Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-09, 21:48   #301
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Kupiłam Lirene Jutro wypróbuję

Jutro też zrobię SALIPEGA Już się nie mogę doczekać!
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 21:54   #302
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Hmmm, to już z tymi stężeniami mam strasznie namieszane

Wg kalkulatora przy ciężarze nasypowym 0,63 g/ml (kwas) i PEG 1,13 stężenie 15% wychodzi około 1,2 + 3,8.
Natomiast gdy już ciężar będzie taki jak ustalony w kalkulatorze, czyli 1,44 g/ml wychodzi 0,6 + 4,4 - czyli tak jak dzisiaj robiłem
A na moim salicylu z mazideł, ewidentnie jest napisane 0,63 g/ml

Więc już nie mam pojęcia jakie stężenie wyszło
Piszecie żeby odmierzać strzykawką - wtedy nie patryć na te piep...ne ciężary?
Czyli 0,6 + 4,4 wychodzi 12%? (C% = 0,6/5 ?)

Ale maniana
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-04-09 o 21:57
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 22:24   #303
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A ja, że biochemiczką jestem nie bawię się w ciężary nasypowe czy nie nasypowe tylko normalnie po chemicznemu liczę stężenie procentowe z dobrze wszystkim znanego wzoru Cp=ms/mr x 100%. Biorę gęstość podaną z mazideł bo tam kwas kupowałam. Jeśli w sklepie, w którym kupowaliście jest podana inna gęstość to bierzecie tą inną. Jak ktoś nie ma wagi żeby odmierzyć np. 1 g kwasu to można to przeliczyć na objętość i po kłopocie.
Dla mnie ten sposób jest prosty i pewny. Ale Ania ma rację, jest kalkulator i żadna filozofia wstukać do niego parę cyfr i uzyskać wynik.
Pozdrawiam
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 22:26   #304
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Hmmm, to już z tymi stężeniami mam strasznie namieszane

Wg kalkulatora przy ciężarze nasypowym 0,63 g/ml (kwas) i PEG 1,13 stężenie 15% wychodzi około 1,2 + 3,8.
Natomiast gdy już ciężar będzie taki jak ustalony w kalkulatorze, czyli 1,44 g/ml wychodzi 0,6 + 4,4 - czyli tak jak dzisiaj robiłem
A na moim salicylu z mazideł, ewidentnie jest napisane 0,63 g/ml

Więc już nie mam pojęcia jakie stężenie wyszło
Piszecie żeby odmierzać strzykawką - wtedy nie patryć na te piep...ne ciężary?
Czyli 0,6 + 4,4 wychodzi 12%? (C% = 0,6/5 ?)

Ale maniana
Jak obliczamy wg. 1,44 g/ml to to jest dla salicyla odmierzonego w strzykawce (czyli ściśniętego).
A 0,63 g/ml to jest ciężar nasypowy, czyli w stanie nieściśnięteym- powinno się zgadzać jak odmierzamy łyżeczką na przykład. Ale polecam jednak liczyć z 1,44 i ściskać, bo tak wychodzi dokładniej.
Co do liczenia to ja się na wzorach nie znam, zawsze używam kalkulatora

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-04-09 o 22:50
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 22:29   #305
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Mnie po drugim peelingu wygladzilo tak namacalnie. Przedtem czolo bylo grudkowate, teraz w dotyku jest gladkie. ale zaskornikow jeszcze jest sporo. Zaraz po swietach robie nastepny.
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 22:30   #306
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Jak obliczamy wg. 1,44 g/ml to to jest dla salicyla odmierzonego w strzykawce (czyli ściśniętego).
A 0,63 g/ml to jest ciężar nasypowy, czyli w stanie nieściśnięteym- powinno się zgadzać jak modmierzamy łyżeczką na przykład. Ale polecam jednak liczyć z 1,44 i ściskać, bo tak wychodzi dokładniej.
Co do liczenia to ja się na wzorach nie znam, zawsze używam kalkulatora
Ooo to dużo mi wyjaśnia!
Czyli moje stężenie wyszło jak najbardziej 15%
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 00:29   #307
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Zrobiłam 20% na próbę. Siedzę tak od 10 minut i lekko mrowi. Tylko, że 5 ml dla mnie na twarz to dużo za dużo, mam nadzieję, że się nie rąbnęłam przy wyliczeniach
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 01:18   #308
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ratta, wysmaruj plecy albo zostaw do następnego razu. Gotowa mieszanka może stać spokojnie poza lodówką. Najlepiej nakładać pędzlem albo palcami i uważać. żeby nie spłynęło na usta; o oczach nie wspominam nawet, wiadomo...
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 01:38   #309
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
Zrobiłam 20% na próbę. Siedzę tak od 10 minut i lekko mrowi. Tylko, że 5 ml dla mnie na twarz to dużo za dużo, mam nadzieję, że się nie rąbnęłam przy wyliczeniach
Ja tez przed chwila zrobilam swoj pierwszy 20% salipeg Skora lekko mrowila, ale to bylo jak muskanie w porownaniu do salicyla na spirytusie Zmylam wszystko juz z przyzwyczajenia mydelkiem i wysmarowalam grubo kremem cyckowym Teraz juz tylko czekam z niecierpliwoscia na efekty
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 02:13   #310
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Ratta, wysmaruj plecy albo zostaw do następnego razu. Gotowa mieszanka może stać spokojnie poza lodówką. Najlepiej nakładać pędzlem albo palcami i uważać. żeby nie spłynęło na usta; o oczach nie wspominam nawet, wiadomo...
Zostawiłam na następny raz, tak gdzieś za 3 dni zrobię, no ale to jeszcze zobaczę, co będzie dalej. Chyba niedługo muszę większe stężenie zrobić, bo codziennie nacieram twarz tonikiem 15% i pewnie do takich wartości twarz już się przyzwyczaiła, nie mówiąc o wytrąconych igłach
Nakładałam palcami, już chwytałam za pędzel, ale pomyślałam, że może to jakiś plastik i takim nie można

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ja tez przed chwila zrobilam swoj pierwszy 20% salipeg Skora lekko mrowila, ale to bylo jak muskanie w porownaniu do salicyla na spirytusie Zmylam wszystko juz z przyzwyczajenia mydelkiem i wysmarowalam grubo kremem cyckowym Teraz juz tylko czekam z niecierpliwoscia na efekty
No właśnie, nic nie piekło, fajnie. Też zmyłam mydłem, superśmierdzącym oliwkowym A posmarowałam samoróbnym kremem, no nie mogłam się powstrzymać, już sobie wyobrażałam jak się witaminy wchłaniają Jednak mam przypuszczenie, że albo którejś dodaję za dużo, albo mam uczulenie na macerat brzozowy, bo jakąś kaszkę mam na czole już któryś raz, a po peelingu jej nie było. Wklepałam więc ciutkę benzacne, nie powinno zaszkodzić.

No, jestem pozytywnie nastawiona do salipega, czuję, że razem zdziałamy cuda.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 06:00   #311
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
Jednak mam przypuszczenie, że albo którejś dodaję za dużo, albo mam uczulenie na macerat brzozowy, bo jakąś kaszkę mam na czole już któryś raz, a po peelingu jej nie było.
też tak mam, i to od dobrych kilku tygodni, takie pojawiam się i znikam w zależności od tego, czym się wysmaruję; i też po salipegu kaszy nie było; wstępnie podejrzewam aloes, ale pewności nie mam
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 08:53   #312
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja po peelingu cudownie - gładziutka skóra.
Troszkę przesuszyło nowo wyrośnięte syfki

Co mnie niepokoi - najprawdopodobniej zapchał mnie babydream nagietkowo-cynkowy (zostawiłem na noc)
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 09:48   #313
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

hej co sadzicie o takim cudzie na podrazniona skore Cynkoderm 2, preparat kojąco - korygujący
Skład(INCI) : Aqua, Paraffinym liq., Propylene Glycol, Isopropyl Myristate, Ceterayl Alcohol(and) Cetheareth-20, Zinc Oxide, Petrolatum, Cetyl Alcohol, Herb. Calandula, Cera Alba, Ichtiol, Talc , Carbomer, Parabens, Parfium.

widze tu troche alkoholu i nie wiem czy po peelingu nie bedzie dalej podraznial bede wdzieczna za sugestie i opinie jesli ktos uzywal
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 10:07   #314
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witam
Skad wziąć tego PEG'a ? czy wogole jest on konieczny ? totalnie nie znam sie na chemii probowalam juz peeling kwasem migdalowym ale moja skora zle na niego reaguje, wiec chce pokombinowac z salicylem. Nie mam jednak pojecia co to jest ten caly peg ?
W co i gdzie mam sie zaopatrzyc by zrobic peeling ? czy znajde to wszystko na mazidłach ?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 10:14   #315
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Witam
Skad wziąć tego PEG'a ? czy wogole jest on konieczny ? totalnie nie znam sie na chemii probowalam juz peeling kwasem migdalowym ale moja skora zle na niego reaguje, wiec chce pokombinowac z salicylem. Nie mam jednak pojecia co to jest ten caly peg ?
W co i gdzie mam sie zaopatrzyc by zrobic peeling ? czy znajde to wszystko na mazidłach ?
po Peg to do AniaM69 naszej zlotej kobitki skarbnicy wiedzy wizazowej
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 10:17   #316
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Mam pytanie do doświadczonych Jak przechowywać PEG? Wczoraj się zorientowałam, że jak dostałam go od Ani (), to wsadziłam butlę do szafy i tak stoi od tamtej pory, bo kwasu jeszcze nie mam :/ jak mi tego PEGa szlag trafi, to będę wku... smutna
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 10:25   #317
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Wiec zwracam sie z prosba do AniaM69 o Pega Czy mogłabym go u Ciebie dostac ?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 10:25   #318
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Witam
Skad wziąć tego PEG'a ? czy wogole jest on konieczny ? totalnie nie znam sie na chemii probowalam juz peeling kwasem migdalowym ale moja skora zle na niego reaguje, wiec chce pokombinowac z salicylem. Nie mam jednak pojecia co to jest ten caly peg ?
W co i gdzie mam sie zaopatrzyc by zrobic peeling ? czy znajde to wszystko na mazidłach ?
Wszystko co najwazniejsze o pegu znajdziesz tutaj - https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2862
Nie jest on konieczny do wykonania peelingu salicylowego (zamiast niego mozna uzyc spirytusu), aczkolwiek taki peeling na pegu jest duzo lagodniejszy
Kwas mozesz nabyc na mazidlach, u thanatosa, w zsk, a o peg pytaj AnieM69

Tak przy okazji Aniu wielkie dzieki za peg
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 10:39   #319
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz
Ale jeszcze jedno, chce juz zrobic zamowienie na kwas salicylowy na mazidłach, czy cos jeszcze powinnam do tego zamowic ?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 10:42   #320
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doświadczonych Jak przechowywać PEG? Wczoraj się zorientowałam, że jak dostałam go od Ani (), to wsadziłam butlę do szafy i tak stoi od tamtej pory, bo kwasu jeszcze nie mam :/ jak mi tego PEGa szlag trafi, to będę wku... smutna
Ja przechowuję w szafie

Tutaj masz post podsumowany o PEGu
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2862

Edit: o! zapaałka była szybsza
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 10:57   #321
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dzięki, mosutatsu
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 12:00   #322
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
hej co sadzicie o takim cudzie na podrazniona skore Cynkoderm 2, preparat kojąco - korygujący
Skład(INCI) : Aqua, Paraffinym liq., Propylene Glycol, Isopropyl Myristate, Ceterayl Alcohol(and) Cetheareth-20, Zinc Oxide, Petrolatum, Cetyl Alcohol, Herb. Calandula, Cera Alba, Ichtiol, Talc , Carbomer, Parabens, Parfium.

widze tu troche alkoholu i nie wiem czy po peelingu nie bedzie dalej podraznial bede wdzieczna za sugestie i opinie jesli ktos uzywal


nie ma tu alkoholu (w sensie denata) takze bez obaw, cetyl i ceterayl alcohol to sa pochodne - w kosmetykach w roli delikatnego emulgatora nadaja odpowiednia konsystencje, nie maja nic wspolnego z alkoholem denat

poza tym dzialanie przeciwzapalne - cynk, nagietek... moze byc tlusty- pewnie taki jest - parafina, wazelina...

ale podraznic nie podrazni


ja po peelingach (narazie byly 2) widze ze skora jest jasniejsza, narazie tyle jednak wlacze atrederm, efekty powinny byc lepsze tylko szkoda ze recepty nie mam
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 12:07   #323
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Ale jeszcze jedno, chce juz zrobic zamowienie na kwas salicylowy na mazidłach, czy cos jeszcze powinnam do tego zamowic ?
Zalezy ile pieniedzy masz na zbyciu Mozesz dokupic buteleczke z ciemnego szkla, lyzeczke miarowa (jesli nie lubisz odmierzac strzykawka), bagietke borokrzemowa (jesli masz zamiar beltac peeling w kieliszku) no i ewentualnie polysorbate do zrobienia toniku
Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Edit: o! zapaałka była szybsza
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 12:48   #324
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
nie ma tu alkoholu (w sensie denata) takze bez obaw, cetyl i ceterayl alcohol to sa pochodne - w kosmetykach w roli delikatnego emulgatora nadaja odpowiednia konsystencje, nie maja nic wspolnego z alkoholem denat

poza tym dzialanie przeciwzapalne - cynk, nagietek... moze byc tlusty- pewnie taki jest - parafina, wazelina...

ale podraznic nie podrazni


ja po peelingach (narazie byly 2) widze ze skora jest jasniejsza, narazie tyle jednak wlacze atrederm, efekty powinny byc lepsze tylko szkoda ze recepty nie mam
a myslisz ze bedzie tak samo skuteczny jak wychwalana pod niebiosa Vitella ictamo??
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 12:53   #325
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zalezy ile pieniedzy masz na zbyciu Mozesz dokupic buteleczke z ciemnego szkla, lyzeczke miarowa (jesli nie lubisz odmierzac strzykawka), bagietke borokrzemowa (jesli masz zamiar beltac peeling w kieliszku) no i ewentualnie polysorbate do zrobienia toniku

ojj nie nie chodzilo mi cos ze specyfikow a czy moge do mieszania uzywac patyczka drewnianego badz jakiejs lyzeczki ? ja sie na chemii totalnie nie znam, nie moj kierunek wiec nie wiem
mozliwe ze wezme ten polysorbate
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 13:44   #326
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
ojj nie nie chodzilo mi cos ze specyfikow a czy moge do mieszania uzywac patyczka drewnianego badz jakiejs lyzeczki ? ja sie na chemii totalnie nie znam, nie moj kierunek wiec nie wiem
mozliwe ze wezme ten polysorbate
Czytalam kiedys, ze do mieszania powinno sie uzywac szklanych mieszadelek, a juz w ogole zabronione jest uzywanie przedmiotow metalowych
Do peelingu nie potrzebujesz zadnych dodatkowych skladnikow, do toniku tylko polysorbate
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 14:12   #327
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

stan po salipegu 20% po dwóch dniach:

twarz, ręce - no się nie łuszczę, ni w ząb pory wróciły do stanu wyjściowego
tzw. okolice bikini - zero obłażenia, ale pięknie wylazły na wierzch wszystkie egzemplarze gotowe do wrośnięcia pod skórę, od razu je potraktowałam pęsetą skóra gładka, bez stanów zapalnych i już sama nie wiem, czy to zasługa salipega czy squamaxa..
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 19:37   #328
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
a myslisz ze bedzie tak samo skuteczny jak wychwalana pod niebiosa Vitella ictamo??
nie mam pojecia jaki sklad ma vitella,przyznam ze nigdy o tym kremie nie czytalam


mi zwykly nawilzajacy z AA wystarcza
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 19:57   #329
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doświadczonych Jak przechowywać PEG? Wczoraj się zorientowałam, że jak dostałam go od Ani (), to wsadziłam butlę do szafy i tak stoi od tamtej pory, bo kwasu jeszcze nie mam :/ jak mi tego PEGa szlag trafi, to będę wku... smutna
I niech stoi. W lodówce zmieni stan na stały. Mój peg rok stoi w słoiku (przezroczystym po kawie) w szafce z lekami. Własności takie same od narodzin aż po dno, więc spoko

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czytalam kiedys, ze do mieszania powinno sie uzywac szklanych mieszadelek, a juz w ogole zabronione jest uzywanie przedmiotow metalowych
Do peelingu nie potrzebujesz zadnych dodatkowych skladnikow, do toniku tylko polysorbate
Dziewczyny, nie potrzeba żadnych bagietek (miałam kilka i wszystkie się stłukły) może być drewniany patyk do szaszłyka, polecam

Najwygodniej salipega robić w szklanej, zakręcanej buteleczce.
Odmierzyć peg, wsypać kwas, zakręcić, wstrząsnąć aby zamięszać i wstawić butelkę do szklanki z gorącą wodą.
Następnie rozsiadacie się wygodnie, wypijacie herbatkę i relaksujecie kwadrans.
Wracacie i macie gotowy salipeg

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-04-10 o 19:58
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 20:04   #330
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Właśnie ukręciłem tonik 2% wg proporcji podanych w pierwszym poście.
Wyszedł biały, mętny roztwór - ale bez farfocli i grudek, osadów itd.

Czy ta białość/mętność to jest ok?
Teraz czytam:
Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
relacja

nic nie pływa, nie zbiera się na dnie butelki, i tonik jest prawie przejrzysty; w aplikacji delikatny i przyjemny, u mnie nie zostawia lepkiej warstwy
zrobiłam tak:

woda - 83%
peg - 10%
polysorbate 80 - 5%
kwas salicylowy - 2%
... mój w ogóle nie jest przejrzysty

Edit: własnie na mazidłach przeczytałem, że wychodzi: tonik o mlecznobiałej barwie
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-04-10 o 20:32
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.