Kwas hialuronowy - ZBIORCZY - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-09, 21:19   #181
Nati000222
Raczkowanie
 
Avatar Nati000222
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 141
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Ooo.. Dziekuje ci bardzo bardzo chcialabym sie ich pozbyc jakos bo co to bedzie z moja buzia za kilka lat..? Masakra jakas..
Nati000222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 21:52   #182
Lidia2023
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Polecam kwas hialuronowy 1 % z biochemii urody. Można go dodawc do oleji, kremów, serum. Ja wieczorem smaruje twarz krem olejkiem z kocanki lub arganowym i dwa razy serum z granatu z BU a 20 minut pózniej kwasem hialuronowym. A rano dodaje niewielką ilość do kremu. Efekty rewelacja. Dokładnie widać już po kuracji dwu miesięcznej. Miałam zmarszczki bardzo widoczne, szczególnie gdy się uśmiechałam pod oczami. Teraz są znacznie mniej widoczne. Mam 27 lat.
Lidia2023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 06:51   #183
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lidia2023 Pokaż wiadomość
Polecam kwas hialuronowy 1 % z biochemii urody. Można go dodawc do oleji, kremów, serum. Ja wieczorem smaruje twarz krem olejkiem z kocanki lub arganowym i dwa razy serum z granatu z BU a 20 minut pózniej kwasem hialuronowym. A rano dodaje niewielką ilość do kremu. Efekty rewelacja. Dokładnie widać już po kuracji dwu miesięcznej. Miałam zmarszczki bardzo widoczne, szczególnie gdy się uśmiechałam pod oczami. Teraz są znacznie mniej widoczne. Mam 27 lat.
a czy taki kwas można domieszać do zwykłego sklepowego kremu? [jestem laik w mieszaniu kremów samodzielnie, a mojej mamie zachciało się czegoś z kw.hial,]
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 09:33   #184
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
a czy taki kwas można domieszać do zwykłego sklepowego kremu? [jestem laik w mieszaniu kremów samodzielnie, a mojej mamie zachciało się czegoś z kw.hial,]
Tak możesz nawet dodawać do balsamów itp produktów
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 11:07   #185
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Tak możesz nawet dodawać do balsamów itp produktów
o, dzieki za odpowiedz
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 10:08   #186
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Zamierzam kupić roztwór 1,5% z trzech rodzajów kwasu hialuronowego. Czytałam o korzystnym działaniu małocząsteczkowego kwasu hialuronowego, o tym, ze przenika on przez warstwę rogową naskórka i pobudza skórę do odnowy. Chciałam znaleźć jakieś artykuły potwierdzające jego skuteczność i na stronie http://kosmetologia.com.pl/component...luronowym.html natknęłam się na informację, że:

Przeprowadzono liczne badania, nad udowodnieniem oddziaływania HA w procesie gojenia się ran. Jak wykazały analizy tego procesu, drobnocząsteczkowe fragmenty kwasu hialuronowego, utworzone np. z 12 jednostek disacharydowych, nasilają ekspresję kolagenu typu I – dominującego kolagenu skóry osób dorosłych. Akumulacja tego kolagenu nasilona jest również w przebiegu procesów bliznowacenia czy procesów włóknienia. Zatem efektem dostania się do skóry niskocząsteczkowego HA może spowodować pojawienie się informacji w receptorach o stanie zapalnym, a w konsekwencji degradację macierzy i przyspieszone starzenie się skóry.

Wprawdzie informacja nie jest potwierdzona, nie znalazłam innych artykułów podnoszących taką tezę. Czy słyszałyście może na ten temat coś więcej? Czy istnieją badania potwierdzające, jaki wpływ ma ten rodzaj kwasu na skórę?
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 10:25   #187
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Ja jestem teraz zakochana w kwasie hiauloronowym z Forever Young, zamówiłam go pod wpływem recenzji kajmanowej na YT i nie żałuję 1000 x lepsze jest to serum od Biodermy, którą kiedyś uwielbiałam.
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-18, 12:51   #188
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Zatem efektem dostania się do skóry niskocząsteczkowego HA może spowodować pojawienie się informacji w receptorach o stanie zapalnym, a w konsekwencji degradację macierzy i przyspieszone starzenie się skóry.

Wprawdzie informacja nie jest potwierdzona, nie znalazłam innych artykułów podnoszących taką tezę. Czy słyszałyście może na ten temat coś więcej? Czy istnieją badania potwierdzające, jaki wpływ ma ten rodzaj kwasu na skórę?
Mnie również niedawno zainteresował ten problem.

O działaniu prozapalnym i wpływie na wzrost naczyń krwionośnych pisali m.in. Stern i Maibach, Hyaluronan in skin: aspects of aging and its pharmacologic modulation:
Hyaluronan size is critical for its various functions. High molecular size reflects intact tissues and antiangiogenic and immunosuppressive state, whereas smaller polymers are distress signals and potent inducers of inflammation and angiogenesis (dotyczy to oligomerów HA, cząsteczek o masie poniżej 10 kDa).

Artykuł z SOFW Journal 11-2008: Low Molecular Weight Hyaluronic Acid. Its Effects on Epidermal Gene Expression and Skin Ageing. Zdaniem autorów (eksperci Evonika) wyniki przeprowadzonego doświadczenia sugerują, że kwas o masie cząsteczkowej 50 kDa jest bezpieczny, natomiast HA o masie mniejszej lub równiej 20 kDa nie powinien być stosowany.

Przyznam, że zniechęciło mnie to dodatkowo do stosowania kwasu ULMW (inna jego wada to zbyt duży potencjał ściągający, w sytuacji gdy nie można sobie pozwolić na większą okluzję). Nawet gotowe żele z jego dodatkiem przestały mnie kusić.

Farwick i in. uznają masę 50 kDa za optymalną: Fifty-kDa hyaluronic acid upregulates some epidermal genes without changing TNF-α expression in reconstituted epidermis.

Tutaj porównanie efektów działania różnych wersji HA: Efficacy of Cream-Based Novel Formulations of Hyaluronic Acid of Different Molecular Weights in Anti-Wrinkle Treatment.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-18 o 15:24
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 10:03   #189
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cóż, jednoznacznie wynika z tych badań, że ultra małe cząsteczki nie działają dobrze. Jedyne, co mnie zaskoczyło, to efekty działania kwasu 50 kDa po 60 dniach przedstawione na zdjęciach w ostatnim artykule. Pani ma zachęcająco wygładzone głębokie zmarszczki, niemal jak na reklamie drogiego specyfiku, które przecież są retuszowane. Nie wiedziałam, że kwas hialuronowy działa AŻ tak dobrze.

Pytanie do pań mających doświadczenie z HA: czy ja też mogę się spodziewać tak znakomitych rezultatów?

Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2013-05-19 o 10:04
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 04:41   #190
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Jedyne, co mnie zaskoczyło, to efekty działania kwasu 50 kDa po 60 dniach przedstawione na zdjęciach w ostatnim artykule. Pani ma zachęcająco wygładzone głębokie zmarszczki, niemal jak na reklamie drogiego specyfiku, które przecież są retuszowane. Nie wiedziałam, że kwas hialuronowy działa AŻ tak dobrze.
Artykuł można pobrać w oryginalnej wersji ze strony JDD (trzeba się zarejestrować) http://jddonline.com/articles/dermatology/1589, tam można dokładnie obejrzeć zdjęcia. Widać, że manipulowano ich ostrością, żeby uwydatnić efekty. Pierwsze jest najbardziej wyraźne, drugie już mniej, trzecie niemal rozmazane. Jasność też się zmienia. Na ostatnim zdjęciu zmarszczki pod okiem wydają się głębsze niż na pierwszym. Dodam, że badanie było sponsorowane przez producentów kwasu hialuronowego: Evonik (m.in. kwas 50 kDa - HyaCare 50) i Novozymes Biopharma. Wśród autorów są pracownicy tych firm.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-20 o 05:13
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 06:21   #191
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Jakie produkty i zabiegi z kwasem hialuronowym stosujecie/ polecacie?
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 23:16   #192
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez goosia_k Pokaż wiadomość
Nieopłacona reklama

a ja nie za bardzo kumam o co chodzi z tym procentem 60%?

ja kupilam w biochemii urody zel z kwasem hialuronowym 1%, inne produkty z kwasem hialuronowym np. te do mezoterapii zawieraja od 1.5% do 2%...


jak sie do tego wszystkiego ma 60%? nie rozumiem
__________________







Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-07-18 o 20:44
viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 08:34   #193
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
a ja nie za bardzo kumam o co chodzi z tym procentem 60%?

ja kupilam w biochemii urody zel z kwasem hialuronowym 1%, inne produkty z kwasem hialuronowym np. te do mezoterapii zawieraja od 1.5% do 2%...


jak sie do tego wszystkiego ma 60%? nie rozumiem
Prawdopodobnie chodzi o to ,że na 100% gotowego produktu przypada 60% kwasu hialuronowego , a
4o % to inne skladniki
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 18:48   #194
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie chodzi o to ,że na 100% gotowego produktu przypada 60% kwasu hialuronowego , a
4o % to inne skladniki

ale to wlasnie nie ma dla mnie sensu, skoro w innych produktach znajdziemy tylko 1% max 2% kwasu hialuronowego a to sa produkty ktore podajemy pod skore lub inne na skore (zele z biochemii i innych sklepow z naturalnymi skladnikami).

to 60% ma sie nijak to wszystkich innych "normalnych" proporcji czystego kwasu hialuronowego 1%-2%.
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 20:13   #195
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
ale to wlasnie nie ma dla mnie sensu, skoro w innych produktach znajdziemy tylko 1% max 2% kwasu hialuronowego a to sa produkty ktore podajemy pod skore lub inne na skore (zele z biochemii i innych sklepow z naturalnymi skladnikami).

to 60% ma sie nijak to wszystkich innych "normalnych" proporcji czystego kwasu hialuronowego 1%-2%.
Ta małe procenty to oznaczenia różnych kwasów hialuronowych jest właśnie kwas hialuronowy o stężeniu 1% , 1,5% i z tego co patrze też 2%
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 22:58   #196
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Ta małe procenty to oznaczenia różnych kwasów hialuronowych jest właśnie kwas hialuronowy o stężeniu 1% , 1,5% i z tego co patrze też 2%
tak to jest dla mnie jasne....

tylko jak wytlumaczyc zawartosc 60% kwasu hialuronowego? ja to rozumiem, ze 60% preparatu/kosmetyku zawiera 1% kwas hialurnowy, czyli

60% * zel/krem na bazie kwasu 1% (stezenie zazwyczaj podawane w kosmetykach pielegnacyjnych )+ 40% innych skladnikow i wychodzi na to ze samego kwasu jest 0.6%.

no nie wierze aby ten krem/ serum mialo 60% samego kwasu hialurnowego bo takich stezen sie nie stosuje przynajmniej sie jeszcze nie spotkalam.....
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 09:34   #197
goosia_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

z tego co się dowiedziałam, ten kwas zawiera 60% kwasu hialuronowego 2%
goosia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 11:41   #198
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez goosia_k Pokaż wiadomość
z tego co się dowiedziałam, ten kwas zawiera 60% kwasu hialuronowego 2%

o, to wszystko jasne, czyli w sumie 0.6 * 2% = 1.2%

to wyzsza zawartosc niz w typowych produktach ktore bazuja na 1% np. z biochemii urody czy z kupsobiekrem itd.
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 12:00   #199
violla_vi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

jak się nazywa ten kwas z tym większym stężeniem? Bo szukam czegoś sprawdzonego.
violla_vi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 18:34   #200
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Odp: Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
o, to wszystko jasne, czyli w sumie 0.6 * 2% = 1.2%

to wyzsza zawartosc niz w typowych produktach ktore bazuja na 1% np. z biochemii urody czy z kupsobiekrem itd.
Przecież w biochemii też jert do kupienia kwas 2%

Tapnięte z mojego HTC ONE V
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 19:49   #201
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Odp: Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Przecież w biochemii też jert do kupienia kwas 2%

Tapnięte z mojego HTC ONE V
a mozesz podac linka o ktorym produkcie mowisz, bo jakos nie rzucilo mi sie nic w oczy jak kiedys przegladalam....
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 19:53   #202
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Odp: Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

[CLICK]

Proszę
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 22:26   #203
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Odp: Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
[CLICK]

Proszę

dzieki za linka....

jak bede w PL na jesieni to musze sie koniecznie obkupic w te zele od Biochemii Urody...ostatnio kupilam 3 rozne zestawy, z ktorych jestem bardzo zadowolona. Wole kupowac gotowe zele hialuronowe z biochemiii niz proszek sam z kupsobiekrem.
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 18:05   #204
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Polecono mi żel hialuronowy dodawać do kremu nawilżającego, czy te dwa produkty to to samo?

http://naturaliskosmetyki.pl/kwas-hi...html#akcesoria

http://www.biochemiaurody.com/sklep/...onicgelB5.html
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-07-26 o 19:24 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 19:36   #205
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Polecono mi żel hialuronowy dodawać do kremu nawilżającego, czy te dwa produkty to to samo?

http://naturaliskosmetyki.pl/kwas-hi...html#akcesoria

http://www.biochemiaurody.com/sklep/...onicgelB5.html
Z BU masz zestaw, czyli żel z dodatkami, które sama sobie rozpuszczasz. Tu jest czysty: http://www.biochemiaurody.com/sklep/hyaluronicgel.html. Żele z BU i Naturalisa zawierają inne układy konserwujące, żel z Naturalisa ma niższe pH. Ale generalnie jest to to samo - wielkocząsteczkowy HA.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-07-26 o 19:39
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 19:55   #206
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Z BU masz zestaw, czyli żel z dodatkami, które sama sobie rozpuszczasz. Tu jest czysty: http://www.biochemiaurody.com/sklep/hyaluronicgel.html. Żele z BU i Naturalisa zawierają inne układy konserwujące, żel z Naturalisa ma niższe pH. Ale generalnie jest to to samo - wielkocząsteczkowy HA.
Dziękuję. A czy któryś się nadaje "bardziej" do wymieszania z Humektanem i witaminą C w pudrze? Czy wsjo ryba?

Czy któryś z tych kwasów jest niskocząsteczkowy? ( Chodzi mi o ten kontekst )
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!

Edytowane przez Ćwirka
Czas edycji: 2013-07-27 o 08:40
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 12:32   #207
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Dziękuję. A czy któryś się nadaje "bardziej" do wymieszania z Humektanem i witaminą C w pudrze? Czy wsjo ryba?

Czy któryś z tych kwasów jest niskocząsteczkowy? ( Chodzi mi o ten kontekst )
Co do wyboru kwasu musisz sama zdecydować. Osobiście przy bardzo wrażliwej cerze wzięłabym z BU, ponieważ Euxyl PE 9010 (układ konserwujący, dostępny w ZSK pod nazwą FEOG) nigdy nie sprawiał mi problemów, natomiast Geogardy (układy akceptowane przez Ecocert) potrafią mnie podrażniać.

Żele zawierają kwas wielkocząsteczkowy, można stosować bez obaw.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 21:04   #208
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mnie również niedawno zainteresował ten problem.

Artykuł z SOFW Journal 11-2008: Low Molecular Weight Hyaluronic Acid. Its Effects on Epidermal Gene Expression and Skin Ageing. Zdaniem autorów (eksperci Evonika) wyniki przeprowadzonego doświadczenia sugerują, że kwas o masie cząsteczkowej 50 kDa jest bezpieczny, natomiast HA o masie mniejszej lub równiej 20 kDa nie powinien być stosowany.
W takim razie co z potrójnym kwasem HA z mazideł, który zawiera * kwas małocząsteczkowy typu SLMW (Super Low Molecular Weight) – 0,5% o cząsteczkach poniżej 10 tys. Daltonów (10 kDa) oraz inny
kwas małocząsteczkowy typu LMW (LMW - Low Molecular Weight) -0,5% o cząsteczkach 0,1 do 0,4 MDa?
Zmartwiłam się trochę czy naturalne kosmetyki, które stosuję głównie z BU ale niektóre i z mazideł są bezpieczne, tzn. mają pomagać, naprawiać czy chronić skórę a nie jej szkodzić..

Edytowane przez durka
Czas edycji: 2013-07-29 o 21:06
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 23:48   #209
marzenkajanko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
kwas hialuronowy 1,5%

czy kwas hialuronowy 1,5% w wodnym roztworze nałożony bezpośrednio na twarz może wywolać pieczenie i zaczerwienienie skóry? tak się u mnie dzieje, i zastanawiam się, czy nie powinnam go tak aplikować, czy coś z tym produktem jest nie tak. z tego samego źródła mam olej arganowy i ten jest autentyczny i działający. Do tej pory wydawało mi się, że to substancja zupełnie bezpieczna dla twarzy i nigdy nie powoduje podrażnienia... co o tym sądzicie, czy komuś jeszcze to się przytrafiło?
marzenkajanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 10:32   #210
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: kwas hialuronowy 1,5%

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
W takim razie co z potrójnym kwasem HA z mazideł, który zawiera * kwas małocząsteczkowy typu SLMW (Super Low Molecular Weight) – 0,5% o cząsteczkach poniżej 10 tys. Daltonów (10 kDa) oraz inny
kwas małocząsteczkowy typu LMW (LMW - Low Molecular Weight) -0,5% o cząsteczkach 0,1 do 0,4 MDa?
Zmartwiłam się trochę czy naturalne kosmetyki, które stosuję głównie z BU ale niektóre i z mazideł są bezpieczne, tzn. mają pomagać, naprawiać czy chronić skórę a nie jej szkodzić..
Eksperci zalecają ostrożność w przypadku kwasu ultraniskocząsteczkowego. Decyzja należy do Ciebie. Ja przestałam go dodawać do kosmetyków (jak wspomniałam - także ze względu na zbyt silne właściwości ściągające). Żeli HA zawierających SLMW również nie stosuję.

Cytat:
Napisane przez marzenkajanko Pokaż wiadomość
czy kwas hialuronowy 1,5% w wodnym roztworze nałożony bezpośrednio na twarz może wywolać pieczenie i zaczerwienienie skóry? tak się u mnie dzieje, i zastanawiam się, czy nie powinnam go tak aplikować, czy coś z tym produktem jest nie tak. z tego samego źródła mam olej arganowy i ten jest autentyczny i działający. Do tej pory wydawało mi się, że to substancja zupełnie bezpieczna dla twarzy i nigdy nie powoduje podrażnienia... co o tym sądzicie, czy komuś jeszcze to się przytrafiło?
Bardzo możliwe, że podrażniły Cię konserwanty zawarte w żelu. Gdzie kupiłaś?
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-10 o 18:03
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-09 19:22:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.