czy uda mi sie schudnąć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-06, 15:58   #1
ewka1604
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Smile

czy uda mi sie schudnąć


to może zacznę od początku prawie 2 lata temu urodziłam dziecko w czasie ciąży sporo przytyłam 27kg(z 48 do75) wiem to dosyć sporo zaznaczę że jestem niska mam 155cm wzrostu w obecnej chwili ważę 56kg co prawda udało mi się schudnąć 19 kg w ciągu półtora roku ale w ostatnich miesiącach waga stoi w miejscu a nawet mam wrażenie ze tyje... więc czas zabrać się za siebie
jem teraz trzy posiłki dziennie np.:
1 dzień śniadanie
płatki z mlekiem , kawa bez cukru
obiad zupa warzywna z pomidorami
kolacja sałatka (pomidor ,ogórek, papryka)
2dzień śniadanie
kromka chleba z twarożkiem i pomidorem , kawa
obiad ziemniaczki , rybka, pomidor,(małe porcje)
kolacja sałatka z pomidorów i cebuli
zaznaczę ze ostatni posiłek jem przed 19 zasypiam 0 23.00-24.00
nie jem słodyczy , piję powyżej 1.5 l wody omijam napoje kolorowe i gazowane...
codziennie rano na czczo robię 50 brzuszków na noc 30 min aeoroby do tego zajmuje sie domem i dzieckiem a to ciągły ruch...

jak myślicie czy uda mi sie schudnąć mój cel toz 56 na 50kg. , doradzie mi...
ewka1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:47   #2
Kawwaa
Rozeznanie
 
Avatar Kawwaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 622
Dot.: czy uda mi sie schudnąć

Moim zdaniem jesz zdecydowanie za mało. Z tego co widzę, to w Twojej diecie brakuję zarówno białka jak i zdrowych tłuszczy, nie mówiąc już o węglowodanach które również są bardzo potrzebne a bez tego krótka droga do nabawienia się potężnego efektu jojo i w przyszłości tycia z "powietrza". Poza tym powinno się jeść 4-5 a nawet 6 posiłków dziennie. Kolacja czysto białkowa na 1-1,5 godziny przed snem, z dodatkiem węglowodanów 2-3 godziny. Jedząc w taki sposób robisz sobie straszną krzywdę. Spowalniasz metabolizm. Radzę poczytać wątki podwieszone i zasady zdrowego odżywiania.
__________________
Kocham
Kawwaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 23:30   #3
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: czy uda mi sie schudnąć

Masz fatalną dietę... Po prostu straszną.
Nie wiem jak chcesz funkcjonować jedząc takie głodowe ilości, do tego bez masy niezbędnych składników.
Dokształć się trochę w kwestii zdrowego żywienia, bo jedząc tak jak napisałaś wyżej doprowadzisz się najwyżej do jakiejś katastrofy

5 posiłków, dobrze zbilansowane jadłospisy zawierające wszystkie składniki, tłuszcze, białka i węglowodany. Ostatni posiłek 2, max 3 godziny przed snem.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 15:03   #4
ewka1604
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: czy uda mi sie schudnąć

dzięki wam na pewno zmienię radykalnie swoją diete
jak na razie mam tylko uczucie ssania a to pewnie spowodowało by podjadanie co by dało odwrotny efekt mojego celu.
ułoże sobie jadłospis i się odezwę.
ewka1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 15:37   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: czy uda mi sie schudnąć

Poczytaj sobie może wątek "Nasze codzienne jadłospisy", szczególnie te z literą R - redukcja. Można się tam wiele nauczyć albo zainspirować Sama czytam regularnie
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:05.