Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-30, 15:26   #661
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Wystarczy mi takie zdjęcie. Masz fajną długość i widać pojedyncze siwki Zapuszczasz na długie? Ja chcę wrócić do naturalnych bo moje włosy są wtedy bardziej delikatne, miękkie i lejące. A farbowane mam sztywne i jak są za krótko ścięte to sterczą. Niestety mam tak po tacie.
Może nie tyle co zapuszczam i się staram, a po prostu od ponad 1,5 roku nie odwiedzam fryzjera I tak sobie rosną. Wygodnie mi w nich.
Moje i niefarbowane są sztywne, też mam to po tacie Dlatego łatwo było mi nosić krótką fryzurkę - włosy same się układały jak chciałam, wystarczyło je wysuszyć.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 15:58   #662
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Chciałabym się was poradzić i spytac,jakich balsamow do ciała o ekologicznym ,lub prawie ekologicznym skladzie używacie?
Ja używałam do niedawna kremu do ciała Alterry ,ale naczytałam sie jaki to alkohol jest zły dla skory i chciałabym czegoś,co nie ma w sklazie alkoholu,ale jednocześnie ma dobry,w miare naturalny skład.Czy znajdę wogóle taki balsam?Czy musze wybierac,między nieciekawym składem a alkoholowym?
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 16:01   #663
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Chciałabym się was poradzić i spytac,jakich balsamow do ciała o ekologicznym ,lub prawie ekologicznym skladzie używacie?
Ja używałam do niedawna kremu do ciała Alterry ,ale naczytałam sie jaki to alkohol jest zły dla skory i chciałabym czegoś,co nie ma w sklazie alkoholu,ale jednocześnie ma dobry,w miare naturalny skład.Czy znajdę wogóle taki balsam?Czy musze wybierac,między nieciekawym składem a alkoholowym?
Jeśli balsam Alterry nie wysusza Ci skóry to nie masz powodu z niego rezygnować. Alkohol jest zły dla skóry? Nieee Alkohol może co najwyżej wysuszać.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 16:06   #664
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Zamówiłam zwierzyńcowi jedzenie, mam nadzieję, że na trochę im wystarczy, bo zbankrutuję Kotu suche oprócz Royala wzięłam TOTW i mokre Grau. Zobaczymy jak to będzie jeść. I mam nadzieje, że psy też się dobrze przerzucą na TOTW.

Mam pytanie co do sodium benzoate - w TYM temacie jest wymieniony jako szkodliwy, a w TYM ma plusa. Widzę sprzeczne informacje, a jak wyczytałam ecocert zatwierdza to nawet w kosmetykach naturalnych, więc chyba tak źle nie jest? W każdym razie chodzi mi o te chusteczki dla dzieci (co prawda to dla mnie a nie dla dziecka, ale sza ). Nie pytam, bo panikuję, ale mnie to ciekawi. Doczytałam, że może powodować alergię, ale takie przypadki są niezwykle rzadkie (no ale w dzisiejszych czasach to wszystko może uczulić).
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 16:10   #665
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do sodium benzoate - w TYM temacie jest wymieniony jako szkodliwy, a w TYM ma plusa. Widzę sprzeczne informacje, a jak wyczytałam ecocert zatwierdza to nawet w kosmetykach naturalnych, więc chyba tak źle nie jest? W każdym razie chodzi mi o te chusteczki dla dzieci (co prawda to dla mnie a nie dla dziecka, ale sza ). Nie pytam, bo panikuję, ale mnie to ciekawi. Doczytałam, że może powodować alergię, ale takie przypadki są niezwykle rzadkie (no ale w dzisiejszych czasach to wszystko może uczulić).
oba posty oceniają go pod zupełnie innym kątem - pierwszy w kontekście naturalności a drugi działania na włosy.
to, że nie nie jest naturalny nie znaczy, że źle działa.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 16:22   #666
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
Zamówiłam zwierzyńcowi jedzenie, mam nadzieję, że na trochę im wystarczy, bo zbankrutuję Kotu suche oprócz Royala wzięłam TOTW i mokre Grau. Zobaczymy jak to będzie jeść. I mam nadzieje, że psy też się dobrze przerzucą na TOTW.
Mokra Grau to bardzo dobra karma, ma dobre proporcje białka i tłuszczu, ma dobry skład - jeden z najlepszych z zooplusowych karm (tam zamawiałaś?), do tego puszki 800g wychodzą bardzo korzystnie cenowo. Jak karmiłam gotowymi karmami to karmiłam mokrą karmą, właśnie Grau było najczęściej w użyciu.
Wiesz jak przestawiać kota na inną karmę? Żebyś się nie zraziła jak kot nie będzie chętny, trzeba przy niektórych kotach wiele cierpliwości. Zwłaszcza przy kotach po Royalu.
Generalnie koty powinny jeść co najmniej 60% mokrego pożywienia, koty z problemami urologicznymi - najlepiej 100%. Na struwity - Urinodol, mokre pożywienie, bo przy tej dolegliwości zwiększenie objętości moczu bardzo pomaga. Średnie zapotrzebowanie na wodę (łącznie z tą w pożywieniu oczywiście) u kota to 50 ml / kg ciała.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 16:57   #667
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
oba posty oceniają go pod zupełnie innym kątem - pierwszy w kontekście naturalności a drugi działania na włosy.
to, że nie nie jest naturalny nie znaczy, że źle działa.
aa, rozumiem No w sumie wiadomo, że nie wszystko co sztuczne jest złe, może trochę za bardzo się "nakręciłam". Zamówię jedną paczkę tych chusteczek i zobaczę.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mokra Grau to bardzo dobra karma, ma dobre proporcje białka i tłuszczu, ma dobry skład - jeden z najlepszych z zooplusowych karm (tam zamawiałaś?), do tego puszki 800g wychodzą bardzo korzystnie cenowo. Jak karmiłam gotowymi karmami to karmiłam mokrą karmą, właśnie Grau było najczęściej w użyciu.
Wiesz jak przestawiać kota na inną karmę? Żebyś się nie zraziła jak kot nie będzie chętny, trzeba przy niektórych kotach wiele cierpliwości. Zwłaszcza przy kotach po Royalu.
Generalnie koty powinny jeść co najmniej 60% mokrego pożywienia, koty z problemami urologicznymi - najlepiej 100%. Na struwity - Urinodol, mokre pożywienie, bo przy tej dolegliwości zwiększenie objętości moczu bardzo pomaga. Średnie zapotrzebowanie na wodę (łącznie z tą w pożywieniu oczywiście) u kota to 50 ml / kg ciała.
Wiem jak przestawiać zwierza na inną karmę. Zamawiałam na zooplusie.
Ten Urindol jest tylko w tabletkach, można go skruszyć i dodać do wody albo jedzenia? Bo mój kot na 100% nie da sobie zaaplikować tabletki. (już próbowałam kiedyś gdy miał dostawać tabletki na zatoki)
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 17:22   #668
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
Wiem jak przestawiać zwierza na inną karmę. Zamawiałam na zooplusie.
Ten Urindol jest tylko w tabletkach, można go skruszyć i dodać do wody albo jedzenia? Bo mój kot na 100% nie da sobie zaaplikować tabletki. (już próbowałam kiedyś gdy miał dostawać tabletki na zatoki)
Można Najlepiej do jedzenia, żebyś miała pewność, że kot zjadł.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 22:01   #669
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ależ ja wcale nie miałam na myśli pozbycia się tego co nienaturalne. Po prostu nie potrafię Ci nic napisać o tych dwóch kosmetykach
HA stosuj w mieszankach - z olejami, dodawaj do kremów albo do maseczek właśnie.
Nałożyłam dziś Glorię na skórę głowy, choć tak sobie myślę, czy skoro chcę nawilżyć właśnie skalp, to raczej powinnam użyć maski do twarzy/ balsamu do ciała, bo przecież Gloria to odżywka do włosów?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 12:17   #670
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Nałożyłam dziś Glorię na skórę głowy, choć tak sobie myślę, czy skoro chcę nawilżyć właśnie skalp, to raczej powinnam użyć maski do twarzy/ balsamu do ciała, bo przecież Gloria to odżywka do włosów?
Nie wiem co zawiera gloria, nie odpowiem na Twoje pytanie co do jej zastosowania na skórę głowy.
Większość masek i odżywek, które ja stosuję, działają także na cebulki włosowe, część na skórę głowy. Mają to w opisie producenta i naprawdę tak jest.
Jak masz ochotę to spróbuj krem do twarzy nałożyć na skórę głowy, ale moim zdaniem to przesada - skóra głowy jest inna niż twarzy. Myślę, że wystarczą jej produkty włosowe , oleje i wcierki przeznaczone specjalnie dla niej.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 14:01   #671
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Chciałabym się was poradzić i spytac,jakich balsamow do ciała o ekologicznym ,lub prawie ekologicznym skladzie używacie?
Ja używałam do niedawna kremu do ciała Alterry ,ale naczytałam sie jaki to alkohol jest zły dla skory i chciałabym czegoś,co nie ma w sklazie alkoholu,ale jednocześnie ma dobry,w miare naturalny skład.Czy znajdę wogóle taki balsam?Czy musze wybierac,między nieciekawym składem a alkoholowym?
Oliwka Hipp. Balsam Sylveco. Olej migdałowy.Balsamy Babydream
Te mogę polecić od siebie .


Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jeśli balsam Alterry nie wysusza Ci skóry to nie masz powodu z niego rezygnować. Alkohol jest zły dla skóry? Nieee Alkohol może co najwyżej wysuszać.

U mnie Alterra słabo się spisywała.


Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
Zamówiłam zwierzyńcowi jedzenie, mam nadzieję, że na trochę im wystarczy, bo zbankrutuję Kotu suche oprócz Royala wzięłam TOTW i mokre Grau. Zobaczymy jak to będzie jeść. I mam nadzieje, że psy też się dobrze przerzucą na TOTW.

Mam pytanie co do sodium benzoate - w TYM temacie jest wymieniony jako szkodliwy, a w TYM ma plusa. Widzę sprzeczne informacje, a jak wyczytałam ecocert zatwierdza to nawet w kosmetykach naturalnych, więc chyba tak źle nie jest? W każdym razie chodzi mi o te chusteczki dla dzieci (co prawda to dla mnie a nie dla dziecka, ale sza ). Nie pytam, bo panikuję, ale mnie to ciekawi. Doczytałam, że może powodować alergię, ale takie przypadki są niezwykle rzadkie (no ale w dzisiejszych czasach to wszystko może uczulić).

Mnie sodium benzoate szkodzi w kosmetykach do twarzy, które pozostały na skórze.


Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Nie wiem co zawiera gloria, nie odpowiem na Twoje pytanie co do jej zastosowania na skórę głowy.
Większość masek i odżywek, które ja stosuję, działają także na cebulki włosowe, część na skórę głowy. Mają to w opisie producenta i naprawdę tak jest.
Jak masz ochotę to spróbuj krem do twarzy nałożyć na skórę głowy, ale moim zdaniem to przesada - skóra głowy jest inna niż twarzy. Myślę, że wystarczą jej produkty włosowe , oleje i wcierki przeznaczone specjalnie dla niej.
U mnie działa dobrze olej rycynowy. Ale ostatnio znowu cos swędzenie wraca. Myślę kupić jakiś tonik do skóry. Może ten z Audrey Organics?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-31, 14:06   #672
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
U mnie Alterra słabo się spisywała.
U mnie też, ale ja nie lubię żadnych balsamów i kremów
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 16:42   #673
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość

U mnie działa dobrze olej rycynowy. Ale ostatnio znowu cos swędzenie wraca. Myślę kupić jakiś tonik do skóry. Może ten z Audrey Organics?
Aubrey był fajny.
Na mnie dobrze działa hydrolat (ja mam lawendowy, ale można wziąć coś delikatniejszego) z ekstraktami z manufaktury kosmetycznej - mają duży wybór
http://www.manufakturakosmetyczna.pl...rakty-roslinne
Ja mam czarną rzepę, kasztanowiec, pokrzywę, żeń-szeń, róże - używam i do wcierek włosowych i do twarzy (toniki, maseczki).
Do złagodzenia na pewno prawoślaz byłby super.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 20:43   #674
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Można Najlepiej do jedzenia, żebyś miała pewność, że kot zjadł.
Bardzo dziękuję za wszystkie rady.

Chyba muszę zmienić szampon do włosów, kupiłam ten Sensitive dla dzieci z Hipp i włosy są świetne, ale skóra głowy mnie coś swędzi, szczególnie na drugi dzień.
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 20:59   #675
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Aubrey był fajny.
Na mnie dobrze działa hydrolat (ja mam lawendowy, ale można wziąć coś delikatniejszego) z ekstraktami z manufaktury kosmetycznej - mają duży wybór
http://www.manufakturakosmetyczna.pl...rakty-roslinne
Ja mam czarną rzepę, kasztanowiec, pokrzywę, żeń-szeń, róże - używam i do wcierek włosowych i do twarzy (toniki, maseczki).
Do złagodzenia na pewno prawoślaz byłby super.
warto zajrzeć, choć ja z półproduktami miałam mało do czynienia dotychczas

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za wszystkie rady.

Chyba muszę zmienić szampon do włosów, kupiłam ten Sensitive dla dzieci z Hipp i włosy są świetne, ale skóra głowy mnie coś swędzi, szczególnie na drugi dzień.
u mnie szampony dla dzieci też się nie sprawdziły
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 21:28   #676
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
warto zajrzeć, choć ja z półproduktami miałam mało do czynienia dotychczas



u mnie szampony dla dzieci też się nie sprawdziły
a mogę zapytać czym teraz myjesz? jakąś własną mieszanką czy czymś kupnym?
ja już miałam kupny naturalny, jakiś rosyjski i faktycznie tam nic z chemii nie było, ale w ogóle nie mył mi włosów. mam przetłuszczające się i po umyciu wyglądały w sumie gorzej niż przed.
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 07:25   #677
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Oczywiście, teraz mam Petal Fresh nawilżający i polecam. Używam go codziennie.
Rosyjskie szampony też mi nie domywały skóry.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 08:34   #678
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
a mogę zapytać czym teraz myjesz? jakąś własną mieszanką czy czymś kupnym?
ja już miałam kupny naturalny, jakiś rosyjski i faktycznie tam nic z chemii nie było, ale w ogóle nie mył mi włosów. mam przetłuszczające się i po umyciu wyglądały w sumie gorzej niż przed.
Szampony dla dzieci są... dla dzieci są delikatne, skóra głowy dziecka nie wymaga takiego oczyszczania jak u dorosłych, stąd możesz czuć, że są niedomyte.
Z silnie oczyszczających szamponów do włosów przetłuszczających się mogę Ci polecić les argiles z glinką zieloną, avalon organics cytrynowy, orientana z zieloną herbatą i neem, biopha, bjobj z białą glinką.
Z rosyjskich natura siberica do włosów tłustych, czarny przeciwłupieżowy babci agafii i dziegciowy. Bardzo fajne jest też mydło do włosów i ciała - miodowe delikatniejsze, ale oczyszcza bosko, cedrowe silniejsze (dla mnie troszkę za mocne).
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 14:30   #679
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Co do szamponu dla dzieci, nie czułam, że są niedomyte, tylko tak jakbym dostała jakieś podrażnienie na skórze. Niedomyte (mało powiedziane) były po tym rosyjskim.

dziękuję Wam bardzo
no to jeszcze muszę ogarnąć coś do mycia ciała i coś na wzmocnienie paznokci

ech, zjadłam czekoladę i mnie wysypało na twarzy

umyłam włosy jakimś zwykłym szamponem z green pharmacy, skóra mnie piecze i dostałam kataru -_- zaraz kupuję coś co polecacie, bo przecież oszaleję.

Edytowane przez Alneonka
Czas edycji: 2015-08-01 o 15:24
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-02, 08:06   #680
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Czekolada może nie jest jeszcze taka zła. O ile nie masz uczulenia i o ile jest np. Gorzka, bez tego syfu itp.


Ja po szamponie GP myślałam że się zadrapię.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-08-02 o 08:08
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-02, 12:17   #681
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Gorzkiej czekolady nie dam rady zjeść. w sumie dawno nie jadłam w ogóle czekolady (nawet nie kupuje, żeby nie kusiło), właśnie dlatego, że mnie zawsze po niej wysypuje, ale brat przywiózł jakąś z Niemiec i zjadłam całą łakomstwo nie popłaca.

masakra z tym szamponem, dzisiaj mnie dalej swędzi

Znowu mam pytania
Czy któraś z Was robiła zakupy na http://drogeria-ekologiczna.pl ? Bo się przymierzam.
Czy mydło aleppo nadaje się do mycia cery mieszanej (głównie chodzi o zaskórniki na nosie) i mogę je zamiast wodą zmyć płatkiem z płynem micelarnym? (albo czymś innym? hydrolatem? bo kranówa jakoś nie za dobrze działa mi na twarz) A jeśli nie to polecacie coś do pielęgnacji twarzy czego nie trzeba zmywać wodą? Bo na razie używam Physiogel, którego nie trzeba zmywać.
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-02, 12:36   #682
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ja chwilowo rezygnuje z mycia mydłem. Używałam kakaowe Mydlofaktura, ale jak się skończyło od razu pogorszenie.
Wracam do mleczek Martinagebhardt i toniku szałwia. Ten zestaw się sprawdził .
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-02, 19:38   #683
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Bywają czasami jakieś kody promocyjne do sklepu ecco-verde ? Nie ukrywam, że drogie mają koszty dostawy.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-02, 20:18   #684
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Bywają czasami jakieś kody promocyjne do sklepu ecco-verde ? Nie ukrywam, że drogie mają koszty dostawy.
Trochę to dziwne, ale nie informują nigdy o promocjach, chociaż zamawiałam tam raz, czy dwa i zapisywałam się też do newslettera

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-08-02 o 20:20
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-03, 12:11   #685
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Mnie informuja. Jak jest cos taniej zawsze dostaje maila, a poza tym na pierwszej stronce tez widac promocje. Tak przynajmniej jest na niemieckiej stronce.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-03, 12:50   #686
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Hej dziewczyny, nie wiem gdzie powinnam napisać więc spróbuję tutaj. Dopiero zaczynam z naturalną pielęgnacją i idzie mi to trochę powoli i na oślep. Ale do rzeczy.

Kupiłam jakiś czas temu jakieś glinki, oleje, hydrolat do przetestowania. Zrobiłam dzisiaj maseczkę z białej glinki, żółtej, oleju z awokado, kwasu hialuronowego i hydrolatu z gorzkiej pomarańczy. Starałam się zrobić jak w tym przepisie: https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Fr...linka-zolta/63 z tym, że nie miałam tego D-panetnolu, a białej glinki użyłam mniej. Mieszankę trzymałam na twarzy nie więcej niż 10 minut. Zmywam - a moja twarz jest zaczerwieniona. Czy to normalna reakcja skóry? Przypomniało mi się że z pół roku temu (jezu, powinnam chyba częściej robić maseczki) miałam taką samą reakcję, a nawet mocniejszą, po maseczce z białej glinki, spiruliny, jakiegoś oleju i hydrolatu i może czegoś jeszcze - nie pamiętam. Po jakiejś godzinie mi przeszło. No i teraz się głowię czy jest to normalna reakcja, czy alergia na któryś składnik. Pamiętam że wtedy trzymałam maseczkę dłużej, zmyłam bo zaczęłam czuć ciepło na twarzy. Teraz zaczerwienienie schodzi mi szybciej, ale przypominam, trzymałam maseczkę krócej i były to trochę inne składniki.

A tak swoją drogą jeszcze, ogólnikowo bo sama nie wiem: czy po zmyciu maseczki wodą (jaką? ma to znaczenie czy ciepła czy zimna) powinno się przemywać twarz tonikiem? Albo żelem do twarzy? Wklepywać krem? Czy jest to zupełnie bez sensu?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-03, 14:00   #687
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Mnie informuja. Jak jest cos taniej zawsze dostaje maila, a poza tym na pierwszej stronce tez widac promocje. Tak przynajmniej jest na niemieckiej stronce.
Jeszcze nigdy nie dostałam żadnego info o promocjach, a z feelunique, chociaż stamtąd jeszcze nic nie zamawiałam, non stop jakieś maile o promo Nie mam czasu śledzić ich na bieżąco i mogłam przegapić jakieś fajne obniżki np. krem pod oczy Antipodes z olejem z pestek kiwi często jest w promo, ale nigdy nie wiem, do kiedy i zawsze się spóźniam

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-08-03 o 14:09
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-03, 14:17   #688
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Może to wina hydrolatu? Mnie tak załatwił hydrolat pomarańczowy firmy krzak
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 004.JPG (94,9 KB, 18 załadowań)
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-03, 15:33   #689
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Może to wina hydrolatu? Mnie tak załatwił hydrolat pomarańczowy firmy krzak
U mnie wyglądało to inaczej. Nie miałam takich przypadkowych plamek, tylko cała powierzchnia skóry, która miała kontakt z maseczką była zaróżowiona - jednolicie. Podobnie jak po ogromnym wysiłku fizycznym albo po dniu spędzonym na słońcu. Żadnych plam czy też bąbli. Nic nie bolało. Zniknęło w przeciągu może 30 minut, zaraz po tym jak skończyłam tu pisać. Skoro podejrzewasz mój hydrolat to chyba spróbuję jutro posmarować nim część skóry i poczekać czy też mnie tak zaczerwieni...

A co do drugiej części mojej wypowiedzi? Zmywacie czymś skóre po takiej maseczce? Wklepujecie krem?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-03, 15:49   #690
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
U mnie wyglądało to inaczej. Nie miałam takich przypadkowych plamek, tylko cała powierzchnia skóry, która miała kontakt z maseczką była zaróżowiona - jednolicie. Podobnie jak po ogromnym wysiłku fizycznym albo po dniu spędzonym na słońcu. Żadnych plam czy też bąbli. Nic nie bolało. Zniknęło w przeciągu może 30 minut, zaraz po tym jak skończyłam tu pisać. Skoro podejrzewasz mój hydrolat to chyba spróbuję jutro posmarować nim część skóry i poczekać czy też mnie tak zaczerwieni...

A co do drugiej części mojej wypowiedzi? Zmywacie czymś skóre po takiej maseczce? Wklepujecie krem?
A może jesteś uczulona na glinkę. Moja mama ma po glince zawsze zaczerwienioną twarz obojętne czy użyje zielonej czy czerwonej.

Ja po zmyciu maseczki (obojętnie jaka by nie była) zawsze przemywam twarz hydrolatem ewentualnie tonikiem bezalkoholowym by usunąć resztki. Na to nakładam albo krem albo maść.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.