Czy można przetłusić suchą skórę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-28, 18:41   #1
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Question

Czy można przetłusić suchą skórę?


Witam
Nie byłam pewna, gdzie założyć wątek. Widziałam również podobny na Wizażu, ale miał tylko kilka odpowiedzi i przyczyną był prawdopodobnie L'Oreal, co u mnie akurat jest wykluczone.

Od dawien dawna miałam skórę normalną z tendencją do suchiej. Nie obywało się bez nawilżacza rano i wieczorem, a czasem i w ciągu dnia. Absolutnie wszystkie kremy wchłaniały się u mnie do matu w dość krótkim czasie.
Po krótce może opiszę "historię maltretowania mojej cery"
1) używałam olejku Huile Lotus Clarinsa, mimo że był przeznaczony do cery tłustej - ale rewelacyjnie mnie nawilżał
rano czasami oliwkowa Ziaja
olejek się stłukł i używałam rano i wieczorem oliwkowej Ziaji, ale to było za mało (ale to już dość dawno temu)
2) Ziaja Calma - całkiem dobrze mnie nawilżała, ale zaczęła zapychać - odstawiłam
3) Garnier bardzo sucha skóra - krem z olejkami z owoców - zużyłam, sporadycznie mnie delikatnie zapchał, ale nic wielkiego, całkiem ok nawilżał
4) Avon Solutions do skóry normalnej na dzień i na noc + żele do mycia twarzy rano i wieczorem - na razie mnie nie zapycha, a używam tydzień codziennie, dobrze mnie nawilża, spełnia obietnice producenta

Niedawno też kupiłam swój pierwszy Filtr Ziajkę - ale nałożony na "czystą" buzię nie nawilża mnie wystarczająco, zdecydowanie.
Jednak użyłam go zaledwie kilka razy, bo bardzo bieli i musiałam czekać około godziny na jego wchłonięcie się. Błysk znośny.

Od kilku dni zauważyłam, że zaczęłam się świecić Fakt, cera jest dużo lepiej nawilżona, nie czuję ściągania po prysznicu (choć czuję potrzebę nawilżenia) i sama nie wiem, czym to jest spowodowane.
Filtrem? Kremem Avonu?
Bo właśnie mniej więcej od tygodnia to zauważyłam, ale to może być przypadek.

Dodam jeszcze, że odstawiłam tabletki antykoncepcyjne po 3,5 roku ciągłego brania - może to mieć znaczenie?
Czekam na okres, który mi się spóźnia 6 dni, ale wiem, że po odstawieniu to jeszcze nie tragedia te 6 dni, heh

Ogólnie - czy można przetłuścić suchą skórę?
Czy ja ją mogłam przetłuścić?
A może to chwilowe? Wiosenne zawirowania ?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 20:23   #2
dioneja
Rozeznanie
 
Avatar dioneja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 909
Dot.: Czy można przetłusić suchą skórę?

mi się chyba udało przetłuścić skórę na czole . Miałam bardzo suchą a teraz już jakby zaczynała się świecić - no ale i tak mam wrażenie że jest sucha . Tak więc to może być wina któregoś kremu chociaż ja nie używałam żadnego z tych które podałaś.
dioneja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 10:07   #3
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Czy można przetłusić suchą skórę?

Heh, po odstawieniu tabletek hormony szaleją, więc wszystko jest możliwe )
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 21:15   #4
jagienkajag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
Dot.: Czy można przetłusić suchą skórę?

Rodzaj skóry jest uwarunowkany genetycznie i chyba dość ciężko jest przetłuścić przesuszoną skórę. JA mam skórę bardzo przesuszoną, a nawet odwodnioną i od lat uzywam nawilżających kremów. Jeśli chcesz dobrze nawodnić skórę to powinnaś podejść do tego profesjolanie. tutaj polecono mi dermokosmetyki Nanobase i bardzo sobie chwalę, bo nie uczulają, działają leczniczo no i są badzo delikatne, a skóra się po nich nie świeci.
jagienkajag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 23:14   #5
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 959
Dot.: Czy można przetłusić suchą skórę?

Tez mam sucha skore i wydaje mi sie ze nie da sie jej przetluscic, gdyz czesto chodze spac z cala twarza swiecaca kremem albo nawalam nawet 0,5cm kremu i jak rano wstaje to wszystko skora wchlonela. Mozliwe ze jest to u ciebie spowodowane odstawieniem hormonow. Jak juz ktoras na gorze wspomniala hormony szaleja po odstawieniu. Albo wiosna idzie (ewentualnie lato sie zbliza choc go nie widac)
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 19:23   #6
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: Czy można przetłusić suchą skórę?

dokłądnir, ostawienie hormonów tez ma swoje znaczenie. MdM jak kładziesz sobie 0,5cm wartwę kremu to chyba masz bardzo odwodnioną skórę. Ja miałam no i sumie mam jeszcze tak samo...Skórze chce się po prostu pić, dlatego trzeba ją dobrze nawilżyć odpowiednimi kosmetykami, które nie bedą zatykały porów.
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 20:47   #7
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 959
Dot.: Czy można przetłusić suchą skórę?

Cytat:
Napisane przez cooper Pokaż wiadomość
dokłądnir, ostawienie hormonów tez ma swoje znaczenie. MdM jak kładziesz sobie 0,5cm wartwę kremu to chyba masz bardzo odwodnioną skórę. Ja miałam no i sumie mam jeszcze tak samo...Skórze chce się po prostu pić, dlatego trzeba ją dobrze nawilżyć odpowiednimi kosmetykami, które nie bedą zatykały porów.
Mam sucha skore od jakichs 4 lat, czyli od momentu kiedy skonczylam kuracje przeciwtradzikowa roaccutanem. Sam typ skory mi nie przeszkadza, gdyz nie mam zadnych problemow z cera, ani sie ona nie swieci, ale zuzywam ogromne ilosci kremow nawilzajacych. Teraz jest ok poki mam lat 20pare ale sie boje ze taka skora szybciej lapie zmarszczki i po 30 bedzie masakra (moze jestem troche przewrazliwiona, sama nie wiem)
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-02, 17:14   #8
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: Czy można przetłusić suchą skórę?

ja właśnie tak samo sobie narobiłam z moją cerą. Miałam problemy atopowe i każdy krem mnie uczulał, no i jakoś się z tego po latach wyleczyłam mniej więcej.Za to strasznie sucha skóra się zrobiła no i zmarszczki mimiczne. Teraz jak sobie używam tego nanobase to czuję, że skóra nie jest tak sciągnięta jak zwykle, zmarszczki są płytsze,no i kremik jest wydajny, bo tak jak ty opakowanie zawsze szybko mi się kończyło. a ze zmarszkami drobnymi się nie martwię,jakoś walczę. Tak to jest, że się z jednego kłopotu w drugi wchodzi. Choć ten jest dla mnie o wiele mniejszy
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 01:10   #9
Hayfa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Czy można przetłusić suchą skórę?

Tylko pamietajcie dziewczyny, ze to, ze skora sie blyszczy, wcale nie musi swiadczyc o tym, ze jest tlusta! wrecz odwrotnie, czesto jest tak, ze skora sucha moze sie blyszczec po stosowaniu kremow, bo sie po prostu nie wchlaniaja...i tylko na zewnatrz wyglada to jakby byla skora tlusta, a w srodku sucho bardzo... tak wiec z takimi diagnozami trzeba tez ostroznie. Wazne, zeby dobrac odpowiedni dla siebie kosmetyk, dlugo dlugo szukalam, zanim znalazlam cos dla siebie, bo mam wlasnie skore sklonna do silnego przesuszenia i mi dermatolog polecila keranorm z apteki, ma dlugofazowe dzialanie, jestem z niego bardzo zadowolona.
Hayfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 09:04   #10
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: Czy można przetłusić suchą skórę?

Nie wydaje mi sie, by mozna bylo przetluscic sucha skore, jak korzystasz z samych olejkow i oliwkowych specyfikow, to moze Ci sie wydawac, ze skora jest tlusta, ale to tylko wrazenie od zewnatrz. Potzreba Ci kremu, ktory wniknie w glab skory, lepsze beda kremy na bazie parafiny np, one bardzo dobrze nawilzaja i utrzymuja uczucie tego nawilzenia.
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.