Most bez szlifowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-10, 10:37   #1
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Unhappy

Most bez szlifowania


Witam.
Od prawie 4 lat noszę aparat ortodontyczny. Mój problem polega na tym, że nigdy nie wyrosła mi lewa dwójka. Na jej miejscu był kieł. Ortodontka zrobiła mi aparatem miejsce na dwójkę, ale okazało się, że moje korzenie w ogóle nie chcą się przesuwać! Zamiast rozsuwać się równolegle, rozsunęły się w taki kształt /\ Ortodontka powiedziała, że istnieją inne metody i zęba na pewno będę mieć. Chodzi o to, że nie chcę, aby zeszlifowała mi dwa sąsiednie zęby. Słyszałam o mostach na włóknie szklanym, które nie wymagają szlifowania, ale są też mniej trwałe. Mam już kompletny mętlik w głowie... Znając życie to ona będzie chciała zrobić mi ten most w swoim gabinecie, gdzie na pewno nie robi się tego nowego rodzaju mostów.
Na co powinnam się zdecydować? Proszę o rady
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 11:18   #2
czekoladniczka
Raczkowanie
 
Avatar czekoladniczka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 333
Dot.: Most bez szlifowania

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Witam.
Od prawie 4 lat noszę aparat ortodontyczny. Mój problem polega na tym, że nigdy nie wyrosła mi lewa dwójka. Na jej miejscu był kieł. Ortodontka zrobiła mi aparatem miejsce na dwójkę, ale okazało się, że moje korzenie w ogóle nie chcą się przesuwać! Zamiast rozsuwać się równolegle, rozsunęły się w taki kształt /\ Ortodontka powiedziała, że istnieją inne metody i zęba na pewno będę mieć. Chodzi o to, że nie chcę, aby zeszlifowała mi dwa sąsiednie zęby. Słyszałam o mostach na włóknie szklanym, które nie wymagają szlifowania, ale są też mniej trwałe. Mam już kompletny mętlik w głowie... Znając życie to ona będzie chciała zrobić mi ten most w swoim gabinecie, gdzie na pewno nie robi się tego nowego rodzaju mostów.
Na co powinnam się zdecydować? Proszę o rady
nie odpowiem Ci, ale chciałabym się dowiedzieć ile wyniosły Cię koszty aparatu? Chciałabym założyć, ale jakby można było to najlepiej tylko na górne zęby .
__________________
Aparatka
góra - aparat stały: 09.01.2012-16.09.2014
wkrótce dół - aparat ruchomy
czekoladniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 11:20   #3
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Most bez szlifowania

Cytat:
Napisane przez czekoladniczka Pokaż wiadomość
nie odpowiem Ci, ale chciałabym się dowiedzieć ile wyniosły Cię koszty aparatu? Chciałabym założyć najlepiej tylko na górne zęby .
Za aparat zapłaciłam 1500zł. Całkowitego kosztu nie chcę znać, za długo to wszystko trwa, a okazuje się, że to dopiero początek wydatków
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 11:55   #4
your_dream
Zaczytana w wizażu
 
Avatar your_dream
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 165
Dot.: Most bez szlifowania

Możesz spróbować u protetyka zrobić most adhezyjny. Zęby filarowe od strony podniebiennej delikatnie się oszlifowuje, tylko w zakresie szkliwa i potem robi się most, np. z wykorzystaniem włókna szklanego. Dobre jest to, że w przednim odcinku łuku zębowego nie działają tak duże siły, więc taki most ma spore szanse długiego utrzymania się. Kwestia jeszcze kosztów, bo jeśli są one porównywalne do kosztu implantu, to nie ma co się zastanawiać i lepiej zrobić implant, jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań (np. zanikający wyrostek zębodołowy). No i na pewno nie robiłabym takich rzeczy u ortodonty, no chyba że jest też specjalistą z zakresu protetyki.
your_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 12:09   #5
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Most bez szlifowania

Cytat:
Napisane przez your_dream Pokaż wiadomość
Możesz spróbować u protetyka zrobić most adhezyjny. Zęby filarowe od strony podniebiennej delikatnie się oszlifowuje, tylko w zakresie szkliwa i potem robi się most, np. z wykorzystaniem włókna szklanego. Dobre jest to, że w przednim odcinku łuku zębowego nie działają tak duże siły, więc taki most ma spore szanse długiego utrzymania się. Kwestia jeszcze kosztów, bo jeśli są one porównywalne do kosztu implantu, to nie ma co się zastanawiać i lepiej zrobić implant, jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań (np. zanikający wyrostek zębodołowy). No i na pewno nie robiłabym takich rzeczy u ortodonty, no chyba że jest też specjalistą z zakresu protetyki.
Chciałam implant, ale nie mam do tego warunków, korzenie nie chcą się przesuwać... Zębów szlifować nie chcę, dlatego taki most wydawał mi się rozsądniejszym rozwiązaniem.
Chyba umówię się do Aesthetica Dermadent do Krakowa i wypytam co i jak. Najwyżej każę mojej ortodontce ściągnąć aparat, a resztę zrobię w innym miejscu.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 14:43   #6
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Most bez szlifowania

Cytat:
Napisane przez your_dream Pokaż wiadomość
Możesz spróbować u protetyka zrobić most adhezyjny. Zęby filarowe od strony podniebiennej delikatnie się oszlifowuje, tylko w zakresie szkliwa i potem robi się most, np. z wykorzystaniem włókna szklanego. Dobre jest to, że w przednim odcinku łuku zębowego nie działają tak duże siły, więc taki most ma spore szanse długiego utrzymania się. Kwestia jeszcze kosztów, bo jeśli są one porównywalne do kosztu implantu, to nie ma co się zastanawiać i lepiej zrobić implant, jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań (np. zanikający wyrostek zębodołowy). No i na pewno nie robiłabym takich rzeczy u ortodonty, no chyba że jest też specjalistą z zakresu protetyki.
koszt implantu to lekką ręką 5-6tys, więc taki most adhezyjny na pewno będzie tańszą sprawą

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Witam.
Od prawie 4 lat noszę aparat ortodontyczny. Mój problem polega na tym, że nigdy nie wyrosła mi lewa dwójka. Na jej miejscu był kieł. Ortodontka zrobiła mi aparatem miejsce na dwójkę, ale okazało się, że moje korzenie w ogóle nie chcą się przesuwać! Zamiast rozsuwać się równolegle, rozsunęły się w taki kształt /\ Ortodontka powiedziała, że istnieją inne metody i zęba na pewno będę mieć.Chodzi o to, że nie chcę, aby zeszlifowała mi dwa sąsiednie zęby. Słyszałam o mostach na włóknie szklanym, które nie wymagają szlifowania, ale są też mniej trwałe. Mam już kompletny mętlik w głowie... Znając życie to ona będzie chciała zrobić mi ten most w swoim gabinecie, gdzie na pewno nie robi się tego nowego rodzaju mostów.
Na co powinnam się zdecydować? Proszę o rady
mam tylko pytanie odnośnie aparatu - miałaś aparat stały? jeśli tak to nie wiem dlaczego nie przesunęły Ci się korzenie. bo aparat stały zakłada się by właśnie takie równoległe przesunięcie osiągnąć.

co do mostu - wydaje mi się, że lepszym w Twoim przypadku rozwiązaniem byłby most adhezyjny. szkoda szlifować zdrowe zęby pod tradycyjny.
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 15:24   #7
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Most bez szlifowania

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
koszt implantu to lekką ręką 5-6tys, więc taki most adhezyjny na pewno będzie tańszą sprawą



mam tylko pytanie odnośnie aparatu - miałaś aparat stały? jeśli tak to nie wiem dlaczego nie przesunęły Ci się korzenie. bo aparat stały zakłada się by właśnie takie równoległe przesunięcie osiągnąć.

co do mostu - wydaje mi się, że lepszym w Twoim przypadku rozwiązaniem byłby most adhezyjny. szkoda szlifować zdrowe zęby pod tradycyjny.
Tak, mam aparat stały... Ortodontka nie przesuwała mi zębów szybko, więc nie wiem dlaczego tak się stało.

Umówiłam się do dobrego protetyka na piątek. Dam znać co on mi doradził.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-12, 21:03   #8
dor1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Most bez szlifowania

Udaj się na konsultację do innego ortodonty. 4 lata noszenia aparatu i stwierdzenie ,że korzeni nie chcą się przesuwać może oznaczać ze sobie po prostu nie radzi, a w miejsce 2 najlepiej implant.
dor1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.