boję się ciąży:/ - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-29, 22:54   #31
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Ja za to słyszałam, że jeżeli juz doszło do zapłodnienia, to jakiś składnik tej tabletki podtrzymuje ciążę
Z tego, co wiem, to dotyczy to sytuacji, w których komórka jajowa już się zagnieździła. A ten składnik podtrzymujący ciążę, to jedyna substancja czynna, która jest w tabletce, czyli sztuczny progesteron.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 14:37   #32
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
NPR to najgorsza metoda, z jaką się spotkałam. Jeżeli któraś z Was stosuje- OK, ale chyba tylko bycie otodoksyjnym katolikiem usprawiedliwia takie ''akrobacje''. A jeżeli ktoś jest ortodoksem, to prezerwatywa odpada. Nie wspominając, że jest niepotrzebna, skoro ktoś ma dni niepłodne.

Ani ja, ani mój ginekolog nie spotkaliśmy się osobiście z przypadkiem kobiety, której zaszkodziły prawidłowo przyjmowane pigułki. Niektóre dziewczyny mają skutki uboczne, ale wtedy-w najgorszym razie- po prostu się z tabletek rezygnuje.
mam wrażenie, że myślisz, że npr dla mnie to kalendarzyk, ami chodzi o metodę objawowoi-termiczną, fajnie też gdyby była oparta używaniem np.lady comp albo pearla. npr to skuteczna metoda, ale bardzo wymagająca, chociaż zawsze można się posłużyć specjalnymi przyrządsami o krótych wcześniej wspomniałam. to raz. dwa, nie znam ani jednej religijnej osoby bawiącej się w npr, za to kilka par niespecjalnie wierzących i uwaga, wśród nich jest jeden ginekolog. porozmawiaj z jakimś ginekologiem nie jako pacjentka, a sama zobaczysz, ilu z nich nigdy by się nie zgodziło na to, zeby ich partnerka brała tabletki anty. skutki uboczne nie muszą pojawiać się w trakcie brania tabletek. najczęściej pojawiają się daaawno po odstawieniu ok. po trzydziestce. kobiecy organizm jest bardzo zależny od hormonów, nie warto w nich mieszać dla własnej wygody.


wiem, że Ty wiesz swoje, naskrobiesz jakiś kontrargument, ale nie o tym jest wątek, więc...pozwolę sobie nie odpisywać juz więcej
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:45   #33
SmutnaKwiatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 54
Dot.: boję się ciąży:/

stosunek przerywany- stosowanie tej metody przez dlugi okres czasu da ci 100% pewności, że Twój mężczyzna zacznie mieć poważne problemy z seksem.

Też strasznie bałam się ciąży- sciągnełam kalendarzyk na telefon, ponieważ nie chciało mi się zaznaczać w kalendarzu dni, choćby dlatego, że kalendarz ciągle gubiłam. Nie umiałam wyznaczać owulacji i innych dni do tworzenia dzieci. Taka aplikacja jest bardzo wygodna, wiesz co i jak, sprawdzaj też swój śluz.
Możesz poprosić partnera, żeby co jakiś czas upewniał się, czy gumka się nie zsuwa.

I co najważniejsze: jeśli strach ma zdominować Twoje życie seksualne, to zrezygnuj, bo to znacznie pogarsza jakość, w trakcie seksu masz być wyluzowana, a nie pytać co 5 sekund partnera "daleko jesteś?".

No i dobre gumki, a nie conamore z biedry czy rosetexy
SmutnaKwiatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 22:10   #34
Krolowa Lasu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 27
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
komórka PO to nie jest ABORCJA bo ona NIE DOPUSZCZA DO ZAPŁODNIENIA, a jeśli nie ma ZAPŁODNIENIA, to nie może dojść do aborcji.
W wielu przypadkach pigulka "PO" dziala juz na utworzony zarodek uniemozliwiajac jego zagniezdzenie sie, a wiec powoduja obumarcie zarodka i aborcje we wczesnym etapie. Niestety jest to aborcja.

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
A cukierki powodują próchnicę, mogą być przyczyną otyłości, a do tego nie mają żadnych wartości odżywczych... znasz kogoś kto nie je cukierków? Nie popadajmy w paranoję, że tabletki to takie wielkie zło. Owszem, są ingerencją w organizm kobiety, ale - paradoksalnie - dzięki tej ingerencji (mam nadzieję) nie padnę na zawał w wieku 30 lat.
Niestety badana wskazuja ze tabletki antykoncepcyjne zwiekszaja ryzyko zawalu i zakrzepu u kobiet, wiec raczej sprzyjaja zawalowi.

http://www.reuters.com/article/2012/...85C1L320120613
Krolowa Lasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 23:58   #35
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez Krolowa Lasu Pokaż wiadomość
Niestety badana wskazuja ze tabletki antykoncepcyjne zwiekszaja ryzyko zawalu i zakrzepu u kobiet, wiec raczej sprzyjaja zawalowi.
Tylko, że oni to wszystko MUSZĄ napisać w ulotkach, żeby nie mieć żadnych problemów, że nie ostrzegali. Natomiast na każdy organizm pigułki wpływają inaczej. Ja mam drobne problemy hormonalne i paradoksalnie one mnie przed zawałem chronią.

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do antykoncepcji hormonalnej, tylko próbuję zwrócić uwagę, że każdy nasz krok we współczesnym świecie prowadzi nas w złą stronę - jedzenie jest niezdrowe, powietrze jest zanieczyszczone itp. Nie znaczy to jednak, że każdy, kto je hamburgery i frytki będzie otyły czy że każdy biorący tabletki sobie szkodzi.
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 00:08   #36
Krolowa Lasu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 27
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
Tylko, że oni to wszystko MUSZĄ napisać w ulotkach, żeby nie mieć żadnych problemów, że nie ostrzegali. Natomiast na każdy organizm pigułki wpływają inaczej. Ja mam drobne problemy hormonalne i paradoksalnie one mnie przed zawałem chronią.
Niestety nie masz racji, oni nie musza nic pisac, a czesto wlasnie nie pisza- pare lat temu byla afera z lekiem Vioxx- spowodowal dziesiatki tysiecy zgonow , wczesniej reklamowany jako "bezpieczny" zreszta tak samo bezpieczny byl talidomid.
Teraz okazalo sie ze tabletki antykoncepcyjne tez powoduja zawaly i zakrzepy.
Krolowa Lasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 22:06   #37
berry93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
Tylko, że oni to wszystko MUSZĄ napisać w ulotkach, żeby nie mieć żadnych problemów, że nie ostrzegali. Natomiast na każdy organizm pigułki wpływają inaczej. Ja mam drobne problemy hormonalne i paradoksalnie one mnie przed zawałem chronią.

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do antykoncepcji hormonalnej, tylko próbuję zwrócić uwagę, że każdy nasz krok we współczesnym świecie prowadzi nas w złą stronę - jedzenie jest niezdrowe, powietrze jest zanieczyszczone itp. Nie znaczy to jednak, że każdy, kto je hamburgery i frytki będzie otyły czy że każdy biorący tabletki sobie szkodzi.

Zgadzam się. W ulotkach opisują nierzadko bardzo skrajne i praktycznie niemożliwe zdarzenia do jakich może dojść biorąc tabletki. Doskonałym przykładem jest teoria, iż jeśli dziś nie weźmiesz tabletki, a tydzień wcześniej doszło do stosunku możliwe jest że zajdziesz w ciążę. Tak twierdzi ulotka YAZu (odnosiło się to bodajże do pominięcia tabletki w pierwszym rzędzie). Nie trzeba być ginekologiem żeby wiedzieć, że takie zapłodnienie jest niemożliwe, bo żaden plemnik tyle nie przeżyje. Takich przykładów jest sporo. Producenci muszą zabezpieczyć się przed możliwymi konsekwencjami, więc piszą wszystko co im do głowy przyjdzie.

Edytowane przez berry93
Czas edycji: 2013-09-09 o 22:07
berry93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 21:40   #38
DARECKA88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 14
Dot.: boję się ciąży:/

my preferujemy stosunek przerywany już od 3 lat i jakoś nie zaszłam zakłada tylko prezerwatywę jak chce skończyć w środku. Ja mam 25 lat i na razie nie chcę dzieci. Jezeli zdecydujesz się na przerywany to musisz mieć 100% zaufanie i pewność że podczas seksu wyciągnie na czas a nie spruje się do środka
DARECKA88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 03:34   #39
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez DARECKA88 Pokaż wiadomość
my preferujemy stosunek przerywany już od 3 lat i jakoś nie zaszłam zakłada tylko prezerwatywę jak chce skończyć w środku. Ja mam 25 lat i na razie nie chcę dzieci. Jezeli zdecydujesz się na przerywany to musisz mieć 100% zaufanie i pewność że podczas seksu wyciągnie na czas a nie spruje się do środka
Ta. To też świetny patent na problemy zdrowotne u faceta. Brawo.
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 13:24   #40
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Odp: Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez DARECKA88 Pokaż wiadomość
my preferujemy stosunek przerywany już od 3 lat i jakoś nie zaszłam zakłada tylko prezerwatywę jak chce skończyć w środku. Ja mam 25 lat i na razie nie chcę dzieci. Jezeli zdecydujesz się na przerywany to musisz mieć 100% zaufanie i pewność że podczas seksu wyciągnie na czas a nie spruje się do środka
3 lata przerywanego? Biedny facet
Swoja droga zastanow sie, czy.z.Wasza plodnoscia jest wszystko ok.
"spruje sie"... Jezu, ale slownictwo.

Przepraszam za brak polskich znakow- aplikacja Wizaz Forum
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 13:28   #41
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Odp: Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
3 lata przerywanego? Biedny facet
Swoja droga zastanow sie, czy.z.Wasza plodnoscia jest wszystko ok.
"spruje sie"... Jezu, ale slownictwo.

Przepraszam za brak polskich znakow- aplikacja Wizaz Forum
Z płodnością pewnie OK. To nie jest najbardziej komfortowa metoda, ale jeżeli zdąży przed wytryskiem, to praktycznie nie ma szans.
Jeszcze rozumiem, jak ktoś uprawia seks z nowym partnerem i nie było czasu na wzięcie tabletek, albo jeżeli ktoś na co dzień zabezpiecza sie prezerwatywami i akurat zabraknie, ale jak już się jest w związku, to można by już te pigułki łykać.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 18:58   #42
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Odp: Dot.: boję się ciąży:/

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Z płodnością pewnie OK. To nie jest najbardziej komfortowa metoda, ale jeżeli zdąży przed wytryskiem, to praktycznie nie ma szans.
Jeszcze rozumiem, jak ktoś uprawia seks z nowym partnerem i nie było czasu na wzięcie tabletek, albo jeżeli ktoś na co dzień zabezpiecza sie prezerwatywami i akurat zabraknie, ale jak już się jest w związku, to można by już te pigułki łykać.
Wyjęłaś mi to z ust. Jeszcze w związku długoletnim. Bo przecież facet też może się zapomnieć i nie wyciągnąć na czas.
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:17.