Zorac raz jeszcze - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 16:54   #1621
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Koczica81 Pokaż wiadomość
Curry- rozumiem ze uzywalas go przeciw trądzikowo. Po jakim czasie była poprawa z krostkami ? Juz nic ci nie wychodzi? Mi sie w kolko robią zamknięte zaskórniki i z nich pryszcze. A co ty stosujesz na te zamknięte zaskórniczki?
Moge powiedziec, ze teraz(po 3 miesiacach intensywnego uzywania) jest dobrze, od tyg. nic mi nie wyszlo Nie mialam intensywnego tradziku, bardziej dokuczliwy., powtarzalam sobie, ze z wiekiem przejdzie, ale 20 lat na karku a krostki sie pojawialy. Na zaskorniki tylko Zorac, widze ze staja sie mniejsze i bledsze, wygladaja tak jakby "chcialy wyjsc", nie wiem jak to opisac.

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
a czym z rana ten peeling mechaniczny ??? na zamkniete zaskórniki to salipeg całkiem całkiem
Zmielone platki owsiane+ zel babydream+ woda

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Mnie też skóra nie odchodzi płatami ale ja mam Retin A.Niestety moje niektóre części twarzy nie wygladają dobrze a peelingi mało pomagają
Linienie przeszlo mi z czasem, teraz wystarcza peeling rano
__________________


Edytowane przez curry
Czas edycji: 2009-10-13 o 16:55
curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 12:24   #1622
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Zorac raz jeszcze

Rano peeling?hmm i tak już jestem czerwona więc nie będę ryzykowaćmetodą prób i błędów znajdę cudowny peeling
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 10:22   #1623
imiro
Raczkowanie
 
Avatar imiro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 145
Dot.: Zorac raz jeszcze

Witam. ja wprawdzie nie mam zoraka,tylko retin A żel 0.01, ktory dostalam na recepte w Anglii od lekarza ogolnego za pol darmo plus pigulki anty calkiem za darmo.

minał juz tydzien,jak smaruje sie retinemA zelem...ale gdzie to łuszczenie, podraznienie, zaczerwienienie?? u mnie nie dzieje sie nic,nie zauwazylam zadnych zmian.

w sierpniu zrobilam maske dermamelan i do konca wrzesnia smarowalam sie kremem dermamelan treatment. maska zdzialala cuda, krem troche wspomógl. na zakup drugiego sloiczka nie zdecydowalam sie,bo cena tonajmniej 400zl. zdobylam retin, wkrotce bedemiec takze skinoren.
ale na razie powiem szczerze, ze moja skora zaczyna wygladac tak samo beznadziejnie jak przed dermamelanem. dziury w buzi sa znowu widoczne! skora juz nie jest tak ladnie napięta,pory nie sa juz tak zwezone. no i zaczynam sie swiecic zwlaszcza po kremie z filtrem,choc z drugiej strony ten iwostin 50+ dziala cuda na mojej buzi, bo nadajejej taki ładny bialy kolor i tak ja ładnie ozywia i nawilza.

myslicie,ze na efekty reinu trzeba dlugo czekac czy tez nie na kazdego on w ogole dziala?
imiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 20:01   #1624
Pfff34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 5 029
GG do Pfff34
Dot.: Zorac raz jeszcze

Dziewczyny. Mi dermoatolog zapisał Zorac 0,1% (pamiętam, że kiedyś stosowałam 0,05% i było pieczenie ale nie złuszczał) i szczerze trochę się boję, że pójdę do szkoły i będe jak potwór wyglądać :O
Ale chodzi o to, że przy tym 0,05% nie używałam filtrów (bo mi nie powiedział to skąd miałam wiedzieć) i żadnych odbarwień nie było (stosowałam miesiąc) czy to znaczy, że teraz też nie będzie???
Pfff34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 12:09   #1625
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Pfff34 Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Mi dermoatolog zapisał Zorac 0,1% (pamiętam, że kiedyś stosowałam 0,05% i było pieczenie ale nie złuszczał) i szczerze trochę się boję, że pójdę do szkoły i będe jak potwór wyglądać :O
Ale chodzi o to, że przy tym 0,05% nie używałam filtrów (bo mi nie powiedział to skąd miałam wiedzieć) i żadnych odbarwień nie było (stosowałam miesiąc) czy to znaczy, że teraz też nie będzie???
Nie chcę straszyć, ale przebarwienia mogą pojawić się po pewnym czasie - radzę tym razem zaopatrzyć się w porządny filtr.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 13:03   #1626
Icy-fruit
Rozeznanie
 
Avatar Icy-fruit
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: cato-cato
Wiadomości: 783
GG do Icy-fruit
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
ice-fruit, to super! jakie są na razie efekty? jak wygląda łuszczenei? opisuj na wątku :P
nie zaglądałam długo na watek bo komplety brak czasu. obecnie jestem w pracy, więc zdjęcia postaram się wrzucić w tyg jak wygląda moje łuszczenie się + dorzucic kilka słów komentarza odnośnie retinu. Pozrawiam wszywskie ZORCOwianki
__________________
Learning is a treasure that will follow its owner everywhere..
Icy-fruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 12:10   #1627
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Zorac raz jeszcze

Ostatnio zaczelam eksperymentowac tzn. dodalam do mojej pielegnacji serum z wit. C+E 10% oraz tonik BHA 2% Przy samym zoracu stosowanym czesto i nawilzaczach moja skora czasami byla szorstka, gdy na noc przetarlam twarz BHA i nalozylam od razu nawilzacz(tamanu+HA) rano buza byla gladziutka, eksperyment powtorzylam drugi raz z tym samym skutkiem. Serum z C nakladam po poludniu po zmyciu filtrow i makijazu(rano nie zdazylabym sie z tym wyrobic ). Potem tuz przed snem zmywam twarz i nakladam wyzej wspomiane BHA lub Zorac. Postepuje juz tak tydzien i nie zaobserwowalam nic negtywnego, tylko same pozytywy
Serum z C i tonik BHA wg. przepisu z mazidel

I nie radze komus dodawac BHA jesli sie jeszcze nie "oswoil" z samym zorackiem
__________________


Edytowane przez curry
Czas edycji: 2009-10-20 o 12:12
curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 20:23   #1628
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Zorac raz jeszcze

Dziewczyny jak często można robic peeling enzymatyczny przy co Retinie?I jaki jest najlepszy?Wiem że to wątek o Zoracu ale Retin to prawie to samo
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 22:22   #1629
aguuska
Raczkowanie
 
Avatar aguuska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 180
Dot.: Zorac raz jeszcze

Stosuje ten zorac, z 2 razy w tygodniu.. do tego lysanel, nawilzacz - physiogel i oczywiscie filtry (SVR 50) ale zauwazylam ze mam czerwonawa twarz jakbym wrocila z solarium tez tak macie ? czy to bedzie mi sie utrzymywac caly czas;>????czy sie pogorszy rumień?;/
__________________
bo ja i tak zawsze robie swoje...
aguuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 11:47   #1630
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Zorac raz jeszcze

Ja mialam tylko raz zaczerwieniona twarz, ale z mojej winy(zbyt czeste uzywanie na poczatku..). Teraz cera ma normalny odcien, tylko 5 min po aplikacji filtra jest zaczerwieniona

A peeling enzymatyczny to dla mnie z bromelaina(mozna kupic na biochemii urody gotowaca badz czysta bromelaine z mazidel.)


EDIT: W koncu mam go! Mam nowa tubeczke 0,1% Za mna 3 miesiace kuracji i tubka 0,05%. Dzis pierwsza aplikacja.
__________________


Edytowane przez curry
Czas edycji: 2009-10-25 o 18:11
curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 11:00   #1631
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Zorac raz jeszcze

Kurcze mam kryzys ;/ Czy moze sie zdazyc cos takiego, ze nagle przechodze po 3 miesiacach 2 wysyp? Wysypalo mnie mocno na prawym policzku w okolicach zuchwy przed okresem(nie wiem czy to ma cos z tym wspoolnego, po 2 miesiacach przed okresem nie mialam wysypu).
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 15:23   #1632
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Zorac raz jeszcze

Dzisiaj zdobyłam pierwszą, upragniona tubkę [tubeczkę! - 57 zł ]
0.05 %.

W tamtym sezonie zimowo-złuszczającym stosowałam Diacneal, Effaclar K i mazidłowe peelingi migdałowe i salicylowe w małych stężeniach, ostatnio Brevoxyl.
Boję się tego Zoracu. Zacznę w środę, bo wczoraj posmarowałam się tonikiem migdałowym, poza tym chciałabym ewentualne złuszczanie przeżyć w weekend. Raz w tygodniu.

Poradźcie -
1. Czy mogę używać jak dotąd do mycia twarzy mydła Biały Jeleń?
2. Czy przed nałożeniem Zoracu mogę posmarować się emulsją p/zmarszczkową Ava Mustela z norek? Czy Zorac przebije się przez tą tłustą warstwę, która swoja drogą służy mi jak żadna inna?
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 16:30   #1633
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez coffee and cigarettes Pokaż wiadomość
Poradźcie -
1. Czy mogę używać jak dotąd do mycia twarzy mydła Biały Jeleń?
2. Czy przed nałożeniem Zoracu mogę posmarować się emulsją p/zmarszczkową Ava Mustela z norek? Czy Zorac przebije się przez tą tłustą warstwę, która swoja drogą służy mi jak żadna inna?
Ad1. Ja przed zorackiem mylam tez mydelkiem(ale afrykaskim), teraz uzywam delikatnego zelu Babydream, bo mydlo bylo za ostre(szczypalo...)
Ad 2. Teoretycznie mozna, jednak to nieco oslabi dzialanie Zoracku, lepiej chyba krem wklepac godzine po aplikacji.

Jak sie sprawuje Ava? Dobrze nawilza/koi? Czaje sie juz na ten krem od miesiaca.
__________________


Edytowane przez curry
Czas edycji: 2009-11-09 o 16:31
curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:54   #1634
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Ad 2. Teoretycznie mozna, jednak to nieco oslabi dzialanie Zoracku, lepiej chyba krem wklepac godzine po aplikacji.

Jak sie sprawuje Ava? Dobrze nawilza/koi? Czaje sie juz na ten krem od miesiaca.
Na początku właśnie chciałabym osłabić jego działanie.

"Norki" to jeden z najlepszych kremów jakie miałam, a na pewno najlepszy z tych natłuszczających. Używam oczywiście tylko na noc i w zimie, gdy się złuszczam, bo jest tłusty jak masło i taką ma właśnie konsystencję [twarz świeci się jak księżyc w pełni]. Ale to odpowiada mojej cerze [mieszanej, skłonnej do przetłuszczania, ale przesuszonej]. Bardzo przyjemnie się go aplikuje, pozostawia film, a mimo to mam wrażenie, że nawilża, nie tylko natłuszcza. Nie wiem jak z zapychaniem - moja skóra jest tak skłonna do zanieczyszczania, że nie podejmuję się oceniać co jest temu winne. Wiem jedno - gdy go używam, nie jest pod tym względem gorzej .
Dla mnie samo dobro podczas złuszczania. Się rozpisałam
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 13:56   #1635
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Zorac raz jeszcze

Dziekuje za recenzje, szukam wlasnie czegos tresciwego na noc, bo moje zwyczajowe oleje+HA czasami rady nie daja
Teraz juz na pewno kupie ten krem.
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 14:45   #1636
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Zorac raz jeszcze

Ten krem jest od wczoraj w promocji w Rossmannie za 8.99zł. Wiem, bo sama zakupiłam i mam zamiar dzisiaj przetestować Jak mnie zapcha to oddam mamie albo zużyję na pupę
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 22:37   #1637
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Zorac raz jeszcze

Użyłam Z. dwa razy, w odstępie 5-dniowym. Wczoraj zdołowała mnie pani w Douglasie:

Ja: Dzień dobry, czy jest może zapach x?
Pani: Oj, ja Pani nie pomogę, bo ja jestem z działu pielęgnacji, zawołam koleżankę. Ale może z pielęgnacji coś potrzeba... może... hmm peeling enzymatyczny...?

Proszę Pani, jeżeli Pani to czyta to proszę wiedzieć, że zrobiło mi się bardzo przykro
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 11:48   #1638
bittersweetgirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 165
Dot.: Zorac raz jeszcze

Udało mi się wkońcu zdobyć Zorac (0,05%) musiałam zmienić dermatologa bo poprzednie dwie nie chciały mi wypisać recepty (ta nowa też zrobiła to niechętnie) nie wiem skąd te opory?? Moja skóra wyglądała całkiem nieźle ale differin nie poradził sobie z zaskórnikami, więc postawiłam na coś mocniejszego

Używam dopiero kilka dni i jestem meeeega zadowolona! Zniknęły pojedyncze pryszcze a skóra wygląda na zdrowszą Stosowałam codziennie (!) i nie było tragedii (jestem gruboskórna) jedynie lekko zaczerwieniona skóra Wtedy ratowałam się maseczka uspokajająca z Ziaji Pro (nie używałam żadnych kremów nawilżających) Wszystkie skórki ładnie schodziły podczas mycia twarzy rano i o dziwo skóra jest ładnie nawilżona jedynie mam problem z ustami.. Nie smaruję Zoracu na usta (nie jestem idiotką ) wogóle omijam je szerokim łukiem a mimo wszystko krem jakoś się tam przedostaje

Stosujecie coś dodatkowo?? Pytam o leki od dermatologa Bo mi nic oprócz Unidoxu nie przepisała... a przydało by się coś do samrowania punktowo

Edytowane przez bittersweetgirl
Czas edycji: 2009-11-30 o 11:50
bittersweetgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 22:18   #1639
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: Zorac raz jeszcze

A ja jestem załamana. Retinoidy zaczęłam stosować równy miesiąc temu. Chciałam pozbyc się grudek/pryszczy. Najpierw przez 3 tygodnie Diacneal -buzia była bardziej promienna, ale zrobiła mi sie masakra na twarzy wszystkie grudki powychodziły i dodatkowo tworzyły się nowe . Troche drażnił naczynka wiec zdecydowałam sie na Zorac(bez AHA). Stosuje tydzień i trzy dni i jest podobnie tyle że wszystko jest bardzoej podsuszone. Pryszcze sie lepiej goją. Ale nadal powstają nowe grudki. To mnie najbardziej martwi. Zarówno Zorac jak i Diacneal stosuje tak co 2 lub 3 dni , gdy częściej to twarz mnie piecze przy nakładaniu filtra emulsji Avene 50. Eh ... i co tu robić , co tu robić

Edytowane przez JaAgathaKa
Czas edycji: 2009-12-02 o 22:56
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-06, 19:07   #1640
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: Zorac raz jeszcze

To znowu ja Sorry, że post pod postem. Dziś bez większego biadolenia. Mam konkretne pytanie. Czym się nawilżacie dziewczyny podczas zorackowania? Ja mam w swojej kolekcji: Avene HOL, Avene Antirougeurs Emulsion Legere, Cetaphil Dermoprotector i one mnie szczypią przy nakładaniu. Mam jeszcze: Yves Rocher do skóry naczynkowej, Rilastil Intensive do skóry naczynkowej i babaydream krem chroniący przed zimnem i wiatrem.W ich przypadku boje się zapychania, ale nie szczypią. Czytałam, że duzo osób używa Physiogel. Tylko po za tym czytałam też, że potrafi nieźle zapchać. Te norki Avy mnie troche przerażają. On naprawdę jest z norek???? Czy to nie tak jakby sie smalcem posmarować? Macie jeszcze jakieś pomysły na nawilżenie ? Niedługo zbankrutuję

Edytowane przez JaAgathaKa
Czas edycji: 2009-12-06 o 19:26
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 08:53   #1641
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez JaAgathaKa Pokaż wiadomość
To znowu ja Sorry, że post pod postem. Dziś bez większego biadolenia. Mam konkretne pytanie. Czym się nawilżacie dziewczyny podczas zorackowania? Ja mam w swojej kolekcji: Avene HOL, Avene Antirougeurs Emulsion Legere, Cetaphil Dermoprotector i one mnie szczypią przy nakładaniu. Mam jeszcze: Yves Rocher do skóry naczynkowej, Rilastil Intensive do skóry naczynkowej i babaydream krem chroniący przed zimnem i wiatrem.W ich przypadku boje się zapychania, ale nie szczypią. Czytałam, że duzo osób używa Physiogel. Tylko po za tym czytałam też, że potrafi nieźle zapchać. Te norki Avy mnie troche przerażają. On naprawdę jest z norek???? Czy to nie tak jakby sie smalcem posmarować? Macie jeszcze jakieś pomysły na nawilżenie ? Niedługo zbankrutuję
Odpisze szybko, bo nie mam teraz czasu- Ava ava ava! Kosztuje 10 zl wiec na pewno nie zbankrutujesz, ja nie wiem jak sobie wczesniej radzielam bez niej, teraz zorac 0,1% co drugi dzien i nawilzona paszcza dzieki norkom Aaa i ja po 4,5 miesiaca juz sie nie luszcze(moze to dzieki avie? ;>), tylko czasami minimalnie pod ustami i na skrzydelkach nosa.
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 18:25   #1642
Marriet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: Zorac raz jeszcze

Witam
a może mi któraś z Was powiedzieć, czy to nakładać na całą twarz czy punktowo tam gdzie są przebarwienia?
Marriet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 13:03   #1643
Marriet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: Zorac raz jeszcze

i jeszcze jedno. Uzywajac go nie mozna wychodzic na słonce (opalać się), ale jesli go odstawiłam, ost. raz uzyłam tydzień temu, to dalej musze stosować kremy z filtrem? kiedy mogę się zacząć opalać? bardzo prosze o odp
Marriet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 13:44   #1644
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Odpisze szybko, bo nie mam teraz czasu- Ava ava ava! Kosztuje 10 zl wiec na pewno nie zbankrutujesz, ja nie wiem jak sobie wczesniej radzielam bez niej, teraz zorac 0,1% co drugi dzien i nawilzona paszcza dzieki norkom Aaa i ja po 4,5 miesiaca juz sie nie luszcze(moze to dzieki avie? ;>), tylko czasami minimalnie pod ustami i na skrzydelkach nosa.
A czy ta Ava jest bardzo tłusta? Jaką ma konsystencję, kremu Nivea czy może oliwkowego z Ziaji?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 18:00   #1645
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Zorac raz jeszcze

dzisiaj pierwszy raz użyje zoracu - to chyba moja ostatnia deska ratunku
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 20:35   #1646
Agina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Zorac raz jeszcze

Fifiorek i jakie wrażenia w trzeci dzień zastosowania Zoracu? Ja także zaczynam zoracowanie po raz pierwszy dzisiaj
Agina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 08:14   #1647
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Zorac raz jeszcze

zero podrażnień, zero łuszczenia...
ale ja mam skórę jak nosorożec
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 13:45   #1648
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Zorac raz jeszcze

Witam wszystkie zoraczki. Ja tez właśnie w tym tygodniu zaczęłam zoracowanie. I tu mam pytanie do Was. Dermatolog zalecił mi nakładać zorac co trzeci dzień na 5 min., a potem zmyć i nałożyć dla złagodzenia Argosulfan (krem ze srebrem). Przyznam się, że potrzymałam 1 godzinke i dopiero potem zmyłam, bo nie miałam żadnego podrażnienia, ale z tego co czytam Wy nakładacie w większości na cała noc. Takie nakładanie zoraca na 5 min czy 1 h ma jakikolwiek sens?

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2010-06-11 o 14:13
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 21:57   #1649
DIDA22
Raczkowanie
 
Avatar DIDA22
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 221
Zorac - szybkie pytanie?

Na wstępie przepraszam za zaśmiecanie forum.
Dziś dermatolog zapisała mi 3 miesięczne leczenie Zorackiem (wyleczenie lekkiego trądziku), po tym (we wrześniu) zabieg Dermelan. W dniach 30.07 - 02.08 będę na Węgrzech na wyścigach Formuły 1. Generalnie 4 dni w wielkim upale i nasłonecznieniu. Do stosowania litr Biodermy Photoderm AR UV 50+.
Pytanie czy bezpiecznie rozpoczynać kurację Zorackiem, przed 4 dniowym eksponowaniem na mega słońce?
Mam skłonność do przebarwień pozapalnych. Za słońcem nie przepadam i nie lubię się opalać, ale przede mną wyjazd na "słoneczną patelnię" i trochę się boję skutków. Dermatolog została poinformowana o moim wyjeździe.
Proszę o pomoc Was jako Ekspertek w tej kwestii.
Z góry dziękuję.
DIDA22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 14:14   #1650
bacha_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 20
Dot.: Zorac - szybkie pytanie?

Witam,
u mnie po Zoracu każda ilosć słonca powodowała zaczerwienienia i plamki na twarzy Osobiście radziłabym się wstrzymać z kuracją do powrotu. Filtry słoneczne mają niestety to do siebie, ze nie zabezpieczją w 100%, a ich stosowanie w podróży moze być dość uciażliwe (ja smarowałam sie co 2-3 godziny, co wiąże się z pprawianiem makijazu oczywiście, bo po filtrach skóra się świeci).
Pozdrawiam
bacha_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:57:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.