Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-30, 16:41   #1
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885

Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.


Witam

Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto zna się bardziej niż ja
Chodzi o to że mieszkam w kawalerce, mieszkanie jest własnościowe, ale nigdy nie wiązałam z nim 'przyszłości', jednak wizja kredytu na 30/40 lat na chwilę obecną przeraża mnie.

Wymyśliłam sobie, że jeśli byłaby możliwość przeniosłabym kuchnie do pokoju i dzięki temu zyskałabym drugi pokój.


Tylko właśnie, czy jest to wykonalne? Nowa kuchnia miałaby być na ścianie, która dzieli pokój od starej kuchni, więc odległość byłaby niewielka. Jeśli chodzi o gaz, zrezygnowałabym na rzecz kuchenki elektrycznej.

Czy potrzebuje jakiejś zgody od spółdzielni? powinnam to gdzieś zgłaszać?
Podpowiedzcie mi proszę od czego powinnam zacząć i jak to zrobić


Z góry dziękuje
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:19   #2
Hiromi_Ise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 297
Dot.: Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.

Tak, takie pomysły trzeba konsultować ze spółdzielnią.
Hiromi_Ise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:30   #3
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.

Ale w kuchni masz jeszcze zlewozmywak, kratkę wentylacyjną /pamiętaj o tłustym kurzu, który osiada na meblach/ i pewnie termę gazową do ogrzewania wody. No, chyba że woda z ciepłowni. Pozostaje lodówka... Jakoś sobie tego nie wyobrażam.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:43   #4
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.

Moja mama przeniosła kuchnię z jednego pokoju do drugiego, większego (między tymi pokojami jest łazienka) i dała radę. rozwiązanie o niebo lepsze od poprzedniego ułożenia. Więc da się to zrobić, tylko nie powiem Ci jak.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:50   #5
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.

I am Rock Miałoby to wyglądać jak są budowane teraz wszystkie nowe mieszkania. Pokój z aneksem. Jeśli chodzi o wodę to z doprowadzeniem nie ma problemu, z lodówką chyba problemu też nie ma żadnego.
Wyczytałam że kratka jest obowiązkowa jeśli kuchnia jest ślepa, a tu takiego problemu nie ma. Oczywiście musi być okap.

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;47931376]Moja mama przeniosła kuchnię z jednego pokoju do drugiego, większego (między tymi pokojami jest łazienka) i dała radę. rozwiązanie o niebo lepsze od poprzedniego ułożenia. Więc da się to zrobić, tylko nie powiem Ci jak. [/QUOTE]
A wiesz czy musiała mieć na to zgodę?
Szukałam informacji na ten temat i są one sprzeczne.
Jedni piszą że koniecznie inni że nie ma takiej potrzeby
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:55   #6
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.

Zanim pójdziesz po stosowne pozwolenia albo sama prześledź drogę od odpływu zlewozmywaka do rury kanalizacyjnej dotychczasowej lub tej z łazienki.Albo wezwij fachowca , który miałby to zrobić. On się orientuje czy rura kanalizacyjna nie zniweczy twoich planów. Chyba , że chcesz ją mieć prowadzoną po wierzchu ścian przez pokój.
Rury wodne łatwiej przystosować do nowego miejsca.

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Na taki remont musi być zgoda administracji, spółdzielni a także nadzoru budowlanego, gazownictwa i jeszcze pewnie paru innych osób.
Przy zmianie instalacji , likwidacji gazu, nowego biegu przewodów elektrycznych jest to potrzebne.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 18:01   #7
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.

Otóż to, odprowadzenie ścieków, to chyba największy problem.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 18:08   #8
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
I am Rock Miałoby to wyglądać jak są budowane teraz wszystkie nowe mieszkania. Pokój z aneksem. Jeśli chodzi o wodę to z doprowadzeniem nie ma problemu, z lodówką chyba problemu też nie ma żadnego.
Wyczytałam że kratka jest obowiązkowa jeśli kuchnia jest ślepa, a tu takiego problemu nie ma. Oczywiście musi być okap.

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------


A wiesz czy musiała mieć na to zgodę?
Szukałam informacji na ten temat i są one sprzeczne.
Jedni piszą że koniecznie inni że nie ma takiej potrzeby
Nie mam pojęcia. Poza tym było to z 6 lat temu i od tego czasu przepisy mogły się 3 razy zmienić. Może najlepiej by było w spółdzielni się zapytać? Bo to może też od niej to zależy.
Ale wydaje się mi, że zgodę mieć musiała, bo tam nawet przy kladzeniu płytek na balkonie trzeba było mieć zgodę.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 18:12   #9
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.

No właśnie.. ścieki, o nich czytałam bo też się tego obawiałam. Na pewno można też coś z tym zrobić(jeśli jest za mały spad to są chyba specjalne pompy) szczególnie że jest to niewielka odległość.
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 18:38   #10
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.

Jakbyś wrzuciła plan mieszkania to na pewno szybciej uzyskałabyś odpowiedź czy jest to wykonalne i opłacalne.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 20:03   #11
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
No właśnie.. ścieki, o nich czytałam bo też się tego obawiałam. Na pewno można też coś z tym zrobić(jeśli jest za mały spad to są chyba specjalne pompy) szczególnie że jest to niewielka odległość.
odradzam pompę miałam w wynajmowanym przez parę miesięcy mieszkaniu, masakra głośno chodzi i trzeba strasznie uważać, co tam wrzucasz, głupie buraczki (ta pompa była przy kibelku) spowodowały, że musiałam wzywać fachowca

A co do przeniesienia kuchni, to jeżeli wszystkie przyłącza masz na tej samej ścianie, na którą chcesz przenieść, to żadnych problemów nie będzie, tyle, że układ mebli i sprzętów będziesz musiała dostosować żadnych zgłoszeń czy uzgodnień ze spółdzielnią wtedy nie trzeba. Jeżeli przyłącza są na innej ścianie (szczególnie kanaliza) to pogadaj z fachowcem

EDIT: przy zmianach instalacji elektrycznej musisz mieć zgodę (spółdzielni, a potem Energi) tylko jak chcesz zmienić moc, albo zrobić trójfazówkę, albo przerabiać podłączenie z korytarza do mieszkania, przy zwykłej wymianie kabli nie ma takiej potrzeby

Edytowane przez mara30
Czas edycji: 2014-08-30 o 20:06
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 20:07   #12
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.

Jeśli odpływy/dopływy są na ścianie dzielącej kuchnię z pokojem to tylko kwestia przeniesienia na drugą stronę. No i komin dobrze jakby był na tej samej ścianie, wtedy kratkę wentylacyjną po prostu można zrobić z drugiej strony.

Widziałam ostatnio kawalerkę 70m w takiej nie byłoby problemu nawet z 3 pokojem pewnie
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 15:04   #13
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.

Do kuchenki elektrycznej pewnie nowa instalacja, bo to, co masz w mieszkaniu nie wyrobi.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 21:07   #14
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Z kawalerki mieszkanie 2-pokojowe.

Zdaje sobie sprawe, ze roboty bedzie od groma i pieniedzy wydanych tez, a taki remont to bardzo dobra okazja do wymiany instalacji.
Bardziej zalezy mi na tym zeby zrobic to wszystko zgodnie z prawem. Jesli nie da rady, to pewnie dam sobie z tym spokoj
Obecna kuchnia jest spora, wiec pokoj z niej bedzie ok.
Szukalam informacji i niektorzy takie przerobki robia, wiec dac sie da, ale nigdzie nie znalazlam czegos o pozwoleniach itp.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-31 22:07:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.