Zaczerwienie i łuszczenie skóry wokoł nosa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-31, 11:04   #1
krzysztofuks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6

Zaczerwienie i łuszczenie skóry wokoł nosa


Witam,

od kilku tygodni zmagam się z łuszczeniem i zaczerwienieniem skóry wokół nosa. Skóra jest bardzo wysuszona i szorstka. Stosowałem różne kremy począwszy od zwykłej Nivei przez maść na oparzenia po Siquens-krem kojąco-łagodzący. Niestety żaden preparat mi nie pomógł, a nawet niektóre jeszcze bardziej pogorszyły skórę.
W załączniku zamieszczam zdjęcie moich zaczerwień.
Proszę o pomoc i porady.
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez nazwy-2.jpg (58,2 KB, 38 załadowań)
krzysztofuks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 11:45   #2
laPalma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 43
Dot.: Zaczerwienie i łuszczenie skóry wokoł nosa

Z tego wynika że masz bardzo wrażliwą cerę, przemywaj twarz naturalnymi maceratami np. z geranium, do tego możesz zastosować kropelkę skwalenu, jest bardzo delikatny.
laPalma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 12:55   #3
puppy lion
Przyczajenie
 
Avatar puppy lion
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
Dot.: Zaczerwienie i łuszczenie skóry wokoł nosa

Może to alergia lub jakaś choroba skóry? Warto byłoby wybrać się do dermatologa.
Pamiętaj również, żeby uważać na to czym myjesz twarz - np. mydła mocno wysuszają, lepiej kupić jakiś delikatny żel myjący (np. Ziaja Med czy żel micelarny do mycia twarzy z Biedronki), starać się nie dotykać twarzy w ciągu dnia i stosować mocno nawilżające kremy - w tym wątku dziewczyny podają przykłady kremów, które pomogły na przesuszoną skórę.
Ja długo zmagałam się z suchą skórą twarzy (wprawdzie nie aż tak jak w Twoim przypadku, moja skóra po prostu z natury jest sucha) i zdecydowanie najbardziej pomogło mi wieczorne olejowanie, a używałam wielu specyfików z niższej i wyższej półki.
puppy lion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 10:02   #4
krzysztofuks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6
Dot.: Zaczerwienie i łuszczenie skóry wokoł nosa

Od kiedy zmagał się z trądzikiem, a więc od kilkunastu lat, zawsze używam żelu do mycia twarzy różnych producentów, obecnie Garniera, więc wątpię, żeby problem od żelu zależał.
Skórę wysuszoną w tych okolicach miałem często w okresie zimowym podczas mroźnym dni, jednak wówczas pomagał zwykły nawilżający krem, który zapobiegam wysuszeniu. A teraz nawet pod koniec wakacji podczas opalania, skóra w tych okolicach wyglądała na poparzoną i wysuszoną, co nie miało miejsca w wcześniejszym okresie. Zacząłem stosować tak jak pisałem różne kremy nawet na oparzenia, jednak efekt był krótkotrwały. Co prawda znikało łuszczenie i chwilowe zapobieganie wysuszeniu skóry. Jednak najgorszy problem jest z pozbyciem się zaczerwienienia. Niektóre kremy jeszcze bardziej go ujawniają
krzysztofuks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-02 11:02:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.