Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-26, 18:58   #4291
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

przychodzę do domu a tam........ druga część kosmetyków z holland&barrett
no szkoda, że nie wysłali maila, albo własnie na rachunku nic nie zaznaczyli tak jak u Promolci, to bym nie wysyłała im tego elaboratu ze zdjęciami ale najważniejsze, że wszystko jest
dziwne to, bo obie paczki zostały wysłane jednego dnia..... no ale skoro nie muszę dopłacać do wysyłki to nawet każdy szampon mogli oddzielnie przysłać


czekała na mnie tez druga niespodzianka - sprawiła mi ją Pani Mariola ze sklepu Iwos.pl
Kupując kremy herbfarmacy prosiłam o próbki innych produktów tej firmy - wówczas Pani Mariola przysłała mi jedną, bo więcej nie mieli, ale obiecała dosłać jak dotrze nowa partia próbek.
I wyobraźcie sobie, że pamiętała o mnie i dostałam dzisiaj wspaniałe próbki herbfarmacy strasznie się cieszę!!!
No i jak tu nie lubić takiego sklepu???

zdjęcie 1:
- moje wyczekane odzywki dr. organic i szampon australian organic

zdjęcie 2:
- próbki herbfarmacy od iwos.pl

no i jeszcze brakujący hydrolat z białej róży i ekstensyna z mazideł przyszły
ależ mi się pięknie tydzień zaczął!
Strasznie zachęcające masz te zdjęcia
Cieszę się, że sprawa się rozwiązała. Mogliby jednak o tym uprzedzać. Człowiek niepotrzebnie się denerwuje
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 19:02   #4292
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
powiem tak: ach ach ach....
I dobrze, że się tak wszystko ładnie wyjaśniło
ale żebyś wiedziała ile się h&b musiał naczytać i zdjęć naoglądać za to, że mi podzielili zamówienie
jeśli dam radę się jutro zabrać to jutro z rana puszczę Twoją paczuszkę
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
wspaniały początek tygodnia
cudności
takie poniedziałki mogę mieć co tydzień

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Strasznie zachęcające masz te zdjęcia
Cieszę się, że sprawa się rozwiązała. Mogliby jednak o tym uprzedzać. Człowiek niepotrzebnie się denerwuje

no w weekend miała stresa, że hej!
najgorsze, że nie tylko moich kosmetyków brakowało..... swoje jakoś byś przełknęła, ale jak się komuś bierze to wiesz

ale za to dziś potrójna kumulacja szczęścia h&b, iwos, mazidła

dziewczyny jak strasznie mi ulżyło
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 19:27   #4293
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość

Nie powiem, że się nie skuszę, ale spójrzcie przykładowo tu
https://bioiq.eu/bioiq/zarabiaj-z-nami,347.html
Jakoś mnie to odrzuca.
powiem szczerze, też na to zwróciłam uwagę :/

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

ale za to dziś potrójna kumulacja szczęścia h&b, iwos, mazidła

dziewczyny jak strasznie mi ulżyło
cieszę się, że tak się to skończyło, choć działalność sklepu raczej niekonwencjonalna

Spieszę wyjaśnić jedną rzecz: co z tym starzeniem
Otóż: ja bardzo dbam o siebie, przy pomocy kosmetyków stricte naturalnych od kilku lat wprawdzie, ale zawsze miałam takie ciągoty, nawet, kiedy wątek szacowny jeszcze nie istniał.
I tak do czterdziestki jakoś się trzymałam jeszcze, a od paru lat niestety, równia pochyła w dół - ale nie ma odpowiedniej ikonki
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 19:28   #4294
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Anula bardzo się cieszę Fajny poniedziałek!
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 19:33   #4295
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
Już tłumaczę. Zaczęłam szperać w internecie kiedy już któryś z kolei kosmetyk wywołał u mnie podrażnienie/uczulenie. Pomyślałam sobie, ze 2 lata temu gdy używałam dermokosmetyków taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Szukałam w sieci ale było dokładnie tak jak pisze Korah, "sponsorowane opinie" przez firmę X typu: nie używaj tego tylko kup nasze produkty bo dzięki nowoczesnej technologii działaja skuteczniej itp. W sumie sama nie znalazłam nic sensownego.
Ale znam pewną przemiłą właścicielkę sklepu zielarskiego i to właśnie z nią ostatnio wdałam się w dyskusję. Zaznaczam od razu, że babka zna się na rzeczy, jej wiedza mnie wręcz nieraz powala na kolana Pokazała mi dane statystyczne porównujące ile firmy eko inwestują w badania i testy a producenci dermokosmetyków. Róznica była znacząca a dokładniej firma eko wydaje 3 razy mniej niż producent zwykłych kosmetyków. Zapytalam co w takim razie ta eko firma robi z pieniędzmi? Otóż wydaje je na znaczek- ecocert i inne certyfikaty. Wymogi są dość rygorystyczne, zakwalifikowanie się tez kosztuje. Mam zapisane linki do 2 ciekawych artykułów, wrzucę jak tylko dorwę się do swojego komputera.
Ustaliłyśmy, że badania badaniam,i nie do końca rozwiązałyby problemy z moimi podrażnieniami. Pani uświadomiła mi, że po prostu tak mam, że mogę nie tolerować niacynamidu, glinki ghassoul, hydrolatu z czarnej porzeczki ale z czasem może to minąć
I taką mam własnie nadzieję
Co do tego czy smarować się czymkolwiek czy nie bo starzenie itd. to wg mnie odpowiedź jest oczywista Te nasze eko kosmetyki pod tym względem są o niebo lepsze niż tradycyjne, w artykule który czytalam to wymienione było właśnie jako ich największa zaleta- znaczne opóźnienie starzenia. Umieszczona byla tam analiza skóry 2 rożnych osób (używającej eko kosmetyki i zwykłe). Róznica kolosalna w samym wyglądzie. Cieszę się więc tym bardziej, że polubiłam naturę w stosunkowo młodym wieku
Ok, kończę już moje przydługie expose, ktoś może jednak zdołał przeczytać
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ale żebyś wiedziała ile się h&b musiał naczytać i zdjęć naoglądać za to, że mi podzielili zamówienie
jeśli dam radę się jutro zabrać to jutro z rana puszczę Twoją paczuszkę

takie poniedziałki mogę mieć co tydzień

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------




no w weekend miała stresa, że hej!
najgorsze, że nie tylko moich kosmetyków brakowało..... swoje jakoś byś przełknęła, ale jak się komuś bierze to wiesz

ale za to dziś potrójna kumulacja szczęścia h&b, iwos, mazidła

dziewczyny jak strasznie mi ulżyło
Widzę, że dzisiejszy wieczór przyniósł istną kulminację wyjaśnień wszelkich nierozstrzygniętych sporów ekologicznych i tajemniczych zaginięć wyczekiwanych przesyłek ;- ale przyniósł też nowe, ważkie dylematy
Otóż dostałam dziś przesyłkę z minejo, a w niej brakuje jednego kremu...Zorientowałam się dopiero po jakimś czasie, bo tyle tego dobra zamówiłam, że byłam z lekka oszołomiona...
Ale ponieważ zamówiłam też jeszcze jedną przesyłkę (przyznałam się wcześniej, nie bijcie ), pomyslałam sobie, że jak się zorientują, to może wrzucą do tej drugiej paczki, ale zanim zdążyłam jakkolwiek zareagować, dostałam maila, że już wysłana
No i teraz mam ten dylemat; krem kosztował aż 8 zł- upomnieć się, czy nie- jeden krem w tą czy w tamtą- no ale jeśli aż tak ma spowalniać starzenie, to sama nie wiem

Dziewczyny... ale ja jestem zakręcona
Krem leżał sobie pod biurkiem- widocznie wyleciał jak odwijałam wszystko z tych folii bąbelkowych, a ponieważ był w plastikowej tubce (Bioturm), to ja nic nie usłyszałam ani nie zauważyłam...
No i znów mamy kolejne szczęśliwe rozstrzygnięcie... tego wieczoru...

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-08-26 o 20:17
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 19:43   #4296
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
I jak ten żel się spisuje?? Sama się zastanawiałam wczoraj czy go nie kliknąć na minejo, ale przeważyła promocja verimy. A który masz bo są już 2 do wyboru: rumiankowy i tymiankowy.
Używam go dość krótko, ale kilka słów na początek: żel jest bardzo delikatny, praktycznie się nie pieni, ale mimo wszystko po spojrzeniu w lustro widzę, że skóra jest porządnie oczyszczona (: Pachnie dokładnie jak Azulan, czyli rumiankiem
Ciekawa jestem czy te 2% salicylowego ma szansę tu trochę podziałać
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 20:06   #4297
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
nowa Polska marka z ecocertem, niestety drogaśna...
https://bioiq.eu/bioiq/
Mnie zaciekawiło, chociaż ceny za wysokie, a składy dość proste. No zobaczymy, jak to będzie, w końcu Avon czy Oriflame też tak na polskim rynku zaczynał, bardzo drogo mieli i mały asortyment, potem postawili na rozwój i wszyscy dobrze wiemy, że cieszą się niesamowitą popularnością i nie dają już tak bardzo po kieszeni. Do tego promocje, no i siła kolorowych obrazków Zauważyłam, że obydwie marki powoli, ale idą w kierunku naturalności. Ta nowa marka niewątpliwie będzie mieć trudniej.

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Strasznie mi się nie podoba polityka tej firmy. Ładnie to sobie wykombinowali...
Zaraz mi się Avony i Oriflamy przypominają. (Zaznaczam, że nie mam nic do tych systemów)

Nie powiem, że się nie skuszę, ale spójrzcie przykładowo tu
https://bioiq.eu/bioiq/zarabiaj-z-nami,347.html
Jakoś mnie to odrzuca.
Podobna polityka co A i O. Nic dziwnego naprawdę, normalna praca.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Wiem, że niedługo to będzie nudne, ale muszę. Zioła suuuper działają, włosy są ach i och, aż nie jestem w stanie tego opisać. Mogłabym je cały czas tykać, czego oczywiście nie robię. Nawet jeżeli nie zmniejszą mi przetłuszczania to i tak będę je używać, bo po prostu , no.

Co do G. to szampon, serum i pokrzywa bardzo pomagają, łupież powoli znika, chociaż na początku był jeszcze większy wysyp.
Dobrze, że przeczekał

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Używam go dość krótko, ale kilka słów na początek: żel jest bardzo delikatny, praktycznie się nie pieni, ale mimo wszystko po spojrzeniu w lustro widzę, że skóra jest porządnie oczyszczona (: Pachnie dokładnie jak Azulan, czyli rumiankiem
Ciekawa jestem czy te 2% salicylowego ma szansę tu trochę podziałać
Dzięki, myślę, że 2% to mniej niż optymalnie, ale ja osobiście zauważam działanie, 2% ks to maksymalne dopuszczalne stężenie w kosmetykach drogeryjnych, o ile się nie mylę. Dużo zużyłam drogeryjnych produktów z kwasem salicylowym i zazwyczaj byłam zadowolona, np z chrono clear. Ale to jeszcze zanim sięgnęłam po naturalną pielęgnację. To dobra ilość, jeżeli używamy produktu często np 2 razy dziennie. Twoja opinia brzmi kusząco
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 20:14   #4298
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
cieszę się, że tak się to skończyło, choć działalność sklepu raczej niekonwencjonalna

Spieszę wyjaśnić jedną rzecz: co z tym starzeniem
Otóż: ja bardzo dbam o siebie, przy pomocy kosmetyków stricte naturalnych od kilku lat wprawdzie, ale zawsze miałam takie ciągoty, nawet, kiedy wątek szacowny jeszcze nie istniał.
I tak do czterdziestki jakoś się trzymałam jeszcze, a od paru lat niestety, równia pochyła w dół - ale nie ma odpowiedniej ikonki
oni po prostu spakowali oba pudełka razem, tylko po drodze się pogubiły i jedna paczka dotarła w piątek a druga dziś i pewnie dlatego na rachunku, który wsadzili do dowolnie wybranego pudełka, był ogólny rachunek

Małgosia - jaka równia pochyła? wyglądasz bosko i na wiele lat mniej!
Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Anula bardzo się cieszę Fajny poniedziałek!
dzięki kochana
kupa wrażeń
[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42467600]Widzę, że dzisiejszy wieczór przyniósł istną kulminację wyjaśnień wszelkich nierozstrzygniętych sporów ekologicznych i tajemniczych zaginięć wyczekiwanych przesyłek ;- ale przyniósł też nowe, ważkie dylematy
Otóż dostałam dziś przesyłkę z minejo, a w niej brakuje jednego kremu...Zorientowałam się dopiero po jakimś czasie, bo tyle tego dobra zamówiłam, że byłam z lekka oszołomiona...
Ale ponieważ zamówiłam też jeszcze jedną przesyłkę (przyznałam się wcześniej, nie bijcie ), pomyslałam sobie, że jak się zorientują, to może wrzucą do tej drugiej paczki, ale zanim zdążyłam jakkolwiek zareagować, dostałam maila, że już wysłana
No i teraz mam ten dylemat; krem kosztował aż 8 zł- upomnieć się, jak nie przyjdzie czy nie- jeden krem w tą czy w tamtą- no ale jeśli aż tak ma spowalniać starzenie, to sama nie wiem[/QUOTE]


pisz do sklepu i to szybciutko
nawet się nie zastanawiaj.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 20:20   #4299
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
oni po prostu spakowali oba pudełka razem, tylko po drodze się pogubiły i jedna paczka dotarła w piątek a druga dziś i pewnie dlatego na rachunku, który wsadzili do dowolnie wybranego pudełka, był ogólny rachunek

Małgosia - jaka równia pochyła? wyglądasz bosko i na wiele lat mniej!

dzięki kochana
kupa wrażeń



pisz do sklepu i to szybciutko
nawet się nie zastanawiaj.
Dzięki Wszystko się wyjaśniło - edytowałam post
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 20:42   #4300
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dobrze, że przeczekał
Nie miał wyboru. Zresztą to była wymiana on dba o włosy ja o coś innego.
Mam teraz w planach wprowadzić naturalny żel pod prysznic. Wszystko ukradkiem wymienimy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2013-08-26 o 20:45
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 20:59   #4301
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie zaciekawiło, chociaż ceny za wysokie, a składy dość proste. No zobaczymy, jak to będzie, w końcu Avon czy Oriflame też tak na polskim rynku zaczynał, bardzo drogo mieli i mały asortyment, potem postawili na rozwój i wszyscy dobrze wiemy, że cieszą się niesamowitą popularnością i nie dają już tak bardzo po kieszeni. Do tego promocje, no i siła kolorowych obrazków Zauważyłam, że obydwie marki powoli, ale idą w kierunku naturalności. Ta nowa marka niewątpliwie będzie mieć trudniej.

(...)
z czystej ciekawości wzięłam dziś do ręki katalog avonu i ku memu zdziwieniu faktycznie była tam zielona seria, która w nazwie miała "naturals"...widział ktoś co te produkty faktycznie mają w składzie...???

oby codziennie tak wspaniale rozwiązywały się nasze problemy jak te z Waszymi paczkami

Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2013-08-26 o 21:01
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 21:04   #4302
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Sekretny - cudny avatar

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

oby codziennie tak wspaniale rozwiązywały się nasze problemy jak te z Waszymi paczkami
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 21:14   #4303
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Nie miał wyboru. Zresztą to była wymiana on dba o włosy ja o coś innego.
Mam teraz w planach wprowadzić naturalny żel pod prysznic. Wszystko ukradkiem wymienimy.
Podstęp w słusznej sprawie

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
z czystej ciekawości wzięłam dziś do ręki katalog avonu i ku memu zdziwieniu faktycznie była tam zielona seria, która w nazwie miała "naturals"...widział ktoś co te produkty faktycznie mają w składzie...???

oby codziennie tak wspaniale rozwiązywały się nasze problemy jak te z Waszymi paczkami
O nie, seria naturals to dramatyczny greenwashing akurat Natomiast Avon miał organiczną serię wiele lat temu, zanim ktokolwiek w Polsce słyszał o takich kosmetykach. Linia nazywała się Liiv Botanicals. Miałam serum ujędrniające do twarzy, bylo cudowne. Potem wycofali, obecnie zdarzają się im pojedyńcze produkty w seriach o świetnym składzie. Są niestety bardzo szybko wycofywane, marka jest z tego znana, że wszystko co dobre wycofuje. nie rozumiem osobiście filozofii Fajny skład ma peeling z tej serii Clearskin Professional (a propos kwasu salicylowego). Natomiast Oriflame wypuściło zieloną serię, mają nawet naturalne perfumy i miało kiedyś rewelacyjny peeling enzymatyczny w proszku o super składzie. Była tu o nim mowa kiedyś. Ale co z tego, skoro dawno już go nie ma.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ymatyczny.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...do-twarzy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ing-scrub.html

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-08-26 o 21:38
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 21:14   #4304
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Jak chcesz Anula to ci mogę duże zdjęcie, normalne wysłać.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 21:23   #4305
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie zaciekawiło, chociaż ceny za wysokie, a składy dość proste. No zobaczymy, jak to będzie, w końcu Avon czy Oriflame też tak na polskim rynku zaczynał, bardzo drogo mieli i mały asortyment, potem postawili na rozwój i wszyscy dobrze wiemy, że cieszą się niesamowitą popularnością i nie dają już tak bardzo po kieszeni. Do tego promocje, no i siła kolorowych obrazków Zauważyłam, że obydwie marki powoli, ale idą w kierunku naturalności. Ta nowa marka niewątpliwie będzie mieć trudniej.



Podobna polityka co A i O. Nic dziwnego naprawdę, normalna praca.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Dobrze, że przeczekał



Dzięki, myślę, że 2% to mniej niż optymalnie, ale ja osobiście zauważam działanie, 2% ks to maksymalne dopuszczalne stężenie w kosmetykach drogeryjnych, o ile się nie mylę. Dużo zużyłam drogeryjnych produktów z kwasem salicylowym i zazwyczaj byłam zadowolona, np z chrono clear. Ale to jeszcze zanim sięgnęłam po naturalną pielęgnację. To dobra ilość, jeżeli używamy produktu często np 2 razy dziennie. Twoja opinia brzmi kusząco
Mnie raczej dziwi, że dopiero teraz ktoś na to wpadł z naturalkami.
Moim zdaniem szybko im pójdzie. Zapewne niedługo usłyszymy o nich na blogach, youtube, bo głównie to w tą stronę idzie. Obawiam się tylko rzetelności recenzji, pod którymi będą widniały linki polecające.
Oczywiście tu uogólniam.


Jeszcze wszystkie tu będziemy 'klubowiczkami'

Póki co jestem jednak bardzo nieufna.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 21:34   #4306
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Anula, widzę, że wśród nowych wspaniałych zakupów masz odżywkę kokosową - jak ona pachnie?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 21:35   #4307
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
[B]

Mnie raczej dziwi, że dopiero teraz ktoś na to wpadł z naturalkami.
Moim zdaniem szybko im pójdzie. Zapewne niedługo usłyszymy o nich na blogach, youtube, bo głównie to w tą stronę idzie. Obawiam się tylko rzetelności recenzji, pod którymi będą widniały linki polecające.
Oczywiście tu uogólniam.


Jeszcze wszystkie tu będziemy 'klubowiczkami'

Póki co jestem jednak bardzo nieufna.


Jak każda z nas

Moze i racja z tymi b/vlogerami, ale przynajmniej nie ukryją tego, że na tym zarabiają.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 21:46   #4308
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

przychodzę do domu a tam........ druga część kosmetyków z holland&barrett
no szkoda, że nie wysłali maila, albo własnie na rachunku nic nie zaznaczyli tak jak u Promolci, to bym nie wysyłała im tego elaboratu ze zdjęciami ale najważniejsze, że wszystko jest
dziwne to, bo obie paczki zostały wysłane jednego dnia..... no ale skoro nie muszę dopłacać do wysyłki to nawet każdy szampon mogli oddzielnie przysłać


czekała na mnie tez druga niespodzianka - sprawiła mi ją Pani Mariola ze sklepu Iwos.pl
Kupując kremy herbfarmacy prosiłam o próbki innych produktów tej firmy - wówczas Pani Mariola przysłała mi jedną, bo więcej nie mieli, ale obiecała dosłać jak dotrze nowa partia próbek.
I wyobraźcie sobie, że pamiętała o mnie i dostałam dzisiaj wspaniałe próbki herbfarmacy strasznie się cieszę!!!
No i jak tu nie lubić takiego sklepu???

zdjęcie 1:
- moje wyczekane odzywki dr. organic i szampon australian organic

zdjęcie 2:
- próbki herbfarmacy od iwos.pl

no i jeszcze brakujący hydrolat z białej róży i ekstensyna z mazideł przyszły
ależ mi się pięknie tydzień zaczął!
Piękne nabytki Jestem strasznie ciekawa tej odżywki kokosowej. Daj znać jak przetestujesz
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 21:51   #4309
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jak chcesz Anula to ci mogę duże zdjęcie, normalne wysłać.
dawaj
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Anula, widzę, że wśród nowych wspaniałych zakupów masz odżywkę kokosową - jak ona pachnie?
pachnie kokosowo, niezbyt mocno i soczyście

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Piękne nabytki Jestem strasznie ciekawa tej odżywki kokosowej. Daj znać jak przetestujesz
no to daję
bardzo zmiękcza włosy i super się po niej rozczesują.
pachnie kokosem, lekko i soczyście.
następne mycie będzie z morocaan

normalnie aż żałuję, że obiecałam się nimi podzielić z przyjaciółkami, które nawracam tym bardziej, że i Młoda się na nie szykuje wyjątkowo ochoczo
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 21:53   #4310
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Podstęp w słusznej sprawie



O nie, seria naturals to dramatyczny greenwashing akurat Natomiast Avon miał organiczną serię wiele lat temu, zanim ktokolwiek w Polsce słyszał o takich kosmetykach. Linia nazywała się Liiv Botanicals. Miałam serum ujędrniające do twarzy, bylo cudowne. Potem wycofali, obecnie zdarzają się im pojedyńcze produkty w seriach o świetnym składzie. Są niestety bardzo szybko wycofywane, marka jest z tego znana, że wszystko co dobre wycofuje. nie rozumiem osobiście filozofii Fajny skład ma peeling z tej serii Clearskin Professional (a propos kwasu salicylowego). Natomiast Oriflame wypuściło zieloną serię, mają nawet naturalne perfumy i miało kiedyś rewelacyjny peeling enzymatyczny w proszku o super składzie. Była tu o nim mowa kiedyś. Ale co z tego, skoro dawno już go nie ma.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ymatyczny.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...do-twarzy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ing-scrub.html
A mogłabyś wrzucić skład tego peelingu Avonu
Ten z Oriflamu faktycznie niezły- szkoda, że już niedostępny; ale to serum chyba nie na ten wątek (butylen glycol na 2-gim miejscu, zaraz po wodzie , pegi, carbomer, parafina, tetrasodium EDTA, a dopiero za jakiś czas imponujący koktajl naturalnych składników- ale, sorry- to jest właśnie wg mnie przykład "dramatycznego greenwashingu")

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-08-26 o 22:46
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 23:53   #4311
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42471277]A mogłabyś wrzucić skład tego peelingu Avonu
Ten z Oriflamu faktycznie niezły- szkoda, że już niedostępny; ale to serum chyba nie na ten wątek (butylen glycol na 2-gim miejscu, zaraz po wodzie , pegi, carbomer, parafina, tetrasodium EDTA, a dopiero za jakiś czas imponujący koktajl naturalnych składników- ale, sorry- to jest właśnie wg mnie przykład "dramatycznego greenwashingu") [/QUOTE]

To fakt, że serum i cała ta seria nie była idealna, ale one były jakieś 7=8 lat do tyłu wprowadzone i ciężko wtedy było o lepsze składy z takiej półki, niewiele było wtedy sklepów z półproduktami dostępnych dla wszystkich, o ile w ogóle jakieś były w pl. Boom ekologiczny wszedł parę lat później. Serum miało dużo naturalnych substancji, a generalnie było na wodzie zrobione, bardzo wodniste. Z resztą w recenzjach dziewczyny pisały, że to zaskakujące, jak na Avon, bez parabenów, silikonów i do tego skuteczne, i w ogóle z takimi składami kosmetyki kosztowały i nawet dziś kosztują grube pieniądze. O parafinie się jeszcze tak źle nie mówiło, nie w szerszych kręgach, co dopiero o glikolu.

Niestety, nie mam już tego peelingu, próbowałam wygooglować, ale nigdzie nie znalazłam. Pamiętam, że bardzo dobry skład miał, nie za długi, na drugim miejscu kaolin, u mnie się sprawdzał, tzn rzeczywiście odtykał mi pory nie podrażniając, a to już dużo (to jest peeling raczej dla trądzikowców i tłustej cery).

A ten enzymatyczny był re-we-la-cyj-ny!!! Z resztą opinie o tym świadczą.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-08-27 o 00:58
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 06:37   #4312
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dawaj

pachnie kokosowo, niezbyt mocno i soczyście



no to daję
bardzo zmiękcza włosy i super się po niej rozczesują.
pachnie kokosem, lekko i soczyście.
następne mycie będzie z morocaan

normalnie aż żałuję, że obiecałam się nimi podzielić z przyjaciółkami, które nawracam tym bardziej, że i Młoda się na nie szykuje wyjątkowo ochoczo
Anula, zawsze możemy zrobić kolejne zamówienie, skoro sklep już sprawdzony ja już mam coś na oku
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 06:42   #4313
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To fakt, że serum i cała ta seria nie była idealna, ale one były jakieś 7=8 lat do tyłu wprowadzone i ciężko wtedy było o lepsze składy z takiej półki, niewiele było wtedy sklepów z półproduktami dostępnych dla wszystkich, o ile w ogóle jakieś były w pl. Boom ekologiczny wszedł parę lat później. Serum miało dużo naturalnych substancji, a generalnie było na wodzie zrobione, bardzo wodniste. Z resztą w recenzjach dziewczyny pisały, że to zaskakujące, jak na Avon, bez parabenów, silikonów i do tego skuteczne, i w ogóle z takimi składami kosmetyki kosztowały i nawet dziś kosztują grube pieniądze. O parafinie się jeszcze tak źle nie mówiło, nie w szerszych kręgach, co dopiero o glikolu.

Niestety, nie mam już tego peelingu, próbowałam wygooglować, ale nigdzie nie znalazłam. Pamiętam, że bardzo dobry skład miał, nie za długi, na drugim miejscu kaolin, u mnie się sprawdzał, tzn rzeczywiście odtykał mi pory nie podrażniając, a to już dużo (to jest peeling raczej dla trądzikowców i tłustej cery).

A ten enzymatyczny był re-we-la-cyj-ny!!! Z resztą opinie o tym świadczą.
Ja osobiście odczuwam deficyt peelingów enzymatycznych o fajnym składzie (tylko takie są niestety polecane do mojej naczyniowej cery) dlatego szkoda, że ten- akurat taki fajny- musiał zniknąć

Kaolinu to tam chyba nie ma , jeśli podany skład jest pełny...
Ale zawsze można sobie samemu dodać przecież... (gdyby komuś udało się go jeszcze dorwać )

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-08-27 o 07:05
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 06:49   #4314
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Anula, zawsze możemy zrobić kolejne zamówienie, skoro sklep już sprawdzony ja już mam coś na oku
ja mam w ulubionych pół sklepu
ale na razie pas, mam znowu zapas szamponów.
więc ja na pewno będe tam zamawiać, ale dopiero jak pozużywam trochę.
z całą pewnością dam Ci znać chociaż do tej pory może już zamówisz
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-08-27 o 06:58
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 06:49   #4315
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
no to daję
bardzo zmiękcza włosy i super się po niej rozczesują.
pachnie kokosem, lekko i soczyście.
następne mycie będzie z morocaan

normalnie aż żałuję, że obiecałam się nimi podzielić z przyjaciółkami, które nawracam tym bardziej, że i Młoda się na nie szykuje wyjątkowo ochoczo
Uwielbiam kokos. Coś czuję, że bym ją polubiła
Wysyłam dzisiaj twoją pomarańczkę!
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 06:56   #4316
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Ja z informacją, że G. się zbuntował w sprawach żelu pod prysznic, ale tak łatwo się nie poddam.

Anula, wyślę ci dzisiaj PW z tym obrazkiem + coś tam jeszcze dorzucę, bo żyrafy zbieram na potęgę.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 06:57   #4317
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Uwielbiam kokos. Coś czuję, że bym ją polubiła
Wysyłam dzisiaj twoją pomarańczkę!
bardzo dziękuję.
dr.organic ma fajne odżywki, szampon miałam jeden i jakos nie padłam z zachwytu (trzeba bedzie jeszcze jakis zakupić celem wyrobienia pełniejszej opinii ), ale odżywki super.
Ja jeszcze mam ochotę na ich odżywkę z oliwkami
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 07:07   #4318
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję.
dr.organic ma fajne odżywki, szampon miałam jeden i jakos nie padłam z zachwytu (trzeba bedzie jeszcze jakis zakupić celem wyrobienia pełniejszej opinii ), ale odżywki super.
Ja jeszcze mam ochotę na ich odżywkę z oliwkami
Tym bardziej, że uwielbiam kokos
Odżywka ląduje na mojej liście życzeń
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 07:45   #4319
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja mam w ulubionych pół sklepu
ale na razie pas, mam znowu zapas szamponów.
więc ja na pewno będe tam zamawiać, ale dopiero jak pozużywam trochę.
z całą pewnością dam Ci znać chociaż do tej pory może już zamówisz

mam jeszcze 4 szampony do zużycia i 2 odżywki, więc tak szybko nie będę zamawiać Myślę, że spokojnie znów razem zrobimy kolejne zamówienie
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 08:00   #4320
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość

mam jeszcze 4 szampony do zużycia i 2 odżywki, więc tak szybko nie będę zamawiać Myślę, że spokojnie znów razem zrobimy kolejne zamówienie
no to juz się cieszę
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.