regularne posiłki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-04, 09:14   #1
korsyka147
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 23

regularne posiłki


wazniejsze jest aby jeść posiłki o tych samych porach czy w jednakowych odstępach czasu? pozdrawiam
korsyka147 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 09:31   #2
martyna84r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: regularne posiłki

wychodzi na jedno jak bedziesz jadła o tych samych porach to tym samym będą to ciągle takie same odstepy czasu miedzy jednym posiłkiem a drugim
martyna84r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 09:34   #3
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: regularne posiłki

Najważniejsze to jeść tak żeby nie być głodnym Czy to będzie co 2 czy 3 godziny to już niewielka różnica, ważne żeby mało a często No i żeby posiłki były pełnowartościowe oczywiście
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 10:10   #4
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: regularne posiłki

Jedzenie o tych samych godzinach nie ma szczególnie sensu - raz wstajesz o 6, raz o 8, itp.
Raczej chodzi o to, by śniadanie zjeść, dajmy na to, 30 minut po przebudzeniu a później jeść posiłki co 2-3 godziny.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 18:56   #5
korsyka147
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 23
Dot.: regularne posiłki

przed chwilunią na jednej ze stron znalazłam to:
"Dietetycy zalecają, aby pory spożywania posiłków zawsze były takie same. Przyzwyczaisz w ten sposób swój organizm do stałej godziny dostarczania pożywienia, dzięki czemu nie będziesz podjadać między posiłkami i łatwiej będzie Ci zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Uważa się, że 70% dziennego pożywienia powinno być dostarczone do godziny 15. "

I co Wy na to?
korsyka147 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 20:02   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: regularne posiłki

Cytat:
Napisane przez korsyka147 Pokaż wiadomość
wazniejsze jest aby jeść posiłki o tych samych porach czy w jednakowych odstępach czasu? pozdrawiam
Jedno z drugiego wynika w miare, nie uwazasz?

Cytat:
Napisane przez korsyka147 Pokaż wiadomość
przed chwilunią na jednej ze stron znalazłam to:
"Dietetycy zalecają, aby pory spożywania posiłków zawsze były takie same. Przyzwyczaisz w ten sposób swój organizm do stałej godziny dostarczania pożywienia, dzięki czemu nie będziesz podjadać między posiłkami i łatwiej będzie Ci zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Uważa się, że 70% dziennego pożywienia powinno być dostarczone do godziny 15. "

I co Wy na to?
My na to, ze nieladnie wklejac cytaty bez zrodla, ze strona producenta przypraw dietetycznym autorytetem nie jest i ze sztywne x% jedzenia do godziny y to bzdura
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 08:37   #7
korsyka147
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 23
Dot.: regularne posiłki

ok dzięki Wyrak
korsyka147 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 09:34   #8
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: regularne posiłki

A ja uważam, że cos w tym jest. Oczywiscie nie ma roznicy, czy jest to 70 czy 68%, ale od dawien dawna wiadomo ze tak jest lepiej, chociazby dlatego ze nasze hormony maja okreslony rytm dobowy i 'łatwiej' poradzic sobie ze zjedzonym pokarmem rano, niż wieczorem. Zwykle w godzinach wieczornych jest znaczna przewaga ukladu przywspolczulnego, co jak wiadomo sprzyja gromadzeniu sie zapasow.
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 16:49   #9
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: regularne posiłki

Cytat:
Napisane przez boangelina Pokaż wiadomość
A ja uważam, że cos w tym jest. Oczywiscie nie ma roznicy, czy jest to 70 czy 68%, ale od dawien dawna wiadomo ze tak jest lepiej, chociazby dlatego ze nasze hormony maja okreslony rytm dobowy i 'łatwiej' poradzic sobie ze zjedzonym pokarmem rano, niż wieczorem. Zwykle w godzinach wieczornych jest znaczna przewaga ukladu przywspolczulnego, co jak wiadomo sprzyja gromadzeniu sie zapasow.
Alez ja nic przeciwnego nie twierdze Tylko mi sie nie podobaja sztywne - godzina x, procent pozywienia y.
Pewnie, ze sniadanie powinno byc najwiekszym posilkiem, na wieczor powinno sie jesc lekko i mniej wegli, ale takie sztywne - wtedy i wtedy tyle i tyle, jest bez sensu. Bo ludzie maja rozny tryb zycia chociazby.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 14:29   #10
florencja76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 19
Dot.: regularne posiłki

Witaj
Na wlasnej skorze poczulam ze wazne jest przede wszystkim to, aby jesc czesto a w malych ilosciach. Kiedys jadalam sniadanie, obiad i kolacje i zamartwialam sie ze moja figura nie jest idealna (bo podjadalam:P). Dzis - staram sie jesc co 3 -4 godzin, nie podjadam, a jesli juz, siegam po jablko czy marchewke, suszone zurawiny czy morele. Dobrze robia na trawienie
Reasumujac, Moja Droga:
Ilosc i jakosc rowniez jest wazna
florencja76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:00.