Jak zacz±æ je¶æ...normalnie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promuj± odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczno¶ci, tzw. "diety g³odówkowe", które nie maj± nic wspólnego ze zdrowym od¿ywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chc± zwalczaæ wszystkie choroby powi±zane z zaburzeniem ³aknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie siê) oraz dla osób, które pragn± takim osobom radziæ, pomagaæ i wspieraæ.
  • Na tym forum nie mo¿na namawiaæ do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz mo¿na pisaæ o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami ³aknienia mog± tworzyæ swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastêpuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialno¶ci za udzielane tutaj porady, natomiast z pe³n± stanowczo¶ci± bêdziemy têpiæ wszelkie w±tki "pro-ana".
  • Na forum obowi±zuje dodatek do regulaminu, zapoznaj siê z nim zanim we¼miesz udzia³ w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-11-07, 08:05   #31
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 1 486
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

mia±³m taka sama sytujacje, meczy³am sie z nia od kwietna tego roku.. wiecie co na poczatku to by³o kompulsywne odzywianie sie ale gdy powroci³am do szko³y trche sie zmieni³o juz w ko³ko nie mysla³±m o jedzeniu napady przystopowa³y ale nadal sobie wmawia³±m ze jeste chora a ra ztak pozadnie pomysla³am ze juz mi to przesz³o teraz pozosta³o tylko ³±komstwo, wtkne³am to sobie i troche pomog³o, czasem teraz zdarzy mi sie wpadka ale rzadko, to myslenie tak jak mówi³ysce co 10 minut czy juz moge zjesc tej takie owe posiada³am i na razie jeszcze trudno mi sie go pozbyc ale to juz e jest 10 minut tyko 30 wim jaks postep
a najleoej to sie czyms zajac np sprztaaniem badz pogadac z kimscos zeby nie pozwoli³o na wrócic do myslenia jedzeniu
i polecam diete dr Haya nie³aczenia- moze nie dete ale jako styl odzywiania sie chociaz zeby sie postarac
jeszcze kilka dni temu mia³± prblem z najprosztsza zasada z tej diety ale wzie³am sie wczoraj do kupy i ja która potrafi³am wsunac z czekoladei 10 krówke dziennie wczoraj zjad³am 1 krówke:d:d
__________________
matryca3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-07, 08:08   #32
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 1 486
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

WIEM ZE PROSCIEJ jest os³uchac i nic nie zrobic i sobie cos wmówic,ale to ne skutkje, trzeba znalezc w sobe opunkt zaczepienia sie go kurccowo trzymac trzymam kciuki
jak cos bardzo czesto jestem na gadu jesli maia³ by to komus pomoc ne myslec jedzeniu
__________________
matryca3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-07, 16:03   #33
Cerseanne
Raczkowanie
 
Avatar Cerseanne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 73
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

ja jak zaczê³am je¶æ po g³odówkach to mia³am takie kompulsy.... nie mog³am patrzeæ na jedzenie bo siê go ba³am a z drugiej strony by³am tak g³odna... nie czu³am przecie¿ smaku jedzenia przez tygodnie...
__________________
cel1: przy¶pieszyæ przemianê materii
cel2: schudn±æ
cel3: utrzymaæ wagê


"Czujesz, jak w cudownym wirze tañcz±cych motyli,
Zapraszaj± nas do swojego tañca.
Miliony barwnych motyli, unosz±cych siê nad tob±.
Jeden w³a¶nie przysiad³ na twoich ustach."
Cerseanne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-20, 15:15   #34
gusia1111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 64
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

O dziewczyny jak fajnie ze tu trafilam. Widze ze nie jestem sama. Moja przygoda zaczela sie od urodzenia mojej coreczki 6,5 roku temu. W sumie to zaczelam diete juz przed zajsciem w ciaze ale to tak delikatnie, po prostu ograniczalam slodycze. Chce jeszcze dodac ze postanowilam zajac sie soba bo moj maz wyzszy ode mnie o 4 cm wazyl mniej. I wracajac to w czasie ciazy po prostu jadlam za dwoje. A po porodzie wazylam 72kg, czyli o 14 wiecej niz przed ciaza. I wtedy moja przygoda na dobre sie zaczela( nie karmilam coreczki piersia). Najpierw przy pomocy roznych wspomagaczy i rygorystycznej diety w 2 m-ce schudlam 10 kg. Ale ta dieta niestety polegala na jedzeniu trzech kanapek w ciagu dnia. Wazylam sie codziennie. Gdy tylko zjadlam cos wiecej, nawet jablko, moja waga pokazywala na drugi dzien pol kilo wiecej. Po tych dwoch miesiacach odchudzania juz nigdy nie bylo normalnie. Jak zaczynalam normalnie w miare jesc to zaraz przybywalo mi kilogramow. I znow ta sama "dieta". Zawsze chcialam zrzucic kilogramy szybko. Myslalam ze wszysto sie zmieni gdy zaszlam w druga ciaze. Nie objadalam sie juz tak bardzo jak przy pierwszej, ale i tak po porodzie zostalo mi 8 kilo wiecej niz przed. Postanowilam zaczac odchodzac sie z glowa, ale niestety dowiedzialam msie ze mamy wesele w rodzinie meza a jego bracia maja szczuplutkie zony wiec znow w miesiac glodowka. I tak jest do teraz. Caly czas na diecie. A kiedy tylko normalnie zaczynam jesc to zaraz mnie przybywa, i znów na "diete". Juz mam dosc. Postanowilam dodawac sobie po 100kcal/tydzien ale juz po kilku dniach zauwazylam ze waga wzrosla. A tu szykuje sie wyjazd na swieta do rodziny. Wiem ze nawet jak schudne to w czasie swiatecznego obzarstwa znow przybiore. I znow to samo. Teraz jadlam 800 kcal dziennie, waze 55 kilo, chcialabym wazyc 53. Cwicze codziennie 30 min na orbitreku. Jak przerwac to kolo?
gusia1111 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-20, 20:25   #35
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomo¶ci: 1 914
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Wahania wagi to norma, a ju¿ zw³aszcza przeg³odzony i wycieñczony g³odówkami organizm bêdzie magazynowa³, ale bez paniki.
Przede wszystkim nie wa¿ siê codziennie- to ¿adna metoda tylko dobijanie siebie. Dodawaj stopniowo kalorie i nie zra¿aj siê, gdy po tygodniu bêdziesz mia³a kilo czy wiêcej na plusie. Z czasem to wszystko siê unormuje.
Teraz jesz tragicznie ma³o, Twój metabolizm pewnie ledwo zipie, wiêc nie ma siê co dziwiæ, ¿e organizm bêdzie odk³ada³ co nieco w obawie, ¿e znowu zaserwujesz mu jak±¶ wymy¶ln± g³odówkê. Nie ma innej rady jak dodawaæ stopniowo kalorie- nie bój siê tego. Potrzeba czasu ¿eby dostosowaæ siê do nowych porcji ¿ywieniowych i dodatkowe kg w trakcie zwiêkszania jedzenia nie s± tu wa¿ne- liczy siê tylko Twoje zdrowie.
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'
KOKAINA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-21, 11:41   #36
gusia1111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 64
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Dziêki.
Trochê poczyta³am na forum o dietetyce i wiem ¿e wychodz±c z diety trzeba dodawaæ po 100-200 kcal tygodniowo. Tylko powiedzcie mi czy to mam podzieliæ na ilo¶æ dni w tygodniu?
gusia1111 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-27, 16:31   #37
oLLeSiaaa
Raczkowanie
 
Avatar oLLeSiaaa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 84
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Przechodzilam przez takie bledne kolo... Teraz zaluje ze w ogole zaczelam sie odchudzac... Wazylam 58kg przy 174cm wzrostu . Efekt jest taki ze po 1,5 roku zarcia i glodowek na zmiane przytylam do 65 kg . Moze ma cos z tym wspolnego rowniez to, ze dojrzewam [18lat] no ale chcialam zaznaczyc, ze glodzenie sie, napady, rzyganie, przeczyszczanie to NIE jest dieta, ale sposob na rozregulowanie sobie przemiany materii i spooore problemy psychiczne.
Naprawde nie warto.
Naprawde przeszlam przez "zjadlam-cos-czego-nie-powinnam-wiec-dzien-stracony-zaczne-od-jutra-a-dzisiaj-sie-nazre" ... I w koncu takich dni mialam wiekszosc obiecujac sobie wieczorem ze to ostatni raz a rano placzac na kiblu po senesie obiecujac sobie ze juz never ever sie nie nawp.... Od 4 miesiecy jem... wszystko.. ile chce... Moze to sporo, moze niezdrowo, wysokokalorycznie i nie schudne w ten sposb, ale chociaz jedzenie nie rzadzi moim zyciem i nie mysle o nim 24h/dobe. Nie mam hustawek nastrojow, nie mysle tyylko o zarciu, nie skupiam sie na ogladaniu swojego ciala w lustrze iiii po prostu zyje swoim zyciem .
Pozdrawiam
oLLeSiaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 16:39   #38
Alekss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 131
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez oLLeSiaaa Poka¿ wiadomo¶æ
Przechodzilam przez takie bledne kolo... Teraz zaluje ze w ogole zaczelam sie odchudzac... Wazylam 58kg przy 174cm wzrostu . Efekt jest taki ze po 1,5 roku zarcia i glodowek na zmiane przytylam do 65 kg . Moze ma cos z tym wspolnego rowniez to, ze dojrzewam [18lat] no ale chcialam zaznaczyc, ze glodzenie sie, napady, rzyganie, przeczyszczanie to NIE jest dieta, ale sposob na rozregulowanie sobie przemiany materii i spooore problemy psychiczne.
Naprawde nie warto.
Naprawde przeszlam przez "zjadlam-cos-czego-nie-powinnam-wiec-dzien-stracony-zaczne-od-jutra-a-dzisiaj-sie-nazre" ... I w koncu takich dni mialam wiekszosc obiecujac sobie wieczorem ze to ostatni raz a rano placzac na kiblu po senesie obiecujac sobie ze juz never ever sie nie nawp.... Od 4 miesiecy jem... wszystko.. ile chce... Moze to sporo, moze niezdrowo, wysokokalorycznie i nie schudne w ten sposb, ale chociaz jedzenie nie rzadzi moim zyciem i nie mysle o nim 24h/dobe. Nie mam hustawek nastrojow, nie mysle tyylko o zarciu, nie skupiam sie na ogladaniu swojego ciala w lustrze iiii po prostu zyje swoim zyciem .
Pozdrawiam
Gratuluje Ci slusznego podejscia. Przesada w zadna strone nie jest dobra. A srodki przeczyszczajace to na pewno nic nie pomoga i szkoda niszczyc swoj organizm.
Gratuluje mocnej psychiki i przejrzenia na oczy.
Alekss jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-27, 17:43   #39
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomo¶ci: 1 914
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez oLLeSiaaa Poka¿ wiadomo¶æ
Od 4 miesiecy jem... wszystko.. ile chce... Moze to sporo, moze niezdrowo, wysokokalorycznie i nie schudne w ten sposb, ale chociaz jedzenie nie rzadzi moim zyciem i nie mysle o nim 24h/dobe. Nie mam hustawek nastrojow, nie mysle tyylko o zarciu, nie skupiam sie na ogladaniu swojego ciala w lustrze iiii po prostu zyje swoim zyciem .
Pozdrawiam
Nie wiem jak to ubraæ w s³owa, ale Twoja wypowied¼ to dla mnie esencja normalno¶ci
D±¿e do takiej równowagi i stabilizacji ju¿ d³ugo, od pocz±tku kiedy ED zapuka³o do moich drzwi- dziêki Tobie wiem, ¿e mo¿na to zrobiæ, ¿e to jest realne...dziêkuje Ci za te s³owa

P.S. Byc mo¿e to pytanie bêdzie nie na miejscu, je¿eli nie chcesz- nie odpowiadaj, ale teraz prowadz±c normaln± diete nie tyjesz?
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'
KOKAINA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-01, 07:49   #40
oLLeSiaaa
Raczkowanie
 
Avatar oLLeSiaaa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 84
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Bardzo sie ciesze ze dalam komus do myslenia . Mysle ze takich rad najlepiej sluchac od kogos kto sam przez to przeszedl i dobrze rozumie jakie uczucia towarzysza czlowiekowi w takich chwilach..
Uwazam, ze duzo daje tez zaprzestanie wchodzenia na fora pro-ana, blogi motylkow... To naprawde ryje glowe... :P. W moim przypadku [nie]stety zamiast czerpac od nich ta inspiracje do niejedzenia to myslalam ciagle o zarciu...
Nie warto tego zaczynac, bo efekty sa bardzo krotkotrwale i kosztuja wieeeeele wyrzeczen, a przeciez zadna z nas nie chce tak zyc juz na zawsze... !
Natomiast kiedy idziemy po rozum do glowy, to zaczynamy tyc, bo jemy naprawde duzo, szczegolnie te produkty ktorych wczesniej sobie odmawialysmy. Choc to nie jest regula bo ja wpier.... [przepraszam, ale tego nie mozna bylo nazwac jedzeniem ] wszystko.
Co do wagi... na poczatku mojej 'przygody' z odchudzaniem wazylam 58kg. Teraz jak o tym mysle to mam ochote walic glowa w sciane. Nie potrzebowalam tego, bylm normalna, a nawet b.szczupla. Nie chuda. Szczupla. Teraz, p 1,5 roku waze 65 kg ;]. Byly wzloty i upadki... Ale co to za zycie jesli po tygodniu nie-jedzenia schodzilam do 58kg po to zeby po 2 dniiach zarcia wazyc 63kg. Taki tryb zycia jest naprawde bardzo ale to bardzo wyczerpujacy dla naszej psychiki. Byc moze przytylam tez dlatego, ze wciaz dojrzewam, ale nie da sie ukryc ze duza role odgrywala tu moja przygoda z jedzeniem... Do tej pory lapie sie na tym, ze jem wiecej niz musze, jem gdy jestem smutna, zla, gdy mi sie nudzi... Ze mam mysli typu 'dzisiaj sie najem bo od jutra bd sie troszke odchudzac...' Po czym jem batonika po 22 choc nie mam na niego ochoty, a gdybym zjadla go na drugi dzien rano na pewno wyszlabym na tym lepiej... Ale wierze ze kiedys to sie skonczy :P.
Uwierzylam tez ze nie jestem tlusta, tyko po prostu normalna i nadal mnostwo osob zazdrosci mi figury. Facetom sie podobam iii nawet urosly mi troszke piersi jak przytylam te pare kilo :P. Naprawde baaaardzo wielkim zalem byloby je stracic :P.
3mam za Was kciuki dziewczyny i jak cos sluze [chyba] dobra rada *
oLLeSiaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-01, 14:55   #41
agueda
Raczkowanie
 
Avatar agueda
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 319
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Ja mam trochê podobny problem. Tzn jem ok. 1300 kcal dziennie i wiem niby, ¿e muszê przytyæ. Tylko, ¿e powinnam wed³ug zaleceñ lekarza je¶æ ponad 2500 kcal. Niby w przypadku anoreksji jest troche inaczej, ale boje siê, ¿e jak tylko przekrocze 2000 kcal, to ju¿ bedê tyæ i tyæ i nie przestanê. Bojê siê zrobiæ skok kaloryczny do tych 2500 kcal, ale z drugiej strony nie mogê ca³y czas ¶ciemniaæ przed lekark±, ¿e jem 2500 kcal i jako¶ nie mogê przytyæ...
agueda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-01, 15:00   #42
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

rób tak dalej. Miesi±c temu pisa³a¶ identyczn± rzecz w innym w±tku, odpisa³am Ci na to i jak widzê wci±¿ stoisz w miejscu. Brawo. Gratulujê silnej woli i ¿yczê milego ponownego pobytu w szpitalu
__________________
u¶miech piêknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-01, 16:01   #43
agueda
Raczkowanie
 
Avatar agueda
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 319
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Poka¿ wiadomo¶æ
rób tak dalej. Miesi±c temu pisa³a¶ identyczn± rzecz w innym w±tku, odpisa³am Ci na to i jak widzê wci±¿ stoisz w miejscu. Brawo. Gratulujê silnej woli i ¿yczê milego ponownego pobytu w szpitalu
wiem, ze pisalam. a pamietam co odpisalas. tylko, ze mimo tej ilosci kalorii waga nie spada ani o 1 gram. i dlatego tym bardziej boje sie zrobic w koncu ten skok, bo to ze przy 1300 nie chudne to dowodzi tylko mojego zwalonego metabolizmu.. a to ¼le dzia³a na psychike.
agueda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-01, 19:19   #44
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

no to skoro siê boisz, to nie rób skoku, tylko dodawaj 100 tygodniowo na lito¶æ bosk±, ale nie stój w miejscu!!
__________________
u¶miech piêknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-01, 19:28   #45
marciocha87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

moja droga, jestem na diecie watrobowej czyli tylko kurze mieso, nic smarzonego, chudy nabial, maslo roslinne, wszystko gotowane, zero czekolady, zero slodkich sokow. Musze przyznac ze bez weikszych ograniczen schudlam. Odzwyczailam sie od slodzenia i sypie mniej pprzypraw do potraw i naprawde jest ok. Co do napadow jedzenia to Cie rozumniem bo sama tak mialam ale to zalezy od psychiki. Nie mozesz myslec "jak mam bazsensu bo nie moge nic jesc a mam na cos ochote" musisz popracowac nad soba czyli zmienic myslenie jem to co moge i to mi smakuje, a cala reszta to zbedne cal, lepiej zjesc jablko niz czekolade. Sadze ze raz w tyg jak skubniesz cos slodkiedo to nic sie nie stanie ale oczywiacie staraj sie wybierac to co mniej kaloryczne a sadze ze najwazniejsze sie zeby urozmaicac jedzonko np ryz na mleku z cynamonem, ziemniaki w mundurkach z jagurtem, biszkopty z mlekiem ktore zaspokoja chec slodkiego. Tez mam swoje slabosci ale coz jak kazdy.... pozdr
marciocha87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-02, 13:16   #46
gusia1111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 64
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Poka¿ wiadomo¶æ
no to skoro siê boisz, to nie rób skoku, tylko dodawaj 100 tygodniowo na lito¶æ bosk±, ale nie stój w miejscu!!

Mozesz mi podpowiedziec w jaki sposob dodawac te 100 kcal/tydz. Jak to ma wygladac?
gusia1111 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-02, 13:54   #47
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomo¶ci: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez gusia1111 Poka¿ wiadomo¶æ
Mozesz mi podpowiedziec w jaki sposob dodawac te 100 kcal/tydz. Jak to ma wygladac?
dajmy na to, ¿e jesz wyj¶ciowo 1000 kcal
wiêc:
1000 kcal jesz w pierwszym tygodniu od poniedzia³ku do niedzieli, 1100 zaczynasz je¶æ w poniedzia³ek i jesz tak± ilo¶æ do niedzieli, potem w kolejnym tygodniu 1200, a¿ dojdziesz do ludzkiej ilo¶ci.

Nie dziel tych stu kalorii przez dni w tygodniu, ani przez liczbê posi³ków tylko np. zjedz pasek czekolady, albo kanapkê, albo co¶ tam. Mo¿esz te¿ zje¶æ wiêksze ¶niadanie jak siê boisz dodaæ tej setki pó¼niej. Albo do³o¿yæ po 20 kcal na posi³ek je¶li liczysz kaloryczno¶æ ka¿dego... ale to upierdliwe jest
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspania³± rzecz±, jest to czê¶æ przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by ¿yli ¿yciem, które akurat tobie wydaje siê najw³a¶ciwsze. To jest egoizm. ¯yæ swoim ¿yciem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Ciê ¿ycie!
Dekas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-02, 14:36   #48
gusia1111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 64
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Dzieki za wyjasnienie.
gusia1111 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-11, 21:25   #49
ariana86
Raczkowanie
 
Avatar ariana86
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 31
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Mam dok³adnie taki sam problem jak Wy ;( Odchudzam siê od marca tego roku. Najpierw by³am na diecie oko³o 1200-1500 kcal i chodzi³am na aerobik 3 dni w tygodniu. Schud³am z 72 kg do 56 kg przy wzro¶cie 172 cm. Chud³am zdrowo, bo bardzo powoli. Wszystko zaczê³o siê komplikowaæ w sierpniu. Od tamtej pory nie wiem co robiæ. Ca³y czas jestem na diecie. Próbowa³am je¶æ normalnie, ale ju¿ po prostu nie umiem. Ca³y czas zaczynam prowadziæ nowe dzienniczki, liczyæ kalorie przy pomocy wagi kuchennej itd. Wystarczy, ¿e zjem jak±æ dro¿d¿ówkê, obwa¿anka, wypijê piwo i ju¿ uwa¿am ca³y dzieñ za stracony i jem bardzo, bardzo du¿o do samego wieczora. Rano mam okropne wyrzuty sumienia, wyrywam kartki z kalendarzyka i zaczynam od nowa liczyæ kalorie - 1200 na dzieñ. I tak w kó³ko. Nie pamiêtam ile razy ju¿ tak robi³am. Przyty³am do 61 kg. Nie wiem co robiæ... Tak ciê¿ko pracowa³am ¿eby schudn±æ, a teraz to wszystko powoli siê marnuje Wydaje mi siê, ¿e jak rano zjem 2 bu³ki to ju¿ przytyjê od tego... Nie umiem je¶æ normalnie. A¿ mi siê p³akaæ chce... Nie wiedzia³am, ¿e inne dziewczyny po skutecznym odchudzaniu te¿ maj± taki problem.
ariana86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-12, 13:28   #50
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomo¶ci: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez ariana86 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam dok³adnie taki sam problem jak Wy ;( Odchudzam siê od marca tego roku. Najpierw by³am na diecie oko³o 1200-1500 kcal i chodzi³am na aerobik 3 dni w tygodniu. Schud³am z 72 kg do 56 kg przy wzro¶cie 172 cm. Chud³am zdrowo, bo bardzo powoli. Wszystko zaczê³o siê komplikowaæ w sierpniu. Od tamtej pory nie wiem co robiæ. Ca³y czas jestem na diecie. Próbowa³am je¶æ normalnie, ale ju¿ po prostu nie umiem. Umiesz. Ca³y czas zaczynam prowadziæ nowe dzienniczki, liczyæ kalorie przy pomocy wagi kuchennej itd. Po pierwsze odpu¶æ sobie te rytua³y, stopniowo rezygnuj z nich, zrób bilans zysków i strat jakie s± zwi±zane z takim zachowaniem, wyci±gnij wnioski. Wystarczy, ¿e zjem jak±æ dro¿d¿ówkê, obwa¿anka, wypijê piwo i ju¿ uwa¿am ca³y dzieñ za stracony i jem bardzo, bardzo du¿o do samego wieczora. Na Twoim miejscu spróbowa³abym cieszyæ siê ze zjedzenia dro¿d¿ówki, jeste¶ tylko cz³owiekiem, nie manekinem z wystawy i nie do Ciebie nale¿y prezentowaæ sie ka¿dego dnia idealnie. Pozatym wróæ i w tym punkcie do bilansu zysków i strat. Zastanów siê nad sensem takiego postêpowania, i pozb±dz siê jakiego¶ odgórnego za³o¿enia dietetycznego, którego siê pod¶wiadomie trzymasz. Rano mam okropne wyrzuty sumienia, wyrywam kartki z kalendarzyka i zaczynam od nowa liczyæ kalorie - 1200 na dzieñ. I tak w kó³ko. Nie pamiêtam ile razy ju¿ tak robi³am. Przyty³am do 61 kg. Nie wiem co robiæ... Tak ciê¿ko pracowa³am ¿eby schudn±æ, a teraz to wszystko powoli siê marnuje Wydaje mi siê, ¿e jak rano zjem 2 bu³ki to ju¿ przytyjê od tego... Nie umiem je¶æ normalnie. A¿ mi siê p³akaæ chce... Nie wiedzia³am, ¿e inne dziewczyny po skutecznym odchudzaniu te¿ maj± taki problem.
Do psychologa zanim bêdzie gorzej, a uwierz jest zle, ale nie strasznie i przy odpowiedniej opiece, pracy nad sob± i wytrwa³o¶ci (któr± masz bo przecie¿ schud³a¶!) uwolnisz siê od tego. Skup siê na swoich emocjach, bo tu tkwi problem, nie w jedzeniu i nie w rytua³ach.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspania³± rzecz±, jest to czê¶æ przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by ¿yli ¿yciem, które akurat tobie wydaje siê najw³a¶ciwsze. To jest egoizm. ¯yæ swoim ¿yciem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Ciê ¿ycie!
Dekas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-17, 21:59   #51
ariana86
Raczkowanie
 
Avatar ariana86
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 31
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Tak strasznie ¼le nie jest Jak mam je¶æ normalnie jak zaraz tyjê? To jest dla mnie olbrzymi problem. Wg ró¿nych kalkulatorów powinnam je¶æ oko³o 2000 kcal i nie tyæ. Jest jednak dok³adnie odwrotnie. Wystarczy, ¿e przez kilka dni jem tyle kalorii i ju¿ to widaæ. Licz±c kalorie staram siê tego unikn±æ... Naprawdê ciê¿ko mi je¶æ kiedy jestem g³odna w rozs±dnych ilo¶ciach i bez liczenia zmie¶ciæ siê np. w 1500-1700 kcal.
ariana86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-21, 10:21   #52
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 17 053
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Trzeba powoli przystosowaæ organizm do wiekszych ilo¶ci kalorii...
Po ostrej diecie, przy zwiekszeniu liczyby kalorii on odk³ada to, bo boi siê kolejnej diety..
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeñ: klik


Soph jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-21, 14:30   #53
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez Soph Poka¿ wiadomo¶æ
Trzeba powoli przystosowaæ organizm do wiekszych ilo¶ci kalorii...
Po ostrej diecie, przy zwiekszeniu liczyby kalorii on odk³ada to, bo boi siê kolejnej diety..
to nie regu³a
__________________
u¶miech piêknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-25, 23:35   #54
dudipopka
kobieta za lad±
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomo¶ci: 11 697
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Cytat:
Napisane przez coca-coliczka Poka¿ wiadomo¶æ
w sumie to i moj problem.......
zaczelo sie od stresujacej pracy... tyrka od 6-22 w banku i agencji reklamowej no i miedzy czasie rozkrecanie swojej firmy... (dopalacze, jedzenie na miescie, w biegu, w samochodzie)
w sumie nienormowany czas pracy ale wpadlam w ciag ambicjonalny...
przez pol roku przybylo mi 8 kg... do tego doszlo branie pigulek.
nie potrafie wrocic do swojej wagi- 50-52 kg (167 cm) teraz waze 58.......
niestety proby zrzucenia koncza sie zalosnie...
skutek odwrotny. niby nie probuje odchudzac sie drastycznie. mniej slodkiego. mniejsze porcje. produkty wysokiej jakosci z serii "zdrowe". owoce...
ale mam cos takiego, ze WIEM ze jestem na diecie.
czesto wychodze wieczorami (teraz prowadze swoja firme i pracuje niemal ciagle... dopiero wieczorami mam sw. spokoj...) i wiadomo- wtedy sie je, pije...
nie raz padam w domu i mam ochote walnac tym wszystkim.
do tego dochodzi fakt, ze wygladam dobrze- ladnie i to mnie demobilizuje.
bo co z tego jak kg przybywa. nie ma stop i nie ma mniej...
nie wiem co zrobic i w jaki sposob probowac wrocic do swojej dawnej wagi...
kochana czy mo¿sz mi logicznie jako¶ wytlumaczyæ dlaczego maj±c IDEALN¡ wagê chcesz scudn±æ
ja wa¿e 61 kg przy wzro¶cie 1,70
jestem o porodzie(prawie 6 miesiêcy temu- w ci±¿y przyty³am 22 kg)
no i nie chce ju¿ schdn±æ bo w koñcu jako¶ wygl±dam
a w ub roku wa¿y³am 50 kg jak sz³am do ¶lubu masakra.....

moim zdaniem powinna¶ daæ sobie na luz --wa¿ysz idealnie!!!! a sama nawet piszesz ze wygl±dasz ³adnie wiêc po co?????
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---¶wiat siê zatrzyma³




trzeba dzisiaj nie mieæ czasu
¿eby jutro mieæ czas
````kêkê
dudipopka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-30, 12:10   #55
keyma
Przyczajenie
 
Avatar keyma
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z miasta
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Jak zacz±æ je¶æ...normalnie?

Ja mam niestety tak,ze tez nie umiem normanlnie jesc...ciagle 'dziubie'... Schudlam okolo 15kg kiedys,ale w koncu zainterweniowali rodzice i nie zeszlam nizej. Przytylam z 5,nie wiem boje sie wazyc,to bylo bardzo dawno.duzo cwicze.ale niestety-prawie nie jem,a co zjem to tyje... Ciezko mi juz to wytrzymac.do tego bulimia.walcze z nia i to skutecznie,jestem zadowolona z siebie przez to.ale chcialabym jesc normalnie,po prostu jesc i czuc,ze trawie.a juz nawet nie czuje glodu, lub bardzo rzadko
keyma jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.