Wszystko O Zębach !!!! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-27, 18:32   #91
katinkaa
Raczkowanie
 
Avatar katinkaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 37
Unhappy Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Witaj Maniooreczko!
Mam do Ciebie pytanie. Jakiś czas temu między dwójką a jedynką zrobiła mi sie plamka próchnicowa. Nie jest duża i jest biała. Moja dentystka powiedziała ze narazie nie bedzie ingerować i posmarowała mi ją fluorem. Jakiś tydzień temu zrobiła mi sie kolejna plamka na drugiej dwójce Byłam dzisiaj u dentystki i też mi ją posmarowała i kazała przyść za 2 tygodnie na kolejne smarowanie. Powiedziała też ze ma nadzieje ze plamki nie zrobią sie brązowe Czy np. żel z fluorem może mi pomóc? Bo boje sie ze to smarowanie nie wystarczy i pojawią się kolejne
I mam jeszcze jeden problem. Moje jedynki są w niektórych miejscach troszke jakby przezroczyste. Dentystka powiedziała, że wynika to z mojego zgryzu, że dolne zęby ścierają troche te górne. Ale do tej pory nie miałam z nimi problemu. Na dodatek na obu jednynkach sa takie przezroczyste paski w zdłuż, po środku. Tzn. jeden pasek na jednym zębie. Nie widać ich prawie wcale ale boje sie ze coś może sie ztać przez nie z zębami. No i mam wrażenie że te jednynki są jakieś słabsze niż kiedyś. Co mogę zrobić?
Mam nadzieje że nie przesadzam Ale chętnie zapoznałabym sie z Twoją opinią
Pozdrawiam Katinkaa
katinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 21:06   #92
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Mnie już od dluższego czasu męczy pewien problem :

otóż nie mogę zbyt dlugo myć zębów, bo potem strasznie bolą mnie dziąsla i to do tego stopnia, że praktycznie następne mycie nie wchodzi w grę, bo sprawia mi taki ból...

Nie wiem czym to może byc spowodowane? Powinnam się wybrać do dentysty czy pomogą jakieś specjalne pasty itp. ?
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 21:24   #93
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

agata_wwl
może za bardzo szorujesz po zębach, albo masz za twarda szczoteczkę, zawsze pisze jakiej twardości są włókna, kup sobie takie miękkie
Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 07:45   #94
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Witam
Dzisiaj sprawdziłam pastę, używam Colodent (wybielająca), która ma 1100 ppm F Fluorku Sodu, to chyba dobrze? Albo coś źle przeczytałam. Ale mam zamiar kupić (jeśli znajdę) tę Yotuel
Pytanko jedno mam: Czy takie domowe sposoby wybielania zębów są bezpieczne? Słyszałam, że można wybielać cytryną, albo sodą, a nawet o proszku do pieczenia słyszałam też...?? Bo np. płukanie dziąseł ziołami na pewno nie zaszkodzi, ale co z tym wybielaniem?

Pozdrawiam.
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 18:57   #95
Abi81
Raczkowanie
 
Avatar Abi81
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 105
GG do Abi81
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Kupilam sobie dzisiaj Elmex żel a wczoraj zamowilam w necie Yotuel i mam pytanie - czy Yotuel mozna uzywac codziennie? Jesli tak to jak dlugo?
Abi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 19:05   #96
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez agata_wwl Pokaż wiadomość
Mnie już od dluższego czasu męczy pewien problem :

otóż nie mogę zbyt dlugo myć zębów, bo potem strasznie bolą mnie dziąsla i to do tego stopnia, że praktycznie następne mycie nie wchodzi w grę, bo sprawia mi taki ból...

Nie wiem czym to może byc spowodowane? Powinnam się wybrać do dentysty czy pomogą jakieś specjalne pasty itp. ?
Poleca się używanie szczoteczki "średniej". Myj ząbki robiąc kółka i nie trzyj dziąseł. Czasami płókanka szałwią pomaga w bólu dziąseł.
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 21:09   #97
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Poleca się używanie szczoteczki "średniej". Myj ząbki robiąc kółka i nie trzyj dziąseł. Czasami płókanka szałwią pomaga w bólu dziąseł.

Wlaśnie używam szczoteczki "średniej" a mimo to i tak mycie sprawia mi ból... Staram się też nie szorować zbyt mocno po dziąslach, bo wiem, że potem mogą mnie boleć.

Już sama nie wiem... może mam jakieś nazbyt wrażliwe te dziąsla?
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-28, 21:58   #98
szi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 909
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Bardzo przydatny wątek

Ja takze mam pytanie... Mianowicie chodzi o to, że moje zęby cierpią na fluorzycę. Nie wiem, czy to jest odpowiednia nazwa, ale odbiła mi się o uszy. W skrócie chodzi o to (jakbym myliła pojęcia), że mam problemy z górnymi jedynkami. Pojawiają mi się dość regularnie białe plany na dolnej części zębów. Wygląda to co najmniej źle i mam tego dość. Niedawno miałam z tym spokój, ale to znowu wróciło Zauważyłam, że mam to zazwyczaj, kiedy dłożysz czas nie ma mnie w domu... np jak jestem w szkole...

Maniooreczka
- mam nadzieję, że znasz odpowiedź na moje pytanie. Czym spowodowany jest, jak tego unikać i jak dbać o zęby, które cierpią na wyżej wymieniony problem

Z góry dziękuję za odp
__________________

szi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 15:19   #99
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

STAŁA SIĘ RZECZ STRASZNA...

Rosną mi jeszcze górne siódemki. I nie wyrosły do końca, jeszcze jest na nich trochę dziąsła. Wczoraj wieczorem, jak myłam zęby, chciałam dokładnie umyć te zęby i trochę za mocno pociągnęłam szczoteczką... I to dziąsło, ktore jest w części na jednej 7, oderwało się (zresztą obrazuje to mój nieudolny rysunek). Nie oderwało się do końca, tylko tak jakby się naderwało, wciąż jest na swoim miejscu. Krew się lała strumieniami. Dzisiaj wogóle nie umyłam tego zęba, bo wystarczy że dotknę lekko dziąsła już się leje krew. W tej chwili wygląda to tak, jak na rys.3, jest taki jakby strupek. Pewnie dzisiaj wogóle tego zeba nie umyje, jutro też. I dodam, że wczoraj wogóle mnie to nie bolało, a dzisiaj tak lekko zaczęło. Nie wiem co mam z tym zrobić. Płukanie szałwią chyba nie wystarczy...? Pomocy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ząb1.JPG (6,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ząb_2.JPG (8,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ząb_3.JPG (6,9 KB, 10 załadowań)
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 11:02   #100
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Wczoraj wieczorem, jak myłam zęby, to lekko dotknęłam szczoteczką tego dziąsła. I krew leciała mi jeszcze bardziej niż wcześniej! Wogóle to dziąsło zrobiło się jakieś sine, i coraz bardziej mnie boli. Co mam zrobić???
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 11:09   #101
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu Pokaż wiadomość
Wczoraj wieczorem, jak myłam zęby, to lekko dotknęłam szczoteczką tego dziąsła. I krew leciała mi jeszcze bardziej niż wcześniej! Wogóle to dziąsło zrobiło się jakieś sine, i coraz bardziej mnie boli. Co mam zrobić???
iśc do dentysty
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-01, 11:12   #102
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez agata_wwl Pokaż wiadomość
Wlaśnie używam szczoteczki "średniej" a mimo to i tak mycie sprawia mi ból... Staram się też nie szorować zbyt mocno po dziąslach, bo wiem, że potem mogą mnie boleć.

Już sama nie wiem... może mam jakieś nazbyt wrażliwe te dziąsla?
używaj średniej szczoteczki i myj zęby ruchem wymiatającym tj. przykładaj szczoteczkę do lini dziąsła i przesuwaj na dół i tak wszystkie zęby po kolei i nie omijaj dziąseł ! właśnie to że nie są masowane podczas czyszczenia powoduje ból i krwawienia,koniecznie masuj je podczas mycia,przez pierwsze dwa tygodnie dziąsła mogą krwawić potem powinno być juz ok.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 11:14   #103
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez Paulima Pokaż wiadomość
Witam
Dzisiaj sprawdziłam pastę, używam Colodent (wybielająca), która ma 1100 ppm F Fluorku Sodu, to chyba dobrze? Albo coś źle przeczytałam. Ale mam zamiar kupić (jeśli znajdę) tę Yotuel
Pytanko jedno mam: Czy takie domowe sposoby wybielania zębów są bezpieczne? Słyszałam, że można wybielać cytryną, albo sodą, a nawet o proszku do pieczenia słyszałam też...?? Bo np. płukanie dziąseł ziołami na pewno nie zaszkodzi, ale co z tym wybielaniem?

Pozdrawiam.

wszystkie domowe metody nie są polecane,wcześniej czy póżniej może dojść do ubytków w szkliwie,jesli chcesz w miare bezpiecznie wybielić zęby to zrób to u stomatologa,ewentualnie stosuj pasy wybielające ale i te niezbyt często.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 17:25   #104
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez Kiya Pokaż wiadomość
iśc do dentysty
Bardzo chętnie bym tak zrobiła, ale w mojej mieścinie jest nie dentysta, a istna rzeźniczka. Za cholerę do niej nie pójdę. A z moim denstytą jestem umówiona dopiero na sierpień. I jestem w kropce
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 17:29   #105
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu Pokaż wiadomość
Bardzo chętnie bym tak zrobiła, ale w mojej mieścinie jest nie dentysta, a istna rzeźniczka. Za cholerę do niej nie pójdę. A z moim denstytą jestem umówiona dopiero na sierpień. I jestem w kropce
Jeżeli masz problem z zębami to Twój dentysta nie powinien odmówić Ci wizyty wcześniej.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 17:35   #106
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Jeżeli masz problem z zębami to Twój dentysta nie powinien odmówić Ci wizyty wcześniej.
Ale on leczy tylko prywatnie. Zresztą tak czy siak do konca tego tygodnia i tak ma urlop
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 17:40   #107
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu Pokaż wiadomość
Ale on leczy tylko prywatnie. Zresztą tak czy siak do konca tego tygodnia i tak ma urlop
Ja też się leczę prywatnie u dentysty i jeżeli są jakiekolwiek problemy to kolejka nie obowiązuje-przecież nie będziesz męczyć się przez 3 miesiące z zębami. Jeżeli Twój dentysta jest na urlopie to na Twoim miejscu spróbowałabym iść jutro do kogoś innego
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 18:31   #108
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Tylko jest 1 mały problem: w mojej okolicy są sami rzeźnicy i partacze. I tak mam traumę do końca życia po kilku wizytach i wypadniętych plombach u nich. Nie ma żadnego naprawdę dobrego stomatologa poza nim. I dlatego ma takie długie kolejki niestety.
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 19:02   #109
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu Pokaż wiadomość
Tylko jest 1 mały problem: w mojej okolicy są sami rzeźnicy i partacze. I tak mam traumę do końca życia po kilku wizytach i wypadniętych plombach u nich. Nie ma żadnego naprawdę dobrego stomatologa poza nim. I dlatego ma takie długie kolejki niestety.
Co to wolisz do sierpnia nie myć zęba? Nie masz zębów do plombowania tylko problem z dziąsłami. Ja też mam listę dentystów do których nie pójdę,ale jakbym miała sie męczyć i cierpieć to nie obchodziłoby mnie kto mnie przyjmuje tylko,żeby przestało boleć.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-01, 20:22   #110
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu Pokaż wiadomość
Bardzo chętnie bym tak zrobiła, ale w mojej mieścinie jest nie dentysta, a istna rzeźniczka. Za cholerę do niej nie pójdę. A z moim denstytą jestem umówiona dopiero na sierpień. I jestem w kropce
koniecznie idź do lekarza. To nie są żarty.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 08:36   #111
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

manioreczka87- jako Twoja starsza kolezanka po fachu(skonczylam stome 3 lata temu) musze pogratulowac fachowosci odpowiedzi i zapalu oby sie nie wypalil kiedy zaczniesz pracowac i tych pytan bedzie znacznie znacznie wiecej
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 14:39   #112
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

ojej właśnie wróciłam z dłuuuuggiieeeegoooo weekendu i widzę jak dużo pytań narosło )) zaraz będę czytała
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 14:44   #113
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

SophieNeveu - rzeczywiście to nie są żarty...nie możesz sobie pozwolić na "nie mycie zęba " do sierpnia, ani przez miesiąc, ani przez tydzień, ani przez 2 dni...bakterie bronią się w ten sposób i w tym miejscu hulają i robią sobie uroczystą kolację....powiem jedno - jak najszybciej do stomatologa i bez wymówek - dzwonisz i mówisz co się stało i powinien cię przyjąć...a jak nie to idź do innego...nie ważne czy partacze czy nie - muszą ci pomóc w tym wypadku...póki co kup sobie szczoteczkę bardzo bardzo mięciutką taką dla osób po zabiegach hirurgicznych i itak myj to miejsce...zwracaj uwagę, aby docierać tam płukanką...a szałwia na pewno nie wystarczy
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 15:10   #114
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

agata_wwl - polecam metodę mycia zębów z 1 postu tego wątku...na pewno twój ból powodowany jest złym sposobem szczotkowania...dlatego drażnisz sobie dziąsła
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 15:38   #115
zanag
Raczkowanie
 
Avatar zanag
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 118
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

to ja też z pytankiem

3 dni temu przekułam sobie język
wiem - zaraz mi się oberwie że zniszczę sobie zęby, że w przyszłości osuną mi się dziąsła i pozdzieram sobie szkliwo do końca...
na pewno jest takie ryzyko, ale mam zamiar dbać bardziej o ząbki
no właśnie - czy oprócz regularnego szczotkowania pastą z odpowiednią zawartością fluoru mogę coś jeszcze "zrobić" dla moich ząbków?
jak tylko wygoi mi się dziurka zmienię kolczyk na taki z kulkami z antyalergicznego tworzywa, no i pręcik będzie krótszy, więc mniej się będą kulki obijać o ząbki

a- i czy dentysta przy wizycie może kazać zdjąć mi kolczyk?
wyjeżdżam z kraju na dłuższy czas i lepiej odwiedzić pana Olka zwł że chyba będzie miał trochę do roboty w mojej paszczy

z góry dziękuję za odp i za założenie takiego świetnego wątku!
pozdrawiam!
__________________
"All I ever wanted, All I ever needed
is here - in my arms…"


zanag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 21:04   #116
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

zanag - ogólnie tak jak myślisz potępiam taki kolczyk jeżeli chodzi o sprawy w jamie ustnej...ale skoro juz go masz to twoja sprawa i ty "pozdzierasz sobie szkliwo" jeżeli chodzi o higienę moim zdaniem powinnaś po prostu zwrócić większą uwagę na miejsce kolczyka i "dziurkę". Po 1 - na pewno nie omijaj tego miejsca i czyść miękką szczoteczką, aby uniemożliwić rozwój bakteriom, Po 2 - koniecznie płukanki - zainwestowałabym w Listerine 2 razy dziennie 15 minut po szczotkowaniu przez 60 sekund (może to byc trudne bo ma mocny smak, ale trzeba się przełamać), Po 3 - myślę, że przynajmniej raz w tygodniu powinnaś wyjmować ten kolczyk i dezynfekować go, wtedy także dokładniej przepłukać tą dziurkę płukanką z wody utlenionej 3 % (na opakowaniu istnieje adnotacja jak przygotować roztwór do płukania jamy ustnej), albo płukanką,
Oczywiscie to co wyzej napisałam odnosi się do pielęgnacji już zagojonej"dziurki" po przekłuciu. Myślę, że te zabiegi będą profilaktyką próchnicy, ponieważ wokoło kolczyka, także na nim, oraz w dziurce na pewno gromadzi się płytka nazębna...jeżeli chodzi o zapobieganie rysowania szkliwa itp...to niestety nie wiem co mogłoby pomóc...ponieważ sam kolczyk rysuje zęby i jest bardzo abrazyjny...myślę, że na nic zda się wzmacnianie szkliwa, ktore itak cały czas jest osłabiane...mogę polecić tylko dodatkowy żel fluorowy...ale nie wiem czy to coś da Kolczyk może również sprawić,że wypełnienia będą mniej trwałe.

Stomatolog może poprosić Ciebie przy wizycie, abyś zdjęła kolczyk, ponieważ może on przeszkadzać w czasie zabiegu, przy używaniu narzedzi, ślinociągu, ssaka...

Ogólnie uważam, że kolczyk bardzo niszczy zęby i są to zniszczenia, których już nigdy nie naprawisz - uwierz mi czas szybko leci, a resorpcja dziąseł nastepuje wcześniej niż wiele z Nas sądzi...możesz w przyszłości żałowac swojej decyzji. Wiem, że moda to moda i kolczyk "upiększa", ale piękne zdrowe zęby również "upiększają"...a kolczyk kiedyś zdejmiesz i ci się znudzi, a wtedy twoje zęby będa wstydliwym problemem, a nie OZDOBĄ ...jednak wybór należy do ciebie Jeżeli bardzo zależy Ci na tym kolczyku to po prostu dbaj o higienę w sposób który napisałam wcześniej
Pozdrawiam
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 07:18   #117
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez agata_wwl Pokaż wiadomość
Mnie już od dluższego czasu męczy pewien problem :

otóż nie mogę zbyt dlugo myć zębów, bo potem strasznie bolą mnie dziąsla i to do tego stopnia, że praktycznie następne mycie nie wchodzi w grę, bo sprawia mi taki ból...

Nie wiem czym to może byc spowodowane? Powinnam się wybrać do dentysty czy pomogą jakieś specjalne pasty itp. ?
po pierwsze: STOMATOLOG
po drugie: Wit C, byc moze masz jej niedobor, mi dentystka poradzila kiedys zeby rozgryzala tabletke wit C ( jest strasznie kwasna) w buzi i dopiero polykala, nie wiem czy to przypadkiem nie niszczy szkliwa ale pomaga, ale przede wszystkim owoce( kiwi, porzeczka, pomarancze) warzywa (pomidory zielona, salata, papryka itp) i zielona herbatka
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 15:59   #118
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Czy jest sens fundować sobie piaskowanie skoro powoduje szybsze osadzanie się nalotów na zębach?? Czy to nie jest kołowrotek, że jak się raz zacznie to potem już trzeba to kontynuować?? Może lepiej mieć żółtą kość zębów, ale przynajmniej zdrowych??
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 20:49   #119
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

MonalisaG - nie radź dziewczynie wit. C, oraz owoców, bo jeżeli myje zęby złą metodą i trze po dziąsłach szczoteczką to cała wit. C na nic się zda twoja rada...takie zaniedbania i nieprawidłowe mycie, wręcz "szorowanie" to najczęstsze przyczyny bardzo szybkiej resorpcji dziąsła (odsłaniania się szyjek) i wiem, że czesto może do tego dochodzić już ok 20 roku życia i wczesniej jeżeli są zaniedbania dotyczace właśnie sposobu mycia zębów. Póki co stomatolog nie jest konieczny jeżeli dziewczyna naprawdę myje zęby szorując, lub zataczając kółka...jeżeli zacznie używać miękkiej szczoteczki (broń boże średniej którą chyba już wcześniej polecałaś bo przy problemie z dziąsłami to katastrofa) i porządnie myć zęby porządną metodą to może okaże się, że problem minie. jeżeli natomiast nie to dopiero wtedy trzeba rozpatrywać inne przyczyny. Z doświadczenia wiem, że u pacjentów najczęściej objawy wymienione przez agata_wwl to zaniedbania dotyczące oczyszczania jamy ustnej, bo duża część stomatologów zaleca właśnie WIT C, oraz dietę aby usunąć skutki, a nie robi nic aby wyeliminować przyczynę...a na prawdę inna szczoteczka i odpowiednia metoda potrafią zdziałać cuda uwierzcie dziewczyny.
PS. zielona herbatka zostawia straszny nalot na zębach i pita w nadmiarze potrafi nieźle zafundować brązowawe ząbki.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 20:57   #120
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Tancerka Pl - napisałaś "myj ząbki tocząc kółka" !!!! Jak widzę takie posty to naprawdę wstyd mi, że społeczeństwo w Polsce jest tak zacofane, ale nie dziwię się, bo po prostu "starsi" stomatolodzy nic nie mówią na ten temat.
POWTARZAM KOLEJNY RAZ !!!!!
Dziewczyny !!!! Mycie zębów ruchami okrężnymi "tocząc kółka" polecamy dzieciom !!!!!! Wy nie możecie tego robić !!! Źle oczyszczacie zęby, nie usuwacie płytki nazębnej, bakterie z jednego zęba przerzucacie na drugi, naruszacie strukturę dziąseł. OKRĘŻNA METODA DO ŚMIETNIKA !!! Naprawdę wiem co mówię i chcę Wam pomóc, abyście nie miały problemu z próchnicą i odsłanianiem się szyjek.
Metoda polecana dla was to tzw. metoda Bass`a którą opisałam w 1, lub 2 poście (w każdym razie na początku). Jest to dosyć trudne do nauczenia, jeżeli nigdy wcześniej tego nie robiłyście (chociaż powinnyście za pewne od dawna), ale MUSICIE się nauczyć. Jeżeli sprawia Wam to trudność to zróbcie wizytę u stomatologa, lub higienistki stomatologicznej, poproście o instruktarz higieny jamy ustnej - pokażą Wam dokładnie jak to robić, a czego nie można robić. Wiem z doświadczenia, że do niektórych pacjentów trudno dotrzeć i często nie da zmienić się przyzwyczajen i nawyków, jeżeli pacjent tego nie chce, ale to przecież JEGO zęby i to on będzie miał ostatni stopień rozchwiania zęba w wieku 30-40 lat, albo po ciąży ( bo są panie które uważają, że ciąża im "zjadła zęby"), a nie JA
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-13 07:33:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.