Nagle bardzo przytyłam - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-22, 08:04   #1
kasia2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 86
Exclamation

Nagle bardzo przytyłam


Drogie Wizażanki, ostatnio bardzo przytyłam. Mam 16 lat. Wiem,że pewnie większość z was ma taki problem, ale jeszcze w styczniu przy wzroście 164 ważyłam 40 kg, potem przytyłam, ale teraz z powrotem schudłam, wszyscy mówią, że raczej nie ważę więcej niż 43 kg. Dzisiaj rano zważyłam się pierwszy raz od 6 miesięcy i spodziewałam się wagi 44 kg, max. 45 kg. a tu się okazało, że jest 47 cały czas przy wzroście 164. ! nie mogę w to uwierzyć ! moja koleżanka przy tym samym wzroście ma 49 kg i jest naprawdę grubsza ( stwierdzam to obiektywnie, bez cienia zazdrości).
Czy to może być wynik tego, że od początku maja trenuję szóstkę Weidera ? Bo słyszałam, że mięśnie ważą więcej niż reszta ciała. i uwierzcie mi, jem bardzo mało, właściwie chodzę głodna. w tym roku jeszcze nie kupiłam sobie loda, nie jem żadnych innych słodyczy, kiedy tylko mogę jeżdżę na rowerze lub tańczę, żeby spalić kalorie. Noszę rozmiar XS-S.
Czy to wina tego, że dojrzewam ? Że być może wcale nie widać po mnie mojej wagi ? A może przez zatrzymywanie wody, bo od jakichś 2 misięcy mam tak strasznie spuchnięte nogi ? Lub po prostu waga jest zła, chociaż ważyłam się 4 razy i wciąż to samo, a wcześniej nikogo nie zawiodła.
kasia2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 08:36   #2
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

Kasiu twoje BMI (17,5) mówi, że masz niedowagę. Przedtem było to niespełna 15! To skrajne wychudzenie. Szczerze mówiąc zastanawiam sie czy nie cierpisz na anoreksję.
Zastanów się może by skorzystać z pomocy psychologa?

_____

Przeglądając wątki zakładane przez Ciebie mam niemal pewność, że Twoje postrzeganie własnego ciała jest nieco błędne. Może właśnie to było powodem dość późnej pierwszej miesiączki?

Edytowane przez Śniegowa
Czas edycji: 2011-06-22 o 08:52
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 08:52   #3
kasia2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 86
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

fakt, mam pewne problemy z zaakceptowaniem własnego ciała, ale moje pytanie brzmi czy to wina tego, że trenuję ? albo tego, że mam kłopoty z hormonami ? ( bo mam, mam 16 lat a jeszcze nie miałam pierwszej miesiączki)
kasia2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 09:05   #4
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

Wiem, jak dziwnie to może zabrzmieć, ale w sumie powinnaś cieszyć się, że nieco przybrałaś na wadze... choć cały czas jest zdecydowanie niska.
Trudno mi wyrokować czego to jest "wina". Sama zauważyłaś, że masz problemy z hormonami i to własnie tu może być problem. Powinnaś zrobić sobie wszelkie badania i sprawdzić, czy nie masz jakichś poważniejszych problemów ze zdrowiem.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 11:03   #5
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

po 1 nie ważysz za dużo! musiałabyś wkleić fotki ciała żebyśmy mogli Ci poradzić coś...

po 2 taka sama waga dla rożnych osób nie daje takiego samego efektu. wszystko zależy od budowy ciała

po 3 niemożliwe, żebyś tyle przytyła od A6W
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 12:27   #6
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

a zastanawiałaś się nad kwestią braku miesiączki?
kiedy w organizmie jest za mały procent tłuszczu i za mało się je, to organizm nie produkuje estrogenów.
piszesz, że chodzisz głodna.
mi to wskazuje tylko na jedno
mam cichą nadzieję, że to prowokacja.
iza, ten wątek chyba nadaje się na KZ? Dziewczyna "trochę" za bardzo panikuje z powodu zdecydowanie zbyt niskiej wagi.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 13:03   #7
zglowawchmurach
Raczkowanie
 
Avatar zglowawchmurach
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 221
GG do zglowawchmurach
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

mamy podobny wzrost (ja 162/3) i wagę (47/8) i zastanawiam się, jak musiałaś wyglądać i gdzie się ubierać, ważąc 40 kg.

radzę udać się do psychologa.
__________________
Chciałam płynąć po lądy nieznane.
Dopłynęłam do siebie samej.



Wierzę w marzeń zieleń ponad nieba błękit!


zglowawchmurach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-22, 13:09   #8
kasia2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 86
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
po 1 nie ważysz za dużo! musiałabyś wkleić fotki ciała żebyśmy mogli Ci poradzić coś...

po 2 taka sama waga dla rożnych osób nie daje takiego samego efektu. wszystko zależy od budowy ciała

po 3 niemożliwe, żebyś tyle przytyła od A6W


uwierzcie mi, w styczniu jadłam tyle samo, a myślę, że nawet trochę więcej, a ważyłam dużo mniej. Tak samo właśnie w styczniu byłam na takiej zabawie w baaaardzo obcisłej sukience z nierozciągliwego materiału i gdybym faktycznie przytyła 7 kg to nie byłoby szansy, żebym się w nią zmieściła, a wkładam ją bez problemu i leży tak jak w styczniu. Czy hormony mogą tak działać, że będę ważyć więcej,a tego nie będzie w żaden sposób widać? Albo to może zatrzymywanie wody w organizmie ?
Dodam, że mam koleżanki, które ważą tyle co ja lub z 2, 3 kg więcej a wpieprzają kanapki, lody słodycze, a ja nie pamiętam kiedy jadłam batona i w tym sezonie na przykład nie jadłam jeszcze lodów.
kasia2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 13:09   #9
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
a zastanawiałaś się nad kwestią braku miesiączki?
kiedy w organizmie jest za mały procent tłuszczu i za mało się je, to organizm nie produkuje estrogenów.
piszesz, że chodzisz głodna.
mi to wskazuje tylko na jedno
mam cichą nadzieję, że to prowokacja.
iza, ten wątek chyba nadaje się na KZ? Dziewczyna "trochę" za bardzo panikuje z powodu zdecydowanie zbyt niskiej wagi.
To raczej nie jest prowokacja niestety. Spojrzałam na inne wątki które Kasia zakładała. Ten problem jest dość poważny.
Zastanawia mnie jedna kwestia: Moja córka ma 14 lat, bardzo dużo ćwiczy (pływacki klub sportowy) waży jakieś 55 kilo. Gdyby jej waga tak drastycznie spadła natychmiast zaczełabym się martwić i poleciała na badania..... Co na to Twoja mama? Pisałaś na innym wątku, że wybierasz się z nią do ginekologa. Czy jakieś badania krwi miałaś robione?

Edytowane przez Śniegowa
Czas edycji: 2011-06-22 o 13:11
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 14:30   #10
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Wiem, jak dziwnie to może zabrzmieć, ale w sumie powinnaś cieszyć się, że nieco przybrałaś na wadze... choć cały czas jest zdecydowanie niska.
Trudno mi wyrokować czego to jest "wina". Sama zauważyłaś, że masz problemy z hormonami i to własnie tu może być problem. Powinnaś zrobić sobie wszelkie badania i sprawdzić, czy nie masz jakichś poważniejszych problemów ze zdrowiem.
A ja mam 17 lat i 158cm. Autorka tego wątku jak dla mnie wcale nie jest niska.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 17:27   #11
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

Cytat:
Napisane przez Ankhi Pokaż wiadomość
A ja mam 17 lat i 158cm. Autorka tego wątku jak dla mnie wcale nie jest niska.
Waga jest niska, nie autorka.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-22, 17:37   #12
kasia2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 86
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

dobra, zostawmy w spokoju moją "anoreksję". stworzyłam ten wątek po to, aby się po prostu dowiedzieć dlaczego mogłam tak przytyć, mimo że wcale nie jem więcej, nie urosła, a więcej ćwiczę, tańczę i jeżdżę na rowerze
kasia2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 18:16   #13
M92
Raczkowanie
 
Avatar M92
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 129
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

A jak doszło do wagi 40kg? Schudłaś, czy to Twoja naturalna?
M92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 18:26   #14
kasia2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 86
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

w pierwszej klasie gimnazjum schudłam i w drugiej klasie ważyłam 44 kg, a potem jak poszłam do trzeciej klasy gim to nagle, bez stosowania diet schudłam do 40 kg i ta waga utrzymywała się do stycznia. a potem równie nagle, właściwie w ciągu dwóch tygodni dużo przytyłam ( ale nie wiem dokładnie ile, bo balam się wejść na wagę,a le czułam to po spodniach), ale wtedy po rpstu więcej jadłam. od maja się za siebie wzięłam porządnie, czuję, że ubrania są luźniejsze, a tu dzisiaj wchodzę na wagę i 47 kg !
kasia2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 19:17   #15
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

16 lat i nie było pierwszej miesiączki?
Nagły wzrost wagi?Do ginekologa z marszu.
Najprawdopodobniej chorujesz na zespół policystycznych jajników.
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 09:20   #16
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

Cytat:
Napisane przez kasia2409 Pokaż wiadomość
w pierwszej klasie gimnazjum schudłam i w drugiej klasie ważyłam 44 kg, a potem jak poszłam do trzeciej klasy gim to nagle, bez stosowania diet schudłam do 40 kg i ta waga utrzymywała się do stycznia. a potem równie nagle, właściwie w ciągu dwóch tygodni dużo przytyłam ( ale nie wiem dokładnie ile, bo balam się wejść na wagę,a le czułam to po spodniach), ale wtedy po rpstu więcej jadłam. od maja się za siebie wzięłam porządnie, czuję, że ubrania są luźniejsze, a tu dzisiaj wchodzę na wagę i 47 kg !
Niestety widzę, że wszystkiego nie mówisz. Wystarczy przecież spojrzeć na wątki które zakładałaś. Rok temu putając o dietetyczne obiady i jak nie przytyć na wyjeżdzie do włoch. To nie jest rzekoma anoreksja. To JEST anoreksja.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 10:19   #17
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

Cytat:
Napisane przez kasia2409 Pokaż wiadomość
czy to wina tego, że trenuję ? a
A jaka tu wina ? Podziękuj czemukolwiek przez co przytyłaś, że jesteś bliska normalnej wagi, szansy na normalny wzrost i prawidłowy cykl hormonalny.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 12:12   #18
kasia2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 86
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

Ale chciałabym się dowiedzieć, od czego mogłam tak przytyć. Bo jestem pewna, że nie jem więcej niż wcześniej, a jeżeli już to na pewnie nie tyle, by przytyć aż 7 kg ! czy to może być spowodowane hormonami ? tzn że one działają tak, że waga jest wysoka, a mogę wyglądać podobnie jak wcześniej ?
kasia2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 12:33   #19
201712181913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 248
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

Może urosłaś, może dojrzewasz, może rozwaliłaś sobie metabolizm, może nabrałaś masy mięśniowej, a może wtedy ważyłaś się na innej wadze i któraś z nich źle działa. Wagę dalej masz bardzo niską i z pewnością nie powinnaś dążyć do powrotu do 40 kg. Twój stosunek do własnego ciała jest zdecydowanie niezdrowy (przejrzałam poprzednie wątki) i myślę, że powinnaś jak najszybciej skonsultować to z jakimś specjalistą, bo po cholerę się tak męczyć? Z natury pewnie i tak nie masz skłonności do tycia, a leczenie nie oznacza rozrośnięcia się do monstrualnych rozmiarów, za to uspokoisz psychikę.

Edytowane przez 201712181913
Czas edycji: 2011-06-23 o 12:40
201712181913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-23, 14:39   #20
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

Cytat:
Napisane przez kasia2409 Pokaż wiadomość
tzn że one działają tak, że waga jest wysoka, a mogę wyglądać podobnie jak wcześniej ?
Przede wszystkim, twoja waga jest niska, nie wysoka. Do specjalisty marsz!
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 13:54   #21
kasia2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 86
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

No dobrze, fakt, może mam problem z zaakceptowaniem swojego ciała, ale pozwólcie, że decyzję o odwiedzeniu lekarza zostawię dla siebie. Chciałabym się tylko dowiedzieć, od czego mogłam tak przytyć. I chcę to wiedzieć nie dlatego, by zrzucić kilogramy, ale by dowiedzieć się, czy wszytsko ze mną okej, czy to nie ma związku z jakąś chorobą czy zaburzeniami hormonalnymi.
kasia2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 14:09   #22
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

To akurat raczej powie Ci lekarz po zrobieniu gruntownych badań, a nie dziewczyny, które nie znaja Cię wcale a informacje czerpią tylko z tego co piszesz.... A z tego co piszesz, wynika, że wachania wagi spowodowane moga być baaaaardzo poważną choroba jaka jest anoreksja, która także wpływać może na zmiany w poziomie hormonów.
Żadna z nas nie powie Ci w zasadzie nic innego i musisz się z tym liczyć.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 17:29   #23
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

Cytat:
Napisane przez kasia2409 Pokaż wiadomość
No dobrze, fakt, może mam problem z zaakceptowaniem swojego ciała, ale pozwólcie, że decyzję o odwiedzeniu lekarza zostawię dla siebie. Chciałabym się tylko dowiedzieć, od czego mogłam tak przytyć. I chcę to wiedzieć nie dlatego, by zrzucić kilogramy, ale by dowiedzieć się, czy wszytsko ze mną okej, czy to nie ma związku z jakąś chorobą czy zaburzeniami hormonalnymi.
Bo Ci mózg urósł od myślenia o tym. Idź do lekarza, zobaczysz co Ci powie.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 09:43   #24
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

niestety masz powazny kłopot nie tylko ze zdrowiem, ale przede wsyztskim z akceptacją samej siebie.

podajesz w swoich wypowiedziach sprzed roku sprzeczne dane. Raz, ze masz 165wzrotu a teraz nagle zmalałas do 163. Raz, ze wazysz 48 a raz że tylko 40. To ile w koncu? I te posty o pulchnej twarzy...

Idz do ginekologa, który Cie zwazy i oceni ilosc tkanki tłuszczowej, bez ktorej niemozliwe jest rozpoczecie miesiaczkowania. Nie musisz isc z mamą, bo czytałam, ze masz z nią zły kontakt. Majac 16lat, mozesz załatwic to sama.

Bez miesiaczki nie rozwiniesz sie prawidłowo, mozesz miec niedorozwoj narzadow i nie bedziesz zdrową kobietą. Nie chcesz w przyszłości byc szczesliwą mamą?

Przestan wymyslac, ze zalezy Ci tylko na tym, czemu przytyłas, bo to nie ma znaczenia- żadnego. Twój organizm walczy o prawidłowa wagę. Przy 163 powinnas wazyc nie mniej niż 50kg.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 11:11   #25
kasia2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 86
Dot.: Nagle bardzo przytyłam

Co do mojego wzrostu to rok temu mierzyłam 163 cm, potem myślałam, że choć trochę urosłam, że będzie to 165 cm. Ale okazało się, że tyle nie mam, mam najwyżej 164 cm.
kasia2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.