Studia w Anglii, UK - od czego zacz±æ? - W¡TEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Szko³a i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które s± zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieæ siê jak wygl±da ¿ycie studenckie? Do³±cz do nas, podziel siê do¶wiadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-12-25, 21:09   #1
TheAgraffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 37

Studia w Anglii, UK - od czego zacz±æ? - W¡TEK ZBIORCZY


jestem w ostatniej klasie technikum i planujê wyjazd na wyspy. przewertowa³am ju¿ tysi±ce for i nadal na niektóre pytania znalaz³am sprzeczne informacje, mo¿e nieaktualne.

w technikum ang mia³am na poziomie podst., jednak planujê zdawaæ dodatkowo równie¿ rozsz. które nie wydaje mi siê wybitnie trudne. w ostatnim roku wyje¿d¿a³am kilka razy do anglii (kilkutygodniowe wyjazdy, wakacje - ponad 2 miesi±ce), wiêc dogadaæ siê umiem. Jednak obawiam siê, jak bêdzie na studiach, kiedy wejdzie zaawansowane s³ownictwo.

czy uczelnie wymagaj± egzaminu z jêz. ang. jak np TOEFL? czy jest to niezbêdne przy sk³adaniu dokumentów, czy mo¿na go zdaæ, kiedy ju¿ siê zakwalifikuje na kierunek, w okre¶lonym czasie?

i jak to jest z tymi terminami, ¿e s± bodaj¿e do 15 stycznia, a potem taki ostateczny w czerwcu. je¶li nie mam teraz wyników z matur itp. jak mogê sk³adaæ dokumenty? czy muszê czekaæ rok na kolejn± rekrutacjê? czy po prostu do czerwca, kiedy bêd± ju¿ tylko wolne miejsca? czy uczelnie s± a¿ tak oblegane? które s± tymi lepszymi w londynie? i jak to siê ma do czesnego? (o kredytach ju¿ jako tako wiem) z dodatk. na maturze zdajê informatykê podst, angielski i matematykê rozsz. na jakie uczelnie mam w ogóle szansê siê dostaæ? jakie powinnam mieæ wyniki?

z jednej strony obawiam siê, ¿e mogê mieæ problem z prac±, z mieszkaniem i z tymi wszystkimi papierami i my¶lê nad wziêciem gap year, ¿eby ogarn±æ te sprawy, to mo¿e bym od³o¿y³a trochê na studia, a z drugiej strony i tak pewnie trzeba bêdzie braæ kredyt wiêc po co traciæ ten rok..
TheAgraffka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-26, 23:44   #2
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 1 508
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

Chyba powinna¶ przede wszystkim przejrzeæ strony uczelni, które ciê interesuj±. Pewnie znajdziesz tam odpowiedzi na wiêkszo¶æ twoich pytañ. Ciê¿ko bêdzie ci pomóc, bo ka¿da uczelnia ma swoje zasady rekrutacji

Od siebie mogê dodaæ, ¿e Londyn to niesamowicie drogie miasto, bez kredytu studenckiego raczej siê nie obejdzie (chocia¿ nie znam twoich mo¿liwo¶ci finansowych); ale koszty mieszkania i studiów s± baardzo wysokie.
__________________
Cytat:
Wydawa³o nam siê, ¿e mamy wielkie problemy. Sk±d mieli¶my wiedzieæ, ¿e jeste¶my szczê¶liwi?
charsi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-27, 13:39   #3
TheAgraffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 37
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

czesne na studia wydaje mi siê kosmiczn± cen± wiêc bez kredytu nawet nie mam co my¶leæ o studiach, chyba ¿e zrobi³abym sobie przerwê o spróbowa³a uzbieraæ, ale trochê czasu bym na to straci³a..
bêdê mieszkaæ z ch³opakiem, który tam mieszka od paru lat, wiêc co do pokoju, czy mieszkania to sobie poradzimy.

zainteresowa³am siê uczelni± ucl, greenwich i roehampton. ale nie wiem, który jest najlepszy (interesuje mnie informatyka itp), a z drugiej strony nie wiem, na który mnie przyjm± z matur± jak± zdajê.

zarejestrowa³am siê ju¿ na ucas, czy wie kto¶ jakie op³aty oni pobieraj±?
TheAgraffka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-27, 20:15   #4
Martineee_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 31
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

Mo¿esz wybraæ jedn± uczelnie i wtedy wys³anie aplikacji kosztuje co¶ ko³o 11 funtów a za 5 koszt wynosi oko³o 26 funtów . Musisz mieæ kartê kredytow± by móc zap³aciæ z Polski albo popro¶ swojego ch³opaka ¿eby ci u¿yczy³ karty debetowej
Martineee_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-27, 23:11   #5
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 1 178
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

Cytat:
Napisane przez TheAgraffka Poka¿ wiadomo¶æ
jestem w ostatniej klasie technikum i planujê wyjazd na wyspy. przewertowa³am ju¿ tysi±ce for i nadal na niektóre pytania znalaz³am sprzeczne informacje, mo¿e nieaktualne.

w technikum ang mia³am na poziomie podst., jednak planujê zdawaæ dodatkowo równie¿ rozsz. które nie wydaje mi siê wybitnie trudne. w ostatnim roku wyje¿d¿a³am kilka razy do anglii (kilkutygodniowe wyjazdy, wakacje - ponad 2 miesi±ce), wiêc dogadaæ siê umiem. Jednak obawiam siê, jak bêdzie na studiach, kiedy wejdzie zaawansowane s³ownictwo.

czy uczelnie wymagaj± egzaminu z jêz. ang. jak np TOEFL? czy jest to niezbêdne przy sk³adaniu dokumentów, czy mo¿na go zdaæ, kiedy ju¿ siê zakwalifikuje na kierunek, w okre¶lonym czasie?

i jak to jest z tymi terminami, ¿e s± bodaj¿e do 15 stycznia, a potem taki ostateczny w czerwcu. je¶li nie mam teraz wyników z matur itp. jak mogê sk³adaæ dokumenty? czy muszê czekaæ rok na kolejn± rekrutacjê? czy po prostu do czerwca, kiedy bêd± ju¿ tylko wolne miejsca? czy uczelnie s± a¿ tak oblegane? które s± tymi lepszymi w londynie? i jak to siê ma do czesnego? (o kredytach ju¿ jako tako wiem) z dodatk. na maturze zdajê informatykê podst, angielski i matematykê rozsz. na jakie uczelnie mam w ogóle szansê siê dostaæ? jakie powinnam mieæ wyniki?

z jednej strony obawiam siê, ¿e mogê mieæ problem z prac±, z mieszkaniem i z tymi wszystkimi papierami i my¶lê nad wziêciem gap year, ¿eby ogarn±æ te sprawy, to mo¿e bym od³o¿y³a trochê na studia, a z drugiej strony i tak pewnie trzeba bêdzie braæ kredyt wiêc po co traciæ ten rok..
Cytat:
Napisane przez TheAgraffka Poka¿ wiadomo¶æ
czesne na studia wydaje mi siê kosmiczn± cen± wiêc bez kredytu nawet nie mam co my¶leæ o studiach, chyba ¿e zrobi³abym sobie przerwê o spróbowa³a uzbieraæ, ale trochê czasu bym na to straci³a..
bêdê mieszkaæ z ch³opakiem, który tam mieszka od paru lat, wiêc co do pokoju, czy mieszkania to sobie poradzimy.

zainteresowa³am siê uczelni± ucl, greenwich i roehampton. ale nie wiem, który jest najlepszy (interesuje mnie informatyka itp), a z drugiej strony nie wiem, na który mnie przyjm± z matur± jak± zdajê.

zarejestrowa³am siê ju¿ na ucas, czy wie kto¶ jakie op³aty oni pobieraj±?
Opowiem Ci z w³asnej perspektywy (urodzi³am siê w Londynie, ale znam kiilka osób z PL). Od razu przepraszam za jakie¶ b³êdy jêzykowe.

Rejestracja jest do 15 stycznia, a do czerwca pewnie wysy³asz wszystkie wyniki i papierki jakie masz. To nie jest tak, ¿e w czerwcu jest deadline- oni rozumiej±, ¿e kazdy kraj ma inn system edukacji, kiedy indziej egzaminy koñcowe wiêc tym siê nie martw, bo to niemo¿liwe by nie przyjêli Ciê na studia, bo dostajesz wyniki matur jak dostajesz.
Wyniki szacuj mniej wiêcej jak na polskie uczelnie- w granicach 80% powinna¶ siê dostaæ (musisz sprawdziæ przelicznik a kontektrych uczelniach). Je¶li chodzi o egzamin jêzykowy to dobrze jest posiadaæ IELTS lub TOEFL, bo wtedy mo¿liwo¶ci wzrastaj±. Równie¿ przychylnie patrz± na ukoñczone kursy jêzykowe w UK. Nie wiem czy jest to niezbêdne, bo na ka¿da uczelnia ma inne wymagania. Ja bym nie bra³a gap year, bo jest to bezsensu (chyba, ¿e wybiera³aby¶ siê na studia na drugi koniec ¶wiata itd.). Anglia naprawdê jest przyjaznym miejscem, ale musisz pamiêtaæ, ¿e Londyn nawet dla mieszkañców jest drogim miejscem (w szczególno¶ci accommodation). Ja np. mieszkam w 2 strefie, i Ty jako student p³aci³aby¶ za transport 30 funtów z kawa³kiem (czyli ponad 150z³), ale musisz pamiêtaæ, ¿e równie¿ inaczej siê zarabia. Pojed¼ sobie do pracy przed rozpoczêciem roku i staraj siê znale¼æ co¶ za min. 220 funtów tygodniowo.
Przemy¶l równie¿ sprawê kredytu, bo jednak wchodz±c w doros³e ¿ycie i mieæ ju¿ kredyt na g³owie (kole¿anka mówi³a, ¿e sp³aca siê go nawet przez 30 lat) to przynajmniej dla mnie nie jest to kolorowe. Na forum jest wiele w±tków na ten temat. Powodzenia i jak co¶ to pytaj!
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,¿e ekscytuj± siê byle czym,a potem bior± z tym ¶lub.



Nie subskrybujê w±tków.
himym jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-29, 16:40   #6
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Pi³a
Wiadomo¶ci: 319
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

dead line na zlozenie aplikacji jest do 15 stycznia, wiec jesli chcesz zaczac studia w 2014 to musisz sie pospieszyc.

Prowadze bloga o aplikowaniu i studiowaniu w Anglii. Mo¿e co¶ z tego, co tam umieszczam Ci pomoze przy aplikacji
www.magdalenelondon.blogspot.com
__________________
www.magdalenelondon.com- prowadzê bloga o studiowaniu w Wielkiej Brytanii i emigracji

https://www.instagram.com/clfrparadise/
nikkyyy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-06, 14:02   #7
TheAgraffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 37
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

wybra³am 3 uczelnie i takie kierunki

grenwich university:
Creative Digital Media
Graphic and Digital Design

-queen mary university:
Computer Science with Business Management and Accounting
Information and Communications Technologies
Multimedia and Arts Technology

london metropolitan university:
Digital Media
Digital Media Design


oczywi¶cie teraz pozosta³o ograniczyæ siê do 5, które waszym zdaniem s± bardziej warto¶ciowe?
personal statement ju¿napisa³am i we ¶rodê oddam nauczycielce do sprawdzenia, jedyne co to mam problem z referencjami, jak ona mo¿e mi to dobre napisaæ, skoro pewnie nigdy czego¶ takiego nie pisa³a? nie wiem jak ten problem rozwi±zaæ.. a zosta³o ju¿ tylko parê dni
TheAgraffka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 19:53   #8
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomo¶ci: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

Mog³yby¶cie mi wyja¶niæ czy s± jakie¶ konsekwencje, jezeli wype³niê t± aplikacjê, gdzie deadline jest do 15 stycznia, i co pó¼niej siê dzieje? Bo koñczê studia w lutym tego roku i zastanawiam siê nad wyjazdem do londynu na studia. Pracowa³am w tym roku 3 msc na wakacjach w Londynie w³a¶nie, ale zastanawiam siê czy da siê pogodziæ studia z prac±, zeby op³aciæ czesne za studia(9000 f) + utrzymanie?
misior920127 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-06, 22:47   #9
TheAgraffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 37
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

chyba raczej nie. jak ja siê nad tym zastanawia³am, to jakby tak z rok popracowaæ.. ale w dalszym ci±gu to sporo..
TheAgraffka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-07, 14:14   #10
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 1 178
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

Cytat:
Napisane przez misior920127 Poka¿ wiadomo¶æ
Mog³yby¶cie mi wyja¶niæ czy s± jakie¶ konsekwencje, jezeli wype³niê t± aplikacjê, gdzie deadline jest do 15 stycznia, i co pó¼niej siê dzieje? Bo koñczê studia w lutym tego roku i zastanawiam siê nad wyjazdem do londynu na studia. Pracowa³am w tym roku 3 msc na wakacjach w Londynie w³a¶nie, ale zastanawiam siê czy da siê pogodziæ studia z prac±, zeby op³aciæ czesne za studia(9000 f) + utrzymanie?
Nie, nie ma mo¿liwo¶ci by¶ pogodzi³a pracê z utrzymaniem siê i sp³aceniem studiów jednocze¶nie. Ceny (w szczególno¶ci mieszaknie i inne koszta) w Londynie s± bardzo wysokie. Je¿eli chcesz wyjechaæ do UK na studia to zostaje kredyt.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Cytat:
Napisane przez TheAgraffka Poka¿ wiadomo¶æ
wybra³am 3 uczelnie i takie kierunki

grenwich university:
Creative Digital Media
Graphic and Digital Design

-queen mary university:
Computer Science with Business Management and Accounting
Information and Communications Technologies
Multimedia and Arts Technology

london metropolitan university:
Digital Media
Digital Media Design


oczywi¶cie teraz pozosta³o ograniczyæ siê do 5, które waszym zdaniem s± bardziej warto¶ciowe?
personal statement ju¿napisa³am i we ¶rodê oddam nauczycielce do sprawdzenia, jedyne co to mam problem z referencjami, jak ona mo¿e mi to dobre napisaæ, skoro pewnie nigdy czego¶ takiego nie pisa³a? nie wiem jak ten problem rozwi±zaæ.. a zosta³o ju¿ tylko parê dni
Wykluczy³abym Multimedia and Arts Technology i Digital Media
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,¿e ekscytuj± siê byle czym,a potem bior± z tym ¶lub.



Nie subskrybujê w±tków.
himym jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-07, 15:06   #11
TheAgraffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 37
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

a ¿e siê tak zapytam z jakiego powodu?
w sensie, czy nie s± to kierunki przysz³o¶ciowe, czy dlatego, ¿e co¶ podobnego ju¿ mam na li¶cie?
która twoim zdaniem uczelnia jest lepsza?
TheAgraffka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 20:57   #12
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 1 178
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

Cytat:
Napisane przez TheAgraffka Poka¿ wiadomo¶æ
a ¿e siê tak zapytam z jakiego powodu?
w sensie, czy nie s± to kierunki przysz³o¶ciowe, czy dlatego, ¿e co¶ podobnego ju¿ mam na li¶cie?
która twoim zdaniem uczelnia jest lepsza?
Digital Media wykluczy³am, bo mia³a¶ a¿ 4 kierunki tego typu, a tamte s± bardziej rozbudowane i byæ mo¿e maja ciekawsze przedmioty. Co do Arts- ja osobi¶cie jestem "in¿ynierem", wiêc wykluczam wszystko, co zwi±zane jest ze sztuk± . Multimedia and Arts Technology kojarzy siê (o ile dobrze pamiêtam) ze Sztuk± Nowych Mediów w PL.

Wszystkie te szko³y s± dobre. Jasne, ¿e ka¿da ma programy lepsze i gorsze, tak samo z nauczycielami i ogó³em. Wszystkie s± w fajnej okolicy i maj± dobre renomy. Popytaj na forach
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,¿e ekscytuj± siê byle czym,a potem bior± z tym ¶lub.



Nie subskrybujê w±tków.
himym jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-07, 23:23   #13
TheAgraffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 37
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

dziêkujê bardzo za cenne rady
TheAgraffka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-08, 00:23   #14
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

Odpowied¼ pisa³am w odniesieniu do pierwszego postu, a potem scrollowalam w dól, wiec niektore rzeczy mogly juz zostac opisane wczesniej,


Pierwsza strona, na któr± ju¿ dawno powinna¶ by³a zajrzeæ to ucas.co.uk, na której znajduj± ciê wszystkie potrzebne informacje. Wszelkie fora mog± zawieraæ fa³szywe lub przestarza³e informacje.

Wiêkszo¶æ uczelni, prawie wszystkie, na przyzwoitym poziomie wymagaj± egzaminu jêzykowego. Egzamin jêzykowy mo¿esz zdaæ po otrzymaniu conditionala, ale musisz zdaæ go na tyle na ile przewidywa³a¶, tak samo jest z maturami.

Na kierunek nie zakwalifikujesz siê bez wyników. Dostaniesz jedynie conditional offer, któr± mo¿esz zmieniæ na unconditional je¶li sprostasz wynikom, które wpisa³a¶ w UCAS.

15 stycznia jest deadlinem, po 15 stycznia uczelnia nie ma obowi±zku rozpatrywaæ twojego podania. W czerwcu zostaje ju¿ tylko kilka wolnych miejs i to zazwyczaj na tych gorszych uczelniach.

Co do wyników, napisz maile do uczelni, tylko oni ci to powiedza. Poza tym, przestañ my¶leæ, na jakie uczelnie mo¿esz siê dostaæ, tylko na jakie chcesz. Z takim nastawieniem, to równie¿ dobrze mo¿esz rozpocz±æ studia uk³adania kostki brukowej w Zalewie Ma³ym.

Je¶li obawiasz siê o pracê, mieszkanie, itp. to gap year bêdzie najlepszym wyj¶ciem dla ciebie. Je¶li nie jeste¶ na tyle zorganizowana, aby ogarn±æ papierkow± robotê i mieszkanie do wrze¶nia, to zastanów siê powa¿nie nad swoim wyjazdem, bo mo¿e ci byæ ciê¿ko.

Na czesne nie uzbierasz ot tak. Minimalna p³aca dla pracownika powy¿ej 21 lat to lekko ponad 6 funtów, co rocznie daje ok. 15 000 funtów. Czesne to 9000 za rok. Czyli mia³aby¶ tylko 6000 funtów na prze¿ycie na rok, niewykonalne.

Co do uczelni, która lepsza, sprawd¼ rankingi, ka¿da mo¿e mieæ lepsze wyniki w innych dziedzinach.

Na UCAS jest wszystko napisane o op³atach i musisz je ui¶ciæ przed 15 stycznia. P³acisz karta debetow± lub kredytow± lub idziesz do banku i robisz przelew miêdzynarodowy.

Agraffka, przestan siê zastanawiac, które studia s± najbardziej wartosciowe, zacznij siê zastanawiac, które s± najlepsze dla Ciebie!!!

Misior920127, je¶li wypelnisz pozniej, to uniwerki nie maja obowiazku rozpatrywania twojej aplikacji, a nawet je¶li na nia spojrza, to w pierwszej kolejnosci miejsca dostaja osoby, które zlozyly papiery przed terminem.
Nie, nie da siê pogodzic pracy, ze studiami i oplata czesnego. Nie realne, nawet gdybys zarabiala powyzej minimalnej krajowej. Dolicz do tego oplaty, council tax, itp. Nie ma szans.
madebyvirginia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-12, 18:09   #15
Georgina27
Przyczajenie
 
Avatar Georgina27
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 3
Question Studia w uk

Witam, orientujecie sie moze jak wyglada cala procedura przyjecia na studia w Anglii, jakie sa wymagania, czy jest brana pod uwage matura pisana w Polsce, czy sa potrzebne jakies kursy, jakie potrzebne sa dokumenty, czy jest mozliwosc pojscia do szkoly tzw. Przygotowawczej przed pojsciem na studia oraz czy wiecie cos na temat kredytu studenckiego?
Bardzo prosze o odpowiedz
Georgina27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-12, 18:17   #16
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 1 178
Dot.: Studia w uk

Cytat:
Napisane przez Georgina27 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam, orientujecie sie moze jak wyglada cala procedura przyjecia na studia w Anglii, jakie sa wymagania, czy jest brana pod uwage matura pisana w Polsce, czy sa potrzebne jakies kursy, jakie potrzebne sa dokumenty, czy jest mozliwosc pojscia do szkoly tzw. Przygotowawczej przed pojsciem na studia oraz czy wiecie cos na temat kredytu studenckiego?
Bardzo prosze o odpowiedz
Szybko siê zorientowa³a¶, bo je¶li chodzi Ci o aplikacjê na ten rok to termin masz do 15 stycznia. A studia w Anglii s± tak popularne w¶ród m³odych ludzi, ¿e jest najwiêcej stron internetowych po¶wiêconych na ten temat. Serio, wsytarczy wpisaæ "studia w uk" i wy¶wietl± Ci siê wszystkie infomacje.
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,¿e ekscytuj± siê byle czym,a potem bior± z tym ¶lub.



Nie subskrybujê w±tków.
himym jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-12, 18:27   #17
Georgina27
Przyczajenie
 
Avatar Georgina27
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Studia w uk

Cytat:
Napisane przez himym Poka¿ wiadomo¶æ
Szybko siê zorientowa³a¶, bo je¶li chodzi Ci o aplikacjê na ten rok to termin masz do 15 stycznia. A studia w Anglii s± tak popularne w¶ród m³odych ludzi, ¿e jest najwiêcej stron internetowych po¶wiêconych na ten temat. Serio, wsytarczy wpisaæ "studia w uk" i wy¶wietl± Ci siê wszystkie infomacje.
Nie chce isc na studia w tym roku tylko w przyszlym. Patrzylam na wiele stron jednakze na kazdej pisza cos innego.
Georgina27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-12, 18:49   #18
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: Studia w uk

ucas.co.uk tam masz wszystko napisane! Poza tym wyszukiwarka na forum nie gryzie, milion tematow o studiach w UK.
madebyvirginia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-12, 20:03   #19
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 404
Dot.: Studia w uk

Cytat:
Napisane przez Georgina27 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie chce isc na studia w tym roku tylko w przyszlym. Patrzylam na wiele stron jednakze na kazdej pisza cos innego.
co znaczy 'wszêdzie pisz± co innego'? mnie siê wydaje, ¿e po prostu chcesz mieæ podane na tacy sprecyzuj problem czy w±tpliwo¶ci, chêtnie pomogê.
Blaires jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 14:48   #20
Georgina27
Przyczajenie
 
Avatar Georgina27
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Studia w uk

Nie chodzi mi o to ¿e chce miec podane wszystko na tacy, tylko szczerze nie znam sie na tych procedurach kompletnie chcialabym zeby ktos mi pomogl jakos to ogarn±æ wszystko bo na rodzine itd nie moge liczyæ dlatego te¿ w³a¶nie napisa³am tu z pro¶b± o pomoc. Chcia³abym siê dostaæ na jaki¶ Uniwerek w Leeds lub w okolicach poniewa¿ po maturze przeprowadzam siê tam, i nie wiem w³a¶nie czy mam przyk³adaæ siê bardzo do tej matury czy nie, czy s± jakie¶ szko³y przygotowawcze z w³asnymi egzaminami na studia tam. W tym roku nie wybiore sie na studia, chce sobie zrobic rok przerwy i isc do pracy zeby zapewnic sobie tam warunki. Domy¶lam siê ¿e bez kredytu studenckiego nie obejdzie siê, po tym jak zobaczylam jakie jest czesne. Orientujecie siê mo¿e jakie egzaminy jêzykowe s± potrzebne i jakie s± ich koszty?
Georgina27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-13, 17:34   #21
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: Studia w uk

Jesli tego nie ogarniasz to powaznie zastanow sie nad tym, czy warto aplikowc. Aplikacja na studia to podstawa, a co z pozniej, ktos znowu bedzie musial cie prowadzic za raczke.

A powod, ze na rodzine nie moge liczyc, jest tylko tlumaczeniem sie. Samemu da sie wszystko ogarnac, wiem z doswiadczenia, wiec do roboty i czytaj na ucas i stronach uniwerkow, to nie jest takie straszne, jak sie wydaje.

Egzaminy jezykowe IELTS lub TOEFL, zalezy od uczelni, napisz do uczelni, to powiedza ci czego wymagaja. Koszty sprawdz w google.

Kdosg serio skoncz z tym spamem, bo to jest zalosne. I aplikacja - koszmar, kpiny!

I dobra rada dla Georgina, nie korzystaj z firm, jak ta powyzsza, czesto papraja aplikacje i zdarzalo sie, ze niektorym nie wysylali aplikacji w ogole.

Jesli juz chcesz, to czesto uniwerki wspolpracuja z osobami z Polski, na stronie uniwerkow sa linki do tych stron i posrednictwo takich firm jest zawsze bezplatne.

Edytowane przez madebyvirginia
Czas edycji: 2014-01-13 o 17:37
madebyvirginia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-13, 17:41   #22
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 404
Dot.: Studia w uk

Cytat:
Napisane przez Kdog Poka¿ wiadomo¶æ
Hejka,
Jak kto¶ siê wybiera na studia do UK to polecam studiujwuk.pl-pomogli mi w aplikacji UCAS,która jest troche skompikowana...

Ja aplikoawa³am do Londynu do middlesex University,Univeristy of East and West London,jest kto¶ jesszcze tutaj kto wybiera siê do Londynu na studia?

Pozdr,
Gosia
proszê przestaæ spamowaæ zarówno tu jak i na forum ang.pl.

Cytat:
Napisane przez Georgina27 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie chodzi mi o to ¿e chce miec podane wszystko na tacy, tylko szczerze nie znam sie na tych procedurach kompletnie chcialabym zeby ktos mi pomogl jakos to ogarn±æ wszystko bo na rodzine itd nie moge liczyæ dlatego te¿ w³a¶nie napisa³am tu z pro¶b± o pomoc. Chcia³abym siê dostaæ na jaki¶ Uniwerek w Leeds lub w okolicach poniewa¿ po maturze przeprowadzam siê tam, i nie wiem w³a¶nie czy mam przyk³adaæ siê bardzo do tej matury czy nie, czy s± jakie¶ szko³y przygotowawcze z w³asnymi egzaminami na studia tam. W tym roku nie wybiore sie na studia, chce sobie zrobic rok przerwy i isc do pracy zeby zapewnic sobie tam warunki. Domy¶lam siê ¿e bez kredytu studenckiego nie obejdzie siê, po tym jak zobaczylam jakie jest czesne. Orientujecie siê mo¿e jakie egzaminy jêzykowe s± potrzebne i jakie s± ich koszty?
zacznij najlepiej od pocz±tku
najpierw musisz wiedzieæ CO chcesz studiowaæ. potem wybierasz uczelnie i patrzysz, gdzie kierunek jest. pe³na lista uniwerków jest tu:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ies_in_England
oraz tu:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...es_in_Scotland
dla Walii te¿ mo¿esz takie co¶ znale¼æ, je¶li jeste¶ zainteresowana.

Patrzysz wszêdzie na zak³adki dla aplikuj±cych na studia typu 'undergraduate'. Pó¼niej posprawdzaj, jak Ci odpowiada miasto i jak Twój konkretny kierunek plasuje siê w rankingach, np. tutaj: http://www.thecompleteuniversityguid...bles/rankings/ (na górze kliknij jaki 'subject' Ciê interesuje)

Popatrz te¿, jakie wymagania dla polskiej matury ma dana uczelnia oraz jakiego egzaminu jêzykowego wymaga dla zagranicznych studentów - to znajdziesz w entry requirements. Musisz patrzeæ konkretnie na maturê, je¶li jej tam nie ma, to musisz napisaæ emaila do uczelni i zapytaæ czego wymagaj±, na jakim poziomie (basic/advanced czyli podstawowy/rozszerzony). Zwykle wymagane s± 3 przedmioty na poziomie rozszerzonym na dobre i bardzo dobre uczelnie. Potem wróæ tu z pytaniami
Nadmieniê tylko, ¿e w Szkocji masz darmowe studia, aplikuje siê tak samo jak do Anglii.

I TAK, musisz maksymalnie siê przy³o¿yæ do matury.
Blaires jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-13, 21:33   #23
TheAgraffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 37
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

up up up

kto siê wybiera w tym roku na studia w londynie?
TheAgraffka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-14, 16:33   #24
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Pi³a
Wiadomo¶ci: 319
Dot.: Studia w Londynie - od czego zacz±æ?

Tu jest w±tek dla osób wybieraj±cych siê na studia w Anglii w 2014

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=729421
__________________
www.magdalenelondon.com- prowadzê bloga o studiowaniu w Wielkiej Brytanii i emigracji

https://www.instagram.com/clfrparadise/
nikkyyy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-07-21, 13:25   #25
martynabiegaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 1
Studia w Anglii 2015/2016

Hej c:
Jestem tegoroczn± maturzystk±(2015), która marzy o studiach w UK.
Szukam kontaktu z osobami, które równie¿ maj± takie plany c:
Sk³adanie wniosków bede zaczynaæ w styczniu 2016.
Zawsze ra¼niej we dwie lub wiêcej za³atwiaæ takie sprawy no nie wiem np. wymieniæ sie jakimi¶ informacjami czy nawet zamieszkaæ razem, wspólnie szukanie pracy.. Wiecie zawsze to czynsz na pó³
Poprostu miec kontakt nawet na Skype czy Fb

Macie jakie¶ wybrane uczelnie i wymarzone kierunki ?

AAA i dodam, ¿e to nie jest tak, ¿e jestem wybit± uczennica z samymi 100 % z egzaminów i prywatnej szko³y, która liczy na nie wiadomo jakie uczelnie Ucze sie dobrze, natomiast o studiowaniu tam to jest takie moje kochane marzenie, które chcia³abym spe³niæ a wierze w to, ¿e nie jedna osoba mo¿e tak jak ja czuæ sie trooszkê zagubiona no helo³ wielki ¶wiat, sprawy urzêdowe, miejsce zamieszkania praca i cudowny egzamin IELTS hah

Obecnie robiê prawo jazdy w PL ale gdy tylko skoñcze chcia³abym wyjechaæ tam pracowaæ i równiez tam zdawaæ egzamin Czy któ¶ ma podobne plany ? a mo¿e zupe³nie inn± strategie ? ;d
Piszcze jestem baardzo ciekawa
martynabiegaj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-22, 22:24   #26
julia7173
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 15
Question Medycyna w UK, Anglii

Witam! Czy jest tutaj mo¿e kto¶, kto studiuje lub ma zamiar studiowaæ medycynê w Anglii? Je¶li tak, móg³by mi napisaæ jak to wszystko wygl±da - mam na my¶li rekrutacjê. Czy starczy polska matura? Du¿o czyta³am o UKCAT i BMAT, czy muszê je zdawaæ, je¶li tak to gdzie? Czy potrzebujê jaki¶ certyfikat jêzykowy? Mo¿e jeszcze jakie¶ informacje? Naprawdê mi na tym zale¿y, pisa³am ju¿ do wielu uczelni, jednak nie dosta³am satysfakcjonuj±cych odpowiedzi
julia7173 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-26, 22:00   #27
xCatherinee
Przyczajenie
 
Avatar xCatherinee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 6
Post Studia w Wielkiej Brytanii - jak siê za nie zabraæ?

Witam.
Nied³ugo czeka mnie matura no i muszê podj±æ decyzjê co zrobiæ zalej z moim ¿yciem. Mimo i¿ kompletnie nie mam pojêcia co robiæ, nie chce byæ doros³a i podejmowaæ decyzji, ale to nieuniknione. ;(
Zawsze chcia³am wyjechaæ na studia do UK, tylko nikt znajomy, ani nikt z rodziny nigdy nie by³ i nie mam zielonego pojêcia jak siê za to zabraæ.
Chcia³abym rady, pomocy od osób, które studiuj± w UK lub te¿ wybieraj± siê w przysz³ym roku. ;D
My¶la³am o uniwersytetach raczej s³abszych, o których raczej siê nie mówi za bardzo oraz najlepiej takich z lokalizacj±, w której mieszkania nie s± zbyt drogie. Jakim¶ mózgiem nie jestem wiêc odpadaj± uniwerki typu Cambridge, Oxford czy London University... Nie no kompletnie nie mam pojêcia jaki braæ pod uwagê, no niby czyta³am co¶ tam o niektórych, ale te mniej znane zazwyczaj nie maj± ¿adnych stron, z których mogê uzyskaæ jak±kolwiek pomoc, jak siê dostaæ, jak aplikowaæ i wgl.
Ostatnio du¿o siê mówi o Aberystwyth University w Walii, ¿e podobno taki 'mocny' i wgl a podobno wcale nie jest a¿ tak wysoko i ¿e mo¿e bym siê tam nawet dosta³a, ja mi dobrze pójdzie matura, jednak wola³abym co¶ bli¿ej Londynu. ;D
¦licznie proszê o jakiekolwiek Wasze opinie, czy te¿ pomoc zwi±zana z tym wszystkim. Naprawdê nie wiem co robiæ, jestem zdesperowana a zosta³y mi powiedzmy, ¿e 3 dni do aplikacji na studia do UK - niewykonalne, ale s± te¿ inne terminy. ;D
xCatherinee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-27, 15:35   #28
nekofood
フワフワの猫
 
Avatar nekofood
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 936
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii.

Wbrew pozorom na Oxbridge mo¿e byæ ³atwiej siê dostaæ ni¿ na "zwyk³±" uczelniê. Dlatego w³a¶nie ¿e du¿o osób rezygnuje jeszcze przed aplikacj± "bo przecie¿ i tak siê nie dostanê". Tylko ¿e wtedy nie mog³aby¶ pracowaæ nawet dorywczo wiêc zastanów siê czy Twoich rodziców staæ na to. Je¶li chodzi o sam Londyn, to we¼ pod uwagê ¿e jest bardzo drogi, a je¶li o "bli¿ej Londynu" to dlaczego a¿ tak Ci na tym zale¿y? Masz jaki¶ konkretny powód, nie wiem, rodzina mog³aby Ci zapewniæ mieszkanie czy co¶?
3 dni do koñca aplikacji? Wybierasz siê na medycynê czy jak? Je¶li nie, to przecie¿ termin jest w styczniu.
Zdajesz IB czy polsk± maturê? Bo mog± wymagaæ egzaminu z jêzyka.
Jaki kierunek bierzesz pod uwagê? Mog³aby¶ przynajmniej wtedy dopasowaæ do tego uczelniê.

A przede wszystkim - tak ciê¿ko znale¼æ co¶ samej? A¿ wpisa³am w google "aplikacja na studia w uk" i s± strony które pokazuj± krok po kroku co i jak.
nekofood jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-27, 16:44   #29
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel ¦wiata ;)
Wiadomo¶ci: 3 016
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii - jak siê za nie zabraæ?

Widzisz, sam startowa³em, z w³asnej g³upoty zrezygnowa³em. Nie ¿a³ujê w sumie z perspektywy czasu decyzji, ale... Nie o tym.

S± setki stron, gdzie studenci pisz± co i jak. S± tutaj w±tki gdzie ludzie pisz± gdzie sk³adaj±, co jest wymagane itp.

Dla mnie osobi¶cie, je¿eli nie potrafisz znale¼æ informacji odno¶nie obcokrajowców chc±cych studiowaæ na uczelni X to ciê¿ko to troszkê widzê. Mam wra¿enie, ¿e czekasz, a¿ kto¶ tutaj ci napisze krok po krok. A wystarczy poczytaæ, napisaæ maila jak nie mo¿esz znale¼æ informacji, zamówiæ booklety (tak to siê nazywa?) z kierunkami i wymaganiami.

Wiem, ¿e s± firmy, które pomagaj± w za³atwianiu formalno¶ci na uczelnie w Danii, Irlandii, UK, Holandii itp.

Lokalizacja bli¿ej Londynu i tanie mieszkania to siê trochê same w sobie wykluczaj±
Na jakie kierunki chcia³aby¶ sk³adaæ? Bo od tego te¿ swoje zale¿y.
I co to jest wgl?
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-27, 17:27   #30
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii - jak siê za nie zabraæ?

A tak na serio, op³aca siê ³adowaæ sporo pieniêdzy (bo i tak bêdzie du¿o dro¿ej ni¿ w Polsce) ¿eby studiowaæ na s³abej uczelni?
ps. dla "niechc±cych dorastaæ" idealne s± uczelnie polskie, na wiêkszo¶ci studenta prowadzi siê za r±czkê, a on mo¿e sobie kolejne 3-5 je¼dziæ do mamusi po s³oiczki.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2015-09-27 o 17:29
casus_belli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Studia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-21 12:52:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:43.