Podklad Chanel - Double Perfection - wart kupienia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-16, 16:52   #1
blondzia84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 23

Podklad Chanel - Double Perfection - wart kupienia?


Po orzeczytaniu opini na wizazu sklonie sie chyba ku temu podkladowi. Czy ktoras z was go urzywa? czy jesli szukam efektu delikatnego krycia i "blasku" to ten bedzie ok?
blondzia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 18:38   #2
blondzia84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 23
Re: Podklad Chanel - Double Perfection - wart kupienia?

dziewczyny a co sadzicie o podkladzie Kanebo "Liquid Finish"??
ktory lepszy?
blondzia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 19:14   #3
Hase
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6
Re: Podklad Chanel - Double Perfection - wart kupienia?

O niebo lepszy jest Kanebo. Mam obydwa i bardzo zaluje, ze kupilam Chanela. Wlazi mi w pory, ciemnieje na skorze, okropny.Natomiast Liquid Finish bardzo dobrze sie rozprowadzo, wyglada naturalnie i wystarczajaco kryje. Jest super
blondzia84 napisał(a):
> dziewczyny a co sadzicie o podkladzie Kanebo "Liquid Finish"??
> ktory lepszy?
Hase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 19:15   #4
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177
Re: Podklad Chanel - Double Perfection - wart kupienia?

Może najlepiej by było, gdybyś oba wypróbowała na swojej skórze w perfumerii? Wiesz, opinie są różne, nie każdemu służy to samo...
Mogę spróbować je porównać, ale to ocena subiektywna.
Oba kryją podobnie, ładnie, tj. subtelnie a skutecznie. Takie średnie krycie Kanebo daje naturalniejszy wygląd, satynowe wykończenie - to nie jest podkład matujący. Chanel matuje. Po Kanebo cera (moja pzrynajmniej) jest bardziej promienna - przy DP Chanel ja efektu rozświetlającego nie zauważałam.
Oba długo wytrzymują - cały dzień - ale z poprawkami, tj. trzeba je zmatowić po paru godzinach absorbentką ( ja to robię zwykła chusteczką higieniczną)
Osobiście wolę Kanebo, twarz wygląda szlachetniej, jest dużo bardziej rozświetlona, podkład ładniej się wtapia w skórę i ma ładniejsze odcienie.
Ja w ogóle nie należę do zwolenników DP, nie byłam z niego zadowolona, miałam wrażenie, że w niektóre dni "gasił" mi twarz, wyglądała bardziej zmęczenie, niż była. Swoją drogą nie bardzo lubię podkłady matujące - wolę przypudrować twarz i bawić się później w poprawki
Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłam. Podstawowa różnica to mat (DP) - rozświetlenie(LF)
A, i DP może wysuszać
Pozdrawiam i życzę udanego wyboru
obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 22:34   #5
blondzia84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 23
Re: Podklad Chanel - Double Perfection - wart kupienia?

Dziekuje wam dziewczynki za odpowiedzi; moze jeszcze ktoras napisze swoje opinie o tych podkladach??

aha mam pytanie zapewne troche smieszne ale co tam: czy po kanebo np twarz wyglada jak u gwiazd zdjecia ktorych tu wklejacie?
Pozdrawiam
blondzia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-17, 11:55   #6
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: Podklad Chanel - Double Perfection - wart kupienia?

Jak u gwiazd ze zdjęcia to twarz wygląda po Photoshop'ie
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-17, 12:48   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Podklad Chanel - Double Perfection - wart kupienia?

Nie znam niestety Kanebo, znam za to Double Perfection dość dobrze. Powtórzę to co napisały dziewczyny - idź do perfumerii i poproś o próbki obu, sama zobaczysz który Ci bardziej pasuje Nie jestem wielką miłośniczką Double Perfection, nie jest to podkład zły, ale do doskonałości mu daleko. Płynny, dobrze się rozprowadza, moim zdaniem jest dość kryjący. Raczej matuje niż rozświetla - zgadzam się tu w pełni z Obsession Kolor właściwie dobrany jest na twarzy niezauważalny, dosyć trwały. Lekko wysusza i ściąga skórę. Rozświetlenia brak Jednym słowem jak dla mnie to ujdzie w tłoku, osobiście o całe niebo wolę wersję kompaktową, którą używałam przez całe lato.
Tak naprawdę to najbardziej świetlisty efekt uzyskuje się po podkładach nawilżających, takich ze złotymi drobinkami - wycofany już clinique Gentle Light, ja używam ostatnio Clarinsa True Radiance - dyskretny, bez jarmarcznego połysku. Jednym matującym lekko podkładem który całkiem ładnie rozświetla jest dla mnie Ideal Matte Estee Lauder.

Nie dążyłabym na Twoim miejscu do osiągnięcia efektu twarzy modelki. Takie zdjęcia są najczęściej maksymalnie przerabiane w Photoshopie, kwestia specjalnego oświetlenia itd. Takiego efektu nigdy nie osiągniemy - nawet z idealną cerą i perfekcyjnym podkładem. Ja sobie radzę na własną ręką, używam rozświetlających podkładów, czasem matujących, a na sam koniec i tak rozświetlam cerę jakiś pudrem - Meteorytami Guerlaina, Shiseido Luminizing Powder czy pryzmami Givenchy
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:10.