czeskie koraliki,zakupy w Czechach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-14, 16:38   #1
Vildi
Rozeznanie
 
Avatar Vildi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 841

Czeskie koraliki.


Niedługo jadę na wycieczkę do Czech. Chciałabym obkupić się całą masą koralików, jednak nie wiem gdzie dokładnie ich szukać...Znacie może jakieś namiary??Bo szkoda byłoby stracić taką okazję

Pomóżcie dziewczynki!
Vildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 17:32   #2
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Czeskie koraliki.

a gdzie konkretnie jedziesz?W Pradze z tego co wiem,to są jakieś sklepy firmowe Jablonexu.Natomiast blisko granicy są fabryki ze sklepami firmowymi,a i pewnie tubylcy też tym handlują .Mam tu na myśli takie miejscowości jak Jablonec nad Nysą,Liberec czy też Ołomuniec.
Adresy sklepów masz podane na oficjalnej stronie Jablonexu.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 20:51   #3
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Czeskie koraliki.

Moja mama mi przywiozła z czech 3 pary lampworków czeskich. Kupiła je na złotej uliczce w Pradze. Korale przepiękne- takich tutaj nie widziałam, ale ceny koszmarne. Wiem, ze sa tam sklepy jablonexu, ale gdzie to nie mam zielonego pojecia. Tez się wybieram niedługo w tamte strony i też zamierzam się obłowic
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 15:10   #4
Vildi
Rozeznanie
 
Avatar Vildi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 841
Dot.: Czeskie koraliki.

Cytat:
Napisane przez joanna_k
a gdzie konkretnie jedziesz?W Pradze z tego co wiem,to są jakieś sklepy firmowe Jablonexu.Natomiast blisko granicy są fabryki ze sklepami firmowymi,a i pewnie tubylcy też tym handlują .Mam tu na myśli takie miejscowości jak Jablonec nad Nysą,Liberec czy też Ołomuniec.
Adresy sklepów masz podane na oficjalnej stronie Jablonexu.
Jade do Skalnego Miasteczka a granice będe przekraczac najprawdopodobniej w Kudowie.
Jest gdzieś niedaleko jakiś godny polecenia sklep??
Vildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 16:36   #5
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Czeskie koraliki.

niestety Ci nie pomogę.W Skalnym Mieście byłam dawno,a poza skałam widziałam tylko budkę z frytkami
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 16:40   #6
ramagotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 94
Dot.: Czeskie koraliki.

tata mi kupuje co roku koraliki w Desnej, nie wiem szczerze mowiac gdzie to jest, ale w kazdym razie tam jest fabryka szkla i drobnica kosztuje 17 koron za taka klasyczna paczke, jakie 50g
ramagotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 10:23   #7
annika1982
Raczkowanie
 
Avatar annika1982
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 396
GG do annika1982
Dot.: Czeskie koraliki.

Cytat:
Napisane przez Vildi
Jade do Skalnego Miasteczka a granice będe przekraczac najprawdopodobniej w Kudowie.
Jest gdzieś niedaleko jakiś godny polecenia sklep??

No to witam u mnie, jestem z Kudowy, niestety musze Cię zmartwić, nie ma tu żadnego sklepu, a Skalne Miasto, hmmmm jakby ci to powiedzieć, to taka... dziura, nie ubliżając oczywiście górki, pagórki, ładne widoczki, wodospad, jaskinie itp, ostatni raz byłam tam dosc dawno, ale takie miejsca się nie zmieniają, budki z frytkami, jakieś pamiątki to wszystko na co możesz liczyć jeśli chodzi o sklepy. Gdybyś była w Nachodzie (miasto graniczące z Kudową) , ale od granicy do centrum miasta jest jakieś +- 5km to jest tam jeden sklep, ale zaznaczam to nie jest typowy sklep z koralikami, to cos jak kiedys w Polsce były Cepelie, głównym towarem tam są instrumenty, i jakies bibeloty z mosiądzu , zabawki itp, no i własnie dochodzę do sedna sprawy, kupuję tam koraliki z braku laku, ale TYLKO i wyłącznie drobnicę (max 3mm), nic większego nigdy tam nie spotkałam, wybór też nie zawsze jest, czasem mozna trafić na około 60 różnych kolorów, a czasem jest 10 woreczków na krzyż. No , i własnie tak sprawa wygląda, jeśli bardzo chcesz mogę Ci podesłać na pw mapkę,(handmade ) jak dojść tam z rynku, bo to kilka kroków, ale to ma sens tylko wtedy gdy będziesz na rynku i bedziesz miała czas wolny żeby połazić po sklepach, bo inaczej szkoda zachodu.

Inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o Pragę, tam można się obkupić, ceny nie zawsze są przerażające, jak już kiedys tu wspominałam kupiłam tam za grosze mnóstwo kaboszonów, caaały worek, i chyba zacznę to do akwarium wrzucać, bo nie mam już pomysłów co z nich zrobić, adresów konkretnych Wam nie podam , bo tam się chodzi jak po pchlim targu, szczególnie w sezonie, place, placyki, małe sklepy, naprawdę można się zgubić, przy odrobinie farta można kupic takie cuda, że hej.

Skończyłam, dziękuję
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.
annika1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-16, 10:50   #8
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Czeskie koraliki.

Cytat:
Napisane przez annika1982
kupiłam tam za grosze mnóstwo kaboszonów, caaały worek, i chyba zacznę to do akwarium wrzucać, bo nie mam już pomysłów co z nich zrobić
zawsze możesz się za nie wymienić
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 12:30   #9
Vildi
Rozeznanie
 
Avatar Vildi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 841
Dot.: Czeskie koraliki.

Cytat:
Napisane przez annika1982
No , i własnie tak sprawa wygląda, jeśli bardzo chcesz mogę Ci podesłać na pw mapkę,(handmade ) jak dojść tam z rynku, bo to kilka kroków, ale to ma sens tylko wtedy gdy będziesz na rynku i bedziesz miała czas wolny żeby połazić po sklepach, bo inaczej szkoda zachodu.

Bardzo chcę! Bardzo, bardzo chce taki plan jak tata zobaczy, że jestem dobrze przygotowana do koralikowej wyprawy to na pewno wycieczka do Czech się przedłuży i sie obłowię Oj jak bym chciała......
Vildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 13:51   #10
annika1982
Raczkowanie
 
Avatar annika1982
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 396
GG do annika1982
Dot.: Czeskie koraliki.

Cytat:
Napisane przez joanna_k
zawsze możesz się za nie wymienić

NIE POMYŚLAŁAM , obfotkuje i się zgłosze w wątku



Vildi a więc tak, nie będę Cię molestować mapkami mojego wyrobu, bo ładnie to umiem tylko pisać, z rysowaniem gorzej , masz tu linka do mapki

http://www.mestonachod.cz/turistika/mapy/defaultpl.asp

Ten sklep jest dokładnie w tym samym budynku co informacja (na mapce jest to zaznaczone zielonym " i " dosłownie dzieli je 5 metrów, napewno znajdziesz, a tak na chłopski rozum to jeśli jestes na rynku to z tamtąd wchodzisz w uliczkę Palackeho i to jest naprawdę kawałeczek, na wystawie są instrumenty, jakieś rzeźby i drewniane zabawki, za ladą są dwie smieszne miłe babcie. Są pakowane w zwykłe woreczki nie wiem ile tego będzie na wage, ale po przesypaniu wychodzi mi około półtora pudełeczka po kliszy, cena za woreczek to przeważnie 40 koron, acha i publicznie ogłaszam, że jeśli trafisz na mały wybór to żeby nie było na mnie, ja akurat z miesiąc temu kupiłam 5 woreczków , 3-4 mm, ze srebrnymi środkami i było jeszcze dość dużo, ale z nimi to nigdy nic nie wiadomo. Mam nadzieję, że pomogłam.


PS koraliki to po czesku koralky, ale po polsku tez Cię skumają


EDIT na górze mapki, tam gdzie jest wybierz ulice, musisz wybrać Palackeho, lub Kamienice
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.
annika1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 15:13   #11
Vildi
Rozeznanie
 
Avatar Vildi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 841
Dot.: Czeskie koraliki.

40 koron za koraliki 3-4 mm?? Hmm....to wychodzi koło 6zl...troche drogawo chyba....
A gdzie kupują ci, co sprzedają koraliki na allegro??
Czasem mają naprawde ładne, czeskie koraliki w paczuszkach po 1zł.....
A przecież musza miec na tym jeszcze jakiś zysk....
Liczyłam że za kilka koron cuda kupie...
Chyba sie przeliczyłam....buuu....: (
Vildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-16, 17:19   #12
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Czeskie koraliki.

Vildi oni po prostu dzielą taką paczkę na kilka mniejszych.Na allegro możesz zwykle kupić paczki po 750-1000 koralików.Tu na pewno będzie więcej.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 09:24   #13
akokako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
czeskie koraliki,zakupy w Czechach

mieszkam bardzo blisko czeskiej granicy,w strefie nadgranicznj . podobno w czechach są bardzo tanie hurtownie koralików ,tylko gdzie ich szukać?może ktoś wie?
akokako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 09:25   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: gdzie znajde?

Tak, w google. Najłatwiej i najszybciej.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 09:38   #15
akokako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: gdzie znajde?

w google już zaglądałam ,chodzi mi o konkretne adresy i wiadomości jak dojechać
akokako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 09:45   #16
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: gdzie znajde?

a w wyszukiwarke forumowa?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...czeskie+sklepy
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 14:08   #17
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: gdzie znajde?

ciekawe, co można zrobić z kilkoma kilogramami takich samych koralików....to są hurtownie (bo o nie pytasz) a nie sprzedaż detaliczna
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 19:28   #18
Atallayah
Zadomowienie
 
Avatar Atallayah
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 792
GG do Atallayah
Dot.: czeskie koraliki,zakupy w Czechach

Heh, ja tez sie kiedys napalalam, zeby pojechac do jablonca nad nysa, ale po rozmowie z kikaaa, ktora oswieciła mnie w kwestii hurtowni, to raczej nie ma sie tam po co wybierac... po 5-6 kg z kazdego rodzaju to chyba by nam do konca zycia starczyło...
Sklepiki okoliczne raczej nie wpadly mo do glowy. Chetnie sie dowiem czy macie jakies obczajone
__________________
20.04- NOWOŚĆI!!!

Atallayah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 20:05   #19
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: czeskie koraliki,zakupy w Czechach

ja jadę do Bratysławy i Wiednia, z dotychczasowego googlania dobre wieści płyną :P
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:59.