Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-27, 12:06   #4051
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie. Nie chcę wracać do mineralnego dlatego pozwole je sobie zadać tutaj. Jeżeli nie mam primera to mogę użyć mąki ziemniaczanej lub zwykłego pudru wykańczającego, tak? Pudru nie mam naturalnego, ale to chyba jakoś nie będzie kolidować? Chodzi mi o okres powiedzmy miesiąca. Potem się zaopatrze w co trzeba
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Możesz ale następnym razem zadaj takie pytanie na plotkowym, bo niedługo zrobi nam się tu wątek mineralny, a nie chcemy się narazić Lorri
Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź .
Nie wydaję mi się, abym w jakiś sposób łamała regulamin forum, ale zawsze mogę się mylić.

Phenome wypowiedziało się na Facebook'u w kwestii dostępności maski oczyszczającej. Ma być za o.k. miesiąc. Przed walentynkami mają też zamiar wprowadzić zmiany w ich sklepie internetowym. Chyba chodzi o te promocje.
Oczywiście na mojego maila nie odpisali...
Mnie tez się nie wydaje, żebyś łamała regulamin forum, ale kiedyś zbytnio się rozgadałyśmy na temat kwasów i potem czułyśmy oddech moda przez parę tygodni

Czekam z niecierpliwością

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
A ja oznajmiam, że już więcej nic nie kupię. Do końca L U T E G O ZERO ZAKUPÓW. (no może poza tonikiem z NOA LAB) Będąc w piątek w Waw (za często tam jestem, zdecydowanie za często) musiałam przecież coś kupić. Bo jakbym tak z pustymi rękami wróciła? No i stało się to co się stało. Bo promocja była. Tak sobie tłumaczę. Uzależniłam się, czy jaki czort?
Daj znać jak się spisuje Happy, uwielbiam Cooling, ale już myślę, w co zainwestować kolejnym razem.

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
znacie taka firme REN? szwedzka, eko?

wiecie co.. zamierzalam wystawic na All moj olejek P&R .. dobrze ze spojrzalam na date waznosci - 12.05.2012 !! a kupowalam na jesieni w Sephorze
Kojarzę, że Sicilia zachwalaa maseczkę glikolową

No co Ty mówisz, jesteś pewna

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
anula_ga , Korah , mlodziudka85, promolcia, Klolcia, jadzia_jadzia
Dziewczyny weszłam dzisiaj na wizaż i mnie zatkało bardzo dziękuję za te wszystkie pozytywne wypowiedzi normalnie jakaś dowartościowana spać pójdę,bardzo miło mi się zrobiło
Nie dość, że piekna, to jeszcze odważna Wątek trwa już 3 rok, a większość z nas nadal nie wie, która jak wygląda

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a teraz pytanie za 100 punktów: chcę sobie ukręcić jakieś masło przeciwko rozstępom. myślałam o tym, żeby zmieszać masło shea, kakaowe, ewentualnie trochę kokosa, i do tego domieszać olej z dzikiej róży i np. jojoba czy migdał, w razie jak by to jeszcze za gęste było... no i właśnie pytanie - jak mniej więcej dobrać proporcje? czy może z czegoś zrezygnować? nie chcę, żeby to było takie "twarde" jak samo shea, ani takie lejące jak sam olej... coś pomiędzy. zapewne będę na początek kombinować z proporcjami na małych porcjach, ale może jakieś propozycje wyjściowe macie z doświadczenia?
Jeśli konsystencja ma być łatwa w nakładaniu, to masła stałe nie więcej niż 40%, tak mi się przynajmniej wydaje, z tego co pamiętam, kręciłam już dawno temu. Ale powiem Ci szczerze, że takie masło może nie być wystarczające dla skóry, warto na zmianę stosować nawilżacze, albo oprzeć skład nie tylko na olejach, ale i humektantach i różnych substancjach aktywnych.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 12:13   #4052
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że moja buteleczka z zsk zacina się przez te farfocle.
W ogóle to mam duży problem z używaniem takiego spreju na skórę głowy, bo mam tyle włosów, że płyn nie dochodzi... na czubku głowy to ok bo odgarniam ręką mocno włosy i psikam ale z tyłu nie dam rady.
Egzaminy stresujące i męczące, ale póki co nie ma trójek Jeszcze 3 w tym ang B2 a ja taki młot z ang, że szok
dalej z egzaminami tez napewno bedzie tak super!!!
Justyś, ja do wszelkiego typu wcierek skalpowych uzywam białej buteleczki farmaceutycznej z zsk 15 ml - ma genialny do takich operacji dozownik. Spróbuj, to naprawde dużo wygodniejsze i szybsze niz spray nalewasz płyn do butelki i jeżdzisz tą butelką lekko ją naciskając, od przodu do tyłu głowy, robiąc jakby przedziałek przy przedziałku mi to zajmuje max minutę. Potem tylko szybciutki masażyk skalpu i w 2 minutki sprawa załatwiona
Dzięki temu też całość płynu idzie na skalp , bo jednak przy sprayu więcej osiada na włosach dookoła przedziałka. A tutaj nanosisz na skalp, a na włosy rozprowadzasz czesząc.
Jak nie masz takiej buteleczki to Ci podeslę.
Oleje nakładam tak samo, minutka i olej na calutkiej głowie! Potem tylko grzebieniem roznoszę go na długość włosów i dodatkowo wcieram tylko na końcówki
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-01-27 o 12:14
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 12:13   #4053
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość
Klocia ja tez bede na Noa Lab zamawiac kupilam juz na Phenome, Pat&Rub teraz mam zamiar NoaLab i Kaline a i Body Shop zamawiam

Wlasnie co z body Shop polecacie ???
Ja tylko kojarzę, że Anwen zawsze odżywkę bananową zachwala

Cytat:
Napisane przez olaola1 Pokaż wiadomość
nie zdążyłam
Tonik azeloglicyna wit. B
Tonik z AHA 10%
Serum-olejek rokitnik i wiesiołek witamina C
muszę ułożyć plan co w jakiej kolejności używać i na razie stop z zakupami-
Haha, kolejna Za chwile wszystkie będziemy miały ten tonik, mój mam nadzieję wyślą w poniedziałek...
Tylko się trochę zmartwiłam, bo myślałam, że on będzie miał jako takie właściwości nawilżające, a margo napisala, ze ja wysusza :C

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Kozieradka punkowo na wypryski w ciągu jednej nocy z podskórnej guli zrobiła mi delikatne płaskie przebarwienie - wszystko się wchłonęło jakoś!
True story!
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 12:36   #4054
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Marcelinka, a gdzie zamawiasz The Body Shop?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 12:47   #4055
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli konsystencja ma być łatwa w nakładaniu, to masła stałe nie więcej niż 40%, tak mi się przynajmniej wydaje, z tego co pamiętam, kręciłam już dawno temu. Ale powiem Ci szczerze, że takie masło może nie być wystarczające dla skóry, warto na zmianę stosować nawilżacze, albo oprzeć skład nie tylko na olejach, ale i humektantach i różnych substancjach aktywnych.
no przecież wiem, że same tłuszcze nie wystarczą, ale całego balsamu mi się kręcić nie chce, bo bym pewnie musiała jakoś zakonserwować - to dla mnie stanowczo za dużo zabawy
dlatego mam zamiar moje masło stosować zamiennie z nawilżającym balsamem, o!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 15:22   #4056
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Witam
Na biochemii urody jestem nowa i szczerze mówiąc czuję się bardzo zagubiona, ale mam nadzieję, że z czasem się odnajdę Mam też nadzieję, że w dobrym miejscu piszę.
Chciałabym stosować naturalną pielęgnację skóry, zapobiec zmarszczkom, mieć dobrze nawilżoną cerę przeczytałam Biochemiczne Kompendium i zdecydowałam jak na razie zaopatrzyć się w olejek myjący z BU, a także zrobić ocet jabłkowy, jako tonik i w sumie nie wiem, co dalej. Myślę, że jeszcze za wcześnie na te różne kwasy i własnoręcznie robione kremy
Do tej pory twarz myłam m. in. żelem do higieny intymnej Facelle lub próbowałam OCM, dawno temu także używałam zwykłych żeli do mycia twarzy. Jedyny krem jaki stosuję to Bambino Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona i poprowadzicie
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 15:32   #4057
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Witam
Na biochemii urody jestem nowa i szczerze mówiąc czuję się bardzo zagubiona, ale mam nadzieję, że z czasem się odnajdę Mam też nadzieję, że w dobrym miejscu piszę.
Chciałabym stosować naturalną pielęgnację skóry, zapobiec zmarszczkom, mieć dobrze nawilżoną cerę przeczytałam Biochemiczne Kompendium i zdecydowałam jak na razie zaopatrzyć się w olejek myjący z BU, a także zrobić ocet jabłkowy, jako tonik i w sumie nie wiem, co dalej. Myślę, że jeszcze za wcześnie na te różne kwasy i własnoręcznie robione kremy
Do tej pory twarz myłam m. in. żelem do higieny intymnej Facelle lub próbowałam OCM, dawno temu także używałam zwykłych żeli do mycia twarzy. Jedyny krem jaki stosuję to Bambino Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona i poprowadzicie
witaj
uważaj - z nami zagubienie może się przerodzić w nawyk
w większości piszemy tu o gotowych kosmetykach naturalnych, napewno coś Cię wśród nich zainteresuje. Jakis czas temu dzieliłyśmy się swoimi hitami kosmetycznymi - cofnij sie kilkanascie stron, napewno da Ci to świetny pogląd na najlepsze naszym zdaniem kosmetyki naturalne
Niektóre z nas, w tym i ja, mamy tez linki w podpisach - tam równiez znajdziesz wiele ciekawych typów kosmetycznych.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 15:50   #4058
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Witam
Na biochemii urody jestem nowa i szczerze mówiąc czuję się bardzo zagubiona, ale mam nadzieję, że z czasem się odnajdę Mam też nadzieję, że w dobrym miejscu piszę.
Chciałabym stosować naturalną pielęgnację skóry, zapobiec zmarszczkom, mieć dobrze nawilżoną cerę przeczytałam Biochemiczne Kompendium i zdecydowałam jak na razie zaopatrzyć się w olejek myjący z BU, a także zrobić ocet jabłkowy, jako tonik i w sumie nie wiem, co dalej. Myślę, że jeszcze za wcześnie na te różne kwasy i własnoręcznie robione kremy
Do tej pory twarz myłam m. in. żelem do higieny intymnej Facelle lub próbowałam OCM, dawno temu także używałam zwykłych żeli do mycia twarzy. Jedyny krem jaki stosuję to Bambino Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona i poprowadzicie
Witamy
Olejek myjący z BU dobrze wspominam. Może popatrz jeszcze na ich stronę, samego olejku nie opłaca się zamawiać.
Jakie wrażenia po OCM.
Wnioskuję, że masz suchą skórę skoro używasz takiego tłuściocha.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 16:36   #4059
marcelinka12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 688
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Marcelinka, a gdzie zamawiasz The Body Shop?
ja przez dziewczyne z 50% znizka jak chcesz prezsle Ci liste
marcelinka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 16:40   #4060
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

miałam i krem i maseczkę...są spoko ale nie my favourite
jaką próbeczkę przygarnełaś?
To krem Ideal. Całkiem fajna cięższa konsystencja, w sam raz na zimę, ale nie kupię pełnowymiarowego, bo muszę zużyć Luscious. Może za rok

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Ja chwaliłam i u mnie działa pięknie. Alina z bloga alinarose także go zachwala. Zresztą to od niej się zaczęło A z tym nie-nie-kupowaniem też, co miesiąc sobie obiecuję
Przeczytałam już Twoją opinię i wydaje się, że ten tonik jest dla mnie stworzony..


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Daj znać jak się spisuje Happy, uwielbiam Cooling, ale już myślę, w co zainwestować kolejnym razem. \
Po kilku razach na pewno mogę powiedzieć, że nawilża. Zależy mi głównie na poprawie elastyczności skóry pod oczami, bo jakaś taka ostatnio zrobiła się mało sprężysta. Dam znać po dłuższym użytkowaniu
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 16:57   #4061
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

savon noir bardzo mi odpowiada do mycia twarzy

zużyłam tez mini mydełko tuli kokos+mleko - bardzo fajne, bardziej kremowa piana niż w kokosku, delikatne, super do paszczy.
Teraz pod topór idzie oliwka 100% i mydło do golenia

krem pod oczy safea wciąż jest bardzo jest fajny, ale tyle próbek czeka w kolejce

Napaliłam się jak goopia na szampony i odżywki faith in nature
bosze! Jak je chce mieć!
Miałam kiedyś szampon, z rozmarynem o ile dobrze kojarzę, a teraz chce z propolisem i z tea tree. Odżywek sobie upatrzyłam chyba z 5
Będę silna! Będę silna!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 17:44   #4062
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
zużyłam tez mini mydełko tuli kokos+mleko - bardzo fajne, bardziej kremowa piana niż w kokosku, delikatne, super do paszczy.
Teraz pod topór idzie oliwka 100% i mydło do golenia
Czaję się na kokosowe z mlekiem od pół roku i nie potrafię zamówić, bo ciągle coś.. Czuję, że w końcu ulegnę


Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Napaliłam się jak goopia na szampony i odżywki faith in nature
bosze! Jak je chce mieć!
Miałam kiedyś szampon, z rozmarynem o ile dobrze kojarzę, a teraz chce z propolisem i z tea tree. Odżywek sobie upatrzyłam chyba z 5
Będę silna! Będę silna!
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 17:56   #4063
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Mam go dobrze się sprawuje
Tzn. działa i efekt suchej pachy daje
Jest dość tępy w nakładaniu - ten sztyft sztywny niczym plastik, ale zostawia taką warstewkę na skórze i chroni, jednak nie zatyka porów na dłużej, bo się zmywa. Powiem szczerze, zwykłe sztyfty - o ile jeszcze pamiętam - były przyjemniejsze, wchłaniały się niczym krem...
Wolę ten sztyft jednak niż wodnistego garniera
a moze ten sztyft trzeba troche zmoczyc przed uzyciem tak jak deo w krysztale? a jak z zapachem tego deo wyczuwalny jest?
Dla mnie w sumie najwazniejsze jest, zeby paszka byla sucha i zeby zapach byl w miare delikatny
przejrzalam iherba pod katem sztyftow i nic za bardzo nie ma

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ok, dzięki
A szamponu neutralnego też jestem bardzo ciekawa, nie zwracałam nawet na niego uwagi, myślałam, że to takie nic jak Babydream dla dzieci skoro neutralny.
jesli chcesz moge Ci przeslac troche szamponu na sprobowanie i chyba na algi z organicseries tez mialas ochote

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Witam
Na biochemii urody jestem nowa i szczerze mówiąc czuję się bardzo zagubiona, ale mam nadzieję, że z czasem się odnajdę Mam też nadzieję, że w dobrym miejscu piszę.
Chciałabym stosować naturalną pielęgnację skóry, zapobiec zmarszczkom, mieć dobrze nawilżoną cerę przeczytałam Biochemiczne Kompendium i zdecydowałam jak na razie zaopatrzyć się w olejek myjący z BU, a także zrobić ocet jabłkowy, jako tonik i w sumie nie wiem, co dalej. Myślę, że jeszcze za wcześnie na te różne kwasy i własnoręcznie robione kremy
Do tej pory twarz myłam m. in. żelem do higieny intymnej Facelle lub próbowałam OCM, dawno temu także używałam zwykłych żeli do mycia twarzy. Jedyny krem jaki stosuję to Bambino Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona i poprowadzicie
witamy nowa kolezanke

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
savon noir bardzo mi odpowiada do mycia twarzy

zużyłam tez mini mydełko tuli kokos+mleko - bardzo fajne, bardziej kremowa piana niż w kokosku, delikatne, super do paszczy.
Teraz pod topór idzie oliwka 100% i mydło do golenia

krem pod oczy safea wciąż jest bardzo jest fajny, ale tyle próbek czeka w kolejce

Napaliłam się jak goopia na szampony i odżywki faith in nature
bosze! Jak je chce mieć!
Miałam kiedyś szampon, z rozmarynem o ile dobrze kojarzę, a teraz chce z propolisem i z tea tree. Odżywek sobie upatrzyłam chyba z 5
Będę silna! Będę silna!
dobry zart Anula
Tez lubie savon noir i to mydelko tuli od Ciebie
Z kremami pod oczy to chyba tak jest, ze to niekonczonca sie historia. Ja tez swojego nie umiem wykonczyc a chcialoby sie sprobowac cos innego
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 17:58   #4064
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Czaję się na kokosowe z mlekiem od pół roku i nie potrafię zamówić, bo ciągle coś.. Czuję, że w końcu ulegnę




a właśnie, że będę silna
no chyba, że chcesz ze mną jakies odżywki na spółkę to przecież .... komu jak komu, ale Tobie nie odmówię
mydełko świetne, tylko strasznie szybko sie kończy, więc proponuję od razu duże.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:34   #4065
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
...
Przeczytałam już Twoją opinię i wydaje się, że ten tonik jest dla mnie stworzony..
...
Wiesz jak to z kosmetykami jest. Czasami wszystkim pasuje, a mnie nie i na odwrót. Każda ma inną buzię i inaczej reaguje na kosmetyki.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
savon noir bardzo mi odpowiada do mycia twarzy

zużyłam tez mini mydełko tuli kokos+mleko - bardzo fajne, bardziej kremowa piana niż w kokosku, delikatne, super do paszczy.
Teraz pod topór idzie oliwka 100% i mydło do golenia

krem pod oczy safea wciąż jest bardzo jest fajny, ale tyle próbek czeka w kolejce

Napaliłam się jak goopia na szampony i odżywki faith in nature
bosze! Jak je chce mieć!
Miałam kiedyś szampon, z rozmarynem o ile dobrze kojarzę, a teraz chce z propolisem i z tea tree. Odżywek sobie upatrzyłam chyba z 5
Będę silna! Będę silna!
Ja do sovon noir nie mogłam się przekonać, ten zapach mnie bardzo odstarszał. Podobnie zresztą jak Aleppo. Ale pod tym względem jestem przewrażliwiona
W obecnym stanie moja wrażliwość na zapachy się jeszcze wzmogła. Wiele kosmetyków powędrowało na tyły koszyczków. Chociażby olejek rozgrzewający Pat&Rub, czy masło do ciała Organic Shop. Dziś odrzuciło mnie od szamponu i odżywki Organic Shop. Nie wiem już czym się myć i co nakładać

Trzymam kciuki za silną wolę, i zarazem życzę udanych zakupów

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
a właśnie, że będę silna
no chyba, że chcesz ze mną jakies odżywki na spółkę to przecież .... komu jak komu, ale Tobie nie odmówię
mydełko świetne, tylko strasznie szybko sie kończy, więc proponuję od razu duże.
Widzę, że już wymiękasz
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:37   #4066
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Korah tak jestem pewna P&R, myslalam ze to data produkcji ale na opakowaniu jest napis ze zuzyc do ( data waznosci na spodzie opakowania). masakra
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:37   #4067
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dalej z egzaminami tez napewno bedzie tak super!!!
Justyś, ja do wszelkiego typu wcierek skalpowych uzywam białej buteleczki farmaceutycznej z zsk 15 ml - ma genialny do takich operacji dozownik. Spróbuj, to naprawde dużo wygodniejsze i szybsze niz spray nalewasz płyn do butelki i jeżdzisz tą butelką lekko ją naciskając, od przodu do tyłu głowy, robiąc jakby przedziałek przy przedziałku mi to zajmuje max minutę. Potem tylko szybciutki masażyk skalpu i w 2 minutki sprawa załatwiona
Dzięki temu też całość płynu idzie na skalp , bo jednak przy sprayu więcej osiada na włosach dookoła przedziałka. A tutaj nanosisz na skalp, a na włosy rozprowadzasz czesząc.
Jak nie masz takiej buteleczki to Ci podeslę.
Oleje nakładam tak samo, minutka i olej na calutkiej głowie! Potem tylko grzebieniem roznoszę go na długość włosów i dodatkowo wcieram tylko na końcówki
Taka buteleczka jak po wodzie utlenionej? To coś znajdę
Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Witam
Na biochemii urody jestem nowa i szczerze mówiąc czuję się bardzo zagubiona, ale mam nadzieję, że z czasem się odnajdę Mam też nadzieję, że w dobrym miejscu piszę.
Chciałabym stosować naturalną pielęgnację skóry, zapobiec zmarszczkom, mieć dobrze nawilżoną cerę przeczytałam Biochemiczne Kompendium i zdecydowałam jak na razie zaopatrzyć się w olejek myjący z BU, a także zrobić ocet jabłkowy, jako tonik i w sumie nie wiem, co dalej. Myślę, że jeszcze za wcześnie na te różne kwasy i własnoręcznie robione kremy
Do tej pory twarz myłam m. in. żelem do higieny intymnej Facelle lub próbowałam OCM, dawno temu także używałam zwykłych żeli do mycia twarzy. Jedyny krem jaki stosuję to Bambino Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona i poprowadzicie
Sio bambino, zaprzyjaźnij się z babydream
Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
jesli chcesz moge Ci przeslac troche szamponu na sprobowanie i chyba na algi z organicseries tez mialas ochote
o rozpieszczasz mnie jutro się dogadamy ok? odezwe sie
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:40   #4068
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wiesz jak to z kosmetykami jest. Czasami wszystkim pasuje, a mnie nie i na odwrót. Każda ma inną buzię i inaczej reaguje na kosmetyki.



Ja do sovon noir nie mogłam się przekonać, ten zapach mnie bardzo odstarszał. Podobnie zresztą jak Aleppo. Ale pod tym względem jestem przewrażliwiona
W obecnym stanie moja wrażliwość na zapachy się jeszcze wzmogła. Wiele kosmetyków powędrowało na tyły koszyczków. Chociażby olejek rozgrzewający Pat&Rub, czy masło do ciała Organic Shop. Dziś odrzuciło mnie od szamponu i odżywki Organic Shop. Nie wiem już czym się myć i co nakładać

Trzymam kciuki za silną wolę, i zarazem życzę udanych zakupów



Widzę, że już wymiękasz
oj tam, oj tam

Ja z kolei bardzo lubię alepiowe zapachy
Ale rozumiem Cię doskonale
A jak się czujesz? Wszystko dobrze?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:47   #4069
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
witaj
uważaj - z nami zagubienie może się przerodzić w nawyk
w większości piszemy tu o gotowych kosmetykach naturalnych, napewno coś Cię wśród nich zainteresuje. Jakis czas temu dzieliłyśmy się swoimi hitami kosmetycznymi - cofnij sie kilkanascie stron, napewno da Ci to świetny pogląd na najlepsze naszym zdaniem kosmetyki naturalne
Niektóre z nas, w tym i ja, mamy tez linki w podpisach - tam równiez znajdziesz wiele ciekawych typów kosmetycznych.
Wkręciłam się we włosomaniactwo, więc wiem co mnie i tutaj może czekać także jestem wszystkiego świadoma i wchodzę na własną odpowiedzialność
Dziękuję od razu za radę, już spojrzałam na Twoje typy

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Witamy
Olejek myjący z BU dobrze wspominam. Może popatrz jeszcze na ich stronę, samego olejku nie opłaca się zamawiać.
Jakie wrażenia po OCM.
Wnioskuję, że masz suchą skórę skoro używasz takiego tłuściocha.
Też tak myślałam, dlatego jeszcze się wstrzymuję z zakupami, może coś mi jeszcze wpadnie w oko a poza tym i tak dopiero w lutym będzie dostawa pieniężna, bo jak na razie do 6 lutego zostało mi 20 zł także nie będę szaleć dobrze, że lodówka pełna
Ahh, ciężko mi ocenić typ skóry, kiedyś na pewno miałam mieszaną, a teraz albo się trochę znormalizowała albo wysuszyła a po OCM było świetnie, czułam i widziałam, jaka twarz jest czysta i nawilżona, taka miękka, ale strasznie dużo zachodu i roboty z tym było

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
witamy nowa kolezanke


Dziękuję Dziewczyny, że przygarnęłyście mnie do siebie
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 18:47   #4070
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Taka buteleczka jak po wodzie utlenionej? To coś znajdę
dokładnie
jeśli taka duża będzie niewygodna to daj znaka, mam kilka tych małych
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:49   #4071
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dokładnie
jeśli taka duża będzie niewygodna to daj znaka, mam kilka tych małych
ok, dzięki Aniu
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:51   #4072
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
oj tam, oj tam

Ja z kolei bardzo lubię alepiowe zapachy
Ale rozumiem Cię doskonale
A jak się czujesz? Wszystko dobrze?
Dziękuję. Póki co jest wszystko ok. Wiadomo ciągle mnie mdli i ciągle śpię. Najważniejsze jednak, że mały Mikruś rośnie. Tym razem nie muszę zamykać się w czterech ścianach. Nie ma tych wszystkich komplikacji. Póki co mogę pracować i aktywnie żyć. Oczywiście uważając na siebie. Bardzo boję się o zdrowie Mikrusia i dalszego przebiegu ciąży. Czy cuda dwa razy się zdarzają? Czasami trudno uwierzyć mi w takie szczęście.

No i witam nową koleżankę. Kamona Od razu ostrzegam same kusicielki tutaj piszą
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2013-01-27 o 19:01
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 19:01   #4073
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Korah tak jestem pewna P&R, myslalam ze to data produkcji ale na opakowaniu jest napis ze zuzyc do ( data waznosci na spodzie opakowania). masakra
ja tez mialam takie przeboje z p&r takze napisz do nich maila

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
o rozpieszczasz mnie jutro się dogadamy ok? odezwe sie
nie ma problemu pisz pisz bede miala okazje Cie troche pokusic
Bono dzis rozsmakowal w pedzlach z EcoTools chyba dzieki niemu bede musiala uzupelnic braki na iherb

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2013-01-27 o 19:04
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 19:11   #4074
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
ok, dzięki Aniu



Ale mnie dziś męczy!!!! Straszną mam ochotę sobie coś kupić!
Tyle, że niczego nie potrzebuję.

Skończyłam tonik bio2you
hauschkowy też na końcówce.
W sumie to mam chętkę na powtórke z serum przeciwstarzeniowym bio2you drogie, na krótko starcza, ale efekty były

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dziękuję. Póki co jest wszystko ok. Wiadomo ciągle mnie mdli i ciągle śpię. Najważniejsze jednak, że mały Mikruś rośnie. Tym razem nie muszę zamykać się w czterech ścianach. Nie ma tych wszystkich komplikacji. Póki co mogę pracować i aktywnie żyć. Oczywiście uważając na siebie. Bardzo boję się o zdrowie Mikrusia i dalszego przebiegu ciąży. Czy cuda dwa razy się zdarzają? Czasami trudno uwierzyć mi w takie szczęście.

Cieszę się, że tak dobrze się zaczeło, napewno potem tez będzie super!


Tonik BU z pha zapowiada się bardzo ok.
Jak go skończę to robię napad na noa lab
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-01-27 o 19:13
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 19:16   #4075
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
ja tez mialam takie przeboje z p&r takze napisz do nich maila
niesttey kupowalam w Sephorze wiec chyba nic nie zdzialam
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 19:18   #4076
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Witam
Na biochemii urody jestem nowa i szczerze mówiąc czuję się bardzo zagubiona, ale mam nadzieję, że z czasem się odnajdę Mam też nadzieję, że w dobrym miejscu piszę.
Chciałabym stosować naturalną pielęgnację skóry, zapobiec zmarszczkom, mieć dobrze nawilżoną cerę przeczytałam Biochemiczne Kompendium i zdecydowałam jak na razie zaopatrzyć się w olejek myjący z BU, a także zrobić ocet jabłkowy, jako tonik i w sumie nie wiem, co dalej. Myślę, że jeszcze za wcześnie na te różne kwasy i własnoręcznie robione kremy
Do tej pory twarz myłam m. in. żelem do higieny intymnej Facelle lub próbowałam OCM, dawno temu także używałam zwykłych żeli do mycia twarzy. Jedyny krem jaki stosuję to Bambino Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona i poprowadzicie
witamy! poczytaj sobie przynajmniej ostatnią część wątku,a na pewno wybierzesz coś dla siebie. a jak poszukujesz czegoś na zmarszczki to nie zapomnij o antyoksydantach np. witaminie C - możesz zacząć od słynnej wody pietruszkowej.

tak w ogóle jak się nazywało to serum z witaminą C co chwaliłyście?

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Napaliłam się jak goopia na szampony i odżywki faith in nature
bosze! Jak je chce mieć!
Miałam kiedyś szampon, z rozmarynem o ile dobrze kojarzę, a teraz chce z propolisem i z tea tree. Odżywek sobie upatrzyłam chyba z 5
Będę silna! Będę silna!
u mnie siedziały ostatnio w koszyku, bo znalazłam jakiś wegetariański suplement i stwierdziłam, że nie będę tylko po to jechać na ursus. i już chciałam zamawiać szampony, ale się powstrzymałam i nie kupiłam w końcu nic...
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2013-01-27 o 19:21
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 19:27   #4077
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
witamy! poczytaj sobie przynajmniej ostatnią część wątku,a na pewno wybierzesz coś dla siebie. a jak poszukujesz czegoś na zmarszczki to nie zapomnij o antyoksydantach np. witaminie C - możesz zacząć od słynnej wody pietruszkowej.

tak w ogóle jak się nazywało to serum z witaminą C co chwaliłyście?

u mnie siedziały ostatnio w koszyku, bo znalazłam jakiś wegetariański suplement i stwierdziłam, że nie będę tylko po to jechać na ursus. i już chciałam zamawiać szampony, ale się powstrzymałam i nie kupiłam w końcu nic...
ostatnio najczęściej chyba pisałyśmy o własnorobionym serum z witC, ale nie wiem, czy o to Ci chodzi.

A o jakim sklepie piszesz?
Ja buszuje po locri
Wiesz - w każdej chwili możemy nadrobić Twoje nicniekupienie
A jeszcze stary mnie namawia, żebym sobie jakis prezent wybrała a on mi zamówi - no nie pomaga chłop
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 19:52   #4078
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

a ja sobie pobuszowałam w niemieckim sklepie online dla mieszaczy i nakupowałam za 50 eurusiów ale naprawdę dawno nic nie kupowałam! tylko same bardzo potrzebne rzeczy, z których się tu spowiadałam..... i będę miała z tego masło przeciw rozstępom, oleje do twarzy i kąpieli... no same potrzebności! jak przyjdzie, to obfocę
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 20:05   #4079
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
witamy! poczytaj sobie przynajmniej ostatnią część wątku,a na pewno wybierzesz coś dla siebie. a jak poszukujesz czegoś na zmarszczki to nie zapomnij o antyoksydantach np. witaminie C - możesz zacząć od słynnej wody pietruszkowej.

tak w ogóle jak się nazywało to serum z witaminą C co chwaliłyście?


u mnie siedziały ostatnio w koszyku, bo znalazłam jakiś wegetariański suplement i stwierdziłam, że nie będę tylko po to jechać na ursus. i już chciałam zamawiać szampony, ale się powstrzymałam i nie kupiłam w końcu nic...
Może chodzi ci o NuFountain ?
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 20:24   #4080
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a ja sobie pobuszowałam w niemieckim sklepie online dla mieszaczy i nakupowałam za 50 eurusiów ale naprawdę dawno nic nie kupowałam! tylko same bardzo potrzebne rzeczy, z których się tu spowiadałam..... i będę miała z tego masło przeciw rozstępom, oleje do twarzy i kąpieli... no same potrzebności! jak przyjdzie, to obfocę
z kobietą w ciąży nie wypada dyskutować
napewno nakupowałas rzeczy, których u nas nie ma i do których bedziemy się ślinić i zazdrościć Ci ich
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:54.