Analiza i porady - makijaż dla mnie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-30, 00:06   #1
volje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 177

Analiza i porady - makijaż dla mnie :)


Witam! Mój pierwszy raz na metamorfozach.

Chciałabym Was prosić o porady dotyczące odpowiednich dla mnie makijaży. Jak widać na załączonych zdjęciach, na co dzień preferuję bardzo naturalny make up i postanowiłam poeksperymentować więcej - zwłaszcza z cieniami i kreskami, bo to mój największy problem
Między innymi dlatego, że mam dość 'smutne' oczy, tzn kąciki opadające i naprawdę trudno jest mi narysować kreskę tak, żeby w efekcie końcowym nie wyglądać, jak cocker spaniel
Dołączam też odpowiedzi na pytania dotyczące analizy kolorystycznej.

Bardzo Was proszę o porady!
PS Foto nr 4 - z grzywką, jest aktualne.


1. Jak się opalasz -
raczej ciężko, ale odcień opalenizny jest od razu brązowy, ale nie złocisty.

2. Kolor oczu -
zielone, bardziej 'khaki', z ciemniejszą obwódką. Rzęsy ciemne, brwi traktuję kredką żeby były wyraźniejsze, bo mają jakiś taki szarobury kolor.

3. Piegi - nie występują.

4. Cera -
odcień raczej beżowy, ale jasny, ciepły. Na pewno nie wpada w róż. Rumienię się na czerwonawo.

5. Naturalny kolor włosów -
Szatynka, z jasnobrązowymi, złotawymi przebłyskami latem.

6. Kolor ust -
ciepły, bardziej koralowy niż różowy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę -
dobrze - czerwony, fuksja, czarny, fioletowy, zielony, granatowy, turkusowy.
gorzej - brązowy, biały, pomarańczowy, niebieski, khaki, to chyba na tyle.
__________________
konto volje nie istnieje.

Edytowane przez volje
Czas edycji: 2008-06-05 o 16:17
volje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 23:24   #2
volje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 177
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Ani pół porady?

Dziewczynki, na pewno macie większe doświadczenie niż ja. Zależałoby mi na skompletowaniu 'zestawu podstawowego' do makijażu bardziej intensywnego [zwłaszcza oczu]. Parę sprawdzonych kosmetyków odpowiednich do mojego typu urody [ale niestety nie z górnej półki...]
Jakieś sylwestrowe gadżety mile widziane.

__________________
konto volje nie istnieje.
volje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 16:34   #3
volje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 177
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

__________________
konto volje nie istnieje.
volje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 23:29   #4
Lipglossjunkie
Zakorzenienie
 
Avatar Lipglossjunkie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 8 241
GG do Lipglossjunkie
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Popros moderatora , zeby przeniosl Twoj watek na Metamorfozy

P.S. - Slicznie wygladasz na zdjeciu z kokarda - laleczka
Lipglossjunkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 23:35   #5
volje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 177
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Lipglossjunkie - no właśnie założyłam ten wątek na Metamorfozach, ale został przeniesiony

dziękuję za komplement
__________________
konto volje nie istnieje.
volje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 23:44   #6
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Ja się na znam na metamorfozach ale po zdjęciach widać, że wystarczą tylko jakieś małe zmiany i będziesz cudna
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 12:41   #7
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Drugie zdjęcie jest piękne, zapuść grzywkę bo moim zdaniem lepiej Ci z upiętymi włosami - wygladasz tak klasycznie

Wydaje mi się że nie było by Ci ładniew bardzo mocny makijażu, masz dziewczecą urodę. Może róż ozywiający policzki, mocno wytuszowane rzęsy i podkreslone usta?

Jeśli mocniejsze oko, to może w śliwkowych fioletach i blade usta?
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-04, 12:56   #8
volje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 177
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że nie było by Ci ładniew bardzo mocny makijażu, masz dziewczecą urodę. Może róż ozywiający policzki, mocno wytuszowane rzęsy i podkreslone usta?
Wszystko super, tylko mi się już to nudzi
na co dzień używam Volume Clubbing Bourjois, róż Bourjois nr 33 i transparentny błyszczyk, czasem czerwonej pomadki wklepanej opuszkami.

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Jeśli mocniejsze oko, to może w śliwkowych fioletach i blade usta?
Spróbuję z tym fioletem, bo właśnie zastanawiam się nad kolorami cieni do sprawdzenia.
Bardzo dziękuję za sugestie
i proszę o więcej!
__________________
konto volje nie istnieje.
volje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 13:06   #9
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Nooo dobra jak nie chcesz naturalnie to nie Sprawdź fiolety, brydne róże + szarości, ale i skoro lubisz to mocne turkusy i fuksje - kolorowa, gruba kreska ożywi Twoją twarz.

Spróbuj jeszcze mocną czarną kreskę wyciągniętą do góry, nie powinno byc efektu cocker spaniela
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 23:55   #10
volje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 177
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

jeszcze podbijam

a co do tej analizy kolorystycznej - czy ktoś mógłby mi wskazać dobry typ? myślałam o wiośnie, ale pewna nie jestem.
może Tapcia...? [dozgonnie bym była wdzięczna ]
__________________
konto volje nie istnieje.
volje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 18:53   #11
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Cytat:
Napisane przez volje Pokaż wiadomość
jeszcze podbijam

a co do tej analizy kolorystycznej - czy ktoś mógłby mi wskazać dobry typ? myślałam o wiośnie, ale pewna nie jestem.
może Tapcia...? [dozgonnie bym była wdzięczna ]
jeśli czujesz się źle w pomarańczach i brązach to chyba nie jesteś wiosną - to ciepły typ
chyba skłaniałabym się w kierunku lata (jest taki typ "mocne lato"), ale zapewne jesteś typem mieszanym
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-08, 23:15   #12
malinowo-truskawkowa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 606
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Ja jestem typem mocnym lato i volje raczej nie jest nim, jest latem( wnioskując po kolorach, które pasują też do mnie) tylko słabym. Przede wszystkim jeżeli chodzi o kolory cieni- zimne, żadnych ciepłych brązów z żółcią w sobie, jeżeli brązy to z szarością w sobie bądź gorzka czekolada, także przybrudzone kolory. Proponuje ci ciemny i mocny makijaż, masz duże oczy więc efekt będzie naprawdę fajny, poza tym może spokojnie szaleć z ciemnymi cieniami na powiece. To samo odnoście różów, błyszczyków i pomadek- zimne. Cienie- fiolety, granaty, fuksja, szarości, itp.
__________________
Mój lumpeks https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=227179
Moja wishlista https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=227485
Nowy gorset Leg Avenue na wymianę
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post6687167
Brak neta, rzadki dostęp, proszę o cierpliwość.
malinowo-truskawkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 00:40   #13
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Witam moja urodowa siostre blizniaczke Ja tez poszukuje,dla siebie kolorow w makijazu ktore beda mi pasowac Odkad jestem na wizazu dotarlo do mnie ze niestety ale istnieje cos takiego jak typy urody i to ze nie wszystkie odcienie pasuja do wszystkich . Takze mialam trudnosci z okresleniem swojego typu,ale uwazam tak jak malinowo-truskawkowa
ze jestes latem, ale takze masz cos z wiosny, (tzw.typ mieszany).

Poniewaz masz prawie identyczny typ co ja pochwale sie tym czego sie dowiedzialam na temat tego jak mam sie malowac przez tych kilka cennych miesiecy

Otoz, uwazam ze powinnas zakupic dwa roze do policzkow. Jeden jasny cukierkowy roz (polecam Miss Sporty),idealnie ozywia twarz,nie ma chamskich drobinek wiec twarz wyglada na zdrowa,ale bez efektu bombki.
Drugi powinien byc lekko brzoskiwniowy z malutkimi drobinkami,wtedy musialabys go lekko zmieszac z tym rozowym aby efekt byl naturalniejszy. (dobre na wieczor,bo drobinki)

Co do szminki/blyszczyka to juz co wolisz,i z czym jest ci lepiej.Najlepiej wybrac kolor blyszczyka/ szminki zblizonego do twoich ust. ale odradzam cieple kolory, powinnas wybierac raczej takie w chlodnych tonacjach. (moze hit przyszego sezonu czyli transparentny fiolecik? <ja juz sieczaje na blyszczyk w tym odcieniu>)

Cienie zdecydowanie odradzam w odcieniach brazowych(niestety nie dla wszystkich sa te piekne kolory) Ja wygladam jak truposz po pomalowaniu sie brazowymi cieniami...

Radzilabym postawic na zgaszone,brudne roze,fiolety,cieple beze, ale i te jasne, chlodne. Np. brudny roz+cieply bezyk=mniam... wtedy usta,delikatne,bez mocnego blyszczyka/szminki tylko jak lubisz np. cieliste.
Co do cieni jezeli chodzi o mocny makeup, to zabojczy efekt daja granatowe cienie idealne do smoky-eyes.

Co do tuszu,to uwazam ze lepiej uzywac czarnego niz brazowego.Masz piekne duze oczy,no i rzesy(dluuuuggie) uwazam ze czarna maskara nadaje oczom wiekszego wyrazu.
Ja mialam kiedys kolor oberzynowy i byl boski (manhattan-niestety juz go nie produkuja).

To tyle o ile,jezeli bedziesz miec jeszcze jakies pytania,pytaj smialo
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 11:33   #14
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Cytat:
Napisane przez malinowo-truskawkowa Pokaż wiadomość
Ja jestem typem mocnym lato i volje raczej nie jest nim, jest latem( wnioskując po kolorach, które pasują też do mnie) tylko słabym. Przede wszystkim jeżeli chodzi o kolory cieni- zimne, żadnych ciepłych brązów z żółcią w sobie, jeżeli brązy to z szarością w sobie bądź gorzka czekolada, także przybrudzone kolory. Proponuje ci ciemny i mocny makijaż, masz duże oczy więc efekt będzie naprawdę fajny, poza tym może spokojnie szaleć z ciemnymi cieniami na powiece. To samo odnoście różów, błyszczyków i pomadek- zimne. Cienie- fiolety, granaty, fuksja, szarości, itp.

nie chciałam powiedzieć, że volje jest "mocnym latem", chciałam zasygnalizować, że jest taki typ, który jest podobno mylony z wiosną (volje sugerowała, że jest wiosną)

ale skoro mówisz, że Ty wiesz jak wygląda "mocne lato" to na pewno masz racje

wygląda na to, że określenie typu urody wcale nie jest takie proste !!!
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 14:42   #15
volje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 177
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

p4w, malinowo-truskawkowa - dziękuję za pomoc w rozwianiu wątpliwości to rzeczywiście jest dość skomplikowane.

meri99 - co za piękna, obszerna wypowiedź! bardzo mi pomogłaś
fajnie znaleźć 'typową' bliźniczkę
zastanawiam się tylko czy w takim razie mój róż Bourjois nr 33 [fotka - najlepiej oddaje kolor] jest odpowiedni? bo to ciepły kolor. hm.
masz może jakieś swoje ulubione kosmetyki, które najlepiej podkeślają nasz typ urody?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blush_l.jpg (21,6 KB, 5 załadowań)
__________________
konto volje nie istnieje.

Edytowane przez volje
Czas edycji: 2007-12-09 o 14:44 Powód: .
volje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 15:27   #16
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Cytat:
Napisane przez volje Pokaż wiadomość
p4w, meri99 - co za piękna, obszerna wypowiedź! bardzo mi pomogłaś
fajnie znaleźć 'typową' bliźniczkę
zastanawiam się tylko czy w takim razie mój róż Bourjois nr 33 [fotka - najlepiej oddaje kolor] jest odpowiedni? bo to ciepły kolor. hm.
masz może jakieś swoje ulubione kosmetyki, które najlepiej podkeślają nasz typ urody?
[/COLOR]
Dziekuje ja bardzo lubie pomagac jak juz polecilam wczesniej,uwazam ze roz powinien byc chlodny,najlepiej bez drobinek,wtedy nie wyglada to sztucznie. Nie powinien byc tez za bardzo rozowy bo jezeli masz zaczerwienienia na twarzy to taki kolor automatycznie wszystko podkresli jeszcze bardziej.
Ja obecnie jestem na etapie kompletowania swojego makijazowego zbioru bo jak sie dowiedzialam na wizazu o typach kolorystycznych to sie okazalo ze polowa moich kosmetykow nie pasuje do mojego typu,pozamienialam kilka i sie okazalo ze swietnie pasuja (nie to co bylo do tej pory czyli tragedia) moim strzalem w 10 byl roz Miss sporty (13zl) odcien 018 rose. Burzujki maja ten plus ze sa drobinkowe,i nadaja sie na lato lub wieczor . Obecnie czaje sie na cienie Chanel (tak wiem kupa kasy,ale wychodze z zalozenia ze lepiej kupic jedne a porzadne niz kilka i jakis lipnych)
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 15:32   #17
malinowo-truskawkowa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 606
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

p4w, zazwyczaj sa mieszane typy urody. Ja tez do takiego należę, reprezentuje mocne lato i słabą zimę. Oznacza to, że mogę używać wszystkich najciemniejszych kolorów z lata i najjaśniejszych z zimy.

Jeżeli chodzi o volje to szarości fiolety, granaty jak najbardziej. Niekiedy mogą być brązy ale te z szarością w sobie bądź gorzka czekolada. Podkłady z różem i szarością w sobie, piaskowe raczej. Może volje też ma coś z wiosny, to by tłumaczyło turkus, który u mnie zdecydowanie odpada.
__________________
Mój lumpeks https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=227179
Moja wishlista https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=227485
Nowy gorset Leg Avenue na wymianę
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post6687167
Brak neta, rzadki dostęp, proszę o cierpliwość.
malinowo-truskawkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:12   #18
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Cytat:
Napisane przez malinowo-truskawkowa Pokaż wiadomość
p4w, zazwyczaj sa mieszane typy urody. Ja tez do takiego należę, reprezentuje mocne lato i słabą zimę. Oznacza to, że mogę używać wszystkich najciemniejszych kolorów z lata i najjaśniejszych z zimy.

Jeżeli chodzi o volje to szarości fiolety, granaty jak najbardziej. Niekiedy mogą być brązy ale te z szarością w sobie bądź gorzka czekolada. Podkłady z różem i szarością w sobie, piaskowe raczej. Może volje też ma coś z wiosny, to by tłumaczyło turkus, który u mnie zdecydowanie odpada.
Ja jestem jeszcze za cynamonowymi odcieniami brazow <tymi jasniejszymi>
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:30   #19
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Analiza i porady - makijaż dla mnie :)

Cytat:
Napisane przez malinowo-truskawkowa Pokaż wiadomość
p4w, zazwyczaj sa mieszane typy urody. Ja tez do takiego należę, reprezentuje mocne lato i słabą zimę. Oznacza to, że mogę używać wszystkich najciemniejszych kolorów z lata i najjaśniejszych z zimy.


czy mieszane typy urody mogą "się mieszać" tylko zimne z zimnym, a ciepłe z ciepłym, czy jest to dowolna kombinacja

pytam bo ja jestem raczej wiosną (ciepły odcień cery, szybko się opalam, kolor ust koralowy raczej, dobrze się czuję w ciepłych kolorach) jedyne co budzi moje wątpliwości to naturalny kolor włosów - coś między ciemnym blondem a brązem ale raczej to taki nijaki kolor - charakterystyczne dla lata

zatem już nie wiem czy jestem czystym typem, czy (co bardziej prawdopodobne) mieszanym

bo jesienią to ja na pewno nie jestem...

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.