Antykoncepcja - zmiana tabletek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-20, 16:02   #1
21kasia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 32
Question

Antykoncepcja - zmiana tabletek


Z tego co mi wiadomo, przy zmienie tabletek powinno się przyjąc nowe opakowanie odrazu po zakończeniu poprzedniego. Niestety nie zdążyłam wykupić nowej recepty i zdołowana tym że musze wybierać się do lekarza na co nie bardzo mnie stać wyszukałam ulotke tych tabletek które miałam wziaść od soboty i znalazłam :

"Jeżeli wcześniej przyjmowano inny złożony środek antykoncepcyjny -
Można rozpocząć przyjmowanie preparatu Microgynon 21 nastepnego dnia po przyjęciu
ostatniej tabletki dotychczas stosowanego preparatu (oznacza to brak przerwy w przyjmowaniu
tabletek). Jeżeli preparat ten zawiera również tabletki nieaktywne (bez zawarto-
œci hormonów), można rozpocząć przyjmowanie preparatu Microgynon 21 następnego dnia
po przyjęciu ostatniej tabletki zawierajacej hormony (jezeli brak pewnosci, która to tabletka,
należy zapytać; o to lekarza albo farmaceute. Mozna równiez; rozpoczac; przyjmowanie
preparatu pózniej, ale nigdy nie pózniej niz w dniu, w którym po 7-dniowej przerwie
nalezaloby przyjac dotychczas stosowana; tabletke; (lub nastepnego dnia po ostatniej nieaktywnej
tabletce dotychczas stosowanego preparatu). Jezeli postapi sie zgodnie z
powyzszymi zaleceniami, wówczas nie jest konieczne stosowanie dodatkowych metod
antykoncepcyjnych. "



A więc wynika z tego że po tygodniowej przerwie moge zacząć je zażywać mimo tego iż to będzie moje pierwsze opakowanie po Asubtelli ? Bez jakichkolwiek obaw i dodatkowych metod?

Edytowane przez 21kasia07
Czas edycji: 2010-12-20 o 17:02
21kasia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 10:35   #2
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Antykoncepcja - zmiana tabletek

wyglada na to ze powinno byc ok, jesli masz krwawienie to mysle ze mozna zastosowac tabletki tez w 1 dniu krwawienia i na wszelki wypadek zabezpieczaj sie przez 7 dni. niby nic a jednak mozna byc spokojnym
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.