Dezodoranty / antyperspiranty bez aluminium - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-17, 18:34   #91
Merry Berry
Raczkowanie
 
Avatar Merry Berry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 32
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Nie mawatliwosci co do tego, ze slynne krysztaly to takze zwiazki aluminium (glinu). Chodzi o to zeby dezodorant nie zawieral SOLI ALUMINIUM, a alun sola aluminium z pewnoscia nie jest. Roznica jest istotna, bo sole aluminium wnikaja do organizmu, a alun dziala tylko na powierzchni skory - dlatego uchodzi za zdrowszy i stad jego zastosowanie w eko-dezodorantach.
Merry Berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 19:40   #92
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez Merry Berry Pokaż wiadomość
Nie mawatliwosci co do tego, ze slynne krysztaly to takze zwiazki aluminium (glinu). Chodzi o to zeby dezodorant nie zawieral SOLI ALUMINIUM, a alun sola aluminium z pewnoscia nie jest.
A wiec jakim zw. chem. jest on wg Ciebie jeśli nie solą? I czy znasz jakieś badanie nad przenikalnością ałunu, żeby miec taką pewność dot. bezpieczeństwa?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-07-17 o 19:42
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 19:40   #93
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Ależ jest solą. Siarczanem dokładnie.
I nie wiem skąd pewność, że nie wnika do organizmu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 10:39   #94
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Odkrylam ostatnio pewien krem od pocenia stop i stosuję go na pachy Świetnie działa caly dzien czuje swieżość, zero spocenia.

Prosze o analize czy krem zawiera cos szkodliwego. Widze, że są parabeny, niestety.

Sklad:

Aqua, glycerin, Ethylhexyl Stearate, glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl palmitane, paraffinum Liquidum, Cetearyl Ethylhexanoate, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Alcohol denat. menthol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, parfum, DMDM Hydantoin, Carbomer, Triethanolamine, Benzyl Salicylate, Citronellol, Buthylphenyl methylpropional, Limonene, Linalool.
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 15:54   #95
Merry Berry
Raczkowanie
 
Avatar Merry Berry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 32
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Przyznaję się do błędu, macie rację z tym ałunem... Wygląda na to, że faktycznie jest on jakąś solą aluminium To co napisałam wcześniej, to wyczytałam kiedyś, bodajże na stronie jakiegoś producenta i dalej niestety nie szukałam informacji... a to chyba jest sól aluminium,i owszem
Z tym że nadal jest to inna sól aluminium niż związki stosowane w klasycznych antyperspirantach, i zastanawia mnie, dlaczego tak jest... Dlaczego w zwykłych, drogeryjnych mamy Aluminum Chloride, Aluminium Zirconium Pentachlorohydrate albo Aluminum Chlorohydrate a nie własnie Potassium Alumn, stosowanyw dezodorantach z półki "eko". Jakaś różnica musi być, pomijając różnicę w działaniu, którą chyba każdy zauważył, stosując najpierw tradycyjny antyperspirant, a później słynne "kryształki" i dezodoranty w formie płynnej, zawierajace ałun.

Jeśli chcemy dezodorant bez jakichkolwiek związków aluminium, to jakiś tam wybór jest:
Logona (w tym mój ukochany dezodorant w sprayu Mediterran)
Lavera
Eco Cosmetics
DrHauschka
a jak dobrze poszukać to jeszcze parę innych firm sie znajdzie. Nawet w drogeriach jest od jakiegoś czasu roll-on Garniera... z Eko-Certem No kto by pomyslał, że Garnier tak nas zaskoczy... No i właśnie ten dezodorant Garniera nie zawiera żadnych związków aluminium podobnie jak dezodoranty firm wcześniej przeze mnie wymienionych.
Jak się chce bez aluminium, to się znajdzie Tylko błagam, nie czepiajcie się, ze te dezodoranty zawierają alkohol

Co do słynnych "kryształków" jeszcze, to mimo wszystko wolę "naturalny" deo, zawierający ałun plus jakieś ziółka, niż zwykłe drogeryjne, w których często obok Aluminium Chloride mamy takie składniki jak BHT, parabeny, PEG i jeszcze pare innych "atrakcji".

Ałunu w wersji solo (kryształowy sztyft) nie stosuję, bo nie lubię tego "babrania się" z wodą i wycierania. Miałam raz kiedyś taki, ale nawet nie zużyłam do końca, bo wypadł z podstawy i się pokruszył.
Merry Berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 16:00   #96
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Podejrzewam, że sole aluminium częściej stosowane są po porstu tańsze i łatwiejsze w otrzymywaniu.

A dezodoranty naturalne b. często nie ograniczają pocenia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 16:05   #97
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez Merry Berry Pokaż wiadomość
Z tym że nadal jest to inna sól aluminium niż związki stosowane w klasycznych antyperspirantach, i zastanawia mnie, dlaczego tak jest... Dlaczego w zwykłych, drogeryjnych mamy Aluminum Chloride, Aluminium Zirconium Pentachlorohydrate albo Aluminum Chlorohydrate a nie własnie Potassium Alumn, stosowanyw dezodorantach z półki "eko". Jakaś różnica musi być, pomijając różnicę w działaniu, którą chyba każdy zauważył, stosując najpierw tradycyjny antyperspirant, a później słynne "kryształki" i dezodoranty w formie płynnej, zawierajace ałun.
Przyczyna jest prosta i masz ją napisaną w swoim pytaniu Antyperspirat, jak sama nazwa wskazuje, ma hamować wydzielanie potu i takie mają działanie wymienione sole. Natomiast ałun ma jedynie działanie antybakteryjne wiec nadaje sie tylko jako dezodorant.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-23, 21:44   #98
Merry Berry
Raczkowanie
 
Avatar Merry Berry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 32
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Przyczyna jest prosta i masz ją napisaną w swoim pytaniu Antyperspirat, jak sama nazwa wskazuje, ma hamować wydzielanie potu i takie mają działanie wymienione sole. Natomiast ałun ma jedynie działanie antybakteryjne wiec nadaje sie tylko jako dezodorant.
Tak, ale chodziło mi o coś innego: Jeśli jedno i drugie jest związkiem aluminium równie szkodliwym czy "podejrzanym", to dlaczego dodają ałun do eko-dezodorantów, kiedy jest on droższy, a przy tym wszystkim "mniej skuteczny" - mnóstwo osób narzeka na to, że te dezodoranty nie ograniczają pocenia się).

Nie wiem czy są jakieś doniesienia na temat ewentualnej szkodliwości ałunu, ale dla mnie, tak intuicyjnie rzecz biorąc, jest naturalne i oczywiste, że zapobieganie powstawaniu przykrego zapachu jest działaniem mniej inwazyjnym i szkodliwym niż hamowanie pocenia się. Może ałun nie jest całkowicie "zdrowy", ale w tym sensie na pewno jest zdrowszy... No chyba, że ktoś uważa że to nic złego, że zahamujemy proces pocenia się...

Btw po kilku latach używania eko-dezodorantów (z ałunem lub bez) pocę się znacznie mniej. Wyregulowało się to u mnie na tyle, że w zimie mogę nawet nie użyć żadnego dezodorantu i nie muszę się obawiać, że ludzie będą ode mnie uciekać

Edytowane przez Merry Berry
Czas edycji: 2012-07-23 o 22:08
Merry Berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 13:49   #99
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez Merry Berry Pokaż wiadomość
Btw po kilku latach używania eko-dezodorantów (z ałunem lub bez) pocę się znacznie mniej. Wyregulowało się to u mnie na tyle, że w zimie mogę nawet nie użyć żadnego dezodorantu i nie muszę się obawiać, że ludzie będą ode mnie uciekać
Z tym, że nie wiadomo czy z tym "wyregulowaniem" naturalne dezodoranty miały jakikolwiek związek.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 14:11   #100
Merry Berry
Raczkowanie
 
Avatar Merry Berry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 32
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;35485333]Z tym, że nie wiadomo czy z tym "wyregulowaniem" naturalne dezodoranty miały jakikolwiek związek.[/QUOTE]

Mam 29 lat, od kilku lat (chyba ze 4-5) używam naturalnych deo, a wcześniej, gdzieś od 13 roku życia używałam zawsze zwykłych.

Myślę, że miało, ale rzeczywiście, trudno powiedzieć, być może pocę sie mniej również dlatego, że w okolicach "30" gruczoły potowe już tak nie "wariują", ale i tak sam fakt niepocenia się mnie przeraża i dlatego wybieram kosmetyki, chroniące jedynie przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu.
Na początku, jak się przestawiałam, też było mi trudno się przyzwyczaić, ale z perspektywy czasu uważam, że warto było
Merry Berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 13:19   #101
Dominik_Ana
Przyczajenie
 
Avatar Dominik_Ana
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Ostatnio kupiłam sobie ten kryształ https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-kamieniu.html
Bo słyszałam, że jest super i wogóle, niestety nie doczytałam jak go stosować i odłożyłam go na półkę. Teraz czytam, że trzeba go zmoczyć ... masakra i tu mam dwa pytania. Czy trzeba go mocno zmoczyć, czy może lepiej pachy? I drugie czy jest sens jednocześnie stosować z Etiaxilem?
__________________
Dominik_Ana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 18:41   #102
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

włos się jeży jak czytam o tym aluminium.
Własnie stoje przed dylematem jaki dezodorant teraz kupić.
Ostatnio uzywałam Isana, o którym była mowa wyżej. Nie podobal mi się. Zapach potu+ zapach tego dezodorantu był o d p y c h a j ą c y
Chciałam crystal, ale teraz na pewno go nie wezmę.
Zastanawiam się jeszcze nad LPR. tylko zastanawiam się czy to ten, na ktorym pisze ze ma fizjologiczne PH?
wklejam cały skład zaczerpniety z apteki internetowej:
AQUA / WATER, CETEARYL ALCOHOL, BUTYLENE GLYCOL, PPG-15 STEARYL ETHER, CETEARETH-33, ZINC GLUCONATE, PERLITE, ALLANTOIN
p-ANISIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID ,DIMETHICONE, PARFUM / FRAGRANCE
no i zostaje nowy garnier. kocham wszystko co rozane

Edytowane przez brzozka88
Czas edycji: 2012-08-12 o 08:30
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 08:23   #103
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

kupiłam sanoflore
w SP jest teraz promocja na ten dezodorant i kilka innych produktów -40%
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 10:18   #104
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Sicilia: a czemu nie zostałaś przy dezodorancie TBS tylko wolisz Sanoflore?

Co do mnie, to zawsze używałam możliwie najmocniejszych dezodorantów typu lady speed stick, a od roku jestem na krysztale Cristal z rossmana. Odkąd pamiętam zawsze odpychało mnie od "dezodorantów-nieatyperspirantów", a to dlatego, że jestem stresuś i mam bardzo ostry pot... Teraz po eksparymencie z ałunem jestem bardzo zadowolona: żadnych podrażnień, pocenie się tak jakby unormowało... efekt w zasadzie ten sam co przy zwykłych sztyftach jeśli chodzi o zapach, tylko ze się nie kleję... no i po tym doświadczeniu przychylniejszym okiem patrze na wersje bez aluminium... może się jednak spradzi... :/?

Edytowane przez s_biela
Czas edycji: 2012-08-13 o 10:26
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:15   #105
kociaczek88
Wtajemniczenie
 
Avatar kociaczek88
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 599
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Dziewczyny a znacie jakiś preparat pod pachy bez aluminium dla facetów ?
kociaczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 13:01   #106
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

ja bym spróbowała tego sanoflore albo the body shop -pierwszy pachnie cytryną (czyli tak troche unisex), a drugi ma w asortymencie chyba jakiś leśny...
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:06   #107
kociaczek88
Wtajemniczenie
 
Avatar kociaczek88
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 599
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
ja bym spróbowała tego sanoflore albo the body shop -pierwszy pachnie cytryną (czyli tak troche unisex), a drugi ma w asortymencie chyba jakiś leśny...
A jakaś firma która nie testuje na zwierzętach ?
kociaczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 13:25   #108
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

born to bio? lavera albo logona? może alterra.... no tylko ze one wszystkie nie zawierają perlitu, przez co mogą być troche mniej skuteczne... a born to bio to antyperspirant na bazie sproszkowanego bambusa.

No to zaszalałam i kupiłam sztyft the body shop zielony. Moj target: zurzyc to opakowanie. Jak sie uda to stwierdze czy jestem w stanie żyć bez aluminium. Mam nadzieję, że dam rade zwłszcza, że strasznie podoba mi sie ten zapach

Potwierdzam: zielony jest bardzo unisex -właśnie mąż mi go zabrał oczywiście zanim zdążyłam go użyć. No i jemu ten zapach też się bardzo podoba... :/

Edytowane przez s_biela
Czas edycji: 2012-08-25 o 09:01 Powód: aktualizacja posta
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 10:18   #109
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Przez jakis czas używałam olejku z drzewa herbacianego ale moja rodzina nie znosi tego zapachu więc poszukiwałam czegoś innego. I któregoś dnia użyłam zwykłego kremu Bambino - sprawdził się. Obecnie testuję Sudocrem mojej córeczki i również jest ok, ładnie pachnie i skutecznie hamuje pocenie. Oczywiscie w ciagu dnia ok 2 razy pachy muszę umyc ale tylko gdy mam dzień w którym mam więcej wysiłku. POLECAM więc głównie gęste kremy z cynkiem bo zauważyłam, że właśnie one działają najlepiej.

Cóż... tonący brzytwy się chwyta Na większe wyjścia, czyli mniej wiecej raz w miesiącu stosuję jednak zwyklą Rexonę z aluminium bo obawiam się jednak, że tańcząc, bawiąc się mogłabym się za bardzo spocić i byłby wstyd

Pozdrawiam

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2012-08-30 o 10:19
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-01, 12:33   #110
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

A co powiecie o tym ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...t-w-kulce.html

chyba ałunu rownież nie posiada.. chyba, że się mylę...
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 09:36   #111
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Właśnie przeczytałam cały wątek.
Znalazłam na stronie doz taki oto dezodorant:
Thursday Plantation, Tea Tree Dezodorant (60 ml).

Skład wydaje się być okej (na moje oko). Olejek herbaciany, o którym była już tu mowa, ma działanie antybakteryjne, ale mieszanie wódki z olejkiem jak było podane na którejś ze stron brzmi dziwnie
Chyba się skuszę na gotowca.

Jest jeszcze aloes, zawiera siarczan glinowo-potasowy:
Equilibra, Dezodorant aloesowy, Anti-Odour (75 ml)

Ktoś stosował?
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-03 o 12:12 Powód: Nazwy zamiast linków
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 11:23   #112
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

źle wkleiłaś linki -wyskakuje błąd

glin to inaczej aluminium

ja narazie używam the body shop i polecam... choć jest chyba nieco slabrzy niż ałun, ale to dopiero początek stosowania, wiec polecam...
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 13:59   #113
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-10-14 o 14:00
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 11:13   #114
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Bardzo bym chciała znaleźć dezodorant naturalny, który będzie mnie chronił przed potem

Ten http://www.miejscedobrejenergii.pl/crystal na mnie nie działa.

Aktualnie stosuję "zło", czy dezodorant Vichy z zieloną zakrętką. Działa rewelacyjnie, ale co z tego
Najgorsze jest to, że karmię aktualnie piersią i mam ogromne wyrzuty sumienia, bo mam wrażenie, że ten cały syf dostaje się do mojego mleka, a co za tym idzie, do mojego Dziecka
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 18:54   #115
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Ja od miesiaca uzywam deo kremowe od wolkenseifen.de najlepsze naturalne deo jakie mialam.
Krysztalu nie lubilam bo owszem zapachu potu nie bylo, ale pocilam sie bardzo. Ok zaczelam uzywac w czerwcu w najgorsze upaly, a to nowe kremowe deo uzywam od miesiaca wiec juz tak cieplo nie jest.

Przy innych naturalnych dezodorantach nie bylam zadowolona. zapach nieprzejemny potu powstawal, ale mozna do takiej np Alterra czy innej naturalnej kulki dodac natron czyli sody spozywczej. To moje deo wlasnie bazuje na natronie

Pewnie latem bede miala wielka mokre plamy pod pacha wiec wroce do kremowego Dove, ale teraz poki co jestem bardzo zadowolona z deocreme od wolkenseifen. Nawet myslalam zeby sobie samemu takie deo ukrecic, ale nie mam olejku zapachowego o zapachu NIvea a ja wlasnbie taka wersje dea mam, bo kocham klasyczny zapach NIvea.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-10-15 o 20:02
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 17:00   #116
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 13:43   #117
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

ale takie deo to sobie samemu mozna umerdac. A jak nie to do takiej naturalnej kulki dodac sody spozywczej. Na tym bazuje moje deo. U wolkenseifen jak i u waldfussel sa podane sklady wiec mozna cos pokombinowac i samemu stworzyc takie deo. Nie ma procentowych ilosci podanych, ale i tak mozna sprobowac. najprosciej jest wlasnie dodac sody. to dzieki niej nie ma brzydkiego zapachu. naturalne dea nie zatrzymuja pocenia, ona dzialaja tylko na sam zapach potu. U mnie sie nie sprawdzily , ale mozna je wzbogacic wlasnie soda i zobaczyc jak soda na nas dziala. Jak komus wygodniej to proszku do pieczenia moze dodac to to samo. Dobrze wymieszac w opakowaniu i nie przesadzic z iloscia bo moze podraznic. Dodac z lyzeczke na taka kulke, jak bedzie za malo dodac druga, powinno wystarczyc.
Ja ostatnio rozmyslalam nad stworzeniem wlasnego kremowe deo wedlug skladnikow od wolkenseifen jedynie co mnie powstrzymuje to zapach. Chcialabym wlasnie deo o zapachu kremu Nivea a ze nie mam takiego olejku perfumujacego to poki co dalam sobie spokoj z rozmyslaniem.

Druga sprawa napisz do wolkenseifen czy wysylaja do PL. Skoro wysyla do Szwajcarii to moze i do PL wysle?


o i problem rozwiazany, wysylaja do panstw EU
http://www.wolkenseifen.de/shop_content.php?coID=1

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-10-18 o 13:48
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 12:19   #118
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Bardzo poproszę o analizę czy te produkty zawierają ałun. Bo producent obiecuje, że nie mają soli aluminium (glinu). Nie wiem jednak jak do konca jest z tym ałunem, czy jest on solą glinu ???

Nivea Deodorant, Pure & Natural Action, Jasmine Deodorant Roll - On (Dezodorant w kulce)

Skład: Aqua, Propylene Glycol, PPG-15 Stearyl Ether, Steareth-2, Steareth-21, Parfum, Butyloctanoic Acid, Ethylhexylglycerin, Octenidine HCl, Persea Gratissima Oil, Trisodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Geraniol

Nivea Deodorant, Pure & Natural Action, Lotus Deodorant Spray (Deozodorant o zapachu lotosu w sprayu)

Skład: Butane, Alcohol Denat, Isobutane, Propane, Butyloctanoic Acid, Ethylhexylglycerin, Methyl Phenylbutanol, Octyldodecanol, Propylene Glycol, Aqua, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Eugenol, Parfum.
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 16:47   #119
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 10:10   #120
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Dziękuję za pomoc. Zużyje Nivea do konca bo szkoda mi wyrzucac i rozejrzę sie za czyms bardziej eko. Chyba zdecyduje sie na Sanoflore.
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-01 18:07:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.