Dzień Wolności Rozwórkowej!!!!!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-14, 14:58   #1
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Smile

Dzień Wolności Rozwórkowej!!!!!!!!!


Dziś lekarz ortopeda, po zrobieniu RTG stawów biodrowych stwierdził, że leczenie zostało zakończone i Kalina już śmiga bez rozwórki. Mamy ją zakładać tylko na noc przez dwa tygodnie a od nowego roku w ogóle nie zakładać. Nie wolno nam tylko pomagać dziecku wstawać, pomagać w chodzeniu itp. Wszystko musi robić sama. Co ja tu o chodzeniu, jeszcze sama nie siedzi
W każdym razie cieszę się, że małej się poprawiło - rozwórka była wtórna, zresztą Kalina szybko ją zaakceptowała, nawet lubiła, mamlala ciągle paseczki od tej rozwórki, podciągała się za pałączek itp. Mnie też było ją wygodnie nosić, jedną ręką z boku, po prostu ta rozwórka bardzo stabilizowała dziecko.
Tak więc obchodzimy dzis Dzień Wolności Rozwórkowej na noc się nie liczy
Niestety, Mała tak się wczuła, w to leżenie z szeroko rozstawionymi nóżkami, że rozstawia je nawet bez rozwórki. Stary się boi, żeby jej tak czasem nie zostało
Chcę Wam bardzo podziękować za wsparcie i ciepłe słowa, gdy zdiagnozowano u Kaliny dysplazję. Namawiam wszytkie mamy - jak najwcześniej róbcie dzieciom USG stawów biodrowych, nawet w 1-2 tygodniu zycia, nie czekajcie na państwową służbę zdrowia, skierowania, terminy itp. Warto wyłożyć te 80 zł, żeby mieć spokojne sumienie a ewentualną dysplazję w fazie noworodkowej można wyleczyć samymi ćwiczeniami.
Muszą uważać szczególnie mamy, które miały w ciąży mało wód płodowych, gdyż to powoduje nieprawidłowe podkulanie przez płód nóżek i dysplazję stawów. Jesli same miałyście też problemy z bioderkami - uważajcie podwójnie.
I to, co mówią starzy mądrzy ortopedzi - do 3 miesiąca zycia dziecka - szerokie pieluchowanie. Nikt nie wymyślił jeszcze lepszej profilaktyki.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 13:56   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Dzień Wolności Rozwórkowej!!!!!!!!!

O to super, pamiętam jak moja mała nosiła takie chomąto- pieluchę ortopedyczną- i wcale jej się to nie podobało.
Wyrazy uznania dla Ciebie Halino, że się nie poddałaś, konsekwentnie Kalinę "rozwórkowałaś"
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 09:40   #3
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Thumbs down Dot.: Dzień Wolności Rozwórkowej!!!!!!!!!

super! moja córcia też nosi od listopada - obecnie ma 4,5 miesiaca... wygodnie sie nosi dziecko w tej poduszce Frejki, mamy kontrol na koniec stycznia, po ostatniej wizycie jest lepiej, ma problem z prawym bioderkiem, sama jestem ciekawa ile jeszcze ponosimy te poduche
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 21:13   #4
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Dzień Wolności Rozwórkowej!!!!!!!!!

Witam u mojego synka stwierdzono całkowitą dysplazję stawów biodrowych. Urodził się 9 marca a pierwsze USG miał robione na początku kwietnia. Przeraziłam się tym co mi pani doktor powiedziała, że syn może późno sadać i chodzić. Dostał poduszkę "Frejki". W czerwcu miał zmienio rozmiar na większy i w lipcu po badaniu byłam wniebowzięta, ponieważ po dysplazji nie byłośladów! Poduszkę ściągałam tylko do przewijania i kąpieli. Mam wyjątkowo spokojne dziecko, więc nie protestował. Chodzić zacząłw wieku 11 miesięcy! Dziś ma 7 lat.
Pozdrawiam
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.