Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-10-16, 17:57   #1921
Lachezis
Raczkowanie

Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Można spytać ile masz lat?
Miałam już kilka razy problem z przebarwieniami pozapalnymi, próbowałam wielu rzeczy i stwierdzam, że tak naprawdę nie da się sprawdzić czy takie produkty faktycznie działają lub chociaż przyspieszają znacząco czas rozjaśniania/zanikania czerwonych plamek. Kiedy olałam całkowicie sprawę, nie stosowałam żadnej specjalnej pielęgnacji, a co najważniejsze nie przeglądałam się co chwilę w lusterku powiększającym, to nawet nie wiem kiedy przebarwienia same poznikały.

. (...)
Jasne. 29 lat. U mnie już stare i utrwalone, co zwalczę "plamy", pojawi się nowy wyprysk, nowa plama i nowa walka. Nie widzę szansy, by mieć twarz, jak chimay. No ale smaruję, wcieram, używam serum z witaminą C i dwa razy w tygodniu, na krem nawilżający, retinoidy z the Ordinary
Lachezis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 21:15   #1922
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
Jasne. 29 lat. U mnie już stare i utrwalone, co zwalczę "plamy", pojawi się nowy wyprysk, nowa plama i nowa walka. Nie widzę szansy, by mieć twarz, jak chimay. No ale smaruję, wcieram, używam serum z witaminą C i dwa razy w tygodniu, na krem nawilżający, retinoidy z the Ordinary
No fakt babuleńka Ja mam 28 U mnie była taka sama sytuacja, co udało mi się rozjaśnić plamy to znowu dostawałam dziwny wysyp pryszczy, po którym zostawały nowe plamy. Kombinowałam, przeżywałam, a przeszło (i wysypy i plamy) jak przestałam się przejmować i kłaść cokolwiek na twarz Nie umiem tego wyjaśnić, może to przez hormony, może przez ciągłe maltretowanie skóry, może skrzętne ukrywanie przed słońcem, w każdym razie u mnie sprawdziło się to co mówią o przebarwieniach pozapalnych, że najlepszym lekarstwem jest czas. Żeby nie było tak różowo dodam, że przebarwień się pozbyłam, za to mam inwazję zaskórników.
Stary 2017-10-16, 22:20   #1923
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)

Kupiłam sobie w niedzielę maseczkę Dermomask na popękane naczynka. Ot, miałam ochotę na jakąś maseczkę i akurat w polskim sklepie się pojawiły. W domu nałożyłam ją na twarz i szyję według instrukcji i poszłam pilnować klusek. Pomyślałam sobie spokojnie: "oj, piecze". I mieszałam kluski. Po 12 minutach poszłam ją zmyć i wtedy zdałam sobie sprawę, że nawet nie zrobiłam próby uczuleniowej! I to ja, która zawsze o tym pamięta, bo wiele rzeczy mnie uczula! Widocznie mam więcej szczęścia niż rozumu, bo nic mi się nie stało. Przed chwilą czytałam opinie na wizaz i są raczej negatywne, a w najlepszym przypadku dziewczyny piszą, że ta maska nic nie robi. Ja tam jestem zadowolona po pierwszym razie. Nie zapchała mnie, a do tego nie czułam dzisiaj żadnego pieczenia, nie miałam czerwonych plam na twarzy, mam dziś naprawdę ładną cerę.
Znacie te maseczki Dermomask?
Niestety powoli wracają moje dawne problemy: schną mi łokcie, kolana, cała skóra szeleści i mam potwornie wysuszone dłonie. Kiedyś chodziłam ze strupami na dłoniach, tak mi wysychały i znowu się na to zapowiada ;/ Muszę sobie zrobić maseczkę ze śmietany, żółtka i miodu, kiedyś mi bardzo pomagała na suche dłonie.
Chcę też sobie kupić cerkogel do skóry głowy, bo też mi się zaczęła wysuszać i swędzi. Nigdy jeszcze tego nie używałam. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 10:58   #1924
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Niestety powoli wracają moje dawne problemy: schną mi łokcie, kolana, cała skóra szeleści i mam potwornie wysuszone dłonie. Kiedyś chodziłam ze strupami na dłoniach, tak mi wysychały i znowu się na to zapowiada ;/ Muszę sobie zrobić maseczkę ze śmietany, żółtka i miodu, kiedyś mi bardzo pomagała na suche dłonie.
Chcę też sobie kupić cerkogel do skóry głowy, bo też mi się zaczęła wysuszać i swędzi. Nigdy jeszcze tego nie używałam. Ktoś ma jakieś doświadczenia?
Uzywam Cerkogelu 30 od dawna juz na przemian z emulsja Squamax i oliwka Salicylol. Z tym, ze ja mam lojotokowa skore glowy, wiec inna problematyka. Cerkogel (jak i Squamax) jest wygodny w uzywaniu, ale nie zgodzilabym sie z zaleceniem producenta, ze mozna go sobie nalozyc i tak lazic do nastepnego dnia, bo niestety u mnie go widac, skleja wlosy i wymaga zmycia przed pokazaniem sie ludziom.
Nie przepadam za to za Salicylolem i wiecej go nie kupie. Meczaca aplikacja, nielatwe zmywanie, bo to olej rycynowy i na dodatek mam podejrzenie, ze kwas salicylowy powoduje u mnie powstawanie suchych, luszczacych sie plackow na przedzialku.

Co do maseczek, to musze pochwalic Vetiver Khadi do tlustej cery. Nie wiedzialam dlugo co o niej sadzic, ale odkad wrocil mi mi w pelnej krasie lojotok, widze, ze dziala tzn hamuje przetluszczanie tak na okolo 12 godzin.

Wybaczcie brak polskich liter, ale mam nowego laptopa i na razie nie udalo mi sie go przestawic tak, zebym mogla swobodnie korzystac z polskich i niemieckich literek.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 18:12   #1925
chabrymakiistokrotki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Uzywam Cerkogelu 30 od dawna juz na przemian z emulsja Squamax i oliwka Salicylol. Z tym, ze ja mam lojotokowa skore glowy, wiec inna problematyka. Cerkogel (jak i Squamax) jest wygodny w uzywaniu, ale nie zgodzilabym sie z zaleceniem producenta, ze mozna go sobie nalozyc i tak lazic do nastepnego dnia, bo niestety u mnie go widac, skleja wlosy i wymaga zmycia przed pokazaniem sie ludziom.
Nie przepadam za to za Salicylolem i wiecej go nie kupie. Meczaca aplikacja, nielatwe zmywanie, bo to olej rycynowy i na dodatek mam podejrzenie, ze kwas salicylowy powoduje u mnie powstawanie suchych, luszczacych sie plackow na przedzialku.

Co do maseczek, to musze pochwalic Vetiver Khadi do tlustej cery. Nie wiedzialam dlugo co o niej sadzic, ale odkad wrocil mi mi w pelnej krasie lojotok, widze, ze dziala tzn hamuje przetluszczanie tak na okolo 12 godzin.

Wybaczcie brak polskich liter, ale mam nowego laptopa i na razie nie udalo mi sie go przestawic tak, zebym mogla swobodnie korzystac z polskich i niemieckich literek.
Moja skóra głowy szybko się przetłuszcza, ale w granicach normy. Czasem się przesusza i właśnie teraz mam taki moment. Robię sobie regularnie peeling mechaniczny skóry głowy, ale nie wierzę w jego wielką skuteczność, bo to jednak trudno dostępne miejsce. Teraz przestałam ze względu na przesuszenie. Czuję skorupkę pod palcami, bo tu się złuszcza, tu zalepia... Idealny moment na ten cerkogel, a długo odkładałam jego zakup.
Kojarzę markę Khadi jako hit blogosfery i ze sklepów w UK. Może coś wrzucę do koszyka przy jakiejś bliskiej okazji, skoro polecasz. Nie znalazłam jeszcze żadnej maseczki, której jestem wierna, oprócz płatków owsianych, miodu i jogurtu.

Mam zagwozdkę, bo wydawało mi się, że jak skóra jest tłusta albo sucha, to po całości. A tu cera mi się potwornie przetłuszczała odkąd zaczęłam dojrzewać, ze skóra głowy jest tłusta w granicach normy, a reszta ciała okresowo sucha, zwłaszcza dłonie, łokcie, kolana, kostki. Nie używam mocnych środków myjących, pomijając fakt, że na mydło do rąk poza domem nie mam wielkiego wpływu.

Stary 2017-10-17, 19:48   #1926
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Mam zagwozdkę, bo wydawało mi się, że jak skóra jest tłusta albo sucha, to po całości. A tu cera mi się potwornie przetłuszczała odkąd zaczęłam dojrzewać, ze skóra głowy jest tłusta w granicach normy, a reszta ciała okresowo sucha, zwłaszcza dłonie, łokcie, kolana, kostki. Nie używam mocnych środków myjących, pomijając fakt, że na mydło do rąk poza domem nie mam wielkiego wpływu.
Alez skad, mozna miec cale spektrum na jednym ciele. U mnie z wiekiem sie te roznice wrecz nasilaja. Stopy i lydki mam suche, z tym piety rogowaciejace, dalej w gore skora w kierunku suchej wymagajaca lagodnych produktow myjacych i smarowania po myciu, zas twarz i skora glowy lojotokowa.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2017-10-17, 19:51   #1927
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Dziewczyny, czy kwas hialuronowy mógł mnie zapchac ? 3 dzień używam, na mokrą twarz, w połączeniu z kropla olejku z pestek malin. I wyszły mi 3 wielkie pryszcze na skroni, + kilka czerwonych krostek.
Ale!
Krostki na skroni wychodzą mi od jakiegoś czasu + jestem w trakcie okresu.
Nie wiem na co zrzucić winę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Stary 2017-10-17, 20:22   #1928
mariolasl
Zakorzenienie

Cytat:

Bardzo lubię i używam regularnie, skóra głowy jest wyraźnie w lepszej kondycji.

Wodę i skore mam dobra. Problem miałam tylko z piętami. Odkąd przestałam używać żeli do mycia z sls moje problemy sie skończyły.
Mam spory zapas żeli Balance me, które kupiłam na wyprzedaży w Waitrose po £1 sztuka (marka zmieniła opakowania). Bardzo mi sluza, tak samo jak żele dr Organic z H&B.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2017-10-17, 20:53   #1929
chabrymakiistokrotki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Alez skad, mozna miec cale spektrum na jednym ciele. U mnie z wiekiem sie te roznice wrecz nasilaja. Stopy i lydki mam suche, z tym piety rogowaciejace, dalej w gore skora w kierunku suchej wymagajaca lagodnych produktow myjacych i smarowania po myciu, zas twarz i skora glowy lojotokowa.
O, serio nie miałam pojęcia,że to tak wygląda. W każdym razie musisz się nieźle gimnastykować, żeby sprostać wymaganiom Twojej skóry

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Bardzo lubię i używam regularnie, skóra głowy jest wyraźnie w lepszej kondycji.

Wodę i skore mam dobra. Problem miałam tylko z piętami. Odkąd przestałam używać żeli do mycia z sls moje problemy sie skończyły.
Mam spory zapas żeli Balance me, które kupiłam na wyprzedaży w Waitrose po £1 sztuka (marka zmieniła opakowania). Bardzo mi sluza, tak samo jak żele dr Organic z H&B.

Dr Organic też lubię, często są jakieś przeceny w H&B, czasem korzystam, chociaż najczęściej kupuję pomadki,bo potwornie mi się przesusza skóra ust. Tyle, że pomadki najbardziej mi pomagają z Sylveco, kupuję też ich żele pod prysznic. Pałam wielką miłością do tej firmy, bo pozbyłam się z nimi trądziku, przestałam smarować usta co 5 minut dzięki ich pomadkom, lubię ich szampony i od czasu do czasu kupuję jakiś inny kosmetyk
Ostatnio taki kryzys ze skórą po całości miałam ze 3 lata temu. Tyle, że wtedy jeszcze niczego nie wiedziałam o pielęgnacji, właściwie to mnie popchnęło do wgłębienia się w temat. Na razie nie jest źle, ale mam nadzieję, że nie będzie powtórki ;/

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy kwas hialuronowy mógł mnie zapchac ? 3 dzień używam, na mokrą twarz, w połączeniu z kropla olejku z pestek malin. I wyszły mi 3 wielkie pryszcze na skroni, + kilka czerwonych krostek.
Ale!
Krostki na skroni wychodzą mi od jakiegoś czasu + jestem w trakcie okresu.
Nie wiem na co zrzucić winę.

Pomyślałam o wielkich, bolących, błyszczących pryszczach. U mnie jeśli pojawia się taki pryszcz, to wiem, że to wina jakiegoś kosmetyku.
Używasz czystego kwasu hialuronowego czy serum z kwasem hialuronowym? Bo jeśli to drugie, to może Cię zapychać jakiś składnik.
Jeśli czystego, to stawiałabym na olej.
Teoretycznie olej z pestek malin nie powinien zapychać, ale różnie może być. Jesteś pewna, że się nie zepsuł? Długo go masz? Przechowujesz go w łazience? Wkładasz do niego brudną pipetkę?
Może też być tak, że Twoja skóra nie potrzebuje oleju codziennie. Ja chętnie używam oleju z pestek malin (i jeszcze tamanu). Były takie czasy, że moja skóra go chłonęła dzień po dniu, ale z reguły niewielka ilość raz na kilka dni wystarczy. Jeśli przesadzę, to skóra wysycha, robi się szara, zapycha się i wyskakują mi takie wielkie gule.

Stary 2017-10-17, 21:00   #1930
Persefona_12
Rozeznanie

Tak, olej codziennie może być dużo dla skóry. Ja też stosuję tak dwa razy w tyg bo częściej i tak nie widzę potrzeby a pewnie gdybym to robiła to krosty gwarantowane.
Teraz mam problem, bo sieje mi szyję strasznie i chyba muszę znów zrobić badania hormonalne, boję się że to będzie ten powód niestety.
Druga opcja to stres. Ostatnio to chyba permanentny.

Persefona_12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 21:06   #1931
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Używałam olejku codziennie, tylko, że z żelem aloesowym i nie zapychało. A serum mam to https://provitalsklep.pl/pl/p/-Kwas-...rte-3-10ml/988

Stary Wczoraj, 13:09   #1932
mariolasl
Zakorzenienie

Cytat:
Dr Organic też lubię, często są jakieś przeceny w H&B, czasem korzystam, chociaż najczęściej kupuję pomadki,bo potwornie mi się przesusza skóra ust. Tyle, że pomadki najbardziej mi pomagają z Sylveco, kupuję też ich żele pod prysznic. Pałam wielką miłością do tej firmy, bo pozbyłam się z nimi trądziku, przestałam smarować usta co 5 minut dzięki ich pomadkom, lubię ich szampony i od czasu do czasu kupuję jakiś inny kosmetyk
Ostatnio taki kryzys ze skórą po całości miałam ze 3 lata temu. Tyle, że wtedy jeszcze niczego nie wiedziałam o pielęgnacji, właściwie to mnie popchnęło do wgłębienia się w temat. Na razie nie jest źle, ale mam nadzieję, że nie będzie

U mnie nie ma polskich sklepów, a cenowo nie opłaca mi się zamawiać. Miewam polskie kosmetyki z Notino. Z Sylveco miałam płyn micelarny, ale nie lubię tego winogronowego zapachu. Pomadkę peelingująca mam i bardzo lubię.

Stary Wczoraj, 21:44   #1933
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
O, serio nie miałam pojęcia,że to tak wygląda. W każdym razie musisz się nieźle gimnastykować, żeby sprostać wymaganiom Twojej skóry
To by dopiero bylo, jakby sie mialo taka sama skore na calym ciele jak na twarzy Ja bym musiala zmieniac ciuchy co dwie godziny, zeby nie chodzic z tlustymi plamami

Moje włosy

Odpowiedz

Tagi
cera, mieszana, odwodniona, tłusta

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości