Kiedy odstawiać kwasy i inne smarowidła - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-22, 10:38   #1
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204

Kiedy odstawiać kwasy i inne smarowidła


Ostatnio zastanawia mnie jedna kwestia i w sumie nie wiem jak na wizażu szukać, żeby sobie na pytanie odpowiedzieć. Bo mówi się wiele o tym, że kwasy (np AD) + słońce = zło.
Ja w tej chwili używam differinu, a do dermy dostać się trudno (1,5 miesiąca naprzód) i boję się, ż enie utrafię z terminem, a jak przyjdzie czas - zapomnę. Myślę na razie i o innych kwasach, np toniku z BU, albo złuszczaniu migdałem...
Ale do rzeczy: Jesli chcę wyjechać na słoneczne wakacje (w okresie wakacyjnym, czyli czasu jeszcze duzo) i nie zamierzam unikac słońca (tyle co używać lekkich filtrów, żeby po jednym dniu nie wyglądać jak rak), to na ile przed powinnam przestać uzywać takich środków? [żeby nie nabawić się przebarwień i innych dziwnych problemów ze skórą....]
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 15:24   #2
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Kiedy odstawiać kwasy i inne smarowidła

up...
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 15:31   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kiedy odstawiać kwasy i inne smarowidła

Nie "na ile przed", a na wiosnę, czyli w zależności od tego kiedy zrobi się w tym roku ciepło w Polsce - marzec/kwiecień.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 16:39   #4
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Kiedy odstawiać kwasy i inne smarowidła

A jeśli stosuję Isotrexin i nie mam zamiaru się opalac oraz stosuję stabliny filtr 50+, to nie ma przeciwskazań do smarowania się tym lekiem przez cały rok?
Nidawno rozpoczęłam kurację i niechciałabym jej przerywac.
Bardzo proszę o odpowiedź
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 17:03   #5
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Kiedy odstawiać kwasy i inne smarowidła

no właśnie ja się kwasiłam cały rok i używałam blokerów fotostabilnych, mam ochotę to przerwać choć na chwilę, bo ileż można :/ Moge trochę stosować jeszcze na wiosnę, żeby przedłużć kurację, ale zastanawiam sie na ile przed wakacjami (czyt. wyjazdem - bo zamierzam sie opalać tylko tam) odstawić...
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 17:17   #6
Narcyzek16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Kiedy odstawiać kwasy i inne smarowidła

Pewnie coś koło miesiąca... Ale nie zapominaj, że słońce świeci nie tylko w wakacje... Tak naprawdę to świeci cały rok i cały rok należy skórę zabezpieczać przed nagatywnym wpływem promieni słonecznych... a wydaje mi się (nie jestem pewny, bo specjalistą w dziedzinie kwasów itp. nie jestem), że stosowanie kwasów połączone z ekspozycją na słońce powoduje możliwość powstania trwałych przebarwień. Ryzyko zatem jest, pewnie niewielkie, ale lepiej nie sprawdzać.

Preparaty zawierające retinoidy (Isotrex, Isotrexin, Differin, Zorac, Izotek, Tretinex, Curacne, Roaccutane, Aknenormin) w kontakcie ze słońcem/solarium NA PEWNO stwarzają ryzyko powstania trwałych przebarwień, dlatego w tym przypadku polecam odstawienie leku na ok. 1,5 miesiąca przed wyjściem np. na solarium.

Jeżeli stosujemy kwasy lub preparaty z retinoidami w trakcie lata lub po prostu, gdy świeci słońce... to należy stosować krem z wysokim filtrem (czasami nawet on nie pomaga... tak więc filtr powinien być jak najwyższy), powinniśmy ubierać się tak, aby zasłaniać odsłonięte fragmenty ciała... jeżeli chodzi o twarz to dobrze jest zakładać czapkę z daszkiem... To chyba tyle na ten temat.

Pozdrawiam
Narcyzek16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.