Co mam zrobić z paznokciami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-03-04, 11:25   #1
madzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 91

Co mam zrobić z paznokciami?


Marzš mi się mocne paznokcie o pięknym kształcie, moje jednak niestety odbiegajš od ideału... Ostatnio ktos polecił mi przedłużanie akrylem, jednak moja kosmetyczka odradziła mi to, twierdzšc, że akryl niszczy płytkę paznokciowš. Słyszałam tez o tipsach żelowych, wzmacnianiu jedwabiem... Możecie mi cos doradzić?
madzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-05, 07:36   #2
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: Co mam zrobić z paznokciami?

Cześć Madziku [img]icons/icon40.gif[/img]
Na początku musisz odpowiedzieć sobie na pytanie co jest dla Ciebie istotne i ważne : wygląd paznokci tu i teraz, czy też ich kondycja w dłuższej perspektywie czasowej ?
Od kilku miesięcy jestem posiadaczką żelowych pazurków i zdecydowanie nie żałuję swojej decyzji.
"Od zawsze" nosiłam długie pazurka, z którymi nie było większych kłopotów, niestety jakieś 1,5 roku temu sytuacja uległa rykalnej zmianie. Zmianie na niekorzyść [img]icons/icon9.gif[/img] Paznokcie zaczęły się łamać, rozdwajać i zwijać po bokach na potęgę. Rok walczyłam wszelkimi sposobami, żeby przywrócić im dawny wygląd. Niestety nic nie działało [img]icons/icon9.gif[/img] Jedynym sposobem na przywrócenie moim dłoniom dawnego wyglądu były tipsy.
Założyłam je 4 miesiące temu i od tamtej pory wszelkie moje problemy zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki [img]icons/icon7.gif[/img] Koniec z codziennym manicurem, koniec z odpryskującym lakierem, z krótkimi jak u przedszkolaka paznokietkami, ochronnymi kolorami emalii (żeby nie rzucały się w oczy).
Teraz manicure wykonuję ... raz na miesiąc (drugi raz robi mi manicurzystka podczas uzupełniania pazurków), fakt że trwa to conajmniej 2 godziny, ale tylko dlatego, że noszę baaardzo długie pazurki [img]icons/icon12.gif[/img]
Wreszcie wyrzuciłam wszystkie delikatne beże i blade róże z półki i zastąpiłam je lakierami w ciemnych, intensywnych kolorach.
No i nie muszę taszczyć wszędzie ze sobą "zestawu s.o.s.", jedyne co pozostało w torebce to malutki pilniczek, którego ... i tak nie używam.

I na koniec moja opinia o niszczącym działaniu takich pazurków : fakt, że na 1000% będę mogła wypowiedzieć się dopiero kiedy je zdejmę (a na razie się na to nie zanosi), ale myślę, że negatywnie na płytke działa nie tyle tips, żel czy akryl, ile jego nieumiejętne, a często polegające na samodzielnym zrywaniu w domu, usuwanie.

W każdym razie dla mnie tipsy są świetnym rozwiązaniem. Wolę mieć piękne, równiutkie i gładkie tipsy z pefrekcyjnym manicurem, niż własne, ale połamane i porozdwajane namiastki lub pozostałości z czasów dawnej świetności ...
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-05, 10:22   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Co mam zrobić z paznokciami?

Anetko, serdeczne dzieki za tak wyczerpujaca odpowiedz [img]icons/icon7.gif[/img]. Przyznam, ze brzmi to bardzo zachecajaco - chyba sie skusze? Jednak z racji mojej pracy nie moge sobie pozwolic na az tak dlugie pazurki - czy mozna sobie dobrac ich dlugosc i ksztalt? I jak wygladaja takie zelowe tipsy np. z francuskim manicurem?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-05, 10:56   #4
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: Co mam zrobić z paznokciami?

Długość pazurków możesz wybrać dowolną. Z kształtem jest troszkę gorzej, bo jet on uwarunkowany kształtem Twoich "oryginalnych" pazurków, ale też można pomajstrować [img]icons/icon7.gif[/img]
Moja pani manicurzystka spiłowuje mi płytkę dość mocno, tak że prawie wcale niewidać, że noszę tipsy.
A francuski wygląda na prawdę bardzo ładnie. Za pierwszym razem sobie go zafundowałam, teraz już nie robię, bo maluję swoje szponki ciemnymi lakierami, więc francuskiego wcale nie widać [img]icons/icon12.gif[/img]

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Pozdrawiam
Aneta
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-05, 12:13   #5
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Co mam zrobić z paznokciami?

Ja sobie teraz założylam na troche trzy tipsy bo akurat przy wiosennych porządkach mi sie połamały... Co prawda manicurzystka chyba z przyzwyczajenia zostawila dosc dlugie ale je sobie w domku skrócilam i wcale nie widać ze to tipsy) I nawet nie różnią sie od moich wlasnych paznokci [img]icons/icon7.gif[/img]
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 06:39   #6
martekM
Raczkowanie
 
Avatar martekM
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 67
Dot.: Co mam zrobić z paznokciami?

ponoc jest jakas odzywka niestety nie pamietam nazwy ktora sie naklada warstwa po warstwie i niby dziala cuda
martekM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 11:16   #7
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Co mam zrobić z paznokciami?

Cytat:
Napisane przez martekM Pokaż wiadomość
ponoc jest jakas odzywka niestety nie pamietam nazwy ktora sie naklada warstwa po warstwie i niby dziala cuda
wiekszosc odzywek tak dziala.. Warto jednak pamietac aby wybierac odzywke bez formaldehydu, a jest ich coraz wiecej na polskim rynku.
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-24 12:16:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.