle myślę o izotretynoinie, choć dosyć mocno się jej obawiam.
Mi też robiły się głównie na brodzie, a nad kuracją myślałam kilka lat. Dopiero mój własny ślub mnie zmotywował i w sumie żałuję, że nie zdecydowałam się na leczenie te pięć lat temu.
Stary 2017-10-17, 07:18   #4158
virtual_luv
Raczkowanie

Moja tłusta cera wróciła a wraz z nią ogrom zaskorników. Pryszczy na razie brak lecz myślę, że to kwestia czasu.
W następnym tygodniu mam wizytę u dermatologa. Ciekawe czy powtórzenie kuracji ma sens.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
virtual_luv jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 08:51   #4159
Blondynka93
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość

Ja miałam mniejszy problem, zlokalizowany na dekolcie i ramionach, od listopada zeszłego roku także na szyi. Ale miałam go od prawie 9 lat i poprosiłam dermatologa o izo, choć akurat u tej pani byłam pierwszy raz. Z tym, że u mnie trądzik wiązał się ze stanami depresyjnymi, na punkcie skóry miałam wręcz obsesję, to był mój największy kompleks. Potrafiłam liczyć krosty, podczas wysypu co chwilę zaglądać pod rękaw swetra, czy jakoś magicznie nie zniknęły, godzinami siedzieć w necie czytając o pryszczach. To wszystko bardzo się odbijało na moim związku, nie potrafiłam uwierzyć, że mój chłopak mnie taką chce, że Go nie obrzydzam. Od dziecka choruję na zaburzenia lękowo-depresyjne, więc psychiatra zwiększył mi dawkę leków; trochę to pomogło, ale też podjęłam decyzję o kuracji izo. Póki co, po prawie pół roku, absolutnie nie żałuję. Skutków ubocznych nie mam prawie żadnych, wszyscy się dziwią, że to biorę, bo moje usta wyglądają normalnie. Stany depresyjne zniknęły, wreszcie nie wstydzę się rozebrać przed moim chłopakiem i możemy zaplanować wypad do Aqua Parku bez obawy, że w ostatniej chwili zrezygnuję, bo coś mi wyskoczyło
Blondynka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 19:20   #4160
niezapominajka012
Przyczajenie

Ile jesteś po kuracji?
niezapominajka012 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
izotke, problem, tradzik

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości