Niewydolność szyjki macicy a druga cąża? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-11, 14:05   #1
BUNIA 194
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12

Niewydolność szyjki macicy a druga cąża?


Drogie kobietki, mam pytanie- obecnie jestem w 13 tygodniu II ciąży. Nam niewydolność szyjki macicy, za 3 tygodnie będę miała zakładany pessar.

Przy pierwszej ciąży pędziłam ponad 4 miesiące w szpitalu, ponieważ w 20 tygodniu miałam już rozwarcie i mój maluszek chciał przyjść na świat. Miałam założone szwy i krążek. Po dwóch tygodniach założono mi szwy ponownie, bo te pierwsze się nie trzymały,przyjmowałam magnez i fenoterol. Urodziłam w 36 tygodniu chłopca.To tak w skrócie.

Chciałam się dowiedzieć jak to jest przy drugiej ciąży, kiedy pierwszą się donosiło przy niewydolności szyjki, dodam jeszcze, że przy porodzie moja szyjka macicy popękała (była szyta). Czy któraś z was donosiła kolejną ciążę, bez leżenia w naszej ulubionej placówce jaką jest szpital?. Czy pessar, leki i oszczędzanie się wystarczy?
Pozdrawiam
BUNIA 194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 00:21   #2
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Niewydolność szyjki macicy a druga cąża?

A dlaczego nie zapytasz się wprost lekarza jak to jest?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 12:36   #3
BUNIA 194
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: Niewydolność szyjki macicy a druga cąża?

Pytałam wiele razy. Otrzymałam odpowiedź; że różnie to bywa, mogę leżeć tylko w domu, lub spędzę ''trochę ''czasu w szpitalu. Nie jest to zadowalająca mnie odpowiedź. Inny lekarz powiedział pożyjemy zobaczymy.
Ja chciałabym się dowiedzieć jak to przechodziły inne kobietki. Dla mnie każdy dzień to strach, co będzie dalej, czy uda mi się donosić ciążę? Gdyby była to pierwsza ciąża traktowałabym to inaczej, porostu położyłabym się już dziś. Ale teraz mam w domu 2 letniego synka, a parę miesięcy w szpitalu to byłby dla niego szok.
Kto to przeżył to rozumie moje pytanie o od lekarzy za dużo się nie dowiesz, połowa z nic cię zlewa, a jak zapłacisz to są trochę bardziej mili ale i tak traktują cię jak intruza, który ma za dużo pytań!

Pozdrawiam
BUNIA 194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 12:41   #4
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Niewydolność szyjki macicy a druga cąża?

A jakiej odpowiedzi mogą Ci udzielić Wizażanki? Lekarze nie są pewni, to wiedzieć mamy my? Albo poleżysz w szpitalu, albo nie. I tyle.

Żona mojego kuzyna spędziła miesiąc w szpitalu, potem wyszła i zjawiła się tuż przed porodem (to było 2-gie dziecko).
Czy na podstawie powyższego przypadku mam Ci wywróżyć, że też pójdziesz do szpitala na miesiąc???
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 13:16   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Niewydolność szyjki macicy a druga cąża?

Przeciez kazdy przypadek jest inny i lekarz nie jest wróżką żeby powiedziec ci na 100% cokolwiek w takim przypadku.

Dziecku 2 letniemu nic nie bedzie jak pojdziesz do spzitala tylko go przytgotuj bo w koncu i tak pojdziesz chociazby urodzić i co wtedy ?
jest jakis mąż ?dziadkowie ?moga sie zajać dzieckiem a w szpitalu moze cie odwiedzać .wiec sie polóz i nie nakręcaj paniki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.