Akcja - ratujmy wycofywane zapachy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-05, 12:40   #1
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125

Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!


Pisałam już o tym w wątku o wycofywanych zapachach, pomyslałam więc, że może tutaj mogłybyśmy wspólnie coś zdziałać.

Pomysł jest taki: producenci wycofują zapachy, które dla wielu z nas sa klasyką (Tygrysek Kenzo, Sotto Voce LB czy Hot Coutute Givenchy), zastepując je miłymi, nieskomplikowanymi świeżakami, które, jak to ktoś określił, są dla wszystkich i dla nikogo. A gdyby tak coś zrobić (a przynajmniej spróbować), aby te wycofane zapachy mogły powrócić? Ja wiem, że 100 czy 200 maili nie załatwi sprawy, ale w końcu sa rózne fora perfumiarskie, wreszcie nie tylko my w Polsce cierpimy z powodu wycofywania ukochanych zapachów.

Chodzi tu o wysyłanie listów i e-maili protestacyjnych do producentów, ale w takiej ilości, aby nie mogli nas zignorować. Oczywiście nie chodzi tu o wysyłanie 1000 maili dziennie z tego samego konta, ale o wciągnięcie w tą akcje jak najwięcej osób, które chciałyby pomóc.

Kto chciałby się przyłączyć do akcji? Na razie chciałabym się zorientować, czy bedzie jakiś odzew i na jak silną grupe pod wezwaniem mogłabym liczyć. Wszelkie sugestie, uwagi i propozycje mile widziane!
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 12:46   #2
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

Już kiedys pojawił się taki pomysł ale został troche zignorowany
Ja uważam że warto spróbować
Przecież nie mamy nic do stracenia.
Trzeba opracować tylko strategię i zjednoczyć zasoby ludzkie
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 12:48   #3
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

Aggie, pomysl dobry, ale obawiam sie, ze z gory skazany na niepowodzenie Poza tym to czasem nie jest wina producentow, ale naszych dystrybutorow. Niektore zapachy sa produkowane, ale masowo wycofywane z Polski bo sie slabo sprzedaja;]
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 12:54   #4
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

Dlatego własnie musiałaby to byc dobrze opracowana akcja, żeby wiedzieć, do kogo pisać - czy do producenta, czy do dystrybutora. Zrobić listę, która z jednej strony zawierałaby zapachy już wycofane, z drugiej - niedostępne tylko w Polsce. Choć moim zdaniem priorytetem powinny być zapachy wycofywane w ogóle z produkcji - wiadomo dlaczego. A następnie decyzja, czy pisac np. do jednego producenta w sprawie kilku wycofanych przez niego zapachów, czy walczyć na razie o jeden konkretny, a jak akcja przyniesie skutek, to zabrać się za nastepny? Z tym drugim pomysłem mógłby być problem, ponieważ każda z nas ma swojego faworyta, którego uważałaby za swój priorytet.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 12:58   #5
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

Aggie przejrzałam forum i widze ze wtedy też byłaś inicjatorką
Ja się na to piszę
Nie ma to jak cyberguerilla
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 13:08   #6
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

Tak, pamiętam, Kiziu Miziu, że wtedy mnie poparłaś, ale jakoś rozeszło się to po kościach i utonęło w ogólnym wątku. Mam plan, żeby przez weekend ułozyć, na razie po polsku tekst takiego listu protestacyjnego i skonsultowac go z osobami chetnymi, które chciałyby sie przyłączyć. I tak jak pisałam, chyba najistotniejsze jest to, czy perfumy, które juz są wycofane z produkcji mogłyby zostać znów produkowane?

Potem trzeba będzie przetłumaczyć taki list, tak, aby chętne do wsparcia tej akcji mogły po prostu podpisac sie pod listem i go wysłać, mailem, faksem czy pocztą. Ja mogę np. tłumaczyć na angielski i włoski. I zdecydować, czy jesli piszemy do producenta X, to pisac od razu w sprwie WSZYSTKICH wycofanych przez niego zapachów, czy na razie postawić sobie na punkt honoru ocalić chociaż jeden zapomniany zapach?

Zresztą może jak akcja trochę sie rozwinię, dołącza sie inne osoby zainteresowane. Początki zawsze sa trudne, poniewaz dużo osób myśli, że jeden list czy 100 listow nie pomoże. Ale w końcu sa też inne fora, inne kraje - trzeba by trochę nad tym popracowac, ale czemu nie? Wyobrażacie sobie ta satysfakcję, kiedy po tysiącach i setkach tysięcy protestów z całego świata udało się wznowić produkcję choc jednego zapachu...? O rany...
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 13:47   #7
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

Gorąco popieram i chętnie się przyłączę . Wątpię, czy to coś da, bo w skali światowej sprzedaży, nie jest nas dużo, ale spróbować można.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-05, 13:52   #8
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

A zatem dziewczyny - które zapachy uważacie za priorytetowe, jesli chodzi o ich ratowanie?
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 14:03   #9
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

Może zacznijmy od tych które bedą stosunkowo łatwe do uratowania?Tzn takich które się dobrze sprzedawały
Wydaje mi się ze lepiej postawić na razie na jeden wybrany zapach.
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 14:09   #10
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

OK, co w takim razie proponujesz? Ja mam już swoje typy: Tygrysa Kenzo oraz Sotto Voce LB.

Niedługo odchodze od komputera, ale postaram się zajrzeć jeszcze w weekend.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 14:11   #11
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

Dajcie odejść zapachom. Pojawią się przecież nowe, równie piękne a może jeszcze piękniejsze... Po tych które odejdą zostaną miłe wspomnienia w naszych nosach, głowach, na blogach i setki postów na forum Będą krążyć o nich niemal legendy a my będziemy opowiadać o nich swoim wnuczkom kiwajac się w bujanym fotelu przed etażerką pełną szklanych skarbów.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-06, 13:56   #12
katut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 21
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

Napisalam dzis w innym watku o wspomnieniach zwiazanych z Diorella. Z perfumami to troche jak z zapachem ciasta na swieta, wiosny w powietrzu czy ziemniakow z koperkiem. Przypominamy sobie wazne chwile naszego zycia , gdy tylko poczujemy ten i tylko ten zapach. Niestety odchodza i bardzo szkoda, bo nowe choc piekne, dopiero stana sie wspomnieniem.
Ja chcialabym majac 80 lat otworzyc kartonik i wyjac butelke Diorelli zamknac oczy i przeniesc sie w czasy gdy bylam mloda.
katut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 14:20   #13
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

Katut, kiedy ostatnim razem kupowałaś flakonik Diorelli? zastanawiam się, czy przypadkiem ten zapach nie był reformułowany - może stąd różnica w zapachu.
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 15:06   #14
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

Tymeno, ładnie to napisałaś

Rozumiem, że niektóre zapachy można kochać do szaleństwa, ale... wszystko kiedyś mija, wszystko się kończy. Sama złorzeczę na idiotów, którzy wycofują niektóre perełki. Ale listy protestacyjne to wg mnie lekka przesada.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2008-03-25 o 17:44
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 15:29   #15
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

No, ale jest kilka zapachów, których póki co nie ma czym zastąpić. Nie znam niczego podobnego do Tygrysa. Nie mówiąc już o moim najukochańszym Nu.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 16:12   #16
katut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 21
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

Elve, tak masz racje , ze zapach mogl byc reformulowany, bralam to pod uwage. Jednak to co powachalam nie bylo perfumami. Na innym watku pisalam, ze przypominal "Przemyslawke "lub cos podobnie spirytusowego.
Masz racje, Diorelle ostatni raz kupowalam w latach 80 wiec dawno, jednak bardzo czesto zagladam do Sephory, szukam nowego zapachu dla siebie, wiec mam porownanie.
Jestem dosc wierna zapachom. Od 30 lat zawsze na połce Opium. Dzis bym cos zmienila, dlatego szukam. Opium prze te lata ,wydaje mi sie, tez troszeczke sie zmienily. Mam wrazenie, ze nie sa tak trwale jak kiedys. Jednak dzis, gdy tyle zapachow dookola moze to tylko zludzenie.
katut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 19:30   #17
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Akcja - ratujmy wycofywane zapachy!

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
OK, co w takim razie proponujesz? Ja mam już swoje typy: Tygrysa Kenzo oraz Sotto Voce LB.

Niedługo odchodze od komputera, ale postaram się zajrzeć jeszcze w weekend.
Musimy poczekać na większy odzew
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.