Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-10, 14:46   #211
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?


moja siostra cioteczna zaczęła się malować w piątej klasie. Aktualnie ma 19 lat i wygląda trochę jak upiór, bez makijażu w życiu bym nie poznała i powiedziała, że to jakiś kloszard, naprawdę... To straszne
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 20:20   #212
Kyarii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 813
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Jeśli masz naprawdę ładną cerę (bez rozszerzonych porów, zaskórników i tym podobnych) to zdecydowanie podkładu nie używaj, ale jakiegoś lekkiego kremu z filtrem przeciwsłonecznym koniecznie jesli nie chcesz w przyszlosci miec przebarwien. No i wiadomo że jeśli masz problemy z przetłuszczającą się cerą to możesz zainwestować w puder, ale nie jakiś z bazaru za 8 zl tylko naprawde porządny Tak samo z tym tuszem do rzes, nie kupuj byle najtanszego tylko nazbieraj kase na dobry tusz. Jeśli chcesz malować usta błyszczykiem to odradzam Ci kupowanie oczo☠☠☠n... bardzo widocznego z mnostwem iskrzacych sie drobinek bo takie wygladaja niezwykle kiczowato, a z obserwacji wiem ze duzo dziewczyn w twoim wieku takie kupuje Kup jakis delikatny, bardziej nude niz krzykliwy tandetny roz No i w sumie tyle Ci wystarczy.
Kyarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 20:23   #213
Mastylla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 142
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Najlepiej zaden Narazie zadbaj o buźkę. Zamiast wydawac pieniądze na tusze, cienie , podkłady itp kup sobie dobry plyn micelarny, krem nawilżający odpowiedni do Twojego wieku. Zadbaj o to , żeby jakies prychole Ci nie zaczęły wyskakiwać. Zadbany pyziorek nie potrzebuje makijażu
__________________
http://www.marstrip.pl nasze podróże
Mastylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 19:48   #214
Cobra0x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 4
Exclamation Makijaż-pierwszy raz :)

Witam,
Piszę z powodu małego problemu-
Jaki kolor makijażu do ciemnozielonych oczu? Wkrótce szkolna dyskoteka, a ja nie wiem jaki wziąć kolor. Do tego dochodzi problem podkówek pod oczami.
Więc pytanie: Jaki kolor, ale jakiś "odjechany", musi również nie kontrastować z podkówkami (z tego co wiem, są kolory które będą je potęgować). Proszę o pomoc!

Cobra0x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 09:08   #215
Cobra0x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 4
Dot.: Makijaż-pierwszy raz :)

Pomoże mi ktoś?
Cobra0x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 10:16   #216
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Makijaż-pierwszy raz :)

A do której chodzisz klasy?
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 12:59   #217
Cobra0x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 4
Dot.: Makijaż-pierwszy raz :)

Cytat:
Napisane przez alex24112 Pokaż wiadomość
A do której chodzisz klasy?
Do 6.
Cobra0x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-18, 19:26   #218
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Makijaż-pierwszy raz :)

Może wystarczy Ci tusz do rzęs?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 19:36   #219
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Makijaż-pierwszy raz :)

Cytat:
Napisane przez Cobra0x Pokaż wiadomość
Do 6.
To masz 13 lat, tak?
Daruj sobie odjechanie kolory bo młody wiek plus brak doświadczenia w makijażu plus odjechany czyli widoczny kolor na powiekach da opłakane skutki i zamiast wyglądać fajnie będziesz wyglądać źle.

Tusz do rzęs plus na podkówki troche korektora i już.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 08:35   #220
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: Makijaż-pierwszy raz :)

Masz 12/13 lat,więc w Twoim wieku makijaż nie będzie wyglądał głupio jeśli zrobisz go tylko na dyskotekę szkolną Malowanie na co dzień nie jest Ci jeszcze potrzebne.Jeśli jednak masz krostki,możesz je zakrywać antybakteryjnym korektorem.Na dyskotekę proponowałabym,żebyś skorzystała z pomocy mamy.Tusz do rzęs i kolorowa delikatna kreska na dolnej powiece będzie ok Na pewno zrezygnuj z ciemnych cieni,czarnej kredki.Zamiast czarnej użyj lazurowej,lub złotej.
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 16:58   #221
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Makijaż-pierwszy raz :)

Jesteś bardzo młoda, więc wystarczy delikatny makijaż typowo na dyskotekę (wytuszowane rzęsy, delikatne podkreślenie kości policzkowych, kolorowy błyszczyk, zamiast podkładu krem koloryzujący) natomiast na co dzień po oczy delikatnie korektor + na usta bezbarwny błyszczyk lub balsam do ust
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 21:23   #222
kissy1234
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 181
Dot.: Jak dbać o cerę?

Sory za odkopywanie, ale mam problem z cerą ostatnimi czasy i nie wiem co się dzieje. Zrobił mi się taki podskórny trądzik i nie wiem jak się tego pozbyć, wygląda to jak kaszka pod skórą. Czy któraś miała coś takiego?
kissy1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 22:18   #223
kropcia001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76
Początek przygody z makijażem Part I

Cześć Dziewczyny

Mam 17 lat i właśnie zaczynam moją przygodę z make up`em.
Oczywiście używałam wcześniej korektora, czy tuszu do rzęs, ale teraz chciałabym wprowadzić w moje życie pudry, podkłady, róże, brązery itd.

Niestety moja mama jest osobą, która się nie maluje i nie mam od kogo zaczerpnąć wiedzy o makijażu. Podstawowe pytanie brzmi, co powinnam wiedzieć na temat makijażu ?

A teraz przechodząc do podkładów, pudrów itd.
Jakie pudry są najlepsze te w kamieniu, kulkach czy jeszcze inne.
Jeśli podkład to w mussie czy raczej w formie żelu ?
Jak dobierać odpowiedni odcień podkładu czy też pudru ?
Do czego służy puder transparenty ?
Coś na temat różu, czy użycie różu wyklucza użycie bronzera, czy można użyć dwóch na raz?
Użycie, którego produktu wyklucza użycie innego ?
Od czego powinnien zaczynać się make up i na czym kończyć?
Oraz jak wygląda makijaż w Waszym wykonaniu?
Proszę o pomoc !

Jaki podkład, puder, krem BB wybrać dla młodej skóry?
Jak pielęgnować młodą skórę, jakimi kremami, w jaki sposób? Jak dbać o cerę zimą?
I jeszcze jedno pytanie ... moja uroda jest taka, że zawsze mam cienie pod oczami, jak je zatuszować ?

Edytowane przez kropcia001
Czas edycji: 2012-12-07 o 22:19
kropcia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 22:42   #224
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Początek przygody z makijażem Part I

Skoro nie masz od kogo sie nauczyć, a masz dostep do sieci, to zamiast powielac pytania na forum już nieraz postawione, trzeba było użyc wyszukiwarki, która przecież nie gryzie, a najlepiej byloby abys troche sie wysiliła i użyła google do przejrzenia stron, o poczatkach makijażu, używanych kosmetykach, etc, a nie oczekiwała, ze ci ktoś tutaj to wszystko podstawi pod nos. No bez przesady, wszystko jest w sieci, wystaraczy usiaść i trochę poszukać, poczytać.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 08:42   #225
kropcia001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76
Dot.: Początek przygody z makijażem Part I

Jaka mądra dziewczyna. Wyobraź sobie, że może nie mam czasu, albo szukałam i nie znalazłam nic wartościowego. Stron jest tysiące, a ja chciałabym zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu, więc jak Ci coś nie pasuje to po co odpowiadasz?
Naprawdę pomocna z Ciebie osoba i bardzo miła.
kropcia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 09:06   #226
e_liska
Raczkowanie
 
Avatar e_liska
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 338
GG do e_liska
Dot.: Początek przygody z makijażem Part I

Cytat:
Napisane przez kropcia001 Pokaż wiadomość
Jaka mądra dziewczyna. Wyobraź sobie, że może nie mam czasu, albo szukałam i nie znalazłam nic wartościowego. Stron jest tysiące, a ja chciałabym zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu, więc jak Ci coś nie pasuje to po co odpowiadasz?
Naprawdę pomocna z Ciebie osoba i bardzo miła.
Skoro nie masz czasu na przejrzenie kilku stron w necie to skąd weźmiesz czas na godzinne tapetowanie się wszystkimi kosmetykami które wymieniłaś??
Zgadzam się z Corii że wszystko już w internecie jest, wystarczy że wpiszesz swoje pytania w google czy wizażową wyszukiarkę i będziesz miała odpowiedź. A stwierdzenie 'który kosmetyk jest najlepszy' jest mocno subiektywne, bo każdemu odpowiada coś innego.
__________________
Tomorrow may rain, so I'll follow the sun
e_liska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 09:50   #227
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Początek przygody z makijażem Part I

Cytat:
Napisane przez kropcia001 Pokaż wiadomość
Jaka mądra dziewczyna. Wyobraź sobie, że może nie mam czasu, albo szukałam i nie znalazłam nic wartościowego. Stron jest tysiące, a ja chciałabym zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu, więc jak Ci coś nie pasuje to po co odpowiadasz?
Naprawdę pomocna z Ciebie osoba i bardzo miła.
Przesadziłaś koleżanko.
Skoro Ty nie masz czasu na wyszukiwanie informacji, to my mamy go mieć, żeby za Ciebie szukać?
Trochę samodzielności, poza tym wyszukiwarka zna odpowiedzi na wsystkie Twoje pytania.
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 10:00   #228
xxxmadeleine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 324
Dot.: Początek przygody z makijażem Part I

Według mnie fajny pomysł na wątek (sama zaczynam właśnie przygodę z makijażem, pierwsze pędzle kupuję, paletkę i ogólnie kosmetyki - kolorówkę, bo mój makijaż do niedawna składał się z tuszu, eyelinera i korektora. Czasami podkład).
Ale źle zaczęłaś :P
Zadawanie tysiąca pytań, gdzie jest maaase informacji w internecie, jest bez sensu.
Sama dużo się dowiaduję z youtube, czy blogów kosmetycznych . Też tak powinnaś robić, albo jakąś książkę kupić (np. bobbi brown "perfekcyjny makijaż" - sama nie mam tej książki, ale "macałam" w empiku i ogólnie pozytywne opinie są, jeśli chodzi o osoby początkujące z makijażem)


A czemu uważam, że fajny pomysł na wątek? Może fajnie by było pogadać o tym co już kupiłyśmy (podejrzewam, że większość młodych dziewczyn ma też ograniczony budżet). Pokazywać swoje początki z makijażem, doradzać w gronie "nie wymagających" osób który kosmetyk jest lepszy, tańszy itp. Bo jednak większość osób które nagrywają lub prowadzą blogi mają już dużo kosmetyków, dużą wiedzę na ich temat, a my dopiero zaczynamy. Ja np. nie startuję od razu w najwyższą półkę, raczej skupiam się na tańszych pędzlach (hakuro, eco tools) i kosmetykach drogeryjnych

Szukaj informacji a na pewno wiele znajdziesz
xxxmadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 10:00   #229
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Początek przygody z makijażem Part I

Cytat:
Napisane przez e_liska Pokaż wiadomość
Skoro nie masz czasu na przejrzenie kilku stron w necie to skąd weźmiesz czas na godzinne tapetowanie się wszystkimi kosmetykami które wymieniłaś??
Zgadzam się z Corii że wszystko już w internecie jest, wystarczy że wpiszesz swoje pytania w google czy wizażową wyszukiarkę i będziesz miała odpowiedź. A stwierdzenie 'który kosmetyk jest najlepszy' jest mocno subiektywne, bo każdemu odpowiada coś innego.
Zgadzam się, trzeba testować na własnej skórze, bo to co odpowiada jednej osobie, niekoniecznie sprawdzi się u drugiej. Podpowiedzi można szukać w KWC, ale nie ma gwarancji, że kosmetyk który spodobał się pewnej grupie recenzentek, na 100% przypadnie autorce do gustu.

Niestety nikt nie poda tu gotowej recepty.
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 12:21   #230
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Początek przygody z makijażem Part I

Jakie pudry są najlepsze te w kamieniu, kulkach czy jeszcze inne. Zależy od Twojej cery. Jeśli jest tłusta lub mieszana to potrzebujesz pudru matującego. Od ciebie zależy forma. Ja w torebce noszę puder w kamieniu, w domu używam sypanego.

Jeśli podkład to w mussie czy raczej w formie żelu ? To też raczej zależy od Ciebie, ja używam podkładu mineralnego Annabelle Minerals i jest godny pochwalenia.

Jak dobierać odpowiedni odcień podkładu czy też pudru ? Idziesz do drogerii, wybierasz sobie podkład, tam są testery. Możesz poprosić Panią tam ppracującą o zrobienie odlewki kilku kolorów, żeby w domu spobie na spokojnie przetestować. W aptece możesz poprosić o próbki.

Do czego służy puder transparenty ? Do pudrowania? To normalny puder tylko bez właściwości kryjących. Bardziej do matowienia.

Coś na temat różu, czy użycie różu wyklucza użycie bronzera, czy można użyć dwóch na raz? Można użyć dwóch naraz, można nawet z rozświetlaczem. Choć ja bym nie kombinowała na początku.

Użycie, którego produktu wyklucza użycie innego ? Nie rozumiem pytania

Od czego powinnien zaczynać się make up i na czym kończyć? Ja robię to tak: krem nawilżający, czekam aż się wchłonie, podkład, puder, tusz na rzęsy i cień na brwi. Nie maluję mocno oczu bo nie mam na to czasu rano.

Oraz jak wygląda makijaż w Waszym wykonaniu? J.w.

Proszę o pomoc !

Jaki podkład, puder, krem BB wybrać dla młodej skóry? A jaką masz cerę? Na pewno jakiś niezapychający, lekki i dobrany do potrzeb skóry

Jak pielęgnować młodą skórę, jakimi kremami, w jaki sposób? Jak dbać o cerę zimą? Nawilżaaaać!

I jeszcze jedno pytanie ... moja uroda jest taka, że zawsze mam cienie pod oczami, jak je zatuszować ? Korektorem pod oczy.

Odpowiedzi są pisane z mojej perspektywy, piszę to tak jak ja to robię, nie jestem żadną wizażystką ani Bóg wie kim.
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 14:25   #231
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Początek przygody z makijażem Part I

Żeby odpowiedzieć na te wszystkie pytania to chyba by trzeba było streścić pół Wizażu Pooglądaj sobie na youtube filmiki np. Lisy Eldridge, jest genialna, można się od niej naprawdę dużo nauczyć.
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 00:59   #232
Julenia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 66
Dot.: Jakie kosmetyki i akcesoria wybrać na początek?

ja mam takie zdanie że samemu trzeba wybrać kosmetyki na jakich chce sie pracowac, wiaze się to czesto z extra niepotrzebnymi wydatkami ale jedna osoba woleć bedzie na przykład sypkie pudry a druga w kamieniu czy mineralne i kazda z nich bedzie zachwalać ten swój ulubiony i to samo dotyczy marki. Zreszta chyba dobrze testować równiez różniste kosmetyki zeby nauczyc sie nimi wszystkimi robić makijaze na pewno tylko ja osobiscie nie kupowałabym gotowych paletek takich po 20-40 albo i wiecej kolorów, zazwyczaj maja kiepskie pigmenty i trzeba się nameczyc z makijazem, a mzoe nie spotkalam do tej pory palety z dobrej jakosci specyfikami
Julenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 20:07   #233
ewkaXDD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Pomocy! Makijaż!

Heej mam 16 lat i maluje się bardzo delikatnie czyli krem bb maybaline, tusz do rzęs, i czasem puder. I zastanawiam się czy róż na policzki byłby odpowiedni do mojego wieku?
ewkaXDD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 22:24   #234
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pomocy! Makijaż!

Cytat:
Napisane przez ewkaXDD Pokaż wiadomość
Heej mam 16 lat i maluje się bardzo delikatnie czyli krem bb maybaline, tusz do rzęs, i czasem puder. I zastanawiam się czy róż na policzki byłby odpowiedni do mojego wieku?
Tak, byle naturalny odcień.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 09:35   #235
ewkaXDD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Makijaż Pomocy ;)

Mam 16 lat, i popękane naczynka na twarzy. używam kremu maybaline bb on daje bardzo naturalny efekt. Lecz boje się tego, że mi bardzo zniszczy cerę. Czy tego typy kremy są bardzo złe dla mojej młodej buzi? nie chce używać podkładów i wyglądać jak stara maleńka, jak się malować w tym wieku? czy połączenie kremu bb, eyelinera przy samej linii rzęs, tuszu, oraz błyszczyka jest dobrym pomysłem?
ewkaXDD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 09:51   #236
pierniczek_
Rozeznanie
 
Avatar pierniczek_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 911
Dot.: Makijaż Pomocy ;)

Podkłady nie niszczą cery, bez przesady. Jeśli ten krem BB kryje Ci, co trzeba wystarczająco i dobrze się w nim czujesz, to go używaj.

Jeśli chodzi o zaproponowany przez Ciebie makijaż, to chcesz się malować, żeby tylko się malować, czy faktycznie próbowałaś takiego makijażu i wiesz, że wyglądasz wtedy lepiej? Moim zdaniem taki makijaż nie jest "zbyt dorosły" jak na Twój wiek i możesz się tak malować, jeśli oczywiście pasuje do Twojej twarzy.
pierniczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 10:20   #237
ewkaXDD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Dot.: Makijaż Pomocy ;)

Próbowałam i wiem że wyglądam o niebo lepiej. Mam małe oczy, i podkreślenie linii rzęs eyelinerem sprawia że wydają się wieksze. Krem bb nie kryje rewelacyjnie ale nie mam krost, ani przebarwień. Tylko te malutkie naczynka. Bałam się tylko że zniszcze sobie cerę, a jeśli nie to dobrze mogę używać go dalej [COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------
ewkaXDD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 09:47   #238
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jakie kosmetyki i akcesoria wybrać na początek?

Krem BB nie niszczy cery, ale trzeba go dobrze zmywać wieczorem, bo niektóre cery może zapychać.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 19:45   #239
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Kompletny laik szuka porad

Hej dziewczyny.
Postanowiłam, że zacznę się porządnie malować ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Nie chcę wstawiać tutaj swojej twarzy więc napiszę jak wyglądam i mam nadzieję, że chociaż troszkę będziecie mogły mi doradzić.
Moje włosy są w kolorze jasnego brązu i latem jaśnieją.
Karnację i cerę mam w żółtawym odcieniu, bez trądziku. Opalam się szybko i na brązowo.
Brwi mam rzadkie i mało widoczne.
Oczy mam małe, okrągłe, w kolorze szaro zielonym aczkolwiek dużo osób twierdzi że mają też brązową poświatę. Rzęsy mam proste i jasne.
Pod oczami dołki nie dające się zatuszować...
Nos mam mały i najzwyklejszy na świecie.
Usta małe, górną wargę wąską.
Twarz jest owalna, nie podoba mi się mój profil.
Co obecnie robię jeśli chodzi o makijaż?
Brwi maluję cieniem bo bez niego prawie ich nie widać. Ponieważ wszystkie ciemne brązy na skórze przekształcają się w rude, maluję je cienką warstwą cienia czarnego i wyglądają wtedy jak popielate.
Rzęsy podkręcam zalotką i maluję tuszem ale po około trzech godzinach zniekształcają się do pierwotnego kształtu.
Nakładam róż na policzki. Jest w odcieniu ciepłego różu z rozświetlającymi refleksami ale chyba źle go wybrałam bo albo go widać minimalnie albo go przerysuję i prezentuje się wtedy tak jakbym przebiegła kawałek.
Ust nie ruszałam w ogóle. Wyczytałam gdzieś że jaskrawa czerwień podkreśla żółte zęby które ja mam. Może nie aż tak bardzo ale jednak białe one nie są. Zachciało mi się mocnych ust i postawiłam na czerwień wpadającą w brąz z fioletem ale w sztucznym świetle ja i mój TŻ stwierdziliśmy że mam jeszcze bardziej żółte zęby.
Posiadam paletkę do makijażu w kolorach ziemi ale nie wiem czy jest odpowiednia. W brązach dobrze się czuję ale mam wrażenie że jeszcze zmniejszają dodatkowo moje już i tak małe oczy.
Czego do brwi powinnam używać?
Jakie cienie do oczu są mi wskazane?
Jakiego różu/bronzera powinnam używać?
Jaka czerwień na usta jest mi pisana?
Pomocy
__________________


Edytowane przez Alexandre
Czas edycji: 2012-12-17 o 23:06
Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 22:44   #240
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jakie kosmetyki i akcesoria wybrać na początek?

Bez zdjęcia trudno coś doradzić. Może ci się również przydać, jeśli poznasz swój typ kolorystyczny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-11 08:54:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.