Podskórne, małe grudki na policzkach, pomożecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-07, 11:08   #1
kari1985
Zadomowienie
 
Avatar kari1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 224

Podskórne, małe grudki na policzkach, pomożecie?


Witam,
to mój pierwszy wątek na wizażu o takiej tematyce, więc proszę o wyrozumiałość. Liczę na waszą pomoc, bo być może ktoś spotkał się z czymś takim lub domyśla się co to może być.
Borykam się z tym problemem od lat ok. 5. Otóż na mojej twarzy, w zasadzie tylko na policzkach i na żuchwie mam niezliczoną ilość podskórnych grudek najbardziej widocznych pod światło. Czasem z nich tworzą się stany zapalne lub gdy w szale złości próbuję się ich pozbyć wychodzą z nich takie jakby kulki białe.
Dermatolog u którego byłam jakieś 4 lata temu dał mi antybiotyk oraz maści ale po odstawieniu wszystko wróciło do "normy". Używam łagodnych kosmetyków i w zasadzie już prawie się poddałam, ale może akurat ktoś coś doradzi? Dodam jeszcze, że do kosmetyczki chodziłam przez ponad rok regularnie i nie pomogło. Hormony raczej w normie, jedynie podwyższona prolaktyna. Doradzicie???
kari1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 12:56   #2
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Podskórne, małe grudki na policzkach, pomożecie?

Mi takie coś wyszło jakieś 3 miesiące temu i od tego czasu wychodzą mi z tego co chwilę nowe stany zapalne, w sumie to zmienilo się to w jedno wielkie skupisko trądziku Boli, swędzi , ogółem masakra... Ale skoro Ty masz to już 5 lat to nie mam pojęcia od czego może to być....Stosowałaś jakieś peelingi czy coś?
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 13:19   #3
kari1985
Zadomowienie
 
Avatar kari1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 224
Dot.: Podskórne, małe grudki na policzkach, pomożecie?

Mi się to raczej zmienia w stany zapalne tylko wtedy jak cos przy tym dłubię, tak to może sobie to siedzieć i siedzieć. Przez rok chodziłam na peeling kawitacyjny a teraz stosuję delikatne peelingi mechaniczne ok. 1 raz w tygodniu. Nie swędzie, po prostu źle to wygląda i tak jak piszesz całe skupisko, że nawet jakbym chciała to wyciskać to jest tego zbyt dużo...
kari1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 14:20   #4
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Podskórne, małe grudki na policzkach, pomożecie?

No to niestety mamy to samo a chodzisz na solarium albo na saunę, gdzies gdzie jest wysoka temperatura? Bo ja zauważyłam że wtedy mi to wyszło zaraz po solarium, 3 miesiące temu w jakiś dzien po południu poszłam, bo jeszcze w sumie nie miałam problemów z cerą.. Wieczorem pojechalam do mamy, cała twarz zrobila się spuchnięta i dosłownie wysypało mnie takimi grudkami.... opuchlizna zeszła , a grudki już nie Nie wiem czy to byl akurat zbieg okolicznosci z tym solarium, ale całkiem możliwe że to jest jakis powód..
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 14:33   #5
kari1985
Zadomowienie
 
Avatar kari1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 224
Dot.: Podskórne, małe grudki na policzkach, pomożecie?

właśnie nie chodzę na solarium ani na saunę. Nie mam pojęcia co to jest, czasem jest wiecej czasem mniej, czasem zrobi się dużo stanów zapalnych a czasem tylko te grudki...
kari1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 19:24   #6
MirusFeles
Kasienia
 
Avatar MirusFeles
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 46
Dot.: Podskórne, małe grudki na policzkach, pomożecie?

podbijam, bo mam ten sam problem!
mogą siedzieć i siedzieć, moge je wycisnąć ale zaraz pojawia sie nowy... moze ktoś ma jakis sposób? ;c
MirusFeles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 10:28   #7
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Podskórne, małe grudki na policzkach, pomożecie?

Na pewno nie wyciskac
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-23, 15:18   #8
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Podskórne, małe grudki na policzkach, pomożecie?

ja na wypryski i pryszcze punktowo Benzacne a całą twarz smaruję na noc AcneDermem , fajnie wybiela i troszkę mniej widać czerwone plamy

A na grudki podejrzewam, ze byłby dobry jakiś peeling, ale to zależy od tego jakiego rodzaju to są grudki.... Bo jeśli takie jak ja miałam, czyli grudka na grudce, takie jakby stany zapalne to tylko do dermatologa, na własną rękę nic nie robić... A jeśli takie pojedyncze to myślę, że peeling by się sprawdził.
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 19:48   #9
martynkaburza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Podskórne, małe grudki na policzkach, pomożecie?

Ja polecam Isotrex, to retinoid więc jest na receptę, ale mnie na takie problemy bardzo pomógł. Miałam podskórne grudki właśnie w okolicach żuchwy i ten lek jako jedyny zadział, a miałam przypisywane różne leki, w tym 4 miesiace kuracji tetralysalem. Poczytaj o kuracji retinoidami u mnie po 3 miesiącach kuracji efekty są rewelacyjne! Żadnych grudek, cera oczyszczona, pory zwężone
martynkaburza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 21:01   #10
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Podskórne, małe grudki na policzkach, pomożecie?

ale to jest do stosowania zewnętrznego czy wewnętrznego?? Mi znowu zaczelo wiecej tych grudek wychodzic, a juz myslalam ze tabletki anty zaczynaja dzialac
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 07:08   #11
martynkaburza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Podskórne, małe grudki na policzkach, pomożecie?

Isotrex żel oczywiście na początku jak przy każdej terapii retinoidami jest pogorszenie, poza tym podczas kuracji skóra może się łuszczyć, ale z czasem jest coraz lepiej moim zdaniem warto, bo cera nie uodparnia się na działanie retinoidów w przeciwieństwie do antybiotyków w maści czy do tabletek
martynkaburza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.