Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-27, 12:35   #301
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Dobrze że takie sprawy są nagłaśniane. Stanowiska kukimi nie rozumiem, ale to też nie moja sprawa. Sama podrób nie kupuję albo nie jestem tego świadoma. Zdarzało mi się skusić na zapachy zbliżone, odpowiedniki, ale nie te sprzedawane w "identycznych" opakowaniach, więc nie łudziłam się i nie wmawiałam sobie, że to tani oryginał, a jedynie coś co może podobnie pachnieć. Dzięki temu wątkowi będę baczniej przyglądać się perfumom których używam i które będę chciała kupić, zwłaszcza w sieci.

Za waszą namową przeskanowałam kompa i miałam trojana....więc innym też polecam...
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 12:48   #302
_ent_
serum z nanopletami
 
Avatar _ent_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z morza
Wiadomości: 170
GG do _ent_
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez bogusia32 Pokaż wiadomość
Pewnie że znajdą , w google nic nie zginie, poza tym przecie to 100-tki osób przeczytało.., zbiorowa halucynacja ?
Cytat:
Napisane przez tablanka88 Pokaż wiadomość
Wystarczy wziąć link http://probkowo.blogspot.com/2014/02...o-tym-jak.html, wkleić w google i na boku jest strzałka w dół, kliknąć - kopia i jest usunięty przez blogerkę tekst
Cytat:
Napisane przez Morganatic Pokaż wiadomość
Są specjalne programy, które pokażą Ci wszystkie elementy retuszu/gmerania, które zostały zastosowane
Macie rację, pączki mi na rozum padły chyba
__________________
"Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić."Kubuś Puchatek
_ent_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 12:55   #303
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Przeczytałam posta z tego bloga co się zapisał i wg komentarzy to ta dziewczyna była przekonana, że to oryginały "Tak samo opakowanie perfum i flakon oraz kompozycja posiada patent, który jest nie do ruszenia. Chyba, ze sie taki głupi znajdzie i zacznie coś takiego produkować.. to może kilka dni przetrwa a potem adwokaci każdej z tych firm dobiorą mu się do tyłka."
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 13:14   #304
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość


Co z tym można zrobić?
Itako, Tyś obeznana z tematem prawnym - jakie kroki należy przedsięwziąć, coby ukrócić te blogowe i podróbkowe brewerie?
Oj nie nie....Cindy Kochana, miło mi, ale obeznana nie jestem, żeby w tym siedzieć

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, bo zastanawiałam się przed chwilą nad tym i myślę, że teraz sprawy będą toczyć się już same...

W sprawie podrób sprzedawanych pod zastrzeżonymi nazwami - uważam, że wizażanki zwróciły uwagę (kuki9 ) i teraz ów temat żyje własnym życiem w sieci - na pewno i na 100% trafi do odpowiednich osób i zainteresowanych firm, dystrybutorów i moim zdaniem należy już im pozostawić dalsze działania.
To ich interes i honor został naruszony, złamane przepisy prawne i one teraz powinny bronić swojego wizerunku - każda firma posiada swoje zaplecze prawne
Temat istnieje .....rozrasta się...

Niestety uczestniczą w nim blogerki, które świadomie bądź nie - stały się uczestniczkami tego procederu nawiązując współpracę z ów perfumerią - współpraca = umowa , za pośrednictwem chociażby maila czy choćby ustna....czyli chcąc czy nie - współpracują z podmiotem, który łamie prawo i wie o tym, dodatkowo je w to wciągając ...no mają problem i to głównie te, które w tym teraz już świadomie tkwią.

No o...została jeszcze kwestia publicznego obrażenia grona osób, ale to też już sprawa administratora portalu wizaż ( chyba, że ktoś zdecyduje się wnieść pozew gdyż poczuł się dotknięty wyzwiskiem wyjątkowo ordynarnym....)

Ja muszę mniej pisać....

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez _ent_ Pokaż wiadomość
Macie rację, pączki mi na rozum padły chyba
Nie no co Ty, dobrze gadasz, zjedz więcej!

No i w ogóle Dziewczyny - smacznego, prawda? Jedzmy i pączkujmy () tzn... niech w biust idzie , odchudzanie będzie później
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976

Edytowane przez itaka
Czas edycji: 2014-02-27 o 13:15
itaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 13:30   #305
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
No dokładnie. Mi tam współprace nie przeszkadzają. Dziewczyny robią swoje, mają popularne blogi i jak firmy chcą im udostępniać kosmetyki - spoko. O ile cały blog nie jest jedną wielką reklamą mi to nie przeszkadza.

Ale coś takiego to jest już wspieranie przestępstwa po prostu. I jest bardzo, bardzo słabe.

Perfumeria ma również profil na FB - https://www.facebook.com/pages/Perfu...24183974463030
Da się to zgłosić jakoś?

OMG : https://www.facebook.com/pages/Perfu...89893601054151
Tylko ze nie każdy zna się na tyle, żeby ocenić czy ma do czynienia z oryginałem czy podróbką.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 13:32   #306
tablanka88
Zadomowienie
 
Avatar tablanka88
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 516
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez _ent_ Pokaż wiadomość
Macie rację, pączki mi na rozum padły chyba
Ja jeszcze nie jadłam
__________________
"You've got something I need,
In this world full of people there’s one killing me
And if we only die once I wanna die with you"

Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post75739756
tablanka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 13:37   #307
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Tylko ze nie każdy zna się na tyle, żeby ocenić czy ma do czynienia z oryginałem czy podróbką.
.. ale zostały uświadomione... a efekt widać..
kończy się wyzwiskami a nie podziękowaniem za uświadomienie :P
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 13:37   #308
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Tylko ze nie każdy zna się na tyle, żeby ocenić czy ma do czynienia z oryginałem czy podróbką.
A czy nie powinno dawać do myślenia, sam fakt, dlaczego perfumy w sklepie stacjonarnym kosztują 500 zł za flakon a tu nagle są za 65zł?

Edytowane przez lenka990
Czas edycji: 2014-02-27 o 13:38
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 13:40   #309
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Tylko ze nie każdy zna się na tyle, żeby ocenić czy ma do czynienia z oryginałem czy podróbką.

Oj proszę Cię...

Może i nie ma ale...

Masz bloga, zgłasza się do Ciebie firma, chce Ci coś dać. W sumie ok ale nie znasz firmy. Co robisz? Nie szukasz info w necie? Nie oglądasz ich strony?
Jest i strona. Na pierwszy rzut oka ok. Na drugi jakby mniej. A gdzie jakieś dane? Nie ma? Dziwne...

Bo to by było pierwsze co ja bym zrobiła ale może ja jakaś dziwna jestem.
__________________



Edytowane przez kuki9
Czas edycji: 2014-02-27 o 13:41
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 13:41   #310
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Tylko ze nie każdy zna się na tyle, żeby ocenić czy ma do czynienia z oryginałem czy podróbką.
Pisałam o tym wczoraj - jeśli ktoś liczy, że za 65 zł kupi perfumy warte w perfumeriach stacjonarnych 500 - 600 zł, to ekhm, trudno powiedzieć aby grzeszył rozumem.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 13:45   #311
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Oj proszę Cię...

Może i nie ma ale...

Masz bloga, zgłasza się do Ciebie firma, chce Ci coś dać. W sumie ok ale nie znasz firmy. Co robisz? Nie szukasz info w necie? Nie oglądasz ich strony?
Jest i strona. Na pierwszy rzut oka ok. Na drugi jakby mniej. A gdzie jakieś dane? Nie ma? Dziwne...

Bo to by było pierwsze co ja bym zrobiła ale może ja jakaś dziwna jestem.
A no szukam, racja

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez lenka990 Pokaż wiadomość
A czy nie powinno dawać do myślenia, sam fakt, dlaczego perfumy w sklepie stacjonarnym kosztują 500 zł za flakon a tu nagle są za 65zł?
Powinno....

Jakiś czs temu w perfumerii internetowej kupiłam mężowi Hugo Bossa Bottled Night 50ml za ok 90 zł - cena taka bo bez kartonika. Do teraz za każdym razem zastanawiam się, czy są ok.

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
.. ale zostały uświadomione... a efekt widać..
kończy się wyzwiskami a nie podziękowaniem za uświadomienie :P
To już nieładnie
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 13:48   #312
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
A no szukam, racja

Powinno....

Jakiś czs temu w perfumerii internetowej kupiłam mężowi Hugo Bossa Bottled Night 50ml za ok 90 zł - cena taka bo bez kartonika. Do teraz za każdym razem zastanawiam się, czy są ok.

To już nieładnie
No więc widzisz.

Ale jeden Boss i to bez kartonika wiosny nie czyni. Zdarzają się czasem i w perfumeriach jakieś okazje. Tylko, że żadna nie wyprzedaje setek różniastych producentów w ilości hurtowej po 65zł.

A jesli już to siedzi cicho vide podróbkowicze na allegro i ich krótkie weekendowe kariery. A tu sklep, nie dość, że na FB to jeszcze się reklamować chce u blogerek. Zastanawiam się czy oni są tacy naiwni?
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 13:49   #313
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Hosenko zdarzają się okazje, promocje i obniżki. Można kupić w dobrej cenie testery a nawet pełnowartosciowe produkty. Dziewczyny wysprzedają części swojej kolekcji, zużyte do pewnej objętości. I są oryginalne
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 13:50   #314
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Morganatic Pokaż wiadomość
Są specjalne programy, które pokażą Ci wszystkie elementy retuszu/gmerania, które zostały zastosowane
a możesz mi wskazać taki program? Nie ma takiej możliwości - a na pewno nie ma programu, który na pliku jpg idealnie spreparowanym pokaże, co zostało zmienione. Rozumiem, że zajmujesz się grafiką i wypowiadasz z pozycji fachowca?
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 13:53   #315
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez _ent_ Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczęta, trafiłam do Was z niemodnych
(BTW gdyby nie niemodne, to w życiu nie miałabym pojęcia o istnieniu blogów wymienionych w pierwszym poście, heh...)

Weszłam na stronę tych "zapaszków" i od razu rzucił mi się w oczy urlop Ciekawe, ciekawe, zwykle jest najpierw urlop, potem zawieszenie strony, a potem te nieszczęsne gąski, które się dały nabrać na Chinel za 16 polskich złotych nowych będą zawodziły na wizażu, że taaaaaka nieuczciwa perfumeria nie chce im wysłać "perfumów", a przecież uczciwie zapłaciły

Poza urlopem, patrzę dalej i widzę:

Wszystkie oferowane przez nas przedmioty są najwyższej jakości, zapach utrzymuje się bardzo długo.
Myślicie, że internetowe drogerie, w których można kupić oryginalne perfumy, naprawdę zamieściłyby coś takiego na stronie głównej? "Mamy perfuma, pani, dużo pachnie, dwa godzina" - tak to brzmi...

Pomimo atrakcyjnej ceny nie różnią się niczym od dostępnych w renomowanych perfumeriach - poza ceną.
Pomimo ceny nie różnią się ceną Pomimo zawiłej konstrukcji zdania ten fragment też śmierdzi jak te "pachnidła". Kto, będący przy zdrowych zmysłach, prowadzący drogerię, w której sprzedaje oryginalne produkty zapewniałby, że "pani, une orginalne, w rosmanie pani kupisz i przepłacisz".

Wszystko to razem gra i buczy jak Czajkowski na puzonie. Dziwię się blogerkom (tak, Tobie kukimi też, bo przeczytałam Twoje wypowiedzi w wątku i uważam, że mogłabyś zauważyć, że coś jest nie w porządku, gdybyś chciała), że nie zweryfikowały firmy, z którą podjęły się współpracy. Nie bardzo się znam na tym, bo nie mam bloga, ale wydaje mi się, że jeśli nie było między Wami umowy "my Tobie perfumy, a Ty nam pochwalny post", to można byłoby wyjść z tego z klasą pisząc, że otrzymało się od tej firmy (owszem pięknie zafoliowaną, ładnie pachnącą, w prezencie, a nawet jakby się chciało sobie kupić, to taniość przecie) próbkę, która z oryginałem ma tyle wspólnego co twaróg z końcowym efektem przemiany materii. To byłoby fair wobec czytelników... ale może ważniejsza jest wazelina dla firmy, może jeszcze coś wyślą za darmoszkę.

UWAGA, EDIT: Zadzwoniłam na infolinię, na stronie jest podany numer. Teraz BARDZO żałuję, że tego nie nagrałam. Spytałam, czy produkty oferowane na stronie są oryginałami - uzyskałam odpowiedź, cytuję "No wie pani, za tę cenę to byłoby trudno... ale one się nie różnią od oryginałów, pięć godzin nawet pachną!". Spytałam, czy pan wie, że wykorzystywanie zastrzeżonych nazw i sprzedawanie podróbek jest nielegalne - usłyszałam "No ale ja nie potrzebuję tego wiedzieć, ja tego nie produkuję". Ratunku, opadła mi macica.
Nieładnie jest wyciągać coś komuś z ust
Masz rację w 100%,oddałaś dokładnie to co myślę na ten temat.Trzeba żyć na innej planecie,żeby nie zorientować się, że coś jest nie tak z tymi ,,perfumami"
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 13:56   #316
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Jakiś czs temu w perfumerii internetowej kupiłam mężowi Hugo Bossa Bottled Night 50ml za ok 90 zł - cena taka bo bez kartonika. Do teraz za każdym razem zastanawiam się, czy są ok.
pewnie tester skoro bez kartonika, możesz sprawdzić na dnie flakonu masz kod wbijasz go http://www.dolce.pl/dataprodukcji/ i powinnaś wiedzieć co nieco o nim. ale cena nie jest jak dla mnie jakoś strasznie podejrzana, bo nawet Empik sprzedaje teraz ten zapach za 109 złotych a tam wiadomo marża większa.
w omawianej perfumerii ten Boss pewnie chodził za 30 złotych
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 14:03   #317
pola49
Zadomowienie
 
Avatar pola49
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Ww
Wiadomości: 1 478
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
No więc widzisz.

Ale jeden Boss i to bez kartonika wiosny nie czyni. Zdarzają się czasem i w perfumeriach jakieś okazje. Tylko, że żadna nie wyprzedaje setek różniastych producentów w ilości hurtowej po 65zł.

A jesli już to siedzi cicho vide podróbkowicze na allegro i ich krótkie weekendowe kariery. A tu sklep, nie dość, że na FB to jeszcze się reklamować chce u blogerek. Zastanawiam się czy oni są tacy naiwni?
Taka mnie nachodzi refleksja, że sprzedawca posłużył się czymś co okazało się bronią obosieczną. Miał nadzieje na szeroką reklamę tanim kosztem a tu klops, bo im bliżej światła tym większe ryzyko, że ktoś dostrzeże, że w tym coś nie gra... Siedziałby cicho gdzieś na bazarze to by nie miał takich problemów a tu zachciało się internetów i "nowoczesnych" narzędzi marketingu social mediuf

Czytam to i to chyba nie dzieje się na prawdę jakiś matrix a to jednak najprawdziwsza nasza rzeczywistość.
__________________
[SIZE=2]Szukam flaszek z ubytkiem:
ANGEL EDP
pola49 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 14:10   #318
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
pewnie tester skoro bez kartonika, możesz sprawdzić na dnie flakonu masz kod wbijasz go http://www.dolce.pl/dataprodukcji/ i powinnaś wiedzieć co nieco o nim. ale cena nie jest jak dla mnie jakoś strasznie podejrzana, bo nawet Empik sprzedaje teraz ten zapach za 109 złotych a tam wiadomo marża większa.
w omawianej perfumerii ten Boss pewnie chodził za 30 złotych
Oooo dzięki
Data produkcji 2011-11-15

Sprzedawane były jako unbox, nie tester
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2014-02-27 o 14:14
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 14:21   #319
Morganatic
Wtajemniczenie
 
Avatar Morganatic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 649
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
a możesz mi wskazać taki program? Nie ma takiej możliwości - a na pewno nie ma programu, który na pliku jpg idealnie spreparowanym pokaże, co zostało zmienione. Rozumiem, że zajmujesz się grafiką i wypowiadasz z pozycji fachowca?
VI4,
nie, fachowcem nie jestem.
Ale widziałam na własne oczy co potrafi ten program, którego nazwy nie pamiętam. Mój Ex ściągał z neta zdjęcie, wrzucał w program, który pokazywał co było w zdjęciu naginane- i z racji tego, że to mój Ex, nazwy programu się nie dowiem
Dodam tylko, że on był fachowcem i do tego bardzo dobrym.
A ten program to jedynie jedna setna jego umiejętności i wiedzy
I gwoli ścisłości- nie rozpowszechniam informacji wyssanych z palca, które zasłyszałam w warzywniaku, a jeśli rozpowszechniam coś niepotwierdzonego, to podkreślam, że zostało zasłyszane, a nie prawię tego w roli dogmatu.
__________________
Wymienię perfumy - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post61781941

Edytowane przez Morganatic
Czas edycji: 2014-02-27 o 14:29
Morganatic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 14:28   #320
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Morganatic Pokaż wiadomość
VI4,
nie, fachowcem nie jestem.
Ale widziałam na własne oczy co potrafi ten program, którego nazwy nie pamiętam. Mój Ex ściągał z neta zdjęcie, wrzucał w program, który pokazywał co było w zdjęciu naginane- i z racji tego, że to mój Ex, nazwy programu się nie dowiem
Dodam tylko, że on był fachowcem i do tego bardzo dobrym.
A ten program to jedynie jedna setna jego umiejętności i wiedzy
I gwoli ścisłości- nie rozpowszechniam informacji wyssanych z palca, które zasłyszałam w warzywniaku, a jeśli rozpowszechniam coś niepotwierdzonego, to podkreślam, że zostały zasłyszane, a nie prawię je w roli dogmatu.

Myślałam, że to tylko rodzaj ciekawostki.

http://natemat.pl/87091,program-miti...zach-cyfrowych
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 14:34   #321
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Ale jeden Boss i to bez kartonika wiosny nie czyni. Zdarzają się czasem i w perfumeriach jakieś okazje. Tylko, że żadna nie wyprzedaje setek różniastych producentów w ilości hurtowej po 65zł.


Na chłopski rozum - jakie jest prawdopodobieństwo, że wiele różnych firm: od Chanel i Diora po Coty sprzedaje perfumy w takich samych 20 ml penach?

No ludzie, litości. Nie trzeba być znawcą perfum, żeby widzieć, że to toporny szwindel.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 14:37   #322
Morganatic
Wtajemniczenie
 
Avatar Morganatic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 649
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
Myślałam, że to tylko rodzaj ciekawostki.

http://natemat.pl/87091,program-miti...zach-cyfrowych
O proszę
Najlepsze jest to, że ja widziałam możliwości takowego programu ( nie mówię, ze to konkretnie ten ) jakieś 2 lata temu A ten artykuł został dodany 2 miesiące temu, o ile dobrze widzę
__________________
Wymienię perfumy - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post61781941
Morganatic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 14:49   #323
Mellamina
Zadomowienie
 
Avatar Mellamina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa/Brwinów
Wiadomości: 1 760
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Tak sobie czytam i czytam od samego początku treść wątku i zastanawiam się czy Wy przypadkiem drogie Wizażanki nie robicie niechcący temu sprzedawcy i paniom blogerkom darmowej reklamy??
Sadzę, że nie nawrócicie amatorów podróbek -oni bardzo je sobie cenią i chwalą. Dla nich my tutaj jesteśmy szurnięte, bo płacimy kupę kasy za coś, co oni/one mają za kilkanaście złotych - i nie widzą/czują różnicy!!!.
Osoby, które chcą używać oryginalnych kosmetyków kupują w sprawdzonych perfumeriach stacjonarnych lub internetowych i nie szukają okazji za 20 PLN. Wielbiciele podróbek zawsze byli, są i będą i nie warto poświęcać im aż takiej uwagi - w ten sposób tylko nagłaśniacie sprawę i pokazujecie gdzie jest nowe i tanie źródło zaopatrzenia.
Wiem, że zaraz gromy na mnie polecą - ale takie mam zdanie na w/w temat
Mellamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 14:59   #324
bogusia32
Wtajemniczenie
 
Avatar bogusia32
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Dzięki temu wątkowi zaczęłam sie rozglądać jak to wygląda w innych krajach i tak np we Włoszech czy Francji nie ma już podziału na wiedzących-niewiedzących czy to podróba...Kupujesz podróbę = bulisz sporą kasę kary, we Włoszech 1000 euro.



z modnaulica.pl;
Rozmowa z Agnieszką Przyborską-Bojanowską, prawnik, rzecznikiem patentowym - o łamaniu praw autorskich w świecie mody.


W Polsce kupujący podróbki co do zasady nie są karani, o ile nie dokonują dalszej odsprzedaży, ale w niektórych krajach UE przepisy równie surowo traktują sprzedawców, jak i kupujących (w tym turystów). I tak, we Francji za kupowanie fałszywek grozi grzywną do 300 tysięcy euro lub kara do trzech lat więzienia. Podobna sytuacja przedstawia się we Włoszech, gdzie w niektórych miastach wprowadzono kary dla kupujących podróbki klientów. Taka sytuacja miała miejsce choćby w Jesolo niedaleko Wenecji, gdzie austriacka turystka za zakup podrabianej torebki Louisa Vuittona za 7 euro zapłaciła grzywnę w wysokości 1000 euro. W Rzymie niektórzy turyści, w tym, jak informowała prasa, kilkoro Polaków, otrzymało grzywny w wysokości 3333 euro. Z kolei w Wielkiej Brytanii turyści muszą się liczyć z tym, że przywiezione przez nich podróbki zostaną skonfiskowane przez celników.

polonia.net;

Radna z nowojorskiego Chinatown Margaret Chin proponuje wprowadzenie ustawy, która 1000 dolarów grzywny lub karę roku więzienia nakładałaby na osoby kupujące podrabiane towary znanych marek. W wielu miejscach w Nowym Jorku można znaleźć uliczne stoiska, na których sprzedawane są damskie torebki, okulary, portfele i inne przedmioty sygnowane fałszywymi znakami firmowymi Gucci czy Chanel, na masową skalę produkowane w Azji i przemycane do USA.
Ze sprzedaży podrabianych towarów słynie Canal Street na Chinatown. Radna, która tę dzielnicę reprezentuje, uważa, że problem jest poważny, bo chodzi tu nie tylko o kradzież praw autorskich do projektowanych przedmiotów. Jej zdaniem, pieniądze z nielegalnego handlu podrabianymi towarami mogą służyć do finansowania Al-Kaidy i innych organizacji terrorystycznych, zaś przy ich produkcji często wykorzystuje się dzieci.


Ustawa ma wejść za kilka m-cy.

kimono.pl;
Stowarzyszenie dóbr luksusowych Comité Colbert razem z francuskim Urzędem Celnym oraz Narodowym Komitetem ds. Walki z Podróbkami rozpoczęło kampanię społeczną, uświadamiającą o nielegalnym charakterze podróbek. Każdy z siedmiu planowanych plakatów będzie firmowany przez jedną z marek luksusowych – Cartier, Chanel,Christian Dior, Lacoste, Longchamp, Louis Vuitton i Van Cleef & Arpels.
Akcja uświadamia, że zgodnie z francuskim prawem, każdy kto kupuje podróbkę i ją nosi, może iść do więzienia na trzy lata albo zapłacić karę w wysokości ok. 1300 000 tysięcy złotych. Plakaty w ilości 10 tysięcy egzemplarzy zawisną na 18 francuskich lotniskach.
Hasła: "prawdziwe damy nie lubią podróbek", "kup fałszywego Cartiera, a pójdziesz do prawdziwego kryminału" i "jeśli masz taki telefon, bądź gotowa zadzwonić do prawnika", są chwytliwe, dowcipne i prawdziwe. Kiedy przyjdzie czas na taką inicjatywę w Polsce?
__________________
[*] IWNFY

Edytowane przez bogusia32
Czas edycji: 2014-02-27 o 15:02
bogusia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 15:05   #325
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Morganatic Pokaż wiadomość
VI4,
nie, fachowcem nie jestem.
Ale widziałam na własne oczy co potrafi ten program, którego nazwy nie pamiętam. Mój Ex ściągał z neta zdjęcie, wrzucał w program, który pokazywał co było w zdjęciu naginane- i z racji tego, że to mój Ex, nazwy programu się nie dowiem
Dodam tylko, że on był fachowcem i do tego bardzo dobrym.
A ten program to jedynie jedna setna jego umiejętności i wiedzy
I gwoli ścisłości- nie rozpowszechniam informacji wyssanych z palca, które zasłyszałam w warzywniaku, a jeśli rozpowszechniam coś niepotwierdzonego, to podkreślam, że zostało zasłyszane, a nie prawię tego w roli dogmatu.
Zdjęcie to co innego niż screen dokumentu tekstowego...co do zdjęć się oczywiście zgadzam.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 15:06   #326
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Mellamina Pokaż wiadomość
Tak sobie czytam i czytam od samego początku treść wątku i zastanawiam się czy Wy przypadkiem drogie Wizażanki nie robicie niechcący temu sprzedawcy i paniom blogerkom darmowej reklamy??
Sadzę, że nie nawrócicie amatorów podróbek -oni bardzo je sobie cenią i chwalą. Dla nich my tutaj jesteśmy szurnięte, bo płacimy kupę kasy za coś, co oni/one mają za kilkanaście złotych - i nie widzą/czują różnicy!!!.
Osoby, które chcą używać oryginalnych kosmetyków kupują w sprawdzonych perfumeriach stacjonarnych lub internetowych i nie szukają okazji za 20 PLN. Wielbiciele podróbek zawsze byli, są i będą i nie warto poświęcać im aż takiej uwagi - w ten sposób tylko nagłaśniacie sprawę i pokazujecie gdzie jest nowe i tanie źródło zaopatrzenia.
Wiem, że zaraz gromy na mnie polecą - ale takie mam zdanie na w/w temat

Nie gromy nie. Ale myślę, że są dwie strony medalu i tyle.

Częściowo masz rację. Ale ja zakładając ten wątek nie spodziewałam, że rozrośnie się on tak. To raz.

A dwa myślę, że jednak dobrze publicznie wyrazić brak aprobaty dla takich praktyki czyli sprzedawanie podrób oraz ich reklamowania. Poza tym rozgłos może dla perfumerii być jedynie chwilowy i krótki bo mam nadzieję, że odpowiednie osoby się tym zajmą

Blogerki może będą miały też chwilowy wzrost ilości wejść ale ostatecznie może czegoś je no nauczy czyli nie warto brać wszystkiego jak leci bo się można przejechać.
__________________



Edytowane przez kuki9
Czas edycji: 2014-02-27 o 15:46
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 15:25   #327
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez bogusia32 Pokaż wiadomość
Dzięki temu wątkowi zaczęłam sie rozglądać jak to wygląda w innych krajach i tak np we Włoszech czy Francji nie ma już podziału na wiedzących-niewiedzących czy to podróba...Kupujesz podróbę = bulisz sporą kasę kary, we Włoszech 1000 euro.
Zapytałam mojego tż, który jest Włochem jak to dokładnie wygląda i faktycznie są tam stosowane tak duże kary, o ile wiedziałeś, że kupiłeś podróbkę (czyli np. zapłaciłeś za torebkę LV 7 euro). Ale za to chińczycy na bazarach i w sklepach sprzedają mase podobnych, a nawet bardzo podobnych towarów (np. Louise Wuittone, minimalna różnica w wygladzie) no i z tym nie robi się w zasadzie nic.
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 15:45   #328
bogusia32
Wtajemniczenie
 
Avatar bogusia32
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Zapytałam mojego tż, który jest Włochem jak to dokładnie wygląda i faktycznie są tam stosowane tak duże kary, o ile wiedziałeś, że kupiłeś podróbkę (czyli np. zapłaciłeś za torebkę LV 7 euro). Ale za to chińczycy na bazarach i w sklepach sprzedają mase podobnych, a nawet bardzo podobnych towarów (np. Louise Wuittone, minimalna różnica w wygladzie) no i z tym nie robi się w zasadzie nic.

troszkę inaczej to rozumiem z tego tekstu który przytoczyłam...tzn. że właśnie nie ma już podziału wiesz czy nie wiesz- płacisz karę jeśli np torebka, perfumy okażą się trefne..bo w sumie zawsze można stwierdzić że się nie wiedziało. Tym bardziej że co perfidniejsi to sprzedają super dopracowane podróby w cenach normalnie obowiązujących.Myślę że chodzi o to aby nie kupować od ulicznych sprzedawców i w lewych drogeriach jak ta o której tu tak szeroko dyskutujemy.Niech się klient dwa razy zastanowi, sprawdzi sklep zanim kupi..

Z bazarowymi będzie ciężko bo dopóki nie wyłapie się konkretnej siatki to takie bazarowe pionki zawsze będą Na miejsce 1-go przyjdzie 10-ciu..
__________________
[*] IWNFY

Edytowane przez bogusia32
Czas edycji: 2014-02-27 o 15:48
bogusia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 17:19   #329
BlueberryMilkshake
Zadomowienie
 
Avatar BlueberryMilkshake
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 880
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez bogusia32 Pokaż wiadomość
troszkę inaczej to rozumiem z tego tekstu który przytoczyłam...tzn. że właśnie nie ma już podziału wiesz czy nie wiesz- płacisz karę jeśli np torebka, perfumy okażą się trefne..bo w sumie zawsze można stwierdzić że się nie wiedziało. Tym bardziej że co perfidniejsi to sprzedają super dopracowane podróby w cenach normalnie obowiązujących.Myślę że chodzi o to aby nie kupować od ulicznych sprzedawców i w lewych drogeriach jak ta o której tu tak szeroko dyskutujemy.Niech się klient dwa razy zastanowi, sprawdzi sklep zanim kupi..

Z bazarowymi będzie ciężko bo dopóki nie wyłapie się konkretnej siatki to takie bazarowe pionki zawsze będą Na miejsce 1-go przyjdzie 10-ciu..
Bogusia ma rację. Nieswiadomoś faktu, że przedmiot, który nabyłaś jest kradziony/podrobiony itp. nie zwalnia cię z odpowiedzialności prawnej. Podobnie jest z podrabianymi banknotami. Jeżeli nieswiadomie znajdziesz sie w posiadaniu np. fałszywej stuzłotówki i sprzedawca w sklepie zorientuje się przy płaceniu, że ona jest podrobiona, na miejsce może, a raczej powinien wezwać policję i będziesz przesłuchiwana. Po prostu musisz im to udowodnić, że nie wiedziałaś.
BlueberryMilkshake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 17:40   #330
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez itaka Pokaż wiadomość
Oj nie nie....Cindy Kochana, miło mi, ale obeznana nie jestem, żeby w tym siedzieć
A takie dobre wrażenie sprawiała, no .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-31 21:30:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.