Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-14, 23:10   #1
ajemto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5

Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?


.

Edytowane przez ajemto
Czas edycji: 2013-08-21 o 00:13 Powód: wątek do usunięcia
ajemto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 23:24   #2
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Zmienić kierunek na rozsądniejszy lub szukać powoli pracy w zawodzie.
II kierunek nie ma sensu ( to tylko kolejny papier ), a administracja to syf.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 09:43   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 11:57   #4
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Ja połączyłabym z pracą, nauką języków obcych na kursach.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 13:43   #5
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Ja połączyłabym z pracą, nauką języków obcych na kursach.
Ja dodałbym jeszcze do tego zmianę kierunku, bo ten jest syfiasty. :F
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 16:48   #6
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Jeśli kierunek dla tej osoby jest interesujący, to nie widzę podstaw, dla ktorych miałaby go zmienić.

Studia to nie wszystko. Autorko: zamiast tego poszukaj stażu, ucz się języków obcych, działaj w kołach naukowych. Po prostu nie przyjmuj biernej postawy.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 19:57   #7
ajemto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Zmienić kierunek na rozsądniejszy lub szukać powoli pracy w zawodzie.
II kierunek nie ma sensu ( to tylko kolejny papier ), a administracja to syf.
dlaczego administracja to syf ??
ajemto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-18, 21:13   #8
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Napisane przez ajemto Pokaż wiadomość
dlaczego administracja to syf ??
Bo to jest prawo w wersji beta, z programem sprzed 20 lat, po którym tylko skromnym urzędasem można być, a w urzędzie to i tak znajomości się głównie liczą ( szczególnie w mniejszych miastach ).
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 22:00   #9
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Bo to jest prawo w wersji beta, z programem sprzed 20 lat, po którym tylko skromnym urzędasem można być, a w urzędzie to i tak znajomości się głównie liczą ( szczególnie w mniejszych miastach ).
Nie każdy będzie pracownikiem wyższego szczebla, niekażdy będzie zarabiał naście tysięcy. Wiele osób mówi, że uwielbia zapędy studentów pierwszych lat - wszyscy liczą na Bóg wie jakie kaiery,a tym czasem nie jest tak kolorowo na rynku - I zaraz usłysze te same teksty o Katowicach, Wawie itd itp... więc oszczędź

Niejeden chciałby pracować chociaż jako skromny urzędas
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 22:34   #10
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Niejeden chciałby pracować chociaż jako skromny urzędas
2000 zł brutto i opieprzanie się w pracy?
Kasa mała i lenistwo hmm...wątpię.

Cytat:
Wiele osób mówi, że uwielbia zapędy studentów pierwszych lat - wszyscy liczą na Bóg wie jakie kaiery,a tym czasem nie jest tak kolorowo na rynku
A znaczna część z nich, wraz z wiekiem - zaczyna coraz więcej zarabiać, dziwne nie?
To że po studiach ( szczególnie jak się nic nie robiło ) jest ciężko to 1 strona medalu...to że potem kasa i stanowiska lepiej wyglądają - druga.
Ot ludzie chcą to "za szybko" - cała "filozofia" tej niby sytuacji.

W rozwiniętych krajach jest identycznie.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 11:02   #11
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
2000 zł brutto i opieprzanie się w pracy?
Kasa mała i lenistwo hmm...wątpię.

A znaczna część z nich, wraz z wiekiem - zaczyna coraz więcej zarabiać, dziwne nie?
To że po studiach ( szczególnie jak się nic nie robiło ) jest ciężko to 1 strona medalu...to że potem kasa i stanowiska lepiej wyglądają - druga.
Ludzie w PL pracują za grosze Często za najniższą krajową nie daletego, ze są leniwi Ale TY byłeś w całej Polsce, TY wiesz wszystko, TY jesteś ekspertem w każdej dziedzinie
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 21:06   #12
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Ludzie w PL pracują za grosze Często za najniższą krajową nie daletego, ze są leniwi
1) Bzdury
2) Bzdury

Cytat:
Ale TY byłeś w całej Polsce, TY wiesz wszystko, TY jesteś ekspertem w każdej dziedzinie
Słaby sposób negacji, na tej zasadzie można powiedzieć - Ty Byłaś w całej Polsce, Ty wiesz wszystko, Ty jesteś ekspertem - zaglądasz ludziom do portfeli, że wiesz ile zarabiają?

Statystyki GUS nie kłamią, a jasno z nich wynika hasło "Polska biedny kraj...bogatych ludzi".
W Wawie np. około 900 tys. ludzi zarabia ponad 5000 zł brutto...same biedaki.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 21:14   #13
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Słaby sposób negacji, na tej zasadzie można powiedzieć - Ty Byłaś w całej Polsce, Ty wiesz wszystko, Ty jesteś ekspertem - zaglądasz ludziom do portfeli, że wiesz ile zarabiają?

Statystyki GUS nie kłamią, a jasno z nich wynika hasło "Polska biedny kraj...bogatych ludzi".
W Wawie np. około 900 tys. ludzi zarabia ponad 5000 zł brutto...same biedaki.

Nie byłam wszędzie, ale w swoich wypowiedziach wykraczam dalej niż poza Śląsk i wielkie miasta I mam na myśli coś więcej, niż statystyki, ale ty tego nie zrozumiesz Nie zamierzam się przegadywać
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 21:48   #14
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
dalej niż poza Śląsk i wielkie miasta
Można znaleźć statystyki zarówno dla całej Polski, województwa czy konkretnego miasta - żaden problem.
To jest wiarygodne źródło danych, GUS to GUS.

Cytat:
I mam na myśli coś więcej, niż statystyki, ale ty tego nie zrozumiesz
Ależ rozumiem - nic nie wartą skalę mikro.
Gdybym ja posługiwał się skalą mikro, to Polska byłaby bogatsza niż USA, bo mieszkam w bogolskiej dzielnicy.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 22:02   #15
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Japanication, Twoje słowa to zwykły absurd, oparty o nie warte uwagi statystyki. Prawda taka, że sporo młodych ludzi pracuje za pieniądze poniżające, nieodpowiednie do wykonywanej pracy. I nie potrzebuję statystyk obecnego złodziejskiego rządu, żeby dostrzec jak wygląda rzeczywistość. Myślę, że mniej więcej o to chodziło z_blondem_mi_do_twarzy, i ma pełną rację. Znając zapotrzebowanie rynku, da się znaleźć dobrze płatną pracę, ale nazywanie polskiego społeczeństwa bogatym ?

Odnośnie tematu - drugi kierunek niepotrzebny; postawiłabym na nabieranie doświadczenia w obecnej dziedzinie - pracodawcy coraz częściej od ilości papierów cenią rzeczywiste umiejętności.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.

Edytowane przez Adne
Czas edycji: 2013-08-20 o 22:09
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 22:12   #16
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
średnie zarobki ponad 3.5tyś ??
Prawie 4 tyś, chociaż bardziej precyzyjna jest mediana.
W takiej np. Warszawie mediana to 5 tyś.

Cytat:
Prawda taka, że sporo młodych ludzi
Pogrubiłem słowo - klucz.
Dane wyraźnie pokazują, że taka minimalna krajowa to nikły % społeczeństwa i dotyczy ona niemal wyłącznie młodych, a raczej bardzo młodych ludzi.
W tym zestawieniu wypadamy identycznie jak inne rozwinięte kraje - zarobki rosną wraz z wiekiem.

Cytat:
nieodpowiednie do wykonywanej pracy
A kim Ty jesteś, żeby decydować - jaka praca wymaga jakiego wynagrodzenia?
W Tesco na zachodzie też się mało zarabia ( ale ogólnie więcej - bo kraje są bogatsze ), w takim controllingu jednak więcej...a 1 praca w porównaniu z tym 2 - to coś kto każdy może wykonywać, to drugie to już spory wysiłek intelektualny.

Cytat:
. I nie potrzebuję statystyk obecnego złodziejskiego rządu, żeby dostrzec jak wygląda rzeczywistość
Gadasz bzdury jak stereotypowa Polka, zawsze śmiać mi się chce z tego durnego hasełka.
Wyjdź na ulice i krzycz "złodzieje, złodzieje(!)", będzie się z czego śmiać.
Idź do polityki i zobacz, czy tak łatwo jest "kraść", chętnie się dowiem jak Ci pójdzie.

Ehh, taki Pan Minister Rostowski pewnie po nocach nie śpi, żeby dopiąć finanse państwa - a Wy tylko "złodzieje" umiecie powiedzieć...to jest żałosne.

Żenująca jest ta roszczeniowa postawa Polaków, ciągle tylko "daj, daj, daj" - jak za komuny.
Życie jest brutalne - do roboty, a nie tylko od złodziei wyzywać, tyle to każdy potrafi.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 23:32   #17
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Gadasz bzdury jak stereotypowa Polka, zawsze śmiać mi się chce z tego durnego hasełka.
Wyjdź na ulice i krzycz "złodzieje, złodzieje(!)", będzie się z czego śmiać.
Idź do polityki i zobacz, czy tak łatwo jest "kraść", chętnie się dowiem jak Ci pójdzie.

Ehh, taki Pan Minister Rostowski pewnie po nocach nie śpi, żeby dopiąć finanse państwa - a Wy tylko "złodzieje" umiecie powiedzieć...to jest żałosne.

Żenująca jest ta roszczeniowa postawa Polaków, ciągle tylko "daj, daj, daj" - jak za komuny.
Życie jest brutalne - do roboty, a nie tylko od złodziei wyzywać, tyle to każdy potrafi.
Gdybym 'poszła do polityki', obowiązkowe składki emerytalne (które w tajemniczych okolicznościach znikają) jak i NFZ zostałyby zlikwidowane. Podobnie jak fotoradary i inne bzdety służące tylko do ciemiężenia Polaków - za ich własne pieniądze! Zmiany oczywiście sukcesywne i z głową. Złodziejstwo byłoby ograniczone do minimum.

Pan Minister Rostowski nie śpi po nocach? Cóż, ministra mamy takiego, jak i pozostałych w sejmie - czyli w większości nie nadających się do wykonywanej roboty. Mimo niewątpliwie imponującego wykształcenia Rostowskiego pokazał, że prawa ekonomii to on zna tak, jak Tusk polską Konstytucję. Wystarczy nieco się zainteresować i poczytać, a nie rzucać hasełkami słowo w słowo z nagłówków Gazety Wyborczej.

Roszczeniowa postawa Polaków? Niczego od nikogo nie chcę. Tylko nie lubię wyzysku.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 00:28   #18
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Napisane przez Adne Pokaż wiadomość
Gdybym 'poszła do polityki', obowiązkowe składki emerytalne (które w tajemniczych okolicznościach znikają) jak i NFZ zostałyby zlikwidowane. Podobnie jak fotoradary i inne bzdety służące tylko do ciemiężenia Polaków - za ich własne pieniądze! Zmiany oczywiście sukcesywne i z głową. Złodziejstwo byłoby ograniczone do minimum.

Pan Minister Rostowski nie śpi po nocach? Cóż, ministra mamy takiego, jak i pozostałych w sejmie - czyli w większości nie nadających się do wykonywanej roboty. Mimo niewątpliwie imponującego wykształcenia Rostowskiego pokazał, że prawa ekonomii to on zna tak, jak Tusk polską Konstytucję. Wystarczy nieco się zainteresować i poczytać, a nie rzucać hasełkami słowo w słowo z nagłówków Gazety Wyborczej.

Roszczeniowa postawa Polaków? Niczego od nikogo nie chcę. Tylko nie lubię wyzysku.
Po pierwsze to masywny offtop. Po drugie, osoby jeżdżące zgodnie z przepisami ruchu drogowego na fotoradary, monitoring w miastach bynajmniej się nie skarżą. Oby jak najwięcej ich stawiali, w końcu ludzie się nauczą, że jak łamią przepisy to kara też jest adekwatna. Taak, zlikwidujmy ubezpieczenia społeczne, wprowadźmy model chiński, czyli utrzymywanie staruszków przez ich dzieci. Owszem, Polacy są roszczeniowi, nie mnie oceniać, czy mniej czy bardziej od innych nacji. Ale jak słyszę, że osoba po studiach, bez żadnego albo z nikłym doświadczeniem nie pójdzie do pracy za 2 tysiące, bo ,,ona nie po to się tak męczyła" to śmiać mi się chce. Nawet informatycy, lekarze na początku zarabiają śmiesznie, dopiero z czasem - nabyciem doświadczenia czy zrobieniem specjalizacji - ich pensje ulegają znaczącej poprawie. A lekarze zresztą całkiem licznie robią specjalizacje na wolontariacie, bo jest tak mało miejsc na rezydentury

Co do tematu - ostatnio coraz częściej się słyszy, że studiowanie x kierunków jest średnio widziane przez pracodawców, wolą osoby, które przyłożyły się do I kierunku i do tego zdobywały doświadczenie zawodowe. I w tym kierunku na miejscu Autorki bym raczej poszła. Dokładanie sobie administracji czy innej politologii nie jest dobrym pomysłem. Najprościej chyba po prostu umyślić sobie, gdzie by się chciało konkretnie po studiach pracować, dowiedzieć się, jakie kryteria trzeba spełnić, kursy itd.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 06:36   #19
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Prawie 4 tyś, chociaż bardziej precyzyjna jest mediana.
W takiej np. Warszawie mediana to 5 tyś.

Pogrubiłem słowo - klucz.
Dane wyraźnie pokazują, że taka minimalna krajowa to nikły % społeczeństwa i dotyczy ona niemal wyłącznie młodych, a raczej bardzo młodych ludzi.
W tym zestawieniu wypadamy identycznie jak inne rozwinięte kraje - zarobki rosną wraz z wiekiem.

A kim Ty jesteś, żeby decydować - jaka praca wymaga jakiego wynagrodzenia?
W Tesco na zachodzie też się mało zarabia ( ale ogólnie więcej - bo kraje są bogatsze ), w takim controllingu jednak więcej...a 1 praca w porównaniu z tym 2 - to coś kto każdy może wykonywać, to drugie to już spory wysiłek intelektualny.

Gadasz bzdury jak stereotypowa Polka, zawsze śmiać mi się chce z tego durnego hasełka.
Wyjdź na ulice i krzycz "złodzieje, złodzieje(!)", będzie się z czego śmiać.
Idź do polityki i zobacz, czy tak łatwo jest "kraść", chętnie się dowiem jak Ci pójdzie.

Ehh, taki Pan Minister Rostowski pewnie po nocach nie śpi, żeby dopiąć finanse państwa - a Wy tylko "złodzieje" umiecie powiedzieć...to jest żałosne.

Żenująca jest ta roszczeniowa postawa Polaków, ciągle tylko "daj, daj, daj" - jak za komuny.
Życie jest brutalne - do roboty, a nie tylko od złodziei wyzywać, tyle to każdy potrafi.
brutto, netto? Podaj jeszcze dane dla całej Polski, wtedy się posmiejemy
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 06:39   #20
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Po pierwsze to masywny offtop. Po drugie, osoby jeżdżące zgodnie z przepisami ruchu drogowego na fotoradary, monitoring w miastach bynajmniej się nie skarżą. Oby jak najwięcej ich stawiali, w końcu ludzie się nauczą, że jak łamią przepisy to kara też jest adekwatna. Taak, zlikwidujmy ubezpieczenia społeczne, wprowadźmy model chiński, czyli utrzymywanie staruszków przez ich dzieci. Owszem, Polacy są roszczeniowi, nie mnie oceniać, czy mniej czy bardziej od innych nacji. Ale jak słyszę, że osoba po studiach, bez żadnego albo z nikłym doświadczeniem nie pójdzie do pracy za 2 tysiące, bo ,,ona nie po to się tak męczyła" to śmiać mi się chce. Nawet informatycy, lekarze na początku zarabiają śmiesznie, dopiero z czasem - nabyciem doświadczenia czy zrobieniem specjalizacji - ich pensje ulegają znaczącej poprawie. A lekarze zresztą całkiem licznie robią specjalizacje na wolontariacie, bo jest tak mało miejsc na rezydentury

Co do tematu - ostatnio coraz częściej się słyszy, że studiowanie x kierunków jest średnio widziane przez pracodawców, wolą osoby, które przyłożyły się do I kierunku i do tego zdobywały doświadczenie zawodowe. I w tym kierunku na miejscu Autorki bym raczej poszła. Dokładanie sobie administracji czy innej politologii nie jest dobrym pomysłem. Najprościej chyba po prostu umyślić sobie, gdzie by się chciało konkretnie po studiach pracować, dowiedzieć się, jakie kryteria trzeba spełnić, kursy itd.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:52   #21
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Po pierwsze to masywny offtop. Po drugie, osoby jeżdżące zgodnie z przepisami ruchu drogowego na fotoradary, monitoring w miastach bynajmniej się nie skarżą. Oby jak najwięcej ich stawiali, w końcu ludzie się nauczą, że jak łamią przepisy to kara też jest adekwatna. Taak, zlikwidujmy ubezpieczenia społeczne, wprowadźmy model chiński, czyli utrzymywanie staruszków przez ich dzieci. Owszem, Polacy są roszczeniowi, nie mnie oceniać, czy mniej czy bardziej od innych nacji. Ale jak słyszę, że osoba po studiach, bez żadnego albo z nikłym doświadczeniem nie pójdzie do pracy za 2 tysiące, bo ,,ona nie po to się tak męczyła" to śmiać mi się chce. Nawet informatycy, lekarze na początku zarabiają śmiesznie, dopiero z czasem - nabyciem doświadczenia czy zrobieniem specjalizacji - ich pensje ulegają znaczącej poprawie. A lekarze zresztą całkiem licznie robią specjalizacje na wolontariacie, bo jest tak mało miejsc na rezydentury

Co do tematu - ostatnio coraz częściej się słyszy, że studiowanie x kierunków jest średnio widziane przez pracodawców, wolą osoby, które przyłożyły się do I kierunku i do tego zdobywały doświadczenie zawodowe. I w tym kierunku na miejscu Autorki bym raczej poszła. Dokładanie sobie administracji czy innej politologii nie jest dobrym pomysłem. Najprościej chyba po prostu umyślić sobie, gdzie by się chciało konkretnie po studiach pracować, dowiedzieć się, jakie kryteria trzeba spełnić, kursy itd.
Myślę, że jak najbardziej się skarżą - ponieważ fotoradary pojawiają się w coraz bardziej absurdalnych miejscach, cóż z tego, że w promieniu kilku kilometrów stoi łącznie z 15 domków, droga jest prosta, przejrzystość idealna. Ale dyskutować nie będę, wyraziłyśmy swoje zdania.

Ale nie rozumiem nawiązania do modelu chińskiego - chcesz, to sobie pieniądze z każdej wypłaty wpłacasz na konto, do którego masz dostęp. Nie mowa tutaj o ubezpieczeniach i składkach ogólnie, ale o ich obowiązku (chyba nie muszę mówić o sprawności i wydajności ZUSu?).

Odnośnie zarobków, ja mówiłam tutaj bardziej zarobkach rzędu najniższej krajowej. Bo 2tyś., co podałaś, to niemal 2x więcej - na początek nieźle. Żeby nie było - przykład z życia, moja znajoma po lic. pielęgniarstwa - praca na jednym z oddziałów w szpitalu - umowa za najniższą krajową(oczywiście z mojej strony mówię o zarobkach netto). Jeśli niezadowolenie z takiego stanu rzeczy to roszczeniowa postawa, to ja nie wiem gdzie żyję.


Nadis, wiem że to potężny offtop, wybaczcie.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.

Edytowane przez Adne
Czas edycji: 2013-08-21 o 09:54
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 17:51   #22
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
brutto, netto? Podaj jeszcze dane dla całej Polski, wtedy się posmiejemy
A proszę bardzo:
http://wynagrodzenia.pl/artykul.php/....511/wpis.2644

Mediana ( brutto ):
- Warszawa: 6000 zł
- Wrocław: 4500 zł
- Poznań 4300 zł
- Katowice 4000 zł
- Kraków 4200 zł
- Łódź 3700 zł

Mediana - poza stolicą ( brutto )
- Mazowieckie 3800 zł
- Dolnośląskie 3500 zł
- Wielkopolskie 3400 zł
- Śląskie 3500 zł
- Małopolskie 3150 zł
- Łódzkie 3100 zł

to mediana - czyli najbardziej wiarygodne porównanie ( średnia jest dużo wyższa - np. "średnie" w Katowicach to o ile mnie pamięć nie myli, jakieś "5100 zł" ).

Poza tym:
Cytat:
Poza Warszawą, płace w dużych miastach wojewódzkich w Polsce w 2012 roku były do siebie zbliżone. Mediana wynagrodzeń całkowitych brutto w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach oscylowała w przedziale 3 000 - 4 500 PLN. Wynagrodzenia w stolicy były jednak o ponad 25% wyższe. Co czwarty Warszawiak zarabiał miesięcznie w 2012 roku ponad 10 000 PLN. W pozostałych dużych miastach wskaźnik ten nie przekraczał 7 200 PLN.
BIEDA ŻE AŻ PISZCZY!!!


Cytat:
obowiązkowe składki emerytalne (które w tajemniczych okolicznościach znikają) jak i NFZ zostałyby zlikwidowane
Dlaczego?
NFZ u nas całkiem nieźle funkcjonuje, świadczy o tym np. fakt, że nasi emigranci nie leczą się za granicą...a przyjeżdżają w tym celu do polski.
Ciekawy zbieg okoliczności.
Cytat:
Podobnie jak fotoradary i inne bzdety służące tylko do ciemiężenia Polaków
Inaczej się nie da - nasi kierowcy zbyt często nie mają sobie "nic" do zarzucenia.
Ciesz się lepiej, że to nie ja piszę kodeksy, bo wtedy za jazdę po pijanemu byłoby z 50k grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów na 15 lat. :F

Cytat:
Cóż, ministra mamy takiego, jak i pozostałych w sejmie - czyli w większości nie nadających się do wykonywanej roboty. Mimo niewątpliwie imponującego wykształcenia Rostowskiego pokazał, że prawa ekonomii to on zna tak, jak Tusk polską Konstytucję. Wystarczy nieco się zainteresować i poczytać, a nie rzucać hasełkami słowo w słowo z nagłówków Gazety Wyborczej.
W takim razie po proszę o skan Twojego doktoratu z ekonomii/finansów, skoro tak łatwo idzie Ci ocenianie kompetencje Pana Rostowskiego.
Dla Twojej informacji - on te prawa zna, po prostu Ty jesteś ja to tak nazywam - "internetowym specem od ekonomii" ( taki spec nie różni się niczym od "internetowych speców ds. stadionów, biatlonu, prawa czy dróg" - czyli jakieś 90-95% Polaków :F ) i nie rozumiesz dlaczego działa tak, a nie inaczej.
Poza tym żaden człowiek nie jest nieomylny, a najbardziej gruntownych reform w Polsce - nie da się przeprowadzić.

A czy wiesz dlaczego?
Bo elektorat się na to nie zgodzi.
Nasz deficyt nakręcają głównie przywileje emerytalny i dopłacanie do węgla po 3 razy, nie ma obecnie szans na likwidacje tego, podobnie jak nie ma szans na likwidacje darmozjadów-grubasów z "Solidarności" - oznacza to polityczną śmierć.
Ot mówiąc wprost - mamy głupi naród, więc nic się nie da zrobić.
Taka prawda.
Ty byś coś zrobiła idąc do polityki?
Powodzenia przy głębokich reformach, nawet wiek emerytalny jest problem podnieść - bo zaraz jakiś Duda blokuje wejście do sejmu.
A w takich Niemczech np. podnieśli wiek emerytalny bez problemu - tym się różnimy.

Cytat:
Roszczeniowa postawa Polaków? Niczego od nikogo nie chcę. Tylko nie lubię wyzysku.
A ja obawiam się, że po prostu nie wiesz o czym piszesz.
Darmowe studia, bezpłatna służba zdrowia, zapewnione emerytury ( i to wcale nie tak niskie ) - to wszystko kosztuje, a my w dodatku jeszcze dopłacamy do jakiś przywilei emerytalnych i innych "Solidarności".

Cytat:
Nie mowa tutaj o ubezpieczeniach i składkach ogólnie, ale o ich obowiązku
Gdyby nie było obowiązku, to mało który Polak miałby emeryturę.
To jest jak z palaczami czy osobami nadużywającymi alkoholu - oni tych pieniędzy nie odkładają...oni je po prostu przeżerają.
Tyle się psioczy na ten socjal, a założę się nie o jedną, a nawet o dwie ręce - że bez ZuSu większość Polaków w ogóle by nie odkładała na starość.

Cytat:
- praca na jednym z oddziałów w szpitalu - umowa za najniższą krajową
Użyje Twojej słabej retoryki - kolega-kolegi-ojca jest adwokatem w dużej kancelarii ( to prawda, chociaż nie lubię takiej argumentacji ) - na początku zaczynał w małej kancelarii, trochę w czasie studiów, potem aplikacja - zarobki na początku wegetatywne, jakieś 1200-1300 zł brutto.
Od tego czasu minęło już kilka lat - teraz pracuje w dużej kancelarii, a zarobki ma tak duże, że kupił sobie auto i myśli o kredycie na zakup mieszkania.

Cytat:
Jeśli niezadowolenie z takiego stanu rzeczy to roszczeniowa postawa, to ja nie wiem gdzie żyję.
A za ile pracują młodzi ludzie, na zachodzie?
Najniższa krajowa a nawet mniej, z tym że jest tam wyższa - bo i kraje bogatsze, no ale w 20 lat, nie przeskoczymy 50 lat różnicy, którą zapewnił nam komunizm.
Brakuje Ci TRZEŹWEGO spojrzenia, zamiast "daj, daj - już, teraz".

Cytat:
Co do tematu - ostatnio coraz częściej się słyszy, że studiowanie x kierunków jest średnio widziane przez pracodawców, wolą osoby, które przyłożyły się do I kierunku i do tego zdobywały doświadczenie zawodowe.

__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-08-21 o 17:58
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 18:24   #23
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Super. Ale ty naprawdę nie widzisz, że wątek jest o czymś innym i już ktoś powyżej zwrócił uwagę, że offtopujemy ?

Autorko, a co konkretnie chciałabyś robić po bezpieczeństwie wewnętrznym ? Dlaczego wybrałaś te studia ?
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 18:27   #24
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
Super. Ale ty naprawdę nie widzisz, że wątek jest o czymś innym i już ktoś powyżej zwrócił uwagę, że offtopujemy ?

Autorko, a co konkretnie chciałabyś robić po bezpieczeństwie wewnętrznym ? Dlaczego wybrałaś te studia ?
A Ty nie widzisz, że pierwszy post został usunięty z komentarzem "wątek do usunięcia"?
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 19:03   #25
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość

Dlaczego?
NFZ u nas całkiem nieźle funkcjonuje, świadczy o tym np. fakt, że nasi emigranci nie leczą się za granicą...a przyjeżdżają w tym celu do polski.
Ciekawy zbieg okoliczności.
Przyjeżdżają się leczyć, prywatnie, ponieważ jest to tańsze - to nie jest żaden argument. Za to fakt, że na konsultację u onkologa muszę czekać 6 miesięcy, a na wizytę u endokrynologa okrągły rok, chyba bardziej. NFZ nie funkcjonuje nieźle, funkcjonuje fatalnie. Zalicza się tutaj również często niski poziom usług zdrowotnych świadczonych przez publiczne szpitale, niemiły personel, brak sprzętu [oczywiście nie zawsze, nie wszędzie].
Cytat:
Inaczej się nie da - nasi kierowcy zbyt często nie mają sobie "nic" do zarzucenia.
Ciesz się lepiej, że to nie ja piszę kodeksy, bo wtedy za jazdę po pijanemu byłoby z 50k grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów na 15 lat. :F
Oj, ale to jest idealne rozwiązanie. Jestem za.
Cytat:
W takim razie po proszę o skan Twojego doktoratu z ekonomii/finansów, skoro tak łatwo idzie Ci ocenianie kompetencje Pana Rostowskiego.
Dla Twojej informacji - on te prawa zna, po prostu Ty jesteś ja to tak nazywam - "internetowym specem od ekonomii" ( taki spec nie różni się niczym od "internetowych speców ds. stadionów, biatlonu, prawa czy dróg" - czyli jakieś 90-95% Polaków :F ) i nie rozumiesz dlaczego działa tak, a nie inaczej.
Gdybym nie rozumiała konkretnie tego o czym piszę, to nie poruszałabym tematu. Rostowski doprowadził do podniesienia podatku VAT z myślą o podwyższeniu dochodów z tegoż podatku - dla osób jego pokroju do przewidzenia było, iż to nic nie da. Gorzej, podniesieniem podatku spowodował nam kolejną dziurę w budżecie. Kolejna ciekawa kwestia - polecam przyjrzenie się Funduszowi Drogowemu, w którym to Rostowski bardzo sprytnie ukrywa kolejne zadłużenia Polaków.
To nie jest kwestia posiadania przeze mnie jakichś papierów- jeżeli ktoś na tak poważnym stanowisku się nie sprawdził, powinien zostać usunięty. Artykuły odnośnie podanych przeze mnie powyżej faktów są dostępne w sieci, nie potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy.

Cytat:
A czy wiesz dlaczego?
Bo elektorat się na to nie zgodzi.
Nasz deficyt nakręcają głównie przywileje emerytalny i dopłacanie do węgla po 3 razy, nie ma obecnie szans na likwidacje tego, podobnie jak nie ma szans na likwidacje darmozjadów-grubasów z "Solidarności" - oznacza to polityczną śmierć.
Ot mówiąc wprost - mamy głupi naród, więc nic się nie da zrobić.
Taka prawda.
Ty byś coś zrobiła idąc do polityki?
Powodzenia przy głębokich reformach, nawet wiek emerytalny jest problem podnieść - bo zaraz jakiś Duda blokuje wejście do sejmu.
A w takich Niemczech np. podnieśli wiek emerytalny bez problemu - tym się różnimy.
Zgadza się, że w obecnej sytuacji Polski na pewno nie da się wszystkiego naprawić od razu, ale nie można brnąć ciągle w to samo bagno, na czele z ludźmi na stanowiskach, których nigdy nie powinni piastować.
Cytat:
A ja obawiam się, że po prostu nie wiesz o czym piszesz.
Darmowe studia, bezpłatna służba zdrowia, zapewnione emerytury ( i to wcale nie tak niskie ) - to wszystko kosztuje, a my w dodatku jeszcze dopłacamy do jakiś przywilei emerytalnych i innych "Solidarności".
Dlatego temu jestem przeciwna. Co napisałam powyżej.

Nie wiem o czym piszę, czy wiem - przedstawiam moje stanowisko, w miarę mozliwości popierając konkretnymi argumentami.

Cytat:
Gdyby nie było obowiązku, to mało który Polak miałby emeryturę.
To jest jak z palaczami czy osobami nadużywającymi alkoholu - oni tych pieniędzy nie odkładają...oni je po prostu przeżerają.
Tyle się psioczy na ten socjal, a założę się nie o jedną, a nawet o dwie ręce - że bez ZuSu większość Polaków w ogóle by nie odkładała na starość.
Ojej, biedni, co oni zrobią bez emerytury, którą zamiast odkładać, przeżarli! Nic mi do tego. Każdy odpowiada za siebie. Powinnam mieć prawo do samodzielnego odkładania na swoją emeryturę, i chyba nikt tego nie podważy.
Cytat:
Użyje Twojej słabej retoryki - kolega-kolegi-ojca jest adwokatem w dużej kancelarii ( to prawda, chociaż nie lubię takiej argumentacji ) - na początku zaczynał w małej kancelarii, trochę w czasie studiów, potem aplikacja - zarobki na początku wegetatywne, jakieś 1200-1300 zł brutto.
Od tego czasu minęło już kilka lat - teraz pracuje w dużej kancelarii, a zarobki ma tak duże, że kupił sobie auto i myśli o kredycie na zakup mieszkania.
A za ile pracują młodzi ludzie, na zachodzie?
Najniższa krajowa a nawet mniej, z tym że jest tam wyższa - bo i kraje bogatsze, no ale w 20 lat, nie przeskoczymy 50 lat różnicy, którą zapewnił nam komunizm.
Brakuje Ci TRZEŹWEGO spojrzenia, zamiast "daj, daj - już, teraz".
Tak, zapominasz tylko o bardzo istotnej kwestii - ogólnych kosztach życia. Zarobki to tylko jedna strona.
Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
A Ty nie widzisz, że pierwszy post został usunięty z komentarzem "wątek do usunięcia"?
Fakt. :P Można offtopować do woli.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.

Edytowane przez Adne
Czas edycji: 2013-08-21 o 19:06
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 19:28   #26
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
ponieważ jest to tańsze
Z czego wynika to, że jest taniej?
Cytat:
Zalicza się tutaj również często niski poziom usług zdrowotnych świadczonych przez publiczne szpitale, niemiły personel
Gdzie dokładnie?
Bo tak się składa, że po szpitalach swego czasu sporo chodziłem i nic co tu wypisałaś - nie zgadza mi się z rzeczywistością.
A takie proste sprawy typu "Przychodnia" - funkcjonują całkiem nieźle.
Cytat:
6 miesięcy
1) Gdzie się tyle czeka?
Dziwnym trafem ludzie mają np. raka - to chemie dostają od razu.
2) Okej, a jakby było na zachodzie? Czy w ogóle byłoby na taką usługę stać?
Prywatny ubezpieczyciel to wcale nie jest taka fajna sprawa, w przeciąganiu spraw i wstrzymaniu się z wypłatą pieniędzy mają doktorat, mogę nawet tak długo przeciągać aż...dany osobnik umrze.

Cytat:
dla osób jego pokroju do przewidzenia było, iż to nic nie da
Nie, nie było do przewidzenia.
VAT to akurat bardzo sprytny podatek, trudno powiedzieć dokładnie do jakiego %, będzie się opłacać.
Jeśli z wyliczeń im wychodziło, że wpływów będzie tyle i tyle, to tak zrobili.
Im zależy na utrzymywaniu wysokich wydatków, a jest ku temu wiele powodów.

Cytat:
Gorzej, podniesieniem podatku spowodował nam kolejną dziurę w budżecie.
Bzdury.
Dziura to jakieś 16 mld, z VATu było mniej - około 3 mld, dodatkowe 500 mln z akcyzy - to gdzie te 12,5 mld, skoro to niby z VATu wynika?
Poza tym - wpływy spadają co roku o pewną wartość w ostatnich latach, mamy w końcu spowolnienie gospodarcze.
Cytat:
Kolejna ciekawa kwestia - polecam przyjrzenie się Funduszowi Drogowemu, w którym to Rostowski bardzo sprytnie ukrywa kolejne zadłużenia Polaków.
1) Który kraj nie ukrywa swojego realnego zadłużenia?
2) Podaj konkrety, byle nie ze szmatławców typu "niezależna" czy opowieści "a co słonko widziało".
Cytat:
jeżeli ktoś na tak poważnym stanowisku się nie sprawdził, powinien zostać usunięty.
A jak się Microsoftowi słabiej sprzedają windowsy, to też trzeba wszystkich ze stanowisk usuwać?
Czy to jedyna metoda na poprawę sytuacji?
Zresztą n/c, uwielbiam to podejście w Polsce - jeśli jest źle, to wszystko jest winą...jednej osoby.
Nie ma tam żadnych czynników niezależnych itd., NIC - wszystkiemu winne są "zue" rządy.

Poza tym - dymisja Rostowskiego w chwili obecnej, wprowadzi niezły chaos, nikt przy zdrowych zmysłach się na taki krok nie zdecyduje.
Cytat:
nie potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy.
Oczywiście, że potrzeba.
Jeśli poczytasz sobie "w artykule" o produkcji windowsa, to staniesz się ekspertem od klepania kodu?

Bezstronni, znani i cenieni ekonomiści, tacy jak np. Ryszard Petru ( mój idealny kandydat na TŻta, tak swoją drogą - pomarzyć zawsze można ) - dziwnym trafem oceniają Pana Rostowskiego czy PO - umiarkowanie dobrze.
Tak się niestety składa, że są to o wiele bardziej wiarygodne osoby niż Ty, czy 99% Polaków.

Cytat:
le nie można brnąć ciągle w to samo bagno, na czele z ludźmi na stanowiskach, których nigdy nie powinni piastować.
Bzdury.
Problemem nie są ludzie na stanowiskach - wiesz jak są zbudowane gabinety?
Tam są wybitnie specjaliści z danych dziedzin, w hurtowych ilościach.
Minister to taki reprezentant bardziej jest - wbrew pozorom.

Problemem nie są rządy...problemem są Polacy.
Nie da się wprowadzić dobrych reform - bo wtedy wyjdą na ulice, z kolei posłowie nie chcą tracić poparcia - co jest zrozumiałe, mimo wszystko każdy pierw patrzy siebie.
Dopóki elektorat się nie zmieni, to żadna partia nie odważy się na wprowadzenie konkretnych reform.

Cytat:
Każdy odpowiada za siebie.
Odpowiadać - odpowiada.
Ale dziwnym trafem, to zawsze Ci najgłośniejsi krzykacze, mają problem z funkcjonowaniem poza garnuszkiem państwa.

Cytat:
Tak, zapominasz tylko o bardzo istotnej kwestii - ogólnych kosztach życia. Zarobki to tylko jedna strona.
Które są u nas niskie.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-08-21 o 19:35
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 19:34   #27
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

6msc to standardowy czas czekania do w miare sensownego kardiologa na NFZ To mogę potwierdzić, bo sama się naczekałam.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 20:03   #28
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

a u mnie w przychodni do endokrynologa rejestracja jest już na rok uwaga 2015!
ale jak do zwykłego ortopedy czeka się ponad pół roku

a co do zarobków tak tylko wtrącę:
pensje w budżetówce są zamrożone,od iluś tam lat nie było żadnej podwyżki
a koszty życia w Polsce rosną (no chociażby paliwo)
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2013-08-21 o 20:09
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 20:20   #29
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Cytat:
pensje w budżetówce są zamrożone,od iluś tam lat nie było żadnej podwyżki
a koszty życia w Polsce rosną (no chociażby paliwo)
Jak nie było, jak była - nauczyciele np, pierwszy przykład z brzegu.

A paliwo to cena ruchoma, raz niższa, raz wyższa.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 20:20   #30
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: Z czym połączyć bezpieczeństwo wewnętrzne?

Japanication, zbyt dużo czasu zabiera mi odpisywanie w tej dyskusji, tym bardziej, że wątek jest przeznaczony do zamknięcia. Do czego tylko nawiążę:

Oczekujesz konkretnych informacji i źródeł, a sam posługujesz się informacjami, które oficjalnie będą udostępnione za 2 lata - bowiem udostępnienie info o rzeczywistych dochodach z podniesionego podatku VAT jest planowane chyba jakoś na 2015 rok.

Czas oczekiwania na wizytę - przykładem są dziewczyny powyżej, jak i ja - Opole.

Koszty życia w PL niskie ?? Żartujesz chyba ??
Zobacz sobie ile kosztują w UK samochody, a ile tutaj. Jakie są koszta założenia działalności gospodarczej (online w UK), nawet żarełko w takim McDonald's - duży zestaw tutaj 16zł , tam ok. 4 - 5F (przy liczbowo podobnych zarobkach). Ten tekst to już chyba z Twojej strony okrutny żart.

Z mojej strony to by było na tyle.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.