codzienna pielęgnacja twarzy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-18, 00:40   #31
pureinsanity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 65
Question codzienna pielęgnacja kapryśnej, skłonnej do podrażnień cery mieszanej.

..

Edytowane przez pureinsanity
Czas edycji: 2014-02-15 o 14:38
pureinsanity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 08:53   #32
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: codzienna pielęgnacja kapryśnej, skłonnej do podrażnień cery mieszanej.

Mam identyczną cerę
Łusczy nam się skóra, więc agresywne oczyszczanie odpada. Zawsze rano przecieram twarz chusteczką oczyszczającą i na to kładę makijaż (nie ma efektu ściągniętej skóry, a i tak jest oczyszczona).
Hydrolaty dla znormalizowania cery. Lepiej postawić na nawilżanie. Krem z lukrecją z BU jest świetny. A co do zaskórników to raz w tygodniu możesz stosować maseczkę oczyszczającą glinką (tylko koniecznie potem wklep krem nawilający). Moim zdaniem chodzi o to, żeby codziennie nie wysuszać twarzy silnymi detergentami.
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 16:52   #33
jojoanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 82
Dot.: codzienna pielęgnacja kapryśnej, skłonnej do podrażnień cery mieszanej.

na takie suche miejsca dobrze robi wit. E, mozna kupic za klika zloty w aptece taka w plynie i miejscowo nakladac

moze taztaka hypoarelgiczna seria by ci sie dobrze sprawdzila?

http://www.youtube.com/watch?v=zZzgx...layer_embedded
__________________
"Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"
jojoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 18:03   #34
bura suka
Przyczajenie
 
Avatar bura suka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 16
Dot.: codzienna pielęgnacja kapryśnej, skłonnej do podrażnień cery mieszanej.

Hej, znam problem. Borykałam się z tym bardzo długo.miałam różne przygody, na różne sposoby próbowałam sobie też pomóc (m.in.maść z witaminą A ).czasem pomagało,ale na krótko, albo tylko lekko łagodziło łuszczenie się.makijaż wygląda na tym kiepsko, do tego wzmaga uczucie swędzenia i pieczenia,a skóra jest czerwona,tak?nie mówiąc o tych skórkach i w ogóle-koszmar.jak tylko mogłam to rezygnowałam z pudrów i podkładów bo używanie ich nie miało sensu.

co mi pomogło (w końcu!)-Avene(pani w aptece dobrze doradziła pour peaux intolerantes/skin recovery cream (krem kojący do skóry wrażliwej).już po dwóch dniach była diametralna różnica i naprawdę kojący efekt
krem jest drogi,ale wart swojej ceny. stosowałam go rano i wieczorem(nadaje się pod makijaż)+ kiedy tylko miałam ochotę.
teraz stosuję serię kosmetyków z AA do skóry atopowej(tonik,krem nawilżający i płyn do mycia twarzy) i bardzo sobie chwalę. (krem znowu na dzień i na noc).jego minusem jest brak filtra przeciwsłonecznego,ale o to pomartwię się wiosną. do zmywania makijażu(po umyciu twarzy płynem z AA) używam płynu micelarnego z avene.
+ raz czy dwa razy w tygodniu, na noc stosuję cold cream z Avene.jest bardzo tłusty i na dzień raczej odpada (choć na mrozy może być super,tylko, że znowu mam długą grzywkę i włosy stałyby się szybko tłuste).czasem na dzień nakładam sobie ciut tylko na okolice nosa i ust(i same usta-super nawilża).
kosmetyki avene, jak wspomniałam nie są najtańsze, choć warte ceny. jeśli jednak nie możesz sobie na nie pozwolić, to zainwestowałabym w tą serię z AA do skóry atopowej. (pojedyńczy kosmetyk kosztuje ok 14zł w rossmanie).
generalnie jest też kilka zasad- im prostszy skład kosmetyku, tym lepszy(ja mam taką zasadę).żadnego alkoholu (!)w składzie,perfum(logiczne) .
jak masz możliwość(czas i ochotę,ja jestem za leniwa)to myj twarz wodą mineralną albo chociaż przegotowaną.
nie stosuj ciężkich,zapychających pudrów, jeśli możesz zainwestuj w kosmetyki mineralne(choć ja takich nie stosuję,ale maluję się tylko zimą).
NIE stosuj peelingów ziarnistych.tylko i wyłącznie enzymatyczne (ja kupiłam niedawno z Ziaji, do cery wrażliwej, jest ok).

ew.wizyta u dermatologa pewnie nie zaszkodzi

+ pij dużo wody mineralnej (brzmi nie na temat,ale nawilżanie od wewnątrz ma ogromne znaczenie)

Dodam,że mnie po avene żadne krostki nie wyszkoczyły, może zbiegło się to u Ciebie ze zmianami hormonalnymi(np.okres) czy innym kosmetykiem? daj mu szansę
bura suka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 12:23   #35
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: codzienna pielęgnacja twarzy

jaki polecacie tonik do skóry bardzo suchej ?
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 18:25   #36
iwcia163
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 10
Dot.: codzienna pielęgnacja twarzy

Zapraszam na mojego bloga: http://ivoblog.com.pl/?p=1555 Opisałam tam, co stosuję do codziennej pielęgnacji mojej twarzy Może coś komuś się przyda

Edytowane przez iwcia163
Czas edycji: 2012-09-04 o 11:14
iwcia163 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 23:05   #37
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: codzienna pielęgnacja twarzy

ja myję twarz szmatką (po obejrzeniu filmiku na yt) z mydłem glicerynowym CD, po nim nakładam krem nawilżający Nivea (rano), a wieczorem przemywam tonikiem
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.